Ingezonden Stukken. Rechtzaken. Landbouw en Veeteelt. O N D E R W IJ S. Posterijen Marktberichten. Openbare Verkoopiiigen, Aanbestedingen Nog altijd heeft men geen zekerheid over den dader van den brutalen moord op een toe rist in den Earz. De vermoedens tegen een werkman berusten op zeer zwakke gegevens. Zijn verdwijnen na de misdaad beteekent niet veel, daar hij toch reizend schrijn werker is en hij te Schierke uit zijn werk was ontslagen. Toch volgt men zijn spoor en zal men zoeken tot men hem gevonden heeft, want de politie wil niets verwaar- loozen. Gelukkig heeft die misdaad op het vreem delingenverkeer op den Broeken geen in vloed gehad. Te Halberstadt is een man aangehouden, in wiens bezit men een legerrevolver en meer dan 1000 mark gevonden heeft. Er wordt voorts gezocht naar nog een anderen moordenaar. In den sneltrein KeulenBerlijn is Zaterdagavond tusschen Kamen en Nordbogge door een gemasker- den kerel een aanslag gepleegd op twee dames uit Hannover. De eene werd door den man geworgd, de andere trok aan de noodrem. De roover slaagde erin te vluchten. Er is een belooning van 1000 mark uit geloofd voor zijn aanhouding. Bet Handelsblad van Antwerpen ver- nleeint uit Genck de volgende bijzonder heden over een ontzaglijken boschbrand in iele provincie Limburg: Zaterdagmiddag om 2 uur is brand ontstaan in d© onmetelijke denneinbos- schen, waarvan Donderslag het middel punt is (en gelegen tusschen de gemeen ten Genck, Opglabbeeck, Meeuwen en Asch. Onmiddellijk nam het vuur een groot» uitbreiding en werkte tegen den stillen wind op. 3000 hectaren waren Zon dag reeds ten prooi der vlammen en Maandag duurde de brand nog voort. Gen darmen van Peer, Bree, Meetneten en' Maas, enz. waren ter plaats en hebben b oven menschel ij ko pogingen, in het werk gesteld om den brand Ie beperken. Al het wild is omgekomen en men heeft de (verkoolde rompen van ontelbare reebok ken zelfs van hertien gevonden. Het schouwspel dezer onafzienbare vuurzee was onvergetelijk. De groote eigenaars in de ramp be trokken, zijn M. E. Masui, Corbisier, gene raal Thorn, Michiels (800 hectaren) enz. Wij gelooven, niet jlat er ©enig deel der bosschen tegen brand verzekerd was, wat in Limburg overigens met bosschen wei nig hiel. geval is. Eien Brusselsch blad geeft hel volgende verslag Boven Hengelhoef, in de Meeuweïheide, is *«n heidebrand ontstaan, die verschrik kelijke .afmetingen genomen beeft. Op wei nig stonden tijd liep het vuur langs dorre heide en gras over de vlakte, en ver spreidde zich zeer snel in verscheiden» richtingen. Weldra geraakten de vlammen Op het. grondgebied van de gemeenten Meeuwen, Bree, Opglabbeieck, Asch, Elli- com, Gruytrode. De geteisterde streek be slaat twee uur breedte op ©ene lengte van vijf uur. Ooggetuigen verhaalden dat het ver schrikkelijk kraakte in de mastenbosschen, waarboven, zooveel dampwolken in de hoogte stegen dat het licht der zon onder schept werd, en duisternis beerschte als in den nacht. Uit. lat van huizen hebbgDE de bewoners vee en meubelen in haast in veiligheid moeten brengen, midden op ongeploegde akkers, waar de vlamlmen niets te verslinden vonden. Langs het doirre mos sloop het vuur snel over den grond vooruil, en schoot dan hij spron gen van honderd of tweehonderd meter wederom vlammende in de hoogte. Te gen de baan Bree-Asch heeft de brand op gehouden, doch zoo hevig in den om trek gewoed, dat de maalpnst die van' Bree op Asch rijdt, is moeten terugkee ren. De gemeente Genck heeft tegenvuur gestookt en kale naakte plaatsen aange legd, waartegen de gloed is komen af sterven, Dit heeft, de bosschen van Gehck ien gedeeltelijk ook die van Asch voor vernietiging bevrijd. Uit de gemeenten Bree, Meeuwen, Ellicam, Asch, Gruyl- rotde, logen gansche benden blusschers naar het vuur. Vele van 'die wakkere blusschers keerden, zelfs 's avonds niet haar huis. „Is lerhij sprak nu luider en door hiet venster een weinig verder open te stooten kon jk hem duidelijk hooren zeggen, „is er geen ander middel?" Koud en onverbiddelijk luidde het ant woord: „Neen!" „Het is duivelachtig, het ds niets dan moord," riep Von Orsova op bitteren toon. „En jij, Graaf, je leent, je daar toe." „Zeer tot mijn spijt. Maar de Staat, gaat voor alles." „De Kanselier, bedoel je." „Pardon, de Staat. De tijd dringt Rit meester. Het zou jammer zijn, zoo ik ge dwongen werd af te trekken." „Ah!" Von Orsova zuchtte diep. „Laat. mij kiezen." Hij draaide zich om naar bet penant tafeltje en nam er ©en klein voorwerp af dat ik niiet kon onderscheiden. De an- jdier volgde hem, zorgdragende, dat de afstand tusschen hem dezelfde bleef en steeds zijn pistool gericht houdend. Ver volgens keerden zij tot. hun vroegere po sitie terug. Van Orsova scheen bet. ding te betasten, dat hij in de hand hield. „Mijn misstap verdient deze straf niet," 'zeide hij, bijna koel, zoo koel, dat ik begon te weifelen, wat de straf zou zijn. „De Kanselier denkt er anders over," Mijnbeer de Redacteur, Gaarne bekwam ik van U een beschei den plaatsje voor 't volgende: Onze Goesche Paardenverloting is thans afgeloopen en menigeen weer verblijd, dat hem een prijs ten deel viel, althans wanneer deze bestond in levende waar. Hiervoor toch kas de gelukkige winner altijd onge veer de waarde bekomen, waarvoor de prijs is aangekocht. Doch met het overige der prijzen is dit vaak geheel anders gesteld, in sommige gevallen soms treurig. Mij werd onlangs een geval medegedeeld, van een persoon die een windmolen had geloot, en toen hij hiermede naar den leverancier ging om te informeeren voor hoeveel deze dezelve wilde overnemen, toen bood men hem plm. de helft van den aankoopsprijs! Tot dezelfde ondervinding kwam ik Donderdag, doch nu met een klein prijsje. Ken persoon toch had twee rijtuiglantaarns gewonnen, welke hij mij verzocht voor hem te verkoopen. Ik informeerde dus bij de Commissie voor hoeveel ze waren aan gekocht en kreeg ten antwoord, dat ze waren aangekocht voor f 5.50, en toen ik den leverancier vroeg voor hoeveel deze dezelve wilde terugkoopen, zeide hij er wel f 2,50 voor te willen geven. Gelukkige winner wanneer men op een prijsje van f5 50 f3 moet laten vallen indien men er tenminste geen andtr kooper voor vindt, hetgeen in zéér vele gevallen niet gemakkelijk gaat. Zou het nu in het belang der Goesche Verloting geen aanbeveling verdienen, dat door de Commissie andere maatregelen werden genomen Dat bijv. bij leverantie van prijzen ver plichtend werd gesteld, de prijzen, indien de winner zulks verlangde, weer in te koopen, bijv. voor 75 pCt. der aankoops- waarde Of acht men een minst van 25 pCt. in deze te gering Ik geloof tenminste, dat, waar de con currentie tegenwoordig zoo groot is, er op deze voorwaarden wel leveranciers te vinden zouden zijn. U, M. d. R. beleefd dankende voor de verleende plaatsruimte verblijf ik met achting Een Loteu-debitant. Goes, 4 Juni '09. Middelburg. Voor de rechtbank alhier is heden geéischt 6 maanden met aftrek der preventieve hechtenis tegen A. C. v. d. S., 19 jaar, veldarbeider te IJzendijke gedetineerd alhier, beklaagd van vernieling, mishandeling, diefstal en poging tot dood slag of zware mishandeling Bij bevelschrift der Arrondfssements rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting de zaak tegen F. V. 23 jaar, scbipperknecht, geboren en wonende te Wemeldinge thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg be klaagd van diefstal gepleegd te Wemeldinge Juni 1907. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens wederspannigheid: A. de V. 30 jaar te Clinge en Ch L C. d'H. 29 jaar te St. Jansteen, werklieden ieder tot 1 maand gevangenisstraf mishandeling: M. W. 26 jaar, huisvrouw van P. B werkvrouw te Goes tot 1 maand en C. L. v. d. V. 45 jaar, landbouwer te Overslag tot 14 dagen ge vangenisstraf en P. A. v. T. 22 jaar, land bouwer te Hontenisse tot f5 b. s 5 dagen hechtenis diefstal: J P. 26 jaar, werkman te ferseke tot 4 maanden gevangenisstraf eenvoudige beleediging: M. F. 35 jaar, koopman te Middelburg tot f5 b. s. 5 dagen hechtenis. De doodslag in de Noorder straat. Onze Amst. corr. meldt: Voor de vierde Kamer der arrondissements recht bank stond heden terecht H. v. d. Hilst. Hem wordt ten laste gelegd dat hij in den antwoordde de Graaf, „Je hebt. een ge vaarlijk spel gespeeld Ritmeester, en je moet geweten hebben Wlelk gevaar- je liep. Maar ik' heb order, niet te praten, 'doch te handelen, je begrijpt, me?" Von Orsova hief de hand op, waarin hij hiel kleine ding hield„Werkt dit snel „Oogienhlikkel ijk De krijgsman scheen hel. tusschen de vingers to wrijven, toen barstte hij los „Dal is verschrikkelijk! Ik ben te jong om Ie sterven. Furello, mijn vriend, laat mij ontsnappenniemand behoeft het ooit. te vernemen. Ik heb rijke familie en vriendenik wil mijn leven koopen voor een fortuin, boven ah 1" Het was ©en wanhoopskreet, daar de Graaf den arm uitstrekte om vuur te geven en zoo ©en einde maakte aan het smieeken. Het. was verschrikkelijk. Toen ik begreep, wat. er gaande was, brak het. koude zweet mij uit. Ik heb tamelijk sterke zenuwen, en toch stond ik daar bevend, als verlamd, althans buiten slaat, het een of ander besluit te nemen. Het antwoord van den Graaf bereikte mijn oor, maar ik was het mij slechts half bewust. „Ik geef je 1 ien seconden. Ik ben niet avond van den 20en Maart zijn schoonzoon D. P. Jansen van het leven heeft beroofd, door hem met een knipmes een steek in de rechterhalsstreek toe te brengen, ten gevolge waarvan o. a. de halsslagader is doorge sneden en de dood spoedig intrad, mede tengevolge van inwendige verbloeding. Deze daad van v. d. Hilst was het gevolg van voortdurende oneenigheid tusschen J. en diens vrouw. In het geheel zijn twaalf ge tuigen in deze zaak gedagvaard, terwijl Mr. Th. Muller Massis als verdediger zal optreden. De Hooge Raad deed uitspraak in de zaak van J. v. d W., landbouwer te Dreischor, door de rechtbank te Zie- rikzee veroordeeld tot f3 boete of 2 dagen hechtenis, wegens het als gebtuiker van een land liggende aan een sloot in den polder Dreischor, deze waterleiding niet houden op de vereisebte diepte, ondanks schriftelijke aanzegging van het dijkbestuur van den polder Dreischor, terwijl de ver plichting om dien' sloot uit te diepen noch op den polder, noch op anderen rustte. In cassatie was aangevoerd, dat volgens art. 16 van het reglement van politie op de polders ia! Zeeland, de onderhoudsplicht van de waterleidingen is een element van het strafbaar feit en geen fait d'excuse Maar de Hooge Raad overwoog, dat velgens het bedoeld artikel de verplichting tot het onderhouden der waterleidingen rust op de gebruikers van het aangrenzende land, tenzij bij uitzondering die verplichting op den polder of op anderen rust. Het cassatieberoep werd mitsdien ver worpen. Verkleinen van 'tVoer. Door het kauwen wordt alle voer onzer huisdieren verkleind en vermalen en zoo betier aan de inwerking van do wrlerings- vochten in maag en darmen blootgesteld. Nu is bel de vraag of door den mensch Ben gedeelte van hel werk moet overge nomen. worden of niet, m. a. w. of het vooruil verkleinen van 'I voer gunstig of minder gunstig werkt op de verteerbaar- heid. Laat men groen- en ruwvoelr met lange, grove stengels in zijn geheel, dan wordt niet zelden een groot deel ervan vertrapt en vermorst, snijdt men dit even wel tot haksiel, dan wordt daardoor het opnemen vergemakkelijkt en do verkwis ting verminderd. Zulk haks-el is ook goed geschikt om vermengd te worden met wor telgewassen, pulp, meel en dergelijke, die ten kei niet altijd voldoende worden her kauwd maar vermengd met haksel wel Toch mag zulk baksel niet zoo kort war den gesneden, dat alle kauwarbeid over bodig is, want wie mogen niet vergeten, dat de spijsvertering al bij hc*l kauwen begint. Voor runderen is baksel van 2,5 3,5 c.M. aan te bevelen, voor paarden en schapen 1,52,5 c.M. Wortel- en knol gewassen zijn in den regel voldoende malsch, en worden door hot voe ook in onverdeelden toestand heel gaarne gege ten. Hierbij heeft men dan ook nog de gelegenheid minder lekker voer ©n zeker droog eten doorheen te mengen. Ook bij deze voedermiddelen moet men ©r voor zorgen, dat het kauwen niet overbodig wordt en ze dus hij voorkeur snijden in schijven. Men kan ze wel tot moes ma ken, maar dat wordt te veel in eens door geslikt. Beetl veel is er ook gesproken, geschreven en getwist zelfs of het ma len, kneuzen, breken enz. van granen, erwten en bonnen ©n dergelijke aanbeve lenswaardig is. O. i. is deze kwestie heel gemakkelijk op te lossen ook door den meest eenvoudigen en minst ontwikkelden mienschv Als we maar even kijken naar de uitwerpselen van paarden en daar zien. hoe de musschan er in huishouden, hoe tal van hfeele haverkorrels daarin voorko men, dan behoeven we toch niet meer 1© vertellen, dat de korrels, welke in hun (geheel liet lichaam verlaten voor de voe ding geen waarde hadden. Volgens nauw keurige proeven van Jordan en Hall wor den tarwe en haver door paarden en var kens oneindig beter verteerd als zo ver kleind, dan wanneet ze als beele kor- gek, en al was ik hel wiel, ontkomen zou niet mogelijk zijn. Zal ik schieten?" Van Orsova hief de hand op. „Ik zal u de moeite besparen'," sprak hij zich naar iden muur keepend. Ik hoorde het murmelend geluid van zijn stem, bid dend misschien; toen bracht hij zijn rech terhand naar zijn hoofd. Een ©ogenblik later waggelde hij van den muur af en viel zwaar achterover, met zijn hoofd bijna legen iden Graaf aan, die achteruit sprong om niet. geraakt, te worden. Eenige seconden bleef hij staan kijken naar het achterover liggende lichaam, met. zijn pis tool steeds gereed alsof hij oen list vrees de. Toen draaide hij zich om, liet ge laat steeds naar hel lichaam gewend, narre den kandelaar in de vrije hand en hield' hem zoo, dat het licht op Von Orsova's gelaat, viel. Op iden afstand waarop ik stond kon ik duidelijk de lijkkleurige, ver wrongen trekken zien. Ik begreep nu, dat bet schokkende treurspel gedaan was. Door een merkwaardige, reactie herkregen mijn zenuwen hun normale spanning en ik kon bet tooneel overzien met ©ven weinig ontroering, of het in kle schouwburg plaats had. Ik gevoelde slechts nieuws gierigheid, terwijl ik toekeek, wat d© Graaf nu zou gaan doen. liet was dramatisch reis gevoederd worden, ©n hoe fijner d© ve-rdeeling, hoe heler de vertering. Toch gelooven we, dat dit alleen geldt voor proeven van korten duur. Als de. verdee ling al te fijn is, wordt, de kauwarbeid al te veel verminderd en dit. hoogst gun stige werk voor de spijsvertering overbo dig. Moeten onze paarden hard werken ten is er maar weinig tijd om le eten, dan kan o. i. op zulke dagen het voeren van meel noodig zijn, maar als de- paarden hun maaltijd kalm en rustig kunnen ne men, dan houden we toch wel van het voederen van heel» haverkorrels, maar dan zoodanig vermengd mot liaksel, dat zie goed gekauwd moet worden en in slikken onmogelijk is. Voor varkeus is kneuzen of maten van granen en peul vruchten heslist noodzakelijk. Die gulzige betesten brengen ongebroken granen slechts half lol hun recht. Gekookt voer. Vele onzer landbouwers schijnen nog maar altijd te meernen, dal het koken van 't veevoeder een eerste eisch is. Zij den- kien, dat hun runderen veel minder ge ven, als ze rauw voer ontvangen, en voor de opbrengst der dieren moet gezorgd worden, hoe meer ze produceerwi, hoe- voordeeligör het voor den boer uitkoml. Nu willen wij gaarne erkennen, dat ge kookte voedermiddelen, vooral als ze hard en moeilijk te kauwen zijn, heter door de dienen gegeten worden en zelfs heter verteerbaar zijn dan in rauwen toestand, maar hiet is daarom nog niet noodig ook die zachtere, gemakkelijk kauwbare stuf fen te gaan koken. Dat de smakelijkheid van heL eten door koken verhoogd, kan worden, dat zelfs enkele schadelijke stof fen zooals brandsporen, schimmels, bac teriën enz. gedood kunnen worden, wie zal hel. ontkennen Maar men mag hieruit niet afleiden, dal door koken alle bedor ven voer weer in goed eten omgezet wordt, verre van daar. En als wij willen nagaan of koken, en daarbij kunnen we in één adem noemen broeien en sloomen, ons voordeel geeft, dan dienen we te on derzoeken of de vertee'rhaarheid van het voer door die bewerking wordt verhoogd. Voor harde stoffen weten we het; maar zouden die door weeken soms niet even goed kauwbaar worden? Door onderzoe kingen van Kreusler en Kühn is aan getoond, dat door koken juist de verleer- baarbeid der eiwitten achteruitgaat, en als onze landbouwers daarbij in aanmer king nemen, dat eiwit het duurste be standdeel is van het voer, dan zullen ze zich toch wel tweemaal bedenken, ©er ze moedwillig ten koste van geld en moeite de verteerbaarheid daarvan verminderen. Want ze weten heel goed, dat. slechts het verteerbare van het eten nut hoeft voor de voeding der dieren. Volgens onder zoek van Neuineislier ontstaan er hij '1 koken en sloomen eigenaardige stikstof verbindingen, waarop de vochten van maag en darmen, weinig of geen invloed hebben, ja, die verbindingen zijn zelfs moeilijk voor rotting vatbaar. Tal van na- sporingen zijn er gedaan om den invloed van 't koken op de voederwaarde na te gaan, maar alle onderzoekers komen lol de slotsom, dal koken van 'tveevoer niet noodig is, want de niet verteerbare lxv slanddis-elen worden er niet verteerbaar door gemaakt. Wel kan men. door koken kaf met brandsporen, beschimmeld voer en dergelijke rommel nog bruikbaar ma ken, maar het blijft o. i. de vraag of die minderwaardige spullen de moeite van het koken werkelijk loonen. Op één voedcr- middiel maken wij gaarne een uilzondering, nl. op den aardappel. In rauwen toestand mag men hem fijn snijden en vermengen met harder voer om 'tgoed kauwien te bevorderen, de aardappel ver teert altijd slechl, maar gekookt, vormt hij een puik voedcrmiddel. Ook is het. noodig om aardappels te koken, ten einde de prikkelende werking op maag en dar men te verminderen. Vooral in 't voorjaar, als de aardappels reeds uitloopen en in de schil en de scheuten zich 't vergif tige solanin ophoopt, is koken dringend noodig. Schillen en scheuten kan men daarmee nieL eens in gezond eten ver anderen. genoeg. De groote za.nl was nu donker (want die maan was verduisterd) behalve iu. den. eenetn hoek, waar de flikkerend© kaarsen het gelaat, verlichtten van den daodien huzaar, te verschrikkelijker door het contrast met zijn prachtige uniform; en de rustelooz zwarte gestalte, die zich over hem heen boog. Blijkbaar voldaan over zijn onderzoek, zette de Graaf de candelahro op den vloer, knielde naast hel lijk neer en be gon de lijfrok los te maken. Hij stale er zijn hand in, die hij ©enigen lijd op hel hart hield. Daarna maakte hij de vergulde knoop weer vast, lichtte le dood© hand oji ell Jiel. haar met een bons op den grond vallen. Vervolgens stond hij op, nam bet licht, scheen ©en klein ding op le merken, dal. in 'de nabijheid lag, schoof dit met den voel. naar den doode, hield toen de lichten boven zijn hoofd en zag de zaal rond. Nu zette hij de candelabra weer oip de tafel en ging zachtjes naar de deur. Ik sloop terug naar de gang, opende ditmaal de goede deur en vond zonder moeite den weg naar den kleinen ingang van liet. paleis. Een soldaat op wacht riiejpj (mij daar aan, maar salueerde en ging beleefd uit den weg, toen ik ver- Bij het Nederlandsch Landbouw-comité zijn de afgevaardigden der aangesloten Zeeuwsche Landbouw vereenigingen voor het jaar 1909 als volgt ingedeeld G. A Vorsterman van Oyen te Aarden burg bij afdeeling D, Vereenigingswezen. A. A. ter Haar te Goes en J. de Waal te Larnswaarde bij afdeeling E, landbouw wetenschap. Mr. P. C. J. Hennequin te Aarrlenburg bij afdeeling F, Overheids maatregelen. Door den Z.Eerw Pater G. v. d. Elzen, secretaris van den Nederlandschen Boeren bond, zal op Zondag 13 Juni te Hulst eene lezing worden gehouden over „Onge vallenverzekering". Deze lezing wordt gehouden voor de afdeeliugsbesturen van den R K. Boeren bond Z VI. O.D. Goes. Voor het examen Duitsche handels correspondentie afgenomen door de Ver. van Leeraren is o.a. geslaagd mejuffrouw M. de Koning alhier. Lijst van de aan het postkantoor te Goes en de daaronder behoorende hulp kantoren ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt over de 2e helft der maand Mei 1909. Mej. M. Kuiper, Haag; Mej. J. Paauwe, Nisse. Middelburg, 3 J uni. Ter graanmarkt van heden was de aan voer gering, en bestond hoofdzakelijk uit tarwe, welke weder 25 cent hooger werd verhandeld. De prijzen waren als volgt: Nieuwe Tarwe f 10.25 f 10.50, per mud. Boter fü.50 a f 0.60, part. £0.60p. 1js kilo. Eieren f 3.60voor part. f 4.per 100 stuks. Juni. 7. Krabbendijke, woonb. schuur en erf, Pilraar. 9 Goes, kruisbessen en zwarte bessen, Hollmann Verhoek. 10 Middelburg, woon en winkelh. Dam no 93, v. Nimwegen. 10 M'burg, wei- bouwland en vergraven grond, Hioolen. 11 Vlake, (Spoorbrug) afbr. Hollm. Verh. 18 Goes, bouw- en weiland, onder 's Heer Abtskerkeen 's H' Arendsk. 9.74.30 H.A. van Nimwegen. 28 Kortgene, boereninspan, Neervoort. 30 Kamperland, boereninspan, Noordyke. Ierseke, 5 woonhuizen, 2 perc. bouwland, Schram. Krabbendijke, hofstede „Spoorzicht", Liebert. 'sH. Arendsk. 9.57.20 H.A. bouwland, v. Dissel. Aug. 4 Hansweerd, boereninspan, Pilaar. Juni. Zimmermanpolder Bestuur. 5 Middelburg, gedeeltelijk afbraak Burger avondschool en bouwen Kerkgebouw Verg. „de Reservekas." 9 Krabbondjjke, verbetering dam haven Krabbendjjke, Burg. Weth. 17 Wilhelminadorp, verb, en onderh. water- keerende werken Cal. O.- Bevel. pldr. Het Bestuur. 17 Stavenisse, het bouwen van een Land huis, C. Boeachoten te Doorn. IS Cats, leggen inlaagdijk in den N. W. hoek v/d. Leendert Abraham pslder, Het Bestuur. 23 Middelburg, Gebouw prov. bestuur het bouwen van een wachthuis en eene brandstoffenbergplaats met privaat tus schen de sluizen te Hansweerd. Raming 3900. Inl. o. a. boofding. dir te Middelburg. klaarde uil de vertrekken van den lieer Opperkamerheer te komen. VI. D© omgeslagen hooi. Den volgenden morgen kon ik mijzelf nauwelijks tol. de overtuiging brengen, &at hetgeen' ik den vangen nacht gezien had, geen droom was, In den helderen zonneschijn en in het drukke werkdag- leven van de stad, scheen zoo'n spook achtig feit een onmogelijkheid. Maar de gevolgen van het. ondervond™© drukten zwaar op mijn geest. Ik gevoelde dat ik niets kon doen. Daar het staatszaken wa ren, had ik geen recht om tusschenbeid© te komen; ik kon het zelfs met mijzelf niet ©ens wanten, of ik Von Lindheim zou meedeelen, wat ik wist. Ik zou hem' eerst laat in den middag gaan opzoeken en. had dus verscheiden uren tol. mijn dispositie. In do meening, dal lichaams beweging hel bes-te middel zou zijn om mijn gedrukte stemming Ie boven te ko men, besloot ik, mijn toevlucht te nemen lol. mijn geliefkoosde sport: roeien. En zoo huurde ik, na ©en laat ontbijt, dc lichtste roeiboot die ik kon vinden en roeide een eind de rivier op. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 6