Nieuwe Zeeuwscbe Courant Het geheimzinnige teeken. FEUILLETON GEMENQÖ NIEÜWS. B IJ VOEGSEL SUITEHLftND behoorende bij de vaü Dinsdag 16 November 1909. FH/IA KKIJ 14. Raak! Door Mgr. Foucault, bisschop van St. Dié, is tot minis tor-president Bri- and een open brief gericht, waarin hij den minister verwijt den strijdkreet: „De leekenschool in gevaar!" aan het ver keerde adres te hebben gericht, daar de leekenschool slechts door haar vrienden en begunstigers en niet door haar tegen standers in gevaar wordt gebracht. Do eersten hebben n.l. hun neutraliteit open lijk en met cynische boosheid geschon den. Overigens, zegt ide bisschop, is de neutraliteit een leugen, daar ieder on derwijs geeft, Ziooals hij gezind is. Van daar dat de biss|ih|oppon niet pas van daag of gisteren begonnen zijn tegen de leekenschool op te treden. Hun gemeen schappelijk herderlijk schrijven moet men niet beschouwen als een oorlogsmanoeu vre tegen ide republiek, want de repu bliek gaat slechts ten gronde aan haar eigen gebreken; het ;is ook niet een v-er- kiezdngsïuaiioeuvre, daar de bisschoppen veel hoogere belangen voor oogen heb ben. De bisschoppen zijn geen revolutionai ren, integendeel. Zij zijn zóó ordelie vend gezind, dat zij zelfs den minister president hebben kunnen s-ommeoreti om zijn eigen wetten te eerbiedigen. Ook door de bedreiging met het intrekken der vrij^ heid voor het bijzonder onderwijs laat het episcopaat zich niet verschrikken. Dat de minister zich vergrijpc aan de vrijheid van onderwijs; |het zou zijn laat ste aanslag daarop zijn. Met al zijn aan vallen op liet Vatiicaan richt Briand niets meer uit. Hoe Ik'omt het toclh, vraagt de kerkvoogd, dat de OuJers-vereenigingen van boven af met een boos oog wor den aangezien, 'terwijl imen den Onder wijzersbond in het strijdperk roept. Is dat „vrijheid" en „gelijkheid"? Waartoe nog te spreken over kalmeering der ge moederen? Op ten strijde, wijl gij ons (in den Onderwijzersbond Red.) daartoe het toeken hebt gegeven De zaak Steinheil. Zooals de lezer weet, werd sinds eenige dagen voor de Parijsche rechtbank Je zaak behaiv deld van Mevrouw Steinheil, beschuldigd ten haren huize hare moeder en haren man vermoord te hebben. Deze dame schijnt iemand te zijn geweest van alles behalve onberispelijk levensgedrag. Na de gewone ondervragingen en het getuigetif- verhoor, werd de Vrijdag besteed aan het requisitoir van den advocaati-generaal Mr. TrouaidRiolle. Deze liet de beschuldi ging van moedermoord valien, maar edschte voor de rest de schuldigverklaring der beklaagde. Op het einde van zijn re quisitoir richtte hij zich tot de gezworenen en zeide: Ik ben begonnen met aan de schuld van de beklaagde te twijfelen, daar de afschuwelijke aard van het misdrijf ver denking ter zijde stelde. Door nadenken heb ik langzamerhand de beklaagde beter leeren kennen en de aaneenschakeling van haar laaghartigheden was mij van dienst bij het doen herleven van het drarnaJ van 30 Mei. Ik verzoek dus den heeren gezworenen een bevestigend ver dict uit te spreken. Gij zult de verant woordelijkheid eener verooirdeeling aan vaarden, zooals ik de verantwoordelijk) heid aanvaard van haar te eischen. Zaterdag hield de verdediger, Mr. Aubin, zijn pleidooi. Het wordt weinig pakkend, weinig treffend en langdradig genoemid. Om half elf was het pleidooi geëindigd en ging de jury in de Raadkamer. Zij bleef Idaar tot over twaalven, dus tot na >mi|ddemacht. Daarna in de gerechtzaal teruggekeerd luidde haar vonnis: VRIJGESPROKEN. Om twee uur Zaterdagnacht werd mei- wouw Steinheil in vrijheid gesteld. 10. Carlotta's oogen vulden zich met tra nen, terwijl zij deze treurige herinnering tuit haar jo-nge leven vertelde. „Ik wil de wetten en de handelwij zen Ider geheime genootschappen niet ver dedigen," ging het jonge meisje voort, „ik wïljde u slechts de beweegredenen zeggen, |die mijn vader dee;l besluiten zich tot het geheime genootschap tewen- don. Na eenigen tijd werd hij verdacht; lüj vluchtte uit Napels om een gevan genneming te ontgaan en in Parijs werd hij vervolgens een Ider leiders van den hond. Hij reisde heel Europa af, oogen- schijnlijk -om beelden te koopen en te verkoopen, waar in werkelijkheid om pro paganda te maken len te o.rganiseeren. „Meer weet ik er niet van; doch ik trok er zelf mijn gevolgtrekkingen uit." Deze gevolgtrekkingen moeten ech ter toch oj> feiten berusten?" Vroeg Ha milton, haar in de rode vallend. Ja wel, gedeeltelijk ook uit gesprek- (Het bericht der vrijspraak telegrafisch aaln ons medegedeeld, weid onmiddellijk Zondagmorgen aan ons bureau en voor den sigarenwinkel van den heer Sooner gepubliceerd). Overval in een trein. De s-neli- trein van Vintimiglia naar Nice wend Woensdagavond midden op den weg tot stilstand' gebracht door middel van den noodrem. 0p| den weg lag een zwaar gekneusde reiziger, terwijl het portier van een coupé open stond en op de kussens iemand lag uitg.estrekt, bloedend uit een hoofdwonde. Reide personen beschuldigen elkander bij het binnenrijden van den tunnel, den .anderen aangevallen te hebben. Do man, die op den weg gevonden werd en opgaf Carassous te heeten, vertelde aan de politie., dat hij sinds September herhaaldelijk naa.r Nice en Monte Carlo reisde om te spelen. Had hij verlogen, dan keerde hij weer terug naar zijn woon plaats St. Gervais om opnieuw geld te halen. Ook dien dag ging hij naar- Nice, toen te Monte Carlo een hem ombekend persoon in den trein kwam en tegenover hem plaats- nam. Bij' den ingang van den tunnel had deze man (die bleek een Rus to zijn, Malakoff geheeten) hem bij de kc-el gegrepen; Carassous had zijn revol ver getrokken en zijn aanvaller gewondj, doch toen deze hem het wapen ontrukte, was hij uit den trein gesprongen. Wie de trein tot staan heeft gebracht, is nog onopgehelderd. Malakoff beweert, dat juist hij werd aangevallen. Die politie zet het onderzoek in de-ze duistere zaak ijverig voort. 1 T A lil Een loslippig generaal ont slagen. Bij ide ov-erreiking van het vaandel aan -een .nieuw regiment lichte cavalerie te Brescia hield ide luitenant- generaal Asiinari idj Be'rneccio, een rede, waarin hiji in krasse bewoordingen uiting gaf laan 'zijn anti-Oostenrijfcsehe gevoelens, welke hij '0O,k bij den troep trachtte op te wékken. Dientengevolge heeft ide Ita- liaansche regeering |den generaal onver wijld op pensioen gesteld en van dezen maatregel aan 'de iregeering te Weenen 'kennis gegeven. OOSTENRIJK. Sto-rm te Weenen. Te Ween-en heeft Zaterdag -een ware orkaan gewoed, die -gro-ote schade (aanrichtte en waarbij tal van personen 'ydn ide been raakten of 'dakpannen op het hoofd kregen, aldus kneuzingen -en wornden oploopen.de. In meer idain 100 gevallen moest de red dingsbrigade hulp v-erleenen. Droelrig abuis. In één van de nieuwe buurten van Rottendam, al-dus verhaalt het R. ,N. 't Westen, 't Noor den, 't Oosten, wat Idoet het er toe, het geval wondt -er niet minder droevig om waren zij- krimlen wonen, de jongge huwden, de gelukkigen, de verliefden. Ze beminden -elkaar, zie hadden een vroolijk bovenhuisje, ze wilden slechts eikaars -geluk, 'ze hadden een badkamer en gaslicht, zij was knap in het huis houden, hij- had -een goede betrekking en was -een handig knutselaar, ze aan baden elkaar en waren tevreden. Toen gebeurde ihet, op een avond, dat hij- thuiskomend, haar in tranen vond en -in de -keuken. Het was lal laat, zieer laat. En 't w;as juist gebeurd. Zij had te hard aan de kraan van de waterleiding gedraaid en zie, Ide -kraan, -o-, die kranen in 'de nieuwe bovenhuisjes! h-ad „knap" gedaan en was afgebroken. Nu gutste het water er uit, en de goot steen was- vo-lgeloopien .en stroomen kos telijk leidingwater gutsten over den vloer. - Goddank dat je er hen, snikte zij'. O, draai toch gauw de hoofdkraan dicht. Hij vergat haar -een kus op het voor hoofd te drukken, 'zoozeer was hij ont steld. ken met mijn vader. Hij sprak dikwijls met mij over de groote beteekenis der vereeniging en liet zich menigmaal in het vuur van het gesprek' mees-leepen, waardoor ik dingen te hooren kreeg, die hij miss-chien niet voor mij had wil len weten: hij1 zei 'dan meer dan hij, -denk ik, voornemens was te zeggen. Zoo zei hij mij, bij voorbeeld, eens op een dag, (dat zelfs onder de schijhbaar trouw ste leden van het genootschap altijd een verrader was, on -uaarom was het beslist noodzakelijk, -dat de leden elkaar onder ling volkomen vreemd waren, lie -een mocht van iden ander zijn naam iniet weten; niemand ook mocht weten welke positie de leden innamen in de Maat schappij. Niemand mocht in de mogelijk heid zijn in het openbare leven door een ander lid van het genootschap als zijn medelid te worden herkend." En wat wilt u nu met detee din gen zeggen Ik vroeg namelijk eens op een keer mijn vader, hoe het dan mogelijk was, 'dat' id.-e leden 'elkaar hier of daar ont moetten en beraadslaagden. Daarop ant woordde hij' mijHet is mogelijk, en Gode zij Idank' dat het mogelijk is „Ziet lu, doctor, hij schreef mij, dat Dat kan jniejt, kreet hijl, de hoofd kraan is in 't benedenhuis en daar wo nen nog geen 'nlenschen, Oooo, wat (dan? snikte zij, we loo- pen -over! To-en naimi hij -een kort besluit: er is m|aar één middel, jilk' kl.o-p de buis plat. De haimer. Hij vloog ide kast in, nam' den hamer en vloog verder, naar omlaag, naar den kelder. Met wo-edend beleid :en met beleidvolle woelde klopte hij |daar op een buis. Dat was ide- eenige redding. In twee s-eoonden was de buis plat. Toen kwam van boven de teeder be minde stem van Izijn jong wijfke, drin gend, angstig, .ontzet: Arde, nu gaat het gas uit... E-eu a,vontuur van Prins Ileal- dl"ik. M-en schrijft ons: Donderdag, 11 dezer, kwam Z.K.H. de Prins der Nederlanden per automobiel -door d-e gem. Co-then om op 't goed van Baron d'Aumale van Hardenb-roek te jai- gen. Op den provincialen weg verzakte de auto bij het uitwijken voor een paar iwagens, die langs den weg stonden, zoo danig, dat vrijkomen onmogelijk scheen. Haastig steeg de Prins uit om te voet zijn weg naar 't kasteel Hardenbroek voort tq zetten. Nu zijn de wegen in dit jaarg^ tijde vaak ellendig slecht; zoo ook de provinciale-. Een wandeling vaal een groot kwartier door dik en dun was vo-or Z. K. II. oen alles behalve prettig uitstapje. Geluk kig bracht een kruidenierswagen,'die voor een nabij-zijnd huisje stond, uitkomst. On middellijk stapte de Prins op- den venter af en vroeg den man of deze hem ni-et even naai' Hardenbroek kon brengen. De voerman werd bereidwillig gevonden en aanstonds klom dó hem onbekende heer in 't eenvoudige voertuig en nam plaats op 't bankj-a onder de bruingele huif. Zon der verdere incidenten weird nu. de weg tot aan -de kasteel laan afgelegd, 't Oprijden dezer laan ging echter met eenige moei lijkheden gepaard. D-e op post zijnde politie achtte het ongeoorloofd met zon'n kocpmanswagen -die allée te berijden eu dat te meer nu. Z. K. H. de Prins der Nederlanden elk O-ogenblik kon verwacht worden. Hij ver bood dan ook den kruidenier ten strengste het verdergaan en gelastte o-nzen koop man onmiddellijk om te keeren. Toen de politieman echter zag, dat een deftig heer in jachtcostuum van onder d-e huif de leidsels uit de handen van den voerman nam, en het p-aard tot voortgaan noopte, week hij eerbiedig ter zijde, alsof hij voelde het hooger gezag van den onbe kende. En zoo kwant Z. K. H. de Prins der Nederlanden in plaats van per auto mobiel, met een zwaren venterswagën, gedekt door een bruingele huif en be spannen m-et een mager paard,, in sukkel draf voor 't kasteel van zijn gastheer Baron' d'Aumale van Hardenbroek tot Harden broek. Vooi' den Prinsielijhen auto- daagde spoe dig hulp op. Hulpvaardige- lieden kwamien met planken, balken, dommekrachten, enz. aansnellen. De paarden der bijstaande wa gens werden er voorgespannen en na een arbei-cl van ongeveer een uur slaagde men er in het rijtuig- op den wel niet harden maai' toch berijdbaren Utrechtsehen Pro vincialen weg te brengen, z-o-odat de chauffeur zijn tocht kon voortzetten. Verbrand. Donderdagavond ver- brandda de wed M., te Yenray. To-en haar zoon thuis kwam, vond hij het verkoolde lijk op den grond liggen. Vermoedelijk heeft de stokoude vrouw te dicht bij de kachel gezeten, en hebben hare kl-e-eren vlam gevat. In het theater doodgebleven. In het Rembrandt-theater te Amsterdam had Vrijdagavond tijdeus de voorstelling van „De Gescheiden Vrouw" een treffend voorval plaats. Mejuffrouw Bruggeman, wonende Kinkerstraat 73, zat met hare dochter in de zaal. Tijdens het eerste bedrijf werd de 68-jarige vro-uw onwel. Zij werd van hare plaats in het balkon weggedragen en op een canapé gelegd; waar zij eenige oogenblikken later over leed. Een dokter werd opgescheld, maar hij niet bij machte was liet lot van zich af t-e wenden dat hij' nu onderging. Waar om was hij- zoo machteloos? Was het niet, omdat hij' niet wist, wie der le den hem vijandig gezind was? Hij was valschelijk aangeklaagdmaar hij wis-t niet door wien. Men verdacht hemmaar hij wist niet wie hem ver-dacht. Hij werd bedreigd, maar hij wist niet door wien!..." Maar idat is vreeselijk!" merkte Hamilton op. J,a, vreeselijk is- het," zei Carlo-tta. „Gruwelijk en vreeselijk; en to-ch is al les met een scherpzinnigheid o-p touw gezet, die verbazingwekkend is. Als gij wist, welke ver-gaande maatregelen van voorzichtigheid mij'n vader nam, als hij naar een geheime vergadering wend op geroepen!" Hamilton zat in koortige zenuwachtig heid te luisteren. Hij1 hield zijn adem in. Hij1 dacht reeds hij voorbaat te weten, wat Carlotta nu verder zou vertellen. En welke waren deze maatrege len?" vroeg hij1 in spanning. „Mijn vader bleef op zekere avon den in de \veek geregeld thuis, wachtende op Je -geheime boodschap. Als deze kwam, hoorden wij- vooraf een slag op het ven ster van onze woning; wij woonden na- deze meende -dat de politie erbij g-ehaald moest worden. Dit geschiedde en van Uen geneeskundigen dienst verscheen weldra dr. Leda, die den dood door hartverlam) ming constateerde. Daarop is het lijk naar beneden gebracht en in de gewone drenkelingen-mand door de politie naar de woning gebracht, over welk feit zij-, -die daarvan in de steeg naast het theater getuigen waren, zich danig geërgerd hebben. Do dochter was per rijtuig naar hare woning gegaan om da familie te waarschuwen. Noch in de zaal, noch op h-et tooneel heeft iemand iets van het treurige feit gemerkt. O p 1 i c ht-e r.' Te -De Bilt heeft een net gekleed heer, een zoogenaamd reizigér eener buitenlandsche aardappelmeelfa briek zijn „hospita" voo-r .een som- gel-ds en een pak kl-eeren opgelicht. De politie speurt hem, evenals de Haarlemsche, die hem voor een soortgelijk feit zoekt. V erdronkon. Men seint uit Hengelo Bij Delden is een zwerver, genaamd Dorus, en afkomstig uit Hengelo, in een sloot geraakt en verdronken. Plotseling overl ed-en. Men seint uit Heerenveen Terwijl hij op weg was naar de gasfa briek van Lommer is Zaterdag plotseling overleden de heer Hendrik Luiking, sedert 1886 burgemeester van Lemsterland en ;884 lid er Prov. Staten van Friesland. D-a overledene bereikte don ouderdom van 78 jaar. Bedreiging togen een iiurge- meeste r. De burgemeester d-er gemeen te Meerle ontving bijgaand schrijven: „Wij willen U eens waarschuwen en niet z-oo onvrij laten; de champicter, die is te streng met zijn dienst en dat zal veel aan U te danken zijn. Overal zit de veldwachter achter jedie m-o-est oo-k maar niet zo-o streng zijn; van Neerveru (de vorige veldwachter) was niet zoo streng en toch leefden de boeren; als (lat zoo blijft dan zullen wij U en ook de chaml pieter eens flink duolp slaan en eens flink trakteeren, dat gij alle beide naar bed kan gaan voor een tijd, vooral U burgemeester, gij stookt hem op. Wees gewaarschuwd gij'...." Dan volgt nog een minder lieve bena ming aan 't adres van den burgemeester. Wij hebben van dit schrijven melding willen maken, opdat men zien kan, hoe zelfs in overigens rustige boerendorpjes een geest van verzet tegen overheid en gezag hier en daar begint door te dringen. Burg-omeester en veldwachter zuilen zich door dergelijk schrijven natuurlijk niet van de wijs laten brengen, maar voort gaan in d-e trouwe vervulling van den plicht, die als politiemannen op hen rust. (L. K.) E -c o f 1 uit o r k e s t. Het Friesche dorp- Kol I u.mi heeft de primeur ia dezen! Daar is een uitvoering gegeven door een fluit- orkest van jongens uit dat dorp. Zoo'n orkest is voor zoover wij weten 't eerste in 'Nederland. Voor eenigen tijd word het o-pgericht onder den naami „Oefe ning kweekt kennis". En geoefend is er, op straat en in huis; overal was het re petitie. En de offici-eele repetities w-eirdem geregeld bezocht. De kunst werd verkre gen; do uitvoering werd meerstemmig ge floten. Ter afwisseling gaven de jongens voordrachten, en het publiek, bestaande uit ouders -en kennissen amuseerde zich best. 't Eerste fluitorkest in Nederland had succes. G o -e d e vangst. In het begin dezer maand werd de -offerbus, staande in de R. K. kerk te Bemelen van haren inhoud ontdaan, zond-er dat men de(n) dader(s) kon aanhouden. Vrijdagmorgen wandelde een vreemde ling -met zekeren R., een 'bekende d-er politie, door de straten van het naburige Arnhy, zij waren goede maatjes geworden on de vreemdeling een Belgisch deser teur met name Schadts, vertelde aan R., -dat hij de klerk te Bemelen bestolen had, in gezelschap van zekeren Kusters, lei dekker uit Meerssen. R. deed nu net of m'elijk in een benedenhuis. Mijn vader ging jd.an snel naar buiten, wachtte een wijle, waarop een man, met haastigen tred, voorbij kwam en hem één enkel woord toeriep. De man stond nooit één oogenbldk stil. Dat weet ik, omdat ik mij' eens een paar malen vers-topt had achter mij'n vader, als deze de deur had open gedaan, om te luisteren. Ik zag nooit iemand; ik kon nooit verstaan wat het woord was dat de man riep; al léén ho-oride i'k, -da,t het één woord was, dat hij steeds -op zeer scherpen toon uitsprak. Dadelijk daarop ging mijn va der dan heen en het gebeurde dan dik wijls, dat hij -dan een heelen nacht niet thuiskwam." Ofschoon Hamilton vooruit had ge voeld wat Carlotta zou vertellen, luis terde hij met do meeste aandacht en in -de grootste spanning naar de be schrijving van wat er steeds gebeurde. Dat alles gold 'natuurlijk voor Parijs; maar het kwam zoo precies overeen, tot in kleinigheden, rn-et wat hijl zelf dn Lon don had z-ien gebeuren, dat het hem moeite kóstte zich dji te houden en niet uit te roepen, !dat hij dat alles óók' reeds had bijgewoond. Terwijl hij zich zoo kalm' mogelijk hij wel zin had ü-e goedgevulde offerbussen Ider kerk te Amby te ledigen, zoodat zij- afspraken dit werk samen te do-en. R. kon ©en meisje een briefje in handen spelen, met verzoek! dit aan den wacht meester -der marechaussee te bre-ng-em, zoo-dat deze spoedig versoheen ami den kerkdief in te rekenen. R. nog niet tevreden met het sucoes, wilde K. uit Meerssen ook in, de gevange nis zien, ging naar Meerssen en vertelde dezen, dat hij met Schadts afgesprpfcen had, om de kerk van Amby 'te bes,telen, zoo-dat deze medekwam naar Amby, al waar hij, toen beiden achter de kerk aan 't snuffelen waren, werd gearresteerd. Een slacht-o-ffer -der weten, schaj). D:e heldenmoed ,v,an doktere is iets haast -heel gewoons geworden. Dr. Rabbeth gaf zij-n I-even voor een kind, dat aan Idiphtheritis leed; Dr. Hall Ed wards, uit Birmingham, -en Dr. Blacker van het St. Thonaias Hospital en nog een tiental anderen, Idi-e |den d-ood vonden, of verminking o-pliepen bij het proefne- men met Röntgen.stralenDr. Bazy, uit Parijs, die uitstelde eene verwonding te ontsmetten, teneinde 'eene operatie van een pleuris-patiënt niet te -onderbreken, en dientengevolge na oen hevig lijden een oog verloor 't zijin allen mannen, voor wier zelfopoffering men slechts- den grootsten eerbied kan gevoelen. Aan deze roemvolle inamen moet thans wor-den toegevoegd, die van Dr. Wells, van het St. Mary's Hospital te Londen, die bij ide (genezing eener klierziekte bij een Ipatiënt zelf |die ziekte -opliep -en thans na -een lij'den ivan achttien maanden is overleden. Zij-n dood wordt nog te droe viger, als men in aanmerking neemt, dat hij pas een leeftij-cl van dertig jaren heeft bereikt -en -een jonge vrouw met twee kin-deren geheel -o-nverzórg-d nalaat. Een zeer prijzenswaardig denkbeeld is het dus, 'dat twee voorname Engelsehen, Bal four, ide Earl of Dalhousie, en Lord Jus tice Fletcher eene -commissie hebben g-e- vormid ten ein-de 4e weduwe en de kin deren van dezen mjartelaar der welen- schap te helpen. Ongetwijfeld zullen zeer vele -edelmoedige menschen blijik geven, hoezeer zij' zulke groote -en edele man nen w,aardeeren -en jhunin-e milde giften zenden aan Mr. J. G. Lausada, 16, Old Broaid-street, London E. C'. De garderobe vin keizer Wil helm. Het is voor een gewoon mensch zeer moeilijk, zich een denkbeeld te vor men van de uitgebreidheid -der garderobe van 'keizer Wilhelm van D-uitschland. On langs is -een lijst opgemaakt van -de kei zerlijke bezittingen -op |di! gebied. Om te beginnen heeft -Zijne Majesteit een uni form van ieder (regiment in het Prui sische leger, toet helmen, mutsen, epau letten, zwaarden enz. Daar -de keizer bo vendien ide -chef ,Ss van een groot aan tal regimenten in Beieren, Wuirtemburg, Salksen, 'Ba-den en Hessen, bevat z'ij'n 'kleerenkast -ook -een compleet uniform van ieder kiezer. Maar dat is nog niet alles. In het pa leis te Berlijn zijn twee kamers opge vuld met uniformen van regimenten in Oostenrijk, Rusland, Zweden, Engeland, Italië en andere landen. Hier moeten nog bijgevoegd worden de uniformen van ad miraal der Engelsche en Zweedsche vloten. Wat de kleeren betreft, die de keizier draagt als hij- |in politiek is, -daarvan is het .aantal ook 'zerbazingwekkend. Men vindt er pakken icmd-er voor 's mórgens 'smiid-dags en 's avonds, voor het warme en het koude jaargetijde, de jachtcostu- mes en uniformen, |die de keizer voor zich en zijn thovelingen heeft ingevoerd, de uniformen van de Engelsche en Duit- sche jachtclub, lawntennis.pakken, enz. Bij' ieder oostuum behooren andere hand schoenen, hoeden, dassen en stokken. Maar ofschoon Ide keizer zulk een uit gebreide garderobe heeft, is hij er al tijd bijzon-der zuinig op, en worden vooral de uniformen niet de meeste zorg be handeld. Drie- of viermaal warden op een uniform een nieuwe kraag en nieuwe manchetten gemaakt eer het wordt af gedankt. trachtte te houden .en zij'n stem' tot vast heid dwong, vroeg hijl: „Z-ei u niet, dat uw vader regel matig -op bepaalde avonden thuisbleef om te wachten tot de geheimzinnige bood schapper kwam?" Ja, toen wij nog in Parijs waren was dat eiken Vrijdagavond." Dus elke Vrijdag? En gaf hij zelf ook, van uit het venster bijvoorbeeld, niet een bepaald teeken dat hij er was?" Ja", antwoordde het meisje, terwijl zij den dokter verwonderd aanzag. „Nu ge mij1 -dit vraagt,, herinner ik mij zeer goed, -dat hij op zulke avonden iets aan de jaloezie verschoof." Uw vader verschoof dan een latje van de jaloezie, waardoor er een licht streep o-p straat viel," riep Hamilton haastig. Carlotta sprong plotseling op; haar groote oogen werden nóg grooter van verwondering. Maar waar weet gij' dat van?" Vroeg zij', terwijl zij haai" ademl inhield. Gij hebt mij in uw vertrouwen geno men," antwoordde Hamilton met warmte, „nu is het 'mijn beurt o-m met u hetzelfde) te id-oen." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 5