BUITENLAND flEMEHSP HIEUWi» giften in voedsel en kleeren niets helpt, en de armen nog maar meer vernedert en hun hun eigenwaarde ontneemt. Zonder twijfel ware het beter, als men il ie menschen voor hetgeen zij ontvangen, zou oainnen'laten werken, <maar dat is juist de groote moeilijkheid, om nuttig werk te vificten voor ciat soort lieden, die geen bepaald ambacht kennen. Behalve de gods dienstige zijde v,an Kerstmis, is zonder twijfel het mooiste gedeelte van het feest het lOogenblik dat. de kinderen op Kest- mismorgen hun speelkamer gevuld 'zien met speelgoed en lekkernijen. Daarom zijn die zoogenaamde „Toyshows" thans hier zoo populair. Een „Toyshow" is eene ver zameling van speeltuigen door goede men schen gegeven .aan een comité, dat zich met de uitdeeling daarvan bezighoudt. Zoo is er vandaag een prachtige „Toy show" geopend in de reusachtige „Albert- Hall." Zoodra men binnenkomt, wordt, taen door twee jonge meisjes, die als engelen zijn gekleed, ontvangen. Zij dragen ban delieren, waarop men kan lezen: „Vrede op aarde aan alle menschen, die van goeden wille zijln." De twee engelen begeleiden de bezoe kers naar Father Christmas. (Een man die verkleed is ,als in Holland St. Nico la,as en in Iluitschland Santo. Claus), die hen officieel ontvangt. In het midden der zaal zijn duizenden poppen, door verschillende dames aange kleed en ten geschenke gegeven. Aan de linkerzijde bevindt zich eene voorstelling van een tocht naai' de Noord pool, uitgevoerd door poppen. Deze voor stelling is goed gelukt en bepaald prachtig. Over besneeuwde bergtoppen fladdert de Union Jack. Poppen in bont gewikkeld, zien op naar deze vlag, terwijl ijsberen, eskimo's, rendieren, sleden door honden getrokken, het tooneel volmaken. Verder ziet men poppen, gekleed in de verschillende nationale drachten van Ier land, Wales, Italië, Holland en Rusland, in een woord, de geheele zaal is een paradijs voor kinderen. Twee dagen blijft deze „Toyshow", die op touw is gezet door de redactie van 't maandblad Truth tegen entree van een shilling voor het publiek geopend en dan worden 0.11e speel tuigen aan ongeveer dertig duizend arme kinderen uitgedeeld. Het is een heele voldoening voor, de eigenaars van 't maandblad Truth en voor de dames, die zoo 'belangeloos hun geld en werk hebben opgeofferd aan deze liefda digheid, .om te weten dat 30000 arme kinderen, tenminste één gelukkigen dag in hun leven tellen en weten dat zij de zen dag in de eerste plaats te danken hebben a.an het lang verwachte Chris tuskind, dat nu bijna 2000 jaren gele den in de wereld kwam om geluk en vrede te brengen aan allen, die het If. Kind erkenden en wilden leven volgens Zijne leer. N. S. IS E I. 1 Begrafenis van Koning Leopold. Wij hebben in ons vorig nummer het voornaamste medegedeeld over den uit vaart van Leopold II. Over de bijzetting in den grafkelder te Laeken dient nog het volgende vermeld De lijkstoet kwam om 2 uur aan 'de kerk van Laeken. De kerk was met hooge met zilver doorwerkte draperieën ver sierd. De weinige genoodigden konden bin nengaan. De pastoor van Laeken ont ving aan de deur de vorstelijke perso nen en bisschoppen, die plaats namen op de zitplaatsen rondom het koor. Kor ten tijd daarna kwam de aartsbisschop en vervolgens werd het vorstelijke lijk door onderofficieren van de grenadiers de deur der kerk binnengedragen. De leer lingen van het seminarie zongen met luide stem het „libera me". De kardinaal gaf de absolutie en schreed daarna, ge volgd door prins Albert, de buitenlandsche Hij beloofde terug te komen en verliet wel gemoed die plaats van zooveel doorstane ellende; echter vast besloten om met het Kerstfeest de rijken krachtig aan te spo ren tot naastenliefde. II. Daags na het boven verhaalde ver spreidde zich de tijding door de parochie, dat de armoe boeteling van Assisië onder goedkeuring van den Paus, op een heel bijzondere wijze daar het Kerstfeest zou komen vieren. Do H. Francisous wilde als het ware met eigen oogen de koude en armoede doen zien, die zijn goddelijke Meester geleden had in den eersten nacht van zijn Goid-menschelijk bestaan oip aarde. Heel 'tvolk had met blijdschap die tijding ontvangen, maar niemand met meer vreugde dan de kleine arme en de ongelukkige familie, die nu vast overtuigd was van een wonderbare tusschenkomst, en niet meer twijfelde aan moeders gene zing, ofschoon er, volgens verklaring van den geneesheer, geen hoop1 meer was op herstel, .daar haar uitgeteerd lichaam niet meer bestand bleek tegen de sloopende kracht .der longontsteking. Volgens verlangen van Franciscus zou het feest gevierd worden op. bet land goed van zij ii vriend Johannes Velita, als het meest geschikt voor zijn inzichten. Hij .droeg dan ook dezen edelman olp. alles in gereedheid te brengen. Deze deed wat hij kon, maar hij niet prinsen, de senatoren en de volksverte genwoordigers, naar den koninklijken graf kelder, waar het lijk werd liijgëzet in de kleine kapel, waar ook koningin Marie Henriette, prinses Josephine on de kleine hertog van Brabant rusten. Baron Goffinet, graaf Oultremont en do burgemeester van Laeken teekende het proces-verbaal betreffende de begrafenis; De plechtigheid was .om half drie ge ëindigd. Nu het in deze dagen niet ontbreekt a.an schampere opmerkingen over Xen- polds levensgedrag mag toch niet vergeten torarden, dat deze vorst op het laatst van zij'n leven althans eenigermate ge tracht heeft het verledene te herstellen. Deken C ooremans, die den koning de laatste H. Sacramenten toediende Ver klaarde De Koning, da,t kan ik u verze keren, was met zijin geweten in orde om voor God le verschijnen. Ik sta er voor in! Nimmer, verstaat u me, nimmer heb ik iemand met zulke gevoelens van godsvrucht, met ^ul'k een .gelatenheid de laatste H. Sacra menten zien ontvangen. De Koning beeft van Maandag af alle hulpmidde len van den godsdienst ontvangen. Hijl ontving de Heilige Communie, het Heilig Oliesel en den Pauselijiken ze gen; hij heeft een schoone daad van onderwerping .aan den Goddelijfcen wil getoond, die onvergetelijk voor mij is en die diep in mijn geheugen zal blijven geprent. Terwijl hij de Heilige Olie ontving, heb ik' hem her haaldelijk den naam Jezus hooren uitspreken. Hij is als christen gestor ven. „Hooger Leven" deelt nog mee: Als Katholieken zijin we blij dat de Koning gestorven is na de laatste H. Sacramenten te hebben ontvan gen, en dat in volle bewustzijh. Naar we vernemen uit eene goede bron is het minister Schollaert, die hel eerst aan den Koning gesproken heeft over biechten en dat ongeveer in deze voege: Majesteit, ge hebt me dikwijls gezegd dat ge niet zo.udt willen sterven zonder te biechten. Ik meen u te moeten verwittigen, dat uw toestand gevaarlijk is; en daarop moet de Koning hebben ge antwoord Dan zullen we er maar seffens voor zorgen, want, daarmee zou ik niet willen .wachten totdat ik den geest minder helder heb'. De katholieken zullen niet verge ten dat, spijts alles, de Koning re gelmatig alle Zondagen naar de kerk ging, waar hij ook mocht zijn. Hij had, zoo 't schijint, die belofte ge daan aan zijn moeder. Zoo blijkt, hoezeer zelfs op het leven van een autocratisch souverein het woord eener moeder invloed heeft. Het heet thans, djat prinses Stephanie en prinses Clémentine niet zullen mede doen aan het optreden van prinses Loui se tegenover den laatsten wil van haar vader, teneinde te vermijden, dat de on verkwikkelijke familiegeschiedenis door langdurige processen nog eens aan de openbaarheid wordt prijsgegeven. De Vingtiéme Siècle deelt een bericht mede van een Brusselsch blad, volgens hetwelk het zeker zou zijln dat Leo pold II kerkelijk met barones Vaughan is getrouwd in het palmenpaviljoen te Laeken op 12 December j.l. den voor avond van 's Konings bediening. De Inhuldiging van Albrecht I, Koning van België. De dag van 23 December is voor allen, die te Brussel waren, een onvergetelijke dag geweest. De geestdrift, die er heersch- te bij den intocht en de eedsaflegging van koning Albrecht, doet vermoeden, dat het Belgische volk door nauwe banden van aanhankelijkheid met zijn nieuwen vorst is verbonden en een nieuw tijdperk van bloei tegemoet gaat. alleen; ook de overige bewoners van Greccio en omliggende plaatsen bereidden zich voor, ieder naai' vermlogen, en ieder gevoelde ,dat er iets geheimzinnigs ging plaats hebben. De nacht van 25 Dec. brak aan. De armoedige grot was gereed, os en ezel er heen geleid en de kribbe er in gezet. In de kribbe lag het Goddelijk Kindje op wat stroo. Naast den stal was een nood- altaar opgeslagen voor de heilige diensten, alles prachtig versierd en verlicht. Een heerlijk en tot da.n toe ongekend schouwspel Processie-gewijze, voorafgegaan door het kruis, trokken de kinderen van Franciscus, de geestelijken en bet volk met branden de fakkels in, de hand naar de bestemde plaats. In de nabijheid van den heilige merkte men een arm tenger knaapje, dat zijn van begeestering stralende blikken op den heilige gevestigd hield. Indrukwekkend was het die grooite me nigte biddende menschen in het phan- tastisch fakkellicht, dat tussehen de hoo rnen schitterde en flikkerde, zich te zien voortbewegen en te groepeeren om kribbe en altaar. Vol geesdrift klonken de klanken der Kerstliederen, d.oor de bezielde menigte gezongen, ten hemel en echoden vandaar terug naar de .aarde in een zaligenden genadenzegen. Om twaalf uur besteeg de priester met Nadat de feestdag was ingezet mei klok kengelui en kanongebulder, vertrok de koning te paard om 10 uur uit het paleis te Laeken, omgeven door ruiterij. De ko* ningin was te voren met de jonge prinsen en de gravin van Vlaanderen, 's konings moeder, in een galakoets naar Brussel gereden. De burgemeesters der verschillende voorsteden en van Brussel complimenteer den den koning, die den geheelen weg langs het voorwerp was der ovatie van de geestdriftige menigte. Op Brusselsch grondgebied werd de vorst verwelkomd door den burgemeester Max. De parlementszaal, waar de vereenigde Kamers en een schitterend gezelschap van gezanten enz. aanwezig was, was in een indrukwekkende feestzaal herschapen. Reeds was de koningin er met donderend gejuich ontvangen, .Joch dit werd oorver- doovend en schier niet tot bedaren te brengen, toen de koning de zaal binnen trad. De socialisten, die erg vlegel achtig in hun daagsohe pakjes ver schenen waren, riepen „Leve de Repu bliek", doch die kreet werd overstemd door een herhaald en donderend: „Leve de Koning!" Een der roode helden blies op een fluitje. Wederom een z.oo mogelijk nog aanhoudender, nog donderenden „Leve de Koning!" Toen legde Albrecht den eed af op de Constitutie in het Fransch en in het Vlaamsch (Nederlandsch), waarop dave rend applaus volgde. Daarna las de koning de door hemzelf opgestelde troonrede voor, die in het kort dit behelste De koning spreekt diepgevoelde er kentelijkheid uit voor de stichters van 's lands onafhankelijkheid. Hij gedenkt de roemruchte rol van Leo|p|oild I en de taak van Leopold II, hel wonder dat deze in Afrika heeft volbracht met steeds de gedachte voor oiogen, de natie te verrijken en den oecono- mischen oiphloei van het land te be vorderen. De koning dankte de buiten landsche regeeringen, die door hun afgezantschappen hun bewondering hadden getoond voor de groote eigen schappen van Leopold II. Het oogenblik is nu voor België gekomen zich zijn toekomst goed voor ooigen te stellen. Het land is rijk en gelukkig, maar de rijkdom roept, dat volken gelijk individuen plichten heb ben. De intellcctueele en moreele krachten van een volk maken den voorspoed vruchtbaar. Wij moeten onwrikbaar aan de grondwettelijke vrijheden ,van het volk vasthouden en de openbare zaken met wijsheid behandelen om het geheiligde erfdeel, ons toevertrouwd, te bewaren, en in- tusschen op vreedzame veroveringen van den arbeid en de wetenschap uitgaan. In de Kongo wil de natie een poli tiek van humaniteit en vooruitgang. Een koloniale roeping kan slechts een roeping zijn om beschaving te bren gen. België wordt geregeerd door in stellingen, waaraan andere staten de beginselen hebben ontleend. Altijd heeft België zijn beloften gehouden. Wanneer het dan de verbintenis aan gaat, in Kongo een program! uit te Voe ren, dat zijner waardig is, heeft nie mand het recht aan zijn woord te twijfelen. De troon heeft zijn rechten en zijn verantwoordelijkheid. De vorst moet de dienaar zijn van het recht en de steun van de socialen vrede. Ik heb mijn land lief, en de koningin deelt in de gevoelens van onveranderlijke trouw aan België. Wij zullen er onze kinderen van doordringen. Het ont haal, dat ik heb gevonden, treft me diep.. Ik zal trachten uw vertrouwen te verdienen. Ik) leg tegenover mij zelf en tegenover het land de gelofte af, nauwgezet mijn plichten te vervullen en al mijn krachten en heel mijn. leven aan den dienst van het vaderland te wijden. zijn dienaren het nood-altaar om de ge heimzinnige Menschwording v,an fïods Zo.on in de handen van den priester te vieren. De H. Franciscus assisteerde als diaken. Bij1 het Evangelie voerde hij het woord tot de menigte pver het geheim van den nacht. Met Seraphynschen gloed sprak hij .over de Menschwording, over de liefde van Jezus voor pns. En hij sprak over de armoede van het goddelijk Kind, en pver de armoede on der de menschen en velen voelden zich opgebeurd door zijln woord. En hijl sprak over de rijken en hun plich ten, om in de armen den armen Heiland te kleeden, te voeden, te verwarmen. En menigeen hoog beschaamd het hoofd en sloeg rouwmoedig op de borst. 'tWas een rede, die indruk maakte en niet nalaten z.ou vruchten te dragen. En de herder van Greccio dankte in zijin hart den pasgeboren Heiland voor dezen nacht. Onder de eerbiedigste aandacht wer den de H. li. Geheimen voortgezet, tot dat bet „Ite missa" van den priester het einde der plechtigheden .aankondigde. Diep ontroerd over de gebeurtenissen van dien nacht, toog de menigte heen, een onvergetelijken indruk meenemend vjan dat nagebootste geboorte-feest. Al leen een arme bleeke jongen bleef nog langen tijld achter, als vastgekluisterd aan Deze rede werd lang en stormachtig toegejuicht. Herhaaldelijk weerklonken de kreten: „leve .de Koning!", „leve de Ko ningin!", waarbij allen overeind rezen*, behalve de socialisten, wier uitroepen on middellijk door de oorverdoovende toejui chingen werden overstemd. Te'half drie was de plechtigheid atge- loo'pen. De Koning en de Koningin reden door de Wetenschapsstraat en de Regcnt- sèhapisstraat naai' het paleis. Op verlangen des volks vertoonden zij zich op het balkon, waar nog eens een stormachtige ovatie hun deel werd. Heeren socialisten en anderen, die in de koningen „de uitbuiters der natie" zien, zij het volgende medegedeeld Dezer dagen is het bekend geworden, dat Prins Albert en zijn gemalin met hun inkomen van 400,000 frank jaarlijks, stipt in het. geheim, soms wel 80,000 frank voor liefdadige doeleinden hebben besteed. AM EtilIiA Financieel schandaal. In Ohio is een groot financieel schandaal ont dekt. Het schijnt dat staatsambtenaren knoeierijen hebben gepleegd en den Staat voor aanzienlijke bedragen hebben besto len door vervalsching van piosten in hoe ken. Niet alleen zullen de schuldige ambte naren worden vervolgd, maar ook zal te gen sommige bankiers een klacht worden ingediend wegens het betalen va,n die be dragen! De knoeierijen zijn vijf jaar gele den begonnen en betreffen voornamelijk twee ambtenaren. De Staat moet bijna 500,000 hebben verloren. Hoewel een der schuldigen dood is, is een vervolging ingesteld tegen zijn medeplichtige. Ver scheidene hooggeplaatste ambtenaren zijn betrokken in de zaak en het onderzoek zal dus veel gerucht maken. Aangehouden. Te Nijmegen is in verband met diefstallen nit pakketten, per Holt. Spoor verzonden, aangehouden de arbeider der S.S. N., terwijl twee arbei ders der H. Y. S. M. zijn geschorst. Bankier .aangehouden. Haag- sche rechercheurs hebben te Dordrecht ■aan het station gearresteerd den Haag- schen bankier H die sedert oenigen tijd voortvluchtig was. Inbraak. Tijdens afwezigheid der familie is bij den tailleur Agsteribbe te Amsterdam ingebroken eii f400 a(an ^eld en f 500 aan stoffen ontvreemd. Toen de koster van de parochiekerk het Goorke te Tilburg, Zondagmorgen op het altaar kwam, ontdekte hij. dat van het tabernakel veertien ornamentsehroe- ven waren verdwenen, die er Zaterdag avond nog aan vast waren. Bij nader onderzoek lagen deze op een hoopje bij een. Daar noch aan deuren noch aan vensters sporen van inbraak werden ge vonden, ligt het vermoeden voor de hand, dat een inbreker zich Zaterdagavond heeft laten insluiten. Aangezien het hof wegens het overlij den van den koning der Belgen voor 14 dagen den rouw heeft aangenomen en die rouw dus 2 Januari eindigt, zal het gala bal ten liove, dat aanvankelijk in een raout veranderd was op de gewone wijze doorgaan. Gebakjes en kiesrecht. - Te Utrecht is een vergadering geweest van de vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, die ook voor mannen open was. Er werd op deze vergadering gesproken door mej. Mar tina Kramer, lid van 't hoofdbestuur der Nederlandsche vereeniging voor Vrouwen kiesrecht. De presidente deelde bij1 het begin der pauze mee, dat aan de aanwezige vrou- die geheimzinnige plaats en het gelaat strak gevestigd op het beeld van het Kerstkindje in de kribbe. III. Toen de Kerstdagen voorbij waren, zat de pastoor van Greccio in zijn leuning stoel en lachtte vergenoegd. Nooit had hijl een zaliger Kerstfeest gevierd, en hij dankte de Goddelijke Voorzienigheid van harte, die door St. Franciscus zulk een wonderlijke verandering had teweegge bracht in de harten van vele zijner pa rochianen. Voor de jarmen braken nu goede tijtien aan. De aalmoezen stroom den toe en niet het minst van de meest hartvochtigen, .als wilden ,zij nu in kor ten tijti de schade van een lang yerleden herstellen. Hij kon nu in overvloed hel pen. Bijzonder zou hij nu zorgen voor de ongelukkige familie, opdat zij maar spoedig de ongelukkige dagen vergeten zou zijn. Hij trachtte dan ook niet lang oan nogmaals den weg te gaan, den laat sten tijd meermalen door hem betreden. Vooral zou hij zich het lot aantrekken der kinderen, daar zij: binnen eenige da gen van hun bloeder zouden beroofd zijin. Wie beschrijft echter zijne verbazing, toen hijl binnenkomende in plaats van een stervende vrouw een gezonde krachtige moeder z,ag, druk aan den arbeid om den ontredderden doel in orde te brengen. Is hier een wonder gebeurd vroeg hij' wen, „voor de gezelligheid" gebakjes-zou den worden rondgedeeld. Hevig jaloezieprotest van de mannen in de zaal. Maar de dames waren niet op d'r mondje gevallen: „Jullie hebben 'n stembiljet, wij krijgen nu eens ge bakjes Gelukkig toch dat de Hollandsche vrou- wenkiesrecht-strijdsters gemoedelijker zijn dan haar over-Noordzeesche collega's. (Prov. 's Hert. Crt.) Een niet alledaagsche adver tentie (uit de Hoogeveensche Courant.) „Ondergeteekende, Alberts Zwarts te Kerkenveld, maakt door dezen aan het geachte publiek van Hoogeveen bekend, dat hij heden (Maandagmorgen) naar het gemeentehuis is geweest om de papieren, benoodigd voor zijn huwelijk, wederom op te halen, daar hem de lust van een huwelijk met Sijke Vos, weduwe van Ben- ne Vos, wonende op de 5e wijk te Kra keel, is benomen. Daar ik tot de over tuiging ben gekomen, dat het beter ten halve gekeerd is, dan ten volle ge dwaald." „De Elf Provinciën." De justitie heeft ten kantore van Mr. Zeegers Veec- kens beslag gelegd op de boeken en be scheiden, welke betrekking hebben op de zaak der „Elf Provinciën". lJe oplichting van f 30.00 0. Een bericht uit Gothenburg, d.d. Maan dag, zegt, dat de politie den man op het spoor is, dje te Amsterdam met een valsche cheque een firma in diamanten voor f 30.000 heeft opgelicht. Hij1 .scheen naar Zweden gevlucht te zijin. Moordaanslag. Bij het uitgaan der papierfabriek te Beverwijk werd Donder dag op een der hazen van de houtstof bereiding een moordaanslag gepleegd. Ze kere Tormetz, een 18-jarig jongmensch, die op de fabriek werkzaam was en te Schoten woont, loste een pistoolschot en raakte zijn baas in het gezicht met een schampschot. Waarschijnlijk werd hier uit wraak gehandeld, want T. was voor straf 3 dagen buiten dienst gesteld. De gewonde is redelijk wel en de dader is voortvluchtig. De a c c iji n s en de b o r r e 1 d r i n- k e r. - De accijns is verhoogdhoe veel meer belasting betalen wiji nu bij elk borreltje? Vroeger was de accij'ns f0.63 per Liter jenever. Een liter bevat ongeveer 20 bor reltjes (één glaasje op een half maatje, 5 C.L. rekenende, is dat een goede borrel.) Dus vroeger betaalden wij voor eiken borrel, dien wij dronken, 3 icent belasting. Thans betalen wij voor eiken Liter onge veer 90 cent accijns (de'juiste getallen zijn, veronderstellen wij, fabrieksgeheim, ac cijns hangt af van het alcoholgehalte en die meten de verbruikers niet op weten schappelijke wijze.) Dus voor eiken hor- rel i1j2 cent belasting. Vroeger betaal den wij1 dus 3 cent op een borrel van 10 cent, thans 4L2 cent op een borrel van 12' 2 cent. Doordat er meer kapitaal in de zaak gestoken wordt, met ver morste jenever meer accijns verloren gaat, enz. enz. moeten wij thans ook nog één cent meer aan fabrikanten, tusschenper- sonen, vergunninghouders, enz. betalen. En met een flesch van 1 Liter (de steenen kruiken houden gewoonlijk 1 L. of 1.2 Liter in, de glazen „vierkante potten" 1 L.), is de verhooging ook niet geheel evenredig. Vroeger kostte een kruik oude jenever pl.m. f 1 25, thans pl.m. f 1.65. De dertig cent prijsverhooging heeft dus 40 cent prijsverhooging veroorzaaktgroo- ter risico, grooter kapitaal hij mogelijk minderen omzet, moet vergoed worden. Snuffelaars hebben uit de koloniale be groeiing van Frankrijk de volgende pos ten gelicht, betrekking hebbende op Ma dagascar. In 1906Canapé in het kabi net van den gouverneur-generaal: Repara tiekosten 3500 francs. In 1907Canapé in het kabinet van tien gouverneur-gene- op een toon, die duidelijk te kennen gaf, dat hij er niet aan twijfelde. Ja zeker, Eerw., antwoordde de vrouw lachend. En dan overmeesterd door het gevoel van dankbaarheid, in tranen uit barstend, vertelde zijl, hoe zij plotseling genezen was, (toen men 't stroo uit. het Kerstkribje op haar gelegd had. Haar zoontje had het meegebracht, en op haar gelegd met de woordenMoeder, gij zult wel genezen; ik heb goed voor U geb.è- den. En' zijn vertrouwen was niet be schaamd geworden. Als een loopend vuur ging de tijding van deze wonderlijke gebeurtenis door de gemeente. Het stroo werd bewaard als een kost bare reliquie. Men gevoelde zijn geloof versterkt, nu Hij, die dooi' aanraking van zijn kleed de vrouw van hare bloedvloeiing genas, thans doop 't stroo dezer door Fran ciscus gebouwde kribbe eener kranke moe der de gezondheid had weergegeven. Sinds dat oogenblik! heeft de arme fami lie geen ellende meer gekend. De bleeike knaap met zijn vurig Godsvertrouwen werd later een volgeling van Franciscus en een sieraad zijner orde. En van dien tijd af dagteekent de ge woonte, om op het feest van 's Heeren Geboorte in onze kerken eene Kerst kribbe te plaatsen. E m m a n u e 1.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 6