ijl kerkniei werp „Tot den Strijd" en Dr. A. C. A. Hoffman met het pnderwerp „De begin selen der coalitie-staatkunde". (Ms.bode.) Bakkersnachtarbeid In een te .Nijmegen gehouden vergade ring van aldaar gevestigde bakkerspa- troons is met 40 stemmen tegen 1 beslo ten de Regeering te verzoeken te be vorderen, dat de ontworpen wet tot af schaffing van den nachtarbeid in het bakkersbedrijf zoo spoedig mogelijk tot stand komt. Oud-minister De Meester. De toestand van den oud-minister De Meester gaat in den laatsten tijd zooda nig vooruit, dat de patiënt thans eenige oogenblikken van den dag door de ka mer mag loopen. Dr. F. van Eeden. Naar de Haarl. Ct. verneemt, is Dr. Fred, van Eeden uit Amerika op weg naar naar Nederland, waar hij tegen het einde der volgende week wordt verwac-ht, ten einde persoonlijk met zijn aanstaande kolonisten overleg te plegen voor hun vertrek naar zijn thans in wording zijnde kolonie in de Vereenigde Staten. Hofbericht De opper-ceremoniemeester maakt be kend, dat het Hof, ingevolge de beve len van H. M. de Koningin, den rouw zal aannemen voor den tijd van veertien dagen, ingaande op Zondag 19 Dec. 1909, en welzeven dagen middelbaren en ze ven dagen lichten rouw, wegens het over lijden van Z. M. den Koning der Belgen. Wegens het overlijden van den Ko ning der Belgen en den uit dien hoofde door het Hof aan te nemejn rouw zal het Nieuwjaars-galahal ten Hove, dat 4 Ja nuari a.s. zal plaats hebben veranderd worden in een gala-raöut, waarop noch vedanst, noch muziek uitgevoerd zal worden. Z. K. H. Prins Hendrik komt heden avond te 11 uur 20 m. van het Loo in de residentie, blijft aldaar tot Don derdag en keert alsdan 's avonds 8.17 naar het Loo terug. Sociale Berichten. Den 28en December a. s. zal te Nijme gen eene vergadering worden gehouden van Eerwaarde Directeuren van de ver schillende afdeelingen der R. K. Militai- renvereeniging in Nederland, onder presi dium van den ZeerEerw. heer E. Haaij- makers, pastoor te Bergen op Zoom. Nauwere aansluiting en gelijkvormig heid van werking zijn de hoofdpunten der agenda. Koloniën. Blijkens een ingekomen regeeringstele- gram heeft de nieuwe gouverneur-gene raal van Nederlandsch üost-lndië, de heer Idenhurg, de regeering over Insulinde aanvaard. De afgetreden gouverneur-generaal, de lieer Van Heulsz, hield eene schitterende rede, die als een soort van politiek testa ment voor Indië kan worden aangemerkt. De rede werd levendig toegejuicht. De heer Idenburg overhandigde den afgetre den landvoogd het Grootkruis van den Nederlandschen Leeuw. UIT ZEELAND Goes. Benoemd tot agent van politie alhier Jan Weststrate, onbezoldigd rijks veldwachter te 's Heer Arendskerke. In de raadsvergadering van heden avond half 9 zijn aan de orde: 1. Inge komen stukken, 2. Aanvragen om afschrij ving van hoofdelijken omslag en school geld, 3. Wijziging der verordening tot handhaving der orde op de buitenplei nen van en de toegangen tot het spoor wegstation te Goes, 4. Benoemingen van leden in verschillende commissiën en be sturen, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1910, 5. Vaststelling 2e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1909. Tot voorzitter-commissaris van de Bathpolders is gekozen dhr. J. E. Mulock Houwer, vroeger notaris alhier. Door deze benoeming is vervuld de vacature ont staan door het overlijden van dhr. Boti- man. Middelburg Woensdag a. s. houdt de raad dezer gemeente een vergadering. Aan de orde zijn o. a. benoemingen van verschillende commissies, en het voorstel tot wijziging der jaarwedden van de onder wijzeressen aan de gemeente-bewaar school. Toen Zaterdagavond omstreeks elf uur de agent van politie 3e klasse, L. C. B. Heisterberg, op surveillance was, ont moette hij in de buurt hunner woningen de beide gebroeders v. E., twee oude he kenden der politie, diebeschonken en luidruchtig waren. De agent vermaande de mannen zich rustig te houden. Een der gebroeders, de 46-jarige v. E., trok hierop plotseling zijn mes en stak eenige malen naar den agent. Het gevolg hier van was, dat de mouwen Van de winter jas, onderjas, boezeroen en hem van den agent op eenige plaatsen werden stukge sneden. Wonder boven wonder werd de man zelf in het geheel niet verwond. He beide broeders vluchtten in huis. De hoofddader werd Zondagmorgen aange houden en heden (Maandag) naar het huis van bewaring overgebracht. De coöperatieve vereeniging „de Broederband" alhier zal aan de le'.'en- verbruifcers over het afgeloopen boekjaar jaar 5 pCt. uitkeeren, tegen 7 pCt. over het vorig jaar. Gemeenteraad van Vlissingen. In de Vrijdag gehouden vergadering van tegen raad waren ingekomen mededeelin- gen van de goedkeuring van verschillende raadsbesluiten door Ged. Staten en door H. M. de Koningin. Verder dankbetuigingen van de heide plantsoenwachters voor de verhcwging hunner jaarwedden; een dankbetuiging van het bestuur der Zeevaartschool voor de verleende meerdere subsidie; een me- dedeeling van Ged. Staten, waarin gewe zen wordt op de gelegenheid om thans gebruik te maken van art. 4 2e lid der drankwet. Een mededeeling van kasopname ten kantore van den gemeenteontvanger door B. en W. op 8 November j.l., waarbij boe ken en kas in orde bevonden werden. Ten slotte een schrijven van het Roornsch Katholiek Parochiaal Arm- en Weesbestuur, waarin dit bestuur te ken nen geeft, dat het met gevoelens van dankbaarheid vernam do beslissingen in de Augustus-vergadering van den raad om de te bouwen gemeenteschool 10 Meter verder in de van Dishoekstraat te bou wen, teneinde het daardoor gelegenheid te bieden om het R. K. Weeshuis met de eraan verbonden ziekenverpleging zoo noodig te kunnen uitbreiden. Ofschoon nog geen vast plan kan worden ontworpen zoude het bestuur toch reeds gaarne in het bezit van het gereserveerde terrein geraken ten einde naar gelang de be hoefte zich zal doen gevoelen, reeds tot voorloopige uitbreiding te kunnen over gaan. Aangezien de inrichting alleen liefda digheid beoogt, ten aanzien der ziekenver pleging, zelfs zonder onderscheid van ge loofsbelijdenis, zooals van den aanvang af is bewezen en in zeer vele opzichten de gemeente tot voordeel en nut is en nog voor de toekomst verlangt te blij ven, niettegenstaande zij' voor hare mid delen geheel is aangewezen op de lief dadigheid der R. K. parochianen en op de hoogst matige verpleeggelden door de zieken naar hunne stolfelijke middelen in klassen to voldoen, durft het bestuur vertrouwen, dat de raad rekening zal ge lieve te houden met de diensten, die de stichting aan do Vlissingsche bevolking in het algemeen en vooral ook aan het hier gevestigde Belgisch Loodswezen, dat in ruime mate. tot den bloei der gemeente bijdraagt, bewijst, en haar mede doen ge nieten van de voorrechten aan andere nut tige instellingen, die t,ot de stoffelijke wel vaart der bevolking bijdragen verleend, door den prijs voor den door het bestuur verlangden bouwgrond niet hooger te stel len dan op twee gulden per M2. of indien hiertoe niet besloten ka.n worden op uiter lijk twee gulden vijftig cent. Dit adres werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Eervol ontslag werd verleend aan mcj. C. Duyvekot als onderwijzeres aan school D. en aan H. P. Kole als opwinder der klokken. Besloten werd tot den verkoop van 228 M2. grond aan den Boulevard Bankert, aan J. Loods voor f 2280, en van 962,60 M2. grond aan.do Dijkstraat aan E. R. van der Maden, voor f 3365,20. Beha.cdeld werd een voorstel van B. en W. om het aan mej. A. S. de Ruyter verleende eervol ontslag als onderwijzeres aan school A in te trekken. B. en W. wijzen er op, dat sedert de ontslagaan vrage in de omstandigheden van mej. de Ruyter verandering is gekomen, waardoor het haar mogelijk zal zijn hare betrek king te blijven vervullen. Het voorstel werd aangenomen. V Verder werden benoemd tot regent en regentesse van het gasthuis de heer N. Kamminga met 16 en mevrouw Frijling met 15 stemmen. Mej. J. Bouvin verkreeg 1 stem; tot lid van het algemeen armbestuur de heer H. C. J. Weijens met algemeene stemmen tot leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs de heeren A. van de Sande met 16, A. C. P. T. Hollingerus Pijpers met 15 en G. H. Viirtheim met 14 stemmenverder verkregen de heeren IV. P. Edelman en dr. A. van Maanen beiden 1 stem; tot hoof d van den herhalingscursus voor jongens de heer J. E. van der Slikke met 14 stemmen; de heer F. G. Lemmers verkreeg 3 stemmen; tot regenten van het gasthuis de hee ren M. Laernoes en F. C. Wijsveld, resp. 14 en 16 stemmen; de heer A. van de Sande verkreeg 3 stemmen. en tot regentes van het gasthuis mevr. Talma met algemeene stemmen. Ter benoeming van een onderwijzeres aan school A was een voordracht inge diend, bestaande uit de dames W. G. Op den Zieke te Vlissingen, J. C. de Jonge te Stavenisse en H. van de Swaluw te Hein- kenszand. Benoemd werd mej. Op den Zieke met algemeene stemmen; tot onderwijzer aan school F werd uit de voordracht, bestaande uit de heeren P. J. Dobbelaar te Terneuzen, S. F. Mol- lenberg te Lieshout en H. J. Donker te Helium, benoemd de heer Dobbelaar met algemeene stemmen. (Deze beide laatste benoemingen ver meldden wij reeds in ons vorig nummer ©nder Vlissingsch Nieuws.) Omtrent het afw. voorstel van B. en Wop het adres van H. Vissers in zake het fonds der Zeemans- en Visschersbeurs, stelde na gevoerde discussion de voorzit ter voor, dat de heeren, die ten dezen voorstellen deden, deze op schrift aan B. en W. doen toekomen, welk collego ze dan aan de commissie voor de Beurs om advies zal zenden en verder het ad- vies inwinnen van eon rechtskundig en casu quo wiskundig adviseur. Hiertoe werd besloten. Na de afwijzende beschikking van den raad op een verzoek vian het bestuur der Vereeniging „De Ambachtschool" te Mid delburg oin subsidie, had zich voornoemd bestuur andermaal tot den raad gewend tot het bekomen van een subsidie voor de onderwijs-inrichting dier vereeniging. B. en waren evenwel van meaning dat het Vakonderwijs reeds zoovele uit gaven vorderde, dat er geene vrijheid kou worden gevonden om voor dit doel aan eene instelling daarbuiten geldelijken steun te verleenen. Zij stelden mitsdien voor op het adres afwijzend te beschikken. Dit voorstel werd aangenomen. Het voorstel van B. en om adheasie te betuigen aan het adres van „Vlissin gen Vooruit" aan Ged. Staten in zake den aan tq leggen rijweg langs den Schel- dedam tusschen Noord-Brabant en Zee land werd aangenomen. (Kon wegens gebrek aan plaatsruimte in ons vorig nummer niet worden opge nomen. Redactie.) Wegens het overlijden van Z. M. koning Leopold II, ontving de consul van België alhier bewijzen van rouwbeklag van den burgemeester, den onder-inspecteur van het Belgisch loodswezen en verder van verschillende ingezetenen (VI. Crt.) Zaterdagmorgen ongeveer twaalf uur is door onbekende oorzaak brand ont staan in de woning van den heer N., wo nende in de Trompstraat; de brand ont stond vermoedelijk door het spelen met lucifers door een kind. De gordijnen vat ten vlam, evenals het tafelkleed, terwijl de ruiten sprongen. Een politieagent mocht met behulp van een burger er in slagen, den brand met enkele emmers water te blusschen. (VI. Crt.) tengevolge van het ongunstige weer arriveerden Zaterdagmorgen en namen ligplaats aan de Kanaalstraat ongeveer een 30-tal Belgische visschersvaartuigen, herkomstig uit Ostende, Nieuwpoort en \anne. Veler hunner hebben een lading sardijn, welke bestemd is voor Ostende om van daar vervoerd te worden naar Duitschland. Anderen gingen op de vangst uit- (VI. Crt.) In de Walstraat zijn hedenmorgen twee paarden op hol geslagen. De dieren werden door het flink optreden van een cavalerist spoedig tot staan gebracht. Een der paarden werd ernstig aan een hoef gewond. De voetbal-vereeniging „Eendrecht maakt Macht gaat met de Kerstdagen naar Brugge en speelt daar tegen twee clubs, nl. de clubs „Saint Franyois Xa- vier" en „Brugevis 11". Voor een eenvoudig gedenkteeken op het graf van pastoor Hunting z. g. zijn reeds verschillende giften ingekomen, ZOO- dat het plan zeker zal uitgevoerd kunnen worden en nog afgewacht dient te wor den op welke wijze het zal geschieden. In de verschillende afdeelingen van de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" zijn nu in het geheel ongeveer reeds 100 werklieden bedankt. Zeker een treurig verschijnsel, nu de winter voor de deur staat. De Engelsche driemastschoener „01- wen" is hier binnengekomen met een lading steenkolen voor de firma F. Wihaut Zoon. Biezelinge Vrijdagavond hield de Werk- liedenvereeniging „E. M. M." en de af- deelmg Ziekenfonds een algemeene ver gadering. Tegenwoordig waren 17 leden en 1 donateur. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had en de secretaris de notulen der vorige vergadering voorge lezen had, werd overgegaan tot het vast stellen van het ziekengeld voor 1910, dat bepaald werd op fö per 6 werkdagen. Een voorstel om bij eventueel o/erlijden dor vrouw van de leden een uitkcering toe te kennen, werd, alhoewel betoogd werd dat in zulke omstandigheden veel noodig is, met bijna aigemcene stemmen afgewezen, als zijnde dit niet overeen komstig het reglement. Onder de ingekomen stukken was er een van de zustervereeniging van 's H. Arendskerke behelzende het verzoek tot medewerking, om leden van ziekenfond sen van andero gemeenten hij verandering van woonplaats, direct over te nemen en in dezelfde rechten te deen deelcn als de andere leden. Besloten werd alleen leden aan te nemen, zooals in het re glement is bepaald. Evenwel werd goedge vonden om de voor dit doel te houden algemeene vergadering met andere zieken fondsen te houden in 't begin van 't vol gend jaar, twee afgevaardigden daarheen te zenden, teneinde de besprekingen die alsdan zullen plaats hebben, aan te hoo- ren en er nota van te nemen. Ook was ingekomen een vijftal boekdeelen als ant woord op een vroeger ingestelde en opge zonden vragenlijst, inzake den toestand der arbeiders op het platteland, waarvoor destijds een Staatscommissie is gevormd Vervolgens werd de vraag gedaan of dezen winter weer een spreker voor de ver eeniging zou optreden. De leden waren algemeen, van gevoelen, dat men er niet veel voordeel mee deed, hijgevolg werd er van afgezien iemand uit te noodigen. Door dhr. v. d. Graaff werd nog herinnerd, aan een vroeger genomen besluit tot het instellen van een vragenbus, en terwijl door de leden tot heden daar nog weinig oi geen gebruik van gemaakt is, wekt hij dezelve op daar mee gebruik van te ma ken daar er dan wellicht voordeel uit ge trokken kan worden uit sommige vragen die dan op vergaderingden besproken en zoo mogelijk beantwoord kunnen worden Wegens omstandigheden kon deze ver gadering eerst nu plaats hebben inplaats •van in November volgens het reglement Nadat de voorzitter de leden zijn dank betuigd had voor hunne tegenwoordigheid sluit hij de vergadering. Schore Door den raad alhier is beslo ten de algemeene begraafplaats te Vlake aan den openbaren dienst te onttrekken. Daarna kwam in bespreking de toekom stige Zuid-Bevelandsche waterleiding. De heer Sterk vroeg inlichtingen over „voldoenden Rijkssteun". De heer In 't Anker betwijfelde het nut der drinkwaterleiding voor de gemeente De heer Verhage verklaarde voor de motie te stemmen ooi de goede zaak niet te benadeelen, al dweepte hij niet met de motie. Met algemeene stemmen werd deze aan genomen. Bij de rondvraag bracht de heer Ver hage den treurigen toestand van den weg m den Noord hoek onder de aandacht van 6. en Udie een onderzoek' zullen in stellen en een begrooting zullen maken van dn kosten ter verbetering. Kruiningen In de jongste raadsverga dering deelde de Voorzitter mede, dat dhr. H. Duindam de straataarde voor f3 gekocht heeft en dat de heeren Kriekart en A. v. Nieuwenhuijzen dank betuigden voor de verleende gratificatie. Ingevolge een schrijven van dhr. Bruins- hoofd te Hansweert wordt zijn salaris voor f 175 <i(r vl'ilnishakk<'u verhoogd tot Naar aanleiding van mededeelingen van den heer Groof werd besloten mede te werken aan 't oprichten eener drinkwa terleiding voor Z.-Beveland. Er werd een verbod uitgevaardigd om met r.j- of voertuigen over de bermen der wegen te rijden, terwijl na aanplakking ieder voertuig, dat van den akker op een kunstweg komt, vooraf de wielen vol doende van slijk moet gezuiverd hebben. De heer S Dek werd met 7 stemmen, tegen 2 op dhr. J. Kostense en 1 blanco herkozen als lid van het Algein. Arm- bestuur. De rekening van dit bestuur over 1998 r77q8 415OntVan,g/7K01'68 in Uit8aaf f 77JfUI zoodat er een batig slot was van f 3,256. De begrooting werd in ontvang en uit gaaf gesteld op f5116,035. In plaats van dhr. A. Ie Clercq, die ontslag vroeg als gemeenteopzichter, werd benoemd dhr. J. J. ie Clercq. Verder werden door den Raad Burge meester en Weth. de noodige onkosten toegestaan voor de bestudeering van eene latere verlichting der gemeente. Door do afdeeling Kruiningen van Volksweerbaarheid zijn als leden voor 't hoofdbestuur candidaat gesteld de heeren- A" W. F; H- Sanger te Groningen, J. L. rabius te 's Gravenhage, P. J Geijl te 's Gravenhage, A. E. Dudik van Heel te Amsterdam en H. C. Baarens te Krui- ningen. Hansweerï. De Christelijke jongeda- mesvereemging alhier, die zich bezig houdt met de vervaardiging van kleeding stukken voor de behoeftigen, zal deze houden^01'0"1 W jaarlÖksche uitdeeling - De missie, welke hier verleden week Dinsdag eindigde, is zeer goed ge slaagd Bij alle predikatiën en onderrich tingen was de kerk overvol. Noch af stand noch ruw weer kon de parochianen van hun getrouwen kerkgang afhouden. °.k hier, evenals te Goes, werd de risten6 gegeVen <loor paters Redempto- De rouw over koning Leopold is ook hier merkbaar. Van het Belgisch con sulaatgebouw en de Belgische vaartuigen waait de vlag halfstok. Zondag j.l. had in de bovenzaal van het paviljoen Lu ijk de 2e politieke lezing plaats door den heer Vienings uit Goes. Hij behandelde den politieleen toe- stand onzer voorvaderen vanaf den Ro- meinschen tijd tot aan 1548, toen Karei V de Nederlanden vereenigde in den Bour- gondischen Kreits. De volgende conferentie is vastgesteld op Driekoningen en zal plaats hebben in de nieuwe concertzaal van den heer De Ij oer. Baarland Omtrent den toestand van den dijk bericht men ons het volgende: Van bevoegde zijde vernamen we, dat vorige week geen verdere verzakking viel waar te nemen. Alle hoop bestaat dus, dat het tot in liet midden van den kruin over 50 M. lengte gescheurde en ongeveer 60 c.M. verzakte deel des dijks, niet vender meer afschuiven zal. Het gedeeltelijk dem pen der zeer breede waterleiding, die zich op slechts 3 a 4 M. afstand uit den voet des dijks bevindt, heeft zeker daartoe veel meegewerkt. Nog steeds is men dagelijks bezig met het storten van zakken grond en zand in de waterleiding om den voet des dijks te versterken. Reeds zijn meer dan 2000 zakken grond en plaatzand ver werkt en nog is men nauwelijks boven den waterspiegel. In de bedoeling ligt het den berm verder hoofdzakelijk met plaat- zand te verhoogen, daar dit in dezen tijd des jaars onmogelijk, met kleigrond kan schieden. Schippers, die 't plaatzand met hun scheepjes uit de Schelde aanvoeren, vinden ook hier in dit seizoen een ruime verdienste. Heinkenszand Nadat de eerste benoe ming van den heer J. van den Dries Pz., gemeente-ontvanger alhier, als ontvanger- griffier van den Calamiteuzen Polder Bor- sele door Ged. Staten van Zeeland werd vernietigd, werd hij Donderdag door inge landen van voornoemden polder benoemd met 21 van de 36 stemmen. Dhr. Richel verkreeg 14 stemmen en dhr. N. Molhoek 1 stem. Hoedekenskerke. Op last van den heer Inspecteur van het Nederlandsch Loods wezen is de mast van het wrak „de Maria", welk schip Donderdagavond, zoo als gemeld, door aanvaring zonk, en welke mast 5 M. boven hoog water uitstak, we gens gevaar voor de scheepvaart, opge ruimd. Ter Neuzen. Alhier is een proef geno men met een der sluisdeuren van de nieuwe schutsluis om deze met electri- sche kracht te openen en te sluiten. Het openen had binnen twee minuten tijds plaats. Axel In de Zaterdag gehouden verga dering van de afdeeling Axel der Zeeuw- sche landbouw-maatsehappij werd beslo ten een request te zenden aan de bevoeg de autoriteiten met verzoek om verbete ring te brengen in den afvoer van het overtollige water. Dit adres zal bij ge meente- en polderbesturen circuleeren ter bekoming van adhaesie. Breskens Naar we vernemen zou het plan bestaan om 1910 den Westelijken havenmuur geheel te verbouwen. Thans is men bezig met het verbouwen van den Zuidelijken havenmuur. Hierdoor heeft men thans eenigszins gebrek aan loswal. Daar nu de westelijke havenmuur bijna drie maal zoo lang is als de zui delijke en er dan nog meer gebrek aan loswal zal zijn bij de verbouwing, heeft de afdeeling Breskens van „Schuttevaer" een request opgezonden naar de Tweede Kamer om te voorzien in eene andere losplaats, daar anders de belangen van de scheepvaart zouden benadeeld iwor- den. Oostburg. Zaterdag a.s. zullen de oud- leerlingen van den Randbouwcursus hunne wintervergadering houden. Deze zal gehouden worden in de zaal van dhr. Ch. Alabesoone. Deze week hield alhier de Meisjes- vereeniging" hare jaarlijiksche vergadering in de School met den Bijbel. De vergade ring was goed bezocht en er heerschte een prettige stemming. De Christelijke Zangvereeniging verleende hare medewer king. Oranjepolder. Aan de losplaats van den tram werden gedurende de bieten campagne alhier aangevoerd ruim 3l/2 millioen K..G. bieten. Cadzand. Ons muziekgezelschap zal haar eerste winterconcert geven op 27 Dec. a.s. De uitvoering belooft heel wat, want vroolijke stukken staan op het pro gramma. De uitvoering wordt gegeven in de zaal van dhr. de Lijk. Hoofdplaat Zaterdag j.l. had alhier, onder algemeene belangstelling de ter-, aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Mej. S. Pateer, zuster van wijlen den cand.-notaris E. Pateer. De lijkbaar werd voorafgegaan door een 50- tal leden der Congregatie van Onze Lieve Vrouw Onbevl. Ontvangenis met het ge sluierde vaandel en gevolgd door den familiestoet en belangstellenden. Op de lijkkist Jag een groote krans. De over ledene was medeoprichtster en secreta resse van de Congregatie van 0. L. Vr. Onbevl. Ontvangenis. Met hare nog in le ven zijnde zuster bewoog de overledene zich veel op philantropisch en religieus gebied en deed veel tot versiering van het huis Gods. ZIJ RUSTE IN VREDE. Het paard van den landbouwer H. had het ongeluk in de diepe, maar smalle sloot voor de boerderij' terecht te komen en zakte geheel weg in den modder. Een ander paard en eenige behulpzame han den hielpen het beest uit zijnen benar den toestand, zeer ten gerieve van H., die anders een belangrijke schadepost zou te boeken hebben gehad. Naar wij met zekerheid vernemen zal dhr. Ch. van Weijnsbergen zijne be trekking van hoofdsluiswachter aan de Sluis te Nummer E leggen. IJzendijke. Dot mer zal Woensdag worden. Vroolijke programma. Evena onze kamer haar uitvoering wordt g< dhr. J. Bron. 8| Met Kerstmis T oonïelistenvereeni Bakker, alhier eenJ het programma stal en zijn pleegkind" uitvoering wordt gel dhr. Geense. Aardenburg Va hen we vernomen naat alhier op 1 geopend worden. D naam dragen van Jarcisius" en gevest! lokaal. St. Kruis. Alhier wj Zigeuners over de Marechaussee van J was bij Eede over Eede Deze weekl gegeven op 3 bilj:J L. dé laeij-e en de den wedstrijd namei le prijs werd gewoii van Eede en A vJ deghem. Den 2en prijj man van Eede en Ct van Maldeghem. Groede Door he „Bietenbond voor Grif is eene buitengewone schreven tegen de vol, opkomst van alle lede! daar gewichtige zake! worden. De vergaderj m het café van dh| Sluis. De vorige wj Haad. Alle leden war<| de kas van den «enn f3446.495. Door Geil schrijven gezonden iJ enkele besluiten. Een tusschen den Voorzit! omtrent de verkoopins over een vorige keer 1 ten. Het voorstel tot J voor 30 jaar van dieij genomen met vier val men- Na nog enkele de Raad uiteen. Dat er lieihcbbJ haantje tan agent van wel uit de lange lijst d minder dan 43 perVonei gemeld. Benoemd wer Doetinchem. Laatste Bo Middelburg. Naar \\L het thans vast, dat de p<^ met sabels zullen bewa ter vervanging van de stokken. Bergen-op-Zosm. Gi. avond kregen twee gr4 19-jarige J. F. uit deze 20-jarige P. L. uit Halst twist over een meisje werd J. F. badend in Korenmarkt gevonden. Di twee steekwonden, aan De longen bleken gerai' overleed spoedig. De j| sto-nds 25 personen in v tactvol optreden van den de P. L. eene volledigi Het parket vertrok heder heen. Brussel. Ook heden enorme menschenmasse van koning Leopold. Prinses Louise, die gist| verwacht, is te Keulen Zij zal later haar onderb zetten. Met den Weener-exprej Brussel moest brengen, i men de echtgenoot van pr graaf Lonyay. Keulen. Door den hd het hoofdstuur van den lin" zóó ernstig beschaJ eerste maanden met dea tochten zullen kunnen o« den. Aan de regeering is 1 dezen militairen luchtbal) kennis gegeven. Correspo.-dol Correspondent Zierikzee Wegens overvloed van wij, hoezeer tot onzen s; verslag van Zierikzee to| nummer verschuiven. De Weleerw. Heer A. ren, kapelaan te Kwaden n°wnd tot kapelaan te N Tot kapelaan te Kwader noemd de Weleerw. Heer A veen, laatstelijk kapelaan P- H- 'Je Bisschop heeft in de kapel van he Warmond de H. Wijding var. caat toegediend aan de Eel

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2