GEMENGD NIEUWS. 0 N D E R W IJ S. Marktberichten. en rende huiswaarts, de geladen kar ach ter zich slepende. Hel beest holde steeds harder, doordat nu en dan de stut van do kar legen zijne achterpoolen sloeg. In zijn vaart hotste het voertuig tegen een stilstaande poelierskar, die eenige schade opliep, doch waf erger was, liet beest holde ipein begrafenisstoet achter op, die zoo snel mogelijk een goed heen komen moest zoeken. Een flink persoon wist nu nog juist hij lijds het hollende dier Ie grijpen en tot slaan te brengen, en gelukkig, want door het geweld en leven waren de paarden, die voor den lijkwagen liepen, zeer onrustig geworden, en moeilijk meer in bedwang ie houden. Hij kon. besluit zijn benoemd tol dijk graaf: van den Zuid-KraaieTlpolder M. J. van N ie u w e n hu ij zenIe 's H e o tr Arondskerke; van den Eersten Bath- polder W. Koning Wz. te Ri IIand- Ba th; van den Tweeden Bathpolder de zelfde. Men schrijft uit Zeeuwseh-V laan- deren 0. D. aan de „N. R. Ot": Reeds vroeger hebben wij al een en ander meegedeeld over de betrachte Klam persbende, die verleden jaar onze grens streken onveilig maakte en o. a. bij een landbouwer onder die gemeente Axel I' 4000 ontvreemdde, nadat de dieven den eigenaar hadden vastgebonden. Het onder zoek omtrent deze zaak en andere zaken der bende wordt door de Belgische, ju stitie, geholpen door de Nederlandsche, steeds voortgezet. Deze week zijn door de raadkamer van Gent de aanhoudings mandaten tegen de verdachten, die in de gevangenis Ie Gent opgesloten zitten, be krachtigd. De Belgische justitie is er in mogen gelukken weer een lid der bende, die nog steeds voortvluchtig was, in handen te krijgen. Het. is eien zekere F. 'Woensdag is het parket van Dcndermonde met den verdachte op De Ituyter geweest, een kwartier van da Nederlandsche grens. Daar heeft de bende indertijd leelijk huisgehouden. Bij de landbouwers, de ge broeders De Bock, hebben zij op een nacht het geheel e huis doorsnuffeld, ja zelfs den vloer van den kelder opgebroken, nadat zij da eigenaars gebonden en mis handeld hadden. Een der eigenaars is later, naar men wil ten gevolge der mis handeling, overleden. F. werd verdacht bij dien diefstal en die mishandelingen tegenwoordig geweest tie zijn. Vandaar het gerechtelijk onderzoek. Naar wij vernemen heeft F. alles bekend. Binnenkort zal de zaak naar de openbare teroch(zetting ver wezen worden. In de week van 7 tot. en met. 13 April 1909 zijn in Zeeland voorgekomen 10 gevallen van roodvonk, waarvan 1 te St. Annaland, 1 te Bede, 1 te Hoofdplaat, 1 te Kruiningen, 2 Ie Middelburg, 3 te Vlissingenen 1 Ie Wolfaartsdijk; 12 van diphtheritis, waarvan 4 Ie Kerkwerve, 3 te Neuzen, 1 te Stoppeldijk, 1 te Vlis singen en 3 te Zierikzee. Te Dalen werd een boerenknecht, die zich Paaschmaandng inel zijn vrienden in de herberg vermaakte door een arbei der uit de buurt, welke pas als Indisch soldaat had dienst genomen, onverhoeds met oen mes in 't gelaat, zoodanig gpsne- den, dat zijn toestand zorgelijk is. De Hader, die reeds des morgens gezegd had, een boerenjongen te zullen slachten, is in arresl. Op het. nogenblik, dat een bewoner van een perceel aan do Vijzel gracht te Amsterdam, den sleutel in het slot van de voordeur zijner woning wil de steken, zakte hij ineen en was een lijk. - Te Zuidwolde (Dr.) is een dochtertje van den lieer S. onopgemerkt te water geraakt ien verdronken. Door de duis ternis misleid is de 21-jarige .1. II. D. van Goevordenveld hij lie Krim m hel kanaal aldaar geraakt en daaruit teven- loos opgehaald. Te Groesbeek wer den in een gezin gistermorgen twee kin deren, oud (i en 1 jaar, die den vorigen avond gezond en wel Ier ruste waren gegaan, dood in hun bedje gevonden. Een dame te IJmuiden geraakt in brand door hel, omverloopon met haar kleed van een brandend petroleumstel. Haar man wierp haar in den regenbak en doofde zoo de vlammen. Toc.h had de vrouw vreeselijke brandwonden opgeloo'- pen. In de Kinkers!raat Ie Amster dam heeft gister eau grondwerker, zekere Mol, in oen twist de vrouw, met wie hij leefde, een ernstige halswonde toe gebracht. Opname in het gasthuis was noodzakelijk. De dader is gearresteerd Gistermiddag is hij Kromvoort een Irein in gebruik bij de werkzaamheden aan lnot Drongelensche Kanaal, gederail leerd. Een persoon werd onmiddellijk ge dood twee anderen werden levensgevaar lijk en een lichl gewond. De gewonden werden naar hel Gasthuis te Waalwijk overgebracht. Nabij het station Twello is een arbeider tussclien twee lorries ge raakt, waarbij beide heenen gebroken werden. In de Rozemarijnslraal. te 'sGravenhage is een knaapje van onge veer 4 jaren door een vrachtwagen over reden en gedood. Naar men meldt, is de oesterput der firma Kakeheeke te Bergen op Zoom on derhands verkocht aan de hecien Vrins en Keuss aldaar, om daarin •oen kreeft m- leell Ie beginnen. Schandelijke s t r ij d vv ij s Aan sommige Katholieken iu Eindhoven en om geving werd deze week per post toege zonden de volgende gedrukte circulaire: A M. D. G Faticaan, 3 April 1909 Aan de geloovige Christenen van het diocees wordt iu afwijking van vroegere krachtige vertogen meegedeeld, dat zij die de Voorvechter of de Eendracht nog lezen gelegenheid zal gegeven worden hun Pa sehen te houden zonder deelacht g te worden het heilig schuifie. Zondag 18 April zal, om onze kudde niet te veel te doen vei kleinen, vóór de Parochiekerk iu een speciaal daarvoor ingerichte tent ge tegenheid bestaan zich als nog van hunne duode zonden te zuiveren het entree om in dit heiligdom weer als kind der Heilige Kerk ie worden aangenomen is gelijs aan 3 maal het zuivelgeld in ons bisdom De gelooviger. worden ernstig aangemaand van deze gelegenheid tot redding hunner diepgezonken ziel druk gebruik te maken en in den vervolge zich aan geen der bovengenoemde blaadjes meer te bezondi gen, zullende zij alsdan als voorgoed ver loren moeten worden beschouwd voor onze moeder de Heilige Kerk. Deze eene gelegenheid wordt LI per soonlijk gegeven omdat wij U beschouwen als zijnde een ontwikkeld en een met veel gezond verstand begaafd persoon. De min der ontwikkelden en zij, die blindelings vertrouwen in onze oprechte bedoelingen blijven stellen, zijn van dit privilegie, zooals steeds, uitgesloten. Amen. Volgens de „Eindhovensclie Ct." komt dit schandelijk pamflet van socialistische zijde. Gefantaseerde diefstal. Het door Ue politie te Dordrecht ingesteld on derzoek aangaande een brutalen diefstal, die in deu nacht van Zaterdag op Zondag j.l. in den stal der villa van den heer D. N J-iOtsy aan de Wijnstraat aldaar zou zijn gepleegd, heeft een zeer onvem acht resultaat opgeleverd Reeds terstond bleek, dat zich verschillende omstandigheden had den. voorgedaaD, welke het door den huis bewaarder C. L. gedane verhaal van het gebeurde hoogst twijfelachtig maakten en hoe verder men daarop inging, hoe on waarschijnlijker dat werd Donderdagavond heeft de politie den huisbewaarder daarom nog eens in verhoor genomen en hem zoo duidelijk op het leugenachtige zijner voor stelling gewezen, dat hij ten slotte door de mand is gevallen en bekend heelt het gansche verhaal te hebben verzonnen. De in den tuin teruggevonden zoogenaamd ge stolen goederen had hij zelf daar neerge worpen, de schoten heeft hij zelf gelost, enz. Waarom hij dat alles verzonnen heeft, kon hij niet met juistheid zeggen. Natuurlijk zal hjj echter de onaangename gevolgen zijner valsche aangifte ondervinden, want ook die is bij de wet strafbaar gesteld. Te Exloërmond is, naar men zegt, door het gebruik van te veel sterken drank, een 21-jarige jongeling J. K„ in het kanaal geraakt Een paar kameraden hielpen hem in een oogenhlik er weder uit, doch reeds te laat. Per r g t u i g Gisternacht werd de woning „Damzicht" te Voorburg, bewoond door den heer De K., een bejaard man, bezocht door zes inbrekers, die per rijtuig arriveerden. Zjj poogden eerst het slot der deur te forceeren; toen dit niet lukte, tracht ten zij een ruit uit te snijden in de slaapkamer van den bewoner. Deze ontwaakte en vroeg wat er aan de hand was. De ongenoode gasten eischten geld. „Ik zal het halen", zeide De K., die zich Daar boven begaf en daar de bel ging luiden. Natuurlijk kwamen er nu buren opdagen, terwijl de inbrekers het hazenpad kozen. Op een effectenkantoor te's Gravenkage is dooi een Rotterdamschen inspecteur van politie gearresteerd een oud-notaris uit Driebergen, in wiens bezit gevonden werden een vijftal obligation, nominaal groot f 5000, afkomstig van een diefstal, in het laatst van December 1907 ten huize van een juffrouw aan den Lagen Oostzeedijk, te Rotterdam, gepleegd. De oud notaris is ter beschikking der justitie naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. Om één kwajongen. De directie der Goudsche Machinale Garenspinnerij te Gouda heeft 20 jongens ontslagen, omdat een van hen een kraan van een stoom machine had dichtgedraaid, waardoor deze niet meer van olie werd voorzien en het bedrijf gedurende korten tjjd moest worden stop gezet. Omdat niemand den dader wilde noemen, werden allen ontslagen. Baldadigheden. Gisterenmiddag heeft een bende van 35 jongens een leeg staand buis achter in de Poortstraat, te Utrecht, geplunderd. Zij zijn daartoe een sloot overgesprongen, welke achter de Poortstraat loopt langs het weiland van de Veeartsenijschoool, tegenover de Blijen- hurgkade, van welk weiland zij den achter kant van 't bewuste huis wisten te bereiken. De jongens sloegen de ruiten stuk, klommen naar binnen en vernielden deuren, paDeelen enz. De politie stelt een onderzoek in. F,on haas in de straat. Eergistelr- voonniddag kwamen eenige soldalen, tam boers en honen blazers van de richting Kijk in de Pol onder voel lawaai de ('oehoorn- slraat te Bergen op Zoom ingestormd, een dier achternazi tiend, dat <te straat- bewoners eerst voor een rat hielden. Toen liet. echter vermoeid van hel najagen, ge vangen was, bleek hel. een jonge haas te zijn, die uit den polder verdwaald, Kijk in de Pof was opgerend en vandaar was nagejaagd. Een der militairen liet. hel knaagdier in zijn ransel stoppen zeker om er op de „kamer" nog wal pleizier van te lieblxm. Zigeuners te Ro 11ierdam. Onge veer 40 zigeuners, mannen, vrouwen en kinderen, komende van Antwerpen, heb- ben op een slok grond, gelegen in de Tijlingerslraal, hoek Boekhorststraat, Ie Botterdam, zeven tenten opgeslagen. Dn manuien oefenen hel beroep van koper slager uil. De Msb. vertelt hierover nog: Weusclil. men hun kamp te bezoeken dan zijn zij uiterst voorkomend en daar de mee.stieo een patois spreken, treedt een of ander der hoofdmannen voor en vraagt vriendelijk in welke (aal u mol hem wenscht te con versoenen, en hel moet ge zegd, dal deze hoeren zich in de moderne talon gemakkelijk wieten uil te drukken en zich op eenie galante wijze van hunne laak kwijten. Overigens behoort het niet lol de zeldzaamheden, dal zich voorname bannelingen of andere wei-onderlegde ver- slootelingon der maatschappij bij hen aan sluiten. Zij beweren in het bezit te zijn van een f 30.000 en voeden het plan twee maanden Ie blijven wonen op het voor f 40 ge huurde stuk land. De huur is aangegaan met opzegtermijn van 2 maal 24 uur, in dien de grond kan worden verkocht. De politie wenscht hiervan gebruik te ma ken en de verdachte bende langs dan gekomen weg het land uil te drijven. De troep is in lal van keurige poses gekiekt door fotografen van allerlei go- illustreerde tijdschriften en ook voor deze heeren zijn zij uiterst voorkomend, nemen de gewensehle houding aan en ontplooien zelfs gedeeltelijk hun tenten, om hot in terieur van de woning in. al haar schilder achtigheid Ie doen uitkomen. Voor den hond. Dinsdagmorgen tegen 8 uur is te Rijsenburg een ongeval voorgekomen, dat nog in trekkeliji: goef is afgeloopen. Iemand uit Amsterdam was eenige dagen geleden op zijn villa te Rijsen- lmrg aangekomen om zooals gewoonlijk daar met zijn familie de zomermaanden door te brengen. Een doove hond dreigde onder de Ooster Stoomtram te geraken de man dit ziende wilde het dier reddeD, doch viel daarbij zelts tussohen de rails terwijl de tram in volle vaart naderde. Hjj had nog de tegenwoordigheid van geest zich eenklaps om te draaien waardoor zijn beenen buiten de rails ge raakten, doch lijj kreeg een hevigen stoot van de locomotief tegen hoofd en schouder, waardoor vooral aan het hoofd een gapende wonde ontstond. De gewonde bleef eenige oogenblikken bewusteloos liggen, doch kon later, gesteund door een paar voorbijgangers, naar zijn woning gaan, alwaar terstond geneeskundige hulp werd ingeroepen van den heer Groot, arts te Driebergen, die de verwondingen niet levensgevaarlijk achtte. Woensdagmiddag begaf zich de kanton rechter te Almeloo, vergezeld van vijf maréchaussées, drie gemeente- en twee onbezoldigde rijksveldwachters, naar het dorpje Enter, ten einde eene woning, die voor anderhalf jaar reeds onbewoonbaar was verklaard, doch die de bewoners Diet wilden verlaten, te ontruimen en te ver zegelen. Aan bedoelde woning gekomen, stuitte de rechterlijke macht op hevig verzet. De vrouw, welke alleen thuis was (haar inau was naar een naburige markt) ging als een furie te keer. greep een groot broodmes en bedreigde ieder die de woning dorst binnengaan. In een oogenblik waren meer dan tweehonderd dorpelingen samen gestroomd. Razende en tierende spoorden ze de vrouw tot verzet aan en begonnen op de rechterlijke macht aan te dringen. Nu gaf de kantonrechter bevel de vrouw zoolang in het cachot op te bergeD, tot de woning ontruimd was. Dit gebeurde, doch het werkte op de woedende menigte als olie in het vuur. De politie sommeerde uiteen te gaan, niets hielp. Eindelijk wer den de revolvers eenige malen in de lucht afgeschoten velen zochten een goed heen komen en de ontruiming kon geschieden. Buiten op het erf werden door de politie een paar hokken getimmerd, waarin de koeien, varkens en kippen werden opge sloten. Na het gebouw verzegeld te hebben, werd de opgesloten vrouw weer in vrij heid gesteld. 0 n v c r b e t e r 1 ij k e i n Ivr c k ie r. Men meldt uit Rijs sou Voor eenige jaren werd hier bij den heer K. ingebroken door zekeren T. L., metselaar van beroep en bijgenaamd ,,'t rooie keulljen", waarvoor deze tot l'/3 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Eergisteren werd de politie gewaar schuwd, dat L. weer in de stad was ge zien. Een dor nachtwakers verschool zich daarom 's nachts in den tuin van den heer K. Omstreeks 2 uur hoorde hij hot grint knarsen en jawel 1 daar kwam sinjeur aan. F.ersl poogde hij hel kelder venster Ie forceeren, doch dil was door stevige ijzeren tralies beschermd. Daarna brak hij hel schuurtje open, slak licht aan en inspecteerde den inventaris. Nu achtte de nachtwaker het juiste oogenblik gekomen. Met een paar sprongen was hij iu het schuurtje en pakte den inbreker bij de keel. Er ontstond een worsteling, doch eindelijk gelukte hel den nachtwaker, zijn arrestant op straat te krijgen. Na oen sein op den alarmhoora, kwam een collega-nachtwachter lie hulp en niet ver eende krachten gelukte hef den man voor loopig in hol arrestantenlokaal op te slui ten. O]) zijn aanwijzen heeft de politie achter een boschje iu de Mors oen zak mei gereedschap gevonden. Treurig ongeluk. Dinsdag had in de Groolo Gevierslraal. te Meppol een diep treurig ongeluk plaats. Het paatd van den koopman 11. X„ aldaar, gespannen voor oen wagen, sloieg op hol. Een sportkar- relje, waarin een 2-jarig meisje gezeten was, dal mol hare ouders uil Zwolle bij haar grootvader, den lieer \Y. v. 11., lo geerde, geraakte eronder, mei hel gevolg, dat hel werd gedood. Iemand, die nog een poging lol redding deed, geraakte ook met den voel onder den wagon on brak daarbij dal lichaamsdeel. Bij veriticatie der hoeken op het reëx- peditiekantoor der tirma Oh. Wauipiez, uit Brussel, te Roozendaal aldaar gehonden, bleken dat er onregelmatigheden zijn ge schied. Er werd geconstateerd, dat er een groot bedrag is verduisterd. De chef van het kantoor, do heer P. S., heeft zich bij de justitie te Breda aaugemeld. Naar uien vernam zou er een bedrag van ongeveer f35,ODD verduisterd zijn. 't Geschiedde te \Y inschoten! Een verlofhomter aldaar werd onlangs voor het kant ongerecht veroordeeld we gens het in kleinen voorraad ten ver koop aanwezig hebben van sterken drank in zijn woning, lol een geldboete, te ver vangen door heehtenisstraf. De boete werd betaald en de verlof- houder kreeg dezer dagen bericht, dat. hij de voorheen, iu beslag genomen l'les sehen mei sterken drank van de griffie van het kantongerecht kon halen. De man haalde de verzegelde flesschen en ging er mee naar huis, om ze op do boven woning voorloopig een plaatsje te geven. Niet meer, dal hij de trap opgaat, wordt hij door twee politiemannen, die juist, het verloflokaal zijn binnengetreden, staan de gehouden en andermaal.... bekeurd we gens hel in kleinen voorraad ten ver koop aanwezig hebben van sterken drank in een verloflokaal. De nog verzegelde flesschen spiritualia zijn andermaal op de griffie gedeponeerd. Te Cameroon bij Southend (Engeland) is Zaterdag zekere Pettingale overleden, nagenoeg 106 jaar oud, in 't bezit van al zijn vermogens. Weinige jaren geleden werkte hij nog op het land. Bij Dummanway in Ierland (Cork) overleed denzelfden dag een vrouw, Cahalane, die 110 moet geweest zijn. Zij was Vrijdagavond gezond en wel naar bed gegaan en werd 's ochtends dood gevonden. Haar man was 108 jaar geworden. Maandag is te New York een jongen van 19 jaar. zekere Bernard Carlin, geëlec- trocuteerd. Bij de terechtstelling deed zich een incident voor. Toen de jongen iu den stoel was geplaatst en de stroom werd gesloten gebeurde niets. De ter dood veroordeelde bleef kalm en gelaten zitten rondkijkenmaar geen spoor van pijn of doodsstrijd vertoonde zich op zijn gelaat. De geestelijke, die overluid aan het bidden was, staakte zijn gebed. De stroom werd toen verbroken en weer aangezet, de gees telijke begon opnieuw met zijn gebed maar weer bleef Carlin onbewogen zitten Toen werd de electricien geroepen en deze vond snel de verklaring Er was iets defect aan de geteiddraden. Snel werd het euvel ver holpen en ten derde inale werd stroom ge geven, ditmaal met het beoogde gevolg Te Landshut sprong gisteren de acro baat Ricardo Tip, na zich handen en voeten te hebben laten vastbinden, van de Luit- poldbrug in de Isar. Hij wist zich ditmaal niet gauw genoeg los te werken en verdronk. In het Rhonddo-dal in Wales zijn bij een noodlottigen brand vijf menschen omgekomen. Het vuur brak uit in den nacht in een door twee gezinnen bewoond huis, terwijl allen in diepen slaap waren. Een vrouw werd wakker door den rook, die iu de slaapkamer drong. Haar man sprong het bed uit, maar kon de trap niet meer bereiken. Hij liet zich toen langs de gootpijp naar beneden glijden. De vrouw trachtte nog haar kind te redden, maar raakte door den rook bedwelmd. Beiden kwamen in de vlammen om, met drie kin deren uit het tweede gezin, die ook niet gered konden worden. De beide aangren zende woningen brandden inede af; maar de bewoners daarvan konden zich redden. Afgrijselijke misdaad. Te Buy- singer (België)beeft een beruchte sl.ra.K- bandiel, Jefke Wenderieks. een oude vromv en haar neef vermoord. Hij was door bet dak ingebroken en doodde de vrouw op haar bed met messteken. De neef, een robusle jongen van 18 jaar, die in een naburig vertrek sliep, ont waakte en ging niet den moordenaar een verwoed gevecht aan. Ofschoon hij 30 messteken ontving, had hij nog de kracht zich al vechtende naar de voordeur te begeven en deze te openen. Toen nam de moordenaar de vlucht. Later ging bij zich hij lile politie aangeven. De jongen is aan de bekomen wonden overleden na- dal hij de toedracht van Jeu overval en den moord zijner tante had medege deeld. In den l.ondenseheii dierentuin is oen groide schildpad gestorven, die 250 jaren oud was. Daar is er nu nog een die 200 jaren telt. Middelburg. Acte examens lager onder wijs. Geëxamineerd 8 heeren, geslaagd .1. Heiji, Al. .1. F. Ilestiiig, F. A. Hosondaal en li v. Hutten, allen te Middelburg; .1. 1'. l'nulussic, Ie Th o leli, en P. v. d. Klooster (e Oud-V ossemeer. G. IVnnings, .1. .1. A. Slolk, .1. IJzerman en I'. de Grool, allen te Middelburg; 1 Quakkelaar te St. Maartens dijk: S. I'. Sehulls te Zierikzee en .1. v. Ilijke Ie Poortvliet. Vlissingen. Van de De Ituyterschool is geslaagd voor het voorloopig diploma voor machinist de heer .1. V. Wasch. Vlissingen. Wij ontvingen het verslag over 1908 van de Zeevaartschool alhier en onlteenen daaraan hel volgende: Naar aanleiding van liet van regeerings- wegic invoeren van een examen voor „voorloopig machinist" werd besloten jon gelui, die zich voor dal examen won- schen te bekwamen, toe Ie laten in de klasse van machinisten, sin,loerende voor diploma A. Beter ware hel voor do jongelui een afzonderlijke klasse Ie vormen, doch de middelen laten niet toe daarvoor sen lee- raar meer aan te stellen, terwijl van de tegenwoordige leeraren geen grootejv krachtsinspanning mag gevergd worden. De school werd bezocht door 147 leer lingen in het geheel. Hel grootste getal, dal tegelijkertijd de school bezocht, was 70. Aan drie leerlingen werd vergund de lessen hij Ie wenen tegen verminderd schoolgeld. Van de 104 stuurlieden en aspiranl- stuurliedon, die de school bezochten, wa ren: 15 tweede stuurlieden, 9 derde en vierde stuurlieden, 7 stuurmansleerlingen, 35 kwartiermeesters en matrozen en 26 onbevaren jongelui. Van de 43 machinisten en aspirant- maohimslcn, die de school bezochten, had den 2 (diploma B, 13 A. 17 geen of alleen (lienstdiploma; 11 waren onbevaren ma chinist-leerlingen. Aan de examens voor da rijkscommissie tot exam inmeten van stuurlieden en ma' ehinislen namen deel 70 adspiranten en wel: lan stuurman groote stoomvaart 11. waarvan er 8 slaagden, 2an .stuurman 6, waarvan 5 slaagden, 3en stuurman 22, waarvan 12 slaagden, 3en stuurman voor de groote zeilvaart 3, die allen slaagden een len stuurman voor den sleepdienst I. die werd afgewezen. Van «ie machinisten was de uilslag 2 voor programma die beiden slaagden, 8 voor B, waarvan er 7 slaagden, 12 voor A, waarvan er 11 slaagden en 5 voor voorloopig machinist, die allen slaag den. Van de 70 adspiranten slaagden er 53 en werden 17 afgewezen. Door een 15-lal leerlingen weiden laal- examens afgelegd telt overstaan van een commissie uil liet bestuur der school. Uitgereikt werden 14 diploma's: 11 voor Engelse he en 3 voor Diiilsehe en Fransehie taal. Gedurende het afgeloopen jaar verlieten (Ie school zonder examen te doen: van den .stuurlieden cursus 16 en van den machinisten-cursus 4. Aan het einde des jaars hieven hunne studiën vervolgen: 37 leerlingen in de stuurlipden-aldepling en 18 in dien voor machinisten. Den 14den dezer slaagde voor hel onderwijzeressen examen I.' IJlreehl, Mej. Al. lieijé alhier, leerlinge van bel l'en sionnaal Ie Woerden. Heinkenszand. Bij hol gehouden exa men voor verpleger is ook geslaagd le Loosduinen, stichting „Bloemendaal", dhr. .1. Traas uil Heinkenszand; diploma met insigne is hem uitgereikt, Middelburg, 15 April. Ter graanmarkt van heden was wederom weinig aanvoer. Tarwe 75 cent hooger, overige artikelen onveranderd. De prijzen waren als volgt: Jarige Tarwe 0.f 0. Nieuwe f 9 26 „f9 50 Roggef 6.- 6 25 Wintergerst 0.— - 0 Zomergerst. I 5.50 - 5.75 Haverf 3.50 - 4.— Paardeboonen f 7.75 - 8. Kroonerwten f 11 - 11.50 Tuinboonen f 0.- 0.— Witte hoonen f 13.25 - 13.75 Ronde bruine booneu f 0 - 0. Lange ditof Alles per mud. Boter f0 58 a f 0.64, part. f0.66p. 1/s kilo Kieren f 3 40 voor part. f4. per 100 stuk»-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 6