UIT ZEELAND. Rechtstaken. Toen de Prins uit het stationsgebouw kwam, werd hij door de menigte eerbiedig begroet. Om 4.50 vertrok de Prins weer naar Het Loo. Na het eerste deel der vergadering van het Oranjekruis werden de deelnemers door den Prins aan een dejeuner genoa digd. Na het dejeuner werd de vergade ring voortgezet. De vergadering had hoofd zakelijk ten doel de vaststelling van con cept-statuten. Burgemeester Van Leeuwen. Te „Tel." verneemt, dat de burgemees ter van Amsterdam onder geen omstan lig- heden op zijn ontslagaanvrage zal terug komen en dat hij te Amsterdam zal blijven wonen. Het tariefwetsontwerd. Het oordeel van den Raad van State over het nieuwe tariefwetsontwerp is zeer ongns'tig. Het Haagschc duel Kolonel Van der Capellen, een der par tijen uit de Haagsche duelzaak, heeft een verzoek om gratie ingediend van de vijf dagen gevangenisstraf, waartoe hij veroor deeld is. Zooals men weet, heeft overste Römer zijn straf onmiddellijk ondergaan. Insolvent? In Zeddam doet zich het ongewoon ver schijnsel voor, dat een groot aantal in gezetenen hunne gemeentebelastingen niet willen betalen, omdat ze volgens hun zeg gen, niets bezitten. Het gemeentebestuur is nu begonnen de inboedels van deze wanbetalers in 't openbaar te verkoopen. X.B. Wegens plaatsgebrek moesten ver schillende berichten tot een volgend nummer blijven liggen. De Redactie. De Lezing in het „Slot Oostende" te Goes. (Ingezonden.) Daartoe uitgenoodigd door het plaatse lijk comité voor de Kath. Soc. Actie te (ioes, hield de heer J. W. Vienings, redac teur van do „N. Z. Crt.", gisterenavond in het „Slot Ostende" zijne aangekon digde lezing. Het was een uitstekend tiesluit van het Bestuur der Kath. Soc.. Actie den heer Vienings hiertoe uit te noodigen; ofschoon genoemde heer nog slechts korten tijd in ons midden vertoeft, was de roep zijner welsprekendheid reeds tot velen doorge drongen en zag men met verlangen pit naar het oogenblik, dat hij ook hier van zijne redenaarstalenten zou doen blijken. Was dus aller verwachting hoog ge spannen, reeds aanstonds meen ik te moe ten getuigen, dat die verwachtingen geens zins teleurgesteld maar integendeel verre overtroffen zijn. Als onderwerp had spreker gekozen „De Kruistochten en hare beteekenis voor Kath. Sociale Actie". In het eerste gedeelte zijner van geest drift tintelende lezing gaf de spreker pns het verloop der Kruistochten. Beginnende met den eersten Kruistocht, schilderde hij op echt welsprekende wijize de groote figuur van een Godfried van Bouillon en gaf hij ons meesterlijk de inname van Jerusalem weer. Het was alsof het enthousiasme der zegevierende Kruisvaarders in den spre ker was gevaren, zoo geestdriftig jubelde hij hij die schitterende overwinning. Helaas, de kruistochten, zoo goed be gonnen, met zooveel mannenmoed en doodsverachting voor die edele strijders gevoerd, eindigden, door onderlinge twee dracht en afgunst, met verlies van het eenmaal op de vijanden veroverde, totdat ten slotte de herovering van Ptolemaïs de volledige overwinning voor „de Halve Maan" bevestigde. Waar dus het groote doel der Kruistochten„het Heilig Land to bevrijden van de macht der Turken en het te brengen onder Christelijke heer schappij" mislukt was, stelde spreker zich do vraag, of de kruistochten dan geheel zonder vrucht geweest waren. In het tweed! egedeelte zijner rede toon de spreker, dat de Kruistochten eene viervoudige vrucht hadden afgeworpen: eene politieke, een geestelijke, een stoffe lijke en een sociale. Lang reeds voor de kruistochten hun kerden de belijders van den Islam er naar, om ook Europa onder hun macht te brengen en het te doen bukken voor do „halve maan"; door de herhaalde kruistochten werden zij in die eerzuchtige plannen gedwarsboomd en moesten zij van hun voornemen, om invallen in Europa te doen, voarloopig afzien. Dat geheel Europa met uitzondering van Kon- stantinopel op heden vrij was van de heerschappij van den: Islam, was de poli tieke vrucht der kruistochten. In korte doch meesterlijke trekken toonde de spre ker, dat de val van Konstctntinopel in 1453 de straf was voor het verraad door die stad weleer aan de Kruisvaarders ge pleegd. Het „La Allah, illah la", de juichkreet dei- Mahomedanen, overstemde liet „Christe Eleisou", de smeekbede der Christenen; Konstantinopel viel, en nog steeds wordt in de „Aya Sofia", weleer de luisterrijke woonplaats van den drieëeni- gen God, het gebed der Turken gepreveld. De geelstelijke vrucht der Kruistochten iheslaat hierin, dat de Kruisvaarders vele dingen der Oostersche beschaving naar hier voerden en wetenschap en kunst tot verhoogden bloei brachten. Ook op stoffelijk gebied waren hun stoute ondernemingen van niet geringen invloed. Aangemoedigd door hetgeen zij op gebied van handel gezien hadden, werd hun ondernemingsgeest wakker ge schud en de groote havenplaatsen werden voortaan op handelsgebied de traits d'union tussehen Oost en West. Dn afschaffing van de lijfeigenschap is op sociaal gebied een voorname vrucht der Kruistochten; door het aannemen van het kruis werden allen vrije mannen, en wilde de adellijke kruisvaarder voorko men, dat zijne lijfeigenen hem volgden en zijne bezittingen braak lieten liggen', dan zag hij zich dikwerf gedwongen hen van den han.l' der hoorigheid te ontslaan. Dit zijn de onmiskenbare heerlijke vruch ten der Kruistochten. In eene schitterende peroratie, richtte spieker zich tot de leden der Kath. Soc. Actie: eene andere oproeping ten strijde, een ander „God wil het" heeft weerklon ken uit den mond van onzen roemrijk- regeerenden Paus Pius X. Het „Omnia instaurare in Christo", alles hernieuwen in Christus, moet onze strijd leuze zijn, moet ons voor den strijd ge reed maken. De vijand (de Ferrer-bewegingen in de laatste dagen hebben het, ook in ons Vaderland, zoo duidelijk getoomd) kampt met onverbeten woede en duivelsehe ve nijnigheid om ons te treffen in wat ons het dierbaarste is, ons Heilig geloof; la ten we ons ten strijde aangorden, en, zoo noodig alles veil hebben ter veide- diging onzer heiligste bolangens, zeker als wij zijn, dat de eindoverwinning aan ons is. Wij zullen moeten worstelen, kampen en strijden, maar ook voor ons in onzen heiligen strijd tegen de vijanden van ons heilig geloof, zal Zeeland's wapenspreuk bewaarheid woiden, „luctor" wij moeten strijden wel is waar, maar „emergo", wij ontkomen, aan ons de overwinning. Een welverdiend applaus beloonde den hoogst verdienstelijken spreker voor zijne geestdriftvolle rede, en zeker was de Eerw. heer Kapelaan aller tolk toen hij, namens bestuur en aanwezigen, den heer Vienings dank bracht voor het verheven genot ons geschonken; zeker was het ook in den geest van spreker, dat hij de aanwezigen aanzette om dien dank voor al te betuigen door de heerlijke lessen, opgesloten in die lezing, na te volgen. Voorzeker is het te betreuren, dat niet meerderen hebben genoten van de lezing van den gevierden spreker. Het Perscomité van het Bestuur der K. S. Actie te Goes. Christelijke Volksbond te Goes. Het (l?e) Verslag of de Me.dedeelingen van hovengenoemiden Bond, is dezer da gen verzonden, en de Algemeeinie Vergader ring wend Vrijdagavond j.l. gehouden in „Do Prins van Oranje" onderleiding van dhr. J. A. van Heel, ter vervanging van ■den voorzitter dhr. .1. Al. Kakebeeke, die wegens ongesteldheid afwezig was. Het verslag is in blijden opgewekten, toen geschreven in verband met de be toonde belangstelling en den geboden steun gedurende het afgeloopen jaar, waardoor de tekorten van enkele vroegere jaren zijn verdwenen. Daartoe heeft veel bijgedragen de onder leiding van Mevr. PilaarKakebeeke ge houden Fancy-fair, waardoor den pen ningmeester een bedrag van f 774,065 als netto opbrengst kon ter hand gesteld worden. Toch gewaagt het verslag ook van te leurstelling en spijt. Teleurstelling met het oog op den natten zomer, waardoor jde oogst gedeeltelijk mislukt is en waarvan het gevolg zal zijn dat in den a. s. winter veel armoede zal worden geleden en veel hulp zal noodig zijn; en van spijt over do veranderingen die in het Bestuur noo dig werden. D.o heer M. A. Stieger nam ontslag we gens ongesteldheid en dhr. C. Laban werd door den dooit weggenomen en eindelijk, do ijverige voorzitter, dhr. J. AI. Kake beeke, zag zich wegens zwakke gezond heid genoopt als bestuurslid af te treden. In deze vacatures werd in de vergade- van Vrijdagavond voorzien dopr de ver kiezing van de heereu P. J. v. d. 'Ven, J. A. Steketee en! 1. G. J. Kakebeeke, terwijl d|hr. J. A. van H,eel, die moest aftreden, bij acclamatie werd herkozen. Verder werden verschillende punten Van <le agenda afgehandeld die van huishou- delijken aard waren. Herdacht werden de heengegane bestuursleden en een woord van dank gebracht aan de Werkversehaf- fingscommissie, de Pers enz. en dringend werd aanbevolen mild te geven in de collecte die zal plaats hebben van 813 Nov. a. s. In de finantieele Commissie was aan de beurt van aftreding dhr. J. Z. Risch, die niet herkiesbaar was, en in. wiens plaats gekozen werd dhr. K. Ie Cointre. Omtrent den arbeid va:n de Commissie voor Werkverschaffing vinden wij vermeld dat hij de jaarlijksche inschrijving van werkloozen zich 55 personen aanmeldden. Aan 24 man, uitgezonderd de matten makers, werd vanaf 14 Dec. 1908 tot den 6en Maart 1909 (69 dagen) werk verschaft. Voor do afdeeling mattenniaken waren werkzaam 4 huismatters, 10 ptuk-matters en 2 leerlingen onder leiding van baas Brouwer van Genemuiden. Vervaardigd werden 106 rollen blokjes- matten, 20 rollen, fijne biezenmatten en 19 rollen ondermatten. In de hout-afdeeling werden gereed ge maakt en verkocht 19715 bosjes hout en 20618 kachelblokken. t oorts werden gemaakt en verkocht 248 bossen stalbezems; 127 groote en 6 kleine manden; en voor rekening van het Ge meentebestuur zorgde de afd. Dienstver richting voor het opruimen van sneeuw, waaraan met 35 man te samen 25 dagen is gewerkt. Uit het finantiëel overzicht stipipen wij aan wat betreft de ontvangstenGiften der buigerij tot een bedrag van f 861.69 of ruim f 60 meer dan het vorige dienst jaar; zeker een gevolg van de bede om hulp tot dekking van het tekort. Voorts de reeds hierboven genoemde f 774.065 Opbrengst van een Soirée van „Volhar ding" f27.10; contributie van 73 leden van den Volksbond f 108,25. Dit bedrag is geregeld verminderd. In 1905 bedroeg het nog f 134,20. Het verslag der Werkverschaffings-eom- missie eindigt somber en ziet de toekomst donker in. De nood zal in den aanstaan den winter nijpend wezen. De erwten- oogst is mislukt, waardoor de erwten- lezers duizenden guldens minder zullen verdienen. Zal de Commissie daaraan kunnen tege moet komen? Zij doet daartoe een beroep op de offervaardigheid der Goesche bur gerij, op aller medewerking, teneinde den nood zooveel mogelijk te helpen lenigen. Wij hopen dat deze roepstem niet tever geefs zal zijn. Het adres van den, pen ningmeester is de heer .1. de Hoogh. Het wakkere bestuur en de ijverige Werkverschaffings-C'omimissie verdient lof voor haar pogingen om dit „b e s t e werk in slechten tijd" zoo goed mogelijk te laten marcheeren. (Bev.) Goes. Op Zaterdag j.l. vergaderde de Kolenveieeniging „de Bijenkorf", waarin het halfjaarlijksche overzicht door het be stuur werd overgelegd en zonder op- of aanmerkingen werd goedgekeurd, en als voortzetting van een in eene vorige ver gadering genomen besluit, n.l. de oprich ting cener Coöperatieve Broodbakkerij, werden eenige besprekingen gehouden en naar aanleiding van de door het Bestuur ingewonnen gegevens, werd met bijna al- gemeene stemmen besloten het genomen besluit te handhaven. I)o wijze van inrichting der Coöp. Bak kerij weid ook besproken. Twee ideeën worden hierop ip overweging gegeven, n.l. de oprichting eener eigen stichting of bij wijze van contracteering. Het Bestuur werdi gemachtigd tot het ontwerpen van een Concept-Reglement en verdere gegevens, om dit binnen eenigen tijd aan de alsdan tc beleggen vergadering te kunnen aanbieden, waarvoor eene op roeping aan al de leden van bovenge noemde vereeniging zal gedaan worden en zal dan blijken of al dan niet de ont worpen plannen voor verbetering vat baar zijn. N.B. Wij hebben bovenstaand bericht er kentelijk aanvaard en geplaatst, moeten echter ronduit bekennen, dat wij met de oprichting dier coöperatieve broaf bakkerij niet bijster sympathiseeren. Hoezeer het ook waar is, dat door „vereeniging verbe tering" ontstaat en theoretisch d.p coöperatie in deze de aangewezen weg schijnt, heeft de prakt ij' k echter aange toond, dat vele vormen van coöperatie en zeker het coöperatief broodbakken den winkeliersstand in do verdrukking brengt. Voor een stad als Goes, die graotendeels haai' kracht en welvaart moet ontvangen van den middenstand, is iedere maatregel welke dien middenstand in haar opbloei fnuikt, o. i. als zeer gevaarlijk te achten. Het prijzenswaardige doelaan het volk gezond en goedkoop! voedsel te verschaf fen, kan nog op andere wijzen verkregen worden. Daarvoor de coöperatie te gebrui ken, dunkt ons, op zijn zachtst genomen, 'Onverstandig. St. E1 i z a b e t h-v e r e e n i g i n g. In do aankondiging van de expositie der St. Elizabeth-vereeniging in ons. vorig nummer is een drukfout ingeslopen, die aan de aandacht va,n den corrector is ontsnapt. De daar vermelde datum AV oens dag 11 November, moet zijn Do.n der- dag 11 November a. s. Wij zijn overtuigd, dat wat door deze nuttige instelling der Christelijke liefda digheid wordt gewrocht, bij een ieder waardeering en belangstelling zal onder vinden en derhalve de expositie op Don derdag a. s. zich in een druk bezoek zal miogen verheugen. Hedenmorgen had een knecht rij dende op den wagen van V. G. en L. het ongeluk bij den kruidenier J. A. S. alhier in een 'der groote spiegelruiten te rijden, welke totaal werd verbrijzelddit is nu reeds de derde 'keer dat bij den heer J. A. S. een winkelruit op die wijze werd gebroken. Verzekering dekt de schade. WH vestigen ide aandacht van be langhebbenden en belangstellenden op achterstaande advertentie van de verlo ting ten bate |der Herv. Schoolvereeni- ging. Wij wenschen het comité toe, |dat het in zijh plan pioge slagen en alle loten ten spoedigste mag zien uitver kocht. Middelburg. De heer Mr. L. van Andel is op zijn verzoek eervol ontslagen als plaatsvervangend voorzitter van den Raad va,n Beroep in de Ongevallenverzekering. Gisteren speelde Olymlpial I van hier te Delft tegen Concordia 1 van daar voor tde eerste ronde der Bekercomlpe- titie uitgeschreven door den Nederlanl- sehen Voetbalbond. Olymlpia verloor met 9 tegen 1 en zal dus niet uitkomen in de tweede ronde. Zaterdagavond werd in de Sohutters- kamer van het Schuttershof door den heer M. Fokker, gemeente-ontvanger, een diner aangeboden ter gelegenheid van zijn 25- jarig ambtsjubileum. Er heerschle een aangename toon en 't ontbrak niet aan het uitspreken van de beste wenschen voor den geachten jubilaris. Vlissingen. In de bouwbedrijven alhier is voorloopig volop werk. Tal van nieuwe huizen zijn in aanbouw en verschillende grooto werken zijn in uitzicht en zullen voor geruimen tijd aan vele handen werk geven. Zoo zal een nieuw post- en tele graafkantoor worden gebouwd verder een tweede R. Kath. kerk, voorts twee nieuwe scholen en bestaan er eindelijk nog plan nen voor den bouw van een gemeente ziekenhuis. Volgens gerucht zou hier een tweede stoomwasschcrij worden opgericht en wel in de gebouwen aan den Siagolweg, waar vroeger de briquettenfabriek gevestigd was. Onze Vloot. Vrijdagavond hield de afdeeling Vlissingen van de vereeni ging „Onze Vloot" haar uitgestelde alge- meene vergadering in de bestuurskamer der sociëteit „Unitas". De opkomst der leden was zeer gering en uit de besprekin gen bleek, dat het ledental van 120 tot 77 is gedaald. Het „Hbl. van Antwerpen" bevat een zeer waardeerend artikel in ver band met het 25-jarig jubileum van den heer R. G. van Nieuwkuijik als hoofd der R. K. jongensschool alhier. In het artikel wordt vooral met lof ge waagd van de uitstekende liensten die de heer Van Nieuwkuijik aan ide Belgen, te Vlissingen heeft bewezen. Voor vélen, zeer velen was hij1 steeds een vertrouwd raadsman, terwijl geen liefdewerk ten be hoeve van een of meer onzer landge- nooten te Vlissingen tot stand kwam, of bij hielp het steunen en bevorderen. (Over de onderscheiding den heer Van Nieuwkuijk bewezen, zie onder Rubriek Onderwijs.) - Met de mailboot kwamen gisteren avond 20 schipbreukelingen aan van het stoomschip „Neptunus" te Rotterdam thuis behoorenide, dat in de Golf van Biscaye schipbreuk heeft geleden. (Zie onder Laatste Berichten.) In het Concertgebouw alhier werl gisteren een feestvergalering gehouden van Ide .afdeeling van den R. Kath. Volks bond, ter viering van het St. Willebror- Idusfeest. De feestrede werd uitgespro ken door den Wel Eerw. Pater Teunisse. Het Harmonie-gezelschap St. Caecilia en ide tooneelvereeniging Vriendenkring verleenden hun medewerking. Tot tellers voor de a.s. volkstel ling zijn benoemd te heeren J. H. Ap pel, H. A. Baljé, J. van der Hoeveren, P. Houterman, J. P. Smith, W. de Neef, J. Stroosnijder, A. W. Bazen, J. Bazen, Al. Traas, G. L. Versluis, J. W. Delzenne, I. AI. Looijl, J. J. de Raad, W. C. van de Putte, F. G. Lemmers, A. Alarijs, A. de Priester, 1. Hage, G. Th. van Kesse- len en J. ide Vlieger. Gisteren wend hier een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd gespeeld t us- schen „E. M. M|." I en II en „Volharding" I, beiden alhier. Laatst genoemde ver eeniging won met 31. Deze „vriendschappelijke" wedstrijd droeg allesbehalve een vriendschappelijk karakter. Er wend zeer ruw en onbe schoft 'glespeeld, zeer tot ergernis vim de toeschouwers. Zierikzee. Naar wii. vernemen, bestaat het voornemen alhier een huisvlijtten- toonstelling .te houiden. Naai- men meli'dt, worden door een Engelsche firma pogingen aangewend om in één der gemeenten van Z.uid-Beveland, gelegen aan ide Schelde, een fabriek van licht ontplofbare stoffen op te richten. De onderhandelingen tot aankoop van onge veer 20 hectaren grond zijh daarvoor reeds geopend. (Ziet'. Nsb.) Schore. Zaterdagavond had een 2-ja- rig kind van den heer de Pree het on geluk in een tobbe met kokend water te vallen en zich vreeselijik te branden. De eerste hulp werd verleend door Dr. Kolf van Oosterwijk van Kruiningen. Biezelinge. Dhr. 'de Leeuw had het ongeluk met zijn voet in een stopnaald te trappen, die ongelukkigerwijs hierdoor afbrak, zoadat de punt in den voet bleef zitten. Onmiddellijk werd de hulp inge roepen van Dr. Persant Snoep, die het stuk naald uit den voet verwijderde. Oudelande. De heer A. Dtot heden in het garnizoen te Middelburg als in fanterist dienende, is hij het corps der Kon. Maréchaussee te 's Hertogenbösch in gelijfd. Nisse. Zaterdag had alhier de begra fenis plaats van Iden heer .1. A. Geill, wiens overlijden in het vorig nummer dezer courant werd vermeld. Alles ge schiedde in den grootsten eenvoud. De predikant sprak bij! de geopende groeve eenige woorden van hartelijke waardee ring voor de vele diensten van den overledene. Diens oudste zoon dankte voor de bewezen eer. Heinkenszand De veemarkt van Za terdag j.l. was zeer druk bezocht en bracht i n het dorp veel vertier. Ongeveer 60 stuks hoornvee was aangevoerd. De beesten zagen er over het algemeen zeel- goed uit. Er was veel vraag en alles ging nog al goed van de hand tegen flinken prijs. De reeds vroeger door ons gemelde datum van 29 November als vermoedelijke dag der inwijding van de nieuwe R. K. School alhier, kan onverhoopte tegen spoed uitgesloten als de juiste be schouwd worden. - Voor het herhalingsonderwijs heb ben zich slechts drie leerlingen aange meld. Niet veel ambitieEn dat in eene gemeente van 1700 inwoners. Het paard van den landbouwer C. L. viel Vrijdag j.l. dood op het land. Het kadaver .weid onder politietoezicht en volgens wettige voorschriften ver nietigd. Oostburg. Het 50-jarig bestaan van onze Rederijkerskamer werd dezen Vrij dag j.l. feestelijk herdacht, door het ge ven van eene uitvoering in de zaal van dhr. F. Duste. De uitvoering was goed bezocht en ide spelers genoten veel ap plaus. Van ide vijf oprichters der Kamer zijn slechts twee Imeer in leven, dhr. Saniderse, bankier en dhr. Kleijnen, or ganist der Prot. Kerk. Beiden mogen met genoegen op hun werk terugzien. Breskens. Gedurende de maand Oc tober werd alhier op het postkantoor en de daaronder behoorende hulpkantoren op de R. P. S. ingelegd f9747.225, ter wijl terugbetaald werd i'19086.205 S uis. Onze stadgenoot, dhr. L. G. Ja mes, is als lid benoemd van het Pro vinciaal College van Toezicht op de goe deren en fondsen van de Ned. Herv. Gem. in Zeeland. Hiji werd benoemd in de va- vature van wijlen dhr. I'. van Houte. Hoofdplaat. Aan onze gemeente, als noodlijdend op financieel gebied, is een toelage voor het Openbaar Lader Onder wijs uit 's Rijks schatkist getrokken van f 5365. Eede Onze rederijkerskamer „Tot nut en vermaak" zal, evenals andere jaren, twee dagen achtereen concert geven ten voordeele van ide armen onzer gemeente. Het 1 iefdadigheidsdoel vooropstellende, hopen we, dat deze concerten druk be zocht zullen worden. St Kruis. Een landbouwer uit onze gemeente had het ongeluk idoor een stier gestooten te worden, met het gevolg, dat hij twee ribben en het hoa-stbeen brak. De landbouwer werd dadelijk onder do behandeling van een dokter gesteld. Koewacht Door B. en W. zijn be- noieïnid tot tellers bijl de a.s. tienjaar- lijlksche volkstelling de heeren J. de fheijie, J. A. Boddaert en C. Gijzel, ter wijl de gleheele leiding der werkzaam heden .is opgedragen aan den heer Alph. de Blieck, gemeente-secretaris'. -'Naar wij: uit goede bron vernemen, zal van een plan om eene kerk op Hol- lanidseh grondgebied te bonwen, waar. schijnlijk niets komen. (Zelandia.) Kantongerecht Goes. Ter terechtzitting van 8 November 1909 weiden veroordeeld wegens Overtr. Leerplichtwet: A. F. P.: Goes, P. Ide W. beiden f0.50 s. 1 d. h.A, D. heiden te 'sH. ArendskerkeA. Al. te Wemeldinge, N. K. te Krahbendijke, E. M. Ierseke, J. jde J. te 'sGravenpolder, L. G. te 's Heerenhoek, P. S. te Ierseke, ieder 'f 1 b. s. 1 id. h.C! de P. te lloedekenskerke, M. N. te Goes; P. H. te Heinkenszand, A. B. te Ierseke, ieder f2 b. s. 2d. h.F. de P. te 'sHee renhoek, P. J. L. te Goes, ieder tot f3 h. s. 2 jd. h. Jagen zonder vergunning en akte: A. de P. te Cats, J. J. J. B. te Hoedekens kerke, ieder 2 mt f5 b'. s. 2 m. 3 d. h. Niet beletten dat hond wild opspoort: G. J. te Hoedekenskerke, A. V. te Nisse, ieder f2 b. s. 1 id. h. StrooperijW. M. te Wemeldinge, H. L. A., P. J. de K., M. J. V. H. allen te Goes, berispingen. Burengerucht: C. J. W., C. S„ bei den te Ierseke, le berisping, 2e f2 b. s. 2 d. h. Bij gevaar hulp weigeren: AV. D„ J. G. van den B., W. P., C. de V. allen te Ierseke ieder tot f 5 h. s. 3 <1. h. Vee op eens anders weiland laten loo- pen: Dl L. te Hoedekenskerke tot f8 b. s. -f d. li. Vee op eens anders bezaaiden grond laten loopsnJ. E. W. te Schore tot f 10 b. s. 3 d. h.; Rijden over verboden toegangP. M. AI. S. to Bergen op Zoom tot f2 h. s. 2 dagen hechtenis; Vee laten loopen over verboden toe gang: N- J. O., te Waarde tot f3 boete sub. 2 |d- Overtreding Drainkwet: S. F. de M., te Baarland tot f25 b. s. 10 d. h.; Met spoorweg reizen zonder behoorlijk plaatsbewijsA. V. te Rilland-Bath, tot

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2