rr I BINNENLAND, UIT ZEELAND II fi I 1 Stafen-Generaal. I Hi Volgeiis geruchte zou het huwelijk van Leopold II met barones Vaughan vol trokken zijn, toen de koniDg op sterven lag. IVAIiIË Kardinaal Sa tol li. Volgens de „Corriere d'Italia" geeft de toestand van Z E. kardinaal Satolli, reden tot groote ongerustheid. Zaterdagnacht is plotseling een nieuwe crisis ingetreden, waarop een algemeene verzwakking volgde. 's Morgens voelde de zieke zich iets beterzijn geest is nog helder en wanneer de verschrikkelijke pijnen een oogenblik ophouden, spreekt Z.E met voorliefde over wetenschappelijke en philosophische onder werpen. In opdracht van den H. Vader heeft Mgr. Bressan hem den apostMischen zegen gegeven. Het generaal kapittel van Lateranen heeft bet gebed pro infirmo voor den zieke voorgeschreven. ENGEUIt'D Doordat de versieringen vuur vatten is er Maandagnamiddag brand uitgebroken in het groote warenhuis van Ai-ding en Hobbs te Olapham, dat vol was met in verband met het a s. Kerstfeest winkelende menschen. Het geheele blok, bijna een acre beslaande, is vernield. Tot dusver weet men dat er drie dooden zjjn. Een groot aantal personen werd gewond door dat zij uit de bovenste vensters sprongen Minister Burns, die in de nabijheid woont, beschermde zijn hoofd met een reis- tasch en trachtte binnen te komen om bij de redding te helpen. Hij kon niet verder doordat de veorgevel instorttebij kon nog juist bijtijds terugspringen en wegkomen. Latere berichten spreken van een groot aantal dooden. BIltiliAND, In het gouvernement Mohilef heeft bij het dorp Mosyr een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een veerboot, waarop zich 27 menschen en 2 paarden bevonden, ging bij ijsgang over de rivier Pripet. Midden in de rivier werd een der paarden wild en begon te steigeren. De menschen drongen zich naar één kant van het vaartuig, dat daardoor het evenwicht verloor en omsloeg. Alle opvarenden raakten te water. Aan den oever stonden honderden landlieden, die de ongelukkige drenkelingen zagen worstelen met het ijs, zonder in staat te zijn hun hulp te bieden De ijsgang was te sterk. Alle 27 opvarenden vonden den dood in het water. Niet grootvorst Nikolaas, zooals eerst door Reuter verkeerdelijk gemeld is, maar groot vorst Michael is Zaterdag te Cannes overleden. Grootvorst Michael was een oud oom van den Tsaar. Hij bewoonde de villa Allerton te Cannes. De officieren van het militaire huis van den grootvorst, die in de villa Allerton aanwezig waren bij het sterf geval, seinden het bericht van het overlijden aan het Hof te St. Peters burg. 's Avonds had een rouwdienst plaats in de Russische kapel te Cannes Tweede Kamer In de zitting van Maandag werd tijdens de Oorlogsdebatten door het lid Ter Laan eenc scherpe critiek uitgeoefend op de plannen en opinion van den minister van Oorlog. Volgens dezen socialist is generaal Cools veel militaristischer dan zijn voor ganger. In de avondzitting, toen over Binnen- landsche Zaken werd gehandeld, ontspon zich een lang debat over den post van f 10000 voor eene van regeeringswege op to richten school voor looiers te Waal wijk. De heer Bos wenschte die school niet van rijkswege te zien opgericht, maar de f 10000 wel te willen voteeren, doch als vrije bijdrage en diende in dien geest een amendement in. Dhr. Loef, oud-minister, bestreed de opinie Bos op opportuniteits- gronden; dhr. Lobman viel dhr. Bos bij. De partijen stonden alzoo scherp tegen over elk ander, wat ook bij de stemming over de motie Bos bleek. Er waren 29 stemmen voor, maar ook 29 stemmen tegen. Dinsdag werd opnieuw over de motie gestemd en zij werd toen verworpen met 35 tegen 33 stemmen. Bij het algemeen debat over de afdee- ling lager onderwijs werd van verschil lende zijden besproken de verhouding, tus- schen het openbare en het bijzondere on derwijs en aangedrongen op verbetering van het onderwijs door betere opleiding van onderwijzers, uitbreiding der kweek scholen, enz. De heer Blum (afgevaardigde voor Mid delburg) drong er hij den Minister op aan, althans voorloopig, niet de rijksnor maallessen te verplaatsen van Middelburg naar Vlissingen. De heer Bos sprak de hoop uit, dat de schoolstrijd door deze Regeering niet zal worden heropend en zeide, te verwachten, dat deze minister de grondslagen der hui dige onderwijsregeling onaangetast zal la ten en geen groote hervormingen onder dok de Unie-liberaal Roodhuyzen ver klaarde zich met deze zienswijze te kun nen vereenigen. En wijl nu de minister in zijn antwoord verklaarde den school strijd niet te willen hervatten, maar de zaak te willen overlaten aan haar eigen ontwikkeling, kan men met grond ver wachten, dat er nu werkelijk uitzicht is geopend op vruchtbare samenwerking van alle partijen om ons onderwijs te brengen op zoo hoog mogelijk peil. Ook de republikeinsche onderwijzers zijn in 'tdebat gebracht. En aan hun ver dediging heeft een werkdadig aandeel ge nomen de heer Ketelaar, oud-voorzitter van den Nederlandschen Onderwijzers bond en jaren lang daarvan ook secreta ris. De strijd liep over de vraag of onder wijzers mogen weigeren, hun leerlingen Oranjeliederen te doen zingen of deel te nemen aan Oranjefeestjes op school. Dat mogen ze niet, verklaarde de heer Van Wijnbergen. Zij immers zijn ambte naren, verhonden aan het openbaai- on derwijs, dat zich moet dienstbaar maken aan hel aanleeren van maatschappelijke deugden. Tot die maatschappelijke deug den behoort ook eerbied voor den eon- stitutioneelen rogeeringsvormvoor onze staats-instellingen en voor ons Vorsten huis. De heer Van Wijnbergen ging echter wel wat erg ver, door in zijn verder be toog te verklaren, dat de overheid bij de aanstelling niet alleen moet letten op be kwaamheid, maar ook op geschiktheid. En dat zij dus het recht zou hebben aan solliciteerenide onderwijzers de vraag te stellen, of zij lid zijn van den Bond en zich op diens standpunt plaatsen, 'tls toch denkbaar, dat er nog onderwijzers lid zijn van dien Bond, welke allerminst een van zin zijn met de republikeinsche heethoof den, weike daarin het hoogste woord voe ren. Zoodat thans de tijd er nog niet rijp voor schijnt. Do heer Heemskerk ging met dit denk beeld van den heer Van Wijnbergen niet mee. Echter verklaarde ook hij van mee- ning te zijn, dat de onderwijzer-ambtenaar, dienende in de constitutioneel® monar chie, in zijn ambt niet mag te kennen geven, dat hij republikein is. Ook niet bij feesten, waar hij in zijn ambt aanwezig is. Zelfsals de onderwijzers bij1 een dergel ij ke gelegenheid een republikeinsche demonstratie op touw zetten, dan heeft het gemeentebestuur het recht hen te ontsla a n. En nog eens, krachtiger, verklaarde de minister: Dit is geen partijzaak, maar een nationale zaak. Tegen de republikeinsche strevingen der onderwijzers moet repres sief worden opgetreden, waar dit noodig is en overigens met moreele middelen. Immers't g a a t h i e r niet om het karakter der school, maar om de vraag of ambtenaren hun ambtsplicht verstaan; dan wel dien met voeten treden. In dezelfde zitting deelde de voorzitter mede, dat door den heer Troelstra een voorstel is ingediend tot het houden eener parlementaire enquête over de gedragin gen van Dr. Kuyper inzake de decoratie- kwestie. Het voorstel is naar de afdeelingen ver zonden. Cholera aan boord van het s s. Koningin Wllhelmina Het stoomschip Koningin Wilhelinina" van d'e Maatschappij Nederland, van Ba tavia op weg naar Nederland, is 20 No vember te Singapore aangekomen met cho lera aan boord. Het Nederlandsch eskader huis toe liet Nederlandsche eskader is 20 No vember van Hongkong vertrokken en wordt spoedig to Priok verwacht. Mol het oog op do cholera zal geen communicatie mot don wal gehouden worden. Het Vredespaleis. Wij lezen in de „Courier d'Haiphong", dat de Chineescho regeering last heeft gegeven twee paar emaillen vazen te doen vervaardigen, ter versiering van de verga derzaal van het Vredespaleis te 's Gra- venhage. (Handelsbl.) De Hudson-Fultonfeesten. Naar het „Hbld." verneemt, zullen ge neraal Woodford en mevrouw Woodford a. s. Woensdag to 's Gravenhage aanko men. Dinsdag 28 dezer zal te Amsterdam dooi de Nederlandsche gasten van de Hudson- Fultonfeestcommissie aan den heer en me vrouw Woodford een diner worden aan geboden. Zooals bekend is, komt generaal Wood ford, die voorzitter der Amerikaansche feestcommissie was, naar Europa, om aan de verschillende regceringon dank te zeg gen voor de deelneming aan de feesten, Prins Hendrik te Brussel. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, die heden (Woensdag) onze Koningin ver tegenwoordigde hij de begrafenis van Ko ning Leopold, is Dinsdagavond te 8 urn- naar Brussel vertrokken. Prins Albert haalde hem af aan het station. Z. K. Hoogheid heeft te Brussel over nacht in het koninklijk paleis. paar een handkar voort, wa&rop een kind zat. Plotseling kantelde de wagen. Me delijdende menschen brachten het kind naar liet politiebureau, waar ook de dronken „vader en moeder" hun roes kon- den uitslapen. Een paar vrouwen namen het kind mee naar huis en verpleegden het liefderijk. Den volgenden ochtend werden man en vrouw weer vrijgelaten. Uit de ouder lijke macht over hun andere kinderen zijn ze reeds ontzet, maar deze zuige ling kon nog niet buiten de „moeder" en was hun dus gelaten. Zij kregen het stumperdje dus weer mee, en ze trokken er mee verder, de wereld in De drank Te Zutfen trok een dronken, zwervend Openbare Vergaderii.g van den gemeenteraad van Goes o M a a n d a g 20 IJ e c e m b e r, des avonds te S1/2 uur. Voorzitter: De Burgemeester. Afwezig de heereu Van den Bout en Dekker, met kennisgeving. De korte agenda werd in zeer korten tijd afgewerkt. Geen discussion vonden plaats. Een aanvraag was ingekomen van I. Brouwer Sr. om een gedeelte gemeente grond in erfpacht te mogen hebben tegen betaling van f 1 per jaar. Afschrijving van hoofdelijken omslag werd verleend aan I'. Salomon, en van schoolgeld aan I. W. v. Xieuwenhuijzen. Vastgesteld werd het 2e suppletoir ko hier van den II. 0. in totaal f244.21. Herkozen werden in de verschillende eommissiën: Financieele commissie de heeren Temperman, Fransen v. d. l'utte en Pilaar. Gascommissiev. d. Bout, Temper man en v. d. Leeuw. Commissie voor Strafverordeningen Pilaar en von Schmidt. Commissie van aanslag in (den H. O.Don- ner, Temperman en v. d. Ven. Idem re clames inzake H. O.Risch, Kakebeeke en Hollmann. Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs: 1. G. J. Kake beeke. Idem op het Lager onderwijs: J. Boomsma. Burg. Armbestuur: J. P. Bos- hoff en P. A. de Ligny. Regentes Wees huis: Mevrouw W. Molijn en Beviel- de Fouw. Commissie voor Classificatie van schoolkinderen: mr. de Witt Hamer, v. d. Leeuw, J. B. van Kalmthout, I. de Bruijne, M. Quakkelaar, P. A. de Ligny en L. A. Knitel, resp. vertegenwoordigend^ het Da- gelijksch Best., den Raad, het R. K. arm bestuur, de diaconieën der Herv. en Ger. Kerken, Burger! Armbestuur en oeconomi- sche spijsuitdeeling. En in de commissie tot wering van schoolverzuim dhr. J. Fransen v. d. Putte, J. Donner, J. A. v. Heel, G. v. d. Hoek, A, van Schelven, D. van 't Westeinde, J. de Hoogh. Goes Voor de Werkverschaffing heb ben zich totaal 4(5 personen aangemeld. (Zeeuw.) - Naar wij' vernemen zal a. s. Zondag (2en Kerstdag) de Goesche Harmonie „Euphonia" in de schouwburgzaal „De Prins van Oranje" een concert geven, waarbij een viertal nieuwe nummers en ook voordrachten en blijspelen len go hoore zullen worden gebracht. Middelburg. Uit het jaarverslag over 1908/9 van het credietfonds, ten hate van de door den watersnood in hun bedrijf bedreigde handelaars en winkeliers in onze omgeving, opgericht door Handelsbe lang 15 Maart 1906, blijkt, dat bijna alle rekening-cou ranthouders hun verplichtin gen vervulden en behalve de verschul digde rente, ook weer een vijfde deel hunner schuld aflosten. Dit jaar is dooi- het fonds een zuivere winst gemaakt van f809.98, wat gevoegd bij de winst in beide vorige jaren verkregen een som uitmaakt van f 191(5.29-». De golden door aflossing verkregen, werden wederom rentegevend belegd, na advies van den Raad van Toe zicht, zoodat het bedrag in effecten dit jaar is geklommen van f 13656.24 tot f 17603.(52. Aan rente werd ontvangen f 747.41, terwijl de onkosten hebben be dragen f51.425. Vlissingen. Bij beschikking van den mi nister van marine is, met ingang van den len Januari a. s., aan den zeeloods V Baan eervol ontslag uit den loiodsdierist verleend, wegens lichaamsgebreken. Met denzelfden datum zijn benoemd, tot zeeloods, de loodskweekeling der le klasse J. van Hoek; tot loodskweeke ling der le klasse, die der 2e klasse J.. Verhagen; en tot loodskweekeling der 2e klasse, de matroos D. Swart. (.VI. Crt.) De nieuwe mailboot „Mecklenburg", welke Zaterdag van Glasgow is vertrok ken, is op de haven gekomen. Het schip werd opgeschud en nam ligplaats in de binnenhaven, alwaar het, evenals het zusterschip „Oranje Nassau", verder zal worden afgetimmerd. (VI. Crt.) Voor de zielerust van wijlen Z. M. Leopold 11, koning der Belgen, werd heden (Woensdag) morgen eene plechtige H. Mis van Requiem aan God opgedragen door den ZeerEerwaarden lieer pastoor Van der Aa, geassisteerd door de beide kape laans. Behalve 't volledig Belgische loods- personeel woonde een groot aantal ge- loovigen de heilige handeling bij. Onder de aanwezigen verdienen vermeld te worden de Edelachtbare heeren burge meester en wethouders der gemeente, de Belgische consul en vele andere, zoowel civiele als militaire, autoriteiten. Tambara. Het mailstoomschip „Tambara" voor de Rolterdamsche Lloiyd in aanbouw op de Kon. Maatschappij „de Schelde", welk schip den 12 Februari zijn eerste reis naar Batavia moet aan vaarden, is thans in zooverre gereed, dat de gemelde beproeving deze week zal plats hebben. l)e misthoorn van de Nieuwe sluis bij Breskens is weder hersteld en geeft de voorgeschreven seinen. Volgens mededeeling van den inspec teur van het loodswezen alhier, is de be- tonning van het Sloe, benoorden den spoorwegdam opgenomen, zijnde de rood en zwart horizontaal gestreepte kogelton no. 1 met ruit en de stoimpe tonnen nos. 2 en 3. Voorzien van ongeveer 200 handtee- keningen is aan den minister van binnen landsche zaken een adres gericht met verzoek do rijksnormaalschool van Mid delburg naar Vlissingen over te plaatsen. Een werkman aan de buitenhaven is onder een zgn. vleeschkrat geraakt. De man werd zoodanig aan armen en boenen, gewond, dat hij naar zijn woning moest worden overgebracht. De officier-machinist 2e klasse J. A. J. van Horssen wordt den 3 Januari a. s. alhier geplaatst, Zierikzee. Vergadering van den gemeen teraad alhier op 17 Dec. 1909, 's nam. 3 uur. Bij de opening deelt de voorzitter, Mr. H. C. Moolenburgh, mede, dat van de hee ren de Muralt en Fokker bericht is inge komen, dat zij wegens ambtsbezigheden verhinderd zijn de vergadering hij te wo nen. Hij vraagt! of de leden wenschen, dat de notulen, die ter visie hebben gelegen, worden voorgelezen. De heer Koopman wenschl naar aanlei ding dier notulen eene aanmerking te ma ken; naar zijne meening werd het door hem gesprokene onvolledig weergegeven als voorbeeld haalt hij aan de laatste onderwijzersbenoeining en de kwestie van het Sas. De Voorzitter laat den secretaris het in de notulen hierop betrekking hebbende voorlezen en zegt, tlat het niet mogelijk is, lie discussion stenografisch weer te ge geven; hij zal den secretaris op het hart drukken zoo volledig mogelijk te notulee- ren. Ingekomen zijn le. Eene circulaire van Ged. Staten aan de Besturen der verschillende gemeenten om aan hen, die bezwaarschriften in zake aanslagen in de hoofdelijken omslag in dienen, zooveel mogelijk specifieke opga; ven omtrent hun inkomen te vragen, ten einde tot eene betere beoordeeling te kun nen komen. 2e. Een brief van de Commissie v. Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs, hou dende mededeeling van don rooster van aftreding harer leden: in 1911 dhr. J. A. Stoop; in 1913 jhr. R. de Muralt in 1915 dhr. J. Biermasz. 3e. Brieven van de heeren F. A. Klop- pert en A. C, v. d. Vliet, waarbij zij hunne benoeming tot regenten van het Burgerweeshuis aannemen. 4e. Brieven van de heeren D. Sinningh en P. .1. Dobbelaar, waarbij zij hunne be noeming tot onderwijzer, resp. aan school B en C aannemen. 5e. Brief van het Bestuur van den A. X. \V. B. en Toeristenbond voor Nederland met brochure, waarin verschillende me thoden va nwegaanleg zijn beschreven. Al deze brieven worden voor kennis geving aangenomen. Ingekomen is de begrooting van het Burger-Weeshuis voor 1910, die in handen wordt gesteld van de heeren de Crane, Koopman en de Muralt ten fine van ad vies. Naar aanleiding van de ingekomen aan vragen van den heer Mr. J. Bouman en mej. J. M. W. Valeton om afschrijving van hoofdelijken omslag tengevolge van hun vertrek naar elders, stellen B. en W. voor die to verleenen, resp. tot een bedrag van f 13.30 en f25.20. Aldus besloten. Van Gedep. Staten is ingekomen een brief mei verzoek op de begrooting enkele postjes, namelijk de kosten van eene tele foon in het Gemeentehuis en het Politie bureau en die van een rijwiel voor den gemeentebode op een ander artikel dier begrooting te brengen, waaraan gevolg zal worden gegeven. Tot leden van de stembureaux voor de stemming ter verkiezing van een raads lid worden benoemd: in het 1ste stembureauals voorzitter (van rechtswege): Mr. H. Moolenburgh; )p'l. verv. voorzitter: Jhr. J. F. Schuur- beque Boeije; leden: de heeren W. Rib- bens en F. A. Kloppert; p! verv. leden: de heeren Jhr. de Muralt en W. G. Schouten; in het 2do stembureau: als voorzitter: Mr. D. van der Vliet; pl. verv. voorzitter: dhr. W. C. de Crane; leden: de lieeron J. de Vrieze en A. G. Kijn; pl. verv. leden: Mr. H. Polvliet en C. de Mooij. Van den heer J. Hogerland is oen ver zoek ingekomen om zijn eervol ontslag als onderwijzer op school C in plaats van op 1 Januari 1910 op 1 Maart 1910 te doen ingaan, aangezien de heer Dobbelaar niet vóór laatstgenoemden datum in func tie kan treden. De voorzitter zegt de mede werking van den lieer Hogerland, -om in die 2 maanden nog bij het onderwijs werk zaam te willen zijn, zéér op prijs te stel len, en adviseert om het verzoek in to willigen. Aldus besloten. De houder van een danstent op de ker mis alhier heeft aangevraagd, om voor de jaren 1910, 1911 en 1912 zijn standplaats te mogen behouden tegen vergoeding van f300 per jaar. Die vergunning wordt ver leend. Tot leden van de vaste Haads-Commis- siën worden benoemd Commissie voor de Straf verordeningen- de heeren Mrs. H. Polvliet en A. .1. F. Fokker; Commissie van Fabricage: de heeren Jhr II. de Muralt en 1,. Koopman; Commissie voor de Gasfabriek: de hee ren C. .1. v. kl. Bout, J. de Vrieze en W. C. de Crane; Commissie voor de Vischmarklde hee ren J. van Os en W. Ribbens. Voor de benoeming van een Rogent van liet Burgerlijk Armbestuur ontstaan dooi de periodieke aftreding van Mr. J. M. Isebree Moens worden aanbevolen: na. 1 Mr. J. M. Isebree Moens; no. 2 Jhr. .1. F. Schuurbeque Boeije. Benoemd wordt Mr. M. Isebree Moens, die tevens als voorzitter zal fungeeren op de daarop betrekking hebbende aanbe veling was door B. en \V. als no. 2 voor gedragen de lieer J. Gloude. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens periodieke af treding in 1910 worden herbenoemd de heeren J. M. Plaum, J. Unger, J. van Bal- legooyen, D. Mulder en A. G. -Kijn. Bij de rondvraag beklaagt zich de heer Koopman als lid van de Commissie van Fabricage, dat hoegenaamd geen acht wordt geslagen op door heni in de com missie-vergaderingen ingebrachte grieven. Er is eeno „Instructie", waaraan volstrekt niet de hand wordt gehouden. De geineen- tebouwmeester gaat zijn gang, doet eigen dunkelijk alles wat hij wil, stoort zich bij gemeentewerken niet aan de hegrooting- cijfers, die hij meermalen overschrijdt, het geen spreker met voorbeelden staaft. De man gedraagt zich, alsof hij niets te ma ken heeft met enkele commissieleden. Een dergelijken handel verkiest hij niet en eischt dat de „Instructie" stipt worde opgevolgd of dat daarin wijziging wordt aangebracht. De Voorzitter zegt, dat hij zijne aan dacht aan deze zaak zal schenken en trachten den heer Koopmans tegemoet te komen. Daarna sluit de Voorzitter de vergade ring. Als een groote bijzonderheid mag wel worden vermeld, dat het ruim vijf maanden geleden is, sinds voor het laatst op onze R. Kath. begraafplaats een lijk werd ter aax-dc- besteld. In geen jaren kwam een dergelijk laag sterftecijfer voor. De strijd om den Gemeenteraadszetel van Mr. Engelberts schijnt tusschen twee candidaten (lib. en anti-rev.) te zullen gaan. Noch deneutrale kiesvereeniging, noch de vrijzinnig-democratische schijnen een candidaat te willen stellen. Hoedekenskerke. In de Dinsdagavond ge houden algemeene vergadering van de ver- eeniging het „Groene Kruis" alhier, is tot lid van het bestuur gekozen dhr. W. Drenth, zulks in de plaats van dhr. W. C. Groenewege, die als zoodanig bedankt had. Heinkenszand. J.l. Maandag werd eene vergadering gehouden door den Chr. Werk mansbond, genaamd „Vreest God, eert den Koning". De notulen der vorige vergade ring, 21 April j.l., werden in orde be vonden Eene als gunstige mededeeling werd gedaan, dat een goed slot van f 34Ö in de kas was en dat sedert de gehou den vergadering in April j.l. geen geval len van ziekte onder de leden waren voorgekomen. Vervolgens werd een voor loopig besluit genomen, dat de vereeniging zich aan wil sluiten bij zusterverenigin gen in andero gemeenten, met het doel, dat een lid die de gemeente verlaat, bij genoemde verenigingen, volgens het daar bestaande reglement, lid kan worden. Op de vergadering waren 16 leden tegen woordig. Kruiningen. Dinsdagavond omstreeks 11 uur werd brand ontdekt in de distilleer derij van den heer Johan Timmerman. Spoedig waren de spuiten aanwezig, die een krachtig vu,ur op 't brandende perceel openden, waardoor nog een gedeelte staan de bleef, ondanks den voorraad spiritua liën, klompen, hooi enz. in 't oude perceel aanwezig. Twee paarden kwamen in de vlammen om. Assurantie dekt de schade. Oorzaak, als gewoon, onbekend. Koewacht. Maandag had alhier de plech tige begrafenis plaats van den heer C. A. V. de Blieck, in leven lid van den gemeenteraad, van het B. K. Parochiaal Armbestuur en van den Raad van Toe zicht der Boerenleenbank. Bovendien was de overledene, die zeer geacht en bemind was, bestuurslid van verschillende andere vereenigingen. Voorafgegaan door het mu ziekgezelschap „De Eendracht", waarvan de heer De Blieck onder-voorzitter was, trofe de lange stoet van bloedverwanten, vrienden en corporaties kerkwaarts. Het lijk werd gedragen door de onderwijzers en de leden van het Armbestuur, ter wijl de ieden van den gemeenteraad de slippen van het lijkkleed vasthielden. Bij het graf werd eerst gesproken door den heer E. L. Plasschaert, wethouder, die den overledene herdacht als raadslid en als bestuurslid van de verschillende ver eenigingen; de heer H. Bonte sprak na mens de muziekvereeniging; de heer A. Geeraards namens Ten slotte speelde éternel", waarna kerkhof verlieten. Door (den, hee een wilden eend rechtervleugel oen naam van een pla Frankrijk. In het afgelo ratieve Boerenleen toegenomen. Meer ingezetenen van gebruik gemaakt, ren van hun geld, rente trekken als v voorschotten. De reeds ver over het vorige jaar de f 60,000 bedroegen Zondag had Gieljet op het Bosc eene najaarsschieti schutters deelname geschoten door H. de eene zijvogel do terwijl de andere z: werd, maar verlo kallen waren voor (België) en Th. Ver St. Jansteen. Aa gehouden op Zond, café „De' Kroon" door 32 spelers dd werden behaald al bergh en .1. Eggeif prijs f2.40; H. VerjJ tweede prijs f2.15) Hulst en P. Pluij van Geijt Jr. te Kal do Velde, vierde pif te Hulst en L. f 1.40, De personen, acl woonplaats vermel| achtig. Aan de opbol dhr. C'. van Classel vorst, zoodanige eenige muren moei haald, zoodat dit vf heer P. Thorn, ef zal zijn. Aardenburg. Alhl in de sociëteit „Sl voor het Nutsdepaf burg op de heer C.| welwillende medel J. L. Wisse, Jeerll toire te 's GraveJ pianist werden doe publiek luide toegel Voor het piel openen JongenspiatiT als lid zeer groei daarom besloten aan te nemen bovJ bijeenkomsten zullf Zon- en Feestdagej vijf tot half acht dor de bestermingl de eenigste inricl| in het land van Door liet BeJ afdeeling St. Cecil 26, 27 en 28 Del te geven. Even all voering in de hij f van het R. K. II worden. Clrnge Voor del wijzer met verplifl Openbare Lagere 4 nogmaals geen enl meld. Genoemde betrek| October. Zaterdagavonl ten in het ZcegJ station De Klingl meen, maar de fiej koesteren nu de steenweg weldra gemaakt. De doen koeien van f] het Rijk overgenol Rotterdam vervocl Wegens hen van sterken drai niet door geleibil Dinsdag tegen 2 opgemaakt. Oostburg. Met I Ned. TooneelistenJ ker eene uitvoeriiil worden „De orgel kind", een tooneel bedrijven, gevolgd! Wijl 'zijn verzekerd^ niet aan publiek voering wordt gegJ| van dhr. Duste. Zuidzande. HetJ ling Zuidzande va heeft eene verg-idl gen 29 Dec. a.s. houden worden i| dhr. Bril. Hoofdplaat. I)J schap onder de f| houthandelaren, 1880 alhier, is thl honden. Schoondijke. optreden de pj Leenders. Daar gel I

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2