O N D E R W IJ s. KERKNIEUWS. Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Afloop Verkoopingen Aanbestedingen snz. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Correspondentie. 392e Staatsloterij. het verzoek in te :n. ianstent op de ker- vraag-d, om voor de 1112 zijn standplaats gen vergoeding van gunning wordt ver- iste Raads-Commis- Itraf-verordeningen olvliet en A. J. F. Ibrica.ge: de heeren Koopman Gasfabriek: de heo- J. de Vrieze en W. Vischmarkt: de hee- Riblbens. van een Regent van stuur ontstaan door ing van Mr. J. M. en aanbevolenno. doens; no. 2 Jhr. J. je- J. M. Isebree Moens, litter zal fungeere-n; ling hebbende aanbe- |n W. als no. 2 voor- Gloude. lommissie tot Wering Vegens periodieke af- rden herbenoemd de |.l. linger, J. van Bal en A. G. 'Kijn. leklaagt zich de heer li de Commissie van genaamd geen acht loor hem in de com- ingebrachte grieven, e", waaraan volstrekt lehouden. De gemeen- [zijn gang, doet eigen hij wil, stoort zich bij |t aan de begrooting- |alen overschrijdt, het- oorbeelden staaft. De lalsof hij niets te ma le commissieleden, kndel verkiest hij niet jistructie" stipt worde laarin wijziging wordt et, dat hij zijne aan tak zal schenken en Koopmans tegemoet te voorzitter de vergade- Ite bijzonderheid mag |ld, dat het ruim vijf sinds voor het laatst Ibegraafplaats een lijk lesteld. In geen jaren laag sterftecijfer voor. |en Gemeenteraadszetel schijnt tussohen twee li anti-rev.) te zullen jutrale kiesvereeniging, democratische schijnen villen stellen. |ln de Dinsdagavond ge- vergadering van de ver- |ene Kruis" alhier, is stuur gekozen dhr. W. plaats van dhr. W. C. zoodanig bedankt had. 1.1. Maandag werd eene Ben door den Chr. Werk,- jd „Vreest God, eert den len der vorige vergade- werden in orde be- gunstige mededeeling leen goed slot van f340 dat sedert de gehou- li April j.l. geen geval- |onder de leden waren volgens werd een voor- lanen, dat de vereeniging len bij zustervereenigin- fneenten, met het doel, de gemeente verlaat, benigingen, volgens het ^lenient, lid kan worden, waren 16 leden tegen- |sdagavond omstreeks 11 mtdekt in de distilleer- eer Johan Timmerman, spuiten aanwezig, die op 't brandende perceel nog een gedeelte staan- den voorraad spiritua- ii enz. in 't oude perceel Ipaarden kwamen in de surantie dekt de schade, loon, onbekend. Indag had alhier de pleoh- ilaats van den heer C. in leven lid van den m het R. K. Parochiaal ran den Raad van Toe leenbank. Bovendien was e zeer geacht en bemind Ivan verschillende andere lorafgegaan door het mu- |De Eendracht", waarvan lek onder-voorzitter was, |oet van bloedverwanten, noraties kerkwaarts. Het fen door de onderwijzers m het Armbestuur, ter- |in den gemeenteraad de lijkkleed vasthielden. Bij :erst gesproken door den ischaert, wethouder, die herdacht als raadslid en ran de verschillende ver deer H. Bonte sprak na- wereenigingde heer A. Geeraards namens de Boerenleenbank!. Ten slotte speelde de muziek het „Repos éternel", waarna allen diep geroerd het kerkhof verlieten. Door den, heer A. IJsebaert alhier is een wilden eend geschoten, die op den rechtervleugel een stempel droeg met den naam van een plaats uit het Zuiden van Frankrijk. In het afgeloopen jaar is de Coöpe ratieve Boerenleenbank hier zeer in bloei toegenomen. Meer en meer wordt door de ingezetenen van deze nuttige instelling gebruik gemaakt, zoowel vopr het bewa ren van hun geld, waarvan ze 374 pCt. rente trekken als voor het aanvragen van voorschotten. De inkomsten bedragen reeds ver over de f 100,000, terwijl in het vorige jaar de inkomsten en uitgaven f 60,000 bedroegen. Zondag had bij den herbergier P. Gielj-et op het Boschdorp onder Koewacht eene najaarsschieting plaats, waaraan 73 schutters deelnamen. De hoogvogel werd geschoten door H. Baest te Koewacht, de eene zijvogel door R. do M-etter, aldaar, terwijl de andere zijvogel niet afgeschoten werd, maar verloot moest worden. De kallen waren voor I. Vliegers to Stekene (België) en Th. Verschroegen te Koewacht. St. Jansteen. Aan den biljartwedstrijd, gehouden op Zondag 19 December in het café „De' Kroon" hij Em. Heijaert, werd door 32 spelers deelgenomen. De prijzen werden behaald als volgt: Jas. Bleijen- bergh en J. Eggerman te Hulst, eerste prijs f2.40; H. Vergauwen en E. Steijaert, tweede prijs f2.15; F. van Eerdenburg te Hulst en P. Pluijm, derde prijs f 1.90A. van Geijt Jr. te Kapellebrug en C. Ij. van fle Velde, vierde prijs, f 1.65P'. Dijfcmans te Hulst en C. L. Everaard, vijfde prijs f 1.40. De personen, achter wier naam geen woonplaats vermeld is, zijn alhier woon achtig. Aan de opbouw zijnde huizen van dhr. C. van Gassen is, door de strenge vorst, zoodanige schade ontstaan, dat eenige muren moesten worden omverge haald, zoodat dit voor den aannemer, den heer P. Thorn, een leelijk schadepostje zal zijn. Aardenburg. Alhier trad Maandagavond in de sociëteit „Spoor tot vriendschap", voor het Nutsdepartement SluisAarden burg op de heer C. Kühn uit Utrecht, met welwillende medewerking van den heer J. D. Wisse, leerling aan het conserva toire te 's Gravenhage. En spreker èn pianist werden door het goed opgekomen publiek! luide toegejuicht. (M. Ct.) Voor het piet 1 Januari alhier te openen Jongenspiatronaat is de aanmelding als lid zeer groot. Het Bestuur heeft daarom besloten geen leerlingen meer aan te nemen boven de dertien jaar. De bijeenkomsten zullen geschieden op alle Zon- en Feestdagen des avonds van half vijf tot half acht uur. Dit patronaat, on der de besterming van St. Tarcissius, is de eenigste inrichting van dezen aard in het land van Kadzand. Door het Bestuur van onze tooneel- afdeeling St. Cecilia is besloten om op 26, 27 en 28 Dec. e.k'. eene uitvoering te geven. Even als anders zal deze uit voering in de bijl uitstek geschikte zaal van het R. II. Bondsgëbouw gehouden worden. Clinge Voor de betrekking van onder wijzer met verplichte hoofdakte aan de Openbare L-agere school alhier heeft zich nogmaals geen enkele sollicitant aange meld. Genoemde betrekking is vacant sedert 1 October. Zaterdagavond zijln de laatste bie ten in het Zeegat vervoerd naar het station De Klinge. Ieder in het alge meen, maar de fietsers in het bijzonder, koesteren nu de stille hoop, dat onze steenweg weldra berijdbaar zal jvorden gemaakt. (Zelandia.) De door tuberculoze aangetaste koeien van J. F. Buijlsrogge zijn door het Rijk overgenomen en Maandag naar Rotterdam vervoerd. Wegens het in voorraad hebben van sterken drank, welke hoeveelheid niet door geleibiljetten was gedekt, is Dinsdag tegen 2 'personen proces-verbhal opgemaakt. (Zelandia.) Oostburg. Met Kerstmis zal hier de Ned. Tooneelistenvereeniging dir. J. Bak ker eene uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „De orgeldraaier en zijn ple kind", een tooneelspel met zang in vier bedrijven, gevolgd door een kluchtspel. Wijl 'zijn verzekerd, dat het de vereeniging niet aan publiek zal ontbreken. De uit voering wordt gegeven in de gewone zaal van dhr. Duste. Zuidzande. Het Bestuur van de afdee- ling Zuidzande van het „Groene Kruis" heeft eene vergadering uitgeschreven to gen 29 Dec. a.s. De vergadering zal ge houden worden in de gewone zaal van dhr. Bril. Hoofdplaat. De alom bekende Vennoot schap onder de firma Gebroeders Baars, houthandelaren, gevestigd sedert 24 Jan. 1880 alhier, is thans geliquideerd en ont bonden. Schoondijke. Met Kerstmis zal hier optreden do bekende fcarakterkomiek Jjeenders. Baar genoemde Leenders overal veel succes geniet, zal het hem hier ze ker niet aan belangstelling ontbreken. De komiek zal optreden in de gewone zaal van het „Hotel de Zwaan" alhier. Breskens. De werktuigkundig opzichter J. J. Bootsgezel van Breskens, is benoemd tot hoofdopzichter bij de Staatsmijnen in Limburg. (Bresk. Ct.) Nieuwvliet. Evenals andere jaren krij gen we hier met Kerstmis vermakelijkhe den. Thans zal hier optreden de humorist Leenho-uts van Vlissingen, die op de meeste plaatsen enorm succes had. De uitvoeringen zullen gegeven worden in de zaal van de „Stadsherberg" bijl dhr. Luteijh. IJzendijke. De heer A. Dierikx -alhier is met ingang van 20 dezer aangesteld als kantoorbediende op het post- en te legraafkantoor aldaar. (Bresk. Crt.) Sluis. De hier benoemde agent van politie heet A. D. J. S-aey, niet Sacy, zoo als abusievelijk in ons vorig nummer werd vermeld. Tot gemeentebode is alhier benoemd dhr. D'. .1. de Kramer. In de Kerstweek zal alhier menig liefhebher van schilderijen zijn hart, kun nen ophalen aan de tentoongestellen aqua rellen, gezonden door de Maatschappij' „Arti et Amicitiae". Het zijn meest alle schilderij'en van onze moderne meesters. De aquarellen zullen ten toon gesteld worden in de groote zaal van 't stadhuis op 29 en 30 Dec. e.k. Het is voorzeker eene goede gedachte geweest van „Arti", om in onze stad met hare vele vreemde lingen, deze tentoonstelling te doen plaats hebben. De heer M. Verhage, onderwijzer te Veere, vroeger te Koudekerke, is be noemd tot onderwijzer aan de Christe lijke Hervormde school te Goes. Te 's Gravenhage is geslaagd voor de akte A. M. O. Fransch, V. M. Mille, Sluis. De heer A. Schuerman, onderwijzer, met verplichte hoofdakte te Nieuw-Na- men, heeft voor zijne benoeming tot hoofd der 'school te Kwintsheul, gemeente Mon ster (Z.-H.) bedankt. (Zelandia.) Mgr. Lnijpen, apostolisch vicaris van Batavia, van wiens ongesteldheid wij on langs melding maakten, heeft den 14en November de ziekeninrichting verlaten. De overste van het Missiehuis St. Char les te Boxtel, pater Jos. Zweens, is door Z. II. den paus benoemd tot bisschop coadjutor van het vicariaat van Zuid- Nyanza (Afrika). Koloniën. Malversatiën. Te Soerabaja ontdekte dc adjunct- inspecteur van financiën Frieswijk, bij het nazien van de verantwoordingsstukken van den plaatsvervangenden notaris-ven dumeester te Rembang L. O. Geul, malver satiën in de vendu-administratie. Voorloopig werd een tekort geconsta teerd van f 6000. De resident werd van het feit in ken nis gesteld en dezé riep den notaris, die te To-eban vertoefde, om op de hoofdplaats te verschijnen en zich te verantwoorden. Doch de notaris is niet verschenen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Red., vergun mij s.v.p. een plaatsje in uwt veel gelezen b-lad. llq wenschto den toestand van 't „don kere wegje" te hespreken. Dezen weg moe ten alle Langeweegtje-bewoners afleggen, als den naasten weg om Kwadendannme te bereiken. Wie tegenwoordig dezen weg langs moet, mag zijn hooge laarzen wel aantrekken, wil hij tenminste eenigszins op een mensch gelijkend op 't dorp aan komen. En dan de schoolkinderen, die dezen weg eenige malen daags moeten pas seerenZij komen met slijik bedekt en met natte voeten in de school. Nog ge zwegen van den nadeeligen invloed, welke 't laatste op hun gezondheid uitoefent. En toch met geringe moeite is in dien toestand groote verbetering te brengen, eene verbetering, die hoog noodig is. Dit zal niemand ontkennen. Vraag het slechts aan hen, die verleden Zondag 19 Dec. dezen weg eenige malen door waad hebben. Vooral waai' de zoogenaam de dammen liggen, is 'teen ware modder poel. Wanneer daarin eerst verbetering werd gebracht, door bv. den modder er van te verwijderen en eenige kruiwagens zand op te brengen, of op welke manier dan ook, dan was de weg tenminste eenigzins verbeterd; of hebben de heeren wegwer kers zoio'n ongehoorde drukte, dat zij geen paar uurtjes aan dit ho-ognoodige werk kunnen besteden? Vooral is een spoedige verbetering ge- wenscht met 't oog op (de a. s. feestdagen, daar deze weg dan zeer druk wordt be zocht. Ongetwijfeld zullen de bevoegde- auto riteiten de billijkheid van dit verzoek in zien -en daarvoor zullen hun velen dank baar zijn. U, mijnheer de Red., bij- voorbaat dan kend voor de afgestane plaatsruimte. P. N. R. Kwaidendaminje, Langew., 20 Deo. '09. De alphahetische aanbevelingslijst voor kantonrechter te Z i e r i k z e e bestaat uit de heeren mrs. S. R. Bakker, J. de Bergh en E. Bonn, allen griffier, respectievelijk bij -de kantongerechten te Zierikziee, Oss en Middelburg. De Hooge Raad handhaafde de veroor deeling, door de rechtbank te Middelburg en het Hof in Den Haag, van ,1. W., gemeente-ontvanger te Krabben dij ke, tot 7 dagen gevangenisstraf wegens belee- diging van den veldwachter Vermeulen aldaar. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden (Woensdag) aanbesteedhet inrich ten tot doorvaart van twee openingen van de spoorwegbrug over het kanaal door Zuid-Beveland nabij Vlake, met bekomen de werken. Raming f116.100. Inschrijvers waren de heeren: Wijker, Zwolle, f112.300; J. Kraayeveld en E. van Noordenne, Sliedrecht, f 110.300 G. A. van Hattum, Sliedrecht, f 109.700 N. Balkenvoort Czn., Haarlem, f 106.400 A. Dubbeldam en A. Timmerman, Dor- f 101.960; J. Lindenb-crg Cz., Wemeldinge, f98.800; J. B. Koch en A. van der Straa- ten Jz., Hansweert, f90.400. Ook werd aanbesteed het maken van eene drijvende aanlegplaats met toeleiden- de brug -en landho-ofd in de Westbuitenha ven te Terneuzen en voor het maken en inhangen van twee paar vloei ijzeren ebdeuren in de Oo-stsluis te Terneuzen met bijkomende werken in twee perceelen. Raming 1 ste perceel f 14000perceel 2 f 25000. Massa der perceelen f 39000. Minste inschrijver 1ste perceel: firma van Egmond en Co., Z-o-eterwoude, f 12600 2de -perceel, dezelfde, f21600. Massa: firma de Vries, Ro-bbé en Co., f 34860. Vervolgens werd aanbesteed: het ma ken van een gewalste steenslagbaan op den berm van den oostelijken dij'k van het kanaal van Tor Neuzen en van kei bestrating op- den oprit van dien berm naar -den spoorweg tusschen de hectome- terpalen 83 en 94, behoorende tot de werken van het kanaal van Terneuzen. Raming f 6150. Minste inschrijver: -de heer J. van Dron- gelen, Hoek, f 5860. Thans werd aanbesteed het aanbrengen en onderhouden van beplantingen langs de dijken van het kanaal van Terneuzen en van het zijkanaal naar de Axelschc Sassing en op -den Rijksweg naar Hoek. Raming f5000. Minste inschrijver: de heer G. W. Wontje, Heerenveen, f 4728. Ten slotte werd aanbesteed: het ver richten van baggerwerk op het Neder- lanidsch gedeelte van het kanaal van Ter neuzen en in de Oostbuitenhaven te Ter neuzen, in 2 perceelen. Raming 1ste per ceel f 16302de perceel f 5080. Raming massa f 6710. Voor het 1ste perceel waren geen. bil jetten ingeleverd, voor het tweede slechts één van den heer A. F. Volker, Sliedrecht, f 4570. Voor de massa werd het laagst inge schreven door de heeren J. Kraayenveld en E. van Noordenne, voor f5800. Hoedekenskerke. Maandagmiddag werd -door het burgerlijk armbestuur alhier aanbesteed: het verbouwen van het arm huis alhier. Hiervoor werd ingeschreven door C. Chamuleau, Kwadendainune, f323; L. Peeters, Kwadendamme, f289; Joh. Eckhardt, Hoedekenskerke, f265; Jj. Min- derhoud, Hoedekenskerke, f239. Gegund aan den laagsten inschrijver. Philippine. Ten overstaan van B. en W. werd Zaterdag het straatgeld verpacht. Dit werd den ouden tolbaas vergund voor de som van f 1050, dus f 110 minder dan het vorige jaar. De gra,zingen op de ge meentegronden werd toegewezen aan den hoogsten bieder, nl. Ad. Bookstall voor f 7.50. (Midd. Crt.) Deze week werd hier door Burgemeester en Weth. verpacht de tol alhier v-oor 11050. Het vorige j-aar werd hiervoor geboden f 1160. De grasëttingen langs de wegen werden verpacht voor f7.50. Clinge. Vrijdagmiddag hield de R. K. Boerenbond [alhier eene aanbesteding van kunstmeststoffen. 16 inschrijvers namen aan de aanbe steding deel, waarvan de volgende de laagste waren AdriaansensPo-lfliet te Walsoorden voor superphosphaat a f2.11; Joz. Per- zijin te Waclitebeke voor Amm.-superj- 'phosphaat a f6.50; W. Bedet te Ter Neuren voor chili a f 10.53: D. Scheele Az., te Ter Neuzen voor Peru-Guano a f8.19. (Zelandia.) Goes. Met toestemming van den Raad zal de bovenzaal van De Beurs gebruikt mogen worden vooi; den te houden politic- cursus. Middelburg.In de hedenmiddag gehou den vergadering van den gemeenteraad werd het nieuw gekozen lid, de heer mr. L. van Andel, als zoodanig beëedigd en nam hij zitting. Mededeeling werd gedaan van de vol gende ingekomen stukken. Een adres van G. F. Maris en 31 andere bewoners van den Noordweg, waarin zij verzoeken betere verlichting op dien weg aan te brengen. Eene brochure van den A. N. W. B., toeristenbond voor Nederland, waarin be schreven zijn verschillende methoden van wegaanleg. De begrooting voor 1910 van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingverkeer in Walcheren, aanwij zende in ontvang en uitgaaf een som van f 1085, met een piost voor onvoorzien ad f 114,75. Van den controleur der plaat selijke belastingen een schrijven, waarin hij dankt voor de hem toegestane verhoo ging- Hierna werd overgegaan tot het doen van verschillende benoemingen. In het bestuur der godshuizen werden herkozen de heeren dr. IIH. Japikse en M. Ghijsen, met wie waren aanbevolen de heeren jhr. mr. W. II. Iloeufft en hr. mr. E. A. O. de Casembro-ot. In het Burgerlijk Armbestuur werden herkozen de heeren C. J. J. A. van Tey- lingen on A. P'. van de Kamer, terwijl de raad uit zijn midden wederom als lid aanwees den heer J. H. C. Heyse. In plaats van wijlen den heer A. A. Mes werd gekozen de heer W. II. J. Geulen, mot wien was aanbevolen de heer F. E. M. Viseur. Als lid van de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs werd herbe noemd de heer J. C. van der Harst, met wien was aanbevolen de heer mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse. Als leden van de Co-mmissie van toe zicht op het lager onderwijs werden her kozen de heeren J. J. M. de Borst Ver doorn, L. K. van der Harst J.Jz., C. M. Ghysen, C. Verhage, jhr. mr. .1. P. F. van der Mieden van Opmeer en mevrouw J. B. W. IJ. Hioolen-Max Leod, met wie respectievelijk waren aanbevolen de hee ren J. C. van der Harst J.Jz., dr. J. C. Kinderman, mr. A. A. de Veer, W. Kosten, jhr. mr. W. II. Hoeufft en mejuffrouw II. M. van Visvliet. B. en W. stellen voor om de jaarwedden van het onderwijzend personeel der ge- meentebewaarsehool zoo te wijzigen, dat in het vervolg de verhooging als voilgt ge regeld is. Naj 1 jaar dienst f 85, na 3 jaar f 110, na 5 jaar f 135, na 7 jaar f 160, na 9 jaar f185, na 11 jaar f210, na 13 jaar f 235, na 15 jaar f 250. De meerderheid der commissie van fi- nantiën vereenigde zich' met dit voorstel, doch de minderheid stelde voor de schaal van B. en W. te vo-lgen tot 7 jaar, en daarna de volgende opklimming vast te stellenna 10 jaar f 185, na 13 jaar f210, na 16 jaar f235, na 20 jaar i'260. Deze minderheid zag geen reden om de laatste verhooging op f 15 in stede van op f25 te stellen. B. en W. handhaafden na deze opmer king hun voorstel en wezen erop dat het hun wensc.helijk vo-orko-mt dit zoo te houden. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bijl de rondvraag vroeg de heer Spren- ger of B. en W. bereid waren inlichtin gen te geven, waaro-m zij' geweigerd heb ben toestemming te geven voor het aan leggen van een electrische geleiding naar de Doopsgezinde kerk ten behoeve van hef Natuurkundig gezelschap. De burgemeester [antwoordde dat hij eerst hierover de wethouders, die beide afwezig waren," wilde raadplegen. De heer Fruin vroeg welk'e maatrege len B. en W. genomen hebben om de ver plaatsing van de Rijksnormaalschool van hier naar Vlissingen te voorkomen. De burgemeester deelde mede, dat door B. en W. bij- het vernemen van het ge rucht eerst inlichtingen bijl den schoolop ziener en later bij: den Minister zijn inge wonnen. De Minister antwoordde, dat door hem een voorstel tot verplaatsing was inge diend, maar tevens, dat hij' meende dat dit eene zaak was, die buiten de gemeente omgaat. Het verwondert den burgemees ter, dat wel Vlissingen gekend is. Na dit antwoord is den afgevaardigde van het district Middelburg gevraagd Zich voor de zaak te spannen. (Deze heeft da.t intusschen reeds ge daan. Zie ons Kamerverslag.) Hulde aan hr. mr. A F. de Savornin Lotmaan. De dezer dagen ook in ons blad aange kondigde huldiging van jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman door de Groninger geestverwanten zal, naai' de Ned. bericht, plaats hebben op Vrijdag 21 Januari. De samenkomst zal een intiem karakter dra gen en is alleen voor geestverwanten van den staatsman toegankelijk. 's Hertogenbosch. Tot lid van Ged. Sta ten is gekozen de heer Vincent van den Heuvel. Brussel. Ondanks den aanhoudenden regen had heden onder een ontzaggelijken toeloop van volk 'de begrafenis van koning Leopold plaats. De lantarens, met krip omfloerst, brandden langs den weg, die door troepen was afgezet. Van de balkons hingen ro-uwdrapcrieën. Te 9.20 uur kwa men de hofrijtuigen met de vreemde ver tegenwoordigers naar het paleis gereden. Koning Albrecht bleef langen tijd staan over het stoffelijk overschot zijns ooms. De .stoet zette zich in beweging vol gens aangegeven orde. De kist was over dekt met een zwart fluweelen kleed, daar overheen geworpen zag men den hermelij nen "koningsmantel. De koningskroon dek te de kist. De klokken van de St. Jacobs- kerk luidden, de bazuinen schalden, de kanonnen huiderden. Tegen 11 uur kwam men hij de St. Gudulakerk aan, waar de kardinaal-aarts bisschop van Mechelen, omringd van bis schappen, prelaten en lagere geestelijk heid den stoet wachtte. Voor de vreemde vorsten en haogwaardigheidsbekleeders waren plaats gereserveerd in het koor. De plechtige mis van requiem werd dooi den kardinaal-aartsbisschop opgedragen. De indruk was grootsc.h. De nuntius zong het gebed voor de dooden. De plechtige absolutie bij de lijkbaar werd verricht door Mgr. Stillemans, bisschop van Gent. Koning Albrecht zat op een in rouw floers gehulden troon. Na deze plechtigheid trok de begrafenis stoet naar Laoken. De slippen van het vorstelijk lijkkleed werden gedragen dooi de voorzitters van Kamer en Senaat en de ministers. In de kerk van Laeken waren de prinsessen en de gravin van Vlaan deren reeds aanwezig. De pastoor-deken, Coremans, dezelfde die koning Leopold bediende, wachtte den stoet af. Nadat hij de absolutie had verricht, werd het lijk van Leopold II in den grafkelder bijgezet. Te 3.20 uur was alles afgeloopen. Toen werden de vlaggen geheschen voor den nieuwen koning en kreeg alles een meer feestelijk aanzien. In een der straten stortte een tribune in. Twintig personen werden gewond, van wie drie ernstig. Het bericht der Belgische bladen, dat prins Hendrik der Nederlanden ook de eedsaflegging van koning Albrecht zal bij wonen, wordt niet bevestigd. St. Petersburg. In den afgeloopen nacht deed de politie een inval in een huis be woond door terroristen. Dezen wierpen met bommen. De chef der politie, Kar- g-of'f werd in stukken gescheurd. Twee terroristen zijd in hechtenis genomen. Bombay. Jackson, een invloedrijk per soon uit Nasik, is uit wraak in den schouwburg vermoord. Seoul- D-e eerste minister van Korea is hij een aanslag op zijn leven doodelijk gewond. GOES. Overleden 20, Kornelia Heijman, 69 jgehuwd met Jan Gorsse 22, Johanna Vermerris, 68 j., wednr. van Albrecht Leijs. Van 20—22 Dec. MIDDELBURG Getrouwd: M. v. d. Weg, 48 j. j.m, en P. A. Koole 37 j. j.d, Bevallen: A. J. van Kuijlk, geli. Zand- stra, d.; J. M. Geervliet, geb. Goedbloed, z!. OverledenP. de Pagter 8D j. wednr. van C. Bakker; A. P. Valk, 64 j. wednr. van J. Ilegeur; W. P. Krone 45 j. wed. van P. J. Brouwer; II. C. Abrahamse, 3 m. z. Van 18—21 Dec. VLISSINGEN. BevallenH. A. M. Staver- man, geb-. Van Steeden, z.M. C. G. Schets, geb.' Van Dierendonck, d.; M. J. Pol, geb. Dijkstra, z.C. J. Scheijheleh, geb. Kooning, z.; W. M. Siegers, geb. Van den Bro-ecke, z. Overleden: S. ICelle, wed. Van D. de llid,der, 86 j.; H. Kemeling, man van J. C. W. de Vries, 70 j.; A. M. J. Burke, d. 2 j. Van 15 Nov.15 Dec. SCHOONDIJKE. Geboren: J., z. v. W. Blaakman en J. Eekhout; S., d. v. J. Ie Grand en L. Bruijno-oge; M., d. v. K. de Jong en M. Bonga. Overleden: S. Moens, 47 j.; E. Ie Grand, 78 j.; J. v. d. Plassche, 69 j.; E. Ver- kruijsse, 62 j. Wegens toevloed van dringende nieuws berichten zagen we ons genoodzaakt do feuilleton (no. 24) in een gedeelte van onzen oplaag van Vrijdagavond te doen vervallen en plaatsten alzoo hetzelfde ver volg nog eenmaal in ons nummer van Maandag j.l. Dit ter verklaring voor dege nen, die tweemaal hetzelfde vervolg heb ben moeten lezen. De Redactie. 3e klasse. Trekking 21 December. f 5000622 f 2000: 18710 f 1500: 16231 f 1000: 15120 19137 f 4009975 f 200: 1230 11882 f 100: 5506 5947 10276 tl 076 f 45: 1583 1590 1599 1673 1696 2353 2354 2645 3443 4180 4953 4971 7206 7208 9203 12925 12940 15027 17475 17500 f 400: 17775 f 10016056 f 45: 4217 7302 N.B. Bovenvermelde trekking betreft al leen de nummers, die in Zeeland zijn uit geloot.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 3