Marktberichten. Laatste Berichten. O N D E R W IJ S. Besluiten en Benoemingen. Kunsf en Wetenschap. Rechtzaken. Afloop Verkoopingen Aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. Landbouw en Veeteelt. moeder die nog met het ontoonbaar-zwarte kind bezig is, ervan schrikt: Zeker, we zijne voor ons pleizier uit geweest, bij me schoonmoeder op bezoek." „N. Haarl. Ct." Een postwissel gestolen. Zaterdag is te Amsterdam de brieven bus van een huis. aan ide Heerengracht bij: ide Bergstraat opengebroken en daaruit een postwissel, groot ruim f 100, ont vreemd, welk 'bedrag door het stellen van een valsohe ,hajaidteekening aan bet hoofdpostkantoor is in ontvangst geno men. „De Echo" verneemt omtrent dezen brutalen diefstal het volgende: De postwissel is gestolen uit de brie venbus van (de firma Boot Co., hout- handelaren, 'Heerengracht 125. In bet zelfde gebouw zijn verschillende aimden® kantoren gevestigd, die eveneens hun bussen aan ;de binnenzijde van de bui tendeur hebben. Te ongeveer half negen merkte een bediende van de firma Boot Co., die de brievenbus wilde ledi gen, dat deze opengebroken was en dat een stuk hout van die bus afkomstig op ide deurmat lag. In de bus bevond zich O'.a. een briefkaart met de medö- èeeling, dat .een postwissel ter bedrage van ruim honderd gulden aan het adres der firma afgezonden was. De postwis sel zelf was niet te vinden, doch dit behoefde op zichzelf nog geen achter docht te wekken, d,a,ar het wel meer gebeurt, id,at een berichl van de verzen ding van een postwissel eerder besteld wondt dan de wissel zelf. De dief, die vermoedelijk' tussichen acht uur en half negen Zaterdagmorgen zijn slag geslagen beeft, is met den wissel regelrecht naar bet hoofdpostkantoor geloopen, dat juist geopend was, heeft den wissel van een valsche hanjdteekening voorzien en bat beid rag geïnd. Dat ide idiefsta.1 tusschen acht uur en half negen moet gepleegd zijn, valt hier uit bp te maken, dat de wissel met de eerste bestelling, omstreeks acht uur, be- zior,gid was. Wellicht heeft de dief ge zien, idat het stuk in de bus gestoken weild. De vrouw van den concierge van het kantoorgebouw had te acht uur toen ide straatdeur geopend werd, doch nog geen der Kantoren „bevolkt" w,as de deurmat schoongemaakt, maar er geen, stuk bout op vinden liggen. Uit deze omstandigheid zou ten overvloede het tijdstip van den diefstal kunnen worden opgemaakt. Blijkens de „moet" in het hout is de bus vermoedelijk1 met een beitel opengebroken. De politie zoekt den postwisseldief. lijn woedde eergisteren een groote brand, waarbij zes personen om het leven kwa men. Een offer van Mars. De Fransche sterreWundige, prof. Josué, is, naar de „H. N meldt, het slachtoffer geworden van zijn hartstochtelijke begeerte, de geheimen der planeet Mars te ontraadselen. In de laatste jaren had hij zich bijna uitsluitend met deze studie beziggehouden en uitvoerige werken over de kanalen, de zwaarte en de grootte der planeet, haar atmosfeer en jaar getijden in het licht gegeven. Evenals Cros en PickeriDg kwam ook Josué tot de over tuiging, dat men met behulp van voldoende groote spiegels lichtseinen met de Mars bewoners kon wisselen. In dezen herfst is, naar men weet Mars zeer dicht nabij de aarde gekomen en prof. Josué had buitengewone maatregelen geno men om, zooais dat in scheepstaal heet den hemelbol te praaien Hij liet een grooten parabolisehen spiegel maken en een fabriek voor electrisch licht oprichten, en offerde voor een en ander zijn geheele vermogen Sinds maanden zat hij bij zijn spiegel. Colle ga's begonnen reeds het hoofd te schudden en vreesden dat Josué aan het malen was ge raakt toen, gelukkig! deze een voordracht in de Académie aankondigde. Men kende Josué als nauwgezet onder zoeker en in groote spanning zag men zijn voordracht tegemoet. Een aandachtig, geleerd publiek vulde in de laatste zittting de zaal. Prof. Josué begon: „Mijnheeren, ik had aan de moge lijkheid geloofd, met de planeet Mars in gemeenschap te kunnen treden. Ik dwaalde Hij deelde nu de uitkomsten van zijn jongste waarnemingen mede en schetste zijn pogin gen, met Mars lichtseinen te wisselen. Zijn woordengang was volkomen logisch. Tot men plotseling bespeurde dat zijn heldere betoogtrant verduisterd werd en phantas- tische voorstellingen door de wetenschappe lijke argumenten begonnen heen te loopen. Hij vertelde nu, dat hij een telegram van Mars ontvangen had met de woorden Van Mars naar de aarde. Zult gij eindelijk op houden ons met uw lichtsignalen te plagen Onthoud het eens vooralwij kunnen ze niet zien want wij hebben geen oogen". „Ik liet", zoo ging de ongelukkige ge leerde vourt, „mijn armen moedeloos vallen de gemeenschap met Mars was onmogelijk, de Marsbewoners verklaarden immers zelf, dat zij de seinen niet zagen Bij gebrek aan oogen. En wat de draadlooze telegraphie betreftOp dit oogenblik liep de secretaris der Academie op den redenaar toe, fluisterde hem iets in en geleidde den grijzen geleerde uit de zaal. Enkele oogen- blikken later brachten twee geneesheeren hem naar een krankzinnigengesticht. De parabolische spiegel dio door een impresario gekocht is, zal in het „Grand Palace" worden opgesteld. Arme r ij k e n. Ken van de spoorweg koningen van de Unie, een van die zeven potentaten van Amerika, wien 160 000 mijlen spoorbaan behoorden en negen tiende van alle passagiers en van alle vrachtgoe deren schatplichtig waren de heer E. H. Hariiman is, zooals men weet, eenigen tijd geleden gestorven Een speculant, die op geniale wijze millioenen wist te veroveren, die alle organiseerende talenten bezat, een zakenman, een stoutmoedige, die zijn loop baan als ambtenaar begon en als heer over duizenden eindigde een Croesus! Deze Harriman, deze geldmagnaat, wiens ver mogen handerden millioenen bedroeg, was sedert lang niet in staat, dagelijks, ook voor slechts weinig centen, voedsel tot zich te nemen. Zijn leven heeft na een smart vol lijden een smartvol einde gevonden. Rockefeller, een van de rijkste mannen van de wereld lijdt aan een chronische maagkwaal, die hem slechts het gebruik van wat melk en brood toestaat. Aan dezelfde ziekte stierf de „Koperkoning van Montana" de aarts-millionair Markus Daly. Diens loopbaan was in het begin misschien de moeilijkste van die van alle later tot rijkdom gekomen Amerikanen. Hoe hij van zijn 12e tol zijn 24e jaar arbeidde en kommer leed, tot hem eindelijk een glans van het geluk toelachte, hoe hij van dat oogenbltk af een 30 tal jaren lang een leven vol rustloozen arbeid leidde en :en slotte in het bezit van zijn moeilijk verworven rijk dom een ongeneeslijke ziekte kreeg, die hem, nauwelijks 58 jaar oud, wegrukte dat alleen vo mt oen hoofdstuk in de geschiedenis der arme rijken. En baron Hirsch, de vele jaren geleden gestorven financier, die 300 tnillioen francs achterliet, en die aan wanhoop over den dood van zijn eenigen, door hem vergoden zoon te gronde ging. Eu twee Rotschilds, van wie do een zelt door ecu ongeneeslijke ziekte getroffen werd, terwijl de vrouw van den ander hetzelfde lot ondergiug, zij leerden de smarteu kennen, die zulk een ziekte met zich brengt, er het grootste deel van hun vei mogen gebruiken ze voor het bouwen van ziekenhuizen en voor instellingen tot het opsporen van de oorzaken van die ziekten En de Amerikaan Charles Roust, die na een leven vol wisselvalligheden ter slotte in het bezit van rijkdommen gekomen, door een verlamming van de oogspieren geheel blind werd. Een millioen dollar bood hij den arts, die hem het gezicht zou kunnen teruggeven. Hij heeft ze vergeefs geboden eeuwige nacht is zijn deel. En een andere New-Yorker multi-millionair, die, aan geen lichamelijke ziekte lijdend, toch een vreugde- en rustlooze man ge worden is. De geschiedenis van dezen man is zeldzaam genoeg. Voor bijna 15 jaren loste een anarchist op hem, terwijl hij te Pittsburg vertoefde, een revolverschot, dat op een haarbreedte ziju doel miste. De misdadiger, wiens vlucht mislukte, werd voor het gerecht gebracht en tot dwang arbeid veroordeeld. Toen hij na de uitspraak de gerechtszaal verliet, zwoer hij zijn inooddadig voornemen weer op te vatten, zoodra hij de straf zou hebben uitgeboet. Dit is eenigen tijd geleden geschied de misdadiger heeft ziju vrijhei! weer. Sedert den dag achter, waarop de aanslag tegen zijn leven plaats had, is de 'millionair zoo vreeselijk ongerust, dat hem zelfs de gedachte, zijn van haat vervulden tegen stander in zekere gevangenschap te weten, niet daarvan kon bevrijden. De herinnering aan het oogenblik, toen hij den loop van het pistool op zich gericht zag, heeft in hem iedere vreugde in het leven gedood iedere geschiktheid, om geluk te gevoelen, vernietigd. Het is een wereldschuwe, een zame man geworden, die in zijn van alle weelde voorzien paleis in al die lange jarGn slechts aan dien eenen dag dacht, die de deuren van de gevangenis zou openen voor den moordenaar. Deze dag kwam aan en, terwijl hij sidderend afwacht iets vreeselijks, dat hij niet ban ontloopen, brengt de rijke man lange en baDge uren door, waarin hij in rusteloozen arbeid afleiding zoekt, nachten waarin hem de slaap ontvlucht. Om den vervolger te ontgaan, wiens weg misschien nooit meer den zijne zal kruisen, gebruikt hij een vermogen voor een lijfwacht van detectives. De knagende gedachte, die steeds maar weer terugkeert, heeft zijn geest zoo in banden gelegd dat hem misschien de tijding van den dood van zijn vijand niet meer de vreugde van zijn ziel zou kunnen teruggeven, die hij verloor. Hij gelijkt op dien man in die treffende novelle van Maupassant, die zelfs voor de afgeslagen hand van zijn vervolger een vreeselijben angst uitstond en deze doode hand met ijzeren banden aan den muur van een vertrek vol wapenen vasthechtte. Dat zijn de armen onder die rijken, tot wie zoo menigeen met hevige afgunst omhoog ziet. de ziekteverschijnselen die zich bij hen voordeden. Men gelooft, dat de vergiftiging het ge volg is van bedorven geconserveerd vleesch. Het is een teekenend verschijnsel, dat in alle drie der colleges vleesch van de zelfde firma is gebruikt. Ferrer. Aan degenen die nog wen- schen voort te gaan met hun vuige laster lijke campagne, willen wij het antwoord, dat de professoren van de hooge school der Spaansche stad Santiago zonden op een pro Ferrer-adres van collega s aan de Sor bonne als een goeden raad voorleggen. Het schrijven luidt aldus: De hoogleeraren van de universiteit te Santiago behoorende tot alle politieke par tijen en evenals u voorstanders van vooruit gang, recht en vrijheid, werden pijnlijk getroffen door uwe enthousiaste en onrecht vaardige uitingen, aangaande de Ferrer- zaalc. Zij doen bij dezen een beroep op uw gevoel van eer en uwe gevoelens van inter nationale vriendschap en vragen u dringend deze zaak rustig en onpartijdig te beoor- deelen. Dan hebben zij de vaste overtuiging, dat gij uw oordeel geheel zult wijzigen, juist zooals uw geweten u dat voorschrijft. Werkelijk een raad die wij onzen Ferrer- enthousiasten dringend aanbevelen 1 F a mi li e da m a. Een vneeselijk drai- ma heeft zich te Villaverde, een dorp hij Madrid, afgespeeld. Na, verscheidene 'revolverschoten op zijn schoonbroer gelost te hebben, heeft Ca;r- ramlpa de vlucht genomen, na eerst de kruiken, waaruit die familie dronk, vergif tigd te hebben. Den volgenden nacht is Carramipa. zijin huis binnengedrongen en heeft zijn schoonmoeder pn zijn vrouw in haar slaap verrast en hen de navaja in de horst gestoken. De wonden der beide vrouwen zijin heide doodelijk. Toen de politie 'smorgens 'thuis van dan moordenaar binnendrong, lag Car,- rannpa' hij 'tlijk van zijn vrouw. Met een scheermes heeft bij zich den 'hoofdslag ader doorgesneden. Maandagmorgen speelde zich in een klein café, in de de omstreken der Belgische provinciestad Doornik gelegen, een bloedig drama af, dat aan twee nienschen het leven kostte. De wachtmeester der te Doornik gestationneerde gendarmen, Karei Fournier, doodde in een vlaag van jaloesie Germaine Avenne, een 17-jarig meisje, dat te zamen met haar jongere zuster het café „Source des Mottes bediende. Na Germaine gedood te hebben, ontnam Fournier ook zich zelf het leven Diefstal in .een krankzinnrir g enge sticht. Zaterdagnacht heeft een groote diefstal in 't krankzinnigengesticht te Avesa, een plaatsje in de provincie Na pels, plaats gehad. Do inbrekers zijn in de admdnistratie- bureaux binnengedrongen en hebben daar de brandkast opengebroken, waarin de gelden en effecten van de verpleegden; lagen. Zij hebben een buit, die men op ongeveer 1.300.000 francs schat, meege nomen. Tot nu toe heèft de politie geen enkele aanwijzing die haar op 't spoor van de dieven kan brengen. Ernstigongeluk. Een hevige brand heeft te Petersburg een complex huizen verwoest; er zijn 7 dooiden en 4 gewonr den, van wie een doodelijk. Groote brand. In eene groote fat briefc in de Kommandantenstrasse te Ber Studenten vergiftigd. Men .meldt d.at een mysterieuss epidemie van vergiftiging tegelijkertijd onder de studen ten van drie colleges is uitgebroken, in een van de zuidelijke gedeelten van Nowi-York. Twee honderd studenten moesten naar huid terugkeeren wegens de verontrustent Amsterdam, 3 November 1909. Aardappelen Zeeuwsehe bonte f 2 60 a f 2,70; blauwe f 2 50 a f2 70; Eigenheimers f 1.80 a f2 40. Den Haag. Hedennamiddag had in de zaal van het Kon. Zoöl. en Botanisch ge nootschap de overdracht plaats van het huldeblijk (een gouden, zilveren en bron zen gedenkpenning) aan den aftredenden directeur-generaal van den Landbouw, den heer Lovink. De heer De Bruine-, voorzitter va.n bet Landbouwooimité, hield daarbij eene toespraak, waarin hij de groote verdiensten van den heer Lovink schetste en hem de verzekering gaf, dat hij zich in de Nederlandsche Landbouw- kringen eene blijvende eereplaats heeft verzekerd. Amsterdam. Volgens geruchte zou. zoo deelt „Het Volk" mede, de ontslagaan vrage van burgemeester Van Leeuwen uit zijn ambt niet moeten gezocht worden in het feit, dat meerdere socialisten en ook de ontslagen gemeenteambtenaar Gulden 'den Ainsterdamschen raad zijn binnen getreden. De oorzaak zou schuilen in eene uitlating van burgemeester Van Leeuwen aan een verslaggevervan „Het Handels blad". Aan dien persman toch zou de burgcirieesier na zijne Amerikaansche reis hebben verklaard, dat de sympathie der Vereendgde Staten voor Nederland van dien aard was, -dat wij, ingeval Duitsch- land ons zou willen inpalmien, hij' de ïe- -geering der Unie op steun zouden kunnen rekenen. Naar aanleiding van deze uitlating, waaraan Duitschland aanstoot zou kunnen nemen, zou burgemeester Van 'Leeuwen door de Ministers van Binnen- en Bui- tenlandsehe Zaken ter verantwoording zijn geroepen en daarop door Mr. Van Leeu wen te kennen zijn gegeven zijn burge meestersambt te willen nederleggen. Amsterdam. De dienstweigeraar Kril- ler, die voor eedsweigering terecht stond, id schuldig, doch niet strafbaar bevonden. Zulten. De rechtbank sprak heden vrij eeno zekere J. F., huisvrouw van D. K., beschuldigd haren man do-or verdrinking va.n het leven te hebben willen beroio- ven. D-e vrijspraak geschiedde, ofschoon de vrouw volledige bekentenis had afge legd! en in eene zitting met gesloten deu ren. In triomf werd ziji met haar man per rijtuig huiswaarts geleid. Alkmaar. De Rechtbank eischte tegen -den redacteur van „Het Ankier", eene scheepscourant, 14 dag-en gevangenisstraf wegens smaadschrift tegen officieren der vloot. Leiden. Procesverbaal is opgemaakt tegen een Egmonder matroos, die op zee zijn kameraad, een Leidenaar, in het heen schoot. In het hospitaal alhier is de kogel uit de wonde van den getroffene ver wijderd. Londen. De gemeenteraadsverkiezin gen in stad en provincie wijzen; voor de socialisten op een besliste nederlaag. Vlissingen. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan school F hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Tot zetter voor 's Rijks directe belastin gen in de gemeente Noordwelle is door den heer Commissaris der Koningin in plaats van den heer J. A. Franken, be- no.erndl de heer K. Elenbaas aldaar en in de gemeente St. Kruis in plaats van den heer L. de Smet, de heer P. B. Wijffels aldaar. Tot opzichter bij den Rijks Waterstaat te Breskens is benoemd de heer J. P. de Ruiter van IJmuiden. Bij Kon., besluit is benoemd tot direc teur' van het telegraafkantoor te 'Deventer de heer G. J. Acket, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Ter- Neuzen. LEGER EN VLOOT. De tot kapitein hij het 3e regiment infanterie benoemde lo luitenant G. H.E Dierkees vau het regiment grenadiers en jagers komt te Middelburg in garnizoen. De kapt. jhr. A. F. van Spengler van het 3e reg. int', te Middelburg, die bevorderd is tot majoor, kamt te Bergen op Zoom in garnizoen. Gedenkteeken wijlen Dr. Schaepman. In navolging van Rome en Rijsenburg, wil de „Twentsche Courant" een gedenk teeken gesticht zien voor wijlen dr. Schaep man, in zijn geboorteplaats Tubbergen. Vrijdag 19 November a. s. zal ter open bare terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg worden behandeld de zaak tegen C. B., 19 jaar, vroeger koetsieij bij de firma Van Gend en Loos, geboren en wonende te Vlissingen, thans gedeti neerd] in het huis van bewaring' te Mid delburg1, beklaagd van verschillende dief stallen ten nadeelo van p'ersonen, die hunne goederen aan genoemde firma ter verzending hadden toevertrouwd. In deze zaak worden vanwege het O. M. 5 getuigen gedagvaard. Correspondentie. Correspondent Middelburg. Uw bericht over tramlijnen was reeds ïn ons bezit en ter zetterij. Wij hebben het dus terzijde gelegd. D e 'Redactie. Goes. Bij de gisterenavond alhier in de Prins van Oranje, ten verzoeke van den heer D: A. Klaevers, ten overstaan van den notaris W. van Campen gehouden veiling van bet woon- en winkelhuis met erf te Goes aan de Magdalenastraat, wijk, A, no. 20, op den hoek van den Opril 'van de Vlasmarkt, is dit perceel, wegens onvoldoend 'bod, op f 3900 opgehouden. Sluis. Op 30 Oct. werd, alhier aanbe- steed: het bouwen van eene villa voor den heer Cox. De architect en besteder was de heer J. van Raai uit Oostburg. Inschrijvers waren: B. Mergaert te Knocko voor fr. 33.900P. Daansen te Oostburg voor f20,634; W. Daansen te Oostburg voor f20.700; P. Boogaard te Neuzen voor f24,200; A. van Baal te Oostburg voor f24.510; J. Boogaard ypn Aardcnburg voor f 24,600D. de 'Smit te Sluis voor f 24,750; P. 'Verhage te Sluis voor f 25,700J. F. Bauer Jr. voor f 26,200. Het werk is gegund aan B. Mergaert te Knocke (België). Ten overstaan van Notaris I. C. Vetback werden Donderdagavond in de Oude Vriend schap te Vlissingen in het openbaar geveild: lo Een huis, met erf en grooten tuin waarin vruchtbooraen te Vlissingen aan de Scherminkelstraat no. 10, kadastrale grootte 4 aren 25 centiaren opgehouden op f4950: 2o. Een huis en erf aldaar aan de Dijkstraat uo. 75, kadastrale grootte 77 centiaren. Hoogste inschrijver de heer G Hassenier voor f 140O, kooper dezelfda voor f1540. Door het polderbestuur van Walcheren werd Donderdagmiddag te Middelburg verpacht de heffing van tolgeld in de ja-en 1910, 1911, en 1912 op de straatwegen des polders. Hoogste bieders waren voor de volgende 7 tol palen: bij de Noordpoort te Middelburg C. v. d. Putto f3209, bij de Seispoort aldaar C. Dingemause f 1417, te Serooskerke G. Jobse f1350, te Oostkapelle A. Vos f806, te Domburg fl. Janse 1350, te Grijpskerke A Vos f 193 en op den Meliskerkschen weg bij Mariekerke A. Poppe f 285. („M. O.") GOES. Ondertrouwd3, Adriaan Auke Somer, 38 j., wedur. van Anna Maria Vervoorn te Goes en Anna Adriana "an der Weel, 41 j. jd. te Middelburg. Geboren: 3, Cornelis, z v. Pieter West straie en Sara Visser. Overleden: 2, Jan de Kok, 71 j gehuwd met Johanna Jacoba Elsman3, Cornelia van de Perel, 67 j gehuwd met Marinus Heinsdijk. Van 2 en 3 Nov. MIDDELBURG. BevallenC. C. Gillissen^ geb. Hooftman, z. Van 30 Oct.2 Nov. VLISSINGEN. Bevallen: M. Baljé, geb. Vi'eelce, z.G. J. Drijver, geb. Van Breen, z.H. W. C. Wolf, geb. 'Klijhsoon, d.H. Vet, geb. Van de Woerd z.; C. C. Roe ting, geb. Wiessels, z.H. Verheule, geb. Reijnhout, d. (levenl.) Overleden.P. Baart, man K. Westveeï, 57 jaar. Van 14—31 Oct. KRUININGEN. GeborenWillem, Frans, z. v. Willem. Prins en Francina Kroon; Cornelis Marinus, z. v. Karei Rijkhals en Ivatharina Stevense; Mathijs, z. v. Adriaan Jacobus Linderibeigh en Jannetje Waver rijn; Abraham, z. v. Huhrechl. Kievit en Maatje Leijs; Farra, d. v. Jacobus Sinke eu Jannetje Machelina Mol; Cornelia Geer- truida ,d. v. Jacobus Sinke en. Pieteroella Maria' Stevense; Jacoba Lena, (1. v. Fran cois van der Hart en Anna Stroosnijder. Over de m,aanid Oct. 0VEZAND. Geboren2, Magrieta Corne lia, d. v. Adriaan de Jager en Leuntje Catharina Maat; 11, Cornelis Adriaan, z. v. Johannis Frederik; Moerman en Jan netje Veerhoek; 30, Johannes, z. v. Pieter de Jonge en Cornelia Akda. Overleden1, Cornelis Remijn, 68 jaar, man van Johanna Vermue. NISSE. Geboren6, Marinus, z. v. Laurus Poortvliet en Maria Huige; 27, Paulina en Christiaan (tweel.) van Marinus Hoogesteger en Elizabeth Bosman. Overleden: 24, Jan Johannes Kegel, 2 jaar. DrIEWEGEN. Geboren13, Paulus, z. v. Marinus de Dreu en Magdalena Christina van de Velde. 'sHEER ABTSKERKE. Overleden: 24, Wil lem van Stee, 88 jaar. KRABBENDIJKE. Geboren5, Cornelia, d. v. Johannes Lobbezoo en Jacoba Dees; 8, Jan Allewijn en Allewijn Jan (tweel.), van Steven Hollebrandse en Geertje Jo hanna van den Bos; 9, Adriana 'Maria, d. v. Dingeman van der Wierf en Maria Tannetje Sandee; 23, Catharina Helena en Maatje Adriana (tweel.) van Jan van Luijk en T'ana Josina Witte; 27, Abraham Pieter, z. v. Willem Koster en Abberdina Blok. Overleden: 2, Jan, 2 jaar, z. v. Cornelis Hoekjman en Adriana Joppe; 5, Marinus Kaal, 72 jaar, echtgenoot van Cornelia van Boven, eerder weduwnaar van Elena Kop- mels, daarna van Lourina Schrier; 14, Bastiaan den Exter va;n den Brink, 78 jaar, wedn. van Maria Nagelkerke. HOEDEKENSKERKE.Geboren: 2, Adriaan Jiainse^z. v. Jan Rijken Cornelia Hoondert; 7, Neeltje Cornelia, d. v. Joost de Waal en Francina de Bart; 15, Augustinus, z. v. Marinus. Boudens en Cornelia de Pun- dert; 18, Machellina, d. v. Pieter Poelman en Willemina Vermaire; 26, Gideon, z. v. Jacob Quinten en Pieternella den Decker. Overleden: 19, Johannes Joziasse, 53 j„ echtgenoot van Neeltje de Visser. CADZAND. Geboren: 27 Oct., Dirk, z. v. Willem! Jacobus van den Heuvel en Janneke Adriana van de Putte. Zeeuwsehe Landbouwmaatschappij. Dinsdag vergaderde in „de Prins van Oranje" te Goes de afdeeling Goes der Maatschappij tot bevordering ya.n Land bouw en Veeteelt in Zeeland. De voorzitter, die heer I. 'G. J. Kake- beeke, herinnerde in zijn openingswoord aan de verandering, die in het hoofdbe stuur gekomen is en wijdde eenige woor den van warme waardeering aan den af-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 3