Sociale Berichten. UIT ZEELAND. Besluiten en Benoemingen. S. D. A. P. en S. D. P. A'aar het „Volk" mededeelt, werd Zon dag in de vergadering van het Intern. Soc. Bureau de aanvrage om toelating der S. 1). P. behandeld. Na uitvoerige debatten werd een voor- stel-Adler, om te besluiten, de nieuwe partij1 te berichten, dat zij zich met haar aanvraag om aansluiting bij' de Inter nationale heelt te richten tot de S. I). P., en lat op het congres te Kopen hagen de S. 1). P. dan desnoodig en desgewenschl in beroep kan komen bij het Bureau, met lti stemmen aangeno men. Een vnorstel-Singer, inhoudende, de nieuwe Hollandsche partij1 tot het Inter nationaal congres toe te laten, wijl zij slaat op den gemeens, -happelijlken grond slag, en Ie verdeeling van het aantal op liet congres door Holland uit te bren gen stemmen over le laten aan de S. I). A. P., verkreeg 11 stemmen. Kamerverkiezing Gulpen Naar de Limb. Koerier mededeelt heeft liet bestuur der katholieke kiesvereeniging voor het district Hulpen (aid. Valkenburg) een brochure gepubliceerd, waarin het de resulLaten mededeelt van een onderzzoek, dat liet instelde naar de juistheid der gevallen van onregelmatigheid, pressie enz. hij le Kamerverkiezing le Hulpen, welke in de brochure van den heer J. Thomas le Valkenburg worden vermeld. N'aar het oordeel van de L. K., die aan de brochure der katholieke kiesvereeni ging eenige fragmenten ontleent, is de verzameling getuigenissen in deze bro chure opgenomen, voor het beweren van den heer Thomas verpletterend. Door de heeren Thomas en Casilli was een tweede adres gericht aan de Tweede Kamer met verzoek, om overeenkomstig het advies van de minderheid der com missie tot onderzoek der geloofsbrieven van het kamerlid Ruys dien candi laat niet toe te laten, maar een nader on derzoek te gelasten. (Voor verdere bij'- zonderheden zie onder Tweede Kamer.) De staking der visschers te Urn-uitten is geëindigd. Zij hebben de voorstellen der reedors aangenomen, waardoor zij ju allen gevalle het werk onder ve<d betere voorwaarden hervatten, dan vóór de sta king. Uit Konstantinopel wordt gemeldl, dal Aristarki Effendi, vroeger gezant der Purte te Washington, bestemd is om Mis sak Effendi op te volgen als gezant van Turkije to 's Gravenhage. Schip gestrand. Uil. IJmuiden seinde men gisternacht: Benoorden de noo'rdpier te IJmuiden is een zeilschip in nood. Sleepbooten gaan er heen en «ie reddingsboot wor.lt in geree Ihoid gebracht. De wind is west. Gistermorgen in do Vroegte seinde men: Hot gestrande zeilschip is de twee- mastgaffelsrhoener I la, van Zweden naar Rotterdam,, geladen met granietsteen. Het schip ha I noodschoten gegeven, «lie met vuurpijlen van de kustwacht werden be antwoord. Op 1900 meter benoorden de noordpioi, halfweg Wijk aan Zee, zit het schip met den kop naar het zuiden, hoog op liet strand, oogcnschijnlijk nog ge heel gaaf en met gestreken zeilen. De lichtbundels van den oostelijke» vuur toren belichtten in de diepe duisternis liet vaartuig. Spoedig waren ter plaatse de leden van de plaatselijke red lings commissie. Op de vraag of de beman ning het schip wilde verlaten, werd ge antwoord neen. De bemanning bestaat uit 5 koppen, levensgevaar is er voor heil niet, doch het zal groote moeite kosten liet schip vlot te krijgen. Nader meldde men Dinsdag: Ofschoon de bemanning van de Ida door de red lingsboot geholpen wilde zijn, weigerde kapitein Backman het schip te verlaten. Daarop bleven ook de man schappen. Om één uur, met hoog water, zal door vijf sleepbooten: Cyclop, Her cules, Assistent, Viscliploeg en Visschers haven getracht worden het schip vlot le sleepen. Gelukt dat niet, dan zal met toestemming van den kapitein, de red dingsboot, die gereed slaat, het volk af halen. De kapitein was vannacht in de mee ning bij te .Maas te zijn en liep «laar door met volle zeilen op het strand. Het schip is afkomstig van Salvesborg. Gistermiddag seinde men aan «le N. Rott. Courant: Tevergeefs hebben vier sleepbooten ge poogd den gestranden gaffelschoener I la met hoogwater vlo.t te trekken. Daarop zijn de pogingen gestaakt, omdat de bo dem van het schip gebroken is. De equi page is gered met medeneming van jour naal en koopgoederen. Schip en lading zijn als verloren te beschouwen. De inbraak te Rotterdam. Hierover berichtten wij reeds kortelings in ons vorig nummer. Ziehier nadere bij zonderheden Zondagavond tusschen 8 en 11 uur hebben eenige heeren van het lang.vinge- rige gilde weer een goeden slag gesla gen in de geul- en zilvermagazijnen van de firma Schreuder en Baksteen aan de Gedempte Binnenrotte no. 170b, alhier. Over de slecht-verlichte Gedempte Bin nenrotte flaneerend, hebben de heeren inbrekers eerst het oogenblik afgewacht, dat de twee Geb'rs. Baksteen, die des nachts altijd in de zaak verblijf hou den. den winkel verlieten. Toen dan de heeren Baksteen waren uitgegaan, hebben de dieven mei behulp van een valschen sleutel zich toegang verschaft tot jde 'drukkerij' van A. R Murk, welke boven het goud. en ziilver- magazijn gelegen is. Eenmaal daar aan gekomen, hebben zij met een center boor in den vloer en het plafond van het magazijn een gat gezaagd van 3(1 bij 50 centimeter en zich vervolgens me', een touw door de opening in den win kel laten zakken. In het magazijn aangekomen, waren zij veilig, |daar liet magazijn aan do buitenzijde met ijzeren rol-blinden geslo ten is. Toen de inbrekers hun werk verricht hadden, hebben zij', daar zij lit gemak kelijker vonden, een trap, welke in den winkel stond genomen, deze onder «ie uitgezaagde opening geplaatst, en op «leze wijze weer den winkel verlaten. De Klieven hebben zich van al tie gou den horloges, ongeveer 200, welke in een der winkelkasten waren geëtaleerd mees ter gemaakt. De étuis hadden zij in wanorde ledig laten staan. Voorts h ebben zij' 300 a 400 gouden ringen, eenige gouden kettingen, gouden oorbelletjes enz. gestolen. De dieven schijnen overigens op hun gemak aan het werk te zijn geweest, want het ove rige, dat in de etalagekast was geëta leerd, schijnen zij onaangeroerd gelaten te hebben. De voorwerpen lie gestolen zijn, hebben zij in een spanen doos naar boven g-e- heschen en daarna in een citybag op geborgen. Op le zetterij van Murk zijn door de politie twee eindjes kaars, een nieuwe centerboor en het touw, waar langs zij ziich naar beneden hebben la ten zakken, in beslag genomen. Door den commissaris N. B. v. I. Hoeven en den inspecteur M. Rutgers is terstond, na dat de diefstal ontdekt was, een onder zoek ingesteld. Hetgeen aan horloges en andere voor werpen van waarde vermist wordt, wordt geschat op oen waarde van f 10.000 a f 11.000. Assurantie idekt de schade. Op aanwijzing van eeen banketbak- kersbediemde zijn gisteren de gebroeders Vos gearresteerd onder zware verdenking den diefstal te hebben gepleegd. Maandagnacht trachtte men in het kan toor van den heer Loos op het Hof plein in te breken, doch de politie wist de 'daders op heeterdaad te betrappen. Na een wilde vlucht werden twee in brekers in hun woning gevat. (Zie Laatste Berichten.) Zierikzee. In de laatst gehouden ver gadering der Palronaatseommissie werd de Weleorvv. heer Kapelaan Schiphorst als directeur van het Patronaat geïnstal leerd door den Zeereerw. heer Pastoor J. Karskens, waarbij deze «le hoop uil- sprak, dat het Patronaat onder leiding van den nieuwen directeur tot grooten bloei mocht komen. Do heer L. .1. Guinée werd in dezelfde vergadering tot penningmeester gekozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Schouten, voor zien werd door de benoeming des heeren J. II. S. Human van Son. Nog werd tot afgevaardigde voor het PI. Comité voor K. S. A. aangewezen het lid 'do heer II. G. de Roei'. Provinciale Staten van Zeeiand. Le Najaarsvergadering van de Pro vinciale Slaton werd gisterenavond te hall' acht door den, Commissaris der Koningin, den heer mr. H. J. Dijck-meester in naam der Koningin geopend. Tegenwoordig waren 39 leden. Afwe zig waren do iieercn Horke Hoogenboom mi Mulder met kennisgeving en verder do heer Hennequin. .Mededeeling weid gedaan van verschil lende Koninklijke besluiten, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Door God. Staten werd mededeeling ge daan, dat over de. post voorkomende onder hoofdstuk IV der uitgaven van de provinciale begrootingen voior 1908 en 1909 ter bestrijding van behoeften, welke haar omschrijving niet vinden in de ar tikelen der begrooting, niet is beschikt. Overeenkomstig de voorstellen van Ged. Staten werd besloten tol aanhouding van een verzoek van het bestuur van den ealamiteuzen polder Borssele om vrijver klaring en een verzoek van het bestuur van den Schengepolder om wijziging van het reglement op het beheer der uitwate ring -door de sluis in de Piet. De voorstellen van Gedeputeerde Staten werden naar de afdeelingen verzonden. Naar aanleiding van het voorstel van Ged. Staten lot toekenning van een ren teloos voorschot voor dien aanleg van een electrischen tramweg van Knocke naar Bresfcens met zijtak Oostbuig 'Cadzan l (haven) en tot afwijzing van een aan vraag van ile stoomtram-maatschappij Breskens— Maldeghem om een renteloos voorschot voor den aanleg van een stoom tramweg OoetburgCadzand waren nog de volgende adressen ingekomen: Van den gemeenteraad van Oostbuig om het voorstel van Ged. Staten, voor zoo veel betreft de zijlijn OostburgZuïdzan- de- Cadzand van de hand te wijzen en te besluiten, aan de stoomtram-maatschappij Breskens- .Maldeghem het gevraagde ren teloos voorschot toe te kennen. Voorts een adres van J. Cappon en 40 anderen te Cadzand, I. van Howie en 81 anderen te Oostbuig, .1. Ph. Salomé en 69 anderen te Zuidzande, tot ondersteu ning van liet verzoek van de stoomtram Breskens- .Maldeghem. Van de stoomtram Breskens Maldeg hem nadere ondersteuning van haar ver zoek tol. toekenning van het gevraagde renteloos voorschot voor den aanleg van een stoomtramweg Oostbuig—Cadzand. Voorts zijn ingekomen adr essen van den raad der gemeenten Groe-de, Nieuwvliet en Retrancthem-ent, Abr. Risseeuw en 5 anderen te Cadzand, Joh. Risseeuw en 69 anderen te Cadzand, A. Luteyn Fz. en 85 anderen te Nieuwvliet en Zuidzande, A. A. Mol en 52 anderen te Retranche- m-ent, J. Luteyn I'z. en 154 anderen te Groede om het voorstel van Ged. Staten ongewijzigd aan te nemen. Co afdeelingen werden als volgt samen gesteld. Eerste afdeeling de heerenSprengen-, Moerdijk, Wondergem, Houterman, Loiois, Van Dam, Kakebeeke, Den Bouwmeester, Hammacher, Van Voorthuijzen, Dekker, Bolle en de leden der Ged. Staten de heeren Siegers en Van Rompu. Tweede afdeeling de heeren: Neeteson, Heyse, Van Teylingen, Hollestelle, Mul der, IJseba-ert, Merrkens, Hombach, Horke Hoogenbooim, Noordijke, Tichelman, Van Waesberghe en de leden der Gel. Staten: de heeren De Jonge en Fruyti-er. Derde afdeeling de heeren: Fokker, Gil ja.m, Hennequin, Van de Putte, Erasmus, D-umoteyn, De Veer, Moolenbuigh, Moes, Elenbaas, Lucass-e, Vorsterman van Oyen en do leden der Ged. Staten 'De Casern- broot en Blum. Op voorstel van den voorzitter werd besloten om de eerstvolgende apenbare vergadering te houden op Vrijdag 19 No vomber, des voonniddags te 10 uren. Hierna werd de vergadering gesloten. Goes Maandag a. s. komt „het Vrije Tooneel", directie Na.p De la Mar, te dezer stede eene voorstelling geven, be staande in liederen en toouoelspel. Naar men verzekert, zal worden opgevoerd een Blijspel, «lat tot onderwerp heeft de ver meende lintjeshandel van D-r. Kuyper en tot titel draagt: „Z'n Excellentie". in nummer 21 dezer courant hebben wij medegedeeld wat het liberale Utrechtscbe Dagblad over deze opvoering oordeelde., dat het n.l. zeer schuin is vo;or jonge ooren, een doorslaande reden dus voor een ieder die op een fatsoenlijk vermaak gesteld is, van dezen toioneelavond weg te blijven. Ook is het hoogst onkiesch, een kwestie, die nqg onopgelost is, tot onderwerp te m-akenl van satire en klucht en -den nog steeds onbesproken naam van een kundig en geacht staatsman to-e te werpen aan den spotlust van het publiek. Nu zegt men wel, dat de beste reclame voor een stuk is, er tegen te waarschu wen, maar dat ontslaait ons niet van de verplichting onze lezers het bezoek van publieke vermakelijkheden als boven te ontraden. Ons, Katholieken, past zulks nog bovendien als protest tegen den spot, waaraan eene schoone Katholieke ver- eeniging, die „Voor Eer en Deugd" door de opvoering van „Z'n Edelachtbare" dc-cr De La Mar's „Vrije Tooneel" indertijd heeft blootgestaan. De aardappelkoopman P. viel on gelukkigerwijze Maandag j.l. van zijn wa gen, toen op een gegeven oogenblik zijne paarden er op het onverwachts van door gingen. P. viel tusschen de dieren op den grond en kreeg van een dezer een hoef slag op de band. Dit, gevoegd bij ver schillende schrammen aan hoofd en aan gezicht, maakte1 de inroeping van genees kundige hulp noodzakelijk. Toch is het ongeval voor P. nog betrekkelijk goed af geloop-en. Een natte fietstocht. Dinsdag namiddag reed het zoontje van den heer N„ niet meer meester over zijn stuur zijnde, met zijn fiets in de Oostvest. Door spoedig toegeschoten hulp mocht men er in slagen, den drenkeling met zijn rijwiel spoedig op het droge te helpen, zoadat de schrik en een nat pak de eenige ge volgen zijn van dit ongeval. De oprit van de achterstraat, die „het groene weitje" wordt genoemd en naar den Oostwal leidt, wordt opnieuw door «le zorgen van het gemeentebestuur ge plaveid. Dit valt te prijzen. Minder ech ter, dat er1 's avonds op die plek geen lan taren brandt om den voetganger te waar schuwen voor kuilen, zandhoopen, groote steenen, puin, keislag en meer andere verkwikkelijke en onverkwikkelijke belet selen voor het veilig loopen langs de straat. Maandagavond o. a. was het bij de heerschende duisternis omstreeks half acht op die plek een halsbrekende toer oirn goed en wel naar boven af naar be neden te belanden en mag het een wom- der heeten, dat daar geen ongelukken, zijn gebeurd. Een lamp, al is het ook de auderwotsrhe „gloeiende spijker" is tij dens «la straatreparatiën bepaald geen overbodige weelde - Hedenmorgen even voor zevenen viel op den Oostsinge-I een met pulp geladen wagen geheel uit elkaar, tengevolge van het bieken van het rechterachterwiel. De inhoud stortte zich uit op de straat en het duurde geruimeni tijd alvorens de pulp in een anderen wagen was geladen en de voerman zijn weg kon vervolgen. De zoon van den heer S. uit Kloe- tinge wilde hedenmorgen van hier naar huis rijden met een wagen met meel ge laden. Op de Beestenmarkt gleed net paard uit zeker tengevolge van het bezoek onzer Bevelandsche runderen Dinsdag j.l. en viel. De beide disselboo m-en braken en de wagen werd nog op andere plaatsen gehavend. Het paard ha 1 mien spoedig op de heen en vertoonde geen letsel. Middelburg. Het bestuur der Vrijz.-D-em. Kiesvereeniging alhier heeft uit zijn mid den tot voorzitter gekozen den heer L. A. E. van dei' Ley, tot nu toe vice-voarzitter, en in 'zijn plaats tot vice-voorzitter den heer Ph. Rants Lz. In de Vrijdagavond door de V'er- eoniging „Handelsbelang" alhier gehou den vergadering werd door den afgevaar digde naar het Middenstandsoongres, den heer G. A. W. van Straaten, een zeer uitgebreid verslag uitgebracht, wat onder dankzegging vastgesteld werd. Over bot hoofdpunt der agendade jni 1- denstandsenquète te Middelburg, werd zeer uitvoerig van gedachten gewisseld. Aan de hand van de desbetreffende stukken wees do voorzitter in den brecde oj» het hooge belang der enquête en op «Ie noodzakelijkheid dat de middenstan" I dit onderzoek met vertrouwen te gemoet ti eedt. Een zeer levendige bespreking volgde, waarbij gelegenheid was verschillende ge maakte bedenkingen te wecileggen. Beslo ten werd den middenstand op te wekken de vragen zo-o nauwkeurig .mogelijk te beantwoorden, terwijl overeengekomen werd, dat vanwege „Handelsbelang" de aandacht van den enquêteur zal gevraagd worden voor enkele speciale puinten als: marktwezen, de verknoping bij faillisse menten. uitverkoop-en onder valsche vaor- gevens, voorlichting van den middenstand in zake middenstands-coöperatie, en een electrische centrale ten bate van de kleine nijverheid. Er kon nog worden medegedeeld dat de -enquêteur voorn-em-ens is, met de verschillende patioons-vakver-eenigingen overleg te plegen. Vermeld werd dal. de Onderlinge Glas- verz-ekciing thans definitief geregeld r-s en reeds verscheidene posten zijn afgeslo ten, en dat de voordracht van «Ie heeren Meuwsen en Nou wens «lit jaar niet meer zal plaats hebben. Vijf nieuwe leden traden toe. (M. C.) Vlissingen Door den onbezoldigde^ rijksveldwachter van de maatschappij „Ze-eland", C. Kesteloo, is de werkman C. B„ wonen-de te Middelburg, op hee terdaad betrapt op diefstal van een geel koperen afsluiter, afkomstig van de mail boot „Koningin Wilhelmina". Deze persoon is, na door den commis saris van politie alhier verhoord te zijn, in voorlooip'ig arrest gezet en naar Mid delburg overgebracht ter beschikking van den officier van justitie aldaar. (VI. Ct.) - De heer P. Schot, ketelmaker bij -de stoomvaart-maatschappij „Zeeland", is geplaatst als ketelmakersbaas te Batavia en zal op 4 Dec. a.s. met het stoomschip „Tabanan" der Rolt. Loy-d zijn bestem ming volgen. (VI. Crt.) Heinkenszand. Dat men voorzichtig moet zijn met vuurwapenen, is Zondag j.l. ook hier bewezen. Twee personen stonden bij het in aan bouw zijnd huis in de R. K. Kerkdreef le praten, toen plots-eling een schot kloink en -een kogel langs de ooren der keuve laars vloog en met kracht tegen den muur van liet buis terecht kwam. Wie de schut ter is geweest, weet men niet, doch indien hij dit soms le-est, besefte hij, dat zijn schietliefhebberij bijna 'n ernstig ongeluk heeft veroorzaakt en zij het hem eene aanmaning tot voorzichtigheid I Clinge. Het he r h a I i ng s-o-nd e rw i j k aan de openbare lagere school alhier wordt ge volgd door 13 jongens en 4 meisjes. Nieu w-Namen. liet herhalings-onderwijs alhier is begonnen met 9 jongens en 6 meisjes. Na de drukste werkzaamheden zal dit aantal nog vermeerderen. De brigadier der marechaussee J. v. Eek, vroeger alhier, thans gedetacheerd te Gemert, is met ingang van 19 -dezer overgeplaatst naar Aardenburg. Koewacht. Zondag had ten huize van A. van Hove alhier eene algemeene ver gadering plaats van den R. K. Boeren bond, -die ook voor ni-etJeien toeganke lijk 'was. Een gro-ot aantal personen waren opgekomen. De Zeer Eenv. Heer Pas toor zette in den breede uiteen, waarom het van zoo groot belang is, dat van wege den Boerenbond 'n volksbibliotheek gesticht worde. Na eenige discussie wordt, met algemeene stemmen besloten een der gelijke bibliotheek op te richten en wer den een 10-tal personen benoemd tot het opstellen van een voorloopig reglement en het. -nemen v-an de maatregelen, die noodig geacht worden. O]) voorstel van den voorzitter werd besloten tot geza- melijiken aankoop van chilisalpeter. Zij, die daaraan willen deelnemen, moeten daarvan vóór 21 No-v. a.s. kennis ge ven -aan het bestuur-. Omtrent den gezamelijlken aankoop van mais en klaverzaad zal iu de volgende vergadering een besluit genomen worden. Hulst. „2 1 udia schreef in baar nummer van Woensdag j.l liet volgende: Naar verluidt zullen B en W. aan den Iïaad een voorstel doen om te be.-luiten I ij bet invallen op Maandag van algen eene Christelijke feestdagen en alge meene Katholieke feestdagen, de gewone weekmarkt to verstellen op den daaropvol- genden dag. Tot nu me werd, ingevolge een vroeger genomen raadsbesluit, de inarkt slechts verlegd op de algemeene Christelijke feest dagen. welke op Maandag invielen. De laatste zin van liet artikel is on juist. Bedoeld raadsbe-lnit (bet verleggen der markt op Dinsdag, bij bet invallen van algemeene Cbris'elijke feestdagen op Maan dag) werd genomen op 1 Juni 1853, ter vervanging van een vineger besluit, waarbij bepaald was. dat in dergelijke gevalleu de mat kt op Zaterdag zou worden gehouden. Nu bleek het al spoedig, dat bet feest van Allerhe ligen geen ge-chikte dag was voor de markt, z todat na 1869 op dien feestdag geen m-irkt meer werd gehouden. Tn onze nummers van Zaterdag 3l) October 1875, 1S80, 1886 en 1897 vinden wij telkens aan liet hoofd gepubliceerd, (lat de markt op Dinsdag 2 Novemoer werd versteld. Wij konden niet ontdekken, dat biertoe bij raadsbesluit was bepaal i, doch zoo dit niet bet ge,al was, blijkt, dat het Dag. Bestuur er nooit eene grief van werd gemaakt Dat meu zich ditmaal aan liet oude besluit hield, schrijven wij toe aan bet feit, dat het zoovele jaren geleden was. sedert bet feest van Allerheiligen op Maan dag viel en men er niet zeker meer van was, hue uien destijds bad gehandeld. Intuascheu zou bet Dag Bestuur zeker goed rttti n.et een bepaald voorstel in dere voor den dag te komen. Hulster blad" In de gemeenten Groede, Nieuwvliet, Zuidzande, Retraucbeineut er Cadzand heeft een adres gecirculeerd, gericht aan de leden der Prov. Gtateu tot aanneming van bet geheele voorstel van Ged. Staten inzake het tramplan van den beer Huyghe- baers, onderteekeud door 364 kiezers. („Weekt,1. v. Z. VI. W. D .Ge-d. Staten hebben aan de Pro-v. Sta ten aangeboden een wijlziging van de be grooting «Ier provinciale inkomsten en uitgaven v-o-or het (dienstjaar 1910. Hieruit blijkt, dat het voornemen be staat de voorgestelde 31pCt. gekllee- lingen van f 97500 en f 60000, resp. -op 1 Maart en 1 Juli 1910 uit te geven. Koloniën. Curacao Het vertrek van den oud-gou verneur. Wij lezen in de „Cur Ct." van Vrijdag 22 October: Ten gouvernernentshuize waren iu den namiddag van jl Zondag bijeengekomen de gouverneur oir. Nuyens, de leden van den Raad van bast uur, de fuogeerende voor zitter van den Kolonialen Raad, eenige heeren en dames. Het stoomschip Montserrat was naar de Handelskade verhaald Omstreeks G ure begaven zich aan boord de oud-gouverneur en gezin, vrouwe de .Jong van Beek en Donk aan den arm van den opgetreden gouverneur Het muziekkorps van het garnizoen be vond zich aan boord, en bij de aankomst van de vertrekkenden werden eenige muziek stukken gespeeld. Aan boord hadden zich een groote groep ambtenaren en particuliernn vereenigd om van de familie De Jong van Beek en Donk op het laatste oogenblik afscheid te nemen. Een groote menigte menschen uit alle standen waren op de Handelskade bijeen, om den vertrekkenden gouverneur vaarwel te zeggen De Montserrat stoomde 0111 G1/^, ure statig de b a ven uit Het muziekkorps van het garnizoen, nu op de batterij boven de Spaarbank, liet zich opnieuw booreu. Op Zondag 17 October is in «Je St. An na- kerk te Willemstad een plechtige Hoogmis opgedragen om (rods zegen af te bidden over den nieuwen gouverneur en diens bestuur. De provicaris, de hoogeerw. heer A, ter Maat hield een toepasselijke redevoering en richtte het woord tot den nieuwen goever- neur. „Our. Ct." Benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Oost burg de heer J. J. Huijssen te Azrdenburg (Draaibrug). Benoemd tot gezworene van den Konin- ginnepolder A. B. Thomas te Biervliet, en van den Kruispolder P. A Lemsen te Hontenisse. Door Gedeputeerde Staten zijn in den raad van beroep (Ongevallenverzekering) benoemd tot lid werkman L. Rodrigo, huis schilder te Hulst, en tot plaatsvervangend lid werkman J W. den Hollander, bank werker te Middelburg.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2