Mr.Lv.ANDEL Kunst en Wetenschap. UIT ZEELAND GEMENQD KlEUWk niets anders doen kan dan onmiddellijk zijn ontslag nemen en dat koning Alfonsus niet op zijn troon kan blijven of dat men eens hartelijk lachen zal en denken aan den kikkei, die zich opblies om een olifant gelijk to worden. „Zelandia". St. Alphonsus-oratorium Te Nijmegen zal den 27en October a s. door een koor van 100 zangers en zangeressen het oratorium „St. Alphonsus" van Hub. Cuypers in de concertzaal „de Vereeniging" worden uitgevoerd. Tot de solisten bebooren o. in. mejuffr. Constance Lacueille, Keulen, en de heeren Jos E. Schilderman en P. J. Uiterwaal te Utrecht. Een tweede uitvoering van het werk wordt den 28en Oct. gegeven. Het concert gaat uit van de R.K Gemengde Oratorium vereeniging „Ave Maris Stella," (dir. H. Th. Geertsen). Mengelberg. In een beschouwing over de mogelijkheid, het Concertgebouw orkest met dat der Haagsche residentie te vereenigen, opgenomen in „Het Vaderland'', lezen we Nu zal men denken, dat door mij als opperdirigent aan den heer Mengelberg is gedacht, maar, ben ik goed ingelicht, dan is deze dirigent binnen korten tijd uit ons land verdwenen, tenzij een verandering in zijn positie hem het blijven mogelijk maakt De werkelijk schitterende aanbiedingen, die telkenmale den heer Mengelberg uit buiten- landsche steden bereiken, zuilen hem ten slotte cben heengaan. Hij wordt binnen korten tijd (28 Maart a s 39 jaren, is dus nog in de volle kracht van zijn leven en zal dus nog heel wat kunnen presteeren Goes. Zaterdag j.I. kwam do automo biel van den heer V. door de voorstad gereden, teen haar de boerenwagen vair den landbouwer W. tegenkwam. Het paard schrok en maakte een zijsprong, waardoor de disselboom een ruit van bet portier dor auto verbrijzelde. De raad dezer gemeente stelt zich voor Dinsdagavond to half 8 ure in open bare vergadering bijeen te komen, teneinde verschillende punten te behandelen, o. a. vaststelling gemeenterekening 1908 en Be grooting Burgerlijk Armbestuur 1910. Donderdag hield de Werk lie lonver- eeniging „Eigen Hulp" in het Café Bou- deling hare gewone dHeinaandelijksohe vergadering, die door 70 leden werd bij gewoond. l it het verslag van den penningmeester bleek, dat over het 3e kwartaal 1909 was ontvangen f 565,23 en uitgegeven I' 403,915, zoodat meer is ontvangen dan uitgegeven f 161,31A Hot saldo 30 September 1909 was f3656,68; in het reservefonds was in kas f 685,03, terwijl de vereeniging op dien «latent 373 leden telde. Daar het zittende bestuur wegens de herziening van liet reglement aftrad, werd een geheel bestuur gekozen, dat gelijk met de nieuwe statuten op 1 Januari 1910 in functie zal treden. Tipjgjg'8» Katholieke kiezers van Mid- delburg! Verzuimt niet, morgen als één man uwe stem uit te brengen op den waardigen candidaat der christelijke partijen. N.B. De stembus is geopend van acht uur 's morgens tot vijf uur 's namiddags. Middelburg. Xu de S. 1). A. F. besloten heeft zich bij do morgen te houden her stemming voor den gemeenteraad in het Hie district to onthouden niet alleen, doch zelfs de kiezers aanmaant vooral thuis te blijven, zijn de kansen voor de ver kiezing van den anti-revolutionairen can didaat, den heer mr. L. van Andel veel gestegen. Hot IHe district is evenwel oen eigen aardig district en dus kan niets met zeker heid gezegd worden, voor de bus gesloten is. immers naast 3 anti-revolutionairen is dit district thans vertegenwoordigd door een oud-liberaal en een sociaal-democraat en al worden nu de sociaal-democratische kiezers aangeraden thuis te blijven, daar om wil dit nog niet zeggen dat zij dit zullen doen. Dat echter aan beide zijden rechts en links krachtig zal worden gestre den, dit staat vast. En het mag tot eer van alle partijen geconstateerd worden, dat met eerlijke wa penen gestreden wordt. Dit noemen wij een gelukkig verschijn sel. Hot is te verwachten dat Woensdag in den gemeenteraad een discussie ge voerd zal worden over het, verzoek van do agenten-vereeniging tot verhooging van de jaarwedden. Wij hebben liet. afwijzend voorstel van B. en W. needs opgenomen. Wij vernemen echter, (lat het verzoek van de agenten hij enkele leden van den raad steun heeft gevonden en dan ook amen dementen zulten worden ingediend ten doel hebbende verhooging van de tegen- w cordig e jaaxw edden. - Voetbal. Alhier had gisterenmid dag een wedstrijd plaats van de Zuide lijke tweede klasse competitie A van den Nederlandsciien Voetbalbond tusschen Ze landia I aldaar en 't Zesde II uit Breda. Zelandia I won met 3 - 1. Bij de rust was de stand 10 in het voordeel van 't Zesde. Des morgens speelden Zelandia II en Concordia I, beiden aldaar. Zelandia won met. 10. Ook bij de rust was de stand 1—0. Vlissingen. Het stoomschip „Tambora", voor de Hottei damscho Llo-yd in aanbouw op de werf der Kon. Mij. „de Schelde" al hier, welk schip den 2 October is te water gelaten, zal den 12 Februari zijn eerste reis naar Batavia aanvaarden. Van de werf der Fairfield Shipbuil ding Yard te Govan (Glasgow) werd heden (Maandag) te water gelaten het stoom schip „Mecklenburg", in aanbouw voor de maatschappij „Zeeland". Dit schip is geheel gelijk aan de zuster schepen „Prinses Juliana" en „Oranje Xassau", waarvan wij reeds oen beschrij ving hebben gegeven. De Christelijke Jongelingsvereejob- ging: „Gelijk aan liet Mosterdzaad", vierde Vrijdag j.I. onder leiding van 'Ds. Vermeer haar 50-jarig bestaan met ©en feestavond bij den heer Boning, Groote Markt alhier. Bij het j.I. gehouden examen voor den rang van sergeant le klasse zijn van het 4e bataljon alhier gestaagd de ser geanten Ego, van Houten en Burgmeijer, die met ingang van 25 October als zoo danig zijn bevorderd. He inspectie der lanJweerplichtigon uit Vlissingen zal op .Maandag 22 en Woens dag den 24 November a. s. alhier plaats hebben in de arsenaalkazenie. (VI. Ori) - De machinist der Staatsspoor L. J. van den Burg alhier is overgeplaatst naar Rotterdam (Feijenoord), (VI. Crt.) Van de „De Hiiyterschool" alhier is geslaagd voor derden stuurman groote stoomvaart de heer K. A. van der Weide. (VI. Cit.) Voor een volle zaal traden gisteren avond in „de Oude Vriendschap" de Hagespelers op, onder leiding van den heer Eduard Verkadc. Dit tooneelgezel- srfiaïp heeft op schitterende wijze zijn goeden naam gehandhaafd en het met aandacht luisterend publiek gaf meerma len luide zijn instemming te kennen. Zoo wel in „de Gezellen" als in „Do belangrijk heid van Ernst" werd mooi spel te zien gegeven. Nog steeds blijft do toestand van den ZeerEerw heer pastoor .1. P. Hun ting, naar wij met leedwezen moeten mododeelen, zorgwekkend. De afdeeling Vlissingen van den Ned. R. Ka.th. Volksbond zal Donderdag a. s. een algemcene vergadering houden, waar in volgens do agenda belangrijke mede- deelingen zulten wonden gedaan. Wegens den storm zijn verschillende schepen uit zee teruggekeerd en op de reed© alhier ten anker gekomen. Kloetinge. De Schietvereeniging „Voor Nederland en Oranje", anderafdeeling van de vereeniging „Volksweerbaarheid" alhier, hield 16 en 23 October j.I. haar haar eersten wedstrijd, welke bestond uit korpshaan, personeele baan en vrije baan. Voor do eerste waren 4 medailles, 3 zilveren en 1 bronzen, beschikbaar ge steld; voor de tweede 10 kunstvoorwer pen en voor do derde geldprijzen. In den korpswodstrijd, ringschijf 20 Al., maximum 300 punten, verwierf den eer sten prijs (zilveren medaille va,n Jhr. Lcwe van Xijenstein) de. schietvereeniging „Nooit Terug" te 's Heer Hendrikskin,deren met 257 puntenden 2on (zilveren me daille van do schietvereeniging „V. N. en O." te Kloetinge) de vereeniging „Nim rod" te Wolfertsdijk met 255 punten; den 3on (zilveren medaille van don Edclachtb. heer Wagtho, burgemeester alhier) de ver eeniging „Koningin Wilhelmina" te Kwa- dendamme met 254 punten; den 4en (bronzen medaille van den voorzitter van N. en O." alhier) de vereeniging „Voor Nederland en Oranje" te Niéuw- dorp met 243 punten. Iteze medailles werden bij keuze dcor de prijswinnende, vereeniging uitgereikt. Op do personeele haan, ringschijf, 15 meter, maximum 60 punten, werden de prijzen behaald als volgt: le prij's Johs. Schippers, 's Heer Hendrikskinderen met 59 punten, 2e prijs L. Peeters, Kwaden- damme met 58, 3e prijs Moeliker, 's Gravenpolder met 58, 4e prijs T'. Koe man Wolfertsdijk, met 57, 5e prijs Jb. Bouw, 's Heer Hendrikskinderen, met 57, 6e prijs J. Okker, Wolfertsdijk met 57, 7o prijs A. de Jonge, 's Heer Abtskerke, met 57, 8e prijs M. Vleugel, Wilhelmina- dorp, met 57, 9e prijs M. Jansc, Nisse, met 56 en 10e prijs D. den Herder, Wol fertsdijk, met 56 punten. De 4e en 5e, de (ie, 7o en 8e en de 9e en 10e prijs werden, wegens gelijke punten van de betrokken schutters, hij loting vastgesteld. Prijswinners op de vrije haan (toekomst schijf, 12 M.) waren respectievelijkJ. Drijgars, 's-Hoer Abtskerke, A. de Ploeg, Nisse; .1. Okker, Wolfertsdijk; M. Vleugel, WilhelminadorpC. J. Bos, Nisse; J. Kloosterman, Nisse; C. Snijder, Heinkens- zaral Johs. Schippers, 's Heer Hendriks- kinderen; P. de Jonge, 's Heer Abtskerke; Jb. Rouw, 's Heer Hendrikskinderen, P. Traas, 's Heer Arendskerke en K. L. Kra mer, Kloetinge. Biezelinge. Volgens mededeeling van den inspecteur van het loodswezen in hel 6e district is het licht van het baken op het einde van den berm van Biezelinge een wit vast licht met verduisteringen ge bleven. (Zeeuw.) Sluis. De campagne aan de machinale steenbakkerij van dhr. I,. v. Binnen is geëindigd. De productie beliep ongeveer 5 millioen steaneii. Woensdag werden twee ossen van den landbouwer Onderdonck te Heille, die levend onvervoerbaar bleken en nu in do weide van den landbouwer Th. Aer- noudts aan het zoogenaamde „Sluisje" liepen, door Dr. Brand dood geschoten. Ze waren Maandag reeds met behulp van koeien in een waggon van den Bel gischen tram gedreven, doch men moest ze weder vrij laten, uit vrees, dat ze 'dol zouden worden. Ook verleden week is een os van den- zelfden landbouwer op die manier gedood en hier uitverkocht. Deze twee ossen zijn geslacht voor export en naar hel abat toir te Brugge verzonden. (Br. Cl.) Oostburg. Op Vrijdag 12 November zal alhier op den Zuidzandschen straatweg paarden- en veulenmarkt gehouden wor den. We hopen, dat deze markt beter zal zijn dan de vorige, want toen wa ren er weinig koopers en was er wei nig kooplust. Eede. Het bestuur van onze muziek- vereeniging „Nooit Gedacht" besloot om op 30 November eene tooneeluitvoering te geven voor hare eerelc I m, terwijl op 2 Januari eene uitvoering zal gehouden worden voor publiek. Grosde. De ingelanden van het water schap Groot- en Klein-Baarzan le verga derden dezen Donderdag j.l„ naar aan leiding van een .schrijven van Ged. Sta ten tol dijksverhooging. De ingelanden waren van oordeel, Jat zulks niet noo- dig was, daar de dijk, volgens een rap port van den ingenieur van den Prov. Waterstaai, in goeden toestand werd be vonden. Met algemeene stemmen werd een voorstel van dhr. Hendrikse aange nomen, «lat als volgt luidt„De inge landen van Groot- en Klein-Baarzande zullen ten opzichte van leze zaak eene afwachtende houding aannemen, zoolang de noodzakelijkheid van verhooging niet nader wordt aangetoond." Niets meer aan de orde zijnde, gingen de ingelanden uit een. Hoofdplaat. I te vrouw van den arbei der I'. Boegies alhier had het ongeluk hij' het bieten steken, met een mes in het oog te kappen. De wonde is zeer gevaarlijk, men vreesde voor het gezicht van haar linkeroog. Dadelijk werd de vrouw vervoerd naar een oogarts te Mid delburg. Kadzaild. Vrijdag j.I. hield onze Ge meenteraad eene vergadering. Die begroo- ting voor 1910 werd vastgesteld op 1'9190.92, met een post van onvoorziene uitgaven van f265.375. De hoofdelijke om slag stelde men vast op 113100. Een verzoek van dhr. Huygebaalrt om sub sidie voor zijn tramplanlnen werd ver worpen, terwijl een' desbetreffend verzoek van de Mij. Breskens- Alaldeghem ge steund word. Niets meer aan «le orde zijnde ging de Raad uiteen. St. lansteen. Wederom is een geval van diphtheritis geconstateerd; nu hij het 5- jarig knaapje van P. van Gassen alhier. Clinge. In le jongst gehouden raadszit ting was de heer Th. Praat afwezig. Na voorlezing der notulen werd als ingekomen medegedeeld lo. Schrijven Gel. Staten, waarhij ze berusten in hel besluit van den Raad om aan het Algemeen Armbestuur eene subsidie poe te kennen van f 1530. 2o. als voren, houdende een ongegron- «le verklaring van hot ingestelde beroep ter vermindering van Hoofd. Omslag van D. G. de Vries. 3o'. Aanvrage om ontheffing van Hoofd. Omslag over het 4e kwartaal door A. P. H. Derksen. 5o. Aanvrage om ontheifing van Hon denbelasting over hot 2e halfjaar door Blommaert. 6o Verslag van de kasopname. 7o. brief betreffende de vernieuwing der keiwegen. Besloten wordt om ine't het Polderbestuur in onderhandeling ;t,e treden. 3o. sollicitatiestukken van Willcmsen voor de betrekking van le onderwijzer. Besloten wordt om nogmaals op te roe pon. Hierna werd de begroeting artikelsge- wij'ze voorgelezen en vastgesteld. De tractementen van gemeente-veld wachters en havenmeester werden met föO verhoog t, die der gemeente-genöes- heeren met f25, terwijl de aangevraag de verhooging der wethouders word af gestemd. Hierna werd do vergadering gesloten. De afdeeling Neuzen van de schippers vereeniging Sehuttevaer ontving op baar desbetreffend verzoek bericht\an den inge nieur van 's.rijkswaterstaat te Goes, dat niet kan voldaau worden aan het verzoek om ook langs de westzijde van het kanaal van Zuid-Beveland over de geheele lengte falen te plaatsen, omdat daar wegens het jaagpad niet dan alleen bij de bruggen mag gemeerd worden Langs de Oostzijde is het kanaal, op kleine afstanden, reeds geheel van palen voorzien. Uitbreiding van het aantal meerpalen ter weerszijden van het kanaal bij de bruggen zal het volgend jaar geschieden, terwijl na voltooiing ter ver- ruimingswerken aan de spoorbrug te Vlake vooral aldaar de toestand, overeenkomstig het verzoek der VereenigiDg, veel zal ver beteren, en daaraan op ruime schaal zal worden tegemoet gekomen. „Zeeuw". Door wijlen den heer G. H. A N. Riet stap, de vorige week te 's-Gravenhage overleden, is aan de Eerw. Zusters van Barmhartigheid te Tilburg vermaakt zijn lardgoed „De Rietstap", gelegen te Dinx- perlo, benevens 8000 gulden, ouder bepa ling dat een gedeelte van het heerenhuis moet worden ingericht tot kapel met toren en uurwerk. De vermaakte goederen vertegenwoordi gen een waarde van f 50.000 („Tel.") Vrijdagnacht te ongeveer 3 uur brak- een hevige brand uit in den kruideniers winkel van den heer Van Tom,geiloo, aan de Markt te Gouda, welk perceel ook een ingang heeft aan de Korte Gioenenjdaal. Re brandweer was spoedig met veel ma teriaal aanwezig. Hoewel gioote hoeveel heden water in het pand weiden gespo ten, brandde het toch geheel uit, tenge volge van den groot-en voorraad brand bare stoffenlucifers, vuurmakers, enz. Op het aan het brandende perceel gren zende politiebureau en kantoor van den gemeente-ontvanger was alles in "de weer; de belendingen bekwamen alleen water schade. Verzekering dekt de schade. Een dame, die Vrijdagnamiddag per trein van 12.12 uit Beverwijk 'aan het Centraalstation te Amsterdam was aan gekomen, kwam hij het verlaten van het station tot de ontdekking, dat zij een tas-chje met f 250 aan bankbiljetten en contanten benevens een gouden horloge met ketting in do coupé had laten liggen. Bij onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek het taschjo reeds verdwenen te zijn. Paarde n o p hol. Woensdagavond zou uit Driebergen .mevrouw Seh. met haar zoon en. een dame naar Utrecht gaan om een concert Dij te wonen. Toen het rijtuig uit het hek van haar buitenverblijf de Wildbaan reed, sloegen de paarden op hol en renden door Rijsenburg tot liet rijtuig togen een boom vloog. 'De beide dames werden dooi den schok uit het ilichte rijtuig geslingeid en bekwamen floor de glasscherven hevig bloedende hoofd en aangezichtswonden. IJe koetsier is over do paarden geslingerd en bleef bewus teloos liggen. Zaterdagochtend heeft een gemeente werkman, wonende in de Falirenhcltstraat te 's Iiage, die Jcoti geleden uit het zieken huis is ontslagen, zijn vrouw in een vlaag van waanzin een messteek in den buik toegebracht en daarna door Ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. 'De toe stand der vrouw is hoogst bedenkelijk. Toen Zaterdagmorgen de zoo-n van den landbouwer K. E. te Oostwoud hooi uit de schuur wilde halen, bemerkte hij, 'dat onder het stioo twee ongewenschte gas ten verborgen lagen. Hij waarschuwde den rijksveldwachter. Na een hevig ver zet gelukte het hem de twee bezoekers de handboeien aan te leggen en hen naar hot gesticht te Medemblik terug te bren gen, vanwaar zij ontvlucht waren. F e r r e r-k o o r t s. Als vermakelijk staaltje, hoezeer sommigen in de war zijn ten opzichte dor Ferrer-zaak, moge gelden, dat iemanjd, die te Amsterdam op staat een broeder van Johannes de Deo tegenkwam, hem het woord „Fer rer!" toevoegde! Anarchistische bedrcigin- g e n. De Madriteensche correspondent Van de „Daily Chronicle" verneemt uit uit muntende bron, dat Koning Manuel van Portugal, op aanraden van den Poïtugee- sc-hen gezant te Madrid, het noodzakelijk zal oordeelen zijn aanstaand bezoek aan Koning Alfonso op te geven, met het oog op de in officieele kringen gekoesterde vrees en de door de anarchisten sinds Fer rer's terechtstelling geuite bedreigingen. De Keizer van Duitschland als peter over' elk achtste kind. De regeering van Duitschland is tot een merkwaardigen maatregel overgegaan, waartoe, naar men zegt, van den Keizer zelf het denkbeeld zou zijn uitgegaan. I)r. Delbruck, minister van binnenland- sche zaken, heeft aan de plaatselijke auto riteiten door het geheele land eene circu laire gericht, waarin wordt medegedeeld, dat de Keizer als peter zal staan over het achtste kind in elke Duitsche fami lie, rijk of arm'. Bovendien krijgen do plaatselijke autoriteiten de bevoegdheid om aan behoeftige! ouders bij de geboorte van hun achtste kind de som van 60 Mark uit te betalen. De scharlakenkoorts heerscht to Gel- senkirchen. In het Katholieke ziekenhuis bevinden zich 82 en in 't Evangelisch 20 patiënten, meest kinderen. Verscheidene scholen zijn ontsmet. F ami 1 i ed r a m a. Na een huiselijken twist, waarin de vrouw door den man met een hamier werd bedreigd en zij vervol gens naar de buren vluchtte, waar zij «len nacht doorbracht, heeft de caféhou der Schulze te Oschat.z (Duitschland) He gankranen opengezet, zoodat hij 's nachts met zijn vier kinderen, drie meisjes en een jongen, van 2i/s tot 9 jaar, door gasver- stikkmg om het leven zijn gekomen. Vrees-olijke storm. Nadere be richten over den storm die in Oostelijk Bengalen heeft gewoed, bevestigen het eerste zorgwekkende telegram. Te Goa,- landa, waar reizigers uit den trein op de boot naar Assam stappen, zijn er, vol gens bericht, 13 of 14 stoomboot-en ver gaan. Geen boot schijnt daar boven water gebleven te zijn. Een is er, op weg van ('handporie naar Goalaada, met alle op varenden gezonken. Hetzelfde lot over kwam een boot, die in tegengestelde rich ting voer. Van een maatschappij zijn zes rivierstoombooten gezonken en een aan tal beschadigdvan een andere onder neming vijf gezonken. Dinsdag woedde ook een orkaan le Honkong en in de Macao-statcn. Meisje v e r m o o rd. In Berlijn is weer een afschuwelijke mcord gepleegd. In het vroege morgenuur vond men Woensdag in een bakkerswinkel in de Webei'strass'0 de 22-jarige winkeldochter Alice Bakowski vermoord door een steek in de linkerborst. Do lade van de toon bank was ledig, zcodat diefstal ongetwij feld het motief voor de misdaad was. Als moordwerktuig werd naast het lijk een be bloed slagersmes gevonden. Het meisje, een wees van zeer vroolij'ke natuur, die van uitgaan hield, had kennis niet een jongeman, die zich Jockey Kerb noemde, doch haar later bekende friseur Hans Jühnemann te zijn. Deze jongeman wordt verdacht de dader te zijn, daar hij eerst Woensdagmorgen om 6 uur thuis kwam er zich toen verkleedde. Het pak, dat hij uittrok, was geheel met bloed bezoe deld. Volgens getuigenverklaringen was het hij het lijk gevonden mes. het eigendom van Jühnemann, (Aan het Lehrt-er-slation is een man ge arresteerd, wiens signalement met dat van Jühnemann overeen kwam. Alfonsus XIII en de z aak-F er r- r-er. Jules Hodegan geeft in den „Matia", na zO'igvuldig ingewonnen inlichtingen, thans, nu geen censuur meer schrapt in telegrammen, opheldering over de hou ding van koning Alfonsus in de zaafc- Ferrer. Hij schrijft o. a.Die Spaansche grondwet bepaalt, dat de Koning slechts gratie kan verleenen na een beslist advies van het Kabinet. Wanneer hij een dood straf de ministerraad lie uitspraak van de rechtbank bekrachtigt, vraagt hij zelfs niet de toestemming van den Koning voor de uitvoering van het vonnis. A'an zijn kant weet de Koning, llat hij ongrondwettig zou bandelen, indien hij tegenover den mi nisterpresident een wensch in dit opzicht te kennen gaf. In de zaak Ferrer heeft de koning zeker do terechtstelling met Maura besproken,. Men meende aan liet hof dat Ferrer schuld had aan den aanslag op 31 Mei 1906, den huwelijksdag van den koning en men geloofde oprecht, dat hij de aanstichting was van do beweging te Barcelona. Maar van zekere huitenlandsche hoven waren raadgevingen gekomen tegen de terecht stelling. Ten slotte had de Koning be dreigingen ontvangen, voor het geval Fer rer werd terechtgesteld. AI je overwegingen delden den koning overhellen tot vergiffe nis, maar de ministerraad meende dat deze dcor do anarchisten als vrees zou worden uitgelegd en, had de Koning zijn persoonlijk ve; langen willen doorzetten, dan zou hij zijn gestuit op verzet van hel kabinet en had dit moeten ontslaan en daardoor ongrondwettig gehandeld. De Koning moest dus wel zijn ministers laten handelen. He.lemari is er van over tuigd, dat als het tegenwoordig ministerie aan het bewind was g-eweesl, de terecht stelling niet zo-u hebben pliaats gehad. De meening, dat zich een geval van cholera had voorgedaan hij' een arbeider te Lichtenberg, bij1 Berlijn, is niet be vestigd. Bij1 Konstanlinopcl is een reservoir van de waterleiding gesprongen 25 werklie den verdronken. Het observatorium te Torlosa heeft een vrij sterke aardbeving waargenomen. In het Italiaansche dorp Amtnatali en in omliggende dorpen is een golvende 'beweging van de aarde waargenomen. Eenige huizen hebben scheuren in de muren. De verschrikte bevolking kam peert buiten. Naar gemeld wordt is Tolstoi ernstig ziek. Zijn gezicht en geheugen heefl hij reeds verloren.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2