UIT ZEELAND. gen, daarbij geuit, heeft de heer R. kun nen opmaken, dat het stakers waren, die vermoedelijk wraak wilden nemen, omdat du heer U. een Engelsch varensgezel, nog Engelseh onderdaan en werkwillige, in be- schwuiing had genomen, en diens gezin bescherming had doen verleeiien. Ofschoon tot laat in don avoind we hebben ons daarvan rond de haven tot half elf persoonlijk overtuigd alles rus tig was, schijnt na het sluiten der café's en na afloop van een tooineel-voorstel- ling, een aantal kwaadwilligen zich te hebben vereen igd. Ofschoon de politie onmiddellijk bij de hand was en bet buis gedurende den nacht bewaakt is geen dader opgespoord kunnen worden. \u have en lichaam be dreigd worden, verdiend het zeker ernstig oveiweging, des Zaterdags en Zondags do herbergen vroeger te doen sluiten en publieke vermakelijkheden te schorsen. Den leider trouw. In bel laatste nummer van het weekblad ..llaagsche Stemmen" spreek! mr. .1. A. de Wilde, de schrijver van de brochure ..Den leider trouw", in een ingezonden stuk nog eens met beslistheid tegen dat hij de schrijver zou zijn van het artikeltje, waarin weid medegedeeld dat de antire volutionairen <lr. Kuyper trouw zullen blij ven „door dik en dun". Air. De Wilde deelt nu mee, dat bij niet zal aansporen om dr. Kuyper „door ilik en dun' 'trouw te blijven, dat hij dr. Kuyper niet onmisbaar acht, maar da,t do antirevolutionairen verplicht zijn den smaad, dien dr. Kuyper nu te dragen krijgt, mee te dragen, omdat (lie een go- volg is van zijn trouw aan bet antire volutionaire beginsel. Do heer De Wilde zegt „Do antirevolutionaire partij zal aan de wereld een solidariteit tonnen, die niet zal nalaten haar met jaloerschheid te ver vullen. Als dr. Kuyper straks weer zal spreken in liet parlement, dan staat bij daar niet slechts als de erkende leider van de anti-revolutionaire Karaercluib, maar bovendien als de vertrouwde tolk van ons anti-revolutionair volksdeel, waarvan bij bij de gratie Gods sinds meer dan 30 jaren do kampioen en leidsman is". '1 en slotte zegt mr. De 'Wilde, dat de antirevolutionairen er in moeten berus ten, wanneer dr. Kuyper het uur, om over do lintjeskwestie lo spreken, nog niet ge komen acht. Minister Heemskerk. 110 .Minister van Binnenliuulsehe Zaken Is Maandag ter audiëntie bij H. AI. de Koningin naar het Loo vertrokken. Afscheid baron Van Heeckeren van Keil. Reuter seinl uit Stockholm: Do Koning ontving .Maandag te Frerlens- boï'g den Nedeilandse.hen gezant, baron v. Heeckeren van Keil, die zijn afscheids brieven overhaul lig.de. De gezant werd met zijn echtgenuote aan de koninklijke tafel genoodigil. Prov. Staten Zeeland. Rij hot voorstel van Ged. Stalen tot het aanleggen van een Ilecauvi 1 te-tram van Hansweert naar lake, teekenen God. Staten o.a. bel volgende aan: In de ver gadering der l'rov. Staten van 11 No vember 1904 werd besloten, na het ver krijgen van de nood'ige vergunningen over te gaan tot den aanleg en de exploi tatie van een paardentramweg van Hans. weert naar Vlake. lntusschen heeft 4n de vergadering dor Prov. Staten van l(i Juli j.I. do hoer Dumoleijn verzocht, een nader onder zoek te willen instellen naar de moge lijkheid van een Decauville-tram op ge noemd traject en is door den heer Van Romp-u, namens het Gedeputeerd colle ge, dat onderzoek toegezegd. Ofschoon do toestand van den te vol gen weg, vooral bij de Schoorsche brug, niet zeer gunstig is, zoadat belangrijke werken noodig zijn om een geschikte baan voor het leggen van rails te ver krijgen, werd do aanleg van een tram weg uitvoerbaar geacht. De „Société nouvelle des établisse- ments Decauville ainé", ontraadt het ge bruik van automol rices, met het oog op de bochten in de baan. Zij geeft in overweging als trekkracht Ie bezagen een petroleum-locomotief, welke in staat zal zijn, desnoods twee personen-rijtuigen, elk niet 24 zitplaatsen en een com partiment voor bagage, voort te bewe gen. De kosten van (aanschaffing van het materieel van twee locomotieven en twee personenrijtuigen worden door de .Maat schappij opgegeven te zullen bodragen (18500 francs, gelijk staande met ongeveer f 31(100. In verband met andere kosten schijnt liet, naar Ged. Staten opmerken, veilig do kosten van aanleg van baan en ma- toneel in l'otaal te stellen op oen be drag van 1' (10.000. Tot dusver werd door ile reizigers voor hot gebruik van de omnibussen niets be taald. In de indienststelling van een be ier vervoermiddel mag volgons Ged. Sta ten een bijdrage van 10 cent per per soon worden gevorderd. Het is aan te nemen, dat dau een deel der reizigers, liet traject Vlake- Hansweert te voet zal afleggen; met liet oog daarop stellen Ged. Staten, .ofschoon het getal reizigers, in de laatste jaren plm. 27.000 bedroeg, de opbrengst niet hooger dan f2000. Voor goederen en postvervoer kan oen bedrag van f 1000 worden gerekend, zoodat de ontvangsten op 'f 3000 kunnen worden gesteld en liet tekort op de exploita tie op f 4600. Daar tegenwoordig voor liet vervoer met omnibussen 13700 per jaar wordt betaald, zal het nieuwe vervoermiddel ongeveer f900 per jaar meer uit de pro vinciale foindsen vorderen. liet komt Gel. Staten voor, dat deze betrekkelijk geringe uitgaaf gebillijkt wordt eensdeels door hel grootere gemak, dat aan de reizigers wordt verschaft, an derdeels omdat (daardoor .de 'provincie on afhankelijk worde van het al of niet aanwezig zijn van bruikbare paarden te lake en te Hansweert en van do eischien, welke de eigenaren dier paarden zou den kunnen stellen. Ook mag niet uit het oog worden verloren, dat Je uitgaaf voor de provincie verminderen zal, wan. lieer de herhaaldelijk uitgesproken ver wachting opgaat, dal vele reizigers uit het zoogenaamde vijfde district, die thans hun reis over België nemen, de route over Hansweert zullen nemen, zoodra de oude omnibussen door een meer com fortabel middel van vervoer zullen zijn vervangen. Ged. Staten ineenen dus, dat tot den aanleg van een tram als hierboven is omschreven, moet 'worde,n overgegaan en vinden daarom alleszins, vrijheid een voorstel in dien zin aan de l'rov. Sta ten te doen. HET TRAMPLAN. De tramweg vangt aan bij lo loegangs- brug tol de ponton van den provincialen Stoomboot-dienst van Hansweert naar Walzoorden en volgt verder noordwaarts den biimenberm van den Westhavendam van de Rijkskanaalhaven te Hansweert. De spoorstaaf is hier voorgesteld met den boven .kan t te liggen lot 3 M. -|- N. A. P., dn verband waarmede de be staande bestrating opgebroken en zoo veel noodig hooger lierlegd wordt. De bestaande oprit naar de kruin van den zeedijk van het waterschap Krui- ningen te steil zijnde, wordt voorgesteld dezen over de volle breedte te velrhoo- gen, en .daaraan eene helling te geven van 70 op 1. Langs dezen oprit wordt ook 't jaagpad geleid tot op 'n punt, ter breedte van 3.50 Al., onder eene helling van 30 op 1 (afdaalt naar het plateau be zuiden de zuidelijke waterkeering op het sluispla.teau. De trambaan bereikt Qp de kruin van den dijk van genoemd waterschap de hoogte van 4.75 M. -(- N. A. P. In den hoek, gevormd tusschen den Westhavendam en dein genoemden zee dijk, wordt de berm verhoogd en worden de beloopen daarvan met steenglooing verdedigd; op dit aldaar gevormde pla teau wordt de rijtuig-remise gebouwd. Om deze te kunnen bereiken, wordt een halve wissel in de trambaan gelegd, toegang gevende tot, .een draaischijf, te plaatsan tegen den zeedijk valn het waterschap Ivruiningen, van waar Ie rijtuigen op de sporen kimmen worden gebracht, toegang gevende itiot de remise. Aan .deze remise wordt verbonden oeno werkplaats, voorzien van smidse, draai bank enz. Van .de kruin van den zeedijk, tusschen de rechtstandsniuren der coupure, volg! de trambaan de waterkeering langs de westzijde van het sluisplateau op de hoogte van 4.75 M. -f- N. A. P., om, van even voorbij, het puilt, waar .deze oostwaarts ombuigt naar de buitenvloed- deuren der kleine sluis, onder eene hel ling van 70 op 1 af te dalen tot do hoogte van den oostelijkeal berm van den westelijken kanaaldijk of 2.75 M. -j- N. A. P., nabij hectometerpaal 8. De hier bestaande afrit paar het sluisplateau eu de bestaande ,op- en afrit over de binnen- waterkeering van .dit plateau worden in den afrit voor de trambaan opgenomen, vu aan dezen wordt eene breedte ge geven van 5.00 Al. Aangezien de binnen waterkeering door dezen afrit wondt doorgesneden, wordt .deze naast dezen nieuwen afrit omgelegd tot het puilt, waar .deze de hoogte van 4.10 M. -j- N. A. P., zijnde die der bin nen waterkeering, bereikt. foor het maken van deze werken wor den op de bestaande opritten en op liet sluisplateau voorkomende verhardingen opgebroken en op den nieuwen afrit ber ingd. Aangezien nabij ihectometerpaal! 8 veel al goederen Voor Hansweert gelost of geladen worden, Imet den toestand van den berm aldaar zoo weinig mogelijk ver anderd worden en is, met het oog daarop, de hoogte van .den berm ook! voor die der trambaan aangehouden. Den oiostelijken berm van den weste lijken kanaaldijk volgende lot nabij den breeden oprit, 'toegang gevende 'tot de kruin van den dijk nabij hectometerpaal 24, wordt de trambaan gelegd ter gemid delde hoogte van dien berm, aanvanke lijk over korte lengte op 2.75 AI. ver der over 300 Ai. lengte op 3.00 AI. -|- en voorts over ruim 1100 M. lengte op 2.60 M. -j- N. A. P., en deze verschil lende hoogten met hellingen van 70 op 1 verbonden. De te steile helling van den opril nabij hectometerpaal 24 maakt den aan leg noodig van een nieuwen oprit onder eene helling van 70 op 1 en zoo bread, d,at ook het jaagpad daarlangs van den berm tot de kruin wordt gelei I. Dp do kruin gekomen kruist de tram baan den grindweg, waarvoor gerekend is op Do noodige nieuwe bestrating over de volle breedte der verharding, en blijft dan aan dein westkant van d,ien weg op zoodanigen afstand van de aldaar aan wezige schering, dat eene breedte valn ten minste 0.75 Al. over blijft tusschen die schering en den buitenkant der wa gens; oostwaartsche verlegging van den grindweg over de kruin van den dijk is noodig. Ten einde op de hoogte te komen van den bovenkant van het dek der Schoor sche brug of 4.76 At. -)- N. A. 1'., wordt de weg over de volle breedte onder eene belling van 70 op 1 verhoogd. Naar do brug wordt de trambaan onder een boog van 20 Al. straal omgebogen. In dezen boog ligt de trambaan waterpas; omdat de weg daartoe verhoogd woel worden, moeten ook de afritten in de richting naar Sebore en in noordelijke richting worden verhoogd; deze verhoogingen zul. len onder eene helling van 25 op 1 met de bestaande afritten verbonden worden. De trambaan loopt verder waterpas ovelr ide brug, die versterkt wordt door het aanbrengen op de dwarsdragers van balkijzeren liggers onder de dekken, tier plaatse waar de spoorstaven komen te liggen. Van het oostelijk landhoofd af buigt do trambaan met een boog van 20 Al. straal om naar de kruin van den oos telijken kanaaldijk, in welke bocht de spoorstaafhoogte waterpas blijft. Deze watPTp, as-ligging vereischt geen bijzon dere werken, daar door de verhooging en verbreeding der dijkskruin, door het Rijk uit te voeren (in verbant met het maken van een tweede doorvaart dooi de Vlake brug), ter plaatse een wafceir- pas-ptateau verkregen wolrdt. Door bef maken van den boog komt de trambaan echter nog op het hellende gedeelte van den oprit in de richting naar Vlake; (leze oprit zal dus aan hel boveneinde eeni- germate verbreed en de aldaar aanwe zige schering zal iets verplaatst moe ien worden, terwijl voorts de oprit over de volle lengte verhoogd zal moeten worden. Van het punt, waar Ie trambaan op de kruin van den oostelijken kanaaldijk komt, tol nabij, het station Vlake, wordt verder die kruin gevolg.I, om met oen boog van 29 AI. straal om te buigen naar het stationsplein. De totale lengte van le trambaan van af het beginpunt 'tot aan het eindpunt bedraagt 3000 Ai. Geldleening prov Zeeland. Volgens de voorwaarden waarop door Ged. Staten van Zeeland aan de Prov. Staten wondt voorgesteld tol het aan gaan van een pCts. geldleening van f97500, zal ide leening in ten hoogste 50 jaren wouden afgelost ,te beginnen met het 'tweede jaar, volgende op dat, waarin ide leeniiig wordt aangegaan. Jaar lijks wondt ten minste f 1000 afgelost. De Staten der provincie behouden echter de bevoegdheid om de leaning spoediger al te lossen. Dc uitgift der leening geschiedt ineens of bij. gedeelten naar gelang van de be hoefte, hetzij bij openbare inschrijving, hetzij on lerhainds, maar Ged. Staten wen schelijk achten, in beide gevallen tegen aan te bieden 'koersen. De rest is halfjaarlijks betaalbaar op 1 Januari en 1 Juli van elk jaar. Die obligation zijn groot .f 1000, doch kunnen gesplitst wouden in twee obli- gatiën, ieder groot f500. Volgens het plan tol het aangaan van een geldleenjing van f 60.000 heeft de aflossing van deze leening plaats in ten hoogste 20 jaar, te beginnen met het tweede jaar, volgende op dat, waarin de leening wondt aangegaan. Jaarlijks wordt tenminste f2000 afgelost. Overigens zijn Ide voorwaarden gelijk a.an die van het plan der geldleening van f 97.500. Goes. B. en W. hebben benoemd tot leden der commissie voor de graanbeurs de hoeren; I'. Lindenberg, Womeldinge, B. Remijn Azn., Nieuvvdorp-, A. Al. C. de Jonge Muloek Houwer, Goes en L. 'Ou veko-t Czn., Goes. - Het schijnt de a. s. Toondagen een lieele kermis te zullen wonden. Naar men zegt komt er een stoomfiets, een cine matograph, een beestenspel, een 'draai molen, oliebollen- en palingkramen enz. Verschillende wagens zijn al aangekomen en staan aan het station den dag van opslaan af te wachten. - Dat ook in deze streken gebrek aan werkkrachten beerseht in de bietencultuur en met het. rooien der beetwortelen een aardig daggeld te verdienen valt, kan bier- uit blijken, dat een persoon uit Nooird- Beveland arbeiders in deze stad zoekt om tegen een daggeld van f 2.50f 3 op Noord-Beveland in het bietenhuid werk zaam te zijn. Die eenige schaduwzijde van dit mooie aanbod is, dat het slechts een tijdelijk werk betreft, anders gelooven wij wel dat menige arbeider erop zou ingaan. In een der plaatselijke bladfn wondt da diefstal vermeld van een hemd. Hier over' vernemen wij nader Vrouw Z. taan den Westwal vermiste Vrijdag j.I. van haar waschgoed, dat bui len te drogen hing, een hemd. Even te voren was een koopvrouw ge passeerd, haar waar ventende. Op deze viel verdenking en men ging haar na, doch tegenover vrouw Z. ontkende zij iets van (ten diefstal te weten. Toen echter de _politio werd gehaald en cleze de vrouw in verhoor nam, viel zij door de mand. Het gestolen hemd, onder baar schort verborgen, kwam voor den dag. Middelbnrg Maandag herdacht (le beer M. Fokker, gemeente-ontvanger alhier, onder veel bewijzen van belangstelling den (lag, waarop hij voor 25 jaar als zoodanig in dienst trad. 's .Middags werd hem bij monde van den gemeente-secretaris, den heer mr. G. J. Sprenger, namens de ge meente-ambtenaren een bronzen beeld aangeboden, 's Aliddags receptie, en daar na een diner, aangeboden door de leden van den raad, den burgemeester, den secretaris eu den in September j.I. afgetre den wethouder, den lieer W. J. Sprenger. Tijdens dat diner werd den jubilaris namens genoemde hoeren een portefeuille aangeboden met een aantal oude teekenin- g-en van de heerlijkheden op' 'Walcheren. Maandagmorgen is men op den Tram- singel bij de militaire slachtplaats begon nen met het leggen van oen wissel voor de electrische tram. Tijdens (loze werk zaamheden is het verkeer voor rij- en voertuigen gesloten, hetgeen zéér lastig is op dit drukke punt, vooral waar men rekent niet voor Zaterdag a. s. met het wei'k gereed te zijn. Als deze wissel gereed is zullen er tusschen Vlissingen en hier drie zijn, en wel de oude te Souburg, de nieuwe aan den hoek Aagje DekenstraatPrins Hon- drikweg en de bovenbedoelde. Deze drie schijnen voldoende te zijn om gelegenheid te geven ieder kwartier van beide uit einden, trammen te doen vertrekken. Alen schrijft ons uit Middelburg: Ged. Staten stellen voor 2 geldleenimgen aan te gaanéén van f 97500 voor een voorschot aan de christelijke verpleging van krankzinnigen, en f 60.000 voor aan te leggen de tram VlakeHansweert. Voor do tram KnockeBreskens stellen Godej). Staten voor oen renteloos voorschot van ccn derde der kusten tot het maximum van f 33900. - I)e vcreeniging „Uit het Volk-Voor het Volk" alhier heel't het voornemen oji- geval, om evenals vroeger, het laatst in 1904, een St. Nicolaasfeest te organisee- ren. Do bedoeling is om de kinderen der onvermogenden en indien de frnaiitiën het toelaten ook die der minvermogenden tus schen do 6 en 12 jaar, die der openbare of bijzondere scholen, een pretligen avoind lo bezorgen. Om haar doel te kunnen bereiken moet de vcreeniging echter over ruime, zéér ruime middelen beschikken. In 1904 kos ten alleen de presentjes f 1250, toen wor den 2000 kinderen bedeelt. Verschillende Middel burgsche dames, van allen rang, stand en gezindte, ver klaarden zich volgaarne bereid, om in alles te willen helpen, zoowel tot het in ontvangst nemen van gelden en geschen ken, ais bij de verdeeling, inpakking en bezorging van een en ander. De uitdeeling zal, evenals toen, in de woningen geschieden, daar zij steeds ge bleken is zoo het meest te beantwoorden aan liet beoogde doel, n 1. oim aas de kindellen met hunne ouders een genoeg lijken avond te bezorgen. Do vereeniging rekent op de algemeene sympathie, opdat verwezenlijking van haar plan mogelijk zij1 en wij sporen indien nog noodig onze lezers en lezeressen aan do dames niet met leege handen we.g te zenden en indien jnen vergeten mocht worden er aan te denken, dat het adres van den penningmeester der ver eeniging is de heer P. 'W. H. de Kan, Spanjaardstraat. Vlissingen. De tweede in aanbouw zijnde nieuwe mailboot voor de maatschappij „Zeeland", het stoomschip „Oranje Nas sau", is thans in zoover voltooid, dat binnenkort d-e proeftocht kan worden ge houden en men het schip op het laatst van deze maand te Vlissingen verwacht. De mailbooten der maatschappij „Zeeland" vervoerden gedurende de maand October 10722 passagiers tegen 10695 iu diezelfde maand van 1908. Met liet baggeren in het Marinedok alhier, is de vorige week do telefoon kabel defect geraakt, tengevolge waarvan da aangeslotenen aan 'het telefoonnet aan do Buitenhaven niet konden telefoneeren. Men is nu begonnen met het leggen van een nieuwen kabel. (VI. C.) Zondagavond tusschen 6 en 1 uur is in de Hellebardierstraat een begin van brand ontstaan in de woning van L. v. d. W. aldaar. De brand was vermoedelijk ontstaan door het spelen met lucifers door do kinderen en werd door spoedig toegeschoten hulp in den beginne ge- hluseht. (VI. C.) Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand October 1909 in de rijkspostspaarbank ingelegd f 28895.99s en terugbetaald f29520.26. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9806. - Men is thans bijna gereed met het plaatsen der palen in de Walstraat voor do electrische tram. Het is zeker wel op merkelijk dat waar in de 'Langoviele te Middelburg de draden door middel van rosetten aan de huizen worden bevestigd, hier de Walstraat wordt ontsierd door verschillende palen. Aan bet centraal lelefoonhureau alhier, werden gedurende de maand October 15639 verbiu lingen aai gevraagd ut gemid deld per dag 500 aansluitingen. Spoorwegongeval te Krabbendijke. Door het derailleeren van een wagon, geladen met beetwortelen, geraakte Za terdagavond te Krabbendijke do spoorbaan onklaar en werd de weg zóó versperd, dat de geregelde treinenloop eene ernstige ver traging ondervond. Zoowel de treinen van als naar Vlissingen kwamen uren te laat op de plaats hunner bestemming aan. Het gevolg hiervan was, dat vele reizigers tot een geduldig wachten op de Zeeuw- sche tusschenstations waren gedoemd en blieven eu couranten uit Holland te laat werden bezorgd. Een ploeg wegwerkers, uit Roosendaal ontboden, wist evenwel in den nacht van Zaterdag op Zondag de lijn vrij te maken, zoodat Zondag reeds do gewone dienst zonder stoornis kon geschieden. Persoonlijke ongelukken hadden bij dit déraillement niet plaats. lerseke. Zondagnacht hebben laffe kwaadwilligen de woning van Joh. Min- naard alhier met teer en earbolineum be streken. (Zeeuw.) Hansweert Het. met lijnzaad geladen, sloepschip Cornells, schipper Scholt, ko mende van België is alhier in de haven iu aanvaring geweest met het van Prui sen komend sleepschip Robust, schipper do Jong. Beide schepen bekwamen belang rijke averij aan het voorschip. (Zeeuw.) Hoedekenskerke Voor het volgen van den cursus voor herhalingso-niderwijs voor jongens bestaat in deze gemeente al zeer weinig .animo. Bij de jongst gedane oproeping daar voor meldden zich slechts 3 liefhebbers aan. Kruiningen. Op de jongste vergadering van de landbouwafdceling Kruiningen, ge houden in 't hotel Korenbeurs, deelde de voorzitter mede, dat te Waarde doolr den beer De Smidt uit Middelburg een cursus zal gehouden worden in landbouwboek- houd-en. Ingekomen was een teekening van 't tentoonstellingsterrein door den heer J. Le Clercq. Te Rilland, Krabbendijke, Kiuiningen en AVemeldinge worden landbonwcursussen gehouden. De tentoonstelling gaf een te kort van f 300,51. Do aftredende bestuursleden J. G. van Nieuwenhuijzen en J. Welleman werden herkozen en de heer J. Kooijman als pen ningmeester in plaats van den heer M. Rostense, die vertrekt, en in diens plaats :(e heer A. van Hootogem. Do heer J. Mol werd benoemd tot afge vaardigde voor de Hoafdbestuursvergade- ring. In overweging wordt genomen een on derlinge b: andwaarborgmaatschappij voor Zuid-Beveland op te richten. Serooskerke. De arbeider J. S. al hier, die Donderdagmiddag met een met pulp beladen wagen van Middelburg kwam, wilde van zijin wagen gaan toen het paard doorreed. Door de gladheid gleed hij' met den voet van den draaiboom met het gevolg dat hij1 onder den wa gen viel. Een .der wielen reed hem over de vingers en kwam nog in aanraking met het hoofd. Hand en hoofd waren ernstig verwond. Natuurlijk werd zoo spoedig mogelijk geneeskundige hulp ver leend. (M. C.) Breskens Vrijdag j.I. vergaderde de ge meenteraad. Slechts 4 leden waren tegen woordig. De gemeentebegrooting werd vastgesteld op f 45578.29. De kosten voor de reparatie van het verbouwen van de woning van het schoolhoofd werden vast gesteld op f 345. Aan de afdeeling Schuttevaêr was een schrijven ingekomen om geen schoolgeld te heffen van voor enkele dagen school gaande schipperskinderen. Van de firma Van den Berghen te Heiligerlee was een schrijven ingekomen omtrent het werken der brandspuit. Een aanvrage was inge komen om de verlichting in de Zandstraat den lieelen dag te doen voortduren. De rooilijn voor den Achterweg werd aange wezen, een lijn, loopende 5 d.M. west waarts van den zinkput. Als onderwijzers bij het herhalingson- derwijs werden benoemd de heeren Va.n der Male en Zeeve. Niets meer aan de orde zijnde, ging de raad uiteen. Oostburg. Er circuleert een adres aan de Prov. Staten, waarin wordt verzocht geen renteloos voorschot te geven voor den aanlog van een tramlijn van Oost- Oostburg over Zuidzandie naar Cadzand, doch wel steun te verleenen aan de dooi de trammaatschappij BreskensMald eg- hem gedane aanvraag. - Vrijdag j.I. hield het Bestuur van -de Ambachtsschool eene algemeene ver gadering. I)-e bestuursleden, do hoeren 'Alijs en R. V-ersluijs, die aan 'de beurt van aftreding waren, werden herkozen met resp. 11 en 12 stemmen. De heer J. de Bruinende Die van Sluis had bericht ge zonden, dat hij niet meer in aanmerking wenschto te komen als bestuurslid. In zijne plaats is de heer Stern van Sluis gekozen. De commissie van toezicht werd

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2