Kunst en Wetenschap. GEMENGD NIEUWS. ON D E R W IJ S. KERKNIEUWS. Landbouw en Veeteelt. Afloop Verkoopingen Aanbestedingen enz. Laatste Berichten. VISSCHERIj. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTlCN. Woensdag 11 November D. ADRIAANSE Jz. officieren af, waarvan tot heden 295 den rang van hoofdofficier verwierven. Hierbij zijn ook geteld de cursussen voor 1890, na welk jaar te Kampeu de eenigehootd- cursus was. Thans genieten S8 sergeanten aan den hoofdcursus te Kampeu onderwijs, waar mede onder leidingtvan een luit.-kol.- direc teur zijn belast: 2 kapiteins, 9 luitenants, 2 vaste en 2 [tijdelijke burgerleeraren. Peary's verdiensten erkend. Hen Renter-telegram uit Washington meldt, dat het nationalo aardrijkskundigen Genootschap aan Peary een gouden medaille tuegekend heeft Het algemeen bestuur nam met algenieene stemmen het rappoit aan van het >ub. comité, hetwelk de aanleeke- Dinven en waarnemingen heeft onderzocht, en bevonden, dat daaruit ten duidelijkste blijkt, dat Peary inderdaad de Noordpool heeft bereikt. Vaa de zeven door Peary ondernomen groote Noordpool expedities heeft de laatste begonunen in 1908 hem pas tot zijn doel gebracht. Cook heeft nog altijd niet de minste bewijzen over te leggen. De staking te IJmuiden Een ver gadering van stakers besloot de olficieele staking voor te zetten. Zeven uroomtraw- lers vertrokken. Het'jaantal werkwilligen neemt toe. („N Cr."j Kinderverlamming. Te Ouden- hosch is bij een 2-jarig kind van C. M. een geval van kinderverlamming voorge komen. Ook op Schaarbergen te Arnhem doet zich een geval voor bij een kind van 2 ja r. Bloedvergiftiging. De 30-jarige H. P. van H., meesterknecht aan de stoom- ververjj van de firma Hoeksema, te Sneek, had de vorige week een puistje aan zijn lip. waarna hij zich [liet „scheren Waarschijnlijk is toen bloedvergiftiging ontstaan, althans zijn hoofd begon erg op te zwellen, en men riep toen geneeskundige hulp in. Na een smartelijk lijden van eenige dagen is de man overleden. Een keerpunt in zijn leven. De „Zijper Ct.geeft aldus verslag van een Raadsvergadering te Nieuwe Niedorp, waar een sinds lang hangende quaestie uit gemaakt werd en besloten de ingezetenen te verplichten de lantaarns in de buiten wijken zelf aan te steken Nadat .dit besluit genomen is, zegt de voorzitter, de burgemeester v. d. Stok „Dat besluit, zooals het daar valt. geeft een keerpunt in mijn leven. Ik zal 'n rechten weg volgen. Ik ga van hier uit uw midden terug. Ik hoop dat het de gemeente Nieuwe Niedorp wel ga. Mijnheer Visser,^ hierHs mijn stoel wellicht nog ietwat warm neem mijn plaats in. Ik heb gezegd!" Burgemeester vertrekt. De heer Visser oudste wethouder neemt 's burgemeesters plaats in en zegt „Wat voorïj taak op mij rust -ik weet het niet. Ik ben perplex over hetgeen nu is geschied." Slachtoffer van den drank. Dinsdagavond werd door de politie te Breda een man aangehouden, die zoo dronken was, dat hij geheel versuft was. Op het bureau van politie werd hij in een der arrestanten cellen opgeborgen. Toen de politie Woensdagmorgen de cel deur opende om den man weer in vrijheid te stellen, gaf hij geen teeken van leven meer. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Door overmatig gebruik van sterken drank bleek de man gestikt. In den loop van dit jaar is de man 20 maal wegens openbare dronkenschap aan gehouden. „D. v. N. Br." Moord en zelfmoord. Gisteren middag meldde zich een onder-officier- nruzikant van het 12e regiment van de Saksische artillerie te voet, aan de wo ning van zijn chef den dirigent van 't muziekkorps, Becker, to Metz. Toen hij tie kamer was binnengelaten, schoot hij, a bout portant, op zijn chef en wondde hem doodelijk. De vrouw van den chef, die .hulp riep, werd ook getroffen, maar haar wonde is van geen ernstigen aard. Daarna richtte de moordenaar het wapen op zich zelf en schoot zich door 't. hoofd. Men denkt dat de onder-officier zich wilde wreken, daar de chef hem arrest had opgelegd. Uit Abiessynië. Metaeliks strijd met :den dood duurt lang. Zijine natuur is taai, zoodat eenige zijher vrienden tafeenen, dat hiji er weer boven op ka,n komen. De dokters echter geven hem nog hoogstens een week. Sinds Tassama die de medewerking der Europeanen aan de ontwikkeling des lauds als noodzakelijk erkent, jle teugels der regeering in de hand heelt genomen, wordt de invloed der Keizerin geringer. Men bemerkt een vaste hand, Idoch niettemin vreest men bij den |dood straatgevechten en plunde ring der winkels, namelijk die va,n de in Ailis Abeba weinig geziene Grieken en Armeniërs. Ferrer en Koning Alfonso. Het Parijsche „Journal" publceert eenige uittreksels uit eeo gesprek dat Koning Al fonso werden naar aanleiding van het on gunstige oordeel dat een groot deel der buitenlandsehe pers over Spanje en zijn rechtsinstellingen geveld heeft. De Koning zeide Welk een meening hebt gij u in Frank rijk toch wel over Spanje gevormd Wanneer uien sommigen Franschen zou gelooven, dan schijut ons land slechts een natie van barbaren te zijn. Wat weet gij eigenHjk van de geschiedenis van- Spanje afZijt gij er wel dieper in doorgedrongen dan tot de geschiedenis der Inquisitie waarvan uwe bladen zulk een geweldigen ophef maken? Weet gij dan niets van uw eigen gods- dieastoorlogen Laat ons modern zijn en de gebeurte nissen in het ware licht van hun tijd beschouwen. Ik ben een constitutioneel vorst en zelfs zoo gebonden door de con stitutie, dat ik het privilege vau gratie schenken niet willekeurig kan uitoefenen Ik zeg dit niet, alsof ik hierover spjjt gevoelde, ik wensch slechts het feit te constateereD. Wij hebben militaire gerechts hoven wier eerlijkheid boven alle verden king verheven is. Aan deze feiten kan noch een proces, noch een vooringenomen pers iets veranderen. Laten wij ons oordeel vormen overeen komstig de feiten, en laat de vreemdeling zich van kritiek en raadgevingen aan uaiies onthouden, die hij niet of slechts onvolkomen kent. Spoorwegplannen. Er zijn onder handelingen gaande over eene belangrijke vergroot'mg van den Bagdad-spoorweg. Het tegenwoordig eindstation is Burgurlu en lijn zal nu worden verlengd tot Helif, het verbindingsstation voor de stad Mardin,iD de provincie Diarbekr. Er zal een korte zij-lijn worden gelegd van Tel. Harbesh, het verbindings station van Aleppo. Deze lijn zou den hoofd-Bagdad-spoor weg verbin den met Aleppo eu zoodoeule Konstauti- nopel in verbinding brengen met den Hedjaz-spoorweg, waardoor een rechtstreek- sche communicatie tusschen de hoofdstad en de heilige plaatsen van den Islam zou zijn verkregen. Het deel van den spoorweg tusschen Bulgurlu en Halif gaat door de Taurus bergen. De aanleg zal daarom moeilijk en duur zijn. Branden te Antwerpen. Men meldt uit Antwerpen: Woensdag hebben hier-ter-stede twee ernstige branden gewoed. Om een uur ongeveer werd brand ont dekt in de kliniek de Hoop in de Hobo ken-straat. Het vuur woedde op de zolder3 en dikke rookwolken stegen uit het dak op. De brandweer was spoedig gerequireerd en begon met het bestrijden van het vuur, wat moeilijk ging, daar de brand reeds een grooten omvang had genomen en 't zeer groote dak geheel van hout was en ver boven de naburige huizen uitstak. In de kliniek lagen vele zieken), die echter niets wisten van hetgeen boven hen plaats greep en die men er ook niet van verwit tigd heeft. De brandweer is er eindelijk na een paar uur in geslaagd het gevaar te be zweren Het dak is geheel verteerd en de zolders zijn totaal uitgebrand. De schade is zeer groot, doch wordt door verzekering gedekt. Om 10 uur 's avonds werd de hulp der brandweer opnieuw ingeroepen, thans voor de sigarenfabriek van den heer Graen, die eene oppervlakte van 1400 M-. beslaat en in lichte laaie stond De heer Craen en zijn gezin wilde zich juist ter ruste be geven, toen de buren hem kwamen waar schuwen, dat het achterdeel der fabriek in brand stond Van uit verschillende straten, de fabriek ligt juist midden in een blok gebouwen, ving de brandweer het blusschingswerk aan, doch weldra bleek dat er niets meer te redden viel. Men bepaalde er zich daar om toe de belendende gebouwen te sparen In de naast gelegen chocoladefabriek César ontstond een begin van brand, die tijdig werd gebluscht. Om 12 uur 's nachts was de brand bedwongen. De schade wordt geschat op 100.000 francs. De fabriek was voor het driedub bele verzekerd. Het personeel der firma wordt tijdelijk te St. Nicolaas werkzaam gesteld. Luchtschip-manoeuvres. De luchtschip-manoeuvres in de Rijn-vallei zjjn Woensdag voortgezet.De zoogenaamde lucht- bchepenvloot, bestaande uit de Barseval II, de Zeppelin II, en het militaire lucht schip No. 2, verliet ongeveer 11 uur Dins dagavond Keulen en stevende stroomop waarts naar Ooblenz.waar 't een schijnaanval deed op de vesting van Ehreubreitstein. Alle luchtschepen zijn Woensdagmorgen tusschen 8 en 9 uur veilig te Keulen weer geland. De instorting te Par ij s Het lijk van Mevr. Chevalier, die verleden week bij de instorting in de Rus Damrémont f Mor: t mart re) te Parijs werd bedolven, is gisteren morgen om 10 uur gevonden. Een complot in Rusland. Talrijke nasporingen en arrestaties hebben in alle wijken van St. Petersburg plaats gehad tengevolge van de ontdekking van een revolutionair complot. De bekende revolu tionair Tehakowsky, die verleden jaar is vrijgelaten, is opnieuw gearresteerd, onder beschuldiging van aan 't complot te hebben deelgenomen. Kruidingen Dinsdag slaagde te Venlo voor vrije- en o-rdeaefemngen mej. II. San-dó van lerseke en Woensdag te Breda mej. Evelina M. Th. ten Napel. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Oost en West Souburg hebben zich twaalf sollicitanten aangemeld 1 Voor de akte vrije- en orde oefeningen der gymnastiek slaagde te Breda o. a, mej. E. M. Th ten Napel, van Kruiningen. Voor de betrekking van onderwijzer aan school F. te Vlissingen, hebben zich slecht twee sollicitaten aangemeld. De voordracht voor hoofd der openbare lagere school te Axel bestaat uit de heeren M. L. de Keyser, hoofd der school te Graauw en Langendam J. Miedema, hoofd der school te Hellendoorn en U Hagers, onderwijzer te Rotterdam. (..Ax. Ct.") Voor het examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek is te Breda geslaagd mej E. C. M. Schönlau van Vlissingen te Venlo slaagden voor datzelfde examen de dames M. G. Sandee, D. G Schede en A. J. Goedbloed. allen te Goes. 's Pausen jubilé Naar uit Rome aan de „Köln. Volksztg" wordt gemeld, heeft de Pauselijke major- domns mgr. Bisleti, bekend gemaakt, dat de Paus zijn zilveren bisschops-jubilè op 16 November in alle stilte vieren wil en daar om van alle bijzondere plechtigheden is af gezien. Alleen zal de H. Vader in de St, Pieter een plechtige H. Mis opdragen. Ree 's hadden zich voor de audiënties op dien dag een Fransche en een Italiaansche pelgrimstocht aangemeld. De Paus zal die pelgrims wel ontvangen, maar in verschil lende afdeelingen in de z leu van het Va- ticaan. Provinciale S'aten van Zeeland. Het hoofdbestuur der „Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur" verzoekt eereprijzen of medailleo beschikbaar te willen stellen voor een in 1910 te Haarlem te houden Nationale Bloemententoonstelling. Ged. Staten wijzen er op, dat ook in ons gewest de bloembollencultuur zich hier en daar met name op Schouwen begint te ontwikkelen het schijnt hun daarom op den weg der vergadering te liggen, om. evenals dat in Noord- en Zuid-Holland geschiedt, van waardeering voor dezen tak van tuinbouw door het verleenen van eenigen stoffebjken steun blijk te geven In overeenstemming met de berichten van den rijkstuinbouwleeraar en van den voorzitter der afdeeling Westelijk-Schouwen van de „Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur" stellen Ged. Staten mitsdien voor, voor dit doel een som van f 100 te bestemmen. Ged. Staten zijn voornemens, wanneer dit voorstel mocht worden aangenomen, met het hoofdbestuur in onderhandeling te tredea, om aan die gelden zoo mogelijk zoodanige bestemming te verzekeren, dat zij ook aan Zeeuwsche inzenders ten goecte kunnen komen. (M. O.) lerseke. Donderdag wend ten overstaan van den architect H. Snijder, door den heer Joh. Sandee aanbesteedliet ver bouwen van zijn winkelhuis op het Kerk plein alhier. Inschrijvers: Wed. A. Mar- teijn, f 1844; W. Goeman, f 1798; P. Iluijs- soon, f1779Anth. Laban, f 1500. Gun ning aangehouden. Oostburg. Woensdag j.l. was hier eene verknoping van 12 jonge paarden va,n dhr. S. Dieleman te Axel. De paarden waren van 18 tot 30 maanden oud en van gekruist ras. Er waren vele kijkers, doch weinig bieders en geen koopers. Ër wer den geen paarden verkocht. Te Axel werd Woensdagmiddag door het bestuur van den polder Beoosten en bewesten; Blij in „Het Gulden Vlies" aan besteed a. bet maken en met keien en kant- steenen bestraten van oen 612 M. langen weg in den zuid-oostelijken hoek van 'den polder in- en hij het Olmendreefje, ge meente Koewacht, raming f 5000 b. liet vervangen der grindbaan in den 950 M. langen Kinderdijk, gemeente Zuid- dorpe, door eene bestrating van keien en kantsteenen; beide werken met bij- levering van a.lle materialen en met het onderhoud gedurende zes maanden, ra ming f 7580. '.Voor perceel a schreven in de heeren J. Jansen, 15185; A. Tholens Dansz., f4980; J. P. de Vos, f4970; J. de Bree Fz., f 4888J. van der Ven, Middelburg, f4880; 11. V-erschelling, f4850; J. Wolfert, Hoek, f 4800J. F. Adriaansens 'Polfliet, Walsoorden, f4800; J. Tholens, Hoek, f4790; A. Tholens Dz,, f4741. en G. J. Balkenstein: Jr., f 4530. Voor perceel li waren inschrijvers de heeren J. Tholens, Hoek, f7900; .1. 'F. Adriaansens Polfliet, voornoemd, f7450; 1. P. de Vos, f7449; J. van ür ongel en, Hoek, £7400; A. Tholens Dansz., f7375; 1. de Bree Fzn., f7350; A. Visser), Walsoorden, £7310; J. van der Ven, Mid delburg, i'7220; R. Verschelling, £7200; J. Wolfert, Hoek, f7099; A. Tholens Dz., f 7067 en G. J. Balkenstein Jr., 6860. Do werken zijn gegund aan den laagsten inschrijver. De inschrijvers, wier woonplaats niet genoemd is, wonen te Neuzen. Door den architect A. Ie Clercq te Krui ningen werd onderhands aanbesteed op- Woensdag 3 November, het bouwen van een magazijn met woning te H a n s- we-ert voor de firma Gebrs. Ribbens te Terneuzen, in drie perceelen. Eerste per ceel metselwerk, tweede perceel timmer werk, derde perceel metsel- en timmer werk samien. Inschrijvers warenGebrs. Deij1, Terneu zen, le perc, £4345; A. llubreg-tsche, Heinkenszand, le perc. f 4332, 2c perc. f3690, massa £7510; M. F. Goedemondt, Hansweert, le perc. f 4285, 2e perc. f 3100, massa 17385; D. de Smidt, Terneuzen, le perc. f3768; Wed. W. 'F. van Riet, Goes, le perc. f3584, 2e perc. f2987, massa f 6533Gebrs. Wisse, Terneuzen, le perc. f3545; C. Wondergem, Kruinin gen, 2e perc. f3590; I. P. Kastelein, Tor- neuzen, 2e perc. f3119; Rijnberg, idem, 2e perc. £3185; M. Knujt, Hansweert, massa f 6185. Het werk is in massa aan den laag sten inschrijver, M. Knuit te Hansweert, gegund. Goes. Benoemd tot Dijkgraaf van het Waterschap ide Breede Watering Bewes ten lerseke die heer J. Oele Hz1. 's Gravenhage. Heden vertrok de heer Lovink' uit de. residentie naar zijlnie nieuwe bestemming. Onder degenen, die hem tot aan den -trein uitgeleide deden, worden opgemerkt -de -minister Talma, de oud- minister De MarezlOdjlens, de voorzit ter van ihet Laindbouwco-mité en de se cretaris van den Tuinbouwraad. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heer A. W. Mulock Houwer, geboren te Goes. Utrecht. De 80-jarige Jonkvrouw E. van Ewijk werd hedenmorgen dood in bad gevonden, terwijl' hare huishoudster bewusteloos nederlng'. Het ongeval is aan gasontsnapping te wijten. Bij onder zoek bleek te weinig water in het gas- örnainent aanwezig 'te zijn. Winterswijk. Op eeine diepte van 1048.43 M. is een tweedie steenkoollaag aangeboord. De dikte dor laag is on bekend. Goedereede. De 30-jarige D. W. H. V. werd al jagende op schadelijk' gedierte in zijln tuin door een noodlottig schot van zijn eigen geweer in het lichaam getroffen en was op slag dood. De garnalenvisscherij in de Wester- Schelde heeft tot heden tamelijk goede vangsten gegeven er werden 4 tot 7 man den per tij en per vaartuig besomd, die gemiddeld f4 per mand opbrachten in de boven-Wester-Schelde beliep die vangst circa 50 K.G. per tij zoodra de koude intreedt dalen de vangsten direct en wordt door de visschers binnengaats het bedrijf gestaakt; de visschers buitengaats houden het meestal vel tot half December. Dit alles geldt het bedrijf dat er vaartuig wordt uitgeoefend. Een groot aantal lieden ultWoensarecht, Ossendrecht, Beirendrecht, Zandvliet, Clinge en Kieldrecht gaan ge durende den ganschen zomer met de stoot- kar te voet garnalen visschen in de geulen en op de slikken van Saeftingen en in de Vlei van Bath; zij besommen gewoonlijk circa 100 KG. per hoofd en per week, waar mede de wekelijksche verdiensten 7 a 8 gld. beloopen. Thans zijn slechts enkelen daar meer mee bezig, daar het weer dit bedrijf te voet belemmert en met het bieten enz. hoogere weekloonen kunnen bereikt worden. (N. R. Ort. Philippine, 3 November. In de laatste acht dagen werden van hier per spoor naar Belgie en Frankrijk gezonden 1710 balen mosselen, tegen 5 a 6 francs per baal, naar kwaliteit. Aan de haven werden door venters opgekocht 1050 HL mosselen. De kwaliteit der mosselen bljjft uitstekend in jaren zijn ze niet zoo vet geweest als nu. In Zeeuwsoh mosselzaad begint de handel wat te verminderen. Ook de prijs is wat gedaald. Circa 550 ton werden verhandeld togen fl.40 a fl.60 per ton. Garnalen golden f'2 70 a f2 95 per mand. GOES. Getrouwd4, Abraham Izaak Jacob Wessel, 22 j. jm. te Goes en Maria Pieternella Verhulst, 19 j. jd. te Colgns- plaat; Simon Gerrit Koen, 27 j. jm. te Goes en Leuntje Adriana Gunst, '29 j.jd. te Kloetinge. Geboren: 2, Johannes Hendricus Maria, z. v. Josephus Martinus Petrus Stieger en Catharina Maria van KoniDgsbrugge. Van 4 en 5 Nov. MIDDELBURG. OndertrouwdM. de Groot, jm. 24 j. en A. d-e. Klerk, jd. 25 j. A. A. A. Waii|d<T, jmi. 25 j. en M. Fas-te» nau, jd. 24 j.; P. A. de Bree, jmi 28 j. en E. Schoe, j-d. 23 j.; M. P. llmer, jm. '29, j. -en M. F. de Baare, j-d. 24 j.A. A. Soniler, .jjedn. 38 j. en A. 'A. van der Wleel, jd. 41 j. GetrouwdP. B. Bos, jm. 22 j. on C. van Aartse, jd. 24 j.; C. J. Lameijn, jm. 21 j. en K. van Gemert, jd. 20 j.J. \Y. do Schipper, jm. 25 j. en J. van Keulen, jd. 22. j Bevallen: P. Gabrielse, geb. Roelse. z. Van 29 Oct.5 Nov. IERSEKE. Ondertrouwd: Johannis Rijn hout, jm. 27 j. en Wilhelmina 'Ekelaar, jd. 19 j. -Geboren: Johannes, z. v. Marinus van Stee en Catharina Dronk,ers; Pieternella Ma-riad. v. Marinus van den 'Dorp-el en Cornelia St-ev-ense. Overleden: Elisabeth Adriana, 5 j., d. v. Petrus Dieleman en Lena Maria, de Waal. Over de maand Oot. RILLAND Gehuwid14, Johannes An- dïeve, 29 j. jm. te Bergen-op-Zoo-m en Adriana van Burg, 27 j. jd. te Billand- Rath.; 21, Hendrik de Nooijer, 40 j. jm. te Breda en Helena Kok, 32 j. jd. te Rilland-Bath. Geboren: 14, Leendert Guillaume, z. v. LeuniS Karei Franje en Cornelia 'Polder man: 19, Elisabeth Maria, d. v. Cornelis Lobbezoo -en Fona van hvaarden; 23, Pieternella, d. v. Lucas van der Maas en N-eeltje van Koeveringe. '8 HEERENHOEK GeborenOct. 14, Mag- idalena, d. v. Dingenus Rijk en Neeltje Hoondert. Overleden3, te Middelburg, Pieter Kaas, 34 jaair, gehuwd miet Jobina Agnes Ja.nse; 4, Jacobus Marinus, 2 weken, z. v. Jacob Dronkers en Pieternella Jozina de Krijger. Middelburg, 4 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet zoo groot als verleden week. De kwaliteit der granen is zeer niteenloo- pend; vandaar het groote prijsverschil. De prijzen waren als volgt Jarige tarwef0.4 fO. Nieuwe dito f 6.50 4 f 7.50 Roggef 6.4 f 6 50 Zomergerst,f 4 75 4 f 5.25 Haverf 3.4 f 4. Kroonerwten f 12.4 f 16. Witteboonen f 13.4 f 16.50 Ronde bruineboonen f 16.4 f19 Lange ditof 12.50 4 f 16.50 Koolzaadf 0.4 f 0. per mud. Karweizaadf0.— 4 f 0. per 50 K.G. Noteering der boter en eieren. Boter f0.625 4 f0.676, voor particulieren f 0.70 per kilo. Eieren f 7.voor particulieren f7.40 per 100 stuks. Vlissingen, 29 Oct. 1909. Boter per 112 kilo f0 70af0.725. Eieren per 100 stuks f7.a f7.20. Oostburg, 3 Nov. 1909. De aanvoer van granen was gering een gevolg van de bietendrukte. Er was weinig omzet. Voor een partij erwten werd van f 13 a f 16,50 betaald. Tarwe ging f10 a f 11. Voor de zeer vele blijken van belang stelling zoo van hier als elders ondervonden bij ons huwelijk, betuigen wij onzen har- telijken dank. C. BUSTRAAN J. BUSTRAANSchipper Goes, 4 Nóv. 1909 KUB?* De Ellzabeth-Vereenljinj geeft door deze kennis, dat zjj hare goederen wederom heeft ingezonden en dezelve evenals andere jaren op het „Slot Oostende" ter bezichtiging zal stellen op van 24 uur (uitgang plein.) Beleefd noodigen wij ieder tot een bezoek uit 2 vier-persoons-breaks (I k. o. d. k.) I Tilbury, I Lattendogcart, I Lan- dauwer en een span blanke Ga- reeltuigen bij Smederij, Ganzepoortstraat, Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 3