De Palm-Pillen brachten genezing toen alle andere middelen faalden. VOOR DE A.S FEESTDAGEN BOll tt TERREIN. Kunst en Wetenschappen. Verpachtingen. TER^DOOD VEROORDEELD L. J. SNIJDER le GOES, verschillende soorten Likeuren en Punch. Vruchten op Brandewijn. Cognac enz. Tevens Port, Madera, Cherry, Roode en Witte Wijnen in alle mogelijke prijzen. - - Maathoudende flesschen. ZADELMAKERIJ W. F. IMpENS, ZADELMAKERIJ M. RIJK Jz. f20.000.beschikbaar Californische peren, PRUIMEDANTEN, Gedroogde Appels, Schijfjes Appels, enz. J.J. P. C. BARTELSE, raaiReparatiekosten 4500 francs. In 1908Canapé in het kabinet van den gouverneur-generaalReparatiekos ten 5500 francs. In 1909Canapé in het kabinet van den gouverneur-generaalRe- peratiekosten 8500 francs. Totaal *22.000 francs, in vier jaar tijdsDe canapé van den heer Augagneur is een kostbaar meu belstuk Mooie schuilplaats. Een zonder ling verhaal deelt het Rerliner Tageblatt medeEen Berlij'nsch kocfpman ontving 'n groote bestelling van een heer, die op zijh brieven als woonplaats aangaf „Her- tha-eiland bij1 Dorothowo". De bestellingen werden afgeleverd, doch toen het op be talen aankwam, bleek de bewoner van het „Hertha-eiland" doof aan dat oor. Op de aanmaningen van den koopman bleef hij elk antwoord schuldig, zoodat den koop man niets anders overbleef, dan een aan klacht in te dienen bij' het Amtsgericht te Allenstein, waaronder 't Hertha-eiland ressorteert. De advocaat van den koopman diende de aanklacht in, de zaak kwam op de rol en werd in behandeling genomen. Doch toen dezer dagen de zaak zou voorkomen, kreeg de koopman van zijfi advocaat de mededeeling „De zaak kon niet behandeld worden, daar den beklaagde de oproeping niet kon worden overhandigd. Hij toch woont op een eiland, dat rondom door water om geven is. De dagvaarding kan hem slechts worden overhandigd als. 't water is dicht gevroren. Wij zullen dus tot het invallen der vorst moeten wachten." 1 Als het dus dezen winter niet gaal vrie zen, hoeft de koopman niet op zijn geld te rekenen. Het eiland is in elk geval een paradijs voor oplichters. De verzegelde vrijer. Een ver makelijk voorval wordt uit Hamburg door een deurwaarder meegedeeld. De beambte had in opdracht beslag te leggen op de goederen van een 'koopmen. Hij trof dezen niet thuis; ook werd hem eerst na her haald bellen door het dienstmeisje open gedaan. Zonder zich lang te bedenken, ver zegelde de deurwaarder een ruime kleer kast, tot groeten schrik van de meid, die, doodsbleek, zag wat er gebeurde. De beambte was al weer op de trap, toen 't Iméisje hem naliep en onder tranen hem smeekte even terug te komen, omdat hij haar bruidegom verzegeld had! „Uw bruidegom"? vroeg de deurwaarder ver wonderd. „Dat is immers niet mogelijk". 'tls toch zoo, antwoordde 't meisje, hij zit in de kleerkast. Toen gij kwaamt, meende ik dat mijnheer er was en daarom deed ik mijn bruidegom snel in de kast, daar mijnheer hem niet mocht zien. Onder deze omstandigheden bleef den deurwaarder wel niets anders over dan den zoo goed verborgen vrijer, een jongen meubelmaker, weder te „ontzegelen" fen hem aan de gouden vrijheid terug te geven. Anecdoten van koning Leo pold. In de „Tel." vinden we een paar anecdoten van den Belgischen Koning. Op een warmen middag trad de koning vergezeld van zijn adjudant, een kleine herberg binnen en bestelde een glas melk. Terwijl hij' zijn glas melk leeg dronk en in het Engelsch met zijh ad judant praatte, zeide de herbergier zach- jes tot zijn vrouw: „Ik' ben nieuwsgierig, hoeveel die Engelschman met zijn lan gen neus voor de melk betalen zal." Men stelle zich nu de stomme verba zing van den braven herbergier voor, toen de Engelschman bij het weggaan hem een 5-francstuk gaf en in zuiver Vlaamsch zeide: „Mag de Engelschman met den langen neus je zijn portret geven?" Op een avond had koning Leopold in een theater een loge voor zich laten re- serveeren. Tot zijn' verbazing zat er ech- 1 ter een man in de" loge, die er niet uit wilde. Toen de koning hem beleefd op merkte, dat hij de loge gereserveerd had, zeide de man heftig - „U schijnt, niet te weten wie u voor zich heeft. Ik ben lid vart den Parijt schen gemeenteraad." „Neemt u me niet., kwalijk mijnheer, dan moet ik voor u mijn plaats ruimen; ik ben de Koning der Befgen." Moorddadige zusters. Eenigen tijd geleden vond men in een bijna ledig huis te Gast Oranje in den Amerikaan- schen staat New-J.ersev, het lijlk eener jonge vrouw, dat ontkleed in een bad kuip lag, oogenschijnlijk verdronken. De doode werd herkend^als de weduwe Ocey Snead, die omstreeks een jaar geleden ,baar man verloor. De veronderstelling, dat zij door een ongeluk het leven had verloren, werd eenigszins twijfelachtig bij het vernemen dat het leven van de jonge vrouw was verzekerd voor 25.000 dol lars. Dc verzekering-maatschappij wei gerde deze- som aan de nabestaanden, 4 zusters van den echtgenoot der over ledene, uit te betalen, omdat reeds 3 broeders van mrs. Ocey Snead en haar echtgenoot, al wier levens verzekerd wa ren geweest, kort na elkander overleden. De politie stelde een onderzoek in, waaruit men ontzettende dingen vernam. De 4 zusters zorgden voor de huishou ding, terwijl het jonge echtpaar en 3 broeders der vrouw bij haar inwoonden. Het eerst werden de levens dier 3 broe ders verzekerdzijl stierven kort daar opde 4 zusters ontvingen de verze kerde bedragen en daarvan leefde men. Zij namen vervolgens pok een polis op het leven van haar eigen broeder, Ocey Snead, die weldra eveneens stierf, doch de maatschappij wilde toen slechts een gedeelte van 't verzekerde bedrag uit betalen. Weldra heerschte er weer geldgebrek en nu besloten de 4 zusters een groo- ten slag te slaan; zij' verzekerden het leven van haar schoonzuster voor 25.000 dollars en besteedden al het geld dat zij nog over hadden om de eerste premie te betalen. Achtereenvolgens werden, nu nagenoeg alle meubelen, die in huis wa ren, verkocht en daarvan leefde men, totdat er zoo goed als niets meer was overgebleven. Toen werd tot den dood der jonge vrouw besloten. Men heeft haar vermoedelijk met een verdoovingsmiddel bedwelmd, haar daarop ontkleed en in de' badkuip verdronken, om haar dood aan een on geluk te doen toeschrijven, hetgeen aan vankelijk ook gelukte, maar door de ach terdocht v.an de directie der verzekering maatschappij kwam de waarheid aan het licht. De lijken der 4 vroeger overlede nen zijn opgegraven en zullen geneeskun dig onderzocht worden. Vóór de ontdekking dezer euveldaden waren 3 der moordenaressen verdwenen en 'men heeft nog geen spoor van haar gevonden. De 4e is gevangen genomen. In de Weener vergiftigingszaak schijnt een keer te komen ten gunste van den beschuldigde, luitenant Hofrichter. Er zijn getuigen gehoord, die mededeelingen konden verstrekken over den weg waar langs Hofrichter van het station naar zijn schoonmoeder ging, en over den tijd, waarop dit plaats vond. Hofrichter zelf kon niet verhoord worden, omdat zijh toestand dit niet toelaat. De man is ge heel gebroken. Het gerucht gaat, dat des kundigen hebben uitgemaakt, dat het schrift der brieven geenszins identiek is met Hofrichter's schrijft. Er wordt door hen slechts gesproken van een niet on mogelijke gelijkenis, zoodat deze bewijs grond geheel wegvalt. „Christus te B e r 1 ijn." Onder de zen titel hééft een Duitsch schrijver, Max Kretzer, onlangs een roman uitge geven, die groote sensatie maakt in üuitschland. De mise-en-scène, waarin Kretzer zijn verbeelding laat gaan, is in derdaad sensationeel genoeg. Hij schildert Christus, vergezeld van twee Apostelen, in den Kersttijd door de straten trekkend van Berlijn, om zich rekenschap te geven van de wijfce, waarop het Evangelie in de wereldstad wordt nageleefd. De zede lijke ellende, waar zij overal op stuitten, is die eener maatschappij in staat van ontbinding, en de romanschrijver be sluit, dat „een nieuwe Sint Paulus moet opstaan om het Evangelie aan de heide nen te prediken." Is deze schildering overdreven? Men is niet geneigd die vraag vlakweg ont kennend te beantwoorden, wanneer men de uitkomsten der jongste statistiek raad pleegt, die de schromelijke ontaarding van het moderne Protestantisme in rauwe cij fers bevestigt. Van de 47.200 'kinderen, die in een jaar tijds geboren werden, bleven er 5800 van het doopsel verstoken, van de 20.730 huwelijken werden er 7488 uitsluitend op het stadhuis voltrokken, van de 32.000 begrafenissen geschiedden er 17.000 zonder eenige godsdienstige plechtigheid - dit alles volgens een be trouwbare statistiek. Ook het N.-Malthusianisme richt zijh schrikkelijk verderf in steeds wijder krin gen aan. Het geboortecijfer in Saksen b.v. is in de laatste 10 jaren van 26.7 op 21.6 gedaald. In navolging van den kardinaal-aartsbisschop van Mechelen heeft de bisschop van Regensburg on langs tot zijn dioeesanen een herderlijk schrijven gericht, waarin bij hun ver maant, de familiezeden rein te houden en alle tijdschriften en dagbladen te ver bannen, die in advertenties N.-Mathusia- nistische middelen aanbevelen. (Tijd-) Een val in het water bracht een Ameri- kaansche jonge dame in het bezit van 20.000 dollar. Langs den oever van een stroom wandelend, verloor zij het even wicht en geraakte te water. Zij had zich niet bezeerd en was alleen geschrokken, zoadat zij zich aan de keisteenen vast greep; die in het ondiepe water lagen. Deze hadden een vreemden vorm' en een eigenaardige kleur en bestonden bijna ge heel uit goud. Er waren nog meer van die soort steenen en na dit opgemerkt te heb ben, ging het meisje huiswaarts, nadat zij zorgvuldig de plaats, waar zij de ont dekking gedaan had, had opgenomen. Vergezeld van een bediende, die ge zworen had het geheim te zullen bewa ren, keerde zij terug met een kleine spade en twee zakjes, en na eenige uren hard werken waren zij er in geslaagd, een groot 'deel van 't kostbare metaal te voorschijn te brengen. Zij zond het opi naar. de na burige stad, waar het onderzocht werd en waarbij het bleek zuiver goud te zijh, z'oodat zij1 voor hare ontdekking de boven gemelde som verkreeg en dus geen spijt had van haar val in het water. Eén der beroemdste buiksprekers was Charles Co-mte, een man, die vol grappen zat en den lieden dikwijls de alleraardigste poetsen speelde. Zoo ontmoette Comte eens iemand, die op een ezel zat. En plot seling ging de ezel spreken. Het beest riep uit: „Er af, ik heb je lang genoeg gedragen", waarop de mlan doodelijk ver schrikt van den rug. van het beest sprong en er vandoor ging. Comte kwam eens op een jaarmarkt om een varken te koopen. Hij greep een prach tig beest bij de ooren en vroeg de koop vrouw of het dier ook kan spreken. Het vrouwtje was volstrekt niet op haar mond gevallen en zei dat het beest net zoo goéd kon leeren praten als hij zelf. Met ernstig gelaat wendde Comte zich daarom naar het varken en vroeg„Ben je wel 50 francs waard?" (zooveel had de vrouw ge vraagd.) En het zwijn antwoordde op dui delijk verstaanbaren toon: „Neen, de vrouw liegt, ik ben maar 10 livres en 10 sous waard!" De vrouw dacht nu, evenals al de an dere koopvrouwen, dat het varken be hekst was. Cook. Er beginnen reeds geruchten de ronde te doen in de buitenlandsche bladen over de overtuiging, die zich naar het heet zou hebben gevestigd bij de commissie te Kopenhage, dat nl. de door Cook over gelegde documenten niet voldoende zijn om Cook's aanspraken te bewijzen, of een bepaalde uitspraak te wettigen. Bij de besprekingen der commissie schijnt het tamelijk stormachtig toe te gaan. Het schijnt ook niet buitengesloten, dat de commissie er op zal aandringen, dat Cook's instrumenten uit Etah zullen wor den gehaald en aan de commissie voor gelegd. Onze landgenoot, de heer W. Mengel berg, directeur van het o-rkést van het Amsterdamsche Concertgebouw, een man, die langzamerhand een wereldreputatie gaat verwerven, heeft verleden week te St. Petersburg een concert gedirigeerd met zulk een overweldigend succes, dat èn muzikanten èn toehoorders hem een stormachtige ovatie brachten. Muziekken ners van naam beweerden nog nooit zoo iets gehoord te hebben. Beethovens vijf de symiphonie, de le Acte uit Parsifal en „Ein Heldenleben" van Strauss maak ten vooral een overweldigenden indruk. Mengelberg dirigeerde alles uit het hoofd. Aanwezige Nederlanders in de zaal wer den met zulk een landgenoot geestdrif tig gelukgewenscht. üpenbas-e Venteooi ïgen '27 Biervliet, 17 wilgen, 6 canada's, ZijIst.ra. 27 Oostburg, inboedel, houtwaren ei big gen, Brevet. 27 Breskens, houtwaren, James. 27 Eede, 17 koopen wilgen en houtwaren, Mjjs. 27 Hoofdplaat, houtwaren en varkens, HendiiRse. i8 Goes, 80 schapen, van Campen. 28 IJzendjjke, 30 olmen. Hendrikse. 28 St.. Kruis, 50 koopen bakbout, Jame3. *29 Aardenburg, 30 populieren, 2 olmen, James. 29 's H. Arendskerke, (postweg) meub. goe deren, houtwaren en varkens, Hollm. Verhoek. 29 St. Kruis, SO pop dieren, James. 30 Kwadendainme, houtwaieD, meubilair en aibeidersgereedscbap, Hollm. Verb. 30 Borssele, 53 olmen v. d. Kloes. 30 Sluis, 7 gemeten weiland, James. 30 Sluis, meubelaire goederen. 30/13 Jan. Sluis, bouw-en weiland, James. Jan. '10. 4 Aardenburg, spaanders, wilgen, tronken, en 2 canada's, Hendrikse. 5 Middelburg, een netten inboedel, Ver hulst. 6 Middelbrug, hofstede, „Torenzicht" onder O. en W. Souburg, v. Nimwegen. 7 Nisse, 19 canadaboomen, Van Cle6f. 11 Goes, rundvee en varkens, Neervoort. 11 Eede, elzen slaghout, Hendrikse. 12 Goes, hofstede ,,K). Batavia", Neervoort. Febr. 25 Baarland, kapitalen boereninspan, Neer voort. Maart. 3 Kloetinge, kapitalen boereninspan, v. Dissel. 10 Nisse, boereninspan, v. Dissel. 17 Goes, kapitalen boeieninspan. Neervoort. Dec "7 29 Middelburg, hetopruimen en vernieuwen van de jukken en de remmingswerkon ter weert zijde van de draaipijlen van de Schorebrug en van de Bonzijbrgg, be- hojrende tot de werken van bet kanaal door Auid-Beveland. Raming f 40,600 Jan. 10 Groede, Logement „De drie Koningen" 11 u.: het aanbrengen van grintbaan op verschillende wegen ia het water schap Groede en Baant t. Aanw. 10 Jan. Inl. J. L. Boone, onlv.-Grilfiar. Jan. 5 Kapetle, bouw- en weiland, v. Dissel. 5 Wemeldinge, bouwland en boomgaard, Liebert. is elke muis of rat, die j BATTLE'SJMUIZENDOOD eet De jmuizen eten het gretig en sterven op dezelfde plaats. Huizen, Boerderijen, JMagazijuen. Molens, Mijten, enz zijn"daardoor onmiddellijk van die lastige plaag gezuiverd. Verkrijgbaar in pakken van 20 cis., 371/2 ets. en 75 ets. Hoofdvertegenwoordiger voor Nederland ARMAND BENIEST, Vlissingen. Verkrijgbaar te Goes bij GEBRS. MULDER en verder alle Apothekers en Drogisten. zijn bij steeds verkrijgbaar Alle prijzen van GEDISTILLEERD en LIKEUR zijn naar evenredigheid van de meerderen accijns verhoogd. bijl tienduizenden menschen in de geheele wereld in gevallen van uitputting, ze nuwzwakte, bloedarmoede, doffe pijhen ini borst, rug en lendenen, hevige vóór- of achterhoofdspijnen, hartkloppingen, slape loosheid, klamme handen, koude voeten en chronische maag-, lever., milt- en nier aandoeningen, Spreekt dit niet tot U Is dit geen bewijs dat de geneeskrachtige waarde der Palm-Pillen elk ander geneesmiddel, tot dusverre bekend, overtreft? Kunt ge ont kennen, dat een geneesmiddel, samenge steld uit' de zeldzaamste kruiden, plan ten en gewassen die in de natuur gevon den worden en waarbij' gevoegd al de ger neeskrachtige extracten van den Palm boom volgens een recept, dat bewezen is honderden jaren oud_ te zijh, kunt ge inderdaad ontkennen dat. zulk een ge neesmiddel het aangewezen geneesmid del der menschheid is? Het is dan oök niet verstandig, ja zelfs meestal onver antwoordelijk, om voort te gaan met het gebruik van „huismiddeltjes" of zooge naamde geneesmiddelen die slechts tijde lijk verlichten in plaats van afdoend ge nezen. De Palm-Pillen zullen U Uwe ge zondheid voorgoed teruggeven, Uwe •oogen weder doen schitteren en U de kracht en het weerstandsvermogen geven dat de m'ensch in den strij'd om het be staan noodig heeft. De Palm-Pillen zijh verkrijgbaar bij verschillende goede Dro gisten, Apothekers en Handelaren in Ge neesmiddelen a f 1.75 per doos. Zes doo- zen tegelijk genomen k°sten f10. Centraal Depot voor Nederland: Palm- Pill Company 278 Heerenghacht Am sterdam. (7, Te Goes verkrijgbaar bij Gebrs. Mulder, Korte Kerkstraat; firma Nathan Emanuël en J. Plazier, Drogisten aldaar. Te Mid delburg' bijl: Joh. de Roos, Vlasmairk't; C. A. Schulte en Co., Lange Delft H 2; en F. Dieleman v. h. W. Hubregtse, Korte Noordstraat L105te Zierikzee bij' M. S. Polak1 en P. J. B,a.lte Wemel dinge bijl: C, Zuidweg; te Ierseke hij: A. Klaasse; te Rilland bij!: M. de Goffau. Met dezen maakt oudergeteekende be kend dat hij vanaf 1 Januari zijD heeft overgedaan aan M. RIJK Jz. Zijn dank betuigende voor het genoten vertrouwen beveelt hjj zijn opvolger be leefd in ieders gunst aan. Zadelmaker. Heinkenszand. Naar aanleiding van bovenstaande brengt ondergeteekende ter kennis dat hij vanaf 1 Januari de van W. F. IMPÉNS heeft overgeno men, en hoopt zich door een nette, en vlugge bediening de gunst van het ge achte publiek waardig te maken. m. Zadelmakerij. Heinkenszand Tegen 1 Maart 1910 is ten kantore van den Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gra venpolder, om te worden geplaatst onder Iste Hy pothecair verband van Landerijen. Uit de hand te koop prachtig gelegen BOUWGROND aan den 's Hendrikskinderendijk onder de gemeenten Goes en 's Heer Arendskerke. Te bevragen bij J. M. v. n. SWALUW te Heinkenszand. f 0.25. f0.225 per 1I3 K.G. St. Adriaanstraat, GOES.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 7