BINNENLAND. Sociale Berichten. UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. die gedurig floor de. rots sijpelt, waarin hij is uitgehouwen, zal hem denkelijk ver nielen. Reeds zijn verschillende stukken steen nabij het monument losgeraakt. 'I Ware te betreuren, indien dit monument verdwijnen moest. Gebeeldhouwd door Ahorn, naar eene teekening van Thor- walds'en, bezit (Ie leeuw van Lucern eene onbetwistbare artistieke waarde. Men weet 'dat dit monument iden heldenmoed herinnert van (Ie Zwitsersche garde, die in1 !de Tuillerieën in 1792 de Fransehe koninklijke familie verdedigde tegen het volk van Parijs. De namen van 2(i Zwit sersche officieren, gevallen in dien strijd, staan op het monument gegrift. MAROKKO, Volgens eqn telegram uit Tandzjer aan de Eclair is de Rogi gestorven na, Vree- selijke folteringen, welke hij in tegen woordigheid van den sultan p,n diens harem heeft doorstaan. Hij is des sultan's leeuwen toegewor pen en door deze dieren geheten en ge deeltelijk verslonden. Hierna zijn nog een paar kogels gericht op het bloedige over schot men zegt, voordat de ongelukkige den gee,st had gegeven. Het lijk is, ten slotte, verbrand. NOORWEGEN. De Noorsche minister van E e r ediens t. De heer Ilougen, die tot nu toe den minister van Eeredienst heeft Vervangen, ,is benoemd tot minister van FJeredie,nst. De Opening der Staten-Generaal te 's Gra- venhage op 21 September jl. Na in hofrijtuigen. voorafgegaan Idoor een detachement huzaren, naar het par lementsgebouw te zijn gereden, hielden de ministers met het gewone ceremonieel*, d. w. z. voorafgegaan door den ceremo niemeester, hun intocht, in de vergade ring liter Staten-Generaal', mede ingeleid door de commissie va,n ontvangst. Vele leden der Eerste en Tweede Kamer wa ren aanwezig, bijna alle nieuw-gefózen, met uitzondering der socialistische Ka merleden, die bij de opening plegen af wezig Ie blijven. Minister Heemskerk las met duidelijke stem Ide openingsrede voor. (Zie te pagina van dit blad.) Daarna ver lieten ide Excellenties de vergaderzaal met hetzelfde ceremonieel. Er was veel publiek zoo buiten al® binnen bet gebouw der Kamers, ofschoon niet zooveel als wanneer de Koningin «te nieuwe zitting der Staten-Generaal opent. Baron Schimmeïpenninek van Ider Oye beeft het voorzitterschap ider Eersite Ka mer aanvaard met een korte rede. Daarbij' benoemde hij tot leden van de commissie voor Ide verzbekschriften1 de heeren Brebaairt, Hovy, Fransscn, Staal en Van Basten Batenburg; tot leden van de gemengde /commissie der steno grafie de heeren Veiling Meinesz, Raliu- sen en Woltjer De Eerste Kamer heeft lieden liare werkzaamheden aangevangen met de be handeling der Kinderwetten en der ach- terslandsontwerpen. Vergadering van de Tweede Kamer. De heer Lieftinck hield bij de opening' der namiddagvergadering der Tweede Ka mer een rade als oudste van jaren, waarin hij' wees op de verandering, die de Ka mer onderging en op het vele werk, dat haar wacht ten nutte van bet Nederland se lie volk'. De geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden werden dn handen gesteld van 2 commissies, bestaande uit de heeren Van dier Velde, Fruytier, Patijn en Van Vieen, Troelstra, van Wijnbergen, ten einde daarover den volgenden dag ver slag uit te brengen en dan over te gaan tot het opmaken vlan het drietal can- didaüen voor den voorzittersstool, waar uit Ide Koningin eene keuze doet.. Bij' ide Tweede Kamer der Staten Gene raal is ingekomen een bezwaarschrift tegen ide verkiezing van Jlir. Ch. Ruys de Beerenbrouck als afgevaardigde yoor Gulpen. Het bezwaarschrift is onlderteek'end door J. Thomas en Em. Caselli. Raadsverkiezing te Amsterdam. De uitslag van ide gister gehouden ge meenteraadsverkiezing in district II is als volgtuitgebracht aantal geldige stemmen 2578; volstrekte meerderheid 1290. Hiervan verkregen de heeren: J. W. Sleef (S. O'. A. P.) 1535, en J. W. Smit (Roomsch-Kath.) 1034 stommen, ztio- dat gekozen is de heer J. W. Sleef. De gouverneur van Curacao. Over den nieuwen gouverneur van Cu rasao, mr. Th. A. H. Nuyens, schrijft de „Residentiebode" Wij juichen zijn benoeming toe, omdat hij zich zij in geheel anderen werkkring ten yolle den naam zijns vaders (den R.-K. geschiedschrijver) heeft waardig ge toond. In de hooge betrekking van pro cureur-generaal wist hij zich door zijn even rechtvaardig als scherpzinnig optre den de achting doch daarenboven de ge negenheid van groot en gering te verwer ven. Voegen wij erbij, dat de heer Nuyens een overtuigd en godvruchtig katholiek is, dan valt deze benoeming in een ko lonie, die voor de overgroote meerder heid een katholieke bevolking telt, te waardeeren en toe te juichen. Voorts schrijft het blad, dat mr. Nuyens door zijn langdurig verblijf in de kolonie met de bevolking en haar belangen bekend is, en (lat niet het minst de inboorlingen miet de benoeming van den heer Nuyens z)eer zullen zijn ingenomen. Tariefverhooging. Naar do t,N. Ct." verneemt, heeft een wetsontwerp, strekkende tot algemeene verhooging van jiet tarief van invoerrech ten met 30 pCt. van de thans geheven wordende rechten (m. a. w. dus om de 5 pt't. van ons tarief op G'/2 te bren gen) het .Departement van Financiën ver laten. De Regeering pioet, zegt het Haagsche blad verder, voorloopig niet voornemens zijn verder te gaan en een eigenlijke her ziening van het tarief van invoerrechten tier hand te nemen. Met de thans ontwor pen verhooging wordt een versterking van de middelen beoogd, welke naar ver wachting 3 a 3 '/2 mil li oen, zal apbrengqn. Prov. Statenverkiezing-Zevenbergen. In de afdeelingsvergaderingen der Cen trale R. K. kiesvexeeniging voor de Pro vinciale Staten worden uitgebracht 1900 stemmen. Hiervan verkregen de hoeren. J. A. Oom(sn 696; P. Fick 487; W. Wolters 400 en mr. Allard 317. Zondag 26 dezejr is er in do afdeeliingen dus herstemming tusschen do heeren Oomien, en Fick, hei den te Oostcrhaut. Groote Kiesrechtmeeting. Nadat te 's Gravenliage, uit cholera- v'rees, de nationale betooging voor Alge meen Kiesrecht piet door was gegaan, dead de Federatie Amsterdam der S. D. A. P. stappen om een plaatselijke betoo ging te doen houden. Ten ha-te van het „algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen" werd dan ook Zondagmiddag op Jh'I terrein achter „Ve- lox" deze meeting gehouden, opgeluisterd door het muziekkorps ,,I)e Dageraad", de zangvereeniging „De Stem des Volks'', en grootendeels bedorven door Ide hevige regenbuien. Toch waren ee,n 2 a 3000 personen aan wezig met talrijke, banieren. Meerdere vak organisaties van buiten. Amsterdam wer den vertegenwoordigd. Sprekers waren de heeren: J. E. W. Buys, M. Mendels, P. J. Troelstra en W. II. Vliegen. Twee spra ken tegelijk, te weten aan iederen huiek van het terrein één. Do hertogin van Albany wordt de vol gende week, via Vlissingen met de „Zee land" ten Paleize Soest.dijkj verwacht, ten einde enkele dagen de gast te zijn van de Koningin-Moeder, hare zuster. Moordaanslag. Maandagmorgen had te Asten een moordaanslag plaats. Zekere D. aldaar loste ii bout portanl. 3 schoten uit een. revolver op den 18-jarigen K. van Ke- menaide. Hoewel «1e revolver van tamelijk' zwaar kaliber was, schijnen ide kogels op den, dubbelen boord te zijn afgeschampt en had v. K. alleen pilaar een klein schot- wondje aan 'den hals opgeloopen. Eén k'o- gel' was door Ide jnoulw van zijn jas ge gaan zonjder letsel te veroorzaken. D. is een paar jaar geleden als conir mies-verificateur op pensioen gesteld je gens zenuwziekte en thans schijnt de hoofdoorzaak van don aanslag te zijin, dat de opgeschoten straatbengels )iëm| wel eens pïaaglden. |D'. is in arrest genomen en naar Roer mond overgebracht. 3e Katholiekendag te 's Gravenhage. Maandag 27 Sept. wordt te 's Gravenhage de derde Diocesane Katholiekendag in het bisdom Haarlem gehouden. Om verschillende redenen mogen wij een woord van warme aansporing om in ruim aantal dezen Katholiekendag te bezoeken, onzen lezers niet onthouden. Eerstens, moet 27 September slagen, opdat bereikt worde het doel, hetwelk men dezen keer beoogt, n.l. kennis verspreiden over en belangstelling wekken voor ons Roomsck onderwijs. Zeker, ons Katholiek onderwjjs is, Godlof, in de laatste jaren ontzaglijk vooruitgaan, zoo, dat het zelfs door onze tegenstanders wordt geroemd maar veel, zeer veel blijft er nog te doen over voor het voortgezet onderwijs, zoo middelbaar en hooger als vakonder wijs. Aangezien nu de conclusiën, door de verschillende inleiders gesteld, alle hiervan spreken, is het van zeer veel gewicht, in dien sympathie wordt gewekt voor r eze zaken van onderwijs. Ten tweede wij zullen de eer en bet noegen hebben op onzen Katholiekendag Z. D. H. onzen beminden Bisschop in ons midden te zien. Ook ter wille van dit groote voorrecht moeten velen den Katholiekendag bezoeken om te luisteren naar de herderlijke woorden die onze beminde Kerkvoogd na de Alge meene Vergadering spreken zal. Toegangsbewijzen met uitgebreid officieel programmaboek, waarin alle inlichtingen ten gemakke der bezoekers zijn opgenomen de indeeling van den dag, de conclusies van de inleiders met de voorgestelde wij zigingen, een plattegrond van Den Haag, waarop duidelijk het vereenigingsgebouw en de Kerk, waarin Z. D. H. Mgr. Gallier een plechtige H. Mis zal ceiebreeren, zijn aangegeven enz. kan men voor 50 cent bestellen bij het Secretariaat, Francois Valentijnstraat 203, Den Haag. Goes. De geruchten, die hier onder de H. K. bevolking loopen over een aanstaand vertrek van den lloogEerw. heer llaede, deken van Aliddelliuig en pastoor dezer stad, zijn, naar wij uil de beste bron ver- nfemen, van allen grond ontbloot. Blijkens achterstaande advertentie worden a. s. Zondag de ontwikkelings avonden voor Roomsch-Katholieken we derom hervat. Wij hopen en vertrouwen, dat zij door een druk bezoek mogen gekenmerkt worden. Heden avond (22 September) zal door het muziekgezelschap „Hosanna", directeur dhr. J. C. Anderson, eene uitvoe ring in de muziektent op de Markt wor den gegeven, aanvangende ten H1/l ure, waarbij zal worden ton gehoore gebracht het volgende programma: 1. De Souffleur, Pa,s red, I). Bauwens; 2. La Folatre, Fan tasie, .1. Werkman; 3. Oxanje-Nassau, Triomfmarsch, Jos. Kessels; 4. Cleopatra, Fantasie-origin, F. .1. Schweinsberg. Pauze. 5. Najuur-Concert, Pas-red, Ed. Duyts6. La, Reine de la Campine, Bouquet de Mé- lodies, A. v. d. B,ergho; 7. Laus tibi Do- mine, Marche-relig, Jean Strauwen; 8. Fantasie Religieuso, Joh. D. Kok. Het Oogstfeest bij het „Leger ües Heils" alhier schijnt tot baldadigheden aanleiding te hebben gegeven. Althans hij den fruit- en groenteverkoop gisteren avond, gingen sommigen mot kooien voet balspelen en wierp men met koolstronken door de zaal, terwijl ook buiten het lokaal veel kabaal werd gemaakt. De po litie moest handelend optreden en proces verbaal maken tegen eenige kwajongens. Omtrent het Ungarisches Kunstier- Ensemble, dat hier morgenavond zal op treden, schrijft „de Zoom" het volgende: „Reeds hij zijn eerste nummer gaf het viertal blijk van uitmuntende samenwer king en smaakten wij het voorrecht hij dp verdere nummers van het program kennis te maken met een violist van bij zondere groote gave. Zijn prachtige, zeer volle streek begeesterde zijn gehoor, zoo- 'dat den heer Joszka Lakatos voortdurend 'een luid applaus ten deel viel. Doch ook die overige medewerkers bewezen eerste artistlen te zijn, hunne klankontwikkeling was ontzettend en toch niet ruw, alles bleef melodieus, waartoe de uitgevoerde nummers een cachet bekwamen zooals wij tot heden hier ter stede niet mochten liooren. Vooral de bespeler van het „Hak kebord", een oud instrument, waarvan de snaren met vilten hamertjes worden, bespeeld, bleek een meester te zijn op dit instrument. Toch hadden wij gaarne een cello in het ensemble zien opgeno men, dan zou dit voorzeker to,n goede zijn gekomen a an sommige nummers die. nu bijwijlen iets ontbrekends of nalatend in 't oor klonken. Wij wenschen hen op hun tournéo door Nederland een groot succes toe en een beter bezette zaal dan gisteravond het ig'eval was". Middelburg. De vrijzinnig-democratische kiesvereeniging heeft in haren Dinsdagavond gehouden vergadering besloten voor de a.s. verkiezing van een lid voor den ge meenteraad in het Ille distriet in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer jhr. mr. E. P. Schorer, geen candidaat te stellen Er is n.l. een comité gevormd dat zich belast heeft met het stellen van een vrijzinnig democratische candidaat. Zaterdagavond kwamen in de Lange St. Pieterstraat bij de Span jaardstraat alhier twee wielrijders met elkaar in botsing, waarschijnlijk doordat honden het uitwijken bemoeilijkten. Een van beiden, de 17-jarige bakkers knecht A. C., in dienst van den heer J. van Grootheest, kwam te vallen, en wel zoodanig met het hoofd op een stoep, dat hij bewusteloos bleef liggen. Na bij een omwonende binnengebracht te zijn, werd hij later naar de woning van zijn patroon vervoerd. Een geneesheer constateerde hersen schudding in lichten graad. De toestand van 0. die Zondag den ge- heelen dag buiten kennis gelegen heeft, wekt geen ongerustheid. De afdeeling Middelburg van deZeeuw- sche landbouw-maatschappij zal Maandag a s. een vergadering houden in de sociëteit „St. Joris". In deze vergadering zal o. a. door het bestuur mededeeling worden gedaan inzake gezamenlijke landbouw-ongevallen- verzekering. Vlissingen. Wij vernemen dat de derde te Govan (Glasgow) in aanbouw zijnde nieuwe mailboot, van de maatschappij „Zeeland", het stoomschip „Mecklenburg", in de tweede helft van October te water worden gelateD. De zitting van den militieraad zal te Vlissingen worden geopend op 30 October. Voor deze zitting zijn aangewezen de ge meenten Vlissingen, Oost- en West-Souburg, Koudekerke, Ritthem, Westkapelle, Melis- kerke, Zoutelande, Domburg en Biggekerke. De „Stct." no. 219 bevat een Kon. besluit waarbij wordt toegelaten de ver- eeniging tot verbetering van de volkshuis vesting, gevestigd te Vlissingen. IJr. Ms. opnemingsvaartuig „Raaf" onder commando van den luitenant ter zee le klasse, Ij. W. P. van der Wal, vertrok gisteren van hier tot het doen van opne mingen op de Zeeuwsche stroomen. De heeren W. van Duyn en P. Zwaai, leerlingen van de De Ruyterschool, zijn geslaagd voer machinist bij de groote stoom vaart, diploma B. Zierikzee. De heer De Bruyne, op zichter van het Tecliniseh-Bureau „Zee land", laatstelijk opzichter hij den bouw van de Concertzaal alhier, is benoemd tot opzichter hij /de „Hollandsche Beton- ijzerbouwmaatschappij' 'te Amsterdam. Kruidingen. Met ingang van 1 October 1909 zal hier een hulptelephoonkantoor voor het algemeen verkeer worden open gesteld. De diensturen zijn gelijk aan die van het betrokken hulptclegxaafkantoor. Krabbendijke. In de Maandag alhier ge houden raadsvergadering wend de nieuwe gemeente-ontvanger, de heer C. Tollenaar, beëedigd. De rekening over 1908 werd aange boden en voorloopig vastgesteld op een bedrag van f20.755.495 in ontvang en f 20.796.79 in uitgaaf, alzoo met een na- deelig saldo van f 41.295. De begrooting voor 1910 werd vastge steld op f 19.552.08 in ontvangsten en uitgaven. De verkiezing voor een lid van dem raad (vacature Butijn) en zoo noodig stemming en herstemming hebhenl plaats resjp. op 6, 16 en 23 October a. s. Hansweert. Onder veel belangstelling der burgerij is Maandagavond! de nieuwe. Concertzaal van den lieer A. de lloler feestelijk geopend, waarbij het fanfare gezelschap „Seheldegalm" ,het feest op luisterde door eenige nummers ten beste te geven. Ovezande. Zondag j.I. overleed de Weled. heer M. Rijk Jz., sinds Sep tember 1881 lid van den raad en wet- houjder der gemeente. Wij verliezen in iden heer Rijk een ijverig en nauwgezet magistraat, die nog lang hij' do gemeen tenaren in dankbare herinnering zal voortleven. Waarde. Alhier is Zondag het twee jarig kind van een landbouwer al spe lende in een waterput geraakt, waaruit het latex door Iden vader levenloos iis, opgehaald. Zondag werd alhier in den smaak vol aangelegden toen van (Ihr. Verwer de jaaxlijksclie tentoonstelling van planten Vanwege Ide Vereeniging „Floralia" ge houden. De voorzitter, de heer J. van Schelven, opende de tentoonstelling, die, in aanmerking genomen het weer, (loor kweekers en belangstellenden goed be zocht was. Selzaete. Naar het schijnt door een ver keerde manoeuvre van een opvarende zeil- aak, is Zaterdag het Engelsche s.s. „Spind", door de pogingen om de aak mis te varen, op het steiger voor het douanekantoor ge- loopen. Daardoor drong een steigerpaal in den stuurboordsboeg en ontstond een redelijk gat. Ook werd de aak nog aan den boeg geraakt, die verbogen werd. Na voorloopig gerepareerd te zijn is de „Spind" Zondag uitgevaren met bestemming naar Blytb. Ter hoogte van de staalfabriek kwamen Zaterdagnamiddag op het kanaal nog in aanvaring de stoomschepen „Ronan" van en „Svensen" naar Gent. Met het anker van de „Svensen" werd een deuk toege bracht in den steven en den stuurboordsboeg van de „Ronan". Sluis. Maandag hing de vrouw van J. B. een raamgordijn op, verloor haar even wicht, greep een boord, waarop twee loop lampjes en eenige kistjes sigaren stonden, vast, de plank kantelde en alles viel op de brandende kachel. Eene ontploffing volgde en de door schrik bevangen vrouw stond weldra in vlammen. Heel haar gezicht en een deel van een harer armen is erg verbrandde vrouw moet het bed houden en ljjdt veel pijn. Gelukkig heeft de schoonzoon door natte balen den brand kunnen blusschen. Oostburg. De feesten zijn hier Maandag geëindigd. Een middag- en een avond uitvoering door het „Middelburgsch Muziek korps", onder leiding van den heer^Jan Morks, vonden bij het publiek veel bijval. Jammer dat des middags de regen by stroomen neerkwam, In de pauze hield toen de regen op en verspreidden de tal rijke bezoekers zich over het terrein. Op verzoek van het bestuur van „Ooft- en Tuinbouw" heeft de Zangvereeniging nog een deel van haar programma van Zaterdag herhaald en met heel veel succes. „Het Kwezelke" tpoest worden herhaald. De verloting van voorwerpen, aangekocht op de tentoonstelling, had plaats in het café „De Eenhoorn", waar de tentoonstelling door den voorzitter, den heer Bakker, onder hartelijke dankbetuiging aan allen, die tot haar welslagen hadden bijgedragen, werd gesloten. De opbrengst der verkochte kaartjes is, het natte weer in aanmerking genomen, nog meegevallen. Naar een Oostenidensch Nieuwsblad We lded eelt zal de NederLanjdsche gezant hij' de Belgische regeering stappen doen om Iden oesterhandel niet t.e belemmeren, waarvan België het groote afzetgebied is. Een levendig moment. Vrijdag middag omstreeks 1 uur werd qp het portaal van het Centraalbureau Van po litie te Rotterdag de dezer dagen uit zee gekomen en daarop onmiddellijk gear resteerde bekende van do justitie J. v. D. gefotografeerd. Van 1). liet het echter niet zoover komenhij vluchtte het portaal af, de gang door, de straat op. De re chercheur zotte hem na, deed twee scho ten in de lucht, doch de man kon niet tot staan worden gebracht en bleef door hollen. Voorbijgangers wierpen hem nog hout en stukken paal voor de voeten, doch Van I). zou dezen wedloop roet hindernissen ongetwijfeld met goed ge volg volbracht hebben, indien hij hij de havent/rug geen beweging had gemaakt die er op wees, dat hij zij'n heil in da golven zou gaan zoeken. De rechercheur schoot hem op vrij korten afstand twee kogels in het heen, zoodat Van D. zich moest overgeven en per celwagen haar het bureau teruggevoerd werd. Van daar werd hij, na voorloopig verbonden te zijn, naar het Huis van Bewaring overgebracht. De ontsnapte. Te Heerenveen is omtrent den ontvluchten Prins niets na ilers bekend. Daar Prins geen merkbare teekenen heeft, er gewoon uitziet met kortgeknipt haar en glad .gezicht, is van hem moeilijk een signalement te geven dat hem direct doet herkennen. Bovendien is hij in burgerkleeren, met schoenen aan en een pet op, zoo alle- daagsch mogelijk. De Rechtbank te Heerenveen heeft in middels den vluchteling wegens verduis tering van een fiets, tot 8 maanden ge vangenisstraf veroordeeld, onder aftrek der preventieve hechtenis. Tragische arrestatie. Zekere R. J. M„ oen 19-jarig jongmensch, dat te Apeldoorn weid gezocht wegens ver schillende rijwieldiefstallen en dat te Arn hem een paard en wagen gehuurd en te Apeldoorn voor f 80 hadl verkocht en zich daarvoor in nieuwe kleeren had gestoken, haalde, toten de veldwachter te Uchelteln idle hand op liem legde, eein revolver uit dien zak en schoot zich dood. Het is de zoom van een nette weduwe uit Arn hem. (H o agl o op.e n d e twist. Twee jon gens kregen te Wassenaar twist, welke zóó hoog liep, dat de een den ander met een mies een diepe snede toebracht. De ge troffene werd per voertuig naar zijne woning Vervoerd. Opgehangen. Men .meldt ons uit Need e. Toen «le vrouw van zekeren G. J. M„ fabrieksarbeider te Neede, giste ren haar kindje naar school liail gebracht, kwam zij hij haar terugkeer tot de treu rige ontdekking, dat haar man, die lij dende was aan krankzinnigheid, zich in haar afwezigheid dooir ophanging van het loven had beroofd. Brand. Op het Beggelder bij Dinxper- lo is door hooibroei de groote boerderij „De Rietstap", met inboedel, groiote par tijen hooi enz. door brand vernield. Het belendende kasteel „De Rietstap" hleirf gespaard. Ontgroening te Delft. Naar aan sommige bladen gemeld wordt, zijn hij liet ontgroenen te Delft in de vorige week ernstige baldadigheden gepleegd, waarbij aan enkele groenen 'lichamelijk letsel is toegebracht. Onzfe informatiën bevestigen deze be richtten Het valt in hooge mate te be treuren, dal studenten aldus medewerken om d>e instellingen van hooger onderwijs waaraan zij Verbonden zij'n, in discrediet te brengen, en dat de oudere jaren en dte besturen der studentenorganisaties niet genoeg invloed schijnen te hebben om ziilk'e baldadigheden te fnuiken. Kun nen de üelftsche studenten niet tegen de vrijheid, welke pan de Netderlandsche stu- deerende jongelingschap in veel ruimer mate dan hij buitenlandsche inrichtingen, van hooger onderwijs gegund is? Zoo neen, dan zal liet universitair grizag hier dienen in (te grijpen e'n wordt het tijd voor toepassing der academische tucht. (N. Ct.) Doodgevallen. De arbeider S. van den, landbouwer JL te Alphen, vieil Maan dagmiddag achterover, toen hy met juk en emmers over een drempel ging. De ongelukkige die aan toevallen leed, was direct een Jijk.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2