BINNENLAND KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Landbouw en Veeteelt. gewond, dat zij geen dienst kunnen doen, en 64 kregen nliehte kwetsuren. Van de republikeinsche garde zijn er vier ge wond; een luitenant is zwaar aan het hoofd gewond. Er zijn negen personen in hechtenis genomen, van wie vijf anar chisten. KIMLAM). l)e reis van den Tsaar. Uit Kon- slantinopel wordt gemeld, dat de beide Keizerlijke jachten, de Standart en de Poolster, oensdag door den Bosporus zijn gevaren, op weg naar de Italiaan,- sche wateren. De Tsaar zal de terug reis van Italië over zee doen. De heen reis doet hij over land. Men doet nog al geheimzinnig, zoowel ten opzichte van de ta nemen reisroute als ten opzichte van den datum van vertrek, maar volgens een bericht uit St. Petersburg aan een Duitsch blad zou de Tsaar Donderdag van Odes sa per spoor naar Italië gaan. Op de betrokken spoorlijnen zijn scherpe maat regelen genomen om den Tsaar tegen mo gelijke aanslagen te beveiligen. Uc Tsa- ntsa gaat niet mee. De Tsaar is ver gezeld van Iswolski, den minister van buitenlandscho zaken, en eenige hoog!- waardigheidsbekleeders. Op de terugreis zal de Tsaar, gelijk gemeld, het reegis lang vastgestelde tegen-bezoek aan den Koning van Roemem ëbrengen. De gan- scho reis zou elf dagen duren. De Temps heeft Woensdagmorgen van een Spaanschen correspondent een be richt ontvangen, dat, naar ihet blad mede deelt, „langs indirecten weg" verzonden is, buiten den Spaanschen censor 0111. De ministers, zoo meldt het bericht, hebben gisteren Dinsdag in rade vereenigd, het vonnis van den krijgsraad onderzocht, benevens de talrijke verzoe ken om gratie die waren ingekomen. Daar bet dossier volmaakt in orde was en de stukken naar den regel behandeld, besloten zij, |du uitvoering van bet vonnis door te laten gaan en den Koning geen besluit tot gratie voor te leggen, van wege de bedreigingen, die er tot den Ko ning waren gericht. 's Avonds werd de goedkeuring van het vonnis naar den kapitein-generaal van Barcelona geseind. De minister van binnentan|dsche zaken beeft aangekondigd, dat bij de bedrei gingen openbaar zSl maken, die bij heeft ontvangen sedert de gevangenneming van Ferrer. In de Spaansche pers komen over de zaak Ferrer niet dan korte officieele be richten voor. De censuur heeft de open baarmaking van allo verdere nieuws over dit onderwerp verhinderd. Tot zoover de correspondent van de Temps-. Het Belgisch blad de Vingtième Siècle had wel gelijk, toen het schreef dat de buitenlandsche anarchisten met hunne bedreigingen in de pers en op meetings de zaak van Ferrer Ineer hebben geschaad dan gebaat. Donderdag is te Barcelona een bom ontploft op 't oogenblik dat de politie haar opnam. i\iemand werd gewond. (Teen en kele persoon is gearresteerd. t;»UKI,AAO liet blijkt, dat 111 het haarwaschwater, dat te Londen den dood, van twee jonge vrouwen heeft veroorzaakt, benzine zat. De slachtoffers zijn een 22-jarig jong meisje, dat zich het haar liet wasschen, en de 18-jarige dochter van de kap persvrouw. Beiden, moeder en dochter, hadden zich deerlijk gebrand in huil po gingen 0111 de vlammen te blusschen. De moeder lag gisteren nog 111 zorgelijken toestand in liet gasthuis. Vermoedelijk is het met benzine verzadigde hoofd haar van de 22-jarige in brand geraakt toen de gaspit in het .haardroogtoestel werd aangestoken. Stockall, de bestuurder van een juwe lierszaak te Londen hij. is ook ko lonel van een regiment vrijwilligers ge weest - de man, die eenige jaren gele den gekneveld in zijn winkel werd ge vonden en vertelde, «lat inbrekers hem zoo gebonden en daarna een groote hoe veelheid kostbaarheden gestolen hadden, maar onlangs bekende zelf den dief stal te hebben gepleegd, is veroordeeld tot negen maaraden gevangenisstraf. In Februari 1908 werd er te Hamilton in Canada een moord gepleegd. Een man belde aan bij1 het huis, waar twee zus ters woonden. Een deed er open De man trad binnen en vroeg eten en geld; verschrikt liep zij1 weg. Haar zuster kwam en werd met ettelijke revolverschoten gedood. De dader werd niet ontdekt Nu heeft zich te Londen een man bijl de politie als de moordenaar aangegeven. Hijl had er genoeg van; hij kon het ge tob over dien moord niet langer verdra gen. iliji bad den moord gepleegd, zei bij, in opdracht van een onbekend man, die hem 600 dollar er voor beloofde. De ridderorde-quaestie. „Do Tijd" schrijft: Door het Hulster blad „Zelandia" werd vóór enkele dagen, als gold het iets bij zonders, medegedeeld «lat, blijkens inge wonnen information, over het verleunen van de veelbesproken ridderorde aan den Griebschen consul, den lieer Lehinanu, indertijd «le burgemeester van Amsterdam en do Commissaris der Koningin in de provincie gehoord zijn. In verschillende] bladen gaf deze mededeeling aanleiding tot uiteenloopendie beschouwingen. ij meenen te weten, dat dit hoeren van. beide genoemde autoriteiten niets buitenger wcons is, maar dat bet, wanneer de te decoreerenl personen Nederlanders zijn, in ons land zeil' gevestigd, a 1 t ij d plaats heeft. Ware het in dit geval niet ge schied, men zou daaraan terecht een ern stige grief kunnen ontleenen en daarop vermoedens kunnen gronden. Mag men thans aannemen, dat het wèl geschied is, dan laat het natuurlijk de zaak zelf on veranderd, althans zoo lang men niet weet, wat de genoemde autoriteiten om trent den te decoreeren persoon hebben gerapporteerd. De zaak-Lovink. Naar „het Vad.V verneemt, heeft de heer Roessingh de volgende vragen lot de pe- geering gericht: 10. Is het gerucht juist, dat de direc teur-generaal van landbouw, de heer Lo- vink, binnenkort zal benoemd worden voor een betrekking in Ned.-lndië? 2o. Indien dit zoo is, zijn er door den minister van landbouw, nijverheid en han del pogingen aangewend, om dien uitne- menden hoofdambtenaar, in het belang van den landbouw iu Nederland, hier te behouden? Deze vragen zijn reeds meer dan een week geleden gesteld, maar antwoord van do regeeiing is nog niet ingekomen. Dit vindt meldt thans het Haagsehe correspondentiebureau zijn oorzaak hierin, dat ministers zich tegenover de Tweede Kamer niet kunnen uitlaten over aangelegenheden waaromtrent H. M. de Koningin nog moet beslissen. Tweede Kamer. Woensdag is in twee afdeelingen der Tweede Kamer het begrootingsonderzoek geëindigd, en verwacht werd, dat. de 1! overige sectiën heden daarmede gereed zouden komen. De Koningin-Moeder op reis. 11. M. de Koningin-Moeder vertrok Don derdagmorgen 7 uur, vergezeld van jonkvr. van de Poll en graaf van Limburg Stirum van de halte Soestdijk, 0111 via Utrecht naar het buitenland te gaan. Z. K. 11. Prins Hendrik wordt 11a zijn terugkeer in het laatst dezer maand uit Mecklenburg, den 3den November voor korten duur in de residentie verwacht. II. M. de Koningin heeft aan Miranak Effendi, die aan H. M. zijn terugroepings- brieverï als gezant van Turkije bij ons Hof overhandigde, Dij die gelegenheid bid Grootkruis der Orde van Oranje-Nassau verleend. Do afgetreden gezant van de i'orte ver liet hedenmorgen de residentie en gaat zich voor vast te Parijs vestigen, alwaar hij tijdens zijn diplomatieke betrekking al hier reeds een groot gedeelte des jaars doorbracht. De Groothertog van Mecklenburg heeft den kapitein graaf Du Moneau, adjudant van H. Al. do Koningin, benoemd tot Rid der met Kroon der Mecklenburgsche Orde van den Griffioen. Vrije Liberalen. Do Bond van vrije Liberalen houdt Za terdag 30 October a. s. te Utrecht pen buitengewone algemecno vergadering, ge heel van huishoudelijken aard, voorname lijk ter behandeling van een statutenwij ziging. Notarisambt. In de Staatscourant van 15 October 1909 110. 241, is het verslag opgenomen, ttan den Minister van Justitie uitgebracht door du Staatscommissie, welke «lit jaar heiast is geweest met liet afnemen van het voor bereidend pxarnen bedoeld in art. 13 lid 4 dor wet op het Notarisambt. Do examenopgaven voor het schriftelijk gedeelte van het examen zijn als bijlage aan het verslag toegevoegd. Ook dit jaar luidt het oordeel dier com missie over «le gebleken kennis der eandi- daten ongunstig, terwijl omtrent de re sultaten van het examen in de afzonder lijke vakken meermalen op gemis aan me thodische opleiding wordt gewezen. Voorts vestigt de commissie er de aandacht op, -dat geheel of bijna geheel gemis aan ken nis in één groep van vakken piet aan gevuld wordt door eene voldoende hoe veelheid! kennis in een andere groep, zoo dat onder die omstandigheden het diplo ma aan de candidaten moet worden ge weigerd. Pater Bensdorp. Donderdag herdacht de WelEerw. Pater Th. F. Bensdorp Redemptorist te Amsterdam, den dag, waarop hij voor 25 jaar werd priester gewijd. De jubilaris, beker.j als schrijver van tal van apologische werken en brochures, ouder pseudoniem cu ook onder eigen naam verschenen, staat, niettegenstaande zijne zwakke gezondheid, in de rij onzer scherp zinnigste en werkzaamste apologeten. „De Tijd" wijdde iu baar nummer van Donderdag j.l. een waardeerend artikel aan den priester-jubilaris. Gevolgen van een drukfout fo de Tele foongids te Amsterdam. De diukker had 't regeltje, «lat onder het kantoor-adres van een directeur eener levensverzekering maatschappij moest staan11a 5 uur op te bellen 110. zooveel, geplaatst onder het adres van een Onderlinge Vleeschmaat- schappij. Eu ziehier wat er gebeurd is. Do klok was Zaterdagavond nauwelijks over de aanwijzing van het vijfde uur heen, daar woidt de levensverzekering- directeur opgebeld Hallo, is u daar? Jawel, mevrouw (Misschien iemand, die zich wil verzekeren, hoopt de directeur.) liet is een schandaal Wat blieft u, mevrouw? Een schandaalWaar blijft het vleesch, dat er om half vijf zijn zou? Ah, een grap, meent de levensvcrzeke- ringman. Hij lacht! Mevrouw, dat kan ik u met den besten wil van de wereld niet zeggen. Loop tlan naar de maan, meneer! De dame belt af. Glimlachend zet hij zich met zijn familie aan tafel. Weer gaat de telefoon. Hallo? Een grove mannenstem. Hebt u twee achterpooten? Met wien spreek ik? Alet(oen bekende slagersnaam). Eén van mijn klanten vraagt er 0111 .en ik heb geen achterpooten. Een staart heb je zeker ook niet lloud je ongepaste grappen voor je, vent Woedend belde de levensverzekering- directeur af lkt spaar u het relaas van wat er dien avond nog volgde. (Tijd.) Dames in het Zonnetje. „De Rotterdammer" schrijft Zooals men weet, zijn er ook in ons vaderland dames, die zich beijveren voor het vrouwenkiesrecht Die dames zijn van oordeel, dat het niet aangaat, dat «le mannen alles „al leen" beslissen, zij wensehen minstens evenveel te zeggen le hebben als de man. Zij leven onder de voorstelling, dat hel toch eigenlijk niet le pas komt, dat vol wassen dames, «lie dus geen kindertjes meetf zijn, moeten leven onder wetten, die zij zelf niet gemaakt hebben. Kortom, die dames strijden voor alge meen kiesrecht zoowel voor den man als voor de vrouw. De Haagsehe afdeeling van den Bond voor Vrouwenkiesrecht meende evenwel goed te doen met eens uil te noodigen Mr. De Savornin Lobman, hem verzoe kende of hjji de dames eens op een ver gadering wilde inlichten omtrent de werk wijze van de Tweede Kamer. E11Mr. de Savornin Lohman heeft gezegdtop, dat doe ik 1 Dezer dagen heeft de vergadering plaats gevonden. Maar ooljjk heeft Mr. Lohman de da mes getracteerd. Zoo zei hiji eerst: „Er wordt wel eens beweerd, dat een man op 'zijn ouden «lag wel eens dwaas heden begaat. Daarvan lever ik dan op het oogenblik het bewijs. Niet door op te treden voor dezen Bond, maar door o pmijii leeftijd op te treden voor zoo- voTc jonge dames met een onderwerp «lat zoo droog is." Daarna zeide hij „Alen moet niet denken dat onze Ka merleden, die sedert 1813 zitting heb ben, alle wetten hebben gemaakt. Wij hebben onze wetgeving niet zelf gemaakt maar ontvangen en tot ontwikkeling weten tc brengen. Het zijïi dus niet enkel de vrouwen die leven onder wet ten «lie zij niet zelf hebben tot stand helpen brengen. Dit tot troost van de Marnes." E11 nadat Wij voorts al de moeilijkheden van den wetgevenden arbeid had aange duid, eindigde hij aldus „Ik eindig met een bode en een wensch. Een bede dat, indien de vergadering weer eens hoort van verkeerde wetten en van verkeerd handelen door Kamer leden zij medelijden zal hebben. Een wensch dat, indien de leiding in «le wetgeving zal zijn overgegaan van «Te mannen op de dames, deze in staat zullen zijn al die moeilijkheden te over winnen. Do Haagsehe dames, voorvechtsters van vrouwenkiesrecht, zullen wel gelachen hebben I En tevens gedacht hebben„die oude heer is toch zóó dwaas niet, of hij kan ons op zijn ouden «lag nog eens terdege in het zonnetje zetten," Verguldearmo e. De correspondent der A rnh. Crt." verhaalt van „Haagsch meedoen" „Er is Qp het Plein alhier pen aan alle Haagsehe jonge «lames en ik vermoed zelfs aan vele te Arnhem bekende banketbakkerswinkel van Sprecher. Men gaat er taartjes eten, hetgeen lekker is en chic staat. Sprecher, weet u, is niet de eerste de beste. Bij Sprecher .taartjes te gaan eten, plaatst iemand direct in de klasse der Haagsehe high life. En waar zijn sierlijk wagentje voor de deur fstii houdt, woont iemand die niet alleen van lekker eten houdt, maar dat ook betalen kan. Welnu, een verhaal dat hier aan ieder een bekend is en karakteristiek mag ge noemd worden voor de Haagsehe opvat tingen, is, dat Sprecher ook abonnemen ten aanneemt alleen en uitsluitend voor 't eens of meermalen in de week laten stil houden van zijn wagentje voor ile deur en 't afleveren van een groote le dige doos. Voor de waarheid van het ver- haal sta ik niet in. Dat het hier in «ten Haag kon ontstaan, illustreert de gewoon ten en neigingen der Hagenaars op zich zelf reeds voldoende. Misschien moet de verschijning van het vertrouwen inboezemende wagentje ook dienen 0111 de soliditeit en „vreuitfaliig- keit" van de familie te staven. In dat geval laadt Sprecher, of wie de eigenaar er van is, eene groote verantwoordelijk heid op zich. Want die schijn >vordt na tuurlijk met geen andere bedoeling ge wekt, dan om er als de gelegenheid het meebrengt, ol wellicht meer systematisch, terdege gebruik van te maken. De win keliers, the crediet geven, klagen dan ook steen en been over het steeds stijgend totaal hunner uitstaande vorderingen. Wel wint ook hier meer en meer de gewoonte veld, om geen crediet te geven, of zoo ja, dan ten minste op korten termijn. Maar de baidheid van oen oeoonomischen strijd dwingt de winkeliers maar al te vaak, bet iu dat opzicht op een accoordje te gooien met hun beter inzicht. E11 aan den anderen kant is er een zeker soort van clientèle hier in den Haag helaas sterk vertegenwoordigdvoor welke ciediet op korten termijn hierin met cre diet op langen termijn overeenkomt, «lat men in ieder geval zoo laat mogelijk en, als het kan, heelemaal niet betaalt. Jloe kan bet trouwens anders in een stad, waar zoo ontzaglijk veel aan chic wondt geofferd en zoozeer alles aan den buiten kant wordt gehangen. Er zijn amblenuarsfamilies die een abon nement op het Kurhaus hebben, «tes win ters geregeld een serie opera- en come- dievoorstellingen bijwonen, terwijl papa lid is van de Witte en de familie ües zomers „van de concerten in „de tent in 't Bosch" er maar zelden een overslaat, doch d.e, 0111 zich ,lat alles met te moe ien ontzeggen, fatsoenlijk armoe, ja hon ger lijden. Natuurlijk wordt hierop ook weer uitzondering gemaakt door die bij zondere gevallen, dat men ook binnens huis zijn fatsoen heelt op te Wouden, n.l. wanneer er een partijtje gegeven wordt, ol' men gasten te dmeeren neeft. Menscihen, die zich piet door den schijn laten begoochelen, zijn «le schatters voor de belastingen. Welnu, uit den mond van een dezer ambtenaren vernam ik onlangs, dat de ervaring hem geleerd heelt, pat men hier in den Haag een vrij juiste schatting van het meubilair kan maken, indien men slechts ziet wal er in de „suite" staat. I11 «le andere kamers be- hoeit men zelfs geen oog te slaan. Abes wat eenige waarde heeft, concentreert zich in die vertrekken, waarin men mensohen ontvangt, en waardoor «lus de indruk wordt .bepaald, dien do familie naar buir ten maakt". E r i n g q l 0 o p e 11. Een onderwijzer te Monste,r kwam, na een bezoek gewacht te hebben aan zijn familie te Scheve- ningen, op zijn tluiisreis in aanraking met z.g. kwartjesvinders, die hem wis ten over te halen met hen kaart te spelen. De jonge man verloor eerst f30 toen een gouden horloge, d(at voor f25 werd aangenomen, en toen wilde men hem overhalen zijn fiets legen f 50 te wagen. Dat ging hem toch te bar. Aan den lokvogel, die hem bij de vingervlugge lui gebracht had, verzocht hij hierop «le oplichters in het oog te houden, dan wilde hij «le Loosduinsche politie halen. Toe nhij daarmee echter aankwam, was het hcelo stelletje natuurlijk spoorloos verdwenen. De jonge man heeft zich het geval zoo aangetrokken, dat hij zijn dienst niet kan (doeriIliji zegt, ook nog een schuldbekentenis' gegeven te hebben. Wie zijn de erfgenamen? Bij den landbouwer 14. B., wonend eop „De Barn" onde rde gemeente Barneveld, is de vorige week op 58-jarigen leettijd over leden zekere L. G. Na G.'s (dood vond de kantonrechter van Amersfoort, «lie aanstonds gewaar schuwd was, in zijn koffer, die bij een oud-vriend, den landbouwer B. B., stond, bij wien Gelderman inwoonde, een spaar bankboekje, waarop bij de spaarbank te Barneveld, te zijnen name, f 5000 was ingeschreven, terwijl hij heeft medege deeld, dat hij van de stadsbank te tis- seldorf (Duitschland) nog f4000 te vor- deren had. Hoewel door den burgemeester van Bar neveld reeds alle po-gingen zijn aange wend, familieleden van den overledene op te sporen, is hij hierin nog niet ge slaagd. (Tel.) ALLERLEI. Reclame. Hebben uw auto's al eens 'n record geslagen? vroeg een kooplustige bezoeker. Of ze, antwoordde de fabrikant, wijjh ebben nog nooit een machine ver kocht, idie niet door de politie is aan gehouden voor te veel vaart. Wij staan er voor in dat ge minstens 'n. paai' malen wondt bekeurd voor te hard rijden, wan neer u een auto van pus neemt. Zindelijke Koeien. Wie van tijd tol tijd het vee in onze zandstreken eens te zien, krijgt, zal het wel niet ons eens zijn, da,t de rein heid der dieren wel wat te wensehen overlaat. De stallen zijn dan ook van dien ,aard, «lat het vuil en stof gesta dig door do zoldering heenvaJt en neer komt op de ruggen der «lieren. De lig plaats 111 de potstallen is vaak zoo vuil en smerig, (dat noodwendige en natte, kle verige mest aan de lichamen moet vast plakken en ;de beesten er staan mei neele schilderijen op de dijen. Nu mag men dat noodig vinden, teneinde de ma gere, schrale 'koetjes wat meer te doen schijnen dan ze zijn, wij voor ons hou den er 'niet van zulkks vuile, smerige koeien in den stal te zien, integendeel wij zien 't vee graag rein en zindelijk, want wij zijn er van overtuigd, dal «laar- dfior de melk wint aan bruikbaarheid, terwijl de gezondheid der dieren sterk wordt bevorderd door een goede behan deling. Wanneer de koeien zoo erg vuil zijn, dan kan het toch niet anders of van |dat vieze goedje moet wel eens wat in den melkemmer terecht komen. En ma kan (de boerin ons wel wijs maken, «Lat dit er bij het zeven weder uit ver wijderd wordt, maar dan antwoorden wij, dat van dat vuil ook wal kan opgelost zijn, en dat ojigelosle vuil gaat door de zeef heen en is niet gemakkelijk weer uit de melk te verwijderen. Dat vuil is tevens een broedplaats van allerlei bac teriën en deze kieinwezens, eenmaal in de melk aanwezig, planten zich daar voort met een verbazende snelheid. Maar ook de gezondheidstoestand der koeien lijdt er onder, wanneer zij zoo vuil en smerig in den stal staan. De huid toch moet het zweel als afscheidingsproduct kunnen Joozen, en hoe is «lit mogelijk, wanneer die huid is bedekt met een dikke; zelts eenigszins vaste laag? De huiduit waseming gaat dan niet geregeld en de dieren ondervinden daarvan «le minder goede gevolgen. Werden ze nu dadelijk erg ziek, da.11 zou men het schadelijke van een slechte huidverpleging spoedig inzien, maar zoo erg is het niet, de dieren zijn wel niet zoo gezond, maar bepaald ziek zijn ze ook niet en daar om let de boer er minder op en gaat maar voort in «len ouden sleur. En toch ervaren zij elk voorjaar, dat «le koeien gezonder, Jrisscher en levenslustiger zijn, zoodra zij 611 de wei komen, zij zien boe de «lieren zich schuieren en schu ren aan hekken en hoornen, hoe ze zich wentelen in 't gras. Spoedig is de laag stof en vuil van het lichaam verdwe nen en do «lieren houden op met dat schuren en schaven, omdat de huid pro per en rein is geworden en hare functie naar behooren vervult. Zou deze natuur lijke handeling der beesten geen vinger wijzing moeten wezen voor onze land lieden 0111 ook de huid der koeien eens te behandelen met roskam en borstel? Wij zijn er van overtuigd, dat de tij 1 en (le moeiten, besteed aan 'f zindelijk houden der koeien, ruimschoots' zal wor den beloond door gezondheid, ruimere melkopbrengst en loor hetere houdbaar- heul 011 grootere waarde «Ier melk. i/peisfaire werKtJOOi, tgen Oct. 15 Middelburg, visuheijj met graseltinp. 19 Uue3, 8 paarden en hoornvee, doliinaim Verhoek. 19 Goes, Winkelhui- L. Vorst tr., pakhuis K. Vorstslr., sl.-.gery St. Jacobstr Pilaar. 19 Middelburg, delligeu mbo« del, Ve hulst. 20 G,.es, :0 |eic. bouw en weiland, Pilaar. LU KrabbeiidükeCalé „öp orzicht", Schvara. 22 Zienkzee, woon- en wh keihuis Dam B 86 Franse. 27 HoeUekenhkerke, meubilaire got deren en biggen, Neervooit. 29 Z'eiikzec, Hotel Restaurant „De Weerd". Fianse. -29 Oudelande, 9 perc. Bouwland en I9peic. Bouw- en Weiland, Pilaar. Kapelle, wissbnbosch, Pilaar. Nov. 2 Gois, woon-en winkelhuis, Van Campen. 16 Goes, heerenhuis, v. üisse 18 Hoedeke, skeike, 214 kanadubootnen, Neenooit. Goes, schapen, Pilaar. Aanbesteding Oct. 19 Kieldrecht, het bouwen eener Kek, raming fi. 84l99,92, Jules Goetbals, Aalst (België)- 20 Middelburg, gebouw prov. bestuur 11 11. het onderhoud van de Rqkszeeweriiige" en havenwerken te Vlissingen eii te Veere, gedurende de jaren 1910,1911 eu 1912, ui twee perceelen. Kammg: lste perceel (4100. ïnl. o.a. hoofdingen. dir. te Middelburg. 27 Middelburg. Gebouw prov. bei tuur 11 uu a. het aanbrengen en orderhouden van beplantingen langs den Rijksweg op Zuia-Bevelaud. Raming 1700; b. het leveren van 10Iwagens ten behoeve van de sleephelling voer ijzeren sluisdeuren te Wemeldinge, met bijko mende werkzaamheden. Raming f5000.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 6