BINNENLAND Sociale Berichten. pERSNIEUWS. UIT ZEELAND. niet vervolgd worden, mits zij Perzië voor goed verlaten. De correspondent van de „Times" seint, dat de invloed van den Sipahdar die de overwinning der grondwet verzekerde zeer vermindertde leden vaD 't „directo rium" verdenken kern van reactionnaire gevoelens en van ongrondwettelijke daden. AMERIKA. De Noordpool on 1 d ek t. De Aroerikaansche Noord poolreiziger ('ook, die in 1907 naar het hooge Noor den was vertrokken, is op het onverwachts verschenen met de merkwaardige tijding dat hij de Noordpool heeft bereikt. De Parijscho uitgave der „New-Vork He- ralid" publiceert een uitvoerig verslag over Cook's reis. Dit meldt het volgende.: „Na eet( laugdurigen tocht, waarin men ontzettend veel van koude en honger te lijden had, slaagde m;en er ten slotte in, de Noordpool te bereiken, waar nieuwe doorvaarten welden ontdekt, en streken aangetroffen, die sterk bevolkt bleken te zijn met groot wild. Met het jacht „Bradley" drong men lot eind Augustus 1907 naar het Noorden door. Toen kon de tocht niet verder over' zee worden voortgezet. Men was toen nog 709 mijlen van de pool verwijderd. Er werd besloten, den tocht langs de West kust van| Grinneell (ongeveer 30 gr. N. B. ten Oosten van Groenland) over land voort te zetten. Den 19den Februari 1908 vertrok, een expeditie, bestaande uit 11 man, 103 hon den ear 11 deden in de richting van de doorvaart Smith. De koude was ontzet tend de temperatuur daalde tol 83 gra den onder nul. Verscheidene honden be zweken. De reizigers hadden ontzettend van de koude te lijden. Men ver-volgde echter den tocht langs de doorvaart Nan- sen tot Landsend. Den 18en Maart be reikten do reizigers het eiland Helberg. Van dit punt keerden er vier terug. Op 30 Maart verliet de expeditie de laat ste vaste gronden en op 21 April werd de Noordpool bereikt. De zon wees 12 uur overdag aan, doch waarschijnlijk was de tijd negatief; alle meridianen liepen ineen err do temperatuur was lager dan 38 gr. ('el. Op 23 April werd de terugtocht aan vaard". Het plotseling verschijnen van (look, dien velen reeds verongelukt waanden, is een ware verrassing. Toen hij in 1907 uit Etah vertrok, was hij op het gebied der Poolreizen geen vreemdeling meer, daar hij o. a. met Lccointe had deelgenomen aan de) Belgische Zuidpool-expeditie. ('ook koesterde het voornemen in den zomer van 1908 terug te zijn, doch toen was er niets van hom vernomen. In de Ver- eenigde Staten werd dan ook in het af- geloopen voorjaar geld bijeengebracht, om oen ontzet-expeditie te sturen, ten einde naar Coolc te zoeken en hem zoo noodig redding te brengen. Door zijn vertrek uit Etah in 1907 had ('ook een streep ge haald doon de rekening van Peary, die pas het volgend jaar kon vertrekken om voor de zooveelste maal een poging te doen om de Noordpool te bereiken, ('ook zou nu zool vreesden Peary en zijn vrienden alle beschikbare honden en Eskimo's voor zich opeischen en zoodoende de kan sen van Peary benadeelen. Hij schijnt zulks gedaan te hebben met. voor hem zeiven en voor de aardrijkskundige we tenschap groot succes Cook is van Duitsehe afstamming. Zijn grootvader schreef zijn naam nog als Koch. Indien waar is, dat ('ook de Pool heeft bereikt, heeft, hij hot Pool-record gebracht op 90° N. Br., datum 21 April 1908. Peary had den 21en April 190(1 een breedte bereikt van 87° 0(1'hij vertrok van Grant! and. Cagni, de metgezel van den hertog der Abruzzen, bereikte, uitgaande van Ru dolph Eiland (Frans Jozefs Archipel) den 14en April 1900 een breedte van 86° 33'. Vóór Cagni was Nansen de houder van het Noordpool-record' met een breedte van 86° 4', 8 April 1895. Al dezen' zijn dus op hun beurt houder van het N oord poo 1 -j ee ord geweest. Het is wel opmerkelijk, dat de Poolrei zigers en geleerden in twee scherp geschei den kampen verdeeld zijn, waarvan het eene vast gelooft in de juistheid van Cook's bewering, het andere hetzij voor alsnog huiverig is om zich uit te spreken hetzij vierkant weigert, het relaas van ('ook te gelooven. H. M. de Koningin, H. M. de Koningin ontving op Haren jaardag van II. M. de Koningin-Moeder een kostbare koperen wandversiering ten geschenke, henevens twee koperen lam pen met reflectors. Men verneemt, dat deze lampen in de vestibule geplaatst zullen worden, zooclal zij dan hun licht over het. cour zullen woTpen. De verpleegster van Prinses Juliana. Zuster van Diepen, na het Prinsesje vier maanden verpleegd te hebben, is van Het Eoo weder naar haar woonplaats te Utrecht teruggekeerd. „Std." Cholera. Zooals door ons bereids pel" bulletin aan ons bureau werd medegedeeld is het lo Middelburg voorgekomen ziektegeval een geval van cholera, zotoals het onder zoek van prof. Spronck heeft aangetoond. Men meldt uit Vlaardingen: Hier is een vermoedelijk geval van cholera geconstateerd. De toestand van den patiënt, die opgenomen is in de zie kenbarak, ik redelijk. Er zijn uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen. De burge meester heeft een telegram gezonden aan den minister van Marine, waarin gewe zen wordt, op de vvenschelijkheid de op zee zijnde vissehersschepcn door middel) van de draadlooze telegrafie tegen bet gebruik van Maaswater te waarschuwen. De garnizoens-commandanten hebben bericht ontvangen dat Garinchemi door cholera besmet is verklaard. Voor mogelijke eventueele gevallen is te 's Hertogenbosch de barak voor be smettelijke zieken in orde gebracht. Het le bataljon van het le regiment infanterie, in garnizoen te Deventer, dal boden naar Zeist zoude vertrekken, ter deelneming aan de groote manoeuvres, zal wegens de cholera daaraan geen ge volg geven. De commandant van het 4e bptaljon 3e reg. inf. le Vlissingen heeft telegra fisch medcdeeling ontvangen, dat de ba taljons uit Zeeland niet naar Bcrgen-op- Zoom op manoeuvre mogen komen. „Do Tijd" over de cholera sprekende zegt: Bestaat er thans reden om, te meenen, dat wij ons in Nederland weder aan den vooravond bevinden van een groote volks ramp, zooals in de eve.nvermolde jaren over ons land en de naburige Staten van Europa gekomen is'? Wel niemand, die het wagen zal op deze vraag een stellig antwoord te geven. Wij bevinden ons allen in Gods hand en we ten, dat er hoogere machten zijn, welke ten slotte over het lot van geheele vol ken, zoowel als van enkele personen be slissen. Daarbij is de menschelijke we tenschap - - speciaal ook wat hare kennis van de cholera, hare oorzaak en de om standigheden, welke bij hare verspreiding van invloed zijn nqg zeer onvolmaakt. Maar toch indien wij menschelijkerwijs oordeelen, d. w. z. als redelijke mensehen gebruik maken van het verstand, hetwelk ons door den Schepper gegeven is, ge bruik maken ook van do vele gegevens en feiten, van de daaruit afgeleide zekere conclusion, van de wetenschappelijke kennis in één woord, door opofferend en, vaak heldhaftigen arbeid in latere jaren verkregen, dan mogen wij, kalm en on partijdig oordeelend, tol het geruststel lend besluit komen, dat het gevaar voor een groote uitbreiding en een bij zond eb heftig optreden der cholera in ons land o ogenblikkelijk niet groot is. Waarschijnlijk mag geacht worden in dien overheid en bijzondere personen lot bestrijding samenwerken (over het hooge belang hiervan straks nog een enkel woord) ilat de kring, waarbinnen de uit Rusland waarschijnlijk ons land met be smette ciholeralading of ballast binnenge voerd© choilerabacillen haar verderfelijke werking zullen oefenen, een hoogst be perkte zal blijven. De Schepper, die om redenen, welke de mensch in zijn kortzichtigheid zonder meer heeft to eerbiedigen, ons op aarde ziekten en andere booze invloeden te bestrijden jgaf, liet den mensch in dien moeilijken, voor hem uiterst hachelijken strijd niet zonder wapenen. En. 't moet gezegd wor den, die wapenen bleken, bepaaldelijk legen epidemieën, tegen besmetting, zeer krachtig; 'tmoet gezegd worden óók: de menschelijke wetenschap, welke die wa penen hanteert, heeft daarvan in de laat ste eeu,w een bijzonder vlijtig en nuttig gebruik gemaakt. De overwinningen, daar door behaald, waren talrijk en schitte rend. Dr. Kuyper. Volgens particuliere berichten uit In terlaken is Dr. Kuype'r van zijn val vol komen hersteld; en doet alweer flinke wan delingen in den omtrek. De Verkiezing te Breukelen. Zaterdagmorgen vergaderde te Utrecht de centrale R. K. Kiesvereeniging in het district Breukelen. Op de groslijst voor de Tweede Kamer werden geplaatst de heeren Jhr. Mr. J. B. L C. C. de Wyckerslooth de Weerdesteyn (Utrecht), J. O E. Slote- maker (Amsterdam), A. Roeleveld (Vinke- veen) en F. Wierdels (Amsterdam). De centrale zal Dinsdag 7 dezer in het „Metalen Kruis" weder bijeenkomen oin definitief een candidaat te stellen. Verbetering Gemeente-administratie. I)e Nederlandsehe bond van gemeente ambtenaren, dia zoo krachtig opkomt voot' de belangen zijner leden, is tevens in menig opzicht voortdurend ijverig bezig tot, bevordering van in het algemeen be lang hoog noodjge verbetering in de ge meente-administratie. Dat belang is hij een goede werkzaamheid der gemeenten we gens de zich voortdurend uitbreidende staatsbemoeiing, ten nauwste betrokken'. Het uitstekend geredigeerd weekblad van den bond staat ook als administratief blad zeer goed aangeschreven. T'oit verbetering heeft mede reeds merkbaar medegewerkt de inj 1906 gehouden uitnemend geslaagde tentoonstelling op gemeentelijk admi nistratief gebied. Verschillende afdeelin- gen richtten opleidingscursussen op en de afdeeling Limburg een bureau tot ver betering van do gemeente-administratie, in de afdeelingen zijn dit jaar reeds be langrijke voordrachten gehouden over ver betering woningtoestanden, controle ge- meente-comptabiliteit, vereenvoudiging ad ministratie, herziening; plaatselijk belas tingstelsel, inrichting gameente-begrooting, arbeidscontract, herziening bevolkings boekhouding. In de a. s. jaarvergadering te Maastricht worden behandeld voorstel len betreffende: oprichting wuseum ge- meentebeheer, verbetirng leerlingwezen, prijsvraag gemeente-administratie, uitgave studiewerken. Door een en ander geeft de bond) zeker duidelijk blijk, dat hij niet slechts vraagt om lotsverbetering voor zijne leden, maar ook krachtig weet te bevorderen, dat zij deze in elk opzicht inderdaad waard zijn. Te Raamsdonkveer zijn de arme huis gezinnen, welke sedert den grooten brand een onderdak hadden gevonden in het liefdegesticht „Theresia", aldaar, nu van daar verhuisd naar de tijdelijke loodsen, waarin hun door liet comité het noodige huisraad enz. is veistiekt. Bij een kort onweder Woensdag jl. is wederom de bliksem op zes plaatsen inge slagen, gelukkig zonder brand te veroor zaken. Een Roomsch Kath H. B. S. en Gym nasium te Amsterdam. Door Mr. W. 8. J. Van Waterschoot van der Gracht is, namens het bestuur van de St Willibrordusstichting, tot B. en W. van Amsterdam het verzoek gericht, ten behoeve van den bouw van een Roomsch-Katholieke Hoogere Burgerschool en Gymnasium met daarbij behoorende ge bouwen, van de gemeente, tegen den pi ijs van f 42.: 0 per M~ te inogen koopen het gemeenteterrein, gelegen aan de Hobbema kade, de Nieolaas Maesstraat en de Pieter de Hoogstraat, tegenover het tijdelijk ge bouw der Rijksverzekeringsbank, groot on geveer 31(JU M-. B. en W. meenen, dat er, met het oog op de bestemming van de te stichten ge bouwen, in dit geval aanleiding bestaat om, in plaats van tot uitgifte in erfpacht tot verkoop van het bedoelde terrein over te gaan. Den geboden koopprijs achten zij voorts aannemelijk. Voorgesteld wordt daar om gunstig op het verzoek te beschikken. Driedubbele moord te Koekangeveld. Te Koekangeveld (Dr.) is Donderdag nacht een driedubbele roofmoord ge pleegd op een schapenkoopman, diens huishoudster en knecht. De man had juist schapen verkocht ten bedrage van f 600. De wachtmeester der marechaussee te Meppol, dia zich na 't vernemen van den moord in 't Koekangerveld, dadelijk, Vrij dagnamiddag omstreeks 4 uur, derwaarts begaf, heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld en kwam eerst des nachts om 2 uur terug, zonder dat het hem gelukt is tot dusver cenig spoor of eenige aan wijzing van de daders te ontdekken. De hut, waar het misdrijf geploegd is, ligt eenzaam in het veld. De heer II. de Vries, die daar eenige bijenkorven heeft staan en| ze wenschte te verplaatsen, had Donderdag op de markt alhier met den verslagene II. Bakker afgesproken, dat deze daarbij zou hel'pen. Toen De Vries omstreeks half 10 Vrijdagvoormiddag bij de hut kwam, zag hij lot zijn bevreem ding i terwijl de hond en eenige kippen op het erf liepen dat vóór de ram,en couranten hingen, alsof de bewoners nog te bed waren. In huis gegaan zag of hoiorde hij nie mand, alleen lag in de woonkamer alles overhoop. Denkende dat de meid aan de wasch zou) zijn, ging hij naar buiten, doch ook hier vernam, hij niemand. Daarna ging hij naar den bijenstal van den verslagene, verwachtende dezen daar te zullen vin den. Op weg daarheen bemerkte hij in een slootje het lijk van den herdersjongen) dat er afgrijselijk uitzag. Toen wist hij wel hoe het er bij stond. Gelukkig - want hij was nog alleen kwam. toen een rijtuig aanrijden, waarin de dokter uit De Wijk, die naar binnen ging en; daar de beide andere lijken vond. On middellijk wond hierna de burgemeester van De Wijk met het voorgevallene in kennis gesteld. De correspondent te Hoogeveen van de „Zw. Ct." schrijft: Van den driedubbelen moorrl hoorende die to Koekangeveld was gepleegd, gin gen wij in gezelschap, van een brigadier) der maréchaussee's der brigade Hooge veen per rijwiel naar de .plaats des on- heils. Om aldaar te komen moesten wij over een| landweg door de heide, op pl.m, 3 kwartier a een uur afstand van het sta tion Echten. Stel u voor een eenvoudige met riet bedekte woning, midden op de heide, waar de naaste buur op ongeveer 8 a 10 minuten afstand woont. De wacht meester der maréchaussee's, De Jonge te Meppel, opl last, van den officier van justitie, was er juist gearriveerd. Wij gin gen de woning, de plaats der misdaad, bin nen. Over de deel kwamen wij in een klein woonvertrek van pl.m. 4 hij 4 M. Ilij de. haard nevens de tafel lag de huis houdster Hendrik! Bierman, ruim 30 jaar oud, ze leefde gescheiden van haar man, welke in Staphorst aan het spoor werkt. Deze verslagene, welke in haar onderklee- ren lag, had een schotwond hoven hot oog en was gewurgd. Op een pas afstand in (le hoek hij het raam lag de eigenaar der woning, de ruim 50-jarige Hendrik Bakker, van beroep schapenhandelaar. Ook deze was in zijn onderkleeren. Deze verm[oop:|de had ook een schotwond aan het hoofd, doch lag met afgesneden hals. Het bloed was nog ongeveer 2 M. hoog gespat aan eenige porc.eleinen borden, welke aan den wand hingen. Zag men dan daarbij de. wanorde in de kleine kluis met uitgehaalde; kasten en iaden, dan kan men zich zoo, ongeveer de plaats van deze grulwelijko moord en diefstal voor stellen. Hel goud en zilver is onaangeroerd ge bleven, zoo zagen wij een zilveren oor ijzer m,eii gouden stiften op de tafel staan. De portefeuille lag op tafel, doch was ledig. Do knecht van den boer, Jan Win ters, 20 jaar oud, was zeker op de vlucht gegaan, bij is althans op ongeveer een minuut afstand der woning neergeschoten, 'tSchijnt dat hij zich nog heeft willen verdedigen want zijn mes is op de plaats gevonden waar fiij bij de worsteling ge vallen is, waar ook een weinig bloed is te bespeuren, waarschijnlijk door de schotwond, welke hij bekwam. Zijn mes was onbesmet. Daarna hebben de onverlaten (want de misdaad kan moeilijk door één persoon zijn gepleegd) hun derde slachtoffer, Win ters, naa.il een diepe, droge sloot gesleept, alwaar ze hem in de sloot den hals heb ben afgesneden. Ziedaar het tooneel en* de plaats der misdaad. Dil staat hij ons vast, dat de misdadi ger^) bekend zijn geweest met de plaats en de bewoners. Opmerkelijk is het dat Bakker do vorige week 62 en 43 scha pen lo Meppel heeft verkocht. Daardoor was misschien aan de misdadiger(s) be kend, dat er op het oogenblik geld in huis was. Een zekere II. de Vries uit Meppell, ontdekte het eerst dat deze misdaad had plaats gehad. Het schijnt dat do bewoners overvallen zijn toen ze naar bed wilden gaan, do knecht was geheel gekleed. Een akelig schouwspel was het, toen de drie lijken op een wagen werden gelegd om te wonden vervoerd naar Koekange, a]]waar de sectie op de lijken zal worden uitge voerd door de doctoren Lingmont le Mep pel en Hartman in De wijk. Vreemd is het dat een kind van een familielid van Bakker 's morgens op school vertelde, dat er twee mensehen waren vermomd en de namen noemde. 'I Kind schijnt er langs gekomen te zijn op weg naar school. De verslagene Bakker had twee ge huwde zoons, waarvan- bekend is dat ze heel vaak ongenoegen hadden met hun vader. Toen wij de plaats des omhei Is verlie ten, zagen wij om ons, zoover ons oog reikle, niets dan. stille, vredige heide en we rilden hij de gedachte aan deze drie dubbele misdaad welke hier kort geleden is afgespeeld. Afschaffing van Bakkersnachtarbeid. Het congres of de betooging, deze week te Utrecht gehouden, heeft gedaan wat zij doeu moestde openbare aandacht nogmads bepalen op den plicht, die ten deze rust op overheid en volk. De leer dat ieder slechts eigen belang heeft te behartigen en zich niet te bekom meren beeft over wat dat eigene belang aan anderen kost, raat mét het liberalisme, welks hoofJdogma zij was, verdwijnen Het besef wordt leveudig, dat in een samenleving ook samen moet worden geleefd, dat re kening moet worden gehouden niet slechts met de strikt wettelijke rechten, maar ook met de belangen van andereu, met hun leven en hun gezondheid, met hun kracht en hun vreugd. Het best is dit gezegd door Mgr. K o n i n g s. De wet der natuur is, zeide de hoogeerw. spr., dat 's nachts gerust wordt. Daarom de vraag, hoe moet het bedrijf geregeld worden dat er 's nachts gerust wordt. De tegenstan ders keeren die vraag om, hetgeen natuurlijk onjuist is. Voorts strjjdt de nachtarbeid tegen het gezinsleven. Het kind van den bakker kan niet de noodige opvoeding ontvangen. Het is alleen aan de moeder overgelaten, die daartoe dikwijls den noodigen tijd mist. Zoo gebeurt het, dat het kind de opvoeding op straat zoekt en mea weet welke gevolgen dat met zich brengt. Spr. vraagtis de Regeering ver plicht in dezen misstand in te grijpen Niemand zal ontkennen dat de re geering daartoe het recht heeft. Waar zulk een misstand heerscht, heeft de regeering wel degelijk niet alleen het recht, maar ook den plicht in te grijpen, om dat leed te verzachten van duizenden mensehen voor wie de nacht in den dag wordt veranderd. De regeering heeft dien plicht, maar ook het publiek het beseffe zijn verantwoor delijkheid, liet verzette zich niet tegen maatregelen, die wellicht een oogenblik onaangenaam schijnen, doch waardoor het levensgeluk van zoovelen kan worden her steld. („Centrum".) Het plaatselijk comité der Kath. Sociale Actie te Boxmeer heeft tegen Zondag 12 September eene buitengewone vergadering uitgeschreven, waarin als spreker zal op treden de heer J. W. Vieuings, redacteur der „Nieuwe Zeeuwsche Courant" te Goes, met het onderwerp„Wat is de K. S, Actie en wat wil zij V" Te Arasterdam is bij de firma v, Langen- huy^en verschenen „De I.elie" dames tijd schrift voor Katholieken, Wij hopen hierop nader terug te komen. Goes. Door de Maatschappij tot exploi tatie van Staatsspoorwegen is «le heei: A. (I. L. Panhuijsen, thans opzichter dei' le klasse alhier, in gelijke betrekking over geplaatst naar Maastricht, terwijl ais zijii opvolger is aangewezen, de heer L. W. Hennevelid, thans opzichter te Hcirsi Sevenum. Door zijnen humanen omgang met zijne ondergeschikten, ziet het personeel den heer Panhuijsen ongaarne 1 October a. s. vertrekken. - Het K ijks te 1 eg raafk a n toor te Goes verzond gedurende de maand Aug. 1909 968 Telegrammen, ontving er 1039, opge nomen en verder geseind werden 1485 totaal 3492. Gesprekken. Uitgaande 589, inkomende 547, overgenomen 1383; totaal 2519. Ver Ont Kantoren. zonden. vangen Tola: Baarland 7 15 22 Eorsselen 26 29 55 Colijnsplaat 40 60 100 Driewegen 12 21 33 EUewoutsdijk 26 33 59 's Gravenpolder 42 59 101. 's H. Arendskei ke 29 41 70 's Heerenhoek 39 19 58 's 11. Henidrikskinderen 8 7 15 Heinkenszand 24 31 55 Hoedekenskerke 24 '24 48 Kamperland 40 39 79 ICapelle 106 132 238 Ivats 18 13 31 Kloetingo 36 32 68 Kruiningen 61 62 123 Kwadendammo 16 22 38 Nieuwdorp 9 Ï5 24 Nisse 17 23 40 Oudelande 13 37 50 Ovezande 12 19 31 Rilland 55 86 141 Schare 23 32 55 Waarde 13' 24 37 Wissekerke 51 42 93 Wolphaartsdijk 54 96 150 Gesprekke n. Ver Ont Kantoren. zon Jen vangen Tota: Colijnsplaat 16 8 24 EUewoutsdijk 6 4 11 Kapel le 104 64 161 Ovezande 5 5 Rilland 45 39 84 - Toen hedenmorgen de landbouwer AI. bezig was met het opbergen van uitge- dorseht stroo, had hij het ongeluk mis te stappen en achterover van den zolder naar beneden te vallen. Kermend van pijn werd hij opgenomen on in 'huis ge bracht. Geneeskundige hulp werd aan stonds ingeroepen. Jammer dat Zaterdag het weer zoo tegenwerkte, de kindervoorstelling in Weg- kamps Bioscoop zou anders nog het n' zijn bezet geweest. Een zeer mooi pro gramma werd uitgevoerd. Wat werd er gelachen bij de komische nummers „Dienstbodenstaking", „Onze kinderen hoe aandachtig volgde men de serieuze nummers „Twee kinderharten", „de wraak van den Brëtonsöhen boerenzoon", lie' prachtig vond men de kleurenprojecties „De levende bloemen", „de Paasch- eieren". Ook in de avondvoorstellingen gaf Wegkampi een reeks interessante pro jecties te aanschouwen. Algemeen wordt zijn ('inematograal' als een der beste en netste geroemd. Middelburg. Ten stadhuize werd Zate)' dagmorgen do algemeene vergadering van de Nederlandsehe vereeniging vooü ge meentebelangen gehouden, onder voor zitterschap van den. heer F. 11. 's Jacob, oud-burgemeester van Rotterdam. Nadat verschillende) mededeelingen van huishoudelijken aard' waren gedaan, werd o. a. een rapport uitgebracht over de wen- schelijkheid van het aanbrengen van wij ziging in de inrichting der bevolkings registers, aanbevolen worden losbladige registers. Yan| deze registers waren enkele soorten (er vergadering aanwezig om den leden gelegenheid, te geven er mede ken nis te maken. Na Ide vergadering gingen de leden per trein van 11,56 naar Vlissingen, tot hol maken van een tocht op de W.esterscheldo met een der booten van den provincialen stoojmbootdienst, daartoe welwillend be schikbaar gesteld door Ged. Staten dezer

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2