Sociale Berichten. Kunsf en Lefferen. UIT ZEELAND. spaard gebleven» -d-eze. bekwam slechts en kele ontvellingen aan de achterpootem. De. burgemeester van Heumen, die in middels was gewaarschuwd, verscheen, spoedig op de plaats van het ongeval. Da justitie te Arnhem werd met een pn, ander in kennis gesteld, zoodat cene ge rechtelijke lijkschouwing wel volgen zal. Een brancard van het. militair hospitaal alsmede eern tweetal militaire doktoren., die ter plaatse verschenen, behoefden geen, hulp te verkenen. Omstreeks half vier zijin de lijken per auto-omnibus naar Heumen vervoerd. Een ooggetuige b'i'icht nadar dat ide schuld geheel aan den voerman lag. De chauffeur waarschuw Ie au matigde zijn gang. Het paard werd echter schichtig «ii; sprong achteruit, zoodat de wagen tegen de autobus aankwam en de inzit temden er afg-eslingerd werden. Alle drie kwamen, ze op één plek I 'recht, zon-diat) be door één wiel overreden zijn. liet ongeluk sp-eeld© zich in can miiirimum van tijd at'. De aanblik moet afschuw: ■lijk geweest zijin, vertelde bovengenoemde ooggetuig», twee der verongelukten waren dadelijk dood, terwijl de derde pog slechts pven leefde. ,Van de kar waren in het wiel, Ida.t tegen de autobus aankwam, alle spaken vernield; van de autobus zelf was oen wiel beschadigd. Gelijktijdig reed aan den anderen kant van den weg eenrijtuig, doch de koet sier hiervan reed aan den kant van den weg. Vier kinderen vergiftigd. Als aanvulling en verduidelijking van het laatste bericht in ons vorig nummer', geldt het volgende: In het gezin van den ketel bikker Kortelan-d aan de Atijehstraat no. 15a, te Rotterdam, werd in tien nacht van Don derdag op Vrijdag de hulp ingeroepen van dr. V. Huisman. Van do negen kinderen, die van dit gezin deel uitmaken, waren vier meisjes 's avonds te 11 uur ernstig ongesteld geworden. Die ongesteldheid openbaarde zich door brakingen, krampen en zware inwendig» pijman. Dr. V. Huisman, die dadelijk, aan ver giftiging dacht, verleend» onmiddellijk alle hulp, maar kon niet voorkomen dat in den oohtenston-d, om, vijf en om ze-vie-n uren achtereenvolgens onder hevige pij nen bezweken die 9-jarige Jacob a, en de 1 Va-jarige Adriana Trijntje. Sedert is do ll-jarige Louise stervend» en verkeert de 4-jarige Cornelia nog in levensgevaar. Die deelneming van die buurt met het zoo- plotseling in rouw gedompelde gezin is groot. Heel de Atjiehstraat is pir dan gan- scben dag vol van. De politie, die Vrijdagochtend door1 dr. Huisman met de plotselinge sterfgevallen in kennis gesteld werd, toog op onder zoek bracht aan hot licht, dat de kinde ren aan een snoetptafcl, in d© buurt go legen, in den loop van dien dag zuurtjes h-ebben gekocht, wolk» zuurtjes in doos jes verkocht worden voor pen cent per doosje. Voorts bleek dat deze doosjes uit 's Her- togenbosch herkomstig zijn en door mid del van een grossier daar ter stede aan den man gebracht worden. Rij dien gros sier zijn 1400 doosjes in beslag genomen, 300 zijn er reeds in kleine hoeveelheden aan verschillende lied-en verkocht, in hoofdzaak om te dienen voor sno-epta- fels. Do doosjes bevatten zuurtjes of cocos- vet,, die met zuurtjes gevuld worden ver kocht voor één, die met cocosvet gevuld voor een halve cent per stuk. De doosjes zijn van blik en groen ge verfd. Op het deksel staat Vietrix poetscrè- me en op den randhet beste poets crème der wereld voor all» metalen. Het vermoeden bestaat dat de- fabrikant te 's Bosch een massa van deze doosjes» die aanvankelijk gevuld geweest zijn met, het poetscrêm-e Vietrix, heeft ongekocht en ze vervolgens mie-t zuurtjes en cocos vet doen vullen en in d»n handel bracht. Op de snoeptafel waar do kinderen van den ketelbikkier Korteland het noodlottige snoepgoed kochten, vond de politie nog een doosje, dat zij dadelijk! in beslag nam. D-e houdster van deze tafel had in 't ge heel voor oen dubbeltje ingeslagen. Na tuurlijk zullen o]i verschillende andeina plaatsen in de stad nog lal van doosjes voorhanden zijn. Nader meldt men In den loop- van Vrijdagnamiddag is ook -de 11-jarige Louise ond-er hevige pij nen bezweken. Door de politie zijn bij verschillend» kleine winkeliers en aan snoe-p-lafels nog ongeveer 2000 doosjes van dit snoepgoed in beslag genomen. Deze- doosjes waren door andere grossiers in den handel ge bracht. Nader meldt men: Namiddags ruim 4 uur is ook de 4jar-ige Cornelia Korteland overleden, terwijl hel vijfde kind uit het ge-zin Korteland, d-e 6-jarige Jacobus, per rijtuig naar het zie kenhuis is overgebracht, omdat zich hij dit knaapje mede verdachte verschijnse len openbaarden. Overal in do sfad werden steeds meer doosjes met het verdachte snoepgoed, door -de politie in beslag genomen. Zij zijn voor- loopig op de poliiiebureaux gedeponeerd. De lijken van de vier overleden doch tertjes van Kortaland werden voor de ge rechtelijk» schouwing naar hiel ziekenhuis- overgebracht. Men meldt uit Rozendaal In verband met de vergiftiging te Rot terdam door het gebruik van zuurtjes, ver pakt in poetsc-rêmeidoosjes, werd alhier -door de politie een onderzoek in ver schillende snoepgoed winkels ingesteld, waarbij bleek, dat in sommige dergelijk© -doosjes aanwezig waren. De politie! heeft er eenige in beslag genomen en oip last van het gemeentebestuur ter onderzoek aangeboden aan een apotheker-scheikun dige. l it. dit onderzoek is gebleken, dat het snoepgoed vv-el van ondeugdelijke samenstelling is. doch geen vergif bevatte, althans niet in die mate, dat daardoor ver giftiging zou kunnen ontstaan. De Huisindustrie en Het Socialisme. In het gebouw „Concordia" te'sGraven- hage werd Donderdagavond voor de Ver- eeDiging voor Maatschappelijk Werk door den heer Z. Gulden, nieuwgekozen ge meenteraadslid uit. Amsterdam, een voor dracht gehouden over de huisindustrie, naar aanleiding van de thans te Amsterdam gehouden wordende tentoonstelling dien- aan gaande. Droeve beelden waren het, welke door spreker opgehangen werden van de door de huisindustrie iD het leven geroepen toestanden, zoodat dan ook volgens spr. geen klemmender betoog dan de van de Amsterdamsche tentoonstelling uitgegaan zijnde „openbaring" noodig zal wezen om sterk georganiseerd ten strijde te trekken tegen dezen kanker der maatschappij en vóór den 10 uri^en werkdag der georgani seerde arbeiders. Zoowel het onhygiënische als het im- moreele van den huisarbeid werd door spr. in schrille kleuren geschilderd. Spr. verwierp met alle kracht het door de „middenstanders" tegen de tentoonstel ling van huisindustrie aangevoerde verwijt als zou deze een socialistische tendenz hebben. Zijn rede was daarvan evenwel lang niet vrij, ja, het eigenlijke ondei werp werd door sprekers propaganda voor zijn socialistisch beginsel vrijwel op den achter grond gedrongen, zuoals een debater hem terecht opmerkte. Na beëindiging van de voordracht van den heer Gulden werden door den heer Jalink uit Rotterdam, een aantal lichtbeelden van de tentoonstelling vertoond, ter illu stratie van het gesprokene. Ook op den debatavoud in het gebouw „Velox" te Amsterdam over hetzelfde onderwerp tusschen den heer Meuwsen, voorzitter van de Middenstands tentoon stelling en den heer Brouwer, voorzitter der tentoonstelling van huisindustrie werd door eerstgenoemde betoogd, dat het de bedoeling van de huisindustrie-tentoonstel ling is geweest de beoefenaars te voeren in de armen der Sociaal-Democratie. Niet in het bruutweg afschaffen der huisindustrie ligt z i het geneesmiddel dier maatschap pelijke kwaal, want door den huisindustrie- man naar de fabriek te jagen beneemt men hem zijn zelfstandigheid, maar door hem in zijn huisarbeid ter hulp te komen en hem moreel en economisch uit zijn ellendigen toestand op to heffen. Ed daartoe moeten allen medewerken, want zeer zeker zjn er in de huisindustrie groote misstanden. Het conflict in het klompenmakers- bedrijf te Best. Veel nieuws is aangaande de werkluoze klompenmakers te Best niet te melden. De ondersteuning, die de knechts ont vangen, moet zóó gering zijn, dat weinigeu daarvan wenschen te profiteeren, zoodat de één werk heeft gezocht en gevonden op de klompenfabriek te Mil, de andere aan een steenfabriek, een derde bij den boer, een vierde in eigen werkhuis voor eigen rekening werkt, een vijfde eindelijk bij den voorgaande gaat zagen, oprissen enz. en dan voor eenige ondersteuning in aanmerking komt. Zoo lijden misschien allen een enorme schade en algemeen is hier dan ook de bevolking van oordeel, dat de knechts het verstandigst deden, zich het pijnlijke otter eener volkomen nederlaag te getroosten en voor verkrijging van gunstiger arbeids voorwaarden betere tijden af te wachten. (Prov. 's Hert. Crt Te St. Nicolaas (België) is Zondag het 6e Congres geopend van den kleinen Winkelstand. De belangstelling in dit congres is groot. Nederl. Kath, Esperantistenbond. Zondag 29 Aug. a.s. zal te 's Hertogen bosch een Katholieken Esperantistenbond worden gesticht ter behartiging en ver spreiding van de hulpwereldtaal Espe ranto. Een desbetreffende circulaire is rondgestuurd, onderteekend door verschil lende Katholieke Nederlanders van naam, om alle Katholieke Nederlanders tot toe treding te bewegen. De vergadering zal plaats hebben in het Concertgebouw en aanvangen om drie uren 's namiddags. Het mag volledigheidshalve niet onver meld blijven, dat Z. H. Pius X aan de deelnemers van het Katholieke Esperan- tiutencongrea te Genève in 1906 zijn zegen schonk. Goes. Dinsdagavond te 8 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeenkomen voor het instaleeren der nieuw gekozen raadsleden, het benoemen eener vroedvrouw en de behandeling van eenige andere punten, die de verwachting wettigen, dat deze vergadering interessant zal zijn. Bij gunstig weder zal Dinsdagavond in den tuin der Sociëteit V. O. V. een concert gegeven worden met een aantrek kelijk programma door de inuziekvereeni- ging „Euphonia". Een ingezetene werd verbaliseerd wegens rijden met een fiets op 't verhoogde voetpad, voor de gevangenis op de J A. van der Goeskade Of echter dit feit wel vervolgbaar is V De verordening verbied het, maar volgens de motorwet moet 't ver bod op rijwegen of gedeelten daarvan met een fiets te rijden door een bord zijn aan gegeven. De kantonrechter zal het nu hebben uit te maken. (G. C De langdurige regens der laatste dagen zijn zeer schadelijk voor het bin nenhalen der veldvruchten. De aardappe len o. a. zullen er ook niet goedkooper op worden. De boeren verlangen hard naar droog warm weer. En de burgers niet minder Middelburg. De heer jhr. mr. A. van Reigersberg Versluijs is op zijn verzoek eervol ontslagen als president der rechtbank alhier en ter erkenning zijner verdiensten benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Vrijdagavond had er op het Molenwater alhier, wegens het ongunstige weer, geen muziekuitvoering plaats. Het Middelburgsch Muziekkorps zal er nu de volgende week twee geven, een Dins dag- en een Vrijdagavond. Aanvang telkens te half acht uur. De eerste ploeg van het blijvend ge deelte der lichting van 1909 zal bij het 2e Bat, 3e Rfg. Inf in garnizoen alhier, van 1 December 1909 tot 51 Jan. 1910 een sterkte hebben van 74 man. Hedenmiddag werd op de algomeene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen dhr. jhr. mr. E. P. Schorer, in leven vice-president van de rechtbank en lid van den gemeenteraad. Op den doodenakker waren tal van auto riteiten en belangstellenden tegenwoordig om den overledene de laatste eer te bewijzen De kegelclub Z. E. K. Z. alhier heelt bij het te Tilburg gehouden concours in de afdeeling Korpswedstrijd met 144 punten den 9den prijs behaald' De Commissaris der Koningin en mevrouw Dijckmeester zullen ter gelegenheid van den verjaardag van 11. M. de Koningin op Dinsdag 31 Augustus a,s. ontvangen van 3 uur af. Het vierde Zondagavond concert heeft het Zondagavond niet met het weer ge troffen. Het begon onder een flinke onweers bui en daardoor was het aantal bezoeker» in den aanvang slechts gering; later, toen de bui over was, kwamen er meer en meer menschen opzetten eu werd de tuin nog aardig bezet. Het Middelburgsch Muziek korps voerde een zeer fraai programma uit op de bekende verdienstelijke wijze. Vlissingen. Eenige heeren alhier waren voornemens, eene dagboot der Mij. „Zeeland" te huren, om hiermede bij eventueele genoeg zame deelname ook door reizigers uit Mid delburg en Goes, een uitstapje te maken naar Oostende, 's morgens vroeg heen en 's avonds laat terug. Een extra trein naar Goes zou de reizigers dan nog op hunne bestemming brengen. Het plan is echter niet doorgegaan wijl de directeur der „Zeeland" er tegen was. De Minister van Landbouw heeft den off. van gez le kl. F. Bennik alhier aan gewezen in de plaats van den heer W. A. de Loozci als deskundige voor het onderzoek naar de gezichtsscherpte, het kleuren onderscheidingsvermogen en de gehoor- scherpte van stuurlieden, machinisten en visschers. De „St, Ct." bevat de wijziging in de akte van de stoomvaartmaatschappij Zeeland, Koninklijke Nederlandsche Post- vaart alhier. Op den nieuwen Middelburgschen straatweg is Vrijdagavond bij de grens paal tusschen deze gemeente en Souburg, een voor een wagen gespannen hit ge schrokken, waardoor het dier naar de zijde van de tramrails uitweek. Het paard zoo wel als de wagen kantelden en kwame i op de rails terecht. De voerman R., uit Middelburg, werd zoodanig verwond dat hij na eerst in het Café „Bellamy'' aan de Keersluis verbonden te zijn door dr. De Koning, vervolgens naar het gasthuis alhier moest worden vervoerd. De man had zijn sleutelbeen gebroken. De controleur van de stoomtram had zoodanige maatregelen genomen dat het gevaar voor de tram onmiddellijk was voorkomen. Met de mailboot „Koningin Wilhel- mina" kwamen hedenmorgen aan de prin- cessen Paulina en Helena en de prins George van Griekenland, die met de aau- sluitenden mailtrein de reis naar Cronberg voortzetten. De Kath. Kiosvereeniging alhier houdt Woensdagavond een vergadering o. a. ter verkiezing van een voorzitter wegens het ontslagnemen van den tegenwoordigen pre sident. Heien morgen is H. M. „Reinier Claeszen" van hier naar Zierikzee ver trokken. De heer C. de Ruyter, zoon van een geacht ingezetene alhier is te Kampen geslaagd in het examen voor 2e luitenant. Het gewestelijk gymnastiekfeest. In de kleine zaal van het Concieirtgie- houw waren Vrijdagavond half acht bij eengekomen de besturen van „Vlissing-an Vooruit", de Vlissingsche Turnvereniging, ile technische commissi», juryleden enz. Den aanwezigen werd h»t welkom: toe geroepen door den hirer1 M. Geelhoed, voor zitter der feestcommissie-, die de beste wenschen uitsprak voor het welslagle-n van het feest en hoopte dat allen de aange naamste herinneringen ie'r aan zullen) mo gen bewaren. Vervolgens werd de eerewijn aangebo- den en een glas geledigd op de k-ennisr making en op den goeden afloop van dezen turnwedstrijd. De voorzitter der Vlissingsche Turn- vereeniging, d-e- heer F. G. Lemmers, deelde onder applaus dier aanwezigen mede, dat nog een medaille van Z. K. II. Prins Hendrik was ontvangen. Terwijl deze officieel© begroeting in de kleine zaal plaats had, werd de- groot© zaal geleidelijk g-e-vuld door verschillende leden van het eere-comité, turners en ge- noo-digden om den eere-avond hij te wonen. In do zeer fraai versierd» zaal werd nl. door de Vlissingsche Turnvereniging een uitvoering gegeven hij gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Do eere-avond, door d© feestvierend© vereeniging aangeboden, mocht met recht dien naam dragen. Aan de viering van dezen jaardag toch werd bijzondere®. luis ter bijgezet door de Groot© Gym- nastiekuitvoering voor het gewe-st Zeeland van het Ned. Gymnastiekver- bond en de krachtige medewerking van de verce-niging „Vlissingen Vooruit", ter wijl aan het hoofd van het program een eere-commité staat, dat een stampei van edele waardigheid op het geheel 'drukt. Dat bleek trouwens uit de keurige openingsrede, die- na d-e voorstelling van de leden der V. T. V. in dien vorm van een zeer fraaien groep, door den heer V'. L. Winkelman, als lid van het eer» comité en voorzitter van „Vlissingen Voor uit" werd uitgesproken. Na hem namen nog verschillend» ande ren het woord, zoowel van V. T. V. als van andere sportverenigingen. Daarna werd aan de verdane afwer king van het program begonnen. Wij kregen nu weer veel en velerlei te zien en de totaalindruk van al. de oefeningen was een van volkomen te vredenheid, waarvan dan ook het vrij talrijk publiek de duidelijkste blijken gal'. .Alle nummers, zoowel de vrij© oefeningen voor jongens en meisje-s, als die verdienste lijke werkzaamheden aan de brug droegen bet, kenmerk van flinkheid en zekerheid. Een bewijs van de kennis, waarmede de directeur, de hear L. van der Steen en de voorzitter, de heer F. G. Lemmers, de oefeningen weten te leiden. Bijzonder aantrekkelijk voor het pu bliek waren de vrijie- oefeningen voor meisjes; dat was een nummer, waar mede de leider, d-e heer F. G. 1,emmers, welverdiende toejuichingen uitlokte. De afdeeling marmergroc-pian voldeed over het. geheel goed en het slotstuk uil vijf personen bestaande- „Hulde aan H. M. de Koningin" werd stormachtig toege juicht. Deze feestavond was dus een zeer dank bare opening van hot te vieren groot» feest, -lat Zaterdag in het Rellamypark moest warden voortgezet. Tengevolge van het slechte weder kon aan een geregeld volgen van het program, zooals de feestwijzer aangaf, g-c-en gevolg Worden gegeven. Zoo verviel natuurlijk al dadelijk de officieel» ontvangst door de aAspiranten der Vlissingsche Veiraeni- ging met de muziek van het 4» bataljon. Enkele deputaties haakten d-e- vreemde vereenigingen van trein en traml en ge leidden -deze naar hie-t Concieirt|gebauw, waar do muziek aanwezig was en waar toen in den loop van den morgen de- v-er- eonigingswedstrijden wierdein gehouden. De verschillend© oefeningen werden nu en dan afgewisseld door dia muziek, dio den geheel-en voormiddag tor beschikking was gestelder was nog al belangstel lend publiek. Ruim 12 uur was dit punt afgewerkt en bleef natuurlijk allies in angstige afwachting, of het weer zou op klaren en de verder» afwerking van het program in don loop van den middag ongestoord zou kunnen plaats hebben. Ontvangst ten Stadhuize. Door den burgemeester dezer gemeente in tegenwoordigheid van vel» gemeente raadsleden en autoriteiten werden d-0 ver schillende vereenigingen des middags ten raadhuize ontvangen. D-e burgemeester hield een» toespraak, waarna do eerewijn werd aangeboden. Na het vertrek van d© besturen van het stadhuis, zette die stoe-t, zich in be weging ten eind» in optocht den aan gewezen weg af te- leggen naar het Bel- lamypark. Door bemiddeling van mej. d-a Wed. J. Ho-arnaert was het café „Metropol©" be schikbaar gesteld voor eenige loden der jury, die van daar af het mairheeren der vereenigingen konden beoorde-elen. In het. park aangekomen werd onder bet spelen van het Bondslied door „Ons Genoegen" de vaandeldéfilé uitgevoerd, waarna ondicir leiding van den heer W. de Graaf als hoofdleider een aanvang werd gemaakt met de oefeningen. Als toen een zonnetjes maar even had geschenen, hoe weel prettiger zou, hel Ua.n geweest zijn, want verrassie-nd was hie-t. Na. afloop- -der oefeningen w?rd| terugge- marcheerd naar het Concertgebouw, waar vel-en zich verenigden aan een geineiein- schappelijken maaltijd. De uitslag der gehouden gymnastiek- uitvoering van het. gewest Zee-tand van het Ned. Gym-nastiekverbond is als volgt V-ereenigings-wedstrijden1» prijs „Uit spanning -door Inspanning" te Bergen-op- Zoom 75,1 punt, medaille van 11. M. de Koningin; 2e prijs „Prins Hendrik" te Breda 67,1 punt, medaille van Z. K. 11. Prins Hendrik; 3e prijs „Sparta" te 'Go-es 59 punten, medaille van 11. M. dia Ko ningin-Moeder; 4e prijs „Vlissingsche Turnvereeniging" 58,5 punt; 5» prijs „Ons Huis" le Middelburg 57,7 punt; 6e prijs „MediobWrgum" te Middelburg 55,44 punt; 7o prijs „Vooruitgang zij ons Streven" te lersekei 54.9 punt. Personeel» wedstrijden: le prijs J. Nie- boer van „Uitspanning door Inspanning" te Bergen-o-p-Zoom mat 68,1 punten; 2e prijs Smit van „Sparta" I» Goes met 60,9 p.; 3e prijs L. van der Ste-em van „Vlis singsche Turnvereniging" mla-t J39.2 p.; 4-e prijs 1'. van Eegeraat van „Uitspan ning door Inspanning" I» B-ergen-op-Zoam, met 58,5 p.; 5e prijs J. Bocht van die zelfde ver»eniging miet 58,1 p.; 6e prijs Sand-ee van .Vooruitgang zij' ons Stre ven" te Iers-eik» ntet .57,6 p. Militaire wedstrijden: 1© prijs sergeant Molhoek met 24,4 p.; 2e prijs d'Hont met '24 p. en 3o prijs Hamelinck met 19.4 p. Voor den optocht werden d© prijzeiy behaald: le prijs „Uitspanning door In spanning" te Be'rgen-op-Zoom met 8 p.; 2e prijs „Modioburgum" te Middelburg met 7,94 p.; 3e prijs „Prins Hendrik" t© Breda met 7,6 p. en 4» prijs „Ylissing- sehe Turnvere-eniging" met 6,68 p. De prijzen werden Zaterdagavond in het Concertgebouw uitgereikt, waarna de feestelijkheden werden besloten met ©en groot turnbal. Hoedekenskerke. In de j.l. Vrijdag al hier gehouden openbar» gem-Pianteraads- vtergad-elring is lang en broed gediscussi eerd ov"er het voorstel va,n wethouder Verbeek om het stuk grond achter |die gemeenteschool dat oorspronkelijk was bestemd tot speelplaats voor de kinderen en behoort tot «ten tuin van hot hoofd der school, te verpachten ten. bate der gemeentekas, wijl -door bet onlangs 'ge vallen raadsbesluit om geen speelplaats voor nie kinderen in te- richten, dit stuk grond op -deze wijze voor da gemeente kan productief worden gemaakt. Dit voorstel vond tegenkanting hij «enige raadsleden -die hierin een onbil lijkheid zagen j-'gens bet schoolhoofd door hem een stuk grond te ontnemen, dat hij jaren lang gebruikt had. Hiertegen werd aangevoerd, dat dit stuk grond den hoofdonderwijzer in bruikleen was gege ven, -en niet bij dein leigemlijlklein school tuin behoorde, zoo-dat, d-e gamieien.be »r ten allen tijde vrij over kon beschikken. Na lang ov-er ion weer gepraat werd het, voorstel aangenomen met 5 tegen 2 stemmen en besloten dat bij- ©vtentuiaald verpachting d-e pachtvoorwaard-en perst aan id-e leden ter goedkeuring zullen wor den aangeboden. Het voorstel van -den voorzitter (om het hoofd der sch-ool eeniel vergoeding aan te bi-eden voor het stuk' grond (25 X 17 M) dat hiji nu mo-et derven;, w-eirdj m-et algemeen» stemmen, verworpen. Bij Id-e gebruikelijke rondvraag ontstond nog een-" (Hiscus-si-e- over de opmerking van het lid Den Dekker, did het vnaamld vond, dat bet schildersweek aan de- lon- d-erwijxerswoning niet aan den laagsten inschrijver was gegund. Het antwoord van den voorzitter scheen ten slotte den vrager te bevredigen, waarna de vergadering gesloten werd. Driewegen. In dé raadsvergadering op Zaterdag 21 Aug. waren alle leden pre sent. Aan mej. J. v. lhooij-e werd met ingang van 1 November eervol ontslag verleend als onderwijzeres, terwijl venter werd bepaald dat voortaan geen ontslag aan onderwijzend personeel binnen 3 maanden na aanvrage zal worden ver leend. De begrooting der gemeente voor 1909 werd gewijzigd en die voor 1910, na eenig© me-d-edeelingon daaruit, aan den Raad aangeboden. Domburg. Een kellner uit bet Badhotel alhier werd vorige week gearresteerd onder verdenking van diefstal. Nader vernemen wij dat ongeveer tien dagen geleden van een der logeergasten in het Badhótel werd vermist een gouden ket ting met medaillon, ter waarde van f 50. Een onderzoek, ingesteld in 't hotel zelve en bij goudsmeden te Middelburg en Vlis singen, gaf geen resultaat. Donderdag ver zond de bewuste kellner een kistje, dat werd aangehouden en het vermiste voorwerp bevatte. Daarop volgde de arrestatie,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2