3INNENLAND Sfaten-Generaal. UIT ZEELAND Verscheidene sprekers betoogden da hood- zakélijkheid yan scherper toezicht. Een ^socialist kondigde hij de behandeling der begrooting een voorstel tot instelling eener parlementaire commissie van onderzoek aan. RUSLAND. Door wolven aangevallen. Een arme boerenvrouw ging met hare zuige ling op weg, om. van het stadje Ovrutch bij Odessa naar het dorp Oaradisch te wandelen. De weg voert door een bcisoh, waai' de ongelukkige muzhitsa dooi' wol ven werd verscheurd. Het zonderlinge is echter, dat het kind springlevend en ge heel ongedeerd werd gevonden op enkele passen afstand van de overblijfselen der moeder. De wolven waren dertien in getal. TWEEDE KAMER. In de Dinsdag gehouden; zitting werden de beraadslagingen over de begroeting van Marine voortgezet. Na uitvoerig debat werd met 41 tegen 34 stemmen een motie aangenomen van de hoeren Duymaer van Twist, Ankennan, Van der Voort van, Zijp, Colijn en O os ter- baan, waarbij het oordeel wordt uitge sproken dat hot wenschelijk is, zoover de dienst het toelaat, gehuwden onderof ficieren en ook zooveel mogelijk mindd- ren schepelingen gelegenheid te geven in hel gezin liet middagmaal te gebruiken. Verder wordt daarin de wensch geuit dat de Minister zich voor hot tot staind brengen van .dezen maatregel niet zal la ten waarhouden door geldelijke bezwaren. De Minister had te voren de omzetting van voeding aa:n boord in voedingsgeld bestreden en .betoogd, dat de motje hem onaangenaam aandeed. Zooals de motie aanvankelijk luidde, n.l. met het toevoegsel dat voedingsgeld zo-u worden gegeven aanj gehuwde schepe lingen, die tliuis den maaltijd gebruiken, werd zij ook bestreden door den heer Lohman, die haar politiek onoprecht noemde. Bij de gewijzigde motie merkte Lohman den minister van Marine op, dat hij deze motie verkeerd begreep. Hij (Lohman) zou er voor stemmen. Namens zeven andere leden, der liberale Unie doelde de heer Jansen (Den Haag) mede, dat hij een amendement wenschte voor te stellen om de gelden niet toe te staan die de minister van Marine had gevraagd voor do aanschaffing van twee torpedojagers voor het Indisch eskader, teneinde eerst id te wachten of de reeds in gebruik zijnde torpedojagers voldoen. Dit amendement werd verworpen met 41 tegen 25 stemmen, rechts tegen links. Al leen de heer Van Karneboek, oud-liberaal (Utrecht) stemde tegen het amendement. In de zitting van Dinsdag word de heer Buys de Beerenbrouck als afgevaardigde voor Gulpen, beëedigd en geïnstalleerd. Nadat hij de vereischte eeden had afge legd, werd hij door tal zijner medeleden, ook van links, op in 'toog loopend har telijke wijze geluk gewenschl. Een bewijs wel dat men in de Kamer algemtefl inge nomen is met de glansrijke overwinning, die deze sympathieke afgevaardigde in zijn district heeft behaald. Van half drie to,t half vijf ging de Kamer over in geheime zitting, om te spreken over de kanonnenleverantie van de firma Krupp, die in het lid Thompson pen he- vigen tegenstander vinden. Zoowel Maandag als Dinsdag had de minister van Marine de aanvallen te door slaan, zoowel van Rechts als van Links, getuige de motie Duymaer van Twist. De heer Thompson had het bij uitstek op den minister van Marine voorzien. Hij ging voor de ministerstafel slaan om zijn flauwiteiten te debiteeren aan den heer Wontholt, di:e daardoor vrij sterk gehinderd werd. Niet om de flauwiteiten vermelden we dit, maar om de terecht-, wijzing, welke de heer Thomson van den president opliep „Ik kan u niet bevelen op uw plaats te gaan, anders, zou ik 't doen", zoo zeide deze. Do heeren Troelstra en Hug-enholtz von den dit zoo grappig, dat ze hun collega ieder aan een schouder grepen, alsof ze hem naar zijn plaats wilden sloepen. En toch wordt beweerd, dat dit drietal zijn taak als volksvertegenwoordiger ern stig opneemt De zitting van Maandagavond was ge wijd aan den Landbouw, waarbij aan den afgetreden directeur-generaal van den Landbouw warme hulde word gebracht niet alleen van de ministerstafel, maar ook van de linkerzijde, o. a. van den heer Schaper, sociaal-democraat. N De heer Vorsterman van Oyen hield zijn „maidenspeech" over vogels en kikvor- schen, waarvoor hij bescherming vroeg, behalve echter voor den groenen kik kert, die de v'isch uitmoordt. Ondanks zijne hoog© jaren bleek de af gevaardigde van Oostburg oen levenslustig heer. Zijn grappige en goed geslaagde speech werd belangstellend aanhoord. Toen hij evenwel over de inspecteurs van den veeartsenijkundigen dienst begon te spreken, wat niet' hij de artikelen hoor de, bracht de voorzitter hem dit hoffelijk onder het oog. En de heer Varsterman volkomen te goeder trouw, vroeg excuus. Het is voor hetl eerst, dat ik in de Kamer optreedt, ik wist dat niet", Toen moest zelfs de president even glimlachen:. De heer Van Nispen (11 heden) vroeg krachtige bestrijding van den nonvlinder. De vergadering van Maandagavond werd gepresideerd door den len onder voorzit ter, Jhr. Mr. Van Nispen tot Sevenacr, afgevaardigde voor Nijmegen (R. K.) In de memorie van antwoord van den minister op de Waterstaatsbegrooting moet langer uilstel van den bouw der nieuwe schutsluizen te Hans weert en te W ie m e 1 d i n g e onraadzaam worden geacht, wil men den noodigen waarborg verkrijgen, dat Nederland aan zijn inter nationale verplichtingen kan blijven vol doen. De kosten van geheel nieuwe wonin gen op .beide plaatsen zijn in totaal ge raamd op f 195.000. Verder wordt, gezegd dat geen aanlei ding beslaat, tot verplaatsing van bet sta tion te Vlake. Ter verbetering van de interlocals tel-e- phoanverbinding wordt a. a. noodig geacht de aanleg van zoodanige geleiding van Rotterdam naar Goes ©n Neuzen. Kamerverkiezing Wijk-bij-Dnurstede. Door het bestuur van de federatie Mid dengewest der S. 1). A. P. is, naar „Het Volk" meldt, besloten geen doel te nemen aan de Kamerverkiezing in het district Wijkbij-Duurstede. De „Stiehtsche Ct." meent te weten, dat het besluit van de Centrale A. H. Kies- vereeniging in het district Wijk bij Duur stede, bij de verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer met oen eigen candidaat uit te komen, een vaorloiop'ig karakter draagt. De R. K. Kiesvereeniging te IJselstein heeft jhr. mi'. J. R. L. C. C. de Wijker- slooth de Weerdesteyn met bijna alge meen© stemmen candidaat gesteld. Accijns op het gedistilleerd. De verhooging van den accijns op het gedistilleerd treedt niet in werking op 1 Januari 1910 z.ooals sommige couran ten abusievelijk vermeldden, maar reeds op 10 December van d i t jaar. De accijnsverhooging. Men mieldt uit Den Haag Naar wij vernemen, beslaat hij de eige naars en directies der groote koffiehuizen hier ter stede het voornemen om in ver hand met da Vrijdag a. s. in werking tre dende accijnsverhooging op het gedistil leerd den inhoud der glaasjes, die thans 50 gram bedraagt, op 40 gram terug te brengen terwijl verder het schenken der vermaarde „halfjes" wordt afgeschaft, In de kleinere koffiehuizen zou men eveneens vrij algemeen besloten zijn het op het quantum te vinden. Post verloren. I)e direoteuT-generaal der posterijen on telegraph!© maakt bekend, dat do post van Nederlandsch-Indië voor Nederland, welke 12 November j.l. te Batavia is ingescheept aan boord van de Fransche piakethool. la Seyn-e, wegens het vergaan' van deze boot, als verloren moet. worden beschouwd. De zaak Stokvis. Het faillissement va.n den commissio nair in diamanten N. B. Stokvis te Am sterdam is thans beëindigd. Het passief in deze geruchtmakende zaak bedraagt, ongeveer f 500,000. Naar wij vernemen, is de uibdeelingslijst vast gesteld en zal aan, de crediteureneen half procent van hun vorderingen uit betaald worden. (Hbl.) Jhr. Ruys de Beerenbrouck. De Tweede Kamer besloot in haar Maan dagmiddag gehouden vergadering tot toe- laling als Kamerlid van jhr. Ruys de Bee renbrouck, gekozen voor hel kiesdistrict Gulpen. (Zie: Tweede Kamer.) Goes Hedenmorgen had iinl de parochie kerk van St. Maria Magdalena op de een voudig treffende wijze, waarvan de paters Redemptoristen het geheim bezitten, de generale H. Communie plaats der kinderen die in 1908 en 1909 zijn aangenomen. Alles geschiedde onder de II. Mis van 71/2 UUI' en droeg niet weinig hij lot stich ting der volwassenen, die in de kerk aan wezig waren. Het „Tantum Ergo" on de zegen met het Allerheiligste sloten de plechtigheid. De heilige handeling der klei nen werd door een der paters van den, kansel geleid. Bij het verlaten der kerk bemerkte men hedenmorgen verschillende werklieden, die bezig waren met het lossen der ver schillende stukken van den hieuwen preek stoel. Voorzowver door het strooi niet aa;n het oog onttrokken, lieten de fraai gehouwen zandsteenen deelen vermoeden, dat. Wel dra een fraai kunstwerk onzen tempel zal sieren. Door de leden van „het 'Volkshuis" alhier werd Dinsdagavond in de zaal V. O. V. een' volksavond gegeven, bestaan de hoofdzakelijk uit gymnastiek en zang. Een en ander werd niet onverdienstelijk ten uitvoer gebracht. De zaal was stamp vol. Ondanks groote borden met: „Rooken streng verboden" en een beleefd verzoek van den voorzitter in dien geest, werd er toch gerookt. Het voorbeeld gaven nog wel de gymnasten, die in de zaal terugge keerd, aanstonds met heerlijke(?) sigaret tenrook de atmosfeer begonlnen te balse men^). Onder het fraaie gezang dier meisjes lieten de aandacht en; stilte veel to wem- schen over, vooral onder het jongere pu bliek. Hel zou: geen overmatige weelde zijn, indien de vereeniging voor zulke ge legenheid commissarissen van 011de be noemde. Overigens was het voor velen een aangename avond. Vele, waaronder zeer goede, toekeningen door leerlingen der teekenoursus vervaar digd, versierden de wanden,1 der zaal. -De Gemeenteraad zal a. s. Donderdag to half vier in, openbare vergadering bij eenkomen. Middelburg De Maandag alhier gehou den collecte voor de R. K. armen heeft f 177.80 opgebracht. Maandagavond ontstond in de Segeer- straat alhier een vechtpartij' tusschen een viertal bij de politie minder gunstig be kend zijnde personen en den commissaris van politie, die eers(genoemden aan maande zich orderlijk te gedragen. Van beide zijden vielen klappen en slechts doordat de commissaris assistentie van agenten kreeg, gelukte het twee der bel hamels naar het bureau over te brengen. De commissaris was verplicht van zijn wandelstok gebruik te maken en sloeg dezen stuk. De namen der daders, zijn hekend. De afdeeling Middelburg tier Zeeuw se he Maatschappij van landbouw zal op Maandag 20 December een algemeen© ver gadering houden in da sociëteit „SI. Jo ris". Daarin is 0. a. aan de ardio de be noeming van 3 bestuursleden en benoe ming van.de financieele commissie. Voorts komt op de agenda voor verslag van den marlctzeller en benoeming van, den markt- zotter. Het Middelburgsch Mannenkoor gaf gisterenavond ouder leiding van! den heer Joh. Cleuver, in de Concert- en Gehoor zaal een uitvoering, welke een huishoude lijk karakter droeg. Het, past dus niet hier over veel te zeggen'alleen zouden wij wil len constatoeren dat dit koor tcich werke lijk niet beschroomd behoeft te zijn in het openbaar op te treden. In een hedenmorgen in het hotel „du Commerce" alhier gehouden vergadering van vergunninghouders uit Middelburg en omstreken, die druk bezocht was, werd ge sproken over de maatregelen, die geno men dienen te worden >opdat de vergun ninghouders niet de dupe worden van de accijnsverhooging. Wat belreft den verkoopi in winkels en slijterijen werd besloten, dat de prijs va.il hot gedistilleerd zal verhoogd! worden met 25 cent voor een liter en 3 cent vo-on' een maatje en die van likeuren met 15 cent voor een flesch en 20 cent. vo;oir ee,n liter. Wat betreft den verkoopi in café's werd besloten, da.t zij1 die een glas voor 5 cent verkoöpen, dezen prijs zullen handhaven, doch kleinere glazen zullen geven. De hotel- en caféhouders, die nu voor 10 cent verknepen, zullen zich regelen naar hetgeen door de hier bestaande so ciëteiten zal worden aangenomen. - Naar wij vernemen bestaan hier plannen 0111 de bewapening der agenten van politie, fhans bestaande uit wapen stokken, te vervangen door sabels. Vlissingen. Het Belgische .stoomschip „Princess© Maria José" van Antwerpen naar Italië, is wegens slecht weer pit zee teruggekeerd en op de reede ten anker gekomen. - De Noorsohe schoener „Gjede" is hier aangekomen om een lading cokes in te nemen mot bestemming naar Frode- rikstad. -Naar men ,ons meldt heeft Maandag avond een recht kinderlijk St. Nicolaas- feestjo plaats gehad in de kinderziekeu- zaal van het gasthuis alhier. De hoofdverpleegster die hot initiatief genomen had voor dezen avond, heeft eer van haar werk gehad. Het was aan de verblijde gezichten der kinderen-patipin- ten te zien, hoe tevreden en dankbaar zij waren jegens hen die hun dezen genoeg lijken avond hebben bezorgd. Wij twij felen niet, of deze avond za.l hij deze klein© patiënten een zeer aangename her innering achterlaten. (VI. Crt.) Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur hrakj een schoorsteenbrand uit in een huis in de Badhuisstraat. Een balk in het pla fond had reeds vlam gevat, De brand werd evenwel door den vader van het weeshuis door middel van een minimax spoedig gebluscht. (VI. Crt.) Dinsdagmorgen had K. H., werkzaam in de exportslagerij der stoomvaartmaat schappij „Zeeland" liet ongeluk, in een emmer kokend water te stappen, waardoor hij zijn linkervoet ernstig brandde. Hij is door 2 timmerlieden der slagerij naar zijn woning in de Kanaalstraat gedragen, waar geneeskundige hulp weid verleend. (VI. Crt.) Zierikzee De herijk van de maten en gewichten in 1910 zal plaats hebben voor Zierikzee, ook voor Kerkwerve, op 1 Augustus des namiddags, 2, 3, 4 en 5 Augustus, 8 Auguslus dos namiddags, 9, 10, 11 en 12 Augustus. De anti-rev. kiesvereeniging alhier heeft tot candidaat voor den gemeente raad, Ier voorziening in de vacature in!r. Engelberts, gestekt den heer A. Timmer man Cz. - Het examen voor de militaire be kwaamheid en lichamelijke geoefendheid, len behoeve van do loleling-en die in 1910 onder de wapenen moeten komen, zal voor SchouwenDuiveland tusschen 4 en 14 Januari te Zierikzee gehouden worden!. Zij, die daaraan wanscben deel te ne men, moeten zich tusscheU 1 en 10 De cember aanmelden ter secretarie hunner woonplaats. (Zierikz. Nwsb.) Voor tde leerlingen onzer Parochiale School was ook dit jaar St. Nioolaas weer een prettige dag. Dank' zij de mild heid van een edelmoedigen gever kon' de schooljeugd weer rijkelijk voorzien wor den van allerlei versnaperingen, die biji dergelijk feest behooïen. Ja, zelfs heeft S. Nic.olaag zich gewaardigd, in school te verschijnen en zich met de uitdeelin^ vain 't lékkers te belasten. 'Monseigneur liet Iniet ;na, belangstellend te informeeren naar de vorderingen en het gedrag van velen en scheen zélfs zeer goed op de hoogte 'met sommige kleine gebreken. On- noodig te zeggen, dat bij de kleineren de verschijning van den Heiligen Man een diepen indruk maakte, hetgeen pp veler gelaat stond te lezen. Niet alleen do kinderen zelf waren; blijde, maar ook menig vader en moeder zal met blijdschap de kinderen hebben zien thuiskomen, want voor sommigen had dc goede Sint nog iets extra's mede gebracht, waarvan het nut in de koude winterdagen wel duidelijk' zal blijken. Behalve versnaperingen toch waren ook verschillende warme kleedingstukken en speelgoederen ter beschikking van Sin terklaas gesteld. Wij gelooven wel, dat een woord van h,artelijken en diepgev-oelden dank mag gebracht aan do heelren winkeliers, die zoo bereidwillig en vriendelijk' do onder wijzers in staat stelden toit het bijeenl- brengen van een. en ander. Moge hun duizendvoudig worde vergolden, het goe de, dat hun naastenliefde hun ingaf te verrichten 1 Gisteravond hield de Patronaats commissie haar gewone vergadering, ter afdoening van eenige huishoudelijke za ken. Medegedeeld wer I dat de gewone jaar- lijksehe uitvoering voor donateurs en le den in de laatste helft der maand Ja nuari zal plaats hebben. Om tegemoet te komen aan enkele 'klachten, werd besloten, dat de toe gangsbewijzen tot de Palronaats-uilvoe- ringen zich ook voortaan zullen uitstrek ken tot huisgenoolen van donateurs, mits deze den leeftijd van achttien jaar hebben bereikt. Het streng persoonlijke der be wijzen ondergaat daardoor dus een wij ziging. In 't vervolg zal jaarlijks een H. Mis worden gelezen Voor de levende en over leden leden va,n het Patronaat. De opdracht dér Patronaatsjongens zal begin volgend jaar plaats hebben. In plaats van den 'heer H. G. de Boer werd de heer J. H. S. Nu man van Son aangewezen als afgevaardigde voor het PI. Comm. voor K. S. A. Met het oog op de wijzigingen in de samenstelling dei' Patronaatscommissie werden enkele functies onder de leden verdeeld. De Zeer Ectw. Voorzitter sloot Imet gebed. Heinkenszand. Met ingang vanj 1 Nov. j.l. is aan den Commies lste klasse bij' 's Rijks Bel. alhier, den heer P. Both, een jaarlijks pensioen verleend ten be drage van f 601. Door den Zeer Eerw. heer Pastoor Teulc alhier werd aan den directeur van de fanfare „Euterpe" een flink bedrag in gold ter hand gesteld als helooninjg voor de diensten door lit muziekgezel schap hij de inwijding der school be wezen. Het geld werd onder de werkende leden verdeeld. Baarland. Ingelanden van het Water schap Baarland zijn ter bespreking van, de verzakking aan den zeedijk in spoed- eischende vergadering bijeen geroepen op Vrijdag 10 dezer. Nog kan worden ge meld, dat reeds lang de aandacht van het bestuur op dit gedeelte van den dijk' was gevestigd. Hansweert. liet 5-jarig zoontje van den heer R. alhier had het ongeluk hij het vallen zijn beentje Ie breken. Door dokter Kolf van Oostervvijk werd heelkundige hulp verleend. De werkman II., werkzaam op de sluis alhier, had hij het lichten het onge luk zich zoodanig inwendig te. kwetsen, dat hij onmiddellijk onder geneeskundige hulp moest worden gesteld. De man, die vreeaelijke pijnen leed, is naar zijn woonplaats te Wemeldinge overgebracht. Koewacht. Wegens het overvloedige wa ter, dat in da laatste dagen gevallen is, staat de Fragel hier geheel onder water. Alle verkeer .met de bewoners kan slechts per vaartuig geschieden. Zondag moesten verschillende personen een grooton om weg makten om ter kerke te komen. Hel is meer dan 30 jaar geleden, d.ü deze weg onder water gestaan heeft. Door de vereeniging „De R. K. Volks bibliotheek" is besloten Zondag 19 Decem ber a. s. te beginnen met het uitleenen van boeken. De boeken zullen verkrijg baar zijn van na de Vroegmis tot aan het begin van de Hoogmis ten huize van den koster, die daarvoor bereidwillig een gedeelte zijner woning heeft afgestaan. De vereeniging zal dan reeds in het bezit zijn van meer dan honderd prachtige werken, waaronder zeer veto geschiedkun dige romans van de beste Katholieke schrijvers. Hoofdplaat Over ©enigen tijd werd hier een schipper van ecno motorboot een pro ces aangedaan door den havenmeester. De schipper had mei. zijne motorboot, ge laden met guanoi, de haven binnen go- varen en de guano gelost. Natuurlijk moest nu havengeld betaald worden en dit deed de man ook. Inmiddels was tijdens het lossen der guano het water in do haven veel gezakt en daar de schipper aardappelen moest laden en waarschijn lijk binnen enkele uren niet meer uit do haven zou kunnen, ging hij met zijne hooi voor de haven liggen en liet de aardap pelen met een roeiboot naar boord bren gen. Weer moest de man havengeld be talen; doch hij weigerde het te doen. De veldwachter maakte een proces, doch was zeer waarschijnlijk niet in zijn recht, want eerst werd de schipper te Middelburg ver oordeeld tot f 50 boete en daarna is hij in een volgende zitting vrijgesproken. Zoo kunnen dus vrij gemakkelijk de haven gelden ontdoken worden. Zou, er mis schien een leemte zijn in het havenregle- ment? Dan dient dit onzes inziens toch spoedig aangevuld te worden. Door den aanhoudenden regen staan de landerijen in de lage gedeelten van vele polders blank. De slooien staan boor devol en de gewone toezing kan zijn gang niet. hebben. De wijk .lloogeweg, bijge naamd Stroodorp; die zeer laag gelegen is, is haast overstroomd. Het water stond bij ile meesten dezer dagen, drie tot vijf palm hoog in de huizen. Als bijzoinldierbeid moe ten we melden dat j|n de eerste vier dagen van deze maand 12,2 m.M. regen meer viel dan in heel November. I11 deze vier dagen viel 51,5, in de maand November 39,3 m.M. regen. Philippine Op de weegbrug alhier zijn in deze campagne gewogen, 8.070.000 KG. suikerbieten. Oostburg. Dezen Woensdag j.l. werd voor een goed bezelte zaal een concert gegeven door de leden van ons muziekge zelschap. De zaal was goed bezet. Het publiek toonde door applaus het opge voerde te waardeeren. Deze eerste op voering mag goed geslaagd heeten. Op Maandag a. s. zal het bestuur der Nieuwjaarscommissie eene algemeene vergadering houden. Hiertoe zijn alle in gezetenen uitgenoodigd. De vergadering zal plaats hebben in het Gemeentehuis. We hopen, dat velen deze vergadering'zul len bijwonen. Groede. De gistermorgen gehouden zit ting van den gemeenteraad werd bijge woond door alle -leden. Na lezing der notulen der vergaderin gen Van 5 en 120 Nov. werden deze goed gekeurd. De vu-orz. deelde mede da,t B. en W. op 1de voordracht ter benoeming van een; lid Ider gezondheidscommissie, zetel Oost- burg, a-an den Centr. Gezondheidsraad, hebben aanbevolen de heeren M. A. van Noppen, en J. L. Boone, beiden alhier, uit overweging, dat Groede een der groot ste gemeenten uil het. ressort Oosthuig, niet in de Gezondheidscommissie is ver tegenwoordigd. De instructie voor den gemeente-werk man werd den raad aangeboden en zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Die van den gem..architect, mede ju overeenstemming met 'I bij de begroo ting besliste in zake de wedde-regeling, wend zonder beraadslaging of hoofd, stem ming goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. tot het aanbesteden in het najaar van de be- noodig-dheden ten behoeve der openbare scholen werden aangenomen. Medegedeeld werd dat door B. en W. zijn uitgeloot in de geldleening ten laste der gemeente de nos, 5 en 7 a S1/2 en 20 a 33/4 pCt. Ter vervulling der vacature in het alg. burg. armbestuur te ontstaan door de pe riodieke aftreding van den hoor J. G. Meijer, tevens administrateur van dal. hé- stuur inlet 1 Jan, a.s. die voor eene her benoeming niet meer in aanmerking wenscht te-komen, werden door B. eit W. voorgedragen de heeren J. 1,. Boone en -I. Kareis Cz., waaruit eerstgenoemde met algemeene stemmen werd benoemd. Als lid .der commissie tot wering van schoolverzuim, va-c.' Klinkenberg, waartoe door B. en W. werden aanbevolen de heeren J. H. Hardon en J. A. van Houte, werd eerstgenoemde met alg. st. benoemd. Daarna werd de openbare zitting ge sloten. Breskens. Behalve eene inrichting voor draadlooze telegrafie, zal hier ook een toestel worden geplaatst voor signalen ten behoeve van de schepen, die piet van eene telegrafische inrichting zijn voorzien.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2