politiek Overzicht. BINNENLAND. Sociale Berichten. Besluiten en Benoemingen. UUT E PERS UIT ZEELAND. oin de aanvaring te vermijden en heeft later onmiddellijk de booten laten uitzetten en vele menschenlevens gered. UUITSCIILAK 1). Geen ongeluk Twee zonen van den vorst van Fiirstenberg worden thans beschuldigd hun Franschen gouverneur, Bourquin, om het leven te hebben gebracht. Den lCen dezer maand bevonden beide prinsen zich met hun leermeesters op het meer van Ueberlingeu, nabij Constanz. Naar de prinsen voorgaven, viel hun gou verneur bij ongeluk in het water en kon, in weerwil van alle aangewende pogingen, niet gered worden. Keu onderzoek der justitie van Constanz heeft echter uitge maakt, dat de prinsen waarschijnlijk ten gevolge van een misplaatste grap hun leer meester in het water wierpen Hoewel zij alles deden om hem wederom binnen hun boot te tiekken, zonk hij voor hun oogen in de diepte. MAItOKKO. Op 24 Augustus, tegen den middag, is de „Rogi" Fes binnengekomen. Omroepers hadden zijn komst aangekondigd. Stroomen volks liepen den gevangen pretendent tegemoet. De Sultan keek den heelen morgen met een verrekijker naar de kim, of de stoet nog niet naderde. Soldaten hielden den weg voor de „Rogi" open, muziekkorpsen maakten den intocht tot een feestelijke plechtigheid. De vertoogen, door de vertegenwoordigers van vreemde mogendheden tot den Sultan gericht over het doodmartelen van politieke gevangenen zullen den „Rogi" misschien behoeden voor het lot dat vele zijner ge trouwen ten deel is gevallen, maar het genoegen van den intocht in de kooi heeft de Sultan zich en zijn onderdanen toch niet willen ontzeggen. De „Rogi" zat in een ijzeren kooi opgesloten, en die kooi was geheschen op een kameel. Van den rug van den kameel keek de gevangen pretendent naar do joelende menigte. Volgens den berichtgever van de Temps zag de „Rogi" er bedaard uit. Hij ant woordde nu en dan op het spottend geroep van het volk. De Sultan heeft den „Rogi" vijf minuten verhoord. De „Rogi" waarvan hier sprake is, is een den Sultan vijandig stamhoofd en tot voor korten tijd diens meest gevreesde tegenstander. De martelingen der politieke gevangenen "olgelingen van den „Rogi" betonden in het afhouwen der handen en het dompelen der bloedige stompen in kokende pek. (Reu.) PERZIK Mohammed Hassan, een broer van den jongen Sjah is aangewezen als vermoede- lijken troonopvolger. De kroonjuwi De regeling van de zaken van Moham med Ali, den onttroonden Sjah van Perzië, gaat nog niet vlot. De quaestie is, dat de nieuwe regeering er op staat, dat Moham med do krooDjnweelen en andere kostbaar heden, die men nog in zijn bezit waant, zal teruggeven. Maar wat heeft de Sjah eigenlijk? Het schijnt dat men van hem de teruggaaf vordert van voorwerpen, die hjj te goeder trouw niet in bezit heeft, althans niet meer heeft. De Russische regee ring had van de Russische Bank te Teheran en van de Russische diplomatieke vertegen woordigers aldaar een opgave gekregen omtrent de sieraden en andere geldswaar dige bezittingen van den vorigen Sjah, die in vrij hooge mate geflatteerd was. En Mohammed Ali kan toch heusch niet terug geven, wat hij niet bezit Hierbij scheen de Russische Bank (leesde Russische regeering) de dupe van de historie te zullen worden, want het waren deze niet aanwezige krooc juweelen, die als onderpand waren toegezegd voor voorschotten, door de Russische Bank aan vorige Perzische vorsten gedaan. Maar de Bank is er door eenige handige transacties in geslaagd, de aansprakelijkheid van Mohammed Ali af te wentelen en over te brengen op den Per- zischen staat. Die zal nu moeten opkomen voor de onder niet heel eerlijke voorwend sels door den onttroonden Sjah geïncas seerde voorschotten. Het nieuwe Perzische bewind is uiterst verbolgen op Mohammed Ali, en tracht dezen er toe te krijgen, dat hij rekenschap afiegt van al wat er vermist wordt en onder zijn regeering is zoekgeraakt. Een en ander vertraagt het vertrek van Mohammed Ali uit Perzie. En ook dat laatste is een kwaad ding voor de nieuwe regeering, die den vorigen Sjah en zijn reactionaire vrienden maar liefst zoo ver mogelijk uit de buurt zag. Z W E I» E N. De staking in Zweden. Naar het Zweedsche Telegraafagentschap ver neemt, waren de regeering eenige voor stellen tot bemiddeling in den strijd gedaan, maar was zij tot het besluit gekomen, dat die voorstellen voor haar geen reden kon den wezon om eenigerlei stappen te doen. De staking neemt langzaam af. De gespannen toestand tusscben T u r k ij e en Griekenland leeft een einde ge nomen, evenals het stelselmatig wt Grieksche koopwaren uit Turksche havens. Het diplomatiek vertoog door Turkije aangaande de Kretenzische kwestie bij de Mogendheden ingediend is met voldoening ontvangen. Griekenland doorleefde dezer dagen eene ministerieele crisis en eene beroering in het corps der officieren, die ontevreden waren over de regeering Het optreden van het nieuwe ministerie Michalis schijnt het teeken te zijn van het weder intreden van een normalen toestand. Voor een beslissend actief optreden der Spanjaarden in Marokko worden nog steeds toebereidselen getroffen. Inmiddels vinden voortdurend schermutselingen plaats tusschen de Spanjaarden en de oproerige stammen. Te Tanger is de Rogi, de gevaarlijkste tegenstander van den Marokkaanschen Sultan, gevankelijk binnengevoerd en daar door de macht van Mulai-Hatid beduidend verzekerd. (Zie onder Buitenland). Spanje tracht door eene i'ieuwe fiuan- cieele operatie den door den Marokkaanschen krijg berooiden schatkist aan te vullen. De rust in Oatalonic schijnt thans ver zekerd. Servië veroorlooft zich ook de weelde van een ministerieele crisis. Volgens het geen de couranten berichten, zou de heer Paschitch daar den boel in het reine moeten brengen. Te G e n v e heeft een onderhoud plaats gehad tusschen Von Bulow, ex-kanselier van het Duitsche Rijk en Ferid Pascha, ex-grootvizier van Turkiie. Men beweert dat beide diplomaten hebben geconfereerd over de Jong-Egyptische beweging en over het op 12 September te Genève te houden Jong-Egyptisch Congres. In den Haag is het scheidsgerecht over de zeegrenzeu tusschen Noorwegen en Zweden met zijn werkzaamheden aange vangen. In de oper.ingszittingwerdde rede uitgesproken door den voorzitter van het scheidsgerecht den oud-minister Mr Loeft. De ministers, die op vacantie waren, keeren langzamerhand naar hunne woon plaats terug, wijl langzamerhand de dag der heropening van de Staten-Generaal en hernieuwing van den parlementairen arbeid aanbreekt. Verjaring van H M. de Koningin. Het Koninklijk Echtpaar en II. M. ;lo Koningin-Moeder zullen op don 31 steil dezer, ruim, 10 uur, hef. feestterrein lie Apeldoorn bezoeken. To half twaalf zal er op dien dag uit Den Haag op Het Eoa een extratrein aan komen niet genoodigden voor liet gala- dejeuner (ministers, andere autoriteitien,, leden der Huizen van II. M. de Koningin en II. M. (lo Koningin-Moedor), die te 12 uur deelnemen aan do c.our van ge- lukwensjching. Het déjeuner, waarbij een muziekkorps zich zal doen hooren, heeft, plaats te 1 uur. Het Koninklijk Paleis. He Haag soke correspondent van do „Tel." schrijft: Het Koninklijk Paleis in het Voord- einde wordt in dit zomerseizoen druk be zocht, zoowel door landgenooten als door vreemdelingen. De bezoekers hebben daar bij gelegenheid verschillend» geschenken te bezichtigen., die Prinses Juliana hij' Hare geboorte hooft ontvangen en die in een der benedenzalen, waarvan de wan den geheel uit gesneden houtwerk bestaan, aanwezig zijn. De slaapvertrekken van. 11. M. de Koningin kunnen, echter niet wor den bezocht, omdat, zij gerestaureerd worden. Onder de zalen die de bezoekers voor al met groote belangstelling aanschouwen., behooren allereerst die, Waarin Prinses Juliana werd ingeschreven in den Bur gerlijken stand en die, waarin de Ko ningin is getrouwd, dezelfde waarin Zij als kind altijd speelde. Eigenaardig is, dat de meeste vreemdelingen aan. de pa- leisgidsen steeds maar vragen doen over onze Prinses. De gidsen verzuimen niet aan de bezoekers ook de plek aan te wij zen, waar aan de Prinses hel eerste mi litaire saluut werd gebracht. Dr. Kuyper's antwoord. Naar wij uit goede bron vernemen, is van dr. Kuyper's hand ter perse een bro chure over de bekende zaak Lohman- Westmieijer, met een nu volledige over legging der gewisselde brieven en stuk ken. De brochure zal spoedig, na dr. Kuyper's terugkeer in hel vaderland, het licht zien. Verkiezing Breukelen. Men meldt omtrent de verkiezing van een lid der Tweede Kamer ton van do Prov. Staten in hel kiesdistrict Breukelen het volgende De Christ.-Hist. Kiezersbond was eerst van plan den candidaat der Anti-revo- lutionnairen te steunen voor het lidmaat schap der Tweede Kamer. Bij nadere over weging is men daarvan echter terugge komen, omdat men meent, dat 't kies district Breukelen voel meter ohr.-histo risch is dan anti-revolutionnair. Vele personen in dit district stemideni tot nn steeds den liberalen candidaat, omdat men volstrekt niet gediend is van een anti-revolutionair. Men hoopt nu, Hat dezen den candidaat der Cbr.-Hist. zul Ion stemmen. Do candidatuur is althans aangeboden aan mr. H. J. Dotude van Troostwijk, te Nieuwersluis, lid der Prov. Staten, die deze heeft aangenomen. Voor het, lidmaatschap dor Prov. 'Staten zal candidaat gesteld worden door de C'hr.- I list. Partij Jhr. Sandberg, burgemeester van Abcoude. (Tijd.) Naar verluidt zouden de antirevolutio nairen van plan zijn, als er geen vreed zame oplossing komt tusschen hen en «I; roomschen, hij ide a. s. Kamerverkiezing) in het district Breukelen den nieuwen minister van koloniën, den heer De Waal Malefijl, opnieuw candidaat te stelJeir. (Het Volk.) Cholera te Rotterdam. Aan boord van een goederenboot van de firma Van der Srhuvf te Botterdam, die Vrijdag van daar naar Uithoorn aan den Amstel is vertrokken, is He machinist Vrijdagavond Ie Uithoorn onder verdachte omstandigheden onwel geworden en Zater dagnacht te twee uur overleden. Alle ver schijnselen wezen op cholera. De overige bemanning mag het schip niet verlaten; de autoriteiten hebben alle maatregelen tegen uitbreiding genomen. Het schip blijft in observatie. Een later bericht meldt ons, dat de machinist inderdaad aan cholera is over leden en dat, het gemeentebestuur toen waarschuwing aan de bevolking heeft ge richt togen het gebruik van Amstelvvater. (Vad.) Men meldt uit den Haag In verband met de voorgekomen geval len van cholera asiatica, te Rotterdam en Uithoorn, zullen de in die gemeenten woonachtige verlofgangers, naar wordt, medegedeeld, voarJoopig niet voor her halingsoefeningen of om eenige andwici reden onder de wapenen worden geroepen. Te Schiedam is, in o-verleg met. de ge zondheidscommissie, door li. en W. ter openbare kennis gebracht, dat de openbare zwemplaats van 28 dezer tot 2 September zal gesloten zijn. (N. v. d. D.) Daling der geboortecijfers in Nederland. Met pijnlijke duidelijkheid toornen ons telkens do maandelijkse!® opgaven van het bureau der Statistiek omtrent de ge boortecijfers, hoezeer de vrijwillige toil we mogen er gerust bijvoegen do mis dadige - - steriliteit ten onzent toeneemt. Terwijl de bevolking en hel aantal hu welijken nog steeds toenemen, d a a 1.1 voortdurend het. aantal geboorten. \len vergelijke slechts. Op de 1000 inwoners tolde men in 1908 in 1909 in Januari 31.16 geboorten, 29.36 Februari 32 41 31.46 Maart 31.82 31.21 April 31.51 29.91 Mei 30.80 29.53 Juni 29.42 28.29 perste halfjaar 31.19 29.96 Deze cijfers hebben «ene treurige wel sprekendheid. De vermiste gouden tientjes. Naar het „Hblid." verneemt, heeft He Directie der Nederliiiiidsehe Bank dei Uamie, uit wier in gesloten bewaargeving gegeven trommel 27 gouden tientjes vermist wa ren, dit bedrag vergoed. Dat zulks eerst nu geschied is en niet onmiddellijk na de vermissing vindt zijne verklaring in liet volgende: Terwijl do Bank natuurlijk ten volle aansprakelijk is voor open bewaargevin- gen, kan hare aansprakelijkheid ten aan zien van gesloten bewaargevingen niet verder gaan dan tot liet ongeschonden teruggeven van door haar in bewaring genomen pakketten, trommels enz. In hie-t reglement op de bewaarnemingen wordt ■dan ook uitdrukkelijk gezegd „De aftcekening dier akte door den be waargever1) ontheft de Bank van al Ito) aansprakelijkheid betreffende de bewaar- nemi ng". De Bank kon dus niet, ook al om niet een gevaarlijke antecedent voor die toe komst te stelten, overgaan tot het scha deloosstellen van de bewaargeefster op de enkele mededeieiling, dat geld vermist werd uit een pakket, dat reeds «enigen tijd in handen «Ier bewaargeefster was overgegaan. Daartoe moest eerst onder zocht worden, of er schuld, .of althans verzuim had plaats gehad dooi' He Bank of een barer beambten. Een zoodanig onderzoek werd dan ook ingesteld en daaruit bleek, dat er werke lijk van «Ie zijde van een beambte dier Bank verzuim heeft plaats gehad, o. a. doordat hij, in strijd met het stellige voor schrift zijner instructie, der bewuste da me behulpzaam is geweest bij' bot. openen van het pakket. Zonder het bewijs van schuljd, van dezen beambte, waaromtrent de trechter uit spraak zal hebben te doen, af te wach ten, is de Directie der Bank tot schade loosstelling der bewaargeefster overge gaan, zoodra haar overtuigend gebleken was, dat door den bewusten beambte ver zuim was gepleegd, door te Handelen in strijd met zijne instructie. D hetgeen bij elke zij het ook tijde lijke afgifte van het. in bewaring ge- geven-e geschiedt Electrisch licht. In tegenstelling met de gemeente Goes, die met op één na algemeene stemmen do aanschaffing van electrisch licht ver wierp, heeft de gemeente Gouda in hare raadsvergadering van 27 Aug. j.l. met op één na algemeene stemmen tot de aan schaffing van -electrisch 'licht van gemeen tewege besloten. Brand Uilenbuurt te Nieuwer Amstel. Nader verneemt het „Hb-ld.", dat de oorzaak van den brand aan den Amistel- veenschen weg deze is: Vrouw Struik moest een der kleinen helpen. Daar de lamp was uitgegaan, wekte ze haar elf jarig dochtertje, om ze te vullen. Op liet rapport, dat de oliekan teeg was, luidde 't antwoord, dat ze 'dan maar uit het olie stel moest vullen. Hierbij vloog de lamp in brand en het meisje, beangst voor straf, kroop met de brandende klieeren in bed, waaruit het later door den vader naar Eene Bekentenis Wij hebben in een vorig nummer onze lezers op de hoogte gehouden over den strijd, die ontstaan is over de beteekenis der Huisindustrie-tentoonstelling. Sommigen za gen daarin eene socialistische strekking, anderen niet. Thans lezen wij in het bijblad van „Het Volk" de volgende bekentenis: De tentoonstelling der huisindustrie is thans een bezienswaardigeid in Nederland. Kerst is het er een geweest in Berlijn. Toen in Londen. Daarna in Frankfort. Nog in andere steden. Volgend jaar in Brussel. Wat al die tentoonstellingen bedoelen? Omtrent de Nederlandsche is groot ver schil. Zij bedoelt, de arbeiders in de huis industrie „terug te werpen in de armen der sociaal-democratie"zegtdeheerMeuwsen, die verstand heeft van middenstandsbeive- ging. Niet waar, zegt de heer Brouwer, de voorzitter der tentoonstelling, die het moet weten en die als voorzitter van het Nederlandsch Werkliedenverbond, boven dien verstand heeft van arbeidsbeweging. „Deze tentoonstelling is neutraal." „Deze tentoonstelling wordt uitsluitend gehouden ten bate van de armsten onder de armen en als aanklacht tegen hen, die uit de ellende voordeel trekken." De vereeniging zelve, die de tentoon stelling inrichtte, omschreef als doelkennis te verspreiden omtient de toestanden in de huisindustrie. De Nederlandsche regeering heeft zich, denken wij, op dit standpunt geplaatst, toen zjj met het doel der vereeni- ging instemming betuigde eu aan het onderzoek naar deze toestanden geldelijken steun verleende. Doch indien wij in plaats van over de subjectieve bedoeling van eenig medewerker aan de inrichting der tentoonstelling, over hare objectieve strekking spreken, dan houden wij het met den heer Meuwsen. Ziju middenstandsinstict ziet hier scherper, dan de arbeidersbewegings-deskundigheid van den heer Brouwer. De strekking van deze tentoonstelling kan niet anders zijn dan propaganda onder de arbeiders voor de sociaal democratie, omdat deze tentoonstelling de werking van het kapitalisme op een bepaald gebied aan schouwelijk voorstelt. Want de werking van het kapitalisme te verstaan beteekent voor de arbeiders, zijn onhoudbaarheid nog scherper te voelen, beteekent de drang tot de machtsvorming hunner klasse, de ver sterking der anti-kapitalistische politiek. R. K. Nationale Textielarbeidersbond Om te bevorderen de stichting en uit breiding van een R K. Nationale Textiel arbeidersbond, heeft het hoofdbestuur der R. K. Arb.-Ver. te Enschedé de verdere hoofdbesturen van R K. Arb.-vereenigingen alsmede de R. K plaatselijke afdeelings besturen van textiel arbeidersorganisaties in Twente uitgenoodigd tot een conferentie. Deze vergadering zal gehouden worden a.s Zondagmiddag te half ver in het gebouw Concordia" te Enschede. Bij Kon. Besl. is benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Gro ningen, C. Betbe, te Zierikzee. In het nummer der „Visscherij Courant" van j.l. Zaterdag wordt de oprichting be pleit eener vereeniging tegen de water- rontreiniging. Verschillende voorbeelden van noodelooze water-verontreiniging door fabrieken enz. worden aangehaald die als zij waar zjjn, inderdaad de oprichting eener vereeniging als bovengenoemd wettigen. Goes De vereeniging „llandelsbelan gen" alhier, is op de Middenstaaiidstenl toonstelling te Amsterdam bekroond met enne Eervolle Vermelding. I.ohoffs Kinematograph za) onze Kermis niet komen helpen opluisteren. Den ondernemer iverd. wijl zijne inrich ting er eene is met stoomvermogen, die hinder of last kan veroorzaken, He ver gunning geweigerd. Ons gaslicht In verschillende woningen op den West- wal brandde Zondagavond het gaslicht met onophoudelijke flikkeringen, om tegen half elf nagenoeg geheel uit te gaan. De straatlantaarns in dat stadsgedeelte waren niet ontstoken. Volgens raededeelng van bewoners geschiedde zulks niet, wijl het lichte maan was Hoe prijzenswaardig deze kleiDSteedsche bezuiniging ook moge geacht worden, waar het geldt den publieken weg, al te dwaas wordt het, wanneer de gemeente den be woners het gas ook rn hunne binnenkamers gaat beknibbelen. Laat zij dan liever af kondigen: „Bij lichte maan worden de inwoners uitgenoodigd, bij hot venster hunne werkzaamheden te verrichten, wijl hun alsdan geen kunstlicht zal worden verstrekt." Dan weten wij het Maar nog aardiger was het hedenmorgen. Menschep, die toen probeerden om hun gasfornuizen aan te steken voor het koken van theewater, kwanaen tot de minder aangename ontdekking, dat er niet de minste toevoer was Ook vanmiddag werden de bewoners van Westwal en Cornelis Eversdijkstraat bij het h. reiden van het middagmaal teleurgesteld, wijl nog steeds de gastoevocr ontbrak. Eerst te half twee was het gas weer aanwezig. Sommigen gingen den meter raadplegen om te zien of soms de vermaarde kabouters in den nacht de kraan hadden dichtgedraaid maar zulks bleek niet het geval, zoodat zelfs de teederste vriend van onze gemeente- fabriek hier tot de conclusie moest komen, dat de fout bij die hoogst kunstvolle, moderne inrichting lag Nu vinden wij het prijzenswaardig, dat de gasfabriek alle moeite doet, om haar winstcijfer van 95 cents per jaar te hand haven, maar om daarvoor den gasverbruikers zulke poetsen te bakken 1„C'est trop fort", zou de Fraaschma:-i zeggen Nader vernemen wjj dat de klachten over onregelmatigen toevoer van gas volstrekt niet sporadisch zijn en dat men ook in industrieele bedrijven alhier daarvan meer malen onaangenaamheden heeft ondervonden Zaterdag had do vrouw van zekere de N. eenige bezigheden verricht, op dan zolder. Toen zij na-ar beneden wilde komen had zij het ongeluk te struikelen en van boven af neer te vallen, waarbij zij zich ernstig verwondde en bewuste,loos opge nomen werd. Er moest onmiddellijk, ge neeskundige hulp worden Ingeroepen. Middelburg. Gisterenavond heeft pn.de r begunstiging van het heerlijkste zomer weer wederom een concert plaats, gehad in den Tuin op het Noord-Bolwerk, dat gegeven werd door het Middelburg sch, Mu ziekkorps. Het was de eerste maal, dat dit korps met goed weer in den tuin speelde en het publiek heeft, bewezen veel belangstelling te toon-en voor hetgeen, He heer Morks met zijn corps weet. len ge» hoaro te brengen. De tuin was geheel gevuld en na ieder nummer van het met zorg gekozen programma klonk een wel verdiend luid applaus. Als toegiftje kiv gen wij oen oude bekende, de Klepper- miarsch, te hooren, ilie nog altijd z-eejr in den smaak valt. De bezoekers dier Concert- en ge hoorzaal in de Singelstraat alhier hebben meermalen met angst gedacht aan, He wei nige nooduitgangen in «leze zaal. Wel was verscheidene malen het plan gemaakt, in den zijwand een noaddeur aan te bren gen, maar dit stuitte steeds op den onwil van de eigenares van den aansluitendea tuin. Thans is die tuin, (lie behoort bij een huis in de Koepoortstraat, eigendoml ge n-orden van «len heer mr. J. Smit Azn„ «lie naar wij vernemen toestemming heeft gegeven voor het aanbrengen van, bedoieljtfia deur. Do veiligheid in de zaal zal hier door zéér worden bevorderd. De raad dezer gemeente zal Woens dag 1 September in openbare raadszitting vergaderen. Verschillende benoemingen zijn aan de orde. Koninginnedag te Middelburg. Het programma van de feestelijkheden op morgen, te Middelburg is thans ge heel vastgesteld en bevat hiet volgende: Des morgens te half negen wordt op ,de Markt een reveille gehouden door- het Middelburgsch Muziekkorps, waarna een muzikale wandeling door de stad wordt gehouden langs de volgende route: Markt, Lange en Korte Burg. Balans, Abdijpoort, Abdij (rond), Balans, St. l'ieterstraal, Gis- straat, Dam, Dam Zz„ Dwarskade, Kaden, St.. Janstraat, Langodelft, Markt, Noord- straat, Heerengraeht, Seisdam, Achter de Houttuinen, Langeville, Markt. Te 10 uur heeft in He Nieuwe Kerk eene godsdienstoefening plaats, waar als voor ganger za! optreden ds. N. M. «Ie Ligt, terwijl het Zangkoor „Hosanna" zich zal do-en hooren. In de Roomsch-Katholieke Kerk zal Zon dag a. s. na de Hoogmis het plechtig Te Deiun worden gezongen, ter viering van hel geboortefeest van II. M. de Koningin. In de Gereformeerde Kerk C wordt ook dien dag Koningin's jaardag herdacht. i cruykeprenrie tot den dag van, morgen, volgt de parade, die te 12 uur op hel Molenwater wordt gehouden door het gar nizoen. Deze parade, die om de talrijk heid der thans onder «ie wapenen zijnde manschappen, bijzonder groot zal zijn, wordt geïnspecteerd door den majoor- garnizoenscommandant, W. II. van Wie- ringhem Borski, en gecommandeerd door door kapitein K. G. A. Muller. I ijdens de receptie Dij den Commissaris

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2