Kunst en Wetenschap. JOURNALISTIEK. Besluiten en Benoemingen. GEMENGD NIEUWS. met het oog op den toestand der gemeen te- Hnancaën, niet dan niet <le grootst moge lijke voorzichtigheid tot het verleenen van nieuwe subshliën over te gaan. De CiOmimissie van financiën vereenigt zicji met dit. voorstel. Dioor do commissies van fabricage en finantiëïi zijn de rapporten over de gemeentebegrooting uil goh radii, waaraan wij het, volgende ontleenon In heide oommissies werd de opmerking gemaakt, dat voor <J.en verknop van op.- gaande boomen 1201)0 is uitgetrokken, terwijl deze juist in 1908 1 1888 oplira.e.ht en in 1909 1'1000 geraamd word. B. en \V. zeggen hieromtrent nadere toelichting toe. liie verhooging van de persoonlijke toe lage van don hoofdopzichter van fabri cage met. I' 100, vond in geen der cony missies bestrijding, maar deed in die van finantiSn de vraag rijzen ol' het niet ge. wensudit zou zijn, ook ten opzichte van ib> beambten bij de gemeente-fabricage eene salaris-regeling te ontwerpen. De overige op- en luiiiniiei'kingön zijn o. van minder belang. In eenq gisterenavond gehouden ver gadering van dö afdoeling der S. I). P. alhier, is «iet algenreeno stemmen beslo ten zich bij de a. s. herstemming voor den gemeenteraad bij het derde district te ont houden en den kiezers, die hun stern op den heer Onderdijk uitbrachten, des gelijks te doen. Bovengenoemd besluit werd in de vol gende motie uiteengezet: Do afdoeling .Middelburg der 8. 'I\ gezien de herstemming in Middelburg 111 tusschen den anti-revolutionair L. van Andel en den vrijzinnig-democraat Boudewijnse overwegende, dat de anti-revolutionai ren geen gemeenteprog'ram bezitten; Hat hun candidaat zich niet uitgesproken heelt over zijne opvatting van de taak, met name «Ie sociale taak der gemeente; dal ten slotte dq gedragingen zijsier jiartijge- nooten in den Michlelbuigs'ohe Baad niet den naasten waarborg geven van de ver wachting van een democratisch optreden zijnerzijds overwegende voorts, dat weliswaar do vrijzinnig-democraten een program van werkzaamheden op gemeentelijk gebied bezitten, dat verscheidene goede beginL selen bevat, doch dat de vrijzinnig-demo cratische kiesvereeniging zich, als zooda nig, met de gemeenteraadsverkiezingen niet inlaat, daarmee een element van be delf in onzq politieke zeden brengt en Con cessie doet aan het conservatisme, terwijl mede als gevolg daarvan, de 'Middelborg- srhe vrijzinnig-democratische raadsleden bun beginselen en hun program een doode letter dóen blijven; besluit zich te onthouden van deelname aan de herstemming bovengenoemd en den kie zers van Onderdijk aan te bevelen, des gelijks te doen. Vlissingen. Het hier gepasseerde Zweed scire stoomschip „Edith", komende van Archangel, rapporteert tijden.fi de l'eis met zeer slecht weer te kampen te hebben gehad. Een groot deel van de deklading honL was overboord, geslagen. Naar wij met leedwezen vernemen is do toestand van den Xecreerw. heer pasitoo-r J. P. Hunting: nog steeds zeer zorgwekkend. Met het oog op do ernstige ongesteld heid van den ZeerEerwaarden lieer pas- tooi', is do lezing, «lie hier .Maandagavond a. s. zou plaats hebben vanwege het comité der K. S. Actie tot later uitgesteld. Nader meldt men ons dat de mail boot ...Mecklenburg" niet Zaterdag a. s., doch Maandag 25 dezer te water zal wor den gelaten. De directeur der maatschappij „Zee land", de heer T. II. de Meester, zal de tewaterlating bijwonen en is in verband daarmede roods naar Glasgow vertrokken. Wij vernemen, dat het bevel over de „Mecklenburg" zal worden opgedragen aan den heer \Y. Iteedoker, thans comman dant van do dagmailboot „Duitsehland". Do drie nieuwa mailbooten, de „Prin ses Juliana", „Oranje-Nassau" pn „M-eck- klenburg", krijgen dus als gezagvoerder regp. de hoeren A- Buskap, C. M. W. Kanaar en W. Reedeker. (VI. Ct.) De heer J. .1. Bankert, onderwijzer alhier, is mot ingang van 1 November a. s, benoemd lot secretaris der Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven al hier. (VI. Ct.) Zierikzee. Door «le benoeming van den lieer Mr. D. Engelbdrts, officier van jus titie alhier, in gelijke betrekking te As sen, ontstaat eene vacature in den ge meenteraad. De heer Engelberts is het eenige anti revolutionaire li«l van den raad. Hansweert. De werkman F. 0. op het werk aan de groote sluis alhier had het ongeluk bij1 het kippen van een kar aarde zoodanig met het hoofd beklemd te geraken, «lat hij zich ernstig ver wondde, Na een voorloojiig verband te hebben gelegd moest men hem onder ge neeskundige behandeling stellen. Het Duitsche sleopschip Küln 53 schipper Binger, geladen; met stukgoed en van Keulen naar Antwerpen varen de, liep bij aankomst alhier tegen hel remmingwfirk der sluis waardoor dit be langrijk werd beschadigd. Na borgstel ling kun het scliiji de reis1 voortzetten. Shore. Als bijzondere zeldzaamheid kan wonden vermeld dat onze heer bur gemeester in zijn tuin Donderdag j.l. voor de 2e maal rijpe aardbeien plukte. Heinkenszand. Heden Vrijdagmorgen kwamen eenige arbeiders, waaronder uit Goes, tot de onaangename ontdekking, dat luin gereedschappen, die zij avonds le voren hadden weggeborgen verdwenen waren. Aangifte werd gedaan bij1 de Po litie, (die do zaak onderzoekt. 's Gravenpolder, in do heden gehouden raadsvergadering waren allo leden tegen woordig. Voorzitter do burgemeester. Na opening der vergadering wordetl de no tulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd en weiden ©enige ingekomen stukken medegedeeld, welke voor kennis geving worden aangenomen. In de var ordening op het lager onderwijs wordt ver anderd, dat kinderen welke vóór 1 Januari (i jaar worden »pj den eersten Mei daar voorgaande ter school kunnen worden toe gelaten en dat thans met November nog gelegenheid zal gegeven worden kinderen toe te laten. Het suppletoir kohier hoof- dielijken omslag wordt vastgesteld op I' 1503 mot li aangeslag-enen, en het sup pletoir kohier hondenbelasting! mot 4 aan slagen pp f 6. liet voorstel om een spreek cel voor intercommunaal verkeer aan den Minister le verzoeken, wordt goedgekeurd, evenals het voorstel om de jaarwedde van den telephonist, hij het totstandkomen daarvan, met f 25 te verhoogen. De reke ning van het Burgerlijk Armbestuur oven' 1908 wordt goedgekeurd met een ontvang van I' 4479.53 en een uitgaaf van I' 41)55.19r», alzoo niet een nadeelig saldo van f 175.6155. De begrooting van dat mid del werd eveneens goedgekeurd in ont vang en uitgaaf op 13522.84 met een post van onvoorzien va.il f 117.(11"'. Bij de rondvraag vestigt do heer Kosten de aan dacht nog op den slechten toestand van de brandplaats voor varkens en het lid Geelhoed op den weg in de voortrappent Het dagelijkse,h bestuur zal in deze maat regelen nemen. Ook wordt nog gewezen q» het verleden jaar genomen besluit tot het plaatsen van een lantaarn in de buurt „Nazareth" en den wensch uitgesproken ■dat dit besluit worde uitgevoerd. 'Daarna sluiting. Serooskerke. Een land bouwersknecht alhier had, terwijl hij bezig was met peren te plukken, het ongeluk achter over van «ten ladder te vallen; hij' bleef eerst met zijn boenen iin den ladder han gen en viel toen op den grond. Met de slede werd bij huiswaarts gebracht, waar geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. (M. C.) Sluis. Dezen Zondag werd ons stadje bezocht door liet muziekgezelschap van IIrijst, «lat ongeveer tien nummers ten gehoore bracht. Er was tamelijk volk o|i de been, doch weinig vreemden. Ons mu ziekgezelschap „Apollo" gaf in de pauze eenige nummers ten beste. Om negen uur vertrok het lleijsler gezelschap per tram naar huis. Dinsdag 19 Oct., werd alhier eene vergadering v,an den gemeenteraad ge- honden. Aan. do orde was eerst het ver hoogen der jaarwedde van den burge meester en iden secretaris. Beiden kre gen f 100 meer. Voor een klerk ter se cretarie werd f250 uitgetrokken op de begroeiing. De begrooting voor 1910 weixl behandeld en goedgekeurd en gebracht op f22.733.225. De hoofdelijke omslag werd bepaald op f3700. Aan den agent van politie werd een jiensioen van f 300 verleend. Mededeeling werd gedaan, dat goed- goedkeuring was ontvangen voor de we- kelijksche veemarkt. Vorder werd beslo ten om eene partijl boomep te verkoo- pen. Hierna niets meer aan de orde zijnde, ging de Raad uiteen. Oostburg. Dhr. A. Baljé, alhier werk zaam in de remise van «le tram Bres- kerts- Majdeghem, is benoemd tot chef in «Ie remise van de tram Hengelo Zutphen. Draaibrug. Onze vorige inspecteur van de belastingen, invoerrechten en accijn zen, dhr. Jhr. Wttwaal van Slootwegen, thans te Rotterdam, is benoemd tot. lid van de commissie van het. vergelijkend examen voor kommies, dat op 4 Janu ari te Arnhem zal gehouden worden. Bij' eenige invloedrijke ingezetenen bestaat liet plan om een keurings- en controledienst op de melk aan le vra gen aan bet Gemeentebestuur. Daardoor zal men op meer betrouw bare wijze de melk kunnen gebruiken, Met bet oog op «le volksgezondheid is zulk een controle wel wenschelijk. Aardenburg. Wegens de uitgebreide werkzaamheden van ontvanger-griffier van het Burgerweeshuis, welke betrekking is opgedragen aan een onderwijzer «Ier Openbare School, zijn velen in de mee ning «lat het vervullen van die betrek king zeer in het nadeel is van het on derwijs. Toch hebben Ged. Staten ge noemden onderwijzer verlof gegeven de nieuwe betrekking te aanvaarden. In «fit verband klinkt het wel wat vreemd, dat. Ged. Staten aan een onder wijzer te Hulst verboden hebben (le ad ministratie ©ener courant, op zich te nemen. I)e argumenten toch, die voor «lie weigering worden aangevoerd, mo gen nog zoo goed zijn, eene uniforme wijze van handelen door Ged. Staten in (deze zou nochtans de voorkeur ver dienen. Hoofdplaat Van een alhier binnen lig gend bietenschip lia.d een twaalfjarige kin,aap liet. ongeluk te water of liever in het slijk van de haven terecht te ko men. De knaap en ook de ouders kwa men met «leu schrik vrij. Heille. V 'an welingelichte zijde kunnen wij' melden, «lat alhier het volgend jaar eene bijzondere II. K. School zal ge bouwd worden. De grond is reeds be schikbaar; in het liogini van het vol gend jaar zal 'de aanbesteding plaats hebben. Koewacht. Binnenkort zullen door hel Bestuur van «ten Beoosten- en Bewesten- blijpoMer twee werken worden uitge voerd, die voor het vervoer van landbouw- voortbrengselen uit ideze gemeente van zeer voel belang zullen zijn. Vooreerst zal ill en bij liet Olmen'Ireetje een nieuwe steenweg worden aangelegd, waardoor het station Kijlkuit beter bereikbaar zal zijn en ten tweede zal de grindbaan op den Kinderdijk vervangen worden door eene bestrating van keien en kantsiteesen, waardoor liet vervoer naar het station Axel veel vergemakkelijkt zal worden. I )o aanbesteding van beide werken zal reeds in liet begin van de volgende maand plaats hebben. Het Bestuur van don polder Oud- Booostenblij Bezuiden heeft eene 4 per- cents leeniiiiig aangegaan groot f 10.1)00 om te voorzien in «Ie kosten van aan leg van uien nieuwen steenweg in de Klapstraal en Koestraat. St. Jansteen. Eenige kwaaddoeners heb ben «loze week weer eianlige heldere lal den verricht, door bij F. van' D. eenige ruiten in te werpen, terwijl bij bij II. V. eenige stapeltjes graan omver gehaald werden. Het is maar jammer dat «leze heldenfeiten zoolang onbeloond, id. w. z. ongestraft blijven. Tot hoofidiagent-Iiispecteur van „Agences Générales de Bruxelles" as benoemd do hoer C'yr. van Gassen al hier. Clinge. Na een herhaalde oproeping heeft, zich voor «le betrekking van on derwijzer met verplichte hoofdakte slechts 1 sollicitant aangemeld n.l. «Ie heer Willemscn te Vlissingen. De heer A. L. liad bij het uitwijken met zijn fiets voor een bietenwagen het, ongeluk te vallen. Had de voerman zijii paarden niet plotseling op zijde delrok- 'ken, genoemde I,. was ongetwijfeld ou der de wielen terecht gekomen en oen ongeluk overkomen. Nieuw Namen. (gem. Clinge.) Donder dag had J. «Ie Deckere het ongeluk van een hoogen hooistapel te vallen. Na een half uur keerde hij' pas tot hef bewust zijn terug. Kneuzingen aan hoofd on ar men waren ide gevolgen van den val. Terneuzen. De Steenmaatschappij, al hier, lie gedurende 20 jaren, ondanks ide sterke concurrentie, aan een aantal werklieden en schippers wetrk en vracht bezorgde, is .mot ingang van 1 Januari a.s. ontbonden. (M. C.) In de week van 13 tot en met 19 October zijn in Zeeland voorgekomen 11 gevallen van roodvonk, waarvan 2 te St. Anntalamd, 1 te Domburg, -1 te Mid delburg, 1 te Oostkapelle, 1 Ie Re- trachement, 1 te Sluis, en 1 le Stave- nisse; lü van dipbtheritis, waarvan 1 te Aardenburg, 1 te Axel, 1 te Goes, 1 te Iioek, 1 te Ilontejiisse, 2 te Hulst, 1 te St. Jansteen, 1 te Neuzen en 1 te Vlissingen. (M. C.) De „Stct." (no. 24G) bevat o. a. de sla- tuten der vereeniging St. Joseph-l'atro- naats-Commissie te Middelburg. Iu het verslag van don toestand dor provincie Zeeland over 1908 komen o.a. de volgende miededeelingen voor: Zoowel voor den landbouw als voor de veeteelt is 1908 een goed jaar te noe men. Het beschot der gewassen was gun stig, terwijl tevens hoog© prijzen gemaakt werden. lie aardappel, een der hoofdpro ducten uit. Zeeland, was even goed van opbrengst als van hoedanigheid. Werd «loor het koude on natte voor jaar in den beginne de grasgroei belem merd, al heel spoedig kwam er over vloedig gras en klaver, terwijl ook bet. hooi voldoende en van goede kwaliteit was. Do marktprijzen bleven steeds op eene redelijke hoogte. Behalve in «le eerste wintermaanden, waarin vele catarrhal© en «ligestiesitoor. nissen voorkwamen, was de gezondheids toestand van den veestapel in liet. afge- loop-en jaar gunstig. Op enkele hofsteden worden geregeld tuberculose inentingen bij rundvee go daan, ter onderkenning der ziekte, eene goede maatregel om een gezonden vee stapel te verkrijgen. Het mond- en klauwzeer, waarvan zoo vele stroken in Nederland last en na deel ondervonden, kwam sporadisch in Zeeland voor. Ce paardenfokkerij verheugt zich' in groeten vooruitgang, dank zij den groo- ten steun, welken zij van het Rijk en de Provincie geniet; zij bepaalt zich tot liet zware Zeouwsch-BelgiscJie landbouw- jiaand. De loonenda prijzen voor jonge paaiden, vooral van 2 en 3 jaar, doen den fokker steeds» hooger eischen stel len aan het fokmateriaal, zoowel liet man nelijke als het vrouwelijke. Overigens was «Ie handel middelmatig en daardoor warea de prijzen lager: de beste jiaatden werdert als altijd wel ver kucht, maar «Ie mindere soorten gingent traag van de band; in veulens bestond weinig handel. De rundveofokkerij gaat hij voortduring, zij het ook langzaam, vooruit; steeds werden llollandsche en Friesche stieren' voor de fokkerij ingevoerd, waarhij vooral op afstamming en vetoptoengst wordt ge let. Do oprichting van controle- on stie- renvereenigingen, met geldelijlken steun, werkt daarop gunstig en de veehouders tonnen meer belangstelling. l)e handel in uindvee was drukl met goede prijzen, zoo wel voor melk-, kalf- als slachtvee. In enkele streken (Schouwen) wordt de mel- kerij ingekrompen wegens gebrek aan ge schikt dienstpersoneel en legt men zich meer op do vetmesterij toe. Wegens het heerschen van mond- en klauwzeer was do invoer van jonge kal veren in Zeeland belangrijk minder dan in voorafgaande jaren. De schapenfokkerij bleef op dezelfde hoogte, met weinig handel, wat aan de lage prijzen der schapen en voornamelijk van de wol moet worden toegeschreven. Vanwege de Zeeuwschc Landbouwinaat- schappij zijn een paar Lincoln-raiMnen ter kruising ingevoerd; de resultaten daar van zullen moeten worden afgewacht. Door den zuivelconsutent werden po gingen aangewend omi het geitenras te verbeteren, waarvoor reeds enkele ver- eenigingen zijn opgericht; het daarvoor uitgekozen ras is de Zwitsersche geit, welke tweemaal zooveel melk geeft als de inlandsohe. De varkensfukkerij trekt meer en meel de aandacht en is zeer loonend, met goede prijzen en drukken handel. In enkele stre ken zijn voor kiuising Yorkshire beeren in gevoerd, doch deze worden nog weinig gebruikt, daar de handel in inlandsche biggen vlugger en meer naar wensch gaat dan in gekruiste. Op het laatst van het jaar waren do prijzen gedaald, zooals in den regel het geval is. Ook aan le hoenderfokkerij wordt meer aandacht geschonken, voornamelijk ter vermeerdering van het aantal eieren, door aankweeking van daartoe geschikte ras sen. Naar de „Revue" meldt, hebben de PaivJ en kardinaal Merry del Val het plan opge vat om in het Vaticaan een galerij van moderne schilderstukken op te richten. In die zaal zullen alle schildeistukken en beeld houwwerken van moderne meesters verza meld worden, welke tot nu toe in alle zalen en vertrekken van het Vaticaan verspreidt waren. De bekende Katholieke kunstenaar Tb. Molkenboer vertrekt dezer dagen op een rondreis door Noord-Amerika, om zich waar schijnlijk later in dat land metterwoonte vestigen. „Maasb." Te Turijn is Dinsdag prof Cesaie Lom- broso onverwacht overle ten. Lombroso, me dicus van beroep, werd in 1836 te Verona geboren. Op 26-jarigen leeftijd was bij reeds professor in de psychiatrie in Pavia, daarna directeur van een krankzinnigengesticht in Pesaro en het laatst professor in Turijn. Vooral door zijn theorie over de oorzaken der misdrijven, die hij in de lichamelijke gestelheid van den misdadiger zocht aan te wijzen, en Mie door erfelijkheid en atavisme zou zijn verkregen, wist Lombroso zich naam te maken. De heer dr. J. Zaaijer Az. zal op het eind van dit jaar zijn betrekking van hoofdredacteur der „N. R. Crt." neerleggen. Tot zijn opvolger, tegen 1 Januari 1910, is benoemd mr. G. G. van der Hoeven, lid der redactie ven bet blad. „De Maasbode meent, dat er geen reden is om over het heengaan van den fel anti- clericalen heer Zaaijer te treuren. Overi gens acht dit blad de redactieverwisseling als die van lood om oud ijzer. Bij kon besluit zijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Colijnsplaat F. K. C. Timmermans van Abcoude, surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen uit de directie Rotterdam. Ongelukken Gistermorgen had te Oudenbosch in de suikerfabriek „de Mark" een treurig ongeluk plaats. De arbei der J. Ij, van het naburige Bosscberhoofd, in de ulpdroger ij van genoemde fabriek werkzaam, viel in een put met kokend water, zoodat bij zijn beide beenen verbrandde. Dr. H terstond geroepen, verbond den ongelukkige, waarna hij per rijtuig naar het gasthuis werd vervoerd. Paus Pius X. De kok van Pius X, zuo lezen wij in het tijdschrift „Rome1', heeft ain een Italiaansch blad de volgende bizonderheden meegedeeld over de matig heid, welke de maaltijden van den Paus kenmerkt. 's Morgens na de H. Mis, neemt Pius X een kop koffie. Om twaalf uur ontbijt hij in gezelschap van Mgr Pescini. De dienst is opgedragen aan een enkelen kamerdienaar. Het maal is zeer bescheiden: soep, een stukje ossenvleesch en zelden wat gebraden vleesch. Om uur precies, neemt de Paus zijn avondmaal, dat nog een voudiger is dan 's middags; wat groenten en een stukje vleesch. dat is alles. In den winter houdt Pius X van groente soep; ook houdt hij van p o 1 e n t i n a (maissoep), die ik gereed maakte zooals hij gewoon was te Venetië. De polenti na is gewoonlijk vergezeld van visch, welke men den H. Vader van Civita Vecchia of van Venetië zendt. O u d-Z o u a v e n Zondag is het be stuur der Zouavenbroederschap van Rotter dam te Oudenbosch in het instituut ,.St. Louis" geweest en heeft aldaar gedeponeerd de vlag alsmede het wapenbord van den Pauselijken consul in 1870 Beide zullen als historisch op het museum aldaar eene plaats krijgen. Zondagsrust. De Ned. Barbiers en Kappersbond beeft in 36 plaatsen van ons land een enquête gehouden naar de wenschelijkheid van Zondagsrust. 80 pCt. der patrwons spraken zich uit voor een to taal verbod van Zondagsarbeid. Het zonderlinge geval te Utecht is nog ni6t opgelost De jongen, die beweer de te Tilburg een misdaad gedaan te hebben, blijft zwijgen als een mof. Men houdt hem nog op 't politiebureau vast. Auto-ongeluk. Op den Overtoom te Amsterdam groetten twee chauffeurs van ,.Atax"-auto's elkaar, waardoor een van hen zijn stuur kwijt raakte, zoodat de twee rij tuigen in volle vaart tegen elkaar vlogen. Een der chauffeurs werd uit zijn auto ge slingerd, die er daarna zonder bestuurder van dojr ging en, na een tweetal meisjes overreden te hebben, eindelijk tot staan kwam doordat zij tegen een huis botste Een van de meisjes, de 11 jarige W. Blus i uit de le Helmerstraat, is aan de gevolgen overleden Het andere kind is ongedeerd. Een mooie reclame. De firoia Ferwerda Tieman biedt haar clientèle een mooie reclame aan in den vorm van Hoy tenia's kalender. Deze wandkalender door den ontwerper Th. van Hoytema zelf op steen gebracht is een kunstwerk van groote waarde. De reclame is des te mooier, omdat er geen reclame, van welken aard ook, op voorkomt. Wild. Men schrijft uit Barneveld Evenmin als de patrijzenjacht, blijkt nu ook de hazen- en fazautenjacht dit jaar mede te vallen. Ten gevolge van den natten zomer is veel jong wild omgekomen, terwijl thans ook nog telkens doode hazen gevonden worden, die blijkbaar aan gellig- heid, ontstaan door de Vele regens bezweken zijn. De prijzen van het wild zijn thans als volgthazen f 1.40—f 1 50, fazanten (hanen f 1.25, dito hennen f 1, jonge patryzen f 1, oude dito f0 45, watersnippen f0.30, kor hoenders (hanen) f 1.25. dito hennen f 1, houtsnippen f 1, wilde ecuden f 0,60 en wilde konijnen f 0.40. Diefstal. Woensdag verkocht de koopman J. A. P. H., uit 's-Gravenhage, te Schiedam aan twee paardenkooplieden uit de Zandstraat te Rotterdam voor f150 een paard en wagen, die te Schiedam ge stald waren. Toen werd gereden van Schie dam naar Rotterdam en werden versehil- lendecafé's bezocht. Volgens zijn verklaring werd de koopman ter hoogte van Delfs- haveu uit den wagen gegooid en vermiste hij een bedrag van ruim f'200 uit zijn portefeuille. 0 pgel ic h t. Eenige dagen geleden bracht een onbekende dame een bezoek aan een modewinkel te Dordrecht om een mantelcostunm te koopen. Kr weiden ei* haar eenige voorgelegd en gepast, maar zij wenschle ook een costuum te zien, dat in (le uitstalling stond. 'Dit werd voor haar gehaald, maar hot beviel haar even min als do andere, reden waarom zij stof uitzocht .om daarvan een costuum op maat te maken, dat aan een opgegeven adres aan de Sleegoversloot .moest worden he-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2