UIT ZEELAND. RECLAMES. Voor Bedden, Matrassen, Ledikanten en Dekens, Magazijn „BITTER", Goes. GEMENGD NIEUWS. VISSCHERIj. Marktberichten. de bezoldigde secretarissen zijn, dit spreekt van zelf, op een enkele na, die Roomsch is, vrijzinnig, Blijkens den uitslag der Statenverkiezing in 1907 is de meerderheid der kiezers rechts Ziedaar eenige cijfers, die zeer welspre kend zijn. Gedenkpenning. De minister van financiën maakt bekend, dat binnen eenige dagen gereed zullen zijn do aan 's Rijks Munt in bewerkiDg zijnde stempels voor een gedenkpenning naar aan leiding van de geboorte van Hare Konink lijke Hoogheid Prinses Juliana. De penning, gemodelleerd en afgewerkt door den stempelsnijder bij 's Rijks Munt J. 0 Wienecke, met een middellijn van 65 m M., is op aanvraag, te richten aan den waarnemenden muntmeester van 's Rijks Munt te Utrecht, verkrijgbaar tegen den prijs van pl. m f 10 voor een zilveren exem plaar en van f 3 25 voor een bronzen exem plaar, waarbij étui s knnnen geleverd wor den tegen bijbetaling van fl. De aflevering zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben in volgorde der bestellingen. (Stct.) Het accoord. Ook de Roomsch Katholieke hond hield zijn Landdag, en ook deze slaagde zoo uit muntend, dat én het accoord én het program van actie schier zonder verzet doorgingen. Zoover zijn we dus nu, dat de twee sterkste partijen van Rechts niet alleen een stembusaccoord aangingen, dat goede hope voor de uitkomst geeft, maar ook dat beide partijen in haar program van actie zich langs eenzelfde lijn voortbewegen. Verplichte verzekering, Gezinshoofden- kiesrecht en Tarief herziening staan op beider program („Stand.") Goes. Naar officieele cijfers, bedraagt het aantal uitgebrachte stemmen op den heer Kakebeeke 3750 en op den heer mr. Stieger 2816. Morgen (Zaterdag) middag om 4 uren zal de gemeenteraad een spoedeischend© vergadering houden. Punt van behande ling is de aanbesteding van het baggeren in de buitenhaven. Heden zijn door den keurmeester 5 manden panharing voor de consumptie afgekeurd en ond'i' politietoezicht he graven. Middelburg. Door den heer Commissaris der Koningin is met ingang van heden benoemd tot secretaris van de gezond heidscommissie, zetel Oost burg, dhr. Alijs, notaris aldaar. Omstreeks half tien Woensdagavond werd brand ontdekt op den zolder van dhr. K. op de Va ekens markt. Buren blusch- ten het vuur. Ongeveer 120 parapluies zijn verbrand. Alhier heefl een treurig ongeluk plaals gehad. Bij den aannemer d. li. in de Lange Geere, was een ongeveer 50-jarige vrouw, wonende te Rotterdam, gelogeerd. Deze vrouw nu hoeft hel ongeluk gehad van de Irap te vallen, waardoor zij haar hals brak, aan de gevolgen waarvan de vrouw is overleden. Het is nog niet vastgesteld wanneer hier de feeslelijkheden zulten plaats heb ben in verband met de blijde gebeurtenis. Gisteren (Donderdag) avond werd nu een muzikale wandeling met fakkellicht gehouden en een serenade gebracht bij den Commissaris der Koningin in de Abdij en bij den Burgemeester, die op het stad huis vertoefde. De commissie werd door den burgemeester ten raadhuize toege sproken, die zeide, dat dit geen vooruit- loopen was op de plannen der feestcom missie, doch alleen wilden velen uiting geven aan hun Oranjehovende gevoelens en dat de harten warm kloppen voor ons Vorstenhuis heeft men gisteravond voldoende kunnen bemerken. Vlissingen. De aan de strengere krijgs tucht onderworpen militairen, welke gede tineerd zijn hij het algemeen depot van Lu de Koning heeft zijn zin gedaan: zeven jaar later, in November 1893, werd vader er vandaan en in de lijkkoets ge dragen „Zeg, Willem", vervolgde de Koning, „ik ben hier gekomen om je een aanden ken aan me te geven. Het. staal, bij den rentmeester; ik zal het je laten thuis brengen". Vaders oogen scholen vol. „Dank, Zijn Majesteit. Maar ik zie Zijn Majesteit toch zeker nog wel weer?" Beide mannen zagen elkander een oogenblik aan. „Ik denk hef niel, Willem!" Zij hebben elkaar niet weer gesproken. Het aandenken beslond uil een koekoek- klok en een Weener fauteuil. De lezer mag ze. komen zien, met al den eerbied, die daarbij behoorlijk is. Ten slotte een episode uit de jeugd van koningin Wilhelmina, toen de familie Knoppers naar het Alexander-hnis ver huisd was. In de veranda stond een zeer eenvou dige groene bank en het Prinsesje wan delde zeer dikwijls langs het Alexander- huis, mei miss Winler en hare geitjes. Dan liep ze soms op die bank toe, ging er op zitten, sloeg er met de hand op en dan sprongen de geitjes naast haar op de bank. Wij waren slechts door een glas ruit van dit aardig tafereeltje gescheiden. discipline alhier, hebben 14 dagen ver mindering gekregen van den tijd, dien zij in de klas van discipline moeion door brengen. Krabbendijke. Dinsdagavond werden op initiatief van eenige burgers do ingezete nen opgeroepen ter hijwoning eener verga dering, om te trachten een kinder- en volksfeest te organises ren ter gelegenheid van de geboorte eener prinses. Dhr. J. Frelier, die de leiding op zich genomen had, opende de vergadering. Na langdurige discussie of alleen een kinderfeest of tegelijk ook een volksfeest zou worden gehouden, wenl besloten te Iraehten een algemeen kinderfeest te ver krijgen en als 'I kon ook een volksfeest op denzelfden dag. Indien dit niet kon zouden beide van elkaar worden gescheiden. Tot leden van de commissie werden be noemd dhr. J. N. Elenbaas, ©ere-voorzitter, .1. Frelier, voorzitter, A, Koops, penning meester, A. Tollenaar, secretaris, J. v. tiorsel, .1. 1'. Krijger, Kurviuck en .1. ,T. Verlare Schore. liet remmerswerk aan de Zuid- Oostzijde der Schore brug werd heden morgen door het schip ilubrechts van Rotterdam, schipper de Jong, geheet stuk gevaren. I)it remmerswerk was juist aanbesteed om vernieuwd te worden en is vermoe delijk het tij? te schrijven aan de slechte hoedanigheid van het ,r unmerswerk dat bovengenoemd schip geen schade be kwam. Na borgstelling kon hel sehip zijn reis voortzetten. lerseke. Gisteren had alhier een uit stekend geslaagd Volks en kinderfeest plaats. A'an 's morgens 8 lot 's avonds hall' tien wisselden verschillende num mers elkander af en wal betreft de volks geest. kan niet anders gezegd worden, dan dal hij voortreffelijk was. Hansweerd. Tot buitengewoon opzichter bij 's Rijks werken door het kanaal van Zuid-Beveland alhier is aangesteld de heer Z. Oom. Hoedekenskerke. Ter viering van de „heugelijke gebeurtenis" heeft zich uit de burgerij alhier oen commissie gevormd. Zij bestaat uit dhrn. A. Harthoorn, voor zitter; A. Lindhout Sr.. J. Kolijn, de Putter, A. v. d. Durpel, A. den Dekker, D. Lindhout en Jobs. F.ckhardt, leden I'ij voldoende beschikking over geldmid delen, die zullen moeten v< rkregen worden door hel presentee-ren van een in feeken lijst, aan de ingezetenen, is het plan, behalve het geven van volksfeesten, ook de armen en de schoolkinderen te onthalen. Het feest zal Woensdag 12 Mei a. s. plaats hebben. Kapelle. De koolzaadvelden der ver schillende landbouwers zijn aangetast door een zeer schadelijk insect, zwarte beestjes, die de bloemknoppen doorkna gen. waardoor dezelve niet aan bloeien kunnen raken <>n bijgevolg groote schade aanrichten. Boschkapelle. Bij den landbouwer J. Atangnus heefl ©ene koe drie voldragen flinke kalveren ter w-crelil gebracht, alle springlevend. Ouden van dagen kunnen zich zoo'n geval niet herinneren. Vele personen komen een kijkje nemen. - Hier is weder een viel teraak afge tuigd en verkocht, zoodat 'er uit deze. gemeente nog slechts één dergelijk schip in de vaart is. Een tiental jaren geleden waren er nog minstens een twaalftal. Zoowel de verminderde opbrengst der vletterij als het meer en mc-er dichtslibben van hel Hellegat deden dit getal voort durend slinken en zoodoende dit middel van bestaan te niet gaan. Walsoorden. Deze week is vóoi- den R. K. Boerenbond een schip Chili gelost van ruim 2000 balen, vertegenwoordigend© ©en© waarde van ruim f 24000. Ook te Hulst moest voor den Bond een© belangrijk© hoeveelheid aankomen. Terneuzen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, besloot. Dinsdag- Die bank hebben wij ook! Eens regende lief, dal het goot. \liss Winter holde naar de veranda. Op eenigen afstand volgde haar hel Prinsesje: breed gerande, witte hoed, waar het water in straaltjes bij neerstroomde, bloote armpjes on beentjes, wit jurkje, nu strak tegen hel lijf geplakt. En het scheen nooit te zullen ophouden met regenen. Daar kreeg ons oudste dochtertje, zeven maanden ouder dan de Prinses, oen kos telijken inval. „Grootmoe, mag ik het Prinsesje mijn parapiulje leenen?" Het was een en-tout-cas van haar over leden andere grootmoeder. „We zullen het aan miss Winter vra gen", zei moeder, „kom maar mee!" Miss Winter vond hel verrukkelijk en nam hel regenschermpje in ontvangst. En wij koken door de gordijnen. Do kleine Prinses huppelde er vol blijd schap mee rond en stak het toen op. Aliss Winler nam het haar weer af en zei wat tot haar. En daar kwam ze aanhup pelen. Ze kon de deur niet open krijgen, maar moeder opende ze voor haar. Toen boog ze zich om moedor heen en gluurde in de gang, en nu ze daar onze oudste z'ag slaan, zei zo schalks: „Ik dank u wel voor hel mooie para piulje avond, in overeenstemming mei hel rap port der commissie, belast m it liet on derzoek naar de mogelijbeid lot het ver krijgen van ©en goedkoopier tarief voor huur van den grond, door den rijkswater- slaat voor opslagplaats beschikbaar ge steld, een verzoek te richten lol den Mi nister van Waterstaat, tol verlaging van het sedert Jan. 1.1. ingevoerde tarief, dat volgens de meest gunstige toepassing aan merkelijk honger is dan de som, die vroe ger door de spoorwegmaatschappij als ter- rcinhimr werd gevraagd, mi <1 kosten voor hel opslaan van mijnhout zou ver- hoogen met minstens 50 centimon per vailem. Wordt dit tarief gelian lhaaf.l of niet aanmerkelijk verzacht, tan kan de in voer van mijnhout aldaar in verband met de concurrentie van de havens 1' Gent en Brugge, waar aan den handel op zeer gemakkelijke voorwaard mi groote terrei nen ter beschikking wor l ui gast ©ld, zich niet handhaven. Dil zou Ie het reu ren zijn daar de invoer van mijnhout het gehoste jaar door aan velen werk verschaft, door hel sorteeren enz. van dat hout, dat in depot blijft liggen tegen d mi tij l dat de vaart op de Oostzee is gesloten en dan naar gelang de behc die voor de mijnen wordt uitgevoerd. Westdorpe. In de heden Donderdag ge houden raadsvergadering waren all leden met den secretaris aanwzig. lis voor zitter was wegens lichte ongesteldheid af wezig. Waarnemend voorzitter (te lieer D. B. van Acker. De notulen -I-er vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd. 1. Afedegedeeld werden: a. Kennisgeving van den heer L. Ro- merij, lat hij zijne benoeming lol bouw meester aanneemt. I». .Missive van Gel. Slaton mei goed gekeurd kohier van den Hoofd. Omslag voor 1909. c. Als voren houdende meded 'eling dat zij berusten in het Raa Ishssluit tol ver hooging van hel met I'98.37s subsidie aan hel Burg. Armbestuur van 1908 verleend. Worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Wordt aangeboden hel verslag door 11. en W. o]i Ie maken ingevolge art. 52 der Woningwet. 3. Het kohier der hondenbelasting voor 1909 wordt vastgesteld met 77 honden der eerst" klasse en 33 der l\\ 'ede lot ■een bedrag van 1187. J. Waar dhr. Commissaris der Koningin bezwaar maakt uil de ingezond ui op gaaf ©ene bene uniiig Ie ioen, wijl beide daarop vermelde b en herb u'giers zijn en één tevens vergunninghou I -r voor loge ment, wordt besloten «ui vernieuwde opgaaf in te zen ten van personen, ge negen om voor de benoeming lol zeiler in aanmerking te komen. Daarcp zullen worden geplaatst ite be i ui .1. 15. Geerinck en ('li. van Kaalst beiden woonachtig alhier. 5. Tol leden van het stembureau voor de Tweede Kamer worden benoemd do hoeren I'. van AVaes »n Chr. van Ilaalst; voor de gemeenteraad de hoeren I). It. van Acker en Del Inert en lol 4e lid de heer F. Ingels. Wegens huwelijk van d© tegenwoordige telefoniste wordt als zoodanig benoemd met ingang van 15 Juni e.k. de hoer J. van der Heyden. Hierna wordt de vergadering gesloten. De Commissaris der Koningin in aanmer king nemend, dat d» stemming en herstem ming der leden voor de Tweede Kamer zullen plaats hebben op 11 en 23 Juni en er geen voldoende zekerheid bestaat dat alle bussen uit de distrieten Oostburg, Honte- n i s s e en Zierikzee op tijd kunnen worden overgebracht, beeft bepaald, dat de zittingen der hoofdstembureaux zullen gehouden wor den in Oost burg op 12 en 24 Juni,'s mid dags 12 uur, en in Zierikzee en Hontenisse op 14 en 25 Juni, 's voormiddags 9 uur. In de week van 28 April tot en met 4 Mei 1909 zijn in Zeeland voorgekomen 4 gevallen van typhus en februs typhoïdea. waarvan 2 te kapelle, 1 te St. Philipsland en 1 le Rilland-Batb4 van roodvonk, waarvan 1 te Eede, 1 te Krabbendijke, 1 te St. Maartensdijk en 1 te Middelburg 9 van diphtberitis, waarvan 7 te Neuzen, 1 te Vlissingen en I te Westdorpe. kunnen wij u als een vertrouwd en zeer voordeelig adres aanbe velen bet FABRIEK VAN SPRINGMATRASSEN Arme kinderen. „De Grondwet" meldt: Vrouw Broos, die nog steeds in weer en wind mot hare kindertjes op het Marktplein to Roozendaal zat., is er eetr- gisternamiddag stil van door gegaan, haar kleinen aan hun lot overlatend. Niemand weet, waarheen zij is gegaan. De ontaarde moeder heefl zelfs haar zuigeling van drie maanden in den steak gelaten en liet arme wichl neem! nog gean fiasschenmelk. Vrouw IJ. heeft het kindje gevoed. Des avonds half negen zaten de kindertjes nog steeds buiten in do felle koude. I)© arme schapen zijn in het gesticht „St. Jozef" opgenomen. Op hel streek ja la Stadskanaal (Gr.) verblijft het gezin van den hellingkneeht 11. D. heden juist 4 weken onder den blooten hemel. Van Buinermond gekomen, waar man en vrouw ook reeds 7 gure dagen en nachten zonder woning waren, hebben ze nu sedert 5 volle weken niet. anders dan bij uitzondering in de open lucht doorgebracht, hesehui door eigen zeildoek, dat koud©, wind -mi regen door laat. Door een ouderpaar te llazerswoude werd in 't laatst der vorige week de tijding ont vangen dat bun kind in het ziekenhuis te Leiden overleden was. Maandag werd het lijkje door den vader naar huis gehaald. Maatregelen Voor de teraardebestelling werden genomen, toen eensklaps de droef heid in blijdschap werd veranderd. Er kwam namelijk bericht uit het ziekenhuis dat het kindje zoodanig hersteld was, dat het afgehaald kon worden Men stelle zich de verbazing en vreugde der ouders voor maar ook de opgewondenheid en de ver won tering van het omwonende publiek. Gelukkig was de vergissing nog gemakke lijk te herstellen; maar het had geen dag of twee later moeten wezen (L. D.j Te Rotterdam heeft een hevige gasont ploffing plaats gehad ten huize van een bewoner van den Coolsingel. De ontploffing had een geweldige uitwerking en werd tot ver in den omtrek gehoord. Plafonds wer den naar benedt n gedrukt en vloeren open gerukt, deuren sloegen uit hengsels, doch werden weer overeind gehouden door de opengereten vloeren. Aan de zijde van de Van Oldenbirneveldtstraat eu Kerklaan werden alle glasruiten vernield en vlogen de scherven tot aan de overzijde der straat. Zoo hevig was de schok, dat de pannen van het dak gerukt en door elkaar ge worpen werden. Een gelukkig vader. De leden van het Comité voorde Volks feesten, die Dinsdagavond bij de indruk wekkende betooging voor het paleis aan den Kneuterdijk in Den Haag, de eer hadden aan Z K. H. den Prins der Nederlanden te worden voorgesteld, kwamen zeer onder den indruk dat zij een gelukkig vader de hand mochten drukken Even voor Hij het koninklijk paleis verlaten had, had de Prins het aanvallige kind nog eens (link gekust, en hoe voorspoedig het Prinsesje aankwam, konden de heeren hegrijpen, toen Z K. H hun vertelde dat de kleine reeds 38 gram in gewicht was toegenomen Uit 's Gravenhage wordt aan de „Osser- vatore Romano" gemeld „Nauwelijks was de blijde gebeurtenis bekend, of aanstonds werd daarvan mededeeling gedaan aan den H. Vaileidie zijn gelukwensch zond bene vens den apostolisohen zegen. Ook Mgr. Giovannini. z oikgelastigde van den H Stoel, heeft uit den naam des Puusen aan onze regeering de meest hartelijke gelukwenschen aangeboden". De gelukwensch des Pausen behoorde tot een der allereerste, die door de Koninklijke familie werden ontvangen. Verstoorde feeststemming. Ter gelegenheid der feestviering naar aan leiding der bljjde gebeurtenis amuseerde men zich te Soest met het afschieten van donderbussen. Een dertienjarige jongen vond zulk een bus, die blijkbaar nog niet geheel was afgegaan. Hij sloop er mede naar een groepje kornuiten en toen het schieten door de vereeriiging „Soest vooruit" was afgeloopen weerklonk te midden van een groep kinderen eensklaps een knal. Men snelde toe en het bleek dat eeu der kinderen zich de hand uit elkaar had ge schoten. Twee vingers waren geheel weg geschoten en de drie andere waren voor een gedeelte weggeslagen. Een hijgeroepeu geneesheer legde hulp.erbaud en deed het ventje naar Utrecht vervoeren. Ongelukkige trouwdag. Een paartje te Soest zou gaan trouwen In een wagentje ging het van het huis der bruid op weg naar het stadhuis. Het paard had echter zulk eeu haast, dat het op hol sloeg eu de bruigom uit den wagen slingerde. Een hoofdwonde werd zijn deel. In de verte zag hij het hollende ros met ziju wagentje, waarin nog steeds zijn bruid, tegen een boom ophol'en. De wagen in flarden, de hruid ongedeerd. Wat het mannelijk gedeelte vau het bruidspaar betrett, met eeD doek oui bet hoofd, trouwde mep verder. Een geweldenaar. Te Loosduinen had de politie eeu dronken persoon in arrest gesteld. Toen de man zijn roes had uitgeslapen, wist hij de ijzeren deuren van zijn cel te verbuigen en er zich uit te wringen. In het wachtlokaal vernielde hij hierop alles, geen ruit bleef heel maar de ijzeren staven voor de venster.' waren niet los te werken. Toeri de chef-veldwachter eens naar hem kwam kijken en de deur o; ende ging hij dezen met een tafelpoot te lijf en wist daard-or te ontsnappen. Tot helen heeft men den geweldenaar i og niet te pakken gekregen. Koude nachten In Noord-Holland daalde Woensdag de temperatuur tot 3 graden Fahrenheit onder het vriespunt. De velden waren met een witte ijslaag bedekt. Op verschillende plaatsen zijn jonge runderen in de weide door verkleuming omgekomen. Kreeftvisscherij. Alen schrijft uil Zeeland aan het Aig. lid hl.Jaar op jaar neemt <1© kreeft visscherij in de Zeeuwsche Mtroomen, althans wat de Ooster-Schielde en haar zijtakken betreft, toe, en de besomming van liet geheele bedrijf wordt voor het pas afgeloopen jaar op f 12.000 geschat. Het bestuur der visscherijen heeft ge meend de noodige bepalingen in liet leven te moeten roepen om de visscherij te be schermen mi het. heeft voor 1909 liepaald dat. liet alleen geoorloofd zal zijn gedu rende het tijdvak l Mei tol 15 Juni 1909 on 1 Augustus tot 15 September d.a.v. met staande netten en kreeften- korven te visscheu en dan alleen met speciale vergunning, en zich bij hel plaatsen der netten te gedragen naar de aanwijzing van de opzieners der Vis- scherij-politie, terwijl gevangen zaad kreeften onmiddellijk weder in vrijheid moeten gesteld worden. Een schrede in de goede richting om de kreeftvisscherij nog beter tot haar recht In' doen komen, is dat een bekend handelaar uit 0stondé te lerseke een kucekerij heeft gevestigd onder deskun dige leiding, terwijl ook te Bergen-op- Zoom verlaten oesterputten voor eenzelfde doel zullen gebruikl worden. Hoewel nu de visschers, in het belang van het bedrijf, zich verstandig genoeg moesten tooncn om zich naar deze be palingen te gedragen, zijn er nu reeds overtredingen geconstateerd: reeds zijn, als vorige jaren, sommigen met het. vis-, sehen 'met kreoftonkorven begonnen, maar de visscherij-beambten hebben natuurlijk de overtreders direct bekeurd. Toch had den die visschers succeser werden tof 12 stuks per tij en per vaartuig gevangen, die f 1.50 per K.G. opbrachten. Er werd ook op één tij een zevental zaadkreeften bemachtigd, die evenwel weder over boord werden gezet. De visschers uil Texel, die feitelijk de kreeftvisscherij alhier hebben ingevoerd, door gebruik Ie maken van staande netten voor de rogvisseherij, maken zich steeds gereed om hier het. bedrijf na 1 Mei I kom mi uitoefenen. De connectie, die Zeeland met hel Noor den daardoor heeft verkregen, is nog ver hoogd door het naar Texel verzenden van zoog (Ml aam d<* planlncsUsrs, die daar „gezet" worden. Van 23"29 April worden van lerseke verzonden 260.000 leverbare oesters bij na uitsluitend naar Engeland. De prijzen waren imperialen f40 a f45 prima le soort f.32 ii f35; le soort. 80 85 K.G. 1'22 a f26; 2e soort (iO -65 K.G. f 18 ti f20: 3e soort 50 -55 K.G. f9 a 112. liet seizoen 1908—1909 kan over hel algemeen gunstig genoemd worden. Verder werden verzanden 540 K.G. mos selen i.Mi 6640 K.G. kreukels. De krevftenv angst gaat vrij voorspoe dig. Zij worden verkoeld tot f2 per K.G. Men meldt ons uit Zeeland: De garnalcnvangst schijnt op dezelfde hoogte te blijven, wisselende van 3 tot 5 mandjes per dag. terwijl de prijzen afwis selend zijn; er wordt f2 50 A f3 per mandje (30 KG) gemaakt. In de weer- visseherjjen op de Ooster-Schelde blijft de haring weg; ansjovis was eenigszins „ge- wakkerd". De prijs der haring bljjft door de geringe vangsten 2 a 3 cent per stuk. Er wordt Zuiderzee-haring aangevoerd op de aanliggende dorpen, die verkocht wordt a 1 cent per stuk. Van de roggen, zooge naamde „halve", wordt eer gemiddelde op brengst van 25 cent gemankt. De elft, die gevangen wordt in de weeren is klein, met geringer vangst dan vorige jaren. De prijzen er van wisselen tusschen 60 ct. en f 2,50 per stuk. Er wer-1 ook een enkele „herder" gevaDgen; heinen, griet, tongen geep wor den in zeer geringe hoeveelheid aange voerd. (N. R. C.) Middelburg. 6 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Tarwe en kroonerwten in een vaste stemming. Daar vele artikelen zijn opgeruimd, werd daar geen noteering meer van opgemaakt. De prijzen waren als volgt: Jarige Tarwe f 0— a f 0.- Nieuwe f 9 25 f 9.50 f 0. - 0 Wintergerst f 0— - 0 f 0.— - 0 Haver f 4.- - 4.25 Paardeboouen f 7.75 - 8.- Kroonerwten f 10 75 - 11.25 Tuinboonen f 0 0 Witte hoonen f 13 25 - 13.75 Ronde bruine boonen f 0 - 0.— Lange dito f - Alles per mud. Boter f0 45 a f0 55, part. f 0.55 p. 1I'3 kilo Eieren f 3 20; voor part. f3 50per 100 stuks. Vlissingen. 7 Mei 1909. Boter per kilo f060af0.Eieren per 100 stuks f3.80 f0.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 6