Besluiten en Benoemingen. UIT ZEELAND. GEMEN6P KiEüWS, stelt, dat zij hun kinderen niet naar een bijzondere, maar naar een apenbare school zendeti. Het lijkt waarlijk te kras om waar te kunnen zijn. fiz u-auunqj v uojitiq uc\ •uoqofs p-uuiq Met ingang van 1 October 19U9 zijn be vorderd tot de 2e klasse de commiezen 3e klasse bij 's rijksbelastingen J. J. Ie Grand te Oostburg, J. M. v. Oyen te Sluis, A. I. Cnmbier en I. Risseeuw te Sas van Gent eu C. J. Lambrecktse te Philip pine. Bij Kon. Besluit is pensioen verleend aan A. J. de Veij, onderwijzer aan tie o. 1 s. te Batb, 1584 'sjaars, J Swart, hoofd der o. 1. s. te 's Gravenpolder f800 En we- duwenpensiocn aau J F. de Haan, wed. B. v. Ruijvec, hoofd eener o. 1. s. te Axel, f446. Bij Kon. Besl. is toestemming verleend aan P. H. G. Montenberg, burgemeester der gemeente B r e s k e n s, om tot 1 No vember 1910 te Vlissingen te wonen. Bij Kon. Besl. is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Hulst mr. G. W. Wentholt, eervol ontslagen ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantonge rechten in het arrond. Rotterdam, wonende te Apeldoorn Koloniën. De Nieuwe Goeverneur van Curacao. Hoezeer de benoeming van den beer Mr. Th. Nuijens wordt gewaardeerd blijkt uit het volgend bericht in een Curapaosch blad. „De heer Nuijens geniet de algemeene sympathie en wordt door een ieder geacht om zijn grooten rechtvaardigheidszin. Men denkt er bij deze benoeming zelfs niet aan, dat de nieuwe gouverneur Katholiek is; men is vast overtuigd, dat elke partijgeest verre zal blijven van het toekomstig bestuur der kolonie, en dat er recht zal geschieden aan allen Niet slechts de Katholieken, ook de andersdenkenden verheugen zich over deze benoeming van harte en zij allen wenschen Mr. Nuijens onder Gods zegen een lang en gelukkig bestuur toe. Dat het Z. H. E. G. gegeven zij de kolonie tot bloe te brengen, tot heil der bevolking en tot eigen voldoening Goes. De heer W. de Beste Lzn. alhier, is geplaatst als leerling-klerk aan het Inspectie-Bureau van Weg en Weiken der Hioll. IJ. Sp. Mij. te Amersfoort. De heer A. A. ter Haar alhier heeft het plan tegen 1 Jan. a. s. ontslag te vragen als leeruur aan de Bijks-laindb-o-uw- winterschootl aldaar. - Door den Commissaris van 'Politie werden Dinsdagmorgen op,- hoeterdaad be trapt de jeugdige personen v. Hese, de Koning en Apeldoorn, die bezig waren met het stelenl van noten in den tuin van dr. Goemans. De jongens werden naar het politie-buxeau gebracht. (Z.) Middelburg. De anti-revolutionaire kies- vereeniging alhier heeft oandidaat ge steld voor den gemeenteraad in het derde district (vacature wijlen jhr. mr. E. P. Schaa) mr. L. van Andel. De soc.-demo craten hebben reeds den heer L. Oudendijk gesteld. - Alhier is Maandag opgericht de „Zeouwsche Landbouw onderlinge", die zich krachtens de Statuten heeft aange sloten bij de „Centrale Landbouw onder linge" te Amsterdam. In do „St. Crt." no, 232 is opgenomen een ICon. goedgekeurde wijziging in de statuten der N. V. Izaab Bo-assom en Zo- nen's Effectenkantoor te Middelburg. Gisterenavond gaf in den Schouw burg alhier het Nederlandsch Operette- Ensemble, directeur Alpho-nse Janmart Jr., -eene opvoering wan „De Dollarprinses". De zaal was bijna geheel gevuhl en de aanwezigen hebben kunnen genieten van goed spel, vroolijke muziek en aardige tooneeltjes. Er is veel gelachen en dank baar geapplauidiseerd. Deze eerste voorstelling vanwege de af- deeling van het Nederlandsch Tooneel- verbond was een groot succes. - Gedurende den a. s. winter is de tweede luitenant T'h. J. Reeser belast met de leiding van het Voorbereidend Militaire Onderricht in de gemeenten Kruiningcn en Baarland, en de tweede luitenant W. L. A. C. van Woerden met dat in de gemeenten Wissenkerke en Goes. Vlissingen. De heer F. Bennik, officier van gezondheid der Ie klasse aldaar, is aangewezen als deskundige voor het on derzoek naar het gezichts- en het gehoor orgaan van schippers, stuurlieden, machi nisten, machinist-stokers en uitkijken'. Voor bedoekt onderzoek zal de heer Bennik vaceeren alle werkdagen des voor middags van 10 tot 12 uur, in het zittings lokaal op den Peperdijk bij1 de ligplaats van de kanonneerboot. - Met de nachtboot kwam hier Dins dagmorgen uit Engeland aan prins Mau rice van Battenberg, op zijne doorreis naa'r Karlsruhe. - Zondagavond arriveerde hier met den Zuidduitschen mailtrein Z. K. II. Prins Albert van Sleeswijk Holstein, die met den nachtboot de reis naar Engeland voortzette. Per nachtboot arriveerde hier Zondag morgen uit Engeland IJ. K. H. Prinses van Schaumhuig Lippe. Per Zuidduitschen mailtrein, waarin ten haren behoeve een extra salonrijtuig was geplaatst, werd de reis naar Boon voortgezet. De dagmailhooit „Duitschland" bracht Zaterdag 521 zakken brievenpost aan. Een 20-tal ambtenaren waren hiervoor uit Ob-erhausen des morgens ten 10,40 uur aangekomen teneinde deze post te ver werken. Hansweert. Het B-jarig zoontje van den heer P. had het ongeluk spelende te wa ter te vallen. Boorde spoedig toegeschoten hulp werd hij op het droge gebracht en kwam hij met den schrik en een nat pak vrij. Kapelle. Dinsdagmorgen had de knecht van de Wed. J. de M. alhier het on- ongeluk toen het paard door de glad heid van den weg uitgleed ouder het dieip terecht te konten. Zijn heen bleek op verschillende plaatsen gewond te zijn. Dr. Persant Snoep verleende de eerste geneeskundige hulp. - Dinsdagmorgen kwam zekere T. al hier tol de onaangename ontdekking, dat in zijn plantage de late handperen wa ren geroofdverleden jaar waren bij1 hem ook van dezen boom de peren wegge kaapt. Het is wel te hopen, dat de po litie de daders in handen krijgt. Stoppeldijk. In den nachl van Zondag op Maandag brandde hier eene graanmijt af, staande bij de woning van den heer L. de Gijsel. De brandweer kon alleen het belenden de beschermen. Daar het Zondag en ook des nachts regende, gist men naar de oorzaak; velen denken aan kwaadwillig heid. Hoofdplaat. Deze week zijn her onge veer 250 canada-populieren verkocht. De meeste hoornen werden gekocht dcor hak kers, werklieden en klompenmakers uit den omtrek. Allo gingen aan goeden prijs; sommige werden zelfs duur betaald. Hel is te hopen, dat de meesten hunne hoo rnen Laten staan tot den winter, dan is er voor velen weer werk. St. Jansteen. Dooir het roekeloos om gaan met paarden, do-ar ee-n persoon die -deze dieren mende, sloegen de paarden op hol en kwamen in woeste vaart tegen een boom terecht, waardoor de wagen to taal vaneen werd! geslagen. Gelukkig wer den ile -dieren hierdoor tot staan gebracht. Paarden en voerman kwamen er met lichte kwetsuren af. - Zondag had alhier een fietsrij der het ongeluk boven op een koe te rijden, die onverwachts een hoek om kwam. De rijder bekwam eenige kwetsu ren en hij het rijwiel waren sommige deelen in elkaar gedrukt, hetgeen een kostbare reparatie behoeft. (Zelandia.) Zekere P. S. alhier ging Zaterdag middag een kruiwagen wit zand steken op zijn akker. Door het wegspringen zijner spade op een steen kwam deze in zijn vo-et terecht waardoor een gapende wonde ont stond. (Zelandia Hulst. De kermis alhier hoeft een zeer kalm verloop gehad, waartoe het weer natuurlijk veel heeft bijgebracht, daar de eerste kermisdagen de regen hij stroa men neerviel. Herbergiers en andere ne ringdoenden hebben dan ook alle reden tot klagen. De orde werd niet in het minst verstoord, zoodat de politie niet handelend behoefde op te treden. Aarde-burg. Deze week werd hier eene raadszitting gehouden. Dhr. Zonnevijlle, de nieuw benoemde secretaris, werd door den burgemeester beëedig-d. Een woord van dank werd gebracht aan dhr. Wijffels, den waarnemend-en secretaris, gedurende de vacature Weysselt. Na-dat die voor waarden voor do verlichting te Draaibrug waren voorgelezen, werd het des-betref fende voorstel aangenomen. Met alge meene stemmen werd aangenomen de be trekking van gemeente-ontvanger noig twee maanden te doen waarnemen door den tegenwoordigen titularis. Na nog enkele voorstellen behandeld te hebben, werd de vergadering gesloten. Koudekerke. De Schiet(weerbaarheids) vereeniging „Wilhelmina" alhier, wendde zic-h in 1908, tot het verkrijgen van een schietbaan in de duinen, tol den Minister van Oorlog, om een subsidie voor de oprichting, tot een bedrag van f 200. Hier op volgde de gebruikelijke c-oiresponden- ti-e, terreinopname enz. Dezer dag-en ont ving de vere-eniging een afwijzende be schikking. O. m. in verband met de ni-et bereidverklaring van de leden der ver eeniging to-t het zich beschikbaar stellen in tijden van oorlog of oorlogsgevaar. Oostburg. Aan het gemeentebestuur is door eon vischhandelaar to Schevenin- gen een verzoek ingediend olm vergunning tot qirichting van een haringrookerij. De pas opgerichte gymnasti-ekvereen. zal den naam dragen van „Oefening kweekt Kunst". Door den gemeenteraad is besloten het Beursgebouw in bruik leen af te staan aan de viereenjging. Koewacht. Dinsdag werd hier -e-ene openbare vergadering gehouden van den gemeenteraad, waarop alle leden tegen woordig waren. Namens B. en W. werd door den voor zitter verslag uitgebracht van de kaso-p- neming van den gemeente-ontvanger op 13 September 11. Alles was in o-rde be vonden. In kas was f950,43. De heer-en E. de Vleeschouwer en Th. Persijn brachten verslag uit van hun on derzoek omtrent do gemeenterekening van 1908. Zij hadden geen aanmerkingen te maken. Uit de rekening bleek, dat de ontvangsten van het vorige dienstjaar, voornamelijk door het minder ontvangen aan buitengewone subsidie voor hiel lager onderwijs dan waarop men gerekend had, f793,99 minder hadden bedragen dan de raming. Daardoor was het noodzakelijk geworden op de uitgaven zooveel mo gelijk te bezuinigen en enkele werken tot het volgend dienstjaar uit te stellen. 11e uitgaven bedroegen daardoor f 751,525 minder dan -de raming. D-e totale ont vangsten bedroegen f 18344,515 en de to tale uitgaven f 18358,99; zoodal er een nadeelig slot is van f 14.475. Be voorzitter deelde mede, dat binnen kort aan den Raad zal worden aange boden eene begroioting van de kosten tot herstellen van den steenweg van A. van Runiste tot aan de wijk St. Andries. Die herstelling, do-ar den Raad in eene vo rige vergadering toegestaan, kan dan in het voorjaar gescliied-en. Clinge. Maandagmiddag omstreeks 3 uur brak een zware brand uil in de land- bouwschuur van Pallet. Binnen weinige oogenblikken was alles oen vuurzee, zoo dat aan redden niet meer viel te denken. Een viertal runderen, oen partij oogst en hooi, eiuiigo landbouwmaterialen zijn een prooi -der vlammen geworden. Oorzaak is onbekend. Verzekering zal de grootste schade dekken. Vermoedelijk tengevolge van het koude voorjaar en lea daarop gevolgen natten zo-nier, is de wildstand op het eiland Schouwen dit jaar niet zoo goed als ge woonlijk. Bovendien veroorzaakt ook de grasm-aa-imachine den dood van menig jong haasje. Ook patrijzen wonden niet in zulke groote vlucht aangetroffen als andere jaren. Fazanten die zich meestal in -de bo-sschen en ook wel in de grep pels v-an het land ophouden, zijn er nogal. Als gewoonlijk treft men konijnen in me nigte in de duinstreek a-aii. De ,,'Zeeuwsche Vereeniging tot uitdee- liing van kleedingstukken aan inrichtin gen" heeft vertelen jaar uitgedeeld aan: de wijkverpleging te Middelburg 100 stuks, Idiio te- Zierikzee 70, de diaconie te Vlissingen 120, die 1e Middelburg 122, „Kinderzorg" GO, het Doorgangshuis 50, heiden te Middelburg, de Vacantie- kolonie te Zierikzee 30 en de „D-orcas" te Koudekerke 40 stuks; totaal 592. Gaarne zag het bestuur de Vereeniging zich no-g meer uitbreiden, om niet alleen inrichtingen in de steden, maar ook arme plattelandsgemeenten t.e kunnen bedoelen. Inlichtingen geeft gaarne freule Scho- rer, Dam A'o-ondzijde te Middelburg. Volgens het Domb. Badnieuws- trok üe Walchersche badplaats; niettegenstaande den kio-uiden en natten zomer van dit jaar, weder een groot aantal bezoekers, 1789 tegen 1878 in 1908. Er werden 5768 baden genomen, tegen 5G61 in 1908. V-o-or het Badpaviljoen werden 218 kaarten van lidmaatschap en introductie afgegeven, tegen 178 in het vorige jaar. Bij de Naamlooze Vennootschap „Bad en Strandhotel" bestaal het plan, behou dens goedkeuring van commissarissen, een nieuwe dépendance van het Badhotel te doen verrijzen, -dal lusschen de 30 en 40 kamers bevatten zal, terwijl een ruime „hall" en veranda's de aantrekke lijkheid zullen verh-oogen. (M. C.) Va 1 sch e munters. Men meldt uit 's Gravenhage Er werd in den laatsten tijd hier tei stede nogal eens valsch geld in omloop gebracht en in beslag genomen, zonder dat 't evenwel mocht gelukken den ver vaardiger of uitgever ervan te ontdekken. 'Ihans heeft de politie echter een goe den slag geslagen. Zij kreeg nl. Zondag uit Alkmaar bericht -dat daar ter plaatse een jongeman en een vrouwspersoon, beiden afkomstig uit Den Haag, waren betrapt op liet in beta ling geven van valsc-h geld. De politie stelde aanstonds een onderzoek in en vond in de wo-ning van bedoeld tweetal aan de Brandtstraat verschillende vormen voor het vervaardigen van geldstukken, en afgietsels, zooime-de een hoeveelheid valsche muntstukken. Vooral in de om geving van genoemd© straat - die z.g. Transvaal,wijk was in den laatsten tijd winkeliers en and-eren personen valsch geld in do handen gestopt. De arrestatie van bovenbedoelde per sonen heelt tengevolge gehad dat er nog twee jongemannen als verdachten zijn aangehouden. Een klooster door ile anar chisten ontzien. Pater Lorenzo, prior van een der Room- schie kloosters te Barcelona, heeft een belangwekkende mededeeling gedaan over de wijze waarop de revolutionairen in die staid tegen de kloosters zijn te velde ge trokken. De pater vertelt het volgende De bran I van een 'klo-oster tegenover ons had ons Idenganschen nacht zeer angstig gemaakt. Toen nu 's morgens d-e slagen op -onze poort steeds- luider weerklonken, verzamelde ik 'de 19 broeders uit het huis om mij heen en opende de deur, terwijl wij1 onze zieke en blinde pleegkinderen op onze armen namen. Terstond stroomde een woeste menigte, op vernieling belust, naar binnen. Maar ik hief het jongetje dat ik -droeg in de hoogte en riep met tranen in de oogen: „Vrienden, broeders, helpt ons tenminste deze tweehonderd onschuldige wezentjes in veiligheid bren gen. "Doet daarna wat gij will." Die woor den schenen het gemoed «Ier aanvallers- te roerenwant zonder eerst met elkander te -onderhandelen, namen zij de kinderen en zeiden: „'Vees maar niet bang, wij doen jelui niets. Huil maar niet". En daarop zeiden ze ons dat ivo niets te vreezen hadden. Zc liepen toen door alle zalen zonder eenig kwaad te doen en gingen vervolgens naar 'het klooster naast -ons, om flat aan te steken. Wij konden ze daarvan niet afbrengen, maar zijl rieden ons -aan, van het dak van ons- klooster at, den muur te 'begieten, die na,ar kloos ter naast o-ns gielegen was toegekeerd, teneinde ons gebouw voor brandgevaar te vrijwaren. Zoo deden wij, en .we werden zelfs gewaarschuwd toen het oogenblik -daar was om met -de begieting te begin- den 't werk der vernietiging te belemme- nen, en ook wanneer we moesten ophou- ren. Wij zijn echter op geenerlei wijze weer lastig gevallen; integendeel, d-e vol- gendto dagen zonden de revolutionairen ons -door middel van hun kinderen, kip pen, konijnen, aardappelen en brood, op dat wij geen gebrek aan voedsel zouden lijden. Wij lieten op verzoek der revo lutionairen ide deuren van ons huis open staan en honderden menschen kwamen 'kijken, maar niemand deed ons kwaad." Hieruit blijkt dus, -Aal -de anarchisten een klooster dat zich bezig houdt met het verplegen van krank-en hebben gespaard. Bij- een inspectie te Potsdam vroeg kei zer Wilhelm, volgens zijn gewoonte aan verschillende soldaten bijzonderheden over hun familie. Daaronder bevond zich een zekere An-drée. Dien naam hoerende, begon de keizer te lachen: - „Zoo!" zei-de hiji, „heet je Andrée? Weet je, dat je een beroemden naam genoot hebt, een Pooloinderzioeker?" „Ik weet het, Majesteit." - „Wie heeft het je gezegd?" Mijn kapitein, Sire". Oje kapitein. En wat heefl je kapitein je gezegd over Andrée?" „Hij heeft mij gezeg 1, Sire, dat hij maar één ding wensehte: dat «1e andere Andrée mijl had meegenomen en hij mij nooit meer zag Het einde van den Rog hi. Wij -deelden reeds in enkele woorden mede; dat de Sultan van Marokko, verstoord over de pogingen, die de Europecsche con suls hadden gedaan om hem toil me-dedoo- gen jegens zijn gevangenen te he-wegen, zijn overwonnen tegenstander Boe Hama ra aan een paar leeuw-en ten prooi had v-ooigeiwoipen. De berichtgever van dien „Matin" te Fez verhaalt daarover thans de volgen de bizon-dorheden De sultan kwam uit zijn zomerpaleis Dar-Debibegh en begaf zich in gezelschap van zijn twee vertrouwelingen, Jen kamer heer Él Ha-dj Ahmed Kiissi en den Kaid L-rissould el Hadj Mennae, naar het ge deelte van het paleis, waar zich de me nagerie bevindt. Daar liet hij den roghi hij zich brengen, waarop hij met zijn vertrou welingen en twee eunuchen den onge lukkige aangrepen en h-snr geboeid aan handen en voeten in oen ko-oi smeten, waarin twee jonge J-e-euwen, het vorige jaar uit Senegal aangevoerd, wanen opge sloten. D-e leeuw-en wierpen zich op hun prooi en sloegen hun klauwen in zijn boirst en een zijner armen. De gewezen pretendent viel in zwijm en bleef bewegingloos als een lijk in de ko-oi liggen. Toen lieten -de leeuwen hem verder met rust, ofschoon zij door den sultan en zijn help-ers, die door de tralies genoten van dit barbaar- schc schouwspel, werd-en aangehitst. Ten slotte wenl de ongelukkige met pieken en haken naar die deur van de ko-oi geschoven. Hij >verd naar huiten g-; - trokken, op den giontl gelegd, begoten met petroleum en toen stak d-e kaïner heer zelf zijn kleederen in brand. En ter wijl de vlammen lekten langs het lichaam van den gemartelde, wierpen zij telkens nog in petroleum gedrenkte lappen stof op de brandende massa. Toen eindelijk van het ongelukkige slachtoffer niets meer over was, en de wraakzucht van den Sultan dus bevredigd was, keelde cle har- haar iu gezelschap van zijn vuige gezel len voldaan naar het paleis terug. Gedurende een schermles- te Lissabon met het oog op een aanstaanden wed strijd o-p den degen, en waarbij twee broeders, Frederik' en Alexander Para des, tegenover -elkander stonden, is de knop van Frederik's degen afgevallen, juist op het oogenblik, dat liij zijn broer aan ide horst trof. De punt trof in het lichaam en ver wekte een inwendige bloeding, waaraan Alexander -overleed ge-tlurende het vervoer niaar huis. De rechtbank te Parijs heeft Donder dag een vrouwelijke koetsier veroordeeld lot een boet© van 25 francs. Zij bevond zich -op 27 Juli voor 'Jiet station Mont- parn-ass-e op een plaats waar zij haar rijtuig niet in-o-cht laten stilstaan. E-en politieagent maande haar aan, idoor te rijden. Zij stoorde zich niet aan deze aanmaning. De politieagent vroeg haar papieren. Zij weigerde den agent inzage te geven. Daarop nam Ide agent het paard hij den teugel om de dame o-p den bok naar den naasten politiepost te geleiden. M-aiair ide dame bleef niet op den hok ziitte-n. Zij sprong na-ar beneden en gaf -den agent een waai om de ooren, dat de kepi hem van het hoofd vloog. De agent kreeg gelukkig hulp. Er bleek veel hulp no-odig. Een politiemacht van zeven agenten slaagde er in, de onwillige vrou welijke koetsier naar het politiebureau te brengen. Geen man zou in het verzet tegen de politie krachtiger ziich hebben geweerd. Hoe werd Keizerin Elizabeth vermoord? Er is een boek verschenen van gra vin Szlar-ay met herinneringen uit haar leven. Zij: was indertijd hofdame en vrien din van de Keizerin, welke zij op hare talrijke reizen vergezelde. Zij was oog getuige van den moord op de Keizerin en vertelt hoe fl-e misdaad door Luc- cheni gepleegd is. Toen gravin Sztaray 's morgens den 10 -den September 1898 z-ich bij- de Kei zerin aanmeldde, zeide deze Jat zij- dien nacht geen oog had toegedaan. Eerst zoo zei-de de Keizerin - hoorde ik Je Italdaansche zangers -onder mijn vensters, -daarna hinderde rnaji liet licht van den vuurtoren, -flat ik vanuit mijn bed zien kon. Eindelijk sliep ik om twee uur in, maar kort daarop- ontwaakte ik met schrik en vloog, uit mijn bed. U-e maan, die helder op mijm gezicht scheen, had mij wakker gemaakt. Het zilveren schijnsel vulde mijn kamer met een geheimzinnig waas, dat mij bijzonder opviel. N-a over allerlei gepraat te hebben', verlieten wij- 't hotel en gingen wij naar het schip, lat aan de 'ka-de lag. Er was niet veel tijd en ik wïl-de me will haas ten o-m ide boot niet te missen, maar ide Khizterin Woef bedaard doorwandelen, bewonderende -de kastanjeboomen en zei tegen mijl: Kijk eens Irma, die kastanje boomen bloeien nu al voor (den twee den 'keer. Ook in Schönbrunn hebben we zulke hoornen, «ïie tweemaal bloeien, do Keizer heeft me juist geschreven hoe mooi ze zijin. Majesteit, zei ik, de scheepsklok luidt al voor ide tweede maal, we moesten ons haasten. "Onderweg merkte ik «lat een man zich achter een boom verschool, die in onze richting ging en die, toen wij dichter bij kwamen, naar een anderen boom liep, zich weer een o-ogenhlik verschool en zoo v,an b-oom tot boom deze man-oeuvre her haalde. Ik dacht, wat wil die vent toch van ons, jlat hij ons op zoo'n vreemde manier achtervolgt? Plotseling zag ik, hoe hij naar ons toe kwam en instinctief deed ik een slap vooruit, om de Keizerin te beschermen. Maar op dat oogenblik hief hij zijn arm op en gaf hij aan de Kei zerin een stomp op -de horst. Zonder een kreet te geven, zakte de Keizerin in el kaar en ik ving haar in mijn armen op. Na eenige oogenblikken kwam !de Keizerin hij, ze sloeg haar oogen op, keek verbaasd rond en ging toen, op mij leunende, naar de boot. De -aanrander was onderwijl! ver dwenen. Toen ik fle Keizerin weer voor mij: z,ag slaan, geloofd© ik aan een wonder, zóó schitterden hare oogen en zóó mooi was de ro-se kleur, -die haar anders bleek gezicht pl-otseling bedekte. Haar mooi haar (de Keizerin was er beroemd om) was door den val losgeraakt en viel over ge laat en seho-uders. Ze zag er op dit oogen- blik vorstelijk uit. Hoe voelt ge u, vroeg ik met angstige slem, gevoelt u zich on wel? In het |g.eheel niet, antwoordde de Keizerin glimlachend. Niemand dacht op dat oogenblik, dat zij door een dolk ge troffen was. De menschen, die waren toegesneld, vroegen allen, hoe het haar g.ing. En aan allen zei ze dat zij zicli wel voelde en dat -de stomp niet erg geweest was. De Keizerin maakte daar op haar kapsel en hoed weer wat in orde, mam waaier en parasol, die beide op den grond gevallen waren weer in -de h-and, gro-ette -de menigte en ging naar de stoomboot. „Wat wilde die man eigen lijk met ine?" vroeg zij mij onder het gaan. „Ik weet het niet", antwoordde ik, „maar het is zeker oen boosdoener". Na een korte pauze zei de Keizerin: „Waar schijnlijk heeft hij mijn sjaal van mijn seho-uders- willen trekken en meenemen." De Keizerin stapte flink door en sloeg mijn aanbad af om op mijn arm te leu nen. Een paar oogenblikken later zei de Keizerin: „ik zie nu toch, geloof ik, wel w-at bleek". „Een beetje", antwoordde ik, „stellig van iden schrik". Op hetzelfde oogenblik kwam de por tier van ons hotel aangetoopen, om te zeggen, dat men den kerel gepakt had. „Wat heeft hij1 gezegd?", vroeg de Kei zerin. Maai- tegelijk zag ik, ho-e zij baai- gezicht smartelijk vertrok. Ze klaagde over pijn in de horst. ij begaven ons naar Ide aanlegplaats. De Keizerin liep over ide brug naar het schip. Maar nauwelijks was zij aan boord

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2