BINNENLAND. UIT ZEELAND. UiT 1D»E PiRS Besluiten en Benoemingen. JOURNALISTIEK. N nister glimlachend„Het is van 't hoogste belang, dat men onmiddellijk het verkie- zingsharnas aantrekt. Daarmede is men dan ook al druk bozig. SI'AiïJE. F err er. Het proces tegen den Spaan- schen anarchist-vrijdenker, bevat vier be sehuldigingen. Op elk der vier punten staat de doodstraf. Ferrer wordt o. a. aangeklaagd, de meeste bommenaanslagen in Barcelona ge leid te rebben. En voor zoo iemand durven sommige bladen het nog opnemen! TURKIJE. Doodstraf bevestigd. Uit Kon- stantinopel wordt geseind aan de „Frankf. Ztg." dat de sultan door een irade de doodstraf heeft bevestigd, uitgesproken tegen 15 Muzelmannen van Adana. 48 zijn tot lange gevangenisstraffen ver oordeeld. AMERIKA. B an k d i ef s t a 1. Te Glenwoad-Springs, in den slaat Colorado, is Woensdag een drieste bankdiefstal gepleegd. Op een stil uur traden drie gemaskerde mannen het bankgebouw binnen, zij hielden met hun revolvers den kassier in bedwang, maak ten zich meester van al wat er aan gelds waarden voorradig was' een bedrag van 10,000 en wisten veilig weg te komen. Toen president Taft Zaterdag in zijn automobiel stapte om de wapenschouwing d»er troepen bij te wonen, is er ©en man gepakt, die wanhopige pogingen in het werk stelde omi bij den president te ko men, naar het scheen om een kiek van hem te nemen. Tóen de man gefouilleerd werd, vonden de speurders, dat hij een re volver met zes scholen en een hoeveelheid schietvoorraad bij zich had. HONGARIJE. Gevolgen van vervalschte cognac. Volgons een telegram uit Boeda pest zijn 59 menschen na het gebruik van vervalschte cognac gestorven Zeventien anderen zijn ernstig ongesteld. MAROKKO. De verliezen der Spanjaarden hij de ver kenning ,van Soek el Dzjenis op 30 Sep tember j.l. zijn: gesneuveld een generaal, twee kapiteins, een luitenant on acht en twintig soldaten; gewond: twee honderd negen en veertig man; vermist negen man. Dr. Kuyper. De „Stichtsche Courant" schrijft Inzake de laster-campagne, die tegen dr. Kuyper is opgezet, weet men, dat hij in Juli mededeelde, af tê zullen wachten of eindelijk het dusgenaamde bewijsmate riaal had uitgcdruppeld. Toen bij terug kwam, was men nog zoo ver niet, want in Augustus werd publiek gemaakt, dat er nog andere bewijzen wareu, die men nog voor zich hield. En nu dr. Kuyper, gelijk van zelf spreekt, in afwachting hiervan zwijgt, wordt er weer een leven als een oordeel opgezet, omdat hij uiet op staanden voet op hun commando verkiest terug te blaffen. Een bekende gewoonte van publieke lasteraars. Berner Conventie. Een wetsontwerp tot machtiging tot toe treding van Nederland tot de herziene Berner-conventie is eerlang tegemoet te zien. („Vad."j Vriendenmaal. De heeren dr. A. Kuyper en W. Hovy hebben in het Hotel den Ouden Doelen, aan den nieuw-benoemden gouverneur- generaal van Ned.-Indië den heer Idenburg en mevrouw Idenburg heden een vrienden- maai aangeboden. Lovink en Talma. Volgens „Het Volk", zou het vertrek van den bekwamen directeur-generaal van den Landbouw naar Ned.-Indië het gevolg zijn van eene wrijving tusschen dezen en den minister van Landbouw, Talma. Gezien de bron waaruit het komt, dient het bericht echter met de noodige réserve te worden geaccepteerd. Oranje Nassau's Oord. Tot adjunct-directrice van het sanatorium Oranje Nassau's Oord is met ingang van 1 November benoemd mej. P. A. J. van Kaathoven, te Rotterdam. De tegenwoordige adjunct-directrice, mejuffrouw C. A. van Tricht, die om ge zondheidsredenen hare taak moet neder- leggen, werd door H. M. de Koningin- Moeder op het paleis Soestdijk ontvangen en mocht van Hare Majesteit een fraai souvenir ontvangen, als blijk van waardee ring van de wijze, waarop zij hare moeilijke taak heeft vervuld. Herstemming Breukelen. De redactie van het christelijk-historisch orgaan het „Sticht" schrijft in een artikel over de herstemming, dat zij adviseert zich bg de herstemming te onthouden en de plaatselijke vereenigingen vrij te laten. Het is waar, dat wij in beginsel nader staan bij de Antirev. dan bij de Roomsche partij. Op dien grond zou men er dus toe komen de candidatuur De Monté Verloren te steunen, gelijk reeds onze kiesvereeni- ging in Vleuten besloot te doen. Maar daartegenover staan verschillende óók niet onbelangrijke gronden, waarop men pleiten kan voor samenwerking met de Roomschen. Het blad wijst er dan op dat de katho lieke candidaat ontegenzeggelijk veel beter bekend is met de belangen van het district; dat de Roomschen bij eerste stemming kalm en waardig zijn opgetreden, de Chris tel ij k-historischen in de districten Bode graven en Schiedam meermalen krachtig steunden en, ten slotte, dat van de vier Utrechtsche zetels er één toekomt aan de chr.-hist. en één aan de Roomschen. Een nationale inschrijving voor het Blinden gesticht te Grave. Het geopperde plan een nationale inschrij ving te doen houden, ten behoeve van het St. Henricus-gesticht voor mannelijke blin den te Grave, ter gelegenheid van het 50- jarig bestaausfeest, zal dan toch werkelijk heid worden. Reeds zijn de voorbereidende maatregelen in bewerking en zal spoedig worden overgegaan tot het verzoeken van de medewerking van alle Kath. Nieuws bladen in Nederland, opdat aan nog meer blinden de zegeningen van voormeld ge sticht kunnen ten goede komen en ook allerlei hulp- en leermiddelen, enz. uitge breid kunnen worden. Bovendien moest, door telkens grooter wordende behoelte, een schuldenlast op de schouders worden genomen, 't welk een reden te meer is om door flinke bijdragen deze heilzame et. nuttige inrichting krachtdadig te steunen. Meer mogen wij er voorloopig niet van zeggen. („Gr. Crt.") Naar wjj vernemen, zal door de Staats spoorwegen aan het station Waaldwijk- Besoijen eene weegbrug met een vermogen van 30.000 Kg. worden gemaakt, hetwelk door deze nijvere streek zeer zeker op prijszal worden gesteld. Het 2e bataljon van het 8e reg. infanterie, in garnizoen te Geertruidenberg, is als 3e bataljon overgegaan naar het 9e regiment van dat wapen en komt 2 November te Harderwijk in garnizoen. De 1 00 0 0 0. Aan 10 werklieden van de sigarenfabriek „Nederland" van J. Hebman te Harlingen viel het geluk ten deel, ge zamenlijk op hun 1/10 aandeel in de Staats loterij den hoofdprijs van f 100.000 te Zuivering politiekorps. Door het hoofd der politie te Maastricht wordt, naar aanleiding van reeds meermalen in gekomen klachten, doch van welke feiten eerst onlangs de onwraakbare overtuiging is kunnen verkregen worden, met vaste hand ingegrepen tot verwijdering van on- gewenschte elementen uit het gemeentelijk politiekorps. Aan een agent, die zich zoo danig gedroeg, dat hem niet meer vertrouw- vol kan worden opgedragen het toezicht over de openbare zedelijkheid, alsmede aan eenen tweeden agent, is hun ontslag uit het korps tegen einde October aangezegd. L. K Invasie der zigeuners. Tusschen de aanrukkende zigeunertroepen en onze maréchaussées had eergister nabij Boeholt een eerste treffen plaats. Een zigeunertroep, die e6n aantal apen en beren met zich medevoerde, trachtte van Antolt naar Boe- holt te trekken, maar de maréchaussées waren op hun „qui vive". Van Winschoten tot Gendringen wordt de grens thans bewaakt door versterkte afdeelingen rijks- en gemeentepolitie. Het tramongeluk te Zeist. De vermoedelijke oorzaak van het voorgeval lene is deze: De winterdienst trad Vrijdag, 1 October, in werking. Hierdoor moet eenig oponthoud van den stoomtram veroorzaakt zgn, terwijl bovendien de stoomtram door het bekomen van averij onder Rijsenburg 20 minuten later dan gewoonlijk van Zeist naar Drie bergen vertrok. De bestuurder van de paardentram, welke aan het station Zeist naar Driebergen stond, meende, dat de stoomtram reeds lang van het station Zeist vertrokken was, en vermoedde dus niet, dat deze juist van de tegenovergestelde richting dog komen moest. Hij vertrok in de richting Driebergen. Bovendien moet de paarden tram, zoo wordt weer van andere zijde verzekerd, niet gebeld hebben. Bij den Zeister straatweg ontmoetten de beide voertuigen elkaar in volle vaart en hadden, hoe krachtig zij ook remden, geen gelegenkeid meer tot stoppen. De stoom tram reed hierbij in volle vaart op de paardentram. Een geheimzinnig geval. Voor eenigen tijd deelden wij1 mede, zegt de „Zw. Ct.", dat de jeugdige achttien jarige Louis Meijer uit Zwolle via Brussel naar Parijs was vertrokken om daar een betrekking te zoeken en dal bij sedert ver mist werd. Pogingen, door de politie in bet werk gesteld, hadden geen resultaat. Toen er nu dezer dagen bericht kwam van den Ned. consul te Parijs aan do politie te Zwolle, dat men meende den jongen man gezien te hebben, besloot broeder van den vermiste, de heer G. M., zich naar Parijs te begeven. Hij begaf zich terstond naar den consul, den heer Viruly. Toevallig meldde zich daar juist een HolJandsch jongmensch aan om on derstand, die later bleek degene te zijn, die de politie te Parijs voor den ver miste had gehouden. Ook de consul, die hem! voor 't eerst zag, meende in hem Louis Meijer te zien, helaas ten onrechte, naar bij confrontatie met den broeder bleek. De heer G. Meijer roemt ten zeerste de welwillendheid van den consul, den heer Viruly. Deze begeleidde hem naar het hötel, waar de politie meende Louis M. gezien te hebben. 11e persoon, die men voor deze had aangezien, was echter af wezig, en hoewel zijn koffer niet dien van Louis Meijer was, nam de heer G. M., om volkomen zekerheid te krijgen, zijn intrek in het hötel. Den volgenden achtend, toen hij den persoon in kwestie zag, kwam hij tot de teleurstellende ontdekking, dat deze zijn broeder niet was, maar de persoon, dien hij reeds hij den consul had ontmoet. Hij heeft zich toen nog naar de Morgue begeven; echter zonder resultaat. Een paar dagen, voordat de heer G. VI. naar Parijs vertrok, had de familie den koffer van den vermiste terug ontvangen, (lp de heenreis 's nachts te twee uur te Prussel airiveerende en daar eenige uren oponthoud hebbende, ontmoette G. M. daar Zwolsche bekenden, die overal por trettim van Louis Meijer hadden aange plakt gezien. Zij waren van oordeel, dat men zijn verdwijnen te laat vernomen had. Zij vreesden, dat hij te Brussel in een verdachte huurt gelokt was en daar omgekomen zou zijn. liet onderzoek naar het spoorwegkaartje van den vermiste is nog niet afgeloopeu, waaruit dan zou, blijken of hij al dan niet te Parijs was aangekomen. Benoemd tot ridder van den Ned. Leeuw de heer E. Spronck, griffier der Staten van Limburg. Bij Kon. besluit van 30 September is benoemd tot substituut-officier bij de arron- dissements rechtbank te Rotterdam, mr. W. P. R. Bouman, thans substituut-officier van justitie bij de arrondissements-recht- bank te Zierikzee. Te Leiden is met ingang van 1 October j.l. verschenen een nieuw R. Katholiek dagblad, De Leidsche Courant geheeten. De hoofdredactie is in handen van den heer Ch. Claessen, vroeger redacteur der Nieuwe Zeeuwsche Courant. Goes. De gezelschapsjuffrouw van mevr. do Wed. V. d. II. alhier reed Zater dagmiddag met de fiets in de Groote Kade. De werkman de Fouw sprang terstond gekleed te water en had de voldoening de dame te redden. Zondagavond vergaderden in het ge wone lokaal de leden van de St Josephs- vereeniging. Aanwezig waren 46 leden alsmede de Z. E. Deken en Kapelaan. Na lezing der notulen bracht de penning meester zijn verslag uit, waaruit o.a. blijkt dat de inkomsten van het laatste kwartaal f 114,10 beliepen tegenover een uitgave van f 37,35. Zoodat er nog een batig saldo van f 77,75 overbleef hetwelk bij het restant der kas gevoegd werd. Het bestuur deelde bg monde van den voorzitter mede dat men het plan had de koninklijke goedkeuring van de St. Josephs- vereeniging te vragen. Daarna verkreeg de W. E. Kapelaan het woord, Zijn Eerw. gaf zijn verwondering te kennen dat, terwijl de stoot tot het oprichten eener vereeniging tot het houden van ontwikkelingsavonden voor een goed deel uitging van de St. Jojephvereeniging, immers verschillende leden meldden zich aan om zulke avonden bij te wonen, die zelfde leden zoo heerlijk schitterden door afwezigheid. Dit is een treurig verschijnsel daar toch door 't honden van dergelijke ontwikkelings avonden veel nut kan gesticht worden. Derhalve verzocht zijn Eerw. dat de leden zieh alsnog zouden opgeven als ge regelde bezoekers hetzij bg den voorzitter hetzij bij den secretaris. Hierna sloot de voorzitter op de gebrui kelijke wijze de vergaderiug. Zaterdagavond schrok het paard van den huurkoetsier van S. van Wolpliaarts- dijkhet dier zette het op een loopen en holde den 's Heer Hendrikskinderendijk af. De inzittenden wisten nog tijdig uit het rijtuig te springen, zoodat zij1 geen letsel bekwamen; het rijtuig is erg gehavend, ook het paard! bekwam eenige kwetsuren. De huurkoetsier II. uit Goes moest worden gehaald oim paard en rijtuig weer naar de stad terug te brengen. - Zaterdagmiddag ontglipte aan den landbouwer v. d. I,. alhier een koe, die in razende vaart den 's Heer Hendriks kinderendijk opbolde, onderweg een meisje omver werpende. Gelukkig wist ilo heer V. het dier tot staan te brengeili on zoodoende verdere ongelukken te voorkomen. -Vrijdagavond hebben ongeveer 30 leerlingen van de avondschool eenige andere jongens uit do omliggende dor pen, die ook die inrichting bezoeken, op den Kloetingschen straatweg opgewacht en zoodanig afgeranseld, dat er enkele jongens waren, die met moeite thuis kon ken komen. De politie bemoeide zich ten slotte met het gevecht, zoodat dit muisje voor enkele vechtersbazen een staartje zal hebben. Middelburg Naar wg vernemen worden alhier pogingen aangewend om een openbare leeszaal op te richten. De agent van politie 3de klasse, C. P. van Geelen alhier, is in gelijke betrek king benoemd te 's Gravenhage. Vlissingen. Zaterdagmorgen half zeven viel op de fabriek der Koninklijke Maat schappij „de Schelde" de werkman N. van een lacbler, met het gevolg, dat hij een been brak en inwendige kneuzingen bekwam. Nadat door den fabrieksdokter de eerste hulp was verleend in de verbandkamer, werd de patient naar hot gasthuis vervoerd. Door de sleepboot „Saturnus" is Zaterdag binnengesleept de Engelsche schoener „Netherland" kapt. Richard, komende van Antwerpen en bestemd voor de blikfabriek om ijzer te laden voor Schotland. Tegen 15 October a s. is aan den heer S. v. d. Voorde, portier bij de S. S. alhier wegens lichaamsgebreken eervol ontslag verleend in afwachting van pensioen. Gedurende de maand September werden aan het centraal telefoonbureau alhier 16355 aansluitingen tot Btand gebracht. Het detachement van het 4e bataljon alhier heeft bij den eindwedstrgd te 's Gra venhage, uilgeschreven door den Bond van lichamenlijke opvoeding de eerste prijs behaald iu het afleggen van den afstands- marsch gevolgd door den gang over de hindernis baan. Zaterdag vertrok, met een lading kolen, van de Rhurhavens met bestemming naar Antwerpen, het schip „Karl Schroers 31". Dit schip, hetwelk het grootste schip van Europa is, heeft de volgende afmetingen grootte ea. 3600 tons, lengte 125 M breedte 14 08 M., diepgang ca. 2.60 M. Verder heeft het schip 17 waterdichte laadruimen. Het neemt de volgende route van de Ruhrhavens via Dordrecht, over het kanaal VeereMiddelburg —Vlissingen Antwerpen. De Tambora. Zaterdagmiddag te 3 uren werd, in tegenwoordigheid van vele toeschouwers, van de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" alhier met goed gevolg te water gelaten het stalen schroef- stoomschip „Tambora, gebouwd voor de „Rotterdamsche Lloyd" voor haren mail dienst RotterdamOost Indië. De laatste beletselen werden weggenomen door mevrouw H. ZimmermanMaris, echtgenoote van den burgemeester van Rotterdam. De „Tambora" heeft de volgende af- metingen: lengte over alles 427'0", lengte tusschen de loodlijnen 413' 0", breedte 49' 0", holte tot het opperdek 29' 9", holte tot brugdek 37' 9" en diepgang geladen 23' 0". Haar draagvermogen bedraagt 4500 ton. Het schip is voorzien van een stoom- ankerspil, stoklooze ankers, stoomstuur- machine met Brown's telemeter en hand- stuurwerk op het achterechip. Het sloependek draagt 8 reddingsbooten, alle hangende in Welin patent-davits. De eerste klasse passagiersinrichting in de midscheeps bevat ruimte voor 77 per sonen. De groote eetsalon wordt getimmerd in blank eikenhout eu versierd met Rozenburg tegels. Op hetzelfde dek bevinden zieh moderne lavatories en badkamers Op het promenadek, dat zich uitstrekt van boord tot boord over de volle lengte van het brugdek, bevinden zich de dames salon en de rookkamer, die door de firma Mutters Zoon in modernen stijl zullen worden betimmerd en versierd. Voor de tweede klasse passagiers zijn in het achterschip 34 hutten en een eetsalon voor 57 personen, alsook de noodige bad kamers- De stoomwerktuigen van het triple ex- panoiesysteem hebben cilinders van 30V/'- 52"-90" (Eng. duim) middellijn bij 60" slag. Bij 70 omwentelingen per minuut en 220 lbs. stoomdruk zullen zij in staat zijn om 4500 I.P.K. te ontwikkelen en het schip een vaart van 14 mijl te doen loopen. Op het schip is mede aangebracht een brandbluseh- en ontsmettings-inrichting systeem Clayton. De schroef is van brons en weegt 15.000 K.G. Van de hulpmachines verdienen vermel ding de ijsmachine met vrieskamer voor proviand de eiectrische lichtinstallatie met twee volledige stoomdynamo's, een eiec trische deegkneedmachine voor de b.ood- bakkerij en de eiectrische wasehinrichting, Er zijn vier stoomketels, alle 14 voet middellijn, waarvan twee twintig voet lang zijn, ea aan bei ie einde gestookt worden, en twee 10 m. 6 s. lang, die slechts aan een einde gestookt worden. De ketels zijn voorzien van Howdens- systeeip voor geforceerden trek. Het aantal vuren bedraagt 18het ver warmend oppervlak bedraagt 12.300 vierk. Eng. voet en het i oosteroppervlak 310 vierk. Eng. voet. Schip en stoomwerktuigen zijn gebouwd ondert toezicht van bureau Veritas volgens de hoogste klasse. („M. C.") Hansweert. De toestand der cholieralij- ders blijft bevredigend. Ovezand. Vrijdagavond, bij den aanvang van het lof in de Katholieke Kerk, zakte C. R. plotseling ineen. Nadat hem de H.H. Sacramenten waren toegediend, Wies hij den laatsten adem uit. Men kan begrij pen dat dit voorval onder de kerkgan gers groote ontsteltenis verwekte. De verkiezing (candidaatstelling) voor lid van den Raad, vacature 1V1. Rijk Jz., is bepaald op 19 October, de stem ming op 26 October en de herstemming op 4 November. Gisteren (Zondag) werd alhier de driemaandelijksohe vergadering gehouden van de werkliedeiiveneeniging „St. Jozef', Vooraf deelde da secretaris mede, dat de nieuw gekozen voorzitter, dhr. M. van 't Westonde zijn functie had aangenomen en wij nu het voorrecht hadden hem hij deze vergadering tegenwoordig te zien. Hij hoopte dat de leden zich stipt naar alle voorschriften zouden blijven gedra gen en hunne grieven op' vergaderingen, bekend te maken, doch niet achteraf de zaak bepraten. Daarna opende de voor zitter de vergadering. De secretaris las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Do rekening Over het afge- loopen kwartaal sloot met een batig saldo van f3705. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering ge sloten. 's Heerenhoek. Zaterdag hield de schiet- vereeniging „Juliana" alhier hare eerste oefening. Van de 52 leden waren een 30-tal opgekomen om blijken te geven en te wedijveren in het hanteeren van het flobertgeweer. Nu, de resultaten waren voor een eerste oefening huilen verwach ting, daar enkele schutters 52 van de 60 punten in 5 schoten behaalden. Dat bij zulke goede schoten oen hoeratje opging en Prinses Juliana in 'tkort herdacht werd, behoeft niet vermeld. Moge „Juliana" door goede oefening zoo voortgaan, dan zal zij weldra een flink corps weerbare mannen onder hare leden tellen. Hoedekenskerke. In de Vrijdag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente, was dhr. A. Walraven piet kennisgeving afwezig. Aan de orde was een voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting dienst 1909. De voorzitter deelde do vergadering mede, dat daar de aannemingssom voor vernieuwing van Kaai- en Moalstraat en gedeeltelijke havenbeschoeiïng ruim) f 1000 was medegevallen en met ingang van 1 Januari 1910 van de geldleening opgeno men in 1902 voor vergrooting der haven, ad f 2000, de helft of f 1000 zou, kunnen jworden afgelost. Aangezien er echter in de voiotrgaande' vergadering ook sprake is geweest van het koopen van oen verplaatsbare zie kenbarak, zou hij thans gaarne zien, dat dit voorstel thans definitief werd uitge maakt. Mocht de raad zich verklaren voor aan koop daarvan, dan stellen B. en W. voor op 1 Januari 1910 f 500 van de geldlee ning af te lossen en de resteerende f500 voorloopig te brengen op de post onvoor ziene uitgaven, teneinde alsdan daaruit eventueel de aan te koopen barak te be talen. Dhr. Groenewege verklaart zich een voorstander om een ziekenbarak aan te schaffen en doet in dien zin een voorstel. Spreker is van meening, het lokaal, thans dienende tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, niet aan de minst bescheiden eischen kan voldaan. Buiten dien moet voor dit gebouw een jaarlijk- sche huur van f 25 worden opgebracht. Neem nu aan dat de kosten van net aan schaffen van zoo'n barak op f 500 zouden komen, dan was volgens spreker, de ge meente voor haast geen meerdere kosten goed geholpen. De voorzitter zegt nog, dat hij door den timmerman Joh. Eckhardt voorloopig een begrooting heeft doen opmaken, die op f 400 kwam. Het advies van den ge neesheer was echter nog niet gevraagd, wat evenwel alsnog zou geschieden. Moge lijk moeten alsdan nog wijzigingen daarin worden aangebracht, zoodat de raad goed zal doen op 4- f 500 voor cventueelen aan koop te rekenen. Dhr. A. den Dekker vraagt nog voor hoe lang het huisje, bestemd ter verple ging van lijders aan besmettelijke ziekten, nog in huur is. De voorzitter antwoordt dat elk jaar deze huur kan worden opge zegd. Het voorstel wethouder Groenewege, daarna in stemming gebracht, wordt aan genomen met algemeene stemmen. Op voorstel van wethouder Verbeek, zal dit werk publiek worden aanbesteed onder do alhier wonende timmerlieden, terwijl op voorstel van wethouder Groene wege mede wordt goedgekeurd den tim merman Johs. Eckhardt als oprichter over dit uit te voeren werk te benoemen, daar hij het voorloopig bestek en teekening heeft gemaakt. Daarna komt in behandeling begrooting burgerlijk armbestuur, dienst 1910. Na voorlezing wordt deze goedgekeurd in ont vang en uitgaaf tot eein bedrag van f5199.555. De he J. Louisse onthoi het 1ste supplett 1909. De voorzit gadering over te ting met gesloten weder openbaar dit kohier met al gesteld, zooals h( behandeld tot c f25.495, verdeeld Bij de gewone r zitter, vraagt dhi de bepalingen en verpachting met gen van suikerbic gens hem ter o( wordt hieraan ni Besloten wordt zoek dienaangaa waarna de vergad 0 Van 2430 Se ve rzonden 550.00(1 2640 K.G. kreulce De vraag naar o en komt hoofdza Duitschland. Zij b liteit. De prijzen zi Van T h o 1 e n v zonden 84.800 sti land, Frankrijk, E land, enz. Van 1030 Sep den 162.645 oester Sluiskil. De nieu October heeft eene betering gebracht treinen op de lijne: en GentTerneuze Reizigers uit de hier des morgens arriveerden, kwame laat om de aansli trein, vertrekkende Gent, een euvel, da Door de bemoei Waesberge te Huls De eerste trein hier nu om 9.2 en voor richting Gent, het geheel Oostelijk meer over St. Gille: te reizen, om des reizen of naar plaat stad gelegen. Oostburg. Waar roeping voor ondei hoofdacte aan de alhier geene gegadig is door den raad bes hoofdacte f 300 bov wedde (f575) uit te Aan de Gymnastiel kweekt kunst" wer bruikleen afgestaan. Clinge. Zondagmor kerk alhier eene plaats. Om 9J/2 uur w Heer kapelaan eent dankbaarheid opged van het gouden huw Schrijver en Isabelk De fanfaremaatsc „Het vliegende wiel" werking ter opluistei Zaterdag overk ongeluk, dat zeer go een tochtje makend, van zijn machine, onzachte buiteling ma bekwam hij geene ei Ook hier is met met het suikerbieten algemeen hoort men klagendeze bedraa KG. per gemet. Koewacht. Hedenn: plaatsen in onze gen] eenen brand ging ee graan en een rijtuig den anderen werd e en wat waschgoed ee Benoemd tot o Kerk alhier de heer Pr van de fanfare ma dracht". Als een bewijs, der beetwortelen in c voot uitgegaan is, die week een monster 1 onderzocht is, dat e 14 pCt. Volgens het aan de Belgische suit bieten een gehalte percent. IJzendijke. Alhier nieuwe verordening ren van vleesch, spek warden hier de verk koapers van ongek waar strafbaar gest ongekeurd geslacht uitverkocht worden. Hoofdplaat. De aa bieten aan de haven brengst is lang zoo doch het ongunstig genomen, kan toch worden. Welke enorr aan de haven komen volgende. In het v weegbrug No. 2 alk oen K.G. bieten ge is hier dan ook in 't Biervliet. Aan de sterdam slaagde v kundige examen dhr

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2