Nieuwe Zeeuwsche Courant bijvoegsel buitenland. binnenland uit zeeland. behoorende hij de van Zaterdag 24 April 1909. ITALI KI. De Paus en Frankrijk. Na de plechtigheid der zaligverklaring van Jtaune d'Arc hebben de Franschen natuurlijk een plechtige audiëntie gehad bij Z. H. den Paus, zooals ij reeds meldden. 31000 Franschen en al hun 60 Bis schoppen. Mgr Touchet, de strijdvaardige Bisschop van Orleans, hield een prachtige rede tot Z. H. den Pausdeze antwoordde onmid- delijk daarop in het Fratsch. Ik behoef, zeide de Heilige Vader, niet iu de geschiedenis terug te gaan, ik behoef niet te wijzen op deze heerlijke samenkomst van zoovele duizenden Franschen rond den H. Stoel, om to kunnen getuigen van de onwankelbare trouw der Fransche katho lieken. Deze is schitterend gebleken en heeft zich gehandhaafd ondanks welke otters ook gedurende de laatste jaren van ljjden en beproeving, welke de Fransche Kerk doormaakt. De Paus wekt de katholieken op en maant hen dringend aan de eenheid met den H Stoel te bewaren dat kan hun vaderland slechts ten goede komen. Want de gods dienst is de eenige waarborg voor de orde en den voorspoed der maatschappij, beider belangen zijn onaihankelijk met elkander verbonden. De H. Vader werpt verre weg den laster, die de trouwe kinderen der Kerk tot vijan den des vaderlands stempelt. Integendeel, de liefde tot het vaderland is Bterker naar mate zij is vereenigd in de liefde tot de Kerk. De Paus, voortgaande, zegt, dat de katholieke Kerk, leidster der zielen en koningin der harten, de wereld beheerscht, wijl zij de Bruid is van Jezus Christus en de bewaarster der Waarheid. Die zich ver zet tegen de Kerk, verzet zich tegen de waarheid. Maar de Paus kan niet in de liefde der katholieken aanbevelen een gouvernement, dat, door oorlog te voeren tegen de Waarheid, bet heiligste in den menscb beleedigt. Onder de kinderen der Kerk heeft het vaderland altijd de warmste verdedigers gevonden. De H. Vader wtnacht de katholieken geluk, die het wapeu van JeanDe d'Arc „Godsdienst en Vaderland'' hoog houden en den strijd hebben aanvaard in het open bare leven De rede des Pausen maakte diepen indruk. Z. H. de Paus was zeer geroerd en om helsde weenend een der FranBche Kardi nalen. De Paus en de aardbeving. Men schrijft uit Vincenza aan de „.Stampa Een dezer dagen had ik een onderhoud met den ingenieur, graaf Zileri dal Verme, die door den H. Vader met een belangrijke zending belast is in het gebied, dat door de aardbeving is bezocht. Ik heb er van geprofiteerd om uitvoerige inlichtingen te vragen aaDgaande het groote werk, dat hem is opgedragen. „Heeft de H. Vader," vroeg ik, „een commissie benoemd, die belast is met de administratie der millioenen, die hem zijn toegezonden voor de slachtoffers der groote aardbeving „Neen, neen! De H. Vader doet alles zelf. Eenige dagen geleden heeft hij mij alle registers laten zien Alles was door hem zelf geschreven. Toen ik daarover mjjn verwondering uitsprak, zei Z. H.: „Ik doe slechts mijn plicht. De katholieken der geheele wereld hebben het geld gezon den en tot de laatste centieme zal alles verdeeld worden onder mijn ongelukkige kinderen FR A NHKIJK Kinderstaking. De kinderen van de lagere school te Sepmeries, dat op ongeveer 12 KM van Valenciennes in het departement Avesnes ligt, vonden hun onderwijzer, die al over de vijftig is, te oud. Hij kon huns inziens niet meer voldoende onderricht in gymna stiek geven, en schoot zeer beslist te kort waar het sport en spel betrof. De veelbe lovende jongelui wilden daarom een anderen meester, en toen die niet kwam, gingen ze heel gewoon in staking. Aan de deur van de school werd gepost, net zooals de groote menschen doen, met het prachtig succes, dat de meester voor leege banken stond 1 Dit is nu de tweede kinderstaking, waar van in de afgeloopen drie weken de Fransche bladen gewag maken. Bet spreekwoord blijkt toch maar waar te zijn, dat de jongen piepen, zooals de ouden zingen Naderende Revolutie Aan een Fransche correspondentie aan liet „Handelsblad" is het volgende ontleend Naarmate de eerste Mei, de „feestdag van den arbeid", nadert, vermeerderen nog de teekenen van de steeds veldwinnende revolutionnaire speciaal anti-parlementaire, gezindheid waarop ik reeds wees bij gele genheid van de verbroederings-meeting van arbeiders en ambtenaren in bet „Hippo drome". Zoo leest men op het oogenblik op de muren van Parijs een beginselverklaring van de „Fédération révolutionnaire" een nieuwe bond, die eenigszins verwant is met de „Confederation Générale du Travail" doordat hare leiders tot het bestuur dier laatste instelling behooren Maar ze vormen er om zoo te zeggen de „uiterste linkerzijde" van, en vinden ze blijkbaar nog véél te gematigd Hoort hoe deze ultra rooden zich de „actie van het proletariaat" denken. De Fédération révolutionnaire beschouwt het doen beëindigen van de klasse-onder drukking als een volkomen noodzakelijken, een essentieelen stap op den weg die leidt naar het einddoelhet vormen van een maatschappij ontbloot van alle gezag. „Zij verzet zich tegen elk middel dat formeel in strijd is met dit doel, en dus tegen het parlementarisme dat noodlottig is voor de revolutionnaire actie. „Zij beveelt den kameraden aan den arbeiders zoowel als den ambtenaars deel te nemen aan de syndicale beweging en daarin slechts die vormen en uitingen van do directe actie te steunen (staking, boycot, anti-militarisme. anti-patriotisme, sabotage) die in zichzelf een revolutionnair karakter dragen. „Vijandig tegenover elke macht in banden van den Staat (leger, politie, gendarmerie, magistratuur) predikt zij het recht van den opstand zoowel van individuen als collec tiviteiten; zij wekt al hare leden op te strijden naar de mate van de omstandig heden en van hun temperament en met alle middelen (straatbetoogingen, dienstwei gering, gewelddadige onteigening, opstand) voor de algeheele vernietiging van de maat schappij die berust op kapitalisme en gezag. „Zij maakt tot den hare den Jrreet in dertijd door de Federatie van de Jura geuit „Arbeider, neem de machine! „Neem den gror.d, boer Inderdaad kalm en gematigd is, verge leken bij dezen oproep tot plundering en geweldpleging, het affiche waarin de C. G. T., de beruchte toch, de verbroedering van ambtenaren en arbeiders bejubelt. Het bestuur bepaalt zich ertoe nogmaals zijn vertrouwen uit te spreken „in de algemeene staking als middel tot het scheppen van een toestand die gunstig is voor het be machtigen van de productie- en ruilmidde len, om die iu dienst van allen te stellen en ze te doen werken ten voordeele van de geheele maatschappij, waardoor verkre gen zal worden de afschaffing van den loonarbeid, bron van alle onderdrukking en uitbuiting TURKIJE. De onderhandelingen. Het laat thans geen twijfel meer, of de jong Turken hebben gewonnen spel en hun eischen zullen, althans in hoofdzaak, inge willigd worden Het leger wordt, volgens de jongste berichten, buiten Konstantinopel gehouden, om onnoodige opwinding te voor komen. Het leger wacht buiten de hoofd stad den uitslag der onderhandelingen af, doch staat klaar om op het eerste teeken de stad binnen te rukken. Zoodra mocht bljjken, dat men te Konstantinopel niet van zins mocht zijn de hoofdschuldigen aan de jongste troebelen uit te leveren, zullen de troepen bevel krijgen de stad binnen te trekken en alle verraders levend of dood te pakken. Het moet reeds vast gesteld zjjn, wie de voornaamste schuldigen zijn. Nader wordt gemeld, dat reeds een voor- loopige schikking is getroffen op de volgende grondslagen Het grootste deel van het tegenwoordige garnizoen wordt weggezonden en vervangen door troepen uit'Saloniki. In de hoofdstad blijven verder 600 gen darmes uit Saloniki, die voor den veilig heidsdienst zargen. Alle troepen zullen een nieuwen eei afleggen. De regeering neemt de verantwoorde lijkheid op zich voor de onderwerping van het garnizoen. De vloot wordt voor oefendienst buiten de haven gezonden. Van een afzetting van den Sultan is ook volgens de jongste berichten, geen sprake. Beleg van Konstantinopel. De jong-Turksche troepen onder generaal Hoesni Hoesmin pasja beheerschen, door het bezetten van den halven kring van forten rondom Konstantinopel, de toegangen tot de stad. Treinen kunnen er niet meer doortrouwens bijna het geheele vervoer is in beslag genomen door de troepen die voortdurend aankomen, 't Heeft veel van een beleg en te Konstantinopel heerseht een sombere, gedrukte stemming. In een proclamatie tot het garnizoen van Konstantinopel heeft de leider, generaal Hoesni pasja verklaard, dat het tweede en derde legerkorps voor Konstantinopel aan gekomen zijn om de Grondwet voor de toekomst te verzekeren, rust en orde te herstellen en de aanstokers van het jongste oproer te straffen. De belegerende troepen eischen daarom, dat alle manschappen van liet garnizoen den Koran plechtig zullen bezweren, de bevelen hunner superieuren blind gehoorzamen en zich in het vervolg niet meer met de politiek inlaten. Zij moeten zich verbinden, zich tegen het herstel van alle officieren en onder-officieren op de plaatsen die zij vóór het oproer bezaten, niet te zullen verzetten Voorts verlangt de oproeping, dat de soldaten zich niet zullen mengen in de bestraffing der schul digen en dezer namen zullen aangeven. Wanneer deze eischen vervuld worden en het geheele garnizoen lijdelijk gehoorzaamt zal den manschappen geen kwaad worden gedaan. In een proclamatie aan de bevolking zegt Hoesni, dat de Macedonische troepen ge houden zijn om met alle verraders van het vaderland, die ontevreden zijn met de grondwet voorgoed af te rekenen. Alle maatregelen zijn getroffen om, gedurende de strafoefening, de openbare orde eu vei ligheid te bewaren, en wie niet bij het oproer betrokken was heeft niets te duchten. En de sultan? Do tallooze tegenstrijdige geruchten over zijn troonafstand en zijn vlucht zijn begrijpelijk. Maar hij zit nog altijd op Jildiz. Hij zal zich er wel weder uitredden rekent hij. Zoo zou hij niet rede neeren wanneer zijn medeplichtigheid aan den soldatenopstand gemakkelijk te bewijzen ware De houding der marine geeft aanleiding tot ongerustheid. Men zegt, dat een deel der matrozen de zijde van den Sultan heeft gekozen en een ander deel die van de troepen uit Saloniki. Een godeeite van de beman- der schepen trekt door de stad en begint allerlei ongeregeldheden. Men is in Stamboel ongerust. De blijde verwachting. Dezer dagen werd geschreven, dat Prins Hendrik, als de blijde gebeurtenis heeft plaats gehad, daarvan aan de Commissa rissen der Koningin in de provincies tele grafisch bericht zal doen toekomen. Dit is niet juist. De minister van binncn- landsche zaken heeft aan de Commissarissen der Koningin doen weten, dat hij de tele grafische mededeeling zal doen. Ook aan de burgemeesters der gemeenten van 10.000 zielen en daarboven wordt door den mi nister bericht geseind. De Commissarissen der Koningin zullen dan, op verzoek van den minister, de burgemeesters der overige gemeenten zoo spoedig mogelijk na de blijde gebeurtenis hebben te verwittigen. Dr. Roessingh bracht Woensdag vijfmaal een bezoek ten paleize. Hoever de belangstelling van het publiek in de ten Hove te verwachten blijde ge beurtenis gaat, bleek een dezer dagen toen een burgervrouwtje, voorzien van den noodigen mondvoorraad, een ganschen dag verbleef op de bank onder den voor het Koninklijk paleis staanden reuzen kastanje boom. Het aantal speciale correspondenten van buitenlandsche bladen is thans tot over de twintig gestegen, o. a. is ook sedert een paar dagen een Deenscb journalist in den Haag gelogeerd. Woensdagavond dineerde H. M. de Ko ningin-Moeder ten paleize, doch vertrok te ruim negen uur weer naar haar eigen woning. In eigen kring Onder dit kopje sckrjjft „Het Centrum": Waar twee katholieken tegenover elkan der staan het geval schijnt zich ook bij de a.s. verkiezingen weer te zullen voordoen is van veel beteekenis de beantwoording der vraag: naar welken kant de sympa thieën der tegenstanders gaan? Wanneer een der twee de voorkeur geniet van andersgezinden, van liberalen, wellicht van sociaal democraten is dit een waarschuwend teeken. De candidaat kan dan persoonlijk de beste bedoelingen hebben en trouw willen blijven aan zjjn partij indien onze tegenstanders zich voor bem in de bres stellen, hem naar voren dringen, bewijst zulks, dat zijn mededinger door hen meer geducht wordt. Deputatenvergadering der anti revolutionaire partij. In de groote zaal van Tivoli te Utrecht werd gister de deputaten-vergadering ge houden van de anti-revolutionaire partij Dr. A. Kuyper sprak een openings rede nit met den titel„Wij, Calvinisten". Na in zijn inleiding in het kort de staatkundige gebeurtenissen van 1905 geschetst te hebben, wees spr. er op, dat zijn partijgenooten ditmaal den uitslag van de stembus rustig kunnen afwachten. Zelfs wil ik aannemen, zeide spr., dat de liberalen nogmaals overwinnen. Maar wat hebben ze dan nog? ging hij voort. Laat ze hun e e n e stem meerderheid handhaven of zelfs nog twee zetels er bij winnen, wat anders is denkbaar, dan dat juist die tweede zegepraal bij de stembus hun politieke inzinking eerst recht zal voltooien Natuur lijk, we mogen hun overwinning niet wenschen, en we zullen het uiterste onzer kracht inspannen om hun de zegepraal te betwisten. Maar anders ja, ik aarzel niet het uit te spreken, zou niets hun zoo noodlottig zjjn, als een da capo van 1905 Dan toch eerst zou de volstrekte onmacht der liberalisten om het bewind te voeren, in recht helder licht treden. Ze hebben letterlijk niets meer om de massa der kiezers graag te maken. Want of ze al voor de miE-bedeelden tegen de aristocratie en tegen de meer gegoeden roepen, wat vat zouden de liberalisten daarmee op 't volk hebben, nu juist de grootste kapitalisten aan hun kant staan en onder anti revolutionairen en roomsch- katholieken het geroep voor een volks- minnend staatsbeleid steeds machtiger wordt? Zooals bet nu staat, is heel huu eens zoo machtige huishouding verstoord. Overgaande tot het eigenlijk deel zijner re Je, wees spr. op de moeilijke taak, die nu door de inzinking vau het liberalisme op rechts wordt gelegd. Spr. wees daarna uitvoerig op de moei lijkheden en bezwaren, welke een kabinet van rechts bij het besturen ontmoet en betoogde vervolgens, dat de anti revol. partij wel federatie gezocht heeft en deze haar nu ook bljjft toelachen, doch dat zjj fusie met alle beslistheid afgewezen heeft, wijl fusie met langzamen zelfmoord gelijk staat. Spr. drong er op aan scherp op toe te zien, dat bij gevormde coalitie de anti- revol. party het recht op een zelfstandig politiek bestaan niet verbeurt, waarna hij de antithese besprak. Hoe meer ge voor het bestaan van die anti these het oog sluit, zeide spr., hoe meer ge uw coalitie verzwakt. Maar dan ook omgekeerd: hoe scherper ge die antithese in het oog va', hoe vaster uw coalitie staan zal. Er is geen sprake van een stellen of uitvinden van die antithese. Onafhankelijk van wat eenig staatsman zon of welke groep ook oader het volk orakelde, bestaat die anti these, die de grondtegenstelling in ons leven vormt. Ze werkt op elk terrein en op elkon dag in de gewaarwording van 't hart, in het weefsel van ons denken, in onze antipathieën en sympathieën in geheel onze evensopvatting en in geheel onze beschouwing van het persoonlijk, het hui selijk, het sociaal en het staatkundig be staan. Ze bestaat iu onze wetenschap en in onze kunst, in onze jurisprudentie en in onze paedagogiek. Ze drong in alles door, uit alles perst ze naar twee kanten uit. Te zeggen dat het volk van Nederland één van zin en één van bedoelen is, ware niets dan sentimenteele fantasie. Eén, God zij lof. zijn we als 't om bet behoud en de eere van het vaderland gaat en als één man scharen we ons om het Huis van Oranje, maar in generale levensopvatting zijn we niet één maar onherroepelijk twee. Zoo is het hier, zoo is het in alle consti tutioneel levende staten, omdat wat in den boezem van het volk worstelt, in bet par lement opdoemt en voor den troon aan het woord komt. Die antithese spon niemand uit, noch is door iemand verzonnen. Die antithese is er, ze bestaat en beheerscht geheel ons leven. Alleen maar soms hult ze zich op zettelijk in zoo dichte nevelen, dat de meesten ze niet zien, tot straks weer het zonlicht doorbreekt en een ieder weer ziet, hoe deze rota der ergernis vlak voor ons nog altoos dwars over onzen levensweg ligt. Juist jdaarora poogden steeds de libera listen het bestaan van die antithese te loochenen, omdat ze weten, hoe het klaar besef er van zich bij de massa van bet volk altoos tegen ben keert. Vandaar hun bitterheid tegen de calvinisten en hun bitterheid ook in 1905, omdat onzerzijds steeds het oog van het volk voor het bestaan van die antithese geopend werd en dat heette dan tweedracht zaaien onder het volk. Maar zoo is het niet. Als men['ons van de overzjj toeroept: hoe kunt gjj, die u christenen noemt, en immers fden) vrede moest zoeken, voor zulk een antithese opkomen? dan ligt het ant woord gereed, dat wie zoo vraagt den Christus [nooit gekend heeft en vreemdeling is in de Heilige Schrift. Maar dit staat vast: wie onder ons uit innige varkleefdheid den Christus beleidt, hij mag geen ander standpunt innemen, dan waarop de Christus zelf ons plaatste, en wie van de overzjjde ons den eisch stelt, dat we voor de anti these het oog zullen sluiten, vergrijpt zich aan onze consciëntie, door feiteljjk van ons te vergen, dat we zullen loochenen, wat de Christus ous met zoo ontzettenden ernst heeft ingeprent. Vrees da ar om nooit vooreen duurzaam uiteenvallen der co a lit ie. Al werd ze straks tijdeljjk los gewrikt, altoos zal ze uit natuurlijke aan drift haar kracht herwinnen, en hoe voller nadruk ge op die antithese legt, des te vaster zal ze inwortelen. Bij tal van afge legen vraagstukken naoogt ge gedeeld staan, zoodra deze antithese trilt, huivert de zenuw in uw gevoel van zelf op. Die [antithese is van de coalitie het cement. Wie haar om nevelt of verzwakt, verzwakt tegeljjk het saamwerken dor Christelijke partijen. Goes. In de jongste vergadering van den „Hond vain antirevolutionaire germeien- teraadslieden" is onder anderen als be-1" st.uuïslid herkozen de heer A.'S. J. Dek ker,alhier. Zee u w schje Maa ts e h a p p ij van L and b ou w. Middelburg. Onder leiding van den heer ■I. J. van Weel werd gister de voorjaars vergadering van 'I hoofdbestuur gehou den. Afwezig wegens ziekte zijn de voorz. en vice-voorz., de heeren mr. P. C. ,1. Hennequin en C. Wagtho. Ingekomen is een schrijven van den voorzitter, waarin hij mededeelt,: tenge volge van t ongeval dat hem getroffen heeft, zijn functie als- voorzitter te moe ten neerleggen. Hij betreur! zeier hiertoe te moeien, overgaan, omdat hij met zoo veel genoegen zijne betrekking heeft kun nen waarnemen. Als bewijs van sympa- thie voor de Maatschappij stelt, de beer Hennequin jaarlijks f 100 beschikbaar voor de boekerij van de oud-teerlingen, van «le wintercursussen. Op voorstel van den heer van Weel werd de heer Hennequin onder luid ap plaus benoemd lol. eenvlid. Van deze be noeming werd hem (elegrafisch bericht gezonden, tevens dank betuigd voor alles wat de afgetreden voorzitter voor de Maatschappij heeft, gedaan. Omtrent, het aanstellen van een assis- teni-zuivelconsulent is een briefwisseling gevoerd met het bestuur van. 't N. Rund- vees:fi}.rahoek aüd. Zeeland en met den diregjeiif-generaal van den Landbouw. Tot cejjig' resultaat voerde die briefwisseling lot heden niet. Aan de regeering was gevraagd een subsidie van f 1000. Bepaald werd, dat van 7 tol 9 of van 8 lot 10 Junij,,te Kruiningien zullen worden gehouden de algemeene vergade ring en de tentoonstelling. Mr. H. P. L. C. de Kruylf te Amster dam zal worden: uitgenoodigd op de al gemeene vergadering de vrijwillige onder linge landbouwoïigevaltenvérzebering te bespreken. De secretaris ide heer G. A. Vorstenman va,n Oyen, zal een inleiding houden over bet arbeidscontract, en den landbouw, terwijl de zuivelconsulent ook een lezing toezegde. Hierna kwam het voorstel aan de orde om toe te treden lot de Koninklijke Neder- landsehe Landbouwvereeniging. Na eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. Vervolgens haid een bespreking plaats over de .toetreding tot bet. Permanent Co mité voor de voorbereiding earner onder linge landbouwongevallen,verzekering. De voorzitter gelooft, jdat aansluiting zeer goed zal zijn. Het zal worden een© verzekering, die over het geheele land zal werken. Besloten werd, dat het dagalijksch be stuur de ontworpen statuien zal bestu- deeren «m naar bevind van zaken zal beslissen. De regeling van de uitzending van twee onderwijzeressen naar Belgische huishoud scholen werd overgelaten aan den .secre taris. De bedoeling is ©an Roomsch-Ka- tholieke en een Protestantscbe onderwij zeres deze beurs aan lie bieden. Na een korte pauze kwam de benoe ming van oen voorzitter aan de orde. Op mr. H. C. Moolcnburgh, burgemeester van Zierikzee, werden 19 stemmen uit gebracht, op den heer Hanke, Wilbelmina- polder, één stem. Hoewel de heer Moolenburgh verklaarde vele bezwaren te hebben om deze benoe ming aan te nemen1, zwichtte hij ten slotte voor de motieven door velschillend© leden aangevoerd. In plaats .van dein vice-voorzitter, dia zeer ernstig ongesteld is, ward tot tijdje lijken ondervoorzitter aangewezen de heer .1. H. 0. Domiiiicus te- Kruiningen. In beginsel werd besloten drie 2-jarige cursussen in hoefbeslag te openen. Da regeering zal hiervoor' subsidie verstrek ken. De uitvoering werd overgelaten aan 't bestuur. Aan de Oostelijk Zeeuwsch-Vlaander- sche concours-hippiquie-vereeniging werd f.50 subsidie toegezegd. Voorgesteld wordt, bij de a. s. paanden- keuringen 20 prijzen van f 100 en een zilveren medaille beschikbaar te stellen voor de merriën van 4 tot 8 jaar, en 10 prijzen van f 75 en een zilveren me daille voor de 3-jarige merriën. Aange nomen. Aan het verzoek van de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier om adhesie aan een adres aan de Tweede Kamer om het wetsontwerp ter droogmaking der Zuider zee spoedig aan te nemen, werd niet voldaan, omdat mén meende dat men de zaak niet voldoende kon overzien. D© heer Dixhoorn bepleitte aanneming, omdat er gebrek aan land is. Hierna werd de vergadering gesloten. Eén blinde dame te dezer stede heeft aan H. M. de Koningin gezonden oen paar gebreide schoentjes, bestemd voor het te verwachten Koningskind. De dame, die deze schoentjes zelf vervaar digd heeft, mocht van H. M. een hoogst vriendelijk schrijven terug ontvangen. Vlissingen. De roeiers van hét Belgisch loodswezen alhier E. Lecluijste en F. Vercnooke zijn te Ostendo geslaagdde, «stei voor het examen van luitenant tier kustvaart en de tweede voor het diploma van schipper ter vïsscherij. Op den avond vain de blijde gebeur tenis- zal door de muziekgezelschappen „St. Caccilia", Ons Genoegen" on „Oefe ning na arbeid" een wandeling met fak kellicht. door de stad worden gemaakt, waaraan yok do zangvereeniging „Door Oefening-Inspanning" zal deelnemen. De verschillende gezelschappen zullen him vaandels «n banieren in de stoet meden© men. Het bestuur van de Belgische lood- sensocioteit. alhier heeft, 't volgende adres aan Burg. en Weth. gezonden: „Geeft met verschulidigdem teerbied te kennen het bestuur van de Belgische Lood- sensocieteitdat het. hun gebleken is, dat «le voorgevel van café Bos vooruit zal worden gebracht, hetwelk' tengevolge zal hebben, «lat voor de loodsen het uitzicht op' d© rivier ple Schelde iu hooge mate wordt belemmerd of ontnomen, heigeen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 5