11 en 18 Esscheboomen 29 Canadaboomsn, 50 Dlmeboom 214 CANADABOOMEN. SMETPOEDER 159 Canadaboomn, lapzijn Zeelandia, De WISSCHEN en het KAPHOUT 52 stuks Canadaboomen Posterijen Verpachtingen. Openbare Verkooping. verkoopen 149 zware Olmeboomen, .lÏ 105 Dinsdag 23 November 1909 verkoopen 40 eenjarige beiten. Te koop bij inschrijving 9 zware Olmeboomen en 2 Esscheboomen, Vrijdag 12 November 1909, publiek verkoopen: Maandag 8 November 1909, publiek verkoopen: publiek verkoopen: 10 Melk- en Kalfbeesten, Ossen en Vaarzen, 10 Graskalvers, benevens eenige le kl. Fokstieren. Een partij LOOpVARKENS. openbaar verkoopen: openbaar verkoopen openbaar verkoopen: J. pLAZIER GOES. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. 14 Kalfkoeien en melkge vende Koeien, Kalfvaarzen, Pinken en Graskalvers. Loopvarkens en Biggen. Groningsche hypotheekbank voor Nederland, Nieuwe en Oude Keien, Steenslag, enz. f. DUIJNHOUWER, Goes. Goed Ploegen. Onze landbouwers stellen er een bijzon dere eer in goed te kunnen ploegen. En het best kunnen zij proeven hunner bekwaam heid geven, als het land op wintervoer wordt geploegd, wan1 dan blijft de akker geruimen tijd zoo liggeD, de gemaakte vore blijft l--!j zichtbaar en er is volop gelegenheid om elkander te beoordeelen. Hierbij wordt dan in den re«el de meeste aandacht geschonken aan de rechtheid der voren. Wij willen niet ontkennen, dat rechtgeploegde voren heel netjes staan, en wij geveu gaarne toe, dat het ploegen van rechte voren een kunst is, welke lang niet alle boeren verstaan en sommige nooit zullen leeren. Maar wij voor ons zijn er van overtuigd, dat zij, die heel mooi recht ploegen, het nog niet altijd goed doen. Wij moeten den grond flink omwerken, opdat de lucht in den bodem soms zou kunnen dringen en daar inwerken op de gronddeeltjes, ten einde die meer en meer te doen verweeren. En dan is het niet voldoende als men den grond maar omsmijt zonder dat men er op let waar de vurg blijft en of die verkruimelt of wel dat die blijft staan. De breedte en de diepte der voor hebben meer met elkaar uitstaan dan onze boeren wel weten. Ploegt men te diep en te smal of omgekeerd, dan doet men telkens minder goed werk. Ook mag Je diepte elk jaar niet even groot zijn, want dan zal er al spoedig in den bodem een min of meer vaste laag, een bodem of zool onstaan, die zoowel het wegzakken van het overtollige water verhindert als zij het opzuigen van het grondwater in droge tijden bemoeilijkt. Als gevolg daarvan zullen de gewassen op hetzelfde veld te lijden hebben van overmaat en gebrek aan vocht. Zulk een zool moet noodwendig ver broken wcn'en, en al kan men de uit voering oppervlakkig niet zien, de planten zullen het toch wel verraden Bij het ploegen op wintervoer vooral moet men er zorg voor dragen, dat het overtollige water in het koude seizoen kan wegvloeien en de afwa tering niets te wenschen overlaat. Daarom trekt men de voien liefst in de richting van de natuurlijke helling van het terrein, ook al is die gering, en laat van afstand tot afstand een open voor, die dienst doet als greppel. En wie het ook voor den winter noodig oordeelt een dwars-of hoofd bed voor zijn akker te ploegen, dan mag hij er toch wel om denken er doorheen het overtollige water te laten afvloeien uit de open voren, want staand water bederft in den winter menig perceel. Wanneer we bij het ploegen tevens mest moeten onderwerken, dan ver raadt de slechte ploeger zich al spoedig door de lange stroowisscben, welke ah zoovele borstels uit de voren steken. Het is waar, dat lange stalmest moeilijk onder te ploegen is en deze derhalve eerst goed klein gemaakt moet worden, maar als de ploeg niet goed werkt, dan zal zelfs geen goed verdeelde mest niet goed worden onder gebracht, en met t moet niet op, maar in den grond zitten, anders lijdt men al spoedig verlies, en daarom is het bij ons werken toch niet te doen Afschaffing tienden! Het hoofd bestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft aan de afdeelingen een circulaire gericht, waarin er op wordt ge wezen, dat de vOjrmalige tiendheffers, die verzuimden vóór 1 April 1909 bij de tiend- commissies aangifte te doen teneinde schade loosstelling voor bun vervallen rechten te verkrijgen, alsnog verstandig zullen doen om zoo spoedig die aangifte in te zenden „Onmogelijk is bet niet schrijft het hoofdbestuur dat de wetgever in een goedhartig oogenblik nog eens over zijn hart zal strijken ten behoeve dezer nalatige slachtoffers". Ook wordt er de aandacht op gevestigd, dat bezwaren tegen de beslissingen der tiendcommissies vóór 1 Januari 1910 moeten zijn ingebracht. ALLERLEI. Het zonnebad. De zon [i.s de beste heel'mieidsteres voor lijders aan :rheumatisme, bleekzucht, bloedarmoede, onbehaaglijkheid, hoofd pijn, algemeene lichaamsz'wak'te, ge brek aan eetlust en nog veel andere kwalen. Zij't gij stadsbewoner, ga. dan in uw stadstuintje; woont gijl op een bovenhuis wandel .dan paar een stadspark of koop een ladder ,om! op uw dak' te klimmen'. Hebt ge kinderen, breng ze naar een openbare speelplaats (als idie er ten min ste is) of stuur ze de wei in. Woont ge buiten dan k'unl ge overal do geneeskrachtige bron vipden. Ziet jde landelijke kinderen maar eens. waarvan ge niet begrijpt, hoe ze ar zoo gezond uitzien. Zijl hebben den slag beet, weten, dat de zon heilzaam is. En de stadmensch? Hij verduistert de kamers, met dubbele gordijnen, bet eeac wat Idi'kker en donkerder dan het andere. jHij zoekt steeids de schaduw en als die niet to vimden is, neemt hij para sol, paraplu of en-tout-cas1. Op die wijze kweekt hij met opoffering van heel wal gelid bleoko melkgezdchten en kasplant jes; zoo ontstaan de alles „ijselijk" en „vreeselijk" en „afschuwelijk" vindende armbloediige en bloedarme zwakkelingen en zeuuwlijdenden. Groot is |de invloed der zön op het menschelijlk' organisme. De inog zwakke herstellende verlangt paar zonneschijn en voelt onder den ipvloed daarvan, als hij, er eenmaal' is, zijn krachten toenemen. JWaar |de z'o-n piet komt, komt de dokter", zegt een spreekwoord m ©en oude uitspraak verklaart„Aau den scha duwkant der straal houdt de lijkwagen driemaal zoo vaak st.il als aan de zon zijde." In de hoofdbestuursvergadering der land - bouwmaatschappij, gehouden te Middelburg, werd Axel aangewezen als plaats voor jaar vergadering en tenstoonstelling in 1910 Tot bestuurslid werd herkozen C. A. H. Wagtho en gekozen W. Kakebeeke inplaats van Van Weel die bedankte, tot afgevaardigde naar Nederlandscbe Landbouwcomité werd benoemd dhr Moolenburgh. De voorzittter bracht dank aan dh Van Weel voor alles wat deze voor de maatschappij deed. De penningmeeste deelde mede dat dat het vermoedelijk te goed van 1910 tot 1911 f270 bedraagt. De regeering heeft toegezegd 600 veor de cursussen hoefbeslag. Er werd geklaa; over ingevoerde rammen. „Zeeuw". Rijkspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat a 1 spaarbankboek jes, uitgegeven in de maand November, en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog Diet werd bijgeschreven zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebeschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterjjen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren, geschiedt tegen bewijs van ontvang. Enfa.pt terrible. Tante, neemt u ieüferein avond uw tong uit den mond, zooals mama hare tanden Hoe kom je daarop, jongen? Ja, tante, pa zejii daarvan, dat u een valsche tong' had. W o o t id ig o h o u d e n. Nu, je hebt me belooft! acht dagen lang geen druppel jenever te drinken en heb je woord gehouden? Ja, z'eker, meneer !cLa dokter, ik heb slechts cognac gedronken. II'ij. Ik beb daareven gelezen, dat er weer een biestuu'rbaa.r luchtschip ge maakt wordt. Zij. O, 'ik wou dat 't reeds klaar was. II ij. Dia.n zou je zeker eens m'ee willen, om je luchtkasteelen meer van nabij' te gaan bekijken? B o os,aardig. Zanger (nu aap lager wal en die nu eert engagement zoekt bijl oen con- c e rt-opderpeinar. Men zei'de mij' vroeger, dat ik een millioen in mijp keel hajd. Ja, maar 't schijnt, dat u die ,nu naar heneden gespoeld hebt. Nov. 6 Stoppeldijk, 60 canada's, Poppe. 8 Hulst, paarden, rundvee en varkens. 8 Nisse, 52 st. canadaboomen, Neervoort. 8 Kapelle, wisrchen en kaphout, v. Dissel. 9 St. Janstoen, 40 canada's, Dumoleyn. 10 Middelburg, 121 st. ypen-, linden-, eiken-, Ital.- en canadapop.-boomen, hakhout enz., Hos.mg. 10 Kruiningen, 35 stuks hoornvee, lokstie ren en varkens, Schram. 10 "Wilhelminadorp, 149 zware olmen en 105 canada's, Pilaar. 10 Kapelle, olmen, wilgen en canada's, Liebert. 10 Ovezande, woonhuis erf en inboedel, v. d. Kloes. 10 's Heer Arendskerke, rundvee, Holl- mann Verhoek. 11 Haofdplaat, 100 Olmen, Hendrikse. 11 Ellewoutsdyk, woonhuis, meub. goede ren, enz. v. d. Kloes. 11 Hoedekenskerke en 's Gravenpolder, ca nadaboomen, v. Dissel. 11 Middelburg, 5 huizen met erf, Verhulst. 12 Middelburg, een groote party houtwaren, Hosang. 12 Kapelle, wisschen, Liebert. 12 Eversdfjk, olmen en esschen, v. Dissel. 13 's Gravenpolder, 29 canada's en 50 olmen, Neervoort. 16 Koewacht, 100 canada's, Dregmans. 16 Goes, hoerenhuis St. Jacobstr. B 104, pakhuis, schuur, tuin enz., v. Dissel. 17 Goes, boomen en sierplanten, v. Dissel. 17 's Heer Arendskerke (Noord Kraayart), 140 canada's, Pilaar. 17 Overslag, 60 canada's, Dregmans. 17 St. Jansteen, 59 canada's Dumoleyn. 18 Hoedekenskerke, 214 canadaboomen en houtgewas, Neervoort. 18 Kapelle, 103 olmen, Liebert Pilaar. 19 Kloetinge, boomen, v. Dissel. 20 Biervliet, 100 canada's, Heaörikse. 23 Goes, 80 kweekschapen, Pilaar. 23 Koewacht, 87 canada's, Dregmans. 24 Goes, meubilaire goederen, v. Dissel. 26 Heinkenszand, planken en varkens, Hollmann Verhoek. 27 IJzendijke, 38 canada's, Hendrikse. Dec. 1 's Heerenhoek, planken en varkens, Hollmann Verhoek. 28 Goes, schapen, van Campen. Nov. 6 Middelburg, Huis van Bewaring V/„ u.: levering van eetwaren enz. Inl. in bet gesticht. 9 Koudekerke, Secr. Landbouwvereeni- ging Koudekeike: levering van kunst meststoffen. 11 Middelburg, Polderhuis Abdfj l'/2 u.: maken van een glooiing enz. Aanw, 8, 9 en 10 Nov. Inl. polderhuis. 30 St. Jansteen, ten huize van C. L. Ever- aard 2 u.: het maken van keibestrating. Aanw. 30 Nov. Inl. bestedingslokaal en griffier Groot- en Klein Perdinandus. Aanbestedingen Nov. 12 Kapelle, bouw- en weiland, Liebert. 22 Schore, 5.91.51 H.A. bouwland, Schram. 23 Groede, in de „Witte Leeuw"; le Het recht van jacht langs de gronden, kreken, wateren en duinen van „Groede en Baanst". 2e. Het recht van visschen in die kreken en wateren. 3e. De grasettingen van de dijken en wegen van „Groede en Baanst". Inlich tingen; J. Boone, Ontv.-griff. De Notaris PILAAB, te Goes, zal Woensdag 10 November 1909, des namiddags te één uur, te W i 1 h e 1 rainadorp, in de herberg hij ,T. VAN DI.IKE, voor den heer H. A HANK EN directeur van den Wilhelminapo ld e r nabij het dorp, van 1522 d en aan den dijk bij de schaapskooi in Oust- Beveland, geschikt voor werkbout, van 16—22 d. Alle boomen worden genummerd. De Notaris PILAAR zal des namiddags te 3 uur, te Goes aan de Voorstad op het plein van Mej. Wed. WESTDTJK, voor dhh. L Ruisskn H l lliOMIi li op de hofstede te 's Heer Hendrikskinderen, vau den beer Jacs. de Schipper. Biljetten in te leveren ten kantore van Notaris PILAAR, te Goes, vóór 17 No vember a s. De Notaris E. C VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 9'/2 uur, ten verzoeke van den heer J. A. TRÏMPEBURGER te Kloetinge, Onder KAPELE, in Eversdijk, 3 (omtrek tot 1,80) in den boomgaard tegen over de vroegere buitenplaats van den heer Pompe op de hofstede bewoond door de Wed. van iwaarpen Bijeenkomst op genoemde hofstede De Notaris E. C. TAN DISSEL te Goes, zal op des avonds om 6 uur te Kapelle, in de herberg bij de Wed. Hanson, in versejiillende bosschen onder Kapelle Kloetinge, Schoro en 's Gravenpolder Breedei bij biljetten omschreven. De Notaris M. C. SCHRAM te Krui ningen zal op Woensdag 10 November I909, voormiddags 11 uur, nabij de „Koren beurs" te Kruiningen. ten verzoeke van dhr. L WILLEMS te Rozendaal, 15 2-jarige De notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal, ten verzoeke van Vrouwe C. A Visser, Douairière van den Hoogwel geboren heer Jhr. J. B. van Merlen te Heem stede, op Maandag 8 November I909, des voormiddags 10 uur, in het staande in de gemeente Nisse, aau den dijk van den Wilkoudspolder. Te vergaderen aan de Hofstede, bewoond door den heer JAN VERMUE te Nissestelle De Notaris H. W. NEERVOORT, te 's Gravenpolder zal. ten verzoeke van een Heer JACS. BURGER te Kapelle, in bet o p ZATERDAG 13 NOVEMBER 1909, des morgens 10 uur, staande nabij den Zandweg in Zwake, ge meente 'sGrav enpoldor. staande aan diens Boomgaard aan 't Lange Weegje, te Kwadendamme. De Olmen zullen worden geveild in pereeelen en in massa. De Notaris H W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder zal, ten verzoeke van H H Kerkvoogden van de Hervormde Kerk te Hoedekenskerke, op Donderdag 18 November 1909, des morgens 10 uur, in het benevens het overig Houtgewas, staande aan den Oud-Vreelandschen dijk, (zoogenaamden Kerkedijkj, gemeente Hoede kenskerke. Te beginnen aan het Lange Weegje te Kwadendamme. tegen brand of zwart in de tarwe. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal, ten verzoeke van Mej. H. J A. B0RSIUS te Middelburg, op ZATERDAG 27 NOVEMBER 1909, des voormiddag 10 uur, in het openbaar verkoopen: staande op den Zwaakschcn Dijk. Te beginnen bij den Lindeboom. De Deurwaarders HOLLMANN j?& VERHOEK te Goes, zullen WOENSDAG 10 NOVEMBER 1909, des voormiddags om elf uur, aan de her berg van Mej de Wed J. van Eijkeren te 'sHeer Arendskerke, VERKOOPEN: gevestigd te Groningen. Maatschappelijk kapitaal f 1.000.000. Verstrekt gelden op eerste hypotheek naar billijke voorwaarden geeft uit 4°/0 pandbrieven aan den koers vau 99°/0 in stukken van f1000.f500. - ,f 100. en f50.— Inlichtingen geeft voor Zeeland, behalve de agenten, sub-agenten en corresponden ten, Mr. P. DIELEMAN te Middelburg, com missaris der Bank. De Directie; M BROUWER. Mr. W. SW1TTERS. F. J. BOLT. Door omstandigheden TE KOOP of TE HUUR, het sedert jaren bestaan hebbende TE GOES. Bewjjzen van omzet vloi handen. Met tusschenpersonen wordt niet onder handeld. De inventaris kan billjjk worden over genomen, doch dit is niet verplichtend. Te bevragen bij den eigenaar A. SCHRIJVER. VERONACHTZAAMT NIMMER AAMBEIEN Onder de noodlr ttige gevolgen van het veronachtzamen van eenvoudige gevallen van aambeien noemen wij bloedende aam beien, Idie uw levensbloed afvoeren en de oorzaak zijn van algemeene zwakte en bloedarmoede, uitstekende aambeien, een der meest pijnlijke kwalen, die heit menschdom kent, verzworen aambeien, dg hardnekkigste vorm-, die zioh voor kan dbèn, de ongeneeslijke fistel en verstop ping van het afvoerkanaal der ingewanden, hetgeen gewoonlijk in eenige uren nood,- lottig eindigt. Veld mannen en vrouwen, die aan aam beien lijden, verdragen deze zoo goed als zij kunnen, omdat ziji van nature teerge voelig zijn 'en -er tegen op- zien onii een behandeling te ondergaan. Derhalve ver- waarloozen zij hun kwaa-l, totdat deze een hoogte bereikt, waarop de pijn letterlijk ondragelijk wordt en een operatie het eenige redmiddel is ter voorkoming van verdere ontwikkeling, die alleszins ge vaarlijk zou zijln. Foster's Zalf geneest echter zelfs ern stige gevallen van aambeien en zonder dat gij er eenigen last van zult hebben bij uw dagelijlosche bezigheden. Zij is won derlijk! verzachtend en heelend; reeds de eerstd aanwending geeft een ongekend ge voel van opluchting en rust aan do aan gedane deelen. Een geduldige verdere be handeling met ü-e zalf zal ongetwijfeld be loond worden door een volkomen gene zing'. Let er op, dat gij' de echte Foster's Zalf krijgt. Ze is te Goies v-eirkïijgbaar Wij do firma Nathan Emanuël en te Middelburg bij Iden heer Joh. de Roos, Vlasmarkt R 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één- of f 10.voor zes doozen. (5)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 7