Boereninspan, 1 de tad te koop: Het Hoefje WINDMOLEN, Ingezonden Stukken. Openbare Verkoopiittgen Aanbestedingen. Verpachtingen. ADVERTENTIËN, Openbare Verkooping. VRIJDAG 23 JULI a. s.. veilen en verkoopen, met Woonhuis, Schuren, Erf en Tuin, Openbare Verkooping. Dinsdag 13 Juli 1909, VERKOOPEN: 6 Kalf- en gekalfde —^7-^ Koeien, 4 Kalfvaarzen en eenig jong Vee. Donderdag 15 Juli 1909, verkoopen: Zaterdag 17 Juli 1909, openbaar verkoopen 5 perceelen Rogge, 2 perceelen Haver, I perceel Haver, I perceel Rogge, I perceel Haver, I perceel Haver, Voorloopige aankondiging. Bouw- en Weilanden, de BOERENINSPAN. Openbare Verkooping kapitalen 13 PAARDEN, als 45 stuks Hoornvee, eenig HUISRAAD. Openbare Verkooping. SCHOUWING Woensdag 14 Jnli 1909. ie. Op Dinsdag 20 Juli 1909, 2e. Op Donderdag 22 Juli Donderdag 15 Jnli 1909, openbaar verpachten, De heer Macoir verwittigde de politie. Deze, overtuigd, dat de dieven zouden terugkeeren, om 't overige van den buit terug te halen, besloot alles te laten, zooals het was. Donderdagavond legden de beer Macoir en de agent Malschaert zich in hinderlaag in het huis. Te 12 uur sprongen drie mannen over den muur om weer langs den tuin binnen te komen. De agent en de heer Macoir stapten op de indringers toe. Eerstgenoemde wilde er een aanhouden, maar hij kreeg een slag op het hoofd. Ziende dat de schelmen gingen ontsnap pen. loste de heer Macoir een revol verschot en kwetste een dief, die den agent te lijf ging, aan het been. Ook een andere dief werd gewond. Na een geweldige wor steling werden twee hunner aangehouden. Op "het commissariaat van politie bleek, dat een hunner, zekere A. M.pas 16 jaar oud is, de andere was de 22-jarige F. S. van St.-Gilles. De kogel werd uit het been van S.gehaald. Een drama. Sedert langen tijd loef de de portier van do stadsbank v.an leeniing Ie Madrid, Ose Navarro, in bittere vij andschap nwl den hotofdportier, Thomas Gomez. Zaterdagavond loste Navarro, tij dens de rclnde twee revolverschoten op Gomez en vieiKvonldde hem doodelijk. Daar op vluchtte hij, achtervolgd door hot per soneel, naar de kieldergewelven, waar zich een wapte'nKamer, ten behepve 'der nacht wakers bevindt. Daar lagen 10 geweren en ongeveer 2000 patronen geborgen. Navarro ver- schanstte zich in den beider en begon van daar een geregeld geweervuur op zijn vervolgers. De civiele gouverneur der stad en een groot aantal politieagenten kwamen toe- ijlen, maar het gelukte niemand, den be legerde te bewegen, zich over te geven. Zelfs toen zijn zoon hem toeriep, ging hij door met. schieten. Thans vuurden ook do agenten terug. Ten slotte sneed men de elcelrische- on de waterleiding af, om den razeaden man door duisternis en (Icrsl. tot de overgave te dwingen. Plotseling, tegen vier uur in den morgen, wierp Navarro twee zilveren doeras door de tralies voor de vensters naar buiten, en riep, dat men daarvoor 'een dooden- mis zou laten lezen. Twee schoten klonken, en daarop werd het. doodstil. KorL daarop drongen een broeder en ieen vriend van Navarro den kelder binnien, waar zij den ongelukkige dood in een. bloedplas vonden liggen. Thomas Gomez stierf in den loop van den dag. Mijnheer de Redacteur, Ten zeerste zult u mij verplichten on derstaand stukje een plaatsje te willen geven in uw veelgelezen blad. Honderd Gulden belooning 7 Zooals zeerzeker ieder lezer zal geboord en vernomen hebben, worden de laatste weken door een tweetal heeren in stad en land voor slechts enkele guldens heele mooie citers aangeboden en geleverd op contante en termijnbetaling, en worden naar men van naderbij hoort nog al enkele van deze instrumenten afgeleverd In geen geval en om geen enkele reden zal ik iemand afraden tot het koopen van zoo'n citer over te gaan, maar ten zeerste keur ik af de reclame middelen die de heeren verkoopers daarvoor gebruiken en zal ik daarom een enkel geval opnoemen wat niet op waarheid berust. Toen een der heeren citer-verkoopers een paar dagen geleden, zich te Kruiningen bevond en bij Mej. Penne-Lindthout, bijna kans van slagen had tot het verkoopen van een citer, werd als reclame aangevoerd dat ondergeteekende Joh. Eckbardt, brood bakker, Lange Vorststraat te Goes er oak wel een had gekocht en dus m. a. w. kon zij het toch zeker ook wel doen. Zeer twijfelachtig kwam dit echter Mej. Penne- Lindthout voor, ja zij hechtte zelfs daaraan geen geloof; toch was 'twaar en gelooven moest zij het, want indien zulks niet waar was zou hij aau den heer Eckhardt f 100, zegge Honderd gulden uitbetalen. Na tuurlijk een buitenkansje waarop dhr. Eck hardt niet had gerekend. Doch of de lever ancier in gebreke is gebleven deze honderd gulden te storten, dan of hij hiermede wachten zal tot hij Zuid-Beveland zal ver laten, staat noch te betwijfelen, althans tot heden verschenen geen honderd gulden. Doch voor hen die met genoemde heeren nog niet in onderhandeling zijn geweest, mag dit een waarschuwing zijn tegen de valsche reclame waarmee deze heeren te koop loopen, daar deze beslist onjuist is, doordat aan mij geen citer is afgeleverd noch ik met de heeren in onderhandeling ben geweest. U mijnheer de redacteur vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik met de meeste hoogachting, UEd. Dw. Dnr., Joh. E c k h a r dt. Lange Vorststraat, Goes. Het Nieuwste. M. de Red.! Ongetwijfeld zal 't vreemd zijn, dat, in t bericht voorkomende in uw blad van heden, omtrent den uitslag der gemeenteraadsver kiezing te Baarland, de heer v. Wingen als liberaal is aangeteekend daar toch de eandidatuur van genoemden heer door de A. R. kiesver per advertentie, in uw blad 18 gesteund. Wat is echter het geval? De heer v. Wingen, daartoe aangezocht door het bestuur der A. R. kiesver., aan vaardde de eandidatuur van die kiesver., daarbij belovende de A. R. beginselen steeds te zullen dienen. Nu bleek echter, dat de heer v. Wingen ook aanzoek van de liberalen heeft gehad en ook van hen eene eandidatuur heeft aanvaard, met de belofte ook die beginselen na te komen. Nu kan niemand twee heeren dienen, dus geven de A. R. den heer v. Wingen gaarne aan de liberalen present en zullen hem steeds daaronder b 1 ij v e n rangschikken. U beleefd dankend voor de plaatsing, verblijf ik, Hoogachtend, Uw dw. dr N. N. Baarland, 7 Juli '09. Juli. 12 Krabbendijke, vruchten te velde, Liebert. 12 Vii8singen, 6 woonb. en zes perc. bouw terrein, Paap. 13 Vlissingen, winkelhuis, 5 huizen, 6 perc. bouwterrein, Paap. 13 Goes, rundvee, Hollmann Verhoek. 13 Goes, hoornvee, Hollman Verhoek. 14 M'burg, deftigen inboedel, Hosang. 14 M'burg, woon- en winkelh. Gravenstr. I 289, v. Nim wegen. 15 Middelburg,winkelhuisLangevieleK231, bakkerij K. Gortstr. 1 310, woonhuis Veersche Singel T 196, Verhulst. 15 Rilland, vrachtrijdersinspan en meub. goederen, Hollmann Verhoek. 15 's Heer Abtskerke, vruchten te velde. Pilaar. 15 Kattendijke, vruchten te velde, Schram. 17 's Gravenpolder, vruchten te velde, Neer voort. 20 Kamperland, veldvruchten, Noordijke. 20 Goes, woonhuis, Beestenmarkt D 122, Pilaar. 21 Kortgene, vruchten te velde, Neervoort. 21 Biezelinge, woonhuis, bouwland, huis raad, enz., v, Dissel. 22 Nisse, vruchten te velde, Neervoort 22 Nisse, vruchten te velde, Pilaar. 22 Colijnsplaat, 25 perc. vruchten te velde, Noordijke. 22 Middelburg, huis, Seitplein Q 289, Loge ment Vlissingseh Wagenplein, 2 huizen Winterstr. Q 103 en 109, Pakhuis win- terstr. Q 108 en 108a, 2 bouwterreinen en huis Veerschen rijweg, huis L. Sin- gelstr. N 187 huis Leerlooierssingel Q 249, Hosang. 23 Kamparlan-l, boereninspan, Noordijke. 23 Ierseke, windmolen genaamd „de oude Molen", v. d. Kloes. 28 Kortgene. £0 paarden, 43 st. hoornvee, varkens, landbouwgereedschappen en meubil. goederen, Neervoort. 30 Kamperland, boereninspan, Noordijke. Aug. 4 Hansweert, 13 paarden 45 stuks hoorn vee, inspan en huisraad, Pilaar. 5 Krabbendijke, boereninspan, Liebert. 's Heer Abtskerke, 14 H.A. b.- en wei landen en boereninspan, Pilaar. Hansweert, holst. 12,9030 H.A., v. Dissel. Kattendijke, boereninspan, Schram. Juli. 12 Ierseke, het dempen en rioleeren van pl. m. 750 M. slooten, het maken van Zinkputten, enz., H. Snijder. 13 Heinkenszand, het bouwen van een Parochiale school met vier lokalen en een woning voor het hoofd der school, L. B. Mudde. 14 Schore, opbreken klinkerweg ea legger keibestrating, W. Sterk. 14 Schore, 536 M.; keibestrating, W. Sterk. 15 Wilhelminadorp, bouwen van een nieu wen veestal. H. A. Hanken. 21 EUewoutsdijk, herstel en vernieuwing duikers, sluis en zeedijk, Polderbestuur. 21 Neuzen, het maken van zeeweringswer- ken met onderhoud a. d. Nieuw Othene polder, Het Bestuur. Juli 15 Nisse en Kapelle, bouw- en weiland, v. Campen. Notaris J. VAN DER KLOES te EUe woutsdijk zal op voormiddags om lH/2 uur, in het hotel „De Oesterbeurs" te Yerseke, in de gemeente YERSEKIS: DE WELBEKLANTE genaamd „De Oude Molen", waarin sedert jaren met het beste succes het Molenaarsbedrijf is uitgeoefend, groot 0,15,62 Hectaren. Inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris en ten kantore van de Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes, zullen des namiddags om 121/,. uur op het ,,Slot Oostende" te Goes De Notaris PILAAR zal des namiddags te één ure te 's-Heer Abtskerke, in de herberg bij KONINGS, voor de Erfgen van Mej. Wed. M. EVERSEMol, 2 perc. Rogge. 2 Beestenpeeën. 4 Haver. 4 Erwten. 2 Paardenboonen. 3 Aardappelen. 9 Tarwe. 4 Gerst. 6 Bruine Boonen. 2 Hooigras. Boekjes te bekomen op de hofstede en bij den Notaris. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op des avonds 8 uur, in de herberg van L Verbeek te 's Gravenpolder, in het lo. ten verzoeke van dhr. J. L0KERSE aan Schoorkenszandweg en aan den Grintweg naar 's Heer Abts kerke, gemeente 's Gravenpolder 20. ten verzoeke van dhr. P. J0SIASSE in Middelzwake aan den Zandweg, gemeente 's Gravenpolder; 3o. ten verzoeke van dhr. JAN DE DOOD in Middelzwake aan den Zandweg, gemeente 's Gravenpolder 4o. ten verzoeke van dhr. JOOST FILIUS Cz. aan de Ganzemeet, gemeente Kloe- tinge, nabjj den Zaaidijk; 5o. ten verzoeke van dhr. J. H00GESTE- GER in Oostkerkhoek, gemeente 's Graven polder. In de eerste helft der maand AUGUSTUS 1909 zullen voor de Erfgenamen van Mej. Wed. M. EVERSEMOL, overleden te 's Heer Abtskerke, publiek wor den verkocht: Ruim 14 H. A. uitmuntende in 's Heer Abtskerke, en Notaris PILAAR. OP Woensdag 4 Augustus 1909, des voormiddags te 10 uur, te Hansweert voor den heer JAN VAN 'T WESTENDE, op de door hem bewoonde hofstede aan het dorp, ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, van den bestaande o. a. uit: bonte Merrie, oud 8 jaar, bruine Merrie, oud 7 jaar, grijze Merrie, oud 5 jaar, zwarte Merrie, oud 4 jaar, bonte Merrie, oud 2 jaar, zwarte Merrie, oud 2 jaar, bruine Ruin, oud 2 jaar, vos Merrie, oud 1 jaar, vos Merrie, oud 1 jaar, bruine Merrie, oud 1 jaar en 3 Merrieveulens. als: 12 baatgevende Melk koeien, 4 tweejarige Vaarzen, 3 twee jarige Ossen, 3 anderhalf jarige Vaarzen, 2 anderhalfjarige Ossen, 5 eenjarige Vaarzen, 3 Stieren, 5 Kalveren oud 7 maanden, 8 Aanhoudkalveren. 3 vette Varkens, 2 drachtige Zeugen, 6 Mestputloopers, 70 Kippen en Hanen, 4 Kalkoenen en 30 Loopeenden. Voorts.' Tilbury (zoo goed als nieuw), 2 Men- wagens met ijzeren assen, Boomkar, Driewielskar, Sacksploeg, 2 Cocksploe- gen, 2 Zaaiploegen, Moorploeg, Aard- appelploeg, 10 ijzeren Eggen, Beitel- egge, Rolblok, Rolsleper, Veldslede, 2 Sleepborden, Dorschmachine met ros, Stroomolen, Moesmolen, Schapenmolen, Windmolen, Meelmolen, Hooihark, Slijp steen, 3 ijzeren Hekken, 7 Heviën, Wagenlichter, Watervat (inhoud 800 Liters), Kookfornuis (inhoud 150 Liters), Koebak-, Goot en Pomp, Kiekenren, Bascule, Graanzakken, Maten, Zeeften, Melkontroomer [Balance no. 2], Vic- toriakarn, en verdere Landbouw-, Stal-, Melk- en Zoldergereedschap, Draad en Palen, Brandhout, ongeveer 5000 K.G. Weihooi, Stroo, en eindeljjk Op de hofstede bestaat gele genheid om te stallen en om rijwielen te bergen. Muziek wordt niet toegelaten. De Notaris H. W. NEER VOORT te 's Gravenpolder, zal op Donderdag 22 Juli 1909< des namiddags 3 uur, in de herberg van Corns, de Blaey te Nisse in het openbaar verkoopen: lo. ten verzoeke van dhr. J. Kloosterman 3 perc. Tarwe, 2 perc. Erwten, I perc. Haver. 2 perc. Aardappels, wassende aan den Zuid-, Drie- en Zwaakweg Gemeente Nisse. 2o. ten verzoeke van dhr. P. Zuidweg 6 perc. Haver, 3 perc. Erwten, wassende in Daniëlshoek Gemeente Nisse. 3o. ten verzoeke van dhr. L. Dronkers 2 perc. Erwten, wassende in Sehuurhoek aan den Grintweg Gemeente Nisse, en I perceel Bruine Boonen, wassende in Moolhoek Gemeente 's Heer Abtskerke. Alles op het terrein met paaltjes aangeduid. De Besturen van de West-, Noord-, Zuid en Nieuwe West-Kraaiertpolders maken be kend, dat zal worden gehouden op alle Watergangen en Springwatergangen, Heulen en Dammen, alsmede op de Bermen der Dijken en de Wegen in genoemde polders gelegen, op ten overstaan van den Notaris M. NOORDIJKE te Colijnsplaat. aanvang 's namiddags drie uur te Kamper land, in het café „Nimrod" a. voor dhr. C. FLIKWEERT van 30 perceelen Tarwe, Aardappelen, Haver, Erwten en Bruine Boonen, ter gezamenlijke oppervlakte van 13 Hec taren, 93 Aren, 78 Centiaren. b. voor dhr. JAN DE KAM Jacz van 11 perceelen Haver, Aardappelen, Tarwe, Erwten en Wintergerst, samen greot 4 Hectaren, 75 Aren, 43 Cen tiaren. daaraanvolgende, aanvang 's avonds zeven uur, te Colijnsplaat in het café „Zeeiandia", voor dhr. M. DUKE, van 26 perceelen Tarwe, Erwten en Haver, ter gezamenlijke oppervlakte van 7 Hectaren, 84 Aren 31 Centiaren. Alles breeder omschreven in catalogussen, die voor zoover de voorraad strekt, kosteloos ten kantore van voornoemden notaris ver krijgbaar zijn. De Notaris W. VAN CAMPEN te Goes zal op ten verzoeke van het R. K. ARMBESTUUR te Goes, in het voor 7 jaren, ingaande rooven oogst of uiterlijk 15 Sept. 1909 voor het BOUWLAND en 25 Nov. 1909 voor het WEILAND, le. des voormiddags 10 uur te Nisse, in de herberg van C. de Bdsaij NISSE. 02.27.40 H.A. Weiland. Sluishoek B 25. 00.49.20 Bouwland. In den Zak E 7. 00.49.00 Idem. In den Zak E 9. 00.75.40 Idem. In den Zak E 78. 01.07.90 Idem. In den Zak E 82. HEINKENSZAND. 02.59.80 H.A. Bouwland. Louisapolder E 77, 90. 2e. des namiddags 1 uur te Kapelle, in de herberg van Wed. Hanson KAPELLE. 00.78.70 H.A. Bouwland. Kruishoek A 13. 02.05.80 Weiland. Zuidhoek F 138, 140. 00.54.80 Bouwland. Betteboom- gaardshoek F 539. 01.61.20 Idem. Betteboom gaardshoek F 217. 00.97.20 Idem. Betteboom- gaardshoek F 218. 00.99.10 Idem. Betteboom- gaardshoek F 219. 00.42.10 Idem. Galgoordhoek F 401. 's HEER ARENDSKERKE. 01.05.80 H.A. Bouwland. Goeschepolder 140. SCHORE. 00.82.30 H.A. Weiland. S. Sinkehoek D 1086,1087. Pachters en borgen moeten bjj de ver pachting in persoon tegenwoordig zijn. De kosten moeten bij de toewijzing contant worden voldaan. Meerdere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van Notaris VAN CAMPEN te Goes, Groote Markt 65. bestaande uit Woonhuis, Schuur, Keet, Erf, Tuin en Boomgaard, op het dorp 's Heer Abtskerke, groot onge veer 35 Aren, bewoond door D. Kor- stanje, waarbij behoudens goedkeuring der verpachters in pacht kannen volgen onge veer IIVs H. A. Bouw- en Weiland. Informatiën te bekomen ten kantore van Notaris PILAAR te Goes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 7