Rechtszaken. Besluiten en Benoemingen. officier van justitie en substituut-officier van justitie, herdacht, en de nieuwbenoemde welkom geheeten. De heer mr. De Vries van Doesburgh dankte voor de tot hem gesproken woorden. („Z. N.") Baarland. Woensdagavond vergaderde do Groene Kruistvereeniging. Aanwezig waren 26 leden. Na de opening, door den Voorz-, dhr. P. Leijs, las <le seor. de notulen idor vorige vergadering voor, welke goedgekeurd wenden Hierna deelde do Voorz. 'mede dat voor de vHreeniging aangekocht warenEen vliegenbescher- nicr en een windkussicri. In de vacature lis. Oussoren wend gekozen dhr. W. Elipse, die voor die benoeming bedankte waarna dhr. S. de Leeuw benoemd wend, •die zich deze benoeming liet welgeval len. Nog zegt de Voorz. dat één per soon zich voor de cursus in de verband leer had aangemeld. Op de vraag van den Voorz., wie meer zich voor die cur sus wenschten op te geven, besloot op één na, de geheelie vergadering, die cur sus te Izullen volgen. In de rondvraag stelde dhr. Raamsdonlc eenige vragen, welke beantwoord wenden en werd dc verg. gesloten. Nisse. Donderdag 4 Nov. overleed te Kraling en hij' zijn familie de oudste in. gezeteno onzer gemeente, de Wieloid. heer •I. A. Geill, rustend geneesheer, in den ouderdom van 94 jaren. 23 April 1815 wend hij' te Zaamslag geboren; vestigde zich in 1840 te Waar- do als geneesheer; vertrok van daar naar Krabbendijlke om daarna in 1864 zich alhier te vestigen, welk verblijf duurde tot 1888; vertrok toen naar Wemeldinge en keende in 1890 weer naar Nisse terug, om hier zij'n practijk 'nog voo'rt te zet ten tot hel jaar 1895 en werd loen door zijn zoon A. Geill als zoodanig opge volgd, gelijk hij zelf de opvolger van zijn vader was geweest. Bewegelijk van aar I als hij was hooft hij zich tot aan zijn dood overal mee ingelaten en menig goed werk is ook door zijn toedoen tot stand gekomen. Zijn ijver omtrent do weezenverpleging in Zuid-Bevelaind is genoegzaam blekend. Bij .was een man van zeldzame activi teit. St. Annaland. Hier viel Woensdagmor gen oen knaapje van ruim Iwee jaar, dat met andere kindenen op den zolder was geklommen, naar beneden door een luik en kwam terecht in een ketel met vet, idie op den kachel stond Daardoor kreeg het arme kind aan den linker klant van het hoofd en aan den rug ernstige brandwonde». (M. Ter Neuzen. Alhier zal een Roomsch- Katholiefce school worden opgericht. Koewacht. De plannen voor het bou wen van een nieuwe kerk beginnen al meeir en meier een vasten vorm te krij gen. Thans is het bijna zeker, dat wij, als de ingezetenen hunne medewerking willen verleunen, een mooie kerk zullen krijgen op Hollïainldsch grondgebied en wel bij of in de gemeente. Zonidag houdt do afdeeling Koe wacht van den R. K. Boerenbond eene algemeene vergadering, waarin behalve do bespreking van ouderlingen aankoop ook de 'stichting vain een R. K. Volks bibliotheek ter sprake zal "komen. Do Zeer Eerw. Hear Pastoor zal het onder werp inleiden. Niet alleen de leden van den Boerenbond, maar ook allen, die he. lang stellen in het oprichten van ecne volksbibliotheek worden uitgenoodigd deze belangrijke vergadering bij te wonen. In (de laatste dagen is er van Bel gische zijde weer vraag gekomen naar gezwingeld vlas, ook de prijzen zijn verbeterd. Toch wolrdt er weinig handel in gedreven. Het biietenrooien neemt allo handen in beslag, zoodat er aan vlas- zwingelen niet gedacht wordt. Het is to hopen, dat de prijzen zich staande hou den, dan toch zal er van den winter niet vlaszwingelen voor onze arbeiders, die een slechten zomer gehad hebben, nog wat te verdienen z'ijn. Breskens. Ook in onze gemeente be stond bij de meeste melkverkoopers het plan, de melk met 1 c-1. per L. te ver- hoogen. Tot genoegen en voordeel van de ge- gemeentenanen hebben echter enkelen besloten ide melk voor 7 ceint den L. te verkoopen. Biervliet De landbouwer D. haalde deze week twee boerenwagens werkvolk van do boot, meest allen van Wiestkapelle. Niettegenstaande hunne „hokvastheid" hebben deze lui toch besloten naar hier te komen om bieten te steken. Ook een ploeg Hulstenaren en een ploeg Belgen zijn in onze polders bezig. Er wordt door elkaar een dubbeltje per vierkante roede betaald voor het „ste ken. Bij' eenig goed weer kan dan 3 tot, 3V2 gld. verdiend worden. Voorzeker geen laag dagloon Maandag had men op de hoeve Van de wed. R., in den Pieterspolder alhier, na 'het bakken, de gloeiende houts kolen iin het knechtskamertje geplaatst, wijl het daar zoo vochtig was. 's Avonds vergat mem de kolen weg te lialen en de knechts vonden, toen zij in 'dit kamertje hun logies namen, do warmte zoo aangenaam, dat zij den Idoofpol. niet sloten. Den volgenden morgen verscheen de koewachter in den stal, en toen hij1 de knechts niet -op hun post zag, riep hij kien haas, die hen geheel bewusteloos met verwrongen gelaatstrekken vond lig gen. Dadelijk werd geneeskundige hulp in geroepen. Kerst na Iden middag keerde het be wustzijn weider. (M. Ct.) Hoofdplaat. De nieuwe villa, gelegen aan den Havenweg, van onzen burge meester de heer I'. Thoniaes is bijna ge heel klaar en kail binnen korten tijd be trokken worden. Van af den Nieuwen Dijk en den Ilavendijk geeft de villa een aardig effect. De villa is op moderne wijze gebouwd en hoeft niet onder te ■doen voor vele villa's in den omtrek onzer groole steden. Spijtig is bet, dat het geheel niet omgeven is door boomgewas: ■door aanplanting zal echter de tijd dit gemis verhelpen. Het geheel doet den ontwerper en bouwmeester alle eer aan. Met zekerheid kunnen wij melden, dat dhr. ('li. v. Wij lisbergen, ontslag heeft aangevraagd vail d e betrekking van hooM-sluiswachlei' aan de Sluis te Num mer Een. Aardenburg. Dhr. J. de Graaf, notaris alhier heeft ontslag gevraagd van zijne betrekking. Sluis Door de heeren James te Sluis, Malotaux te Brussel, en Vorsterman win Oyen te Aardenburg waren tegen Don derdag eenige landbouwers uit de gemeenten rondom Sluis uitgenoodigd samen te komen in de herberg van Ch Mabeionete Oost- burg, teinde inlichtingen te ontvangen aangaande een plan, dat voor den landbouw in zijne gevolgen van het grootste gewicht bon zijn. Door alle opgeroepen Nederlandsclie land bouwers was aan de oproeping gehoor ge geven en nu werd dezen bij mond6 van laatstgenoemden medegedeeld, dat door de drie genoemde heeren het plan gevormd en gedeeltelijk reeds in uitvoering was gebracht om te Sluis een coöperatieve suikerfabriek te stichten. Het water van het kanaal was scheikundig onderzocht en daaarvoor geschikt bevonden. Het benoodigde terrein stond gedurende zes maanden wegens nota rieële akte te hunner beschikking, de Bel gische en Nederlandsclie beambten, die omtrent de oprichting der fabriek moeten geraadpleegd worden, hadden zich met de meeste welwillendheid over het plan uitge laten het gebruikte water zou niet als weleer in een vergadering van de Wielingen aan leiding gegeven tot langdurige debatten, kortom het oogenblik is gekomen waarop men met hoop op goeden uitslag de hand aan de ploeg kan slaan De coöperatie zal ingericht worden nagenoeg op dezelfde grond slagen als die te Sas van Gent en Dinte loord terwijl de daar verwerven ondervin ding zeker de uitvoering van dit plan aan zienlijk zal velgemakkelijken. Nadat de aanwezigen na eenige bespre kingen hunne instemming met dit plan hadden betuigd, werd eene voorloopige com missie benoemd bestaande uit de drie hooger genoemde heeren en de heeren Hartens te Aarden burg, De Hullu te Schoondijke.Haver- beeke te IJzendijke en Van Gruiningen te Cadzand. Zij zal deze plannen verder uit werken, teneinde zoo volledig mogelijk daaronder ook de berekingen aangaande de kosten van stichting begrepen te brengen in eene vergadering waartoe alle belang stellenden en belanghebbenden zullen worden opgeroepen. Tevens zullen in afwachting daarvan, de landbouwers worden uitgenoodigd, vooreerst geene contracten te sluiten en in geen ge val langer dan voor één jaar, omdat, wan neer de onderhandelingen die nog hangende zijn, gunstig afloopen en het vereischte kapitaal tijdig bijeen wordt gebracht, met de stichting van de fabriek onmiddellijk een aanvang zal gemaakt worden. („M. C.") Onze gemeenteraad vergaderde Dinsdag j.l. Een der leden, dhr. Bran.l, was absent. Die begroeting van liet alge- geen armbestuur werd goedgekeurd, liet Armbestuur krijgt eene subsidie van ge meentewege va.n f800, In de beide vorige vei gad ('ringen kon dezje begrooting de goedkeuring iniet verwierven. Er werd een verordening gemaakt en vastgesteld op het staangeld der Vee markt. Als onderwijzers hij het herhaliags- onderwijs werden benoemd dhirn. Goos- sen, Beerelis, Kuypiers en Ke'rpestein, al. l'en aan school A. Niets meer aan de orde zijnde ging ide raad uiteen. St. Kruis. Zondagavond heeft hij den landbouwer onder deze gemeente een brutale diefstal plaats gehad. Een kind 'meende, '1 wns na zteveris uur des avonds, iemand in de gang te hooren loopon, maar de vader wiees er op, d,at dit niet kon, aangezien alles ge sloten was. Daarop hoorde hij toch do achterdeur sluiten, en toen hij: ging on derzoeken, bevond hij, dat deze niet ge sloten was, dat ook de deur van den kelder openstond en dat daaruit al het brood gestolen was. Wel waarschijnlijk heeft de dief zich laten insluiten, het brood door het kel derraam: aan een helper overgereikt, en zich, bekend niet de gelegenheid, ver wijderd. Dader of «laders nog onbekend. (M. Ct.) Oostburg. I-let plan der"veree'nigde melkverkoopers alhier, is deerlijk de bodem ingeslagen. Waren van die 14 melkverkoopers er 12 besloten de melk op 9 cent den L. te brengen, thans heb ben allen bijna hiervan afgezien. Zelfs een «Ier voorstellers van het plan besloot nu zijne melk aan den ouden prijs te verkoopen. Niet alleen wordt, de R. K. Kerk van binnen hier prachtig geschilderd, ook aan «lom buitenkant worden belang rijke verfraaiingen aangebracht. Is biet binnen-, zoowel als hel buitenwerk een maal klaar, dan zal onze kerk zijn en voor langen tijd blijven een pronkstuk van Gothische bouwkunst. Den milden schenker en den Bredaschen kunst-kerk.- schildcr hulde voor hun we'rk'. Westdorpe In de Donderdag gehou len raadsvergadering waren tegenwoordig de Voorzitter en loden met Secretaris, be halve de iheer l'ol van Wans. Een vaca tu.ro. De notulen der vorige vergadering werden gelezien en goedgekeurd. Mede gedeeld werden Eene missieve van God. Slaton waarbij goedgekeurd terug het raadsbesluit van 12 October j.l. tot wijziging der gemoen- tebegrooting 1909. Brief van Mr. de Witt-Hamer te Middelburg houdende toe zending eener eopte van het vonnis der Rechtbank aldaar inzake het geschil met Terneuzen en opgaaf der verschuldigde kosten. In verband hiermede wordt «le gemcentebegrooting 1909 gewijzigd. Aangaande aansluiting aan het tele foonnet deelt de voorzitter mede, dat hij een bespreking hield met heeren inge nieur en Opzichter der telegrafie, en als gevolg daarvan, do spreekcel binnen de gemeente needs in bewerking is. Voorts wordt 'medegedeeld dat van het bestuur van Axel .afschriften zij'n ont vangen «lor stukken, betreffende de over eenkomst met 'die gemeente id.d. 31 Maart 1819 welke stukken in het archief dezer gemeente niet aanwezig bleken te zijn. Deze worden ter inzage van de leden gelegd. Overigens wordt, waar meerdere uitga ven in het verschiet zij'n, besloten, met hot bestuur van Axel niet in onderhan deling te treden tot afkoop der uit die overeenkomst op deze gemeente rustende verplichting tot jaarlijksche storting eener som van f 150. In een besloten vergadering werd tot. slot het 'suppletoir kohier van den lioof- delijken omslag behandeld, waarna dit werd vastgesteld tot een bedrag van f 90.255. Daarna wend de vergadering gesloten. - Voor het innemen van den vacanten raadszetel werden heden officieel Candi da,at gestold de heeren A. De Beleir en li. Govaerl. De spoorwegonderneming Mechelen— Terncuzen ontving over idio maand Juni 1909 f79.858.24 en van l Januari lot en met ultimo Juni 1909 f 462.233.99, tegen resp. f97.650.21 en f514.791,22 in die tijdvakken van 1908. Per dag en per kilometer werd ont vangen vanaf 1 Januari 1909 f37.55 en vanaf 1 Januari 1908 f41.59. (St. Ct.) In de week van 24 October tot en met 2 November j.l. zijn in Zeeland voorgekomen2 gevallen van typhus en febris typhoidea te 'sHeer Arendskerke; 10 van roodvonk, waarvan) 1 te St.. Anna- lanjdl, 2 te MiddelIjujrgl, 2 te Retrachement, 4 Le Sluis, en 1 te Vlissingen; 11 van ri'iphlheritis, waarvan 3 te Goes, 2 te Hulst, 2 te St. Ja,listeen en 4 te Vlis singen. De rechtbank te. Middelburg hocfl he rten veroordeeld wegens in i s li and eli ng: (I. L., 19 jaar, land bouwersknecht te Biervliet, tot I 7 boete subs. 7 dagen hechtenis; A. C. van W. 43 jaar en P. J., 33 jaar, beiden varens gezellen, wonende te Terneuzen, ieder tot drie maanden gevangenisstraf; diefstal: .1. 25 jaar, muziek onderwijzer te Goes, gedetineerd te Mid delburg, tot 2 maafiJen gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest; G. 20 jaar, arbeider te Driewegen, lot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis; A. H. P„ 50 jaar, varensgezel te 'Rotterdam, J. W., 39 jaar, grondwerker te 'sGraven- liage, beiden gedetineerd te Middelburg, ieder 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest; L. A. B., 27 jaar, sjouwerman, B. C. G-, huisvrouw van B., zonder beroep, heiden te (lost- en West- Souburg, ieder tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis; 1'. J. W., 21 jaar, meubelma ker te Middelburg en aldaar gedetineerd, tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van hot voorarrest; sti'oo per ij: J. v. cl. V., 17 jaar, hor stelmaker, L. J. do, K., 15 jaar, veld ar beider, heidon te Goes, ieder tof f3 boete subs. 1 week tuchtschool: beleediging van oen ambte naar: J. S., 27 jaar, schippersknecht to Ierseke, tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis; A. J. W„ 44 jaar, zonder beroep te Breskens, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis niet voldoen aan oen ambte- j lijk bevel: J. C. R., 34 jaar, arts te Axel, tot f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis vernieling: P. v. d. S., 34 jaar, wagenmaker te 's Heer Arendskerke, tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; mishandeling va n pen a m b t e- n aar: F. Id. M., 18 jaar, matroos te Helder, tot 1 maand gevangenisstraf; w eder span nig h eidD. H., 18 jaar matroos te Helder, M. 'VV., 19 jaar slagersknecht te Middelburg, I. S. 0., 21 jaar, werkman ie Middelburg, ieder tot 1 maand gevangenisstraf. Vrijgesproken werden: A. G. 23 jaar, A. J. E., 24 jaar, F. F. v. P., 20 jaar, arbeiders te Koewacht, allen beklaagd van mishandeling; C. L., 56 jaar, loods te Terneuzen, beklaagd van overtreding van het reglement van politie voor moeren en kanalen, tevens met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Ter neuzen; P. P. van G., 22 jaar, zonder beroep te Hulst, beklaagd van wederspan- nigheid. Ten slotte werd ook vrijgesproken II. M. (I. 11. de II., 24 jaar, zonder beroep te Wontelghem (België), beklaagd van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, van welke zaak wij verleden week uitvoerig melding maakten. Poging tot moord Voor de rechtbank te Middelburg wor I lieden (Vrijdag) behandeld do zaak tegen F. de M., 27 jaar, mosselvisscher, ge boren en wonende te Philippine, thanis gedetineerd te Middelburg, beklaagd van poging tot moord. Beklaagde werd n.l. beschuldigd, dat. hij op 31 Augustus 1909 te Philippine, na reeds enkele dagen te voren het be sluit te hebben genomen om zoowel Louisa Dhaemers, huisvrouw van L. Fon-' tinoy, als Clementine Fentenoy van het leven te berooven en zich daartoe een revolver met patronen te hebben aan geschaft, zonder dat die vrouwen liern daartoe op dat oogenblik eenige aanlei ding gaven, met voornoemd oogmerk ilic revolver eerst op Louisa Dhaemers en daarna op Clementine Fontinoy heelt ge licht en op elk dier vrouwen eon of meer met kogels voorziene revalvcrpatronen heelt afgeschoten, trachtende haar daar mede te treffen en te dooden, terwijl de verdere uitvoering van zijn voornemen alleen niet is voltooid door de van zijnen w.l onafhankelijke omstandigheid, dat (le kogels hij eerstgenoemde vrouw slechts ecne niet gevaarlijke verwonding aan de kaak hebben veroorzaakt, terwijl zij 'langs laatstgenoemde vrouw zijn heen gegaan zonder haar te treffen. I» deze zaak waren vanwege het O. M. 5 getuigen gedagvaard, waaronder 2 te vens! als deskundigen. Als verdediger 'trad op ,mr. J. J. Heyse te Middelburg, die 2 getuigen had opgeroepen. De eerste getuige L. Dhaemers, ver klaarde dat haar dochter verkeering heel t gehad niet beklaagde, waar zij togen was. In den avond van 31 Augustus was be klaagde beslis! niet dronken. Beklaagde was in hun cal'é, hij is de trap opgeloo- pon naar den zolder. Toen getuige hem, volgde, is zij boven door beklaagde vast gegrepen, waarop hij schoot. Hij trok haar naar het bed van haar dochter en toen klonk een tweede schot. Zij weet niet wie er schoot. Zij heeft met M. gewor steld mi ook haar dochter. Bij de trap gekomen heeft hij haar losgelaten en is oaiï licht gegaan om zijn revolver te zoe ken. Getuige is gewond en is verpleegd te Assen-ede in het hospitaal. Beklaagde verklaait hierop, dat hij ge schoten heeft vóór hij de vrouw beet pakte. Hij bekent volledig dat hij- gescho ten heeft op- de vrouw en haar dochter. De tweede getuige Cl. Fontinoy, dochter ivan eerste getuige, verklaarde geheel overeenkomstig deze. Zij heeft de revol ver op den zolder gevonden. 'Na de mis daad heeft beklaagde haar beneden om c-en kus gevraagd, maar zij heeft hom die niet gegeven. Beklaagde zegt, dat boven op den zol der reeds de vriendschap weer gesloten is. Die rt-erdq getuige A. van Moei-beke, han delaar in wapens te Gent, heeft «le re volver met de patronen aan beklaag,dc Verkocht. De vierde getuige, dr. 1'. 'F. 'Dumoleijn, arts te Assonede, heeft in liet ziekenhuis te Assenede de getuige Dhaemers behan deld. Getuige weet niet of de kogel al of niet uit de kaak verwijderd is. 'Doordat geen infectie ontstond is de vrouw huiten levensgevaar. De kogel had. kracht genoeg om, als hij op een 'andere plaats naar binnen was gedrongen, de vrouw kunnen dooden. Do eerste getuige a décharge, .1. van Weijnsbergbe, wist van de verkeering 'tus- schen beklaagde en tweede getuige, doch weet niet waarom de moedor tegen deze verkeering was. l)e tweede getuige ii décharge, J. Hulle, wist ook van de verkeering af, hij heeft gehoord, dat de moeder niet erg over beklaagde te spreken was. Beklaagde hierna ondervraagd, zegt, dat do moeder de dochter mishandelde on hem uitschold, en dat hij Zaterdags ge hoord had., dat. Louise met een ander ging en hij heeft haar later* gesproken en door haair wijze van doen daaraan geloof geslagen. Hij is doar die handel wijze getroffen en toen hij in Gent kwam, heeft hij te veel gedronken, en daardoor een revolver gekocht, met het doel om op vogels te schieten. Toen hij 31 Augustus in de herberg kwam werd hem bier geweigerd, hij is weggegaan, doch later weder gekomen en heeft toen .ruzie met de vrouw gehad. Hij is naar boven geloopen en heeft ge schoten op de vrouw met de bedoeling haar te dooden, en hierna de dochter on zich zeiven. llij heeft in liet geheel vier schoten gelost. Hierna werd beklaagde'® verklaring voor den rechter van instructie voorge lezen. Da substituut-officier van justitie wees er op dat er een minder goede verstand houding bestond tusschen beklaagde 011 eerste getuige. Beklaagde bekent, dat zijn bedoeling is geweest beide vrouwen te dooden. Vroeger heeft tiij ook de andere feiten erkend. De officier eischic een ge vangenisstraf van 4 jaar, met aftrek van da preventieve hechtenis. De verdediger betwijfeld, of wel vast staat dat beklaagde op, hevvusl.en avond het plan heeft gehad om te dooden. Hij heeft ruzie met de moeder gekregen, on daardoor is hij weder woedend geworden. Een ander persoon heeft aan de politie verklaard, dat hij niet naar boven durf de gaan, omdat het daar donker was. Do getuigen kunnen niet gezien hebben, wat beklaagde deed. Da verdediger vroeg een mindere straf. Hierna >verd hel onderzoek, gesloten en do uitspraken bepaald op 12 November. Bij bevelschrift van de rechtbank te Middelburg is verwezen naar de open bare terechtzitting mol bevel tol. gevangen houding van de beklaagde, de zaak tegen J. R„ 25 jaar, koopvrouw, gebaren en gedomiliceerd te Nijmegen, thans gede tineerd te .Middelburg, beklaagd van dief stal te Goes. Lotisicc. In do veertien dagen geleden behan delde strafvervolging tegen den directeur van de Maatschappij tot verzekering te gen risico in loterijen (Lotisico) besliste dc Kantonrechter heden, hij interlocutoir vonnis, (lat oen aanvullend onderzoek no© (lig is door het alsnog hooren van een tweetal getuigen. Dientengevolge werd de hervatting yan liet onderzoek bepaald op Zaterdagochtend 13 dezer. (Maasbode.) Een ontslag Op verzoek is eervol ontslagen iur. J. Isebree Moens als kantonrechter te Zierik- zee, met dankbetuiging. Eedsweigering. Naar wij uit goede bron vernemen, be staat bij den officcier van justitie te Amster dam het voornemen, hooger beroep aan te teekenen tegen het vonnis der rechtbank, waarbij de eedsweigeraar C. Kriller ont slagen is van alle rechtsvervolging. Inmiddels zijn reeds te Amsterdam en te Haarlem weer nieuwo gevallen voorgeko men Te Amsterdam gaf de weigeraar toe, te Haarlem werd hij gegijzeld. (Tijd.) Bij kun. besl. is als blijk van goed keuring en tevredenheid de zilveren eere penning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan: J. M. Verkammen, schipper 2e klasse bij de visscherijpolitie, wegens door hem, in vereeniging met J. Visser, schippersknecht 2e klasse, beiden dienstdoende op het rijks- politievaartuig Ibis, met levensgevaar ver leend hulpbetoon aan eene in nood verkee- rende tjalk in het Keeten, nabij Zierikzee, op 28 Juli 1909; en de bronzen eerepen ning voor menschlievend hulpbetoon en een h ftelijk getuigschrift aanW. Iloeting, badmeester te Vlissingen, wegens de door hem met levensgevaar verrichtte redding van een drenkeling uit het water van den Spuiboezem aan de Boulevard Bankert aldaar op 28 Aug. 1909; en J. Visser, schippersknecht 2e klasse, wegens door hem in vereeniging met J. M. Verkammen, schipper 2e klasse bij de visscherijpolitie, beiden dienstdoende op het rijkspolitievaar- tuig Ibis, met levensgevaar verleend hulp betoon aan een in nood verkeerende tjalk in het Keeten nabij Zierikzee, op 28 Juli 1909. Met ingang van 1 November j. 1. is be- vo. derd tot kommies 2e klasse bij 's Rijks belastingen de heer J, J. Faro, thans kom mies te Sas vaD Gent (tijd,). LEGER EN VLOOT. De hoofdcursus te Kampen. Het 40-jarig bestaan van den hoofdcursus te Kampen, wor "t begin November feestelijk gevierd. De „Tel"' geeft de volgende cijfers: In totaal leverden de hoofdcursussen 2272

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2