Eentiandswisscheii, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Rechtzaken. Openbare Verkocmiigen Aanbestedingen Verpachtingen. ADVERTENTIËN. Donderdag 22 Juli 1909, verkoopen: perc. Wintergerst. Tarwe. Haver. Bruine Boonen Erwten. I 1 2 2 3 Een flinke Dienstbode gevraagd. L. EVERSDIJK, Veenlieden", ver- de gemeente schade taris de heer H. arop, dat hij, door ideringen, niet lan- venschte gesteld te De burgemeester, id© toen persoonlijk .nvnllingen verricht, ulks te mogen doen. arden het hiermede is te zijn en lieten ^stationeerden rijks die op hun verzoek in beslag nam. ben zich bij de ju ten van den burge- het gevolg, dat het per auto te Kor ten gemeentehuize 1de. Getracht werd spreken te krijgen, zigwaarop do be- beslag werden ge- (Gr.) verzuimde de ssvereeniging de can- verklezing van drie men. Twee 'd>3r can- eds op een andere ïandidatuur van den del door dit verzuim. Derde de Nederland- lieuwen schoorsteen assau 1. Deze schoor- or de firma Terbeeq de hoogste in Neder- Dt nu toe was een ihedé van 63 M. de firma voltooide het er 10 weken, zonder iet geringste ongeluk 'e schoorsteen dient age" van do in aan- electrische centrale, i'ooni zal leverem voor I en II door onder- langs den spoorweg. E s t a 1. De „Leeuw. ijd werden diefstallen itsten trein op de lijn e, zonder dat het den ton. marechaussee te gelukten de(n) da- Ook alle maatregelen, in de S.S. getroffen, aht in deze zaak bren- n tot de ontdekking Heerenveen en Leeu- len wterden gepleegd. Hcerenveen n.l. wer- n, welke zich in de ens achter den trein even en de deuren der terwijl bij aankomst to werd vergeleken met ertrek te Hieeronvoen. onden echter niet ver is rijwielen, welke te ;ig waren, te Leeuwax- >os verdwenen te zijn. ongeveer 9 maanden rarmist, verdween de een pak, inhoudend© die de goederen bege- hij vertrek te Hesren- ivas onderweg niet uit ,1, en vermiste hij aan- ien toch het pak, zon- >n verklaren, pt onderzoek bleek hot dat de diefstaL te Wir- 1. Toen werd in deze soek ingesteld, met het rdachte van den dief- emde sigaren werd aan- rige A. K., de zoon van klaar. Het jongmensch n dag thuis. Hij had 1 en was met groot ver te ergens waren ver- beslag genomen. Na 'ntkeninien, bekende de aarna de wachtmeester ng stelde der justitie, rd hierop in het huis sloten. hen, zijn al meer goe- :i.ii diefstal uit. treinen- i, w. o. een rijwiel. wd gemeld, dat de pa- istenklooster te Tilburg gehoorzaam hieven en id zoo was, schijnt tfaar- zijn gekomen, want zoo meldt men aan het es paters het klooster één hunner, reeds ge ide meter hoogen kloos- chten, weer naar binnen heeft men hem verhin- Als men weet dat de omgeven is door een iggen dat het den vluoh- nst was. a een ernstiger karakter, dt meer tot het klooster dagnamiddag werd een zezeld van twee mare igang geweigerd, er aan „de Tijd" verze- Dsto kloosterlingen van ken onkundig gehouden de volstrekte afzonde ring, en zeker het klooster zouden ver laten, wanneer zij ingelicht werden. Men meldt aan do „Tijd" dd. Zaterdag: Heden hebben twaalf kloosterlingen het klooster verlaten, zoodat er nu reeds drie en dertig vertrokken zijn. Ook bet kloos ter te Chameux in Eelgië, het andere filiaalhuis van Tilburg, is onttruimd en de meesten der kloosterlingen zijn naar Tegelen gegaan, ongeveer een twintigtal. Het bleek mij uit het onderhoud, dat ik met de meesten, die heden liter vertrok ken zijn, had, dat zij bijna geheel on kundig waren geweest van de afzetting van den Abt, en dat zij, zoodra zij vol komen ingelicht waren, bereid waren om te gehoorzamen, een bewijs voor hetgeen ik eergister schreef, dat alleen onwetend heid met het bevel van Rome oorzaak is van hunne schijnbare ongehoorzaam heid. Zoodra er voldoende licht voor hen zal zijn opgegaan, zullen dus ook de ande ren, misschien op enkele uitzonderingen na, zich dadelijk onderwerpen. Er wordt nu getracht dat licht voor hen te ontste ken, wat echter nog al moeilijk is, om dat de deuren voor de meeste bezoekers gesloten blijven. Uit 's Gravenliage wordt gemeld, dat een aantal bewoners van iden Gevers Deynoot- weg tusschen de Rotterdamsche straat en Seinpost te Scbaveningen zich tot bur gemeester en wethouders hebben gewend met een klacht over de op genoemden Gevers Deynootweg gevestigde speelclubs, welke oorzaak zijn dat sinds 1908 het den bewoners aldaar door rustverstoring, bu rengerucht enz., lastig wordt gemaakt. Die speelhuizen worden den ganschen nacht bezocht, hetgeen gepaard gaat met rumaeT en straatkabaal. Wanneer er b.v. een bezoeker in aantocht is per auto, geeft de chauffeur reeds om den hoek der straat ©en signaal aan den portier van de beoogde speelclub hetzij door de knalpot open te zetten, of door aanhou dend getoeter; een wenk om een rij tuig is voldoende oin vier of vijf snorders door de slraat te hoonen hollen, gretig op een vracht en deze elkaar betwis tend door schelden, razen, vloeken ein tieren; in den nacht van 23 op 24 Juni zijn de bewoners van meergenoemden weg in hun slaap gestoord door het angstwek kend gebrul en moordgeschreeuw van de bezoekers der meergemelde speelclubs, welk rumoer van half drie tot ruim half vier ure aanhielddergelijke tooneelen zijn voor de pensionhouders aan den Ge vers Deynootweg zeer nadeelig, daar zij dqn verhuur hunner appartementen niet alleen bemoeilijken, maar de reeds in wonende vreemdeilingen verjagen. Adressanten verzoeken dientengevolge: opheffing van den Gevers Deynootweg als standplaats voor snorders en huurrijtui gen, subsidair de straat voor de speel huizen zelve voor die plaats aan te wij zen; verbad tot het. geven des nachts van rustverstarendie signalen; voorkoming van tooneelen als in den nacht van 23 op' 24 Juni 1.1. voorvielen. Uitspattingen. Ren onzer lezers, die dezer dagen in het Rijk van Nijme gen vertoefde, deelt ons het volgende mede, waarvan, zoover we weten, de lo cale pers geen melding heeft gemaakt: „In het heerlijke plaatsje, op de grens van ons land, Beek, bij Berg-en-Dal, wor den in den laatsten tijd walgelijke bijeen komsten gehouden van eenige heeren, on der welke zich, naar men zegt, zelfs adel lijke personen bevinden. Niet alleen, dat deze bijeenkomsten ergerlijke zwelgpar tijen zijn, doch men valt daarbij van de een© uitspatting in de andere. Luidruch tige bespotting van den godsdienst aan tafel is gevolgd dook schiet oefeningen op een crucifix en de meest schandelijke daden, ook met dieren en aangeklemde poppen. De „heeren" zoeken hun „vermaak" door in het holle van den nacht, als wilde dieren, de wegen onveilig te maten en soms allen naakt op den openbaren weg te loopen. Men meende dat het uit zou zijn, door dat het lokaal, waar zij bijeenkwamen, hun was opgezegd ien ook de politie van Beek heeft menigmaal gepoogd de „hee ren" te snappen. Toen verhuisden zij met hun hebben en houden tot even over de grens en thans hebben de „cavalieren," - zoo noemen zij zich, een eigen ge bouw tegen een berg gebouwd, op Duitsch grondgebied. Zij1 wenschen zelf hun „tem pel of, ridderzaal" te houwen, doch moesten, toen het gebouw - bijna uit sluitend van hout nagenoeg opgetrok ken was, het werk aan meer bevoegde handen overlaten, daar het dreigde in te starten. Met enkele dagen zal dit nieuwe broeinest van ongerechtigheid vol tooid zijn en zullen de „ridders" hun hel dendaden kunnen voortzetten. Wij geven het verhaal, zooals wy het ontvingen, en vertrouwen, dat de auto riteiten aan dat schandaal wel een einde zullen maken. (Tijd.) Een familiefiets! De beer 0. Hartholt, smid en fietsreparateur te Don kerbroek, heeft een vinding in toepassing gebracht, welke in wijder kring verdient gekend te worden. Hij heeft namelijk twee rijwielen, een heeren- en damesfiets, zoodanig met ijzeren staven en scharnie ren aan elkaar verbonden, dat aan dit verbindingsmateriaal tevens bevestigd zijn twee zitplaatsen voor kinderen, die daar op in den stand als op een dogcart kun- pen plaats nemen. Man en vrouw ryden per fiets en de geheel© familie vaart möe. Het voorwerp wekt veter belangstelling. Vreemde toestanden. Zaterdag is voor den rechter-couimissaris ver schenen de heer J. W. L. T„ burgemees ter van Appeltern, wegens beleediging van den gemeenteveldwachter Van der Scheer, die hem wegens dronkenschap be keurd had. Over de toestanden in die gemeente werd voor eenige weken gemeld, dat na Nieuwjaar 15 diefstallen met braak wer den gepleegd; bij acht personen, onder wie de gemeente-secretaris, wethouder en veldwachter ruiten stuk werden gegooid; koren van den loswal in de Maas werd ge worpen 's nachts onrijp koren werd af gemaaid; een hooimijt in brand werd ge stoken; gaten in roeibooten wierden ge boord om deze te laten zinten; vischnetten tot een gezamenlijke waarde van f200 werden vernield; een woning met drek werd besmeerd. Het gelukte de politie eenige personen wegens mishandeling voor don rechter te Tiel te brengen, waar zij werden veroor deeld. In hooger beraap las de procureur- generaal aan het Hof te Arnhiam een brief van den burgemeester voor, waarin deze de schuld van het gebeurde op de politie wierp. Voor eenige jaren werd de heer T. ver oordeeld tot een© geldboete wagens wei gering om als getuige in leian strafzaak op te treden. Slachtoffers van het gas. Tengevolge van het springen van een gruote gasbuis der Hörderwerke te Hö -de, stroomde daar Vrijdagavond het gas uit en drong de huizen binnen. Ongeveer een 60 tal menschen raakten bedwelmd en velen hunuer vonden er den dood bij. Over het ongeluk met de tekke gasthuis te Hörde worden de volgénde bijzonder heden gemeld Totnogtoe zijn er nog geen dooden onder de slachtoffers. De vergiftige dampen van de hoogovens der Königswerke te Hörde worden door een enkele, honderde meters lange buis opgevangen en weggevoerd. Bij bet schoon, maken van die buis is er eer, ventiel i.iet goed gesloten en zoo zijn de gassen opge stegen naar de straat De menschen. die boren de gevaarlyke plek liepen, vielen bewusteloos neer. Anderen, die hun te hulp snelden, trof hetzeltde lot. In de huizen had het vergiftige gas dezelfde uitwerking. Een heele familie, die aan tafel zat, viel voor dood neer. Toen het ongeluk ontdekt werd, sloot men onmiddellijk het huis af. De brand weer en de politie verleenden hulp, en onder leiding van dokters werden de be dwelmden met alle voertuigen, die maar beschikhaar waren, in de frische lucht ge bracht Er zjju in het geheel ongeveer 100 slachtoffers, van wie er 40 zwaar vergif, tigden in de ziekenhuizen verpleegd wor den. Vele anderen worden thuis verzorgd. De rust in dc hevig geschokte gemoe deren te Echleld is weergekeerd, nu het spook ontdekt is. Het was een geit, die, door ratten in hare nachtrust gestoord, haar misnoegen daarover uitte op de wijze aan hoorn- dragende dieren eigen, door namelijk te stooten. Amsterdam. Hedenmiddag 12 uur werd in het bovengedeelte van het Rijksmu seum een sterk© 'brandlucht waargeno-, men, bij de teekenschool. Dank zij de daar aanwezige bijzondere voorzorgsmaat regelen kon dé brand spoedig worden ge- bluscht. Gouda. Heden brak hier een staking uit onder de werklieden, arbeidende aan „de Zon". 30 legden het werk neer en eischten half loon op Katholieke feest dagen. De directie stemde hierin toe, zoo dat de staking slechts 4 uur duurde. Tilburg. Gistermiddag 4 uur bezocht de 21-jarige Bruurs, een ongunstig bekend individu, de herberg van zekeren Brou wer, waar hem drank geweigerd werd. Een zoon van Willem Brouwer kwam thuis, ging de politie waarschuwen, en ontmoette Buurs op zijn terugweg. Zij ge raakten in Itwist, waarop Brouwer een mes trok en Bruurs in dien bovenarm den slagader doorsneed. Bruurs was op slag dood. De dader werd in arrest gesteld. Beek (bij Nijmegen.) In aansluiting aan een bericht van „Do Tijd" in dit blad, kunnen wij melden, dat er enorme hoe veelheden champagne en wijn werden ver zwolgen en weggeworpen; borden en gla zen werden stuk gegooid. De „hoofdman" is een millionair uit Utrecht. Voorts een 17-jarig jongmensch, ©en luitenant 0.1. Leger, enz. Op schandelijke wijae wordt de R.K. geestelijkheid beschimpt en bespot. Het hotel ligt even over de Hollandsche grens daardoor kan de burgemeester van Beek niet ingrijpen. Nu warden loodsen op geslagen miet slaapgelegenheden. Dikke gordijnen beletten te zien, wat er voor valt. De ingezetenen van Beek hebben een rekest gezonden aan de regeering, waarin zij a.a. wijzen op de schade voor Beek door dit optreden veroorzaakt; de vreemdelingen blijven weg. Ponlowajo. Een gerucht gaat, dat Bo tha een aanbad heeft gedaan aan de Zuid- Afr. Maatschappij om Rhodesia te doen overnemen door vereenigd Zuid-Afrika. De som zou 20.000.000 pond sterling be- loopen. Brussel. Men meldt, dal do Ministers het met den Koning eens geworden zijn over de legerquaestie. Vermoedelijk zal het zoo geregeld worden, dat indeeling plaats heeft van 1 persoon uit 1 familio met behoud van het recht tot plaalsver- vanging in vredestijd. Volgende week wordt het ontwerp ingediend. Brussel Tegen 10 Augustus zal de Bel gische kroonprins Albert terugkeeren uit den Congo. Bij die gelegenheid zullen te Antwerpen groote feesten worden ge vierd. GOES. Oodeitrouwd: 2, Petrus Johannes Jaiissens, 34 j. jm. en Johanna Judoca Cardon, 26 j. jd.5, Jan Cornelis Lokker, 23 j. jm. te Eindhoven en Oatharina den Herder, 24 j. jd. te Goes. Geboren; 3, Maria Dina. d. v. Hendrik Christiaansen en Maria Heijnhout. Van 25 Juli. MIDDELBU33 Ondertrouwd: J. van Slo ten, 24 j. jm. en C. Minnaard, 21 j. jd. Bevallen: A. C. Klijnsoon, geb. Bogerd, d,; A. de Rijke, geb. de Kuijper, z. Van 29 Juni3 Juli. VLISSINGEN OndertrouwdG. J. van den Broek, jm. 29 j. met R. G. C. van Beijma, thoe Kingma, jd. 24 j.; G. J. Btójswijk, jm. 28 j. met E. M. Kop, jd. 27 j.; J. L. Buissing, jm. 28 j. met M. J. C. Aspeslagh, 21 j.; P. van der Vliet, jm. 27 j. met T. J. Sterzenbach, jd. 21 j.; P. \V. K. van der Touw, wednr. 33 j. met G. Offringa, jd. 23 j. Getrouwd: A. A. Cremers, jm. 22 j. met J. F. T. R. Sorel, jd. 22 j.; M. Prince,, jm. 26 j. met C. M. Huijsman, jd. 23 j.; L. Schmelzer, jm. 23 j. met J. Sanders©, jd. 22 j.J. Wolbeek, jm. 27 j. met M. C. iVeugebauer, jd. 24 j.J. P. W. van de. Wiel, jm;. 31 j. met W. C. Gunther, jd. 23 j. Bevallen: L. Reijnhoudt, geb. Luitwfe- ler, z.; C. Venema, geb. Spaeter, d.M. C. Demarest, geb. Plouvier, z.; J. M. Suurmond, geb. Lous, z. (levenl.); W. S. Lagaaij, geb. Vuijk, z. OverledenW. F. Huisman, vrouw van N. J. de Vries, 74 j.; P. Goerse, wodr. van W. G. de Borst Verdoorn, 88 j. ZIERIKZEE Gehuwd30, C. Janse, 37 j. jm. en D. M. Berrevoets, 32 j„ wied. Geboren: 26, eon d. v. A. A. M. Stejyns' en J. A. M. Wille. Overleden: 30, J. J. M. Gilden, ruim; 18 j., d. Over de maand Juni. HEINKENSZAND. Geboren: 4, Arnold Wil lem; z. v. Johannes Antonius Vincentius de Jong en Dina van Eijkeren; 20, Cor nelis, z. v. Marinus Karelse en Maatjes Hirdes. Overleden4, Cornelis van Damn®, 74 j., man van Catharina Lamper; 10, Pie- ter Koens, 35 j., ongeh. Levenloos aangegeven: 27, een d. v. Bastiaan Janse en Pieternella vain den Dries. 's HEE3ENH0ZK Gehuwd: 9, Cornelis Engelhert, 29 j. en Jobina Maria Bal, 29 j. Geboren: 9, Johannes, z. v. Johannes Boonman en Pieternella Vermue; Jo anna, d. v. Willem de Jonge en Cornelia Theodora van 'tWesteinde; 16, Wiltomi, z. v. Jan van Sluis en Jannetje van Da len; 18, Theodoras Willem, z. v. Pieter Jacobus Spelier en Rosalia Maria Ser- rarens; 21, Johannes, z. v. Petrus de Jonge en Johanna Schouwenburg; 22, Pieter, z. v. Bastiaan Rijk en Antonia van den Dries; 23, Clazina, d. v. Albrecht Rijk en Adriana Goense; 28, Bastiaan Adrianus, z. v. Marinus Maas en Kla- zina Janna Rentmeester; 30, Matlhbus Joannes, z. v. Leonardus Uitterhaeve en Lucia Huige. Overleden: 6, Arie Kortfeve, 26 jaar, echtgen. van Adriaanlje de Jong. Levenloos aangegeven4, een d. v. Bastiaan Rijk en Sara Remijn. 's HEER ARENDSKERKE Gehuwd: 17, Ja cob Dekker, 49 j., wedn. en Johanna Steketee, 37 j. jd. Geboren: 1, Pieternella, d. v. Maarten van de Guchte en Wilhelmina ifc Vriend; 1-3, Jacomina, d. v. Marinus Wondergam en Cornelia de Jager; 15, Cornelia, d. v. Izaak Pieter Meulenberg en Johanna Kie vit; 21, Jannetje, d. v. Marinus de Jongh en Geertraida Klap; 25, Adriaan, z. v. Jan Markusse en Jannetje Mol; Krina, d. v. Jan Tholenaar en Neeltj© Schipper-, 26, Mattheus, z. v. Jan de Baar en Pieter nella Koens; Cornelis, z. v. Hubrecht Uitterhoeve en Clazina Altemekinders28, Maria Elizabeth, d. v. Cijbrand van den Broeke en Suzanna Weststrate. Overleden: 6, Adriaan Kloosterman, 76 jaar, man van Jozina Hoogesteger; 7, Adxiana, 15 jaar, d. v. Jacob Katte en Pieternella van Weele; 23, Cornelia, 20 jaar, d. v. Hendrik Boogaard en Susanna Cornelia Flipse. Levenloos aangegeven: 6, een mm kind; een vr. kind. Veilingsvereeniging ZUID-BEVELAND Goes, 3 Juli 1909. Aardbeien 15 18 ct. per K. G., Kruis bessen 8 ot. en erwteD 30 ot. per mandje, Aardappels 20 h 25 ct. per 5 kop. Fram bozen 15 ct. per 1 K. G Kerseu 12 20 cent per K.G., Bloemkool 5 a 8 cent per stuk. Rotterdam, 5 Juli 1909 Tarwe f 13.75 a f 15 Haver f 9 75 a f 10 25. Kanariezaad f 9.a f 10.50. Maïs Am. Mixed f 140 a f 150 st f f Juli-aflevering f 166. Odessa f a fstoomend f143. Novorods fGrove Dotiau f149. Stoomend f 150. Servische Mixed f Gele La Plata f 147. Stoo mend f Zeeuwsche Eieren f4.a f4.10. Overmaasehp Eieren f 4 20 a f 4.40. Varkeus 24 a 266 ct. Licht soort 22 23". Niet veel aangevoerd. Handel stil. Vlas. Veel aanvoer en veel handel. Aardappels. Westlandsche poters f 1 af 1.10 Westlandsche zand f 1 80 a f2.10. Westlandsche klei f 1,60 a f 1,75. Groote aanvoer, veel vraag. Kantongerecht Goes. In de zitting van 5 Juli zyn veroordeeld wegens Overtr. Leerplichtwet: C. L. te Rilland tot 12 b. s. 1 d. h., J. V. te Cortgene tot f3 b. s. 2 d. h., W. K. te Hanswee d, P. K. te Rilland ieder tot f5 b. s. 3 d. h,; in gesl. jachttijd jagen zonder buitenge w. macht, en verg. F. van L. te Ovezande, P. H. te Hoedekenskerke ieder tot 2m. f3 b. s. 2 m. 2 d. k., A. G te Hoedekenskerke tot 2 m. f5 b. s. 2 m. 2 d. h., J. M. te 's Heer-Abtskerke tot 2 m. f5 b. s. 2m. 3 d. h., voor allen uitlatend geweer of f2 b. s. 1 d. b.; in veld pogen wild te bemachtigen: J. van S. te Kapalle tot f3 b. s. 2 d. h. uitl. haas of fl b. s. 1 d. h.; in gesl. jachttijd wild vervoerenJ. G. te Biezelinge tot f 3 b. s. 2 d. h. uitl. haas of fl b. s. 1 d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort: J. V. te Ovezande tot fl b. s. 1 d. h.; eieren zoeken: P. C. van der K. te Ka- pelle tot 1 1 b. s. 1 w. tuchts., W. B. te Kapelle tot f 2 b. s. 1 d. h., A. N. te Bie zelinge tot f 2 b. s. 1 w. tuchts.; in dronkenschap gevaarl. handeling ver richten: L. M. te Nisse tot 15 b. s. 3rl.h.; verwekken nachtelijk rumoer: M. G.> E. C. M. te Goes, ieder tot 11 b. s. ld.h.; kippen in eens anders tuin laten loopen: W. S. te Kwadendamme tot f 2 b. s. 1 d. n. loopen over bezaaiden grond: J. V. te Kruiningen tot 2 m. 10.50 b. s. 2 m. 1 d. h., C. de B. te Oostdyk tot 2 m. f 2 b. s. 2m. 1 d. h., W. B. te Ierseke tot een berisping, P. K. te Kruiningen tot f 1 b. s. 1 d. h., A. P. te Ierseke t tot 11 b. s. 1 w. tuchts. rijden over grond met „verboden toegang" A. N. te Goes tot 13 b. s. 2 d. h. overtr. Drankwet: E. S. te Kapelle tot fl b. s. ld. h. met bevel tot teruggave van 1 in beslag genomen flesch drank aan J. S. te kapelle; overtr. Loterij wetA. F. A. van S. te Goes tot 2 m. f 0,50 b. s. 2 m. 1 d. h.; op last van polderbestuur sloot niet delven; B. V. te Hoedekenskerke tot f 5 b. s. I d. b. op straat balspel beoetenen: J. J. P. L. te Goes tot f 1 b. s. 1 d. h., J. van H. te Goes tot f 1 b. s. 1 w. tuchts.; overtr. brandweerverord. F. H. H. te Goes tot f 1 b. s 1 d. h., C. C. A. 0., W. P. van der H. te Goes ieder tot f 2 b. s. 1. d. h.; zonder v erg. openb. vermakelijkheid geven: P. B. te Ierseke tot f tl b. s. 1 d. h.; zonder verg. bedrijf op straat uitoetenen en opgeven valschen naam: P. K. zonder bekende woonpl. tut 2 m. f 3 b, s. 2 m. 1 d. h. 'savonds fietsen zonder lantaarn: S. T. te Waarde tot f 1 b. s. 1 w. tuchts., J. H. E., C. SP. P., E. R„ P. J. R. te Goes, A. de W., J. S. te 'sHeer Arendskerke, H. W. H. te Oudelande, M. V. te Kapelle, C. F. te Wemeldinge, J. B. te Kattendijke, C. S. te Wilhelminadorp, C. C. H. te 'sHeeren- hoek, J. M., H P. te Rilland-Bath, W. I. van de L., J. n. s., m. de R. te Cortgene, C. J. V. te Wissenkerke ieder tot fl b. s. 1 d. h.; Schelde bevisschen zonder consent: L. P. te Santvliet tot 13 b. s. 1 w. tuchts., J. van 0. te Wemeldinge tot f 1 b. s. 1 d. h., J. li. te Wemeldinge tot 2 m. f0.50 b. s. m. 1 w. tuchts. kreukelB rapen aan kanaal door Z.-Bevel. J. W., M. W. ie Ieiseke ieder tot f2 b. s. 1 d. h.; dionkenscbap: J. P. K. te Goes, M. van den E. te Heirikenszand, P. J. de K. te Hansweort ieder tot f2 b. s. 1 d. h.; J. de R. te Kapelle, B. B. te Kamperland, P. J. van D. te Tilburg ieder tot f 8 b. s. 2 d. h., A. T. te Baarland tot 15 b. s. 3 d. h idem bij le herh.: A. P. van L. te Kam perland tot 3 d. h.; idem bij 2e herh.: J. S. te Baarland tot 4 d. h.; idem bij 3e herh J. V. te Heinkenszand tot 10 d. h. Bekrachtigd werd een vonnis van 8 Maart I.1, waarbij L. W. te Goes wegens loopen over bezaaiden grond werd veroordeeld tot 15 b. s. 3 d. h. Bevolen werd de teruggave aaD de ouders zonder toepassing van straf van B. J. V. te Ierseke schuldig am loopen over be zaaiden grond, P. V. te Wemeldinge schuldig aan kreukels rapen aan kanaal door Zuid- Beveland. 5 Juli. 6 Goes, weiland 4.56.61 H.A., Pilaar. 7 Heinkenszand, woonhuis en2perceelen bouwland, v. Cleef. 7 Hansweerd, veldvruchten, v. Dissel. 7 Heinkenszand, vruchten te velde, v. Cleef. 7 's Heer Abtskerke, vruchten te velde, Pilaar. 7 '8 H.-Abtskerke, vruchten te velde, Pilaar. 8 Heinkenszand, landbouwgereedschap en meubel-goederen, v. Cleef. 8 Oudelande, 11 H. A. vruchten te Velde, 8 Kattendijke, vruchten te velde, Pilaar. Van der Kloes Van Campen. 8 Kattendijke, vruchten te velde, Pilaar. 9 'BHeer Arendskerke, Dijk, Hioolen. 9 Ierseke, 1 huis, v. Dissel. 12 Krabbendijke, vruchten te velde, Liebert. 13 Vltssingen, winkelhuis, 5 huizen, 6 perc. bonwterrein, Paap. 15 Middelburg, winkelhuis Langeviele K 231, bakkerij K. Gortstr. 1 340, woonhuis Veersche Singel T 196, Verhulst. 15 Rilland, vrachtrydersinspan en meub. goederen, Hollmann Verhoek. 17 's Gravenpolder, vruchten te velde, Neer voort. 20 Kamperland, veldvruchten, Noordijke. 20 Goes, woonhuis, Beestenmarkt D 122, Pilaar. 21 Kortgene, vruchten te velde, Neervoort. 22 Nisse, vruchten te velde, Neervoort 22 Nisse, vruchten te velde, Pilaar. 23 Kamperland, boereninspan, Noordijke. 23 Ierseke, windmolen genaamd „de oude Molen", v. d. Kloes. 28 Kortgene. £0 paarden, 43 st. hoornvee, varkens, landbouwgereedschappen en meubil. goederen, Neervoort. 30 Kamperland, boereninspan, Noordyke. Aug. 4 Hansweerd, boereninspan, Pilaar. 5 Krabbendijke, boereninspan, Liebert. Juli. 8 Biezelinge, vervoer van 1080 M',onder- houdsgrmt, Best. Cal. Willem Anna- polder. 12 Ierseke, het dempen en rioleeren van pl. m. 750 M. slooten, het masen van Zinkputten, enz., H. Snijder. 13 Heinkenszand, het bouwen van een Parochiale school met vier lokalen en een woning voor het hoofd der school, L. B. Mudde. 21 EUewoutsdyk, herstel en vernieuwing duikers, sluis en zeediik, Polderb-stuur. Juli 15 Nisse en Kapelle, bouw- en weiland, v. Campen. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Moeder, zeggen wij hartelijk'dank. O. C. DE KONING— Goes Addies. A. DE KONING. M. L. VAN HOVE— Addxes. A. VAN HOVE. New Jersey C. C. DE NOOIJER Addxes. Ij DE NOOIJER. J. F. ADDIES. 1 M. ADDIESBunas. Middelburg j B BURGS. O. O. VOORBERG- Barmen j Addies. t O. VOORBERG. Goes, 5 Juli 1909. Met deze betuigen wy onzen besten dank aan hen, die ods op 2 dezer blyken van belangstelling deden toekomen. A. NETER. M. A NETER de Wit. Goes, 5 Juli 1909. De Notaris PILAAR zal des namiddags te één uur, te Nisse, in de herberg bij O. DE BLAEIJ, voor Mej. Wed. J van Boven li li Alle gelegen nabij het dorp Nisse. Adres: Mej A. MURK, Lange Delft B 121, Middelburg. prachtig om Karwei en Zaadstroo te binden 1 tevens TWEEBAND, DEKTEEN en gele WISSCHEN. BIEZELINGE.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 3