BINNENLAND. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Kunsl en Wetenschap. Besluiten en Benoemingen. Landbouw en Veeteelt. geeft iniju regeering zich voortdurend moeite de vredelievende en vriendschap pelijke betrekkingen met de andere mogendheden te onderhouden en te be vestigen. Met bevrediging zie ik, dat de met de Fransche regeering betrekkelijk Ma rokko gesloten overeenkomst wordt ten uitvoer gelegd op een wijze, die geheel en al overeenkomt met de bedoeling om beider belangen gelijkelijk te hehartigen. In het Duitsche rijk heeft men evenzeer als in de Oostenrijk-Hongaarsche monai- chie dankbaar het oogenblik herdacht, waarop, een menschenleeftijd geleden, het, later door het toetreden van Italië tot het Drievoudig Verbond uitgebreide, bondgenootschap tusschen beide mogend heden tot stand kwam. Ik vertrouw, dat het aan elkaar vast houden der drie verbonden Rijken ook verder van kracht zal blijven voor de welvaart hunner volkeren en voor het behoud van den vrede Toen werd bravo geroepen. En nu, geëerde heeren zoo waren de laatste woorden wensch ik uw werk tot heil van het Rijk goede uitkomsten toe. Graat Stolberg is wederom gekozen tot president van den Rijksdag. Tot le vice president is gekozen de Katholieke Cen trumsafgevaardigde Spahn. De nationaal- liberale heer v. Paasche heeft, zooals uit het laatste bericht in ons vorig nummer kon worden afgeleid, de waardigheid van 2en vice-president afgewezen. Een hoogst gewichtig besluit is door het bestuur vaD de Centrumfracties in Rijksdag en Pruisisch Parlement genomen. Men heeft uitvoerig beraadslaagd over de Roe renRitter-quaestie, en de volgende defini tie aangenomen „De Centrumparty is principieel een politieke, niet confessioneeie partij ze staat op den bodem der Constitutie van het Duitsche Rijk dat van zijn afgevaardigden eischt zich als vertegenwoordigers van het geheele Duitsche volk te beschouwen Met deze verklaring werd ook door Roeren ingestemd, die zich vroeger daar sterk tegen kantte. De overwegingen, waar'op de meerder heid van de commissie, uit het Deensche Kolketing benoemd om te overwegen of ile oud-ministers Christensen. en Siguard Berg voor een rijksgerecht dienen gebracht lo worden, haar besluit grondt, zijn, dat Christensen als minister-president niet verhinderd heeft, dat Alberii zijn minister schap van justitie misbruikte, ofschoon er redenen tot verdenking warendat hij geen onderzoek instelde naar de beschul digingen, in den Rijksdag tegen Alberti ingebracht, en dat hij Alberti uit. de staats kas 11/2 nvillioen kronen leende voer de Boerenspaarbank, waarover reeds een kwaad gerucht ging. Wat Berg betreft is de overweging, dat hij als minister verzuimde een onderzoek naar den staat dier spaar bank in te stellen. Om die redenen is de meerderheid (radicalen, socialisten en rechterzijde) er voor, dat die twee oud- ministers voor het rijksgerecht komen. Tweede Kamer. De begrooting van Justitie is over het algemeen met sympathie ontvangen. De aanmerkingen, die door eenige kamerleden zijn gemaakt, waren niet van ingrijpenden aard. Kenschetsend is in dit opzicht, wat de Kameroverzichtschrijver der „Nieuwe Rutt. Courant hiervaD zegt. Den minister van justitie kan het niet anders dan aangenaam geweest zijn, te bemerken, hoe weinig strijd lustig, hoe welgezind jegens hem in 't bijzonder het gros der Kamerleden was. Meer dan een spreker bracht hem hulde en het waren geenszins uitsluitend leden der rechterzijde, die hun sym pathie voor zijn arbeid en beleid betuigden. Dat talentvolle en ervaren vertegenwoordigers der linkerzyde gelijk de heeren Van Hamel en Drucker er niet anders over dachten, moet, dunkt ons. den minister versterkt hebben in de reeds in de Memorie van Antwoord door hem uitgesproken overtuiging, „dat een zeer groot deel van zijn ruim arbeidsveld ligt binneu een gebied, waarop samenwerking van alle partijen mogelijk en gewenscht kan heeten". Het deed ons genoegen, te hooren, dat een der bekwaamste katholieke Kamerloden, de heer Regout, er niet anders over dachtondanks het verschil in uitgangspunt kamen zoo constateerde hy rechter- en linkerzijde ten aanzien van menige zaak tot dezelfde conclusie. De heer Duys, Socialistisch afgevaardigde voor Zaandam, die beweerde, dat de Rech terzijde, onmachtig om iets op het gebied der sociale wetgeving te presteeren, de zedelykheidswetten als blinddoek heeft aangegrepen, wordt door den zelfden Kameroverzichtschrijver aldus geteekend Is dit nog zeer jonge Kamerlid nu plotseling de juridische specialiteit der socialistische Kamerfractie geworden? Het zou voor die tractie geen vooruit gang zijn Want heuscb, de heer Duys is niet iemand, om zoo opeens als gezaghebbend persoon op den voorgrond geschoven te worden. Aan „flux de bouche" ontbreekt het hem allerminst, maar behalve woorden zijn voor een behoorlijke Kamerredevoering ook een degelijke inhoud en een gekuischte stijl noodig. En allerminst kan de hebbelijkhe d. on met den scherpen blik van een Sherlock Holmes den arglistigen tegenstander te willen door zien en in al zijn doortraptheid aan de kaak te willen stellen, vergoeden wat den heer Duvs naar wij voor hem hopen voorshands ontbreekt, de waarlijk scherpe blik van zjju partij genoot Troelstra, d ie misschien minder detective verhalen gelezen heeft dan zijn jongere geestverwant, doch hem in politieken speurzin eu merischen- kennis verre de baas is. De nieuwe portretten van Prinses Juliana Overal zijn de nieuwe portretion van 11. K. H. Prinses Juliana met de groot ste belangstelling door het publiek ont vangen. Het Hbl. deelt mede, dat men, zich te Amsterdam letterlijk voor de win kels, waar de portretten uitgestald wa ren. verdrong. De firma Guy de Coral en Co. in de Ka.lverstnuai, die de por tretten vervaardigde en er een mooie uitstalling van gemaakl had, zag haar magazijn den geheelen dag beleger l door een dichten drom van kijkers en koo- pers. Het was op een oogenblik zelfs zoo jdruk, (lat men verplicht was do koop lustigen buiten le sluiten. Des middags om vier uur te half elf was de verkoop begonnen waren er alleen in den winkel van de firma Guy do Coral te Amsterdam naar schat ting meer dan twaalf duizend portret ten verkocht aan koopers en koopsters van alle rangen en standen. In het magazijn van de firma te 'sGïa- venhage liep ide verkoop eveneens in de duizenden. Ook de boekwinkels, die de portret ten van de firma Guv de Coral betrok ken hadden door middel van de uitgevers Blankwaardt en Schoonhoven te 's Gra- venhage, verkochten een groot aantal exemplaren. Het blad meldt nog, dat des middags te half Iwee de firma Blank waardt en Schoonhoven, die ettelijke tienduizenden portretten in voorraad had, in de kleine formaten reeds was uitver kocht. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat Prinses Juliana in alle opzichten voor spoedig opgroeit. Telegrammen aan dr. Kuyper. In de Dinsdagavond "gehouden verga dering van het Werkliedenverbond Pa trimonium, afd. Weesp, werd do volgende motie, voorgesteld door een der leden, hij acclamatie aangenomen en aan dr. Kuy per overgeseind De afdeeling Weesp van het Neder- landsch Werkl.edenverbon 1 Patrimonium, in vergadering van leden en genoo'digdcn bijeen op Dinsdag 30 November 1909, 's avonds 8 uur, met heftige verontwaardiging kennis ge. nomen hebbende van de socialistische campagne, die den duklelijken opzet heeft een politieken moordaanslag le plegen op den man, die in 1903 hun misdadige woelingen heeft bezworen, waarvan dr. Kuyper meermalen openlijk heeft betuigd, dat de mannen van Patrimonium in die ernstige dagen hem lot kraehtigen steun zijn geweest, diep gegriefd door den toeleg ons af vallig te maken van onzen grooten chris. ten-staatsman-leider dr. Kuyper, innig overtuigd, dat dr. Kuvper op zijn eerewoord v,an niet schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde dient geloofd te worden, spreekt haar vast en onverzwakt ver trouwen uit. in het eerelid van Patrimo nium, dr. Kuyper, die zoovele jaren lang voor ons op de bres heeft gestaan, daar voor de hitte des daags en de koude des nachts heeft verdragen, ja, de voor ons bestemde slagen des .vijands steeds op zijn rug heeft ontvangen en bidt hem Gods zegen toe in de ja ren des oudeivloms, inzonderheid in deze dagen. De zaak-Kuyper. Men seint ons uit Den Haag: Do sociaal democratische Kamerfractie besloot, dat Troelstra een voorstel zal indienen tot instelling van een parlemen taire enquête. („Het Volk".) Een eereraad voor de decoratiekwestie. „De Standaard" schrijft: Ónder de vele onjuiste berichten, die rakende de bekende zaak, door enkele organen dei' Pers verspreid werden, be hoort ook het zeggen, dat dr. Kuyper het denkbeeld om zijn zaak in handen van vroede mannen tie geven, zon hebben ge wezen van de hand. Het tegendeel hiervan is waai'. Niet eens, maar (herhaaldelijk is door hem aan meerderen verklaard, dat hij1 van voor nemen was dit te doen, maar het uit stelde lot na afloop van de Begrootings- discussiën. Zelfs was het zijn plan ge weest, zich in de Kamer van alle ver klaring te onthouden, en zich geheel tot het uitlokken van zulk een uitspraak van derden te bepalen. Maar al ging hyi thans, op het advies van vrienden, tot het afleggen van een korte verklaring in de Kamer over, hier uit volgt in liet minst niet, dat zijn oor spronkelijk voornemen zou zijn opgege ven. Veeleer hebben reeds besprekingen plaats gehad over de besle wijze, om. tot de uitvoering er- van te kunnen ge raken. Directeur Generaal van Landbouw. Naar wij vernemen, moet voor do ver vulling van de vacature.Lovink in de eerste plaats in aanmerking komen de lieer G. E. II. lutein Nolthtènius, rent meester van hel Kroondomein Hel Eoo. Het moet echter nog niet zeker zijbj, dat de heer Nollhienius een evenlueele benoeming zal aanvaarden. (Vad.) Nader meldt men dat de heer Nolthenius niets van deze benoeming afweet. Kamerverkiezing Gulpen. Bij de stemming voor ,een lid van de Tweede Kamer in het .kiesdistrict Gulpen (vacature-Ruys) zijn Donderdag uitge bracht 3866 geldige stemmen. Hiervan verkregende heeir .Hermans (S. I). A. P.) .423 stemmen; jhr. ('li. Buys do Beere.nbrouck (R. K.) 3443 stemmen. Zoodat gekozen is jhr. mr. CU. BUYS DE BEERENBHOUCK. (Bij het afzenden van dit bericht ontbrak nog de uitslag van twee stembureau). (Als.bodc.) Wereld landbouwtentoonstelling. Naar aanleiding van het bericht van het Correspondentiebureau aangaande eene bier ter stede te huilden Wereldtentoonstelling, kunnen wij nader mededeelen, dat bii de ten vorige jare opgerichte Kon. Nederland- sche Landbouwvereeuiging, waarvan Z. K. H. de Prins der Nederlanden oprichter en voorzitter is, het voornemen bestaat oin in het jaar der opening van het V7 redespaleis eene groote Internationale Landbouwten toonstelling te tioudpii, en wel op bet onbe bouwde terrein, dat zich uitstrekt tusschen de Witte Brug en het circus Schumann De grootte van het voor dit doel gekozen terrein toont reeds, dat men met gnotsehe plannen omgaat. Wij herinneren er aan, dat dit teirein op het ontwerp uitbreidingsplan van Berlage aangewezen is voor het houden van ten toonstellingen, en alzou bij deze gelegenheid voor het eerst aan die bestemming zal be- antwoerden. („Vad') Men meldt aan de „Tel." uit Eindhoven Zaterdagavond en Zondagmorgen zijn enkele personen in hechtenis genomen, ver dacht van diefstal van geheime stukken, betrekking hebbende op de vervaardiging vau een metaal draadlamp. De verdachten zijn oud-geëmployeerden van de fabriek, doch thans werkzaam aan de nieuwe gloei lampenfabriek te Tilburg. Het schijnt eer. geheel complot te zijn. De rijkspolitie deed Zondag heel den nacht ijverig onderzoek Nader meldt men aan het blad Een veertiental dagen geleden ontving een der werklieden, een zekere M., vau een oud geëmployeerde, thans te Tilburg werk zaam, een brief, om toezending van zekere stukken. M. bezorgde de brief echter bij de firmahierop is een rechercheur een tweetal weken als werkman bij de firma Philips werkzaam geweest, met het gevolg, dat een tweetal personen, v. a. W. en v. G„ wegens diefstal van koperen stukken in hechtenis werden genomen. Eenige dagen daarna werd ook de briefschrijver, zekere v. A door twee rechercheurs aangehouden. Voor de slachtoffers van den brand te HaaniBdonkveer werd ontvangen, behalve vele goederen, zooals bedden, dekens enz., een som van f 5500, waarvan nu nog f 1800 over isf 1000 daarvan zullen aan het arm bestuur worden gegeven, terwijl van het overschot, zijnde f 800, een fonds zal worden gevormd, dat onder beheer komt van den burgemeester, de pastoors en de predikanten, en waarvan de rente, voor zoover niet in de gemeente benoodigd, zal worden bestemd voor de vereeniging Het N'ederlandsche lloo- de Kruis. Haardstedenbelasting. Nog altijd zitten wij in ons land opgescheept met de onpractische en hoogst onrecht vaardige haardstedenbelasting. Hoelang is 't al geleden, dat in geheel den lande verteld werd „Nog één winter, en de haardsteébelasting zal afgeschaft zijn". 't Was, meen ik, nog onder Minister Harte, die wij met deze belofte gepaaid werden. Die minister had namelijk eene herziening der wet op 't personeel voorbereid, waarbij de belasting op de haardsteden zou ver vallen, terwijl die op meubels op eerlijke wyze verhoogd werd. Op eerlijke wijze, zeggen we, want in 't ontwerp Harte zou de luxe en niet zooals thans 't geval is, de eerste behoefte getroffen worden. De haardsteden voorzien toch in onze allereerste behoefte Een groot huisgezin kan meer haardsteden nootig hebben dan een klein. Terwijl een eeDzaam renteuier drie haardsteden in gebruik heeft, moet menig middenstander met een groot gezin 4 of 5 haardsteden in gebruik hebben. De rentenier, die 't honderdmaal beter doen kan, dan de middenstander, betaalt voor zijn stookplaats 3, de middenstander 6 tot 10 gulden. D„t is toch zoo onbillijk mogelijk. En nu willen wy nog niet eens spreken van andere misbruiken, die geschieden door ontduikingen enz. Om kort te gaan, de haardsteébelasting is een der oubillykstc belastingen, die we in Nederland, ja. in geheel Europa kennen. En 't is te betreuren, dat we nog altijd met een dergelijk onding zitten opgescheept. („Zoom".) Wijk bij Duurstede. Een Haagsche correspondent meldt: Naar blijkt, za I in <lc Kamercandi,la tuur Wijk-bij-Duurstede, indien deze wordt overgelaten aan de Katholieken, gesteld winden de heer Jhr. Mr. J. B. E. C. de Wykerslooth de WeerJesleyn, lid van de Staten der Provincie Utrecht. Mocht door de Uhristelijk-llistorische kiezers in dit district het advies ge vraagd worden van het hoofdbestuur der Christelijk-Historische Unie, dan zal dit. vermoedelijk luiden ten gunsle van de Katholiekenook in toonaangevende anti revolutionaire kringen is op «lil oogenblik een strooming merkbaar ten gunste van toewijzing van den zetel aan de Katho lieken. Inrtekklng der tariefsverhooging wordt overwogen. Op een vraag, duur den heer Patijn Donderdag in de vergadering der Tweede Kamer gedaan, heeft de voorzitter medege deeld, van den minister van financiën bericht ontvangen te hebben, dat deze, met bet oog op de veranderde omstandigheden, zeer ernstig overweegt, of het tarief-ontwerp (verhooging met 30 percent) kan worden ingetrokken Een definitieve beslissing zal zoo spoedig mogelijk worden genomen. Een Bureau voor Prot Soc. Actie. Wij lezen in ,De Nederlander" Naar wij vernemen worden er jiogin- gen aangewend, om te komen lot op richting van het Bureau voor Prot. Chris telijk Socialen Arbeid. Aan tal van be kende voormannen is eene uitnoodiging verzonden tof bijwoning «ener vergade ring, die den lOen Dec. a.s. te Utrecht zal gehouden worden, om nader over de wenschelijkheid eu le mogelijkheid ecner oprichting van een dergelijk Bureau te spreken. Een kort overzicht van. het plan, betreffende „doel, organisatie, werk zaamheden en financiën" is bereids aan <le genoodjig.len verzonden. Pastoor J. F. G. Baede f Te Bergschenhoek bij Rotterdam is na eene slepende ziekte overleden de Zeereerw. beer #T. F. G. Baede De overledene werd in 1845 geboren en in J8(39 priester gewijd was tijdens zijn priesterlijke loopbaan o. a_ werkzaani als kapelaan aan de St. Willi brorduskerk buiten de Veste te Amsterdam' en als pasto.r te Schoorl (N. H De laatste eertien jaar was de overledene pastoor te Bergschenhoek De „St. Crt." no. 282 be\ateen konink lijk besluit bepalende het tijdstip, waarop de wet van 14 Juni 19b9, tot wijziging en aanvulling van de wet tot regeÜDg van het middelbaar onderwijs in werking treedt op 1 Januuri 1910, Waar is Cook. De Noordpoolreiziger ('ook is verdwe nen Zijn advocaat, mr. Wuck (e New-York, zegt dat Cook aan boord is van de ,,Ca- ronia". Do boot zal hem naar Italië bren gen, waai' Cook rust en kalmte zal zoeken om wem- wat op krachten te komen. Maai-, het schijnt dal. trots de desbe treffende verzekering van meester Wack, ('ook niet aan boord is van de „Coa-onia". Een ander bericht over Cook behelst, dat hij naar Havana is vertrokken. Vrienden van Cook te New Vork, onder wie kapitein Osbon, de president van de Arctic Club of America, ontkennen dal ('ook vertrokken is, maar zij weten locli ook niet, waar hij dan wel is. De openbare meening in Amerika, die tot heden zeer voor ('ook was, begint zich tegen hem te kanten. Een vorstelijk oogarts. De bekende vorstelijke oogarts hertog Karei Theodoor van Beieren is overleden. Hij was iii 1839 geboren als zoon van hertog Maximilian 11 en Louise, prinses van Beieren. Ilij studeerde in de geneeskunde en werd te Munchen bevorderd tol doctor in de medicijnen, te Leuven lol. doctor honoris causa. Hoewel hij generaal der cavalerie was in liet Duitsche leger, hield hij zich moer bezig met de, geneeskunde dan met de kunst van den oorlog, zoodal hij in 1880, door oen bijzonder besluit van den Rijkskanselier, de bevoegdheid kreeg do geneeskundige praktijk uit te oefenen. Zijn bijzondere studie was de oogheel kunde. Hij schreef belangrijke artikelen over oogheelkunde in „('.Wife's Archiv fiir Ophthalmologic", en heeft duizenden pa tiënten, uit alle oorden der wereld, door zijn koene en humane behandeling na tuurlijk geheel belangeloos 1 genezen, of hun pijn gelenigd. Hij was tweemalen gehuwd, eerst mei prinses Sophio van Saksen, toon met prin ses Maria Josepha van Rragnnza. Bij Kon. Besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot raad in het. .bestuur van den polder Walcheren, S. Louwerse te Oostkapello en L. Gijsouw te Westkapolle; tot lid van het bestuur der waterkoeling van den ealnmiteuzen N ieu w-Nou zon lokier, A. Bareman Wz., t" Hoek; lol dijkgraaf van den Muijepolder N. Polderman te St. Maar tensdijk; tol lid van het bestuur der waterkecring van den calamiteuzen Wil lem Annapolder, W. van Liere, te Bieze- linge; tot gezworene van hel waterschnji Waarde, J. Pieper te Waarde; De heer Al. Leendeitse van Middelburg is benoemd tot dijkliaas van liet water schap Schouwen. De Stct. (no. 283) bevat de statuten van de volgende ver-enigiiigen in Zeeland Werkliedenvereeniging „Eigen Hulp", te Goes en E. M. M. (Eendracht Maakt Macht), te Vlissingon. WA1UIË STALLEK. Over de inrichting der stallen is ïeeds heel veel gesproken eu geschreven, en voor eerst zal daaraan zeker nog geen einde komen Sedert de boeren algemeen ervan overtuigd zijn, dat de grootste voordeelen der boerderij uit den stal moeten gehaald worden, legt men zich gaande weg ook op de verbetering der stallen toe. Dat er in den stal lucht moet toetreden, weet tegen woordig haast iedereen, .maar als het in deu winter vriest, dat het kraakt, dan is de buitenlucht erg koud, en als die naar bin nen waaitblijft het bij de beesten niet warm En toch is een aangename, warme temperatuur in den stal zoo prettig voor de dieren. Hoe bedrukt staan ze te kijken, als zij het wat koud hebben, hoe hunkeren ze dan naar den heete slobber, die haar tenminste voor enkele minuten een minder onbehaaglijk gevoel brengt. Als men alleen maar het stooksel kon uitsparen voor het koken van 't eten, dan zou een verandering, welke den stal van koud warm maakt, reeds in korten tijd vergoed zijn. Maar er is meer. De lichaamstemperatuur onzer dieren is altijd ongeveer dezelfde, staan de dieren nu koud, dan moeten de beesten zelf veel warmte verliezen, en die verloren warmte moet door de dieren weer worden aangevuld, en hiervoor wordt voer ver bruikt. Het is dan ook algemeen bekend, dat dieren, welke koud staan, meer voeder noodig hebben dan die, welke in een war men stal staan, en dan tieren ze in die koude omgeving niet half zoo goed, de koeien geen minder melk en willen ook niet groeien Geen wonder ook, een groot dee! vau 't voer uioet dienen oiu de beesten warm te houden. Staan zij echter in een ruimte, waar ongeveer een temperatuur heerscht van 15° C., dan hebben onze beesten het naar wensch en zij geven bij doelmatige voedering haast evenveel melk als in den zomertijd. Als er dan voordeel aan is om de stallen warm te hebben, dan mogen we wel eens nagaan, hoe we dat doel eenvoudig en goedkoop kunnen be reiken. Vooreerst bouwe men de muren liefst anderhalve steen of beter nog met een spouwmuurtje; de deuren en vensters moeten goed sluiten en de zoldering moet zoodanig wezen, dat daarlangs geen warmte verloren gaat. Men kan die maken van plinten of van cement beton. Men bedenke evenwel, dat de dieren voortdurend adem halen en er in de stallen veel koolzuur en water komt. Deze twee stoffen moeteu kunnen ontwijken en daarvoor zijn enkele luchtkokers niet te ontberen. Bij de lucht verversching moet men de zaak zoo kunnen regelen, dat er wel versche lucht naar binnen kan dringen, maar deze mag geen tocht veroorzaken. De beste lucht verversching kan riten aanbrengen door middel van tuimelramen met een tochtscherm. In zulke stallen gaat de warmte, door de dieren opgewekt, niet vtrloren en do beesten varen er wel bij. P Bij Kon. Besluit is aan H. J Lovink, op ziju verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsvervangend lid voor Nederland in het Permanent Comité van het Internationaal Landbouw instituut te Rome; zijn benoemd tot gedelegeerde der Nederlaudsche Re geering ter algemeene vergadering van dat Instituut te Rome te houden op 12 Decem ber a. s. en volgende dagen: jhr. mr H. van Weede, buitengewoou gezant en ge volmachtigd minister te Rome, en Th J. Mansholt, Rgkslandbouwleeraar in alge- meenen dienst. Men schrijft aan de ,.Vliss. Crt 1 >e Provinciale vereeniging tot verbetering van het geitenra-i heeft tot dekking der onkosten, welke door het nastreven van het gestelde doel noodig zullen ziju, aan H. M. de Koningin en aan Gedeputeerde Staten subsidie aangevraagd. Van bevoegde zgde werd het bestuur reeds bericht, dat beide aanvragen niet ongunstig ontvangen ziju. Verschillende personen uit alle deelen van Zeeland hebben zich als donateur op gegeven voor een jaar contributie van één f meer guldens.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 6