UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. zuimde de oude papiertjes in te leveren, na dien datum slechts waardelooze stukken zou hebben. Desniettegenstaande waren er eergisteren nog 43.073 stuks in circulatie. Wordt de wet van 31 December 1903 ge handhaafd, dan zijn de gezamenlijke bezit ters dezer biljetten bijna een half millioen gulden kwijt en de schatkist ontvangt ongevraagd een voordeeltje tot hetzelide bedrag. Voor een Minister van Financiën is dit een zeer verleidelijk iets. Evenwel de heer Kolkman wil ook nu nog de nalatige be zitters ter wille zijn. Denkelijk zijn het meestal weinig ontwikkelde, spaarzieke mensebjes, die de oude papiertjes wegge sloten houden en geen konnis dragen van het hun dreigend verlies. Daarom heeft hij bij de Tweede Kamer een voorstel inge diend, om den fatalen termijn van inwisse ling tot 1 October te verschuiven. Vermoedelijk zullen er ook dan nog wel muntbiljetten achterblijven, maar men zal dan gerechtigd wezen om aan te nemen, dat ze niet meer bestaan en op alle mogelijke wijzen vernietigd, ofwel bewaard worden om later als antiquiteiten te dienen. De oudervinding leert, dat er ook vele Staatsschuldpapieren nooit terecht komen en dat vooral bij uitlotingen heel wat prjjzeu ten eeuwigen dage blijven zitten. Dat echter de gezamenlijke inwoners van ons land bijna een half millioen gulden als tusschen vinger en duim laten weg glijden zal menigeen met verrassing hebhen vernomen. (Tijd.) Goes. De 'rijksveldwachters Cr. van den Driest alhier en C. van boon te Rilland- Bath zijn met 1 dezer bevorderd lol bri- gadier-ti tulair. - Met ingang van April is de gevan genbewaarder A. Baitelds van de straf gevangenis te Breda, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Goes. Dieze overplaatsing staal in verband met de ontsnapping van den uitbrek *r Thomas uit de gevangenis te Breda. Zondagavond vergaderden in het ge wone lokaal de leden der Sint Josephs-ver- eteniging. Na lezing der notulen bracht de penningmeester zijn driemaandelijkse!! verslag uit. hetwelk wees op een na- deeiig saldo van f 64,91. Met bijna al- genneene stemmen werd besloten om aan een tweetal zieke leden boven de ge wone jaarlijksche uitkeering, nog 6 we ken lang f3 te betalen, zoolang de kas minstens f750 bedraagt. Voorzeker een mooi besluit, hetwelk duidelijk toont, den goeden geest, welke in de vereeniging heerscht. Na de gewone rondvraag sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. Tot candidaat der Centrale Vrijzin nige kiesvereeniging voor hel district Goes is gesteld de heer mr. H. Goeman Borgesius te 's Hage. Zaterdag herdacht de heer A. R. Holsheimer, commissaris van politie, don dag, waarop hij vóór '25 jaar als zoo danig benoemd word te Wageningen. Op verzoek van den jubilaris bleef ©en feestelijke herdenking achterwege. Toch gewerden hem vele blijken van belangstel ling. Namens het Goesc.he politiecorps werd hem een geschenk aangeboden. Toen Vrijdagavond dhr. H. met een jong paard, gespannen voor een tilbury, zich naar 's Gravenpolder zou begeven, sloeg het paard eensklaps op hol. Het beest rende in woeste vaart den straat weg op met het voertuig, waarin zich dhr. H. bevond, achter zich. Een honderd me ter verder moest het ©en voorbijkomend rijtuig passeeren, met dit gevolg, dat dhr. H. met paard en tilhurij in de sloot te recht kwamen. Als door een wonder be kwamen dhr. H. en zijn paard geen letsel, doch het voertuig werd zwaar beschadigd. Zekere P., 13 jaar, verliet Zaterdag avond de ouderlijke woning en kwam 's nachts niet terug. De politie werd met de verdwijning in kennis gesteld en tele foneerde naar verschillende plaatsen. Een neef van P. wist hem Zondagmiddag te Middelburg op te sporen. P. had getracht op een schip zich aan te monsteren. Middelburg. In de Zaterdag gehouden vergadering van den polder Walcheren werd besloten tot toelating van den nieuw benoemden commissaris, den heer K. Al- laart. Daarop werd de heer A Haart door den griffier binnengeleid en door den voor zitter gelukgewensrht. Hierna weid de be grooting voor 1909 aan de orde gesteld. De commissie belast met het uitbrengen van het rapport, rapporteerde tot goed keuring van de begrooting. Deze werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 428845,735. Het gewoon dijkgeschot werd bepaald op f'224697,69 en het buitenge woon op f 16914.40. Als vervaldagen werden aangewezen 1 Mei, 21 Juli, 1 October en 21 December. Besloten werd een stuk grond te werkoo- pen aan J. H. Geschiere. Aan den inge nieur van den Polder werd verlof verleend om ten zijnen huize 'n technisch bureau te vestigen. Op voorste] van een der leden werd het dagelijksch bestuur opgedragen om in het vervolg de vergaderingen te 10 uur Ie houden. Het Comité voor het geschenk der Zeeuwsehe Vrouwen aau H. M. de Ko ningin mocht nog Zaterdag het volgende telegram ontvangen „Voor den zoo even door Mij ontvan gen fraaien, sierlijk uitgevoeiden kinder wagen betuig Ik het Comité der Zeeuw sehe Vrouwen en alle geefsters mijnen hartelijken dank. „Ik ben diep getroffen door do gevoe lens uwer toegenegenheid ein verknocht heid welke mij opnieuw op zoo ondub belzinnige wijze betoond werden. „Ik heb met groote ingenomenheid kennis genomen van het voornemen om een deel van het geschenk te besteden voor de verzorging van kinderen wier ouders of voogden uil de voogdij ont heven of ontzet zijn. Wilhelmina". De benoeming van mr. A. Jarobse 11 oude wijn se tot plaatsvervangend lid van de tiendcommissie alhier, is ingetrokken. Als zoodanig is benoemd mr. L. van Andel, advocaat te Middelburg. -- De jacht is op 1 April in deze pro vincie gesloten met uitzondering van die op wildsnippeii, welke op 16 April eindigt. De jacht op klein wild en kwakkels is toegestaan van 1 Mei15 Juli. Benoemd tol ontvanger der registra tie te Elburg P. Adriani, surnumerair alhier. Vrijdagavond bracht de heer Ant. Mes in de vergadering der Katholieke Sociale Actie mondeling verslag uit om trent zijn onderzoek naar 'l Liefdewerk „Oud papier", gevestigd te Amsterdam. Tot oprichting eencr afdeeling werd be sloten. De heeren Ant.. Mes, Ant. van Miert en H. X. Kppings werden lot be stuursleden gekozen; de overige leden der K. S. A. traden als begunstigers toe. De heer Leydekkers, Siegearstraaf, zal zich belasten met ophaling, berging en ver zending. Spoedig zal de strekking van dit Liefde werk op deugdelijke wijze worden bekend gemaakt. In een gecombineerde bestuursver gadering van de anti-rev. en R.-Kath. kies- veneenigingeu hier ter stede, werd Zater dagavond, behoudens bekrachtiging in de ledenvergaderingen, besloten, den can didaat der anti-rev., welke a. s. Donder dag zal worden gesteld, lo zullen steu nen en bij de a. s. verkiezingscampagne zooveel mogelijk samen te werken. Vlissingen Bij de Kon. Mij. „Zeeland" is benoemd tot concierge de gepension- neerd© bootsman der Kon. Ned. Marine .1. Groosman te Rotterdam. Van de „Die Ruyterschool" zijn ge slaagd voor machinist-diploma B. .1. Kortieweg en E. J. Barbé. Benoemd lol roeier bij hel Belgisch© loodswezen alhier .1. Deckmijn, thans roeier te Neuzen, en te Neuzen .1. Deleij, thans in dienst te Ostiende. Tot agent van politie 3e klasse alhier is met ingang van 16 April e. k. benoemd E. Tange, thans in gelijke betrekking I© Neuzen. De antirev. kiesvereeniging alhier stelde met algemeen© stemmen candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het district Middelburg den lieer J. H. Blum, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. De definitieve candidaatslelling geschiedt Donderdag aanstaande. Op 67-jarigen leeftijd is Ie Haarlem overleden do heer W. Bolt, oud-comman dant op «en der mailboolen van de Stoom vaartmaatschappij „Zeeland". Gisterenmorgen is op do Badhuis straat. een fietser in aanraking gekom'en met de stoomtram. De fietser, een jong- mensch van 17 jaar, geraakte onder een der wagens, tengevolge waarvan hem de vingers werden afgereden. De ongelukkige werd naar liet gasthuis vervoerd en moest daar geopereerd worden. Zierikzee. In de Vrijdagavond gehou den vergadering van den gemeenteraad werd door Burgem. en Weth. Ier sprake gebracht de feestviering tor gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis. Besloten werd met bijkans algemeen© stemmen en na eenige discussie, waaraan deelnamen de he eren Fokker, Engelbeirts, Koopman en de Voorzitter, om Burg. en Weth. een crediet van f 200 toe te slaan lot feestelijke viering dor heuglijke ge beurtenis. Alleen de heer Fokker stemde met het oog op den zwakken finantii'elen toestand der gemeente tegen het voorstel. Het plan is om op den dag, waarop de blijde tijding zal ontvangen worden, deze, door het luiden van de klok en het bespelen van hel carillon den volke be kend te makien. Voorts zal hel muziekgezelschap „Kunst en Eer" eenige nummers in de muziektent ten beste geven, en een muzikale wande ling door de stad maken. Eindelijk zullen de kinderen van alle scholen, zoowel openbare als bizomdere, onthaald worden, hetzij op den dag zei- ven, hetzij een dag later. 0ve2ande. J.l. Zondag werd alhier de driemaandelijksche vergadering gehouden van de werklieden vereeniging „St Jozef". Na opening werden de notulen der vorige bijeenkomst gelezen en onveranderd goed gekeurd. De ontvangsten bedroegen f66,96 en de uitgaven f 67.44, alzoo een nadee- lig saldo van 48 cent. De secretaris deeld» mede dat dhr. A. Rijk, die in de vorige vergadering met algemeen© stemmen als voorzitter was herkozen, niet aan den wensch der vereeniging kon voldoen. Nog werd aangenomen een voorsbei om aan zieke leden, die volgens het oordeel van den biehandelenden dokter een halven dag werken kunnen, de helft per dag uit (e keeren. Het voorzien van de vacature van voorzitter werd aangehouden tot de volgende vergadering. Na de gowene rond vraag werd de vergadering gesloten. Heinkenszand. Zaterdag j.l. ontdekte een snoeier, die belast is met boomsnoeien, dal niet minder dan 19 planlboompjes, staande aan den Zanddijk, onder deze gemeente, waren afgebroken. Krabbendijke. Den wegwerker J. Hoek man, welke Zaterdag alhier bezig was om een lorrie zand te lossen, had bet ongeluk om er op zij af te vallen, met het gevolg, dat hij met het hoofd in een stalen pin, welke aan de lorrie vast zit, berecht kwam, zoodal er een vrij diepe wonde naast bet oor ontstond. Direct moest geneeskundige hulp worden ver leend, waarna hij in de ongevallenwet werd opgenomen en builen dienst dei maatschappij gesteld. Terneuzen, Door den agent van den provincialen stoombootdienst, Koevoets alhier, is hij den officier van justitie een klacht ingediend wegens beleediging tegen den inspecteur van politie K. te Neuzen. Prov. blad no. 45 bevat een circulaire van den Commissaris dei' Koningin in Zeeland, houdende Impaling van de aflevering der manschappen, die bestemd zijn in dit jaar ter inlijving bij de militie Ie worden opgeroepen. Die aflevering zal geschieden van hen die tusschen 16 en 31 Mei moeten opkomen: te Middelburg 17, te Vlissingen 18, Ie Neuzen 19 en te Tholien 21 Meien van ben, die tusschen 16 en 30 Septem ber moetien opkomente Middelburg 20, te Vlissingen 21, te Neuzen 22 en te Tho- lien 23 September. Hontenisse. In het district Hontenisse js van liberale zijde gesteld tot candidaat voor de Tweede Kamer jhr. B. 11. de Muralt, te Zierikzee. Van 24 Maart 1 April zijn vail I e r- seke verzonden 725.000 leverbare oes ters. Ook Duitschland begint minder te vragen. Prijzen zijn: imperialen f48 ii I' 50, prima Ie soort f 35 a f 38, le soort 80 -85 K.G. 125 a I'28, 2e soort 60—65 K.G. f 19 a f22, 3e soort 50 -55 K.G. I'9 a f 12 en 4e soort f.5 a f7. L'it T h o 1 e n wordt de verzending gaan deweg stiller. Mosselen werden verzonden van Bru i n i s s e van 22 29 Maart naar België en Frankrijk ongeveer 1600 tonnen voor 80 cents tol f 2 per ton naar kwaliteitboven dien betrok Engeland, Holland en Duitsch land 150 balen mosselen tegen f 1,60 lol f 2.25 per baalvan Philippine van 25 Maart1 April naar België en Frank rijk 875 halen mosselen voor frs. 5 tol frs. 6.50 per baal. Bovendien werden aan de haven afgeleverd 310 H.L. mosselen. Zeeuwseh mosselzaad gold f 1,35 tol f 1.50 per ton, voor welken prijs onge veer 700 Ion werd verkocht. (Iers. en Th. Crf.) Te Fijnaart is op twee plaatsen inge broken. De dieven wisten zich toegang te verschaffen lot het station van de Zuid- Nederlandsehe Ttamweg-Maatschappij en de daaraan grenzende woning van don heer S. Toen genoemde beer S„ gewaar schuwd door zijn vrouw, wakker werd en uit bed sprong, kozen de dieven het hazen pad; vermist werd een horloge en circa f30 aan geld. Denzelfden nacht werd inge broken in de stoomzuivelfabriek op vijf minuten afstand van hel station. Daar, rloor een raam binnengekomen, hebben de dieven evenwel slechts kleinigheden kunnen ontvreemdenpogingen om de brandkast te forceelvn waren mislukt. Tot dusver is er van de daders geen spoor ontdekt, Te Zuidbïoiek is hel lijk van de sedert 16 weken vermiste weduwe Hof- steenge bij gedeelten uil het raderwerk van een stoomboot gehaald. Men meldt aan de „N. C." d.d. 3 dezer uil Dordrecht Hedenmiddag te ongeveer halfdrie aan liet Groothoofd zijnde, zagen wij een stoomschip de Noord uitkomen, gesleept wordende door ieen sleepboot. Plots bij den mond van de Noord kon men waarnemen, dal de sleepboot, de zeebool, die blijkbaar meier den Zwijndrechtschen wal hield, niet kon houdenze kantelde en was in een oogenblik gezonken. De schroef zag men een oogenblik nog boven water in wen telende beweging. Dra was er hulp. De „Telefoon" redde twee personen. Later bleek, dat het de machinist en de ka pitein warende dekjongen is blijkbaar verdronken. Kerkdieven. Men zal zich herinne ren dat in het begin van Maart te Utrecht telkenmale kerkdiefstallen werden gepleegd in verschillende roomsch-katliolieke kerken, waar men in het bijzonder de offerbussen trachtte te ontvreemden. Het mocht niet gelukken den dader in handen te krijgen, hoewel men van hem een vrij volledig signalement kon opgeven, daar hij eenmaal door den koster van een der kerken werd achternagezet, waarin men hem tijdens het plegen van het misdrijf had overvallen De dief wist toen evenwel te ontvluchten. On geveer tegelijkertijd werden op dezelfde wijze kerkdiefstallen gepleegd te Roermond, Breda. Arnhem, Haarlem en Amsterdam Thans heeft de Amsterdamsche politie naar wij vernemen, twee mannen aangehouden, waarvan er een is herkend als te zijn de Utrechtsche kerkdief. Een der bijzondere herkenningsteekeneu van den man was ook, dat hij te Utrecht altijd was gezien in het bezit van een groene tasch, die hij ook bij zich droeg toen bij in een der Utrechtsche bedehuizen op heeterdard werd betrapt. Uit de bladen had de man gelezen -lat de politie hem voor die diefstallen, te Utrecht gepleegd, zochten om ru minder de aan dacht op zich te trekken door het bezit van de bekende groene tasch, verkocht hij die in een café te Amsterdam De recherche in de hoofdstad wist dat voorwerp evenwel op te sporen en zoodoende kwam aan den dag, dat men in dezen verdachte den dader te pakken had van de diefstallen te Utrecht gepleegd. Tnans zit de man gevangen te Roermond, waar hij eerst terecht moet staan voor soortgelijke misdrijven in Roermondsche kerkgebouwen. Daarna zal de man wel voor de Utrechtsche rechtbank verschijnen D.") De storm op Zuiderzee. Toen Donderdagmorgen plotseling een hevige storm opstak, hadden juist een aan tal virschersvaartuigen hij Urk zich naar de in zee staande haringnetten tiegeven Eeuigen van dezen gelukte het nog vóór de storm op h<-t hevigst was in de haven terug te keeren, maar voor verreweg de meesieu bleek dit niet mogelijk te zijn, zoodat zij het anker uitwierpen en tracht ten aldus dei storm te djorstaan. Dit was voor meuigen botter te meer noodig, omdat of het zeil gescheurd, of de zeilschoot gebroken, of andere averj ontstaan was. Kort vóór de stormvlaag losbarstte, waren van de met drie porsoueu bemande botters als gewoonlijk twee man in de vlet ge stapt om de vrij groote lengte uitgevierde baringreepen binnen te halen en nu dreven wijd en zjd die ruim honderd vletten hulp loos rond, zonder dat van de nu met maar één persoon (soms een jongen) bemande schepen voldoende hulp kon verleend Wui- deu. 't Was voor de op den havenkant te Urk toegestroomde menigte vrouwen een ijselijk gezicht, daar ginds in de verte haar mannen en zonen te zien worstelen met de golven, te meer toen men een der verst liggende schuitjes, de ,.U. K. 246 geljjk later bleek, zag omslaan en met reden kon vermoeden, dat de drie opvarenden zouden omgekomen zijn. Ken telegram meldde later, dat een vlet twee hunner had gered, doch dat deze vlet, daarna eveneens in gevaar van te zinken, door een Harderwijker visscher was opgepikt en te Harderwijk aangebracht. Alleen de jongen, de 17 jarige T. Wakker verdronk. Torn de storm op liet hevigst woedde, besloten e. uige kloeke Urker visschers, wier grootere botters boter den strijd tegen wind en golven kouden voeren, den in nood verkeerenden hulp te bieden. Overal toch zag men schuitjes en jollen en booten, die tevergeefs beproefden trots den vreese- lijken noordenwind de Urker haven te be reiken. Vele dezer i aaituigjes geraakten uit het gezicht, en bleken volgens des middags of des avonds ingekomen tele grammen in of bezuiden den Ketelmond, in Harderwijk, Hoorn enz. biunengeloopen te zijn, vele met verlies van vlet en net werk. Toen de nacht aanbrak, miste men nog drie vaartuigen, waaromtrent tever geefs naar verschillende plaatsen om in lichtingen geseind was. Veie vletten wer den in zinkenden staat aangetroffen. In een dezer hadden de visschers met hun waterlaarzen al hoozende zich drijvend ge houden Twee jollen uit Stavoren, door Urkers bevaren, zijn omgeslagen, doch het volk gered. Iemand, van elders, die als bediende bij een firma in kruidenierswaren te 's Graven- Lage in dienst zou treden, had zijn koffer met kleeren enz. vooruitgezonden. Toen hij met een volgenden trein aau het Staatsspoor station aldaar aankwam, bleek dat de koffer reeds was afgehaald, door een vrouw, die zeife door den geadresseerde om den koffer te zijn gezonden doch het recu te hebben verloren. Daar zoo iels wel meer gebeurd en de vrouw goed op de hoogte bleek met naam en adres van dengene, die den koffer had afgezonden (waarschijnlijk had zij kort te voren in de goederenloods een en ander opgenomen), gaf de betrokken beamote den koffer af. De vrouw riep een der voor bet stationsgebouw staande rjtuigen aan, waarop de koffer werd geplaatst. Toen dan ook de bedoelde persoon om zijn eigendom kwam, bleek dadelijk, dat dit in handen van een slimme oplichtster was geraakt. De politie wist echter den koetsier, die haar had gereden, op te sporen en kwam zoo achter het adres, waar de koffer was bezorgd. De vrouw had n 1. kort te voren bij een familie aan de Hoefkade een kamer gehuurd en op die kamer werd het vermiste voorwerp gevonden. De inhoud was echter reeds goeddeels verpand, doch de oplichtster beloofde alles te zullen in lossen, als de eigenaar geen vervolging wensobte. Tegen den avond zou h j kunnen terugkomen om zijn goed te halen De be nadeelde nam daarmee genoegen, doch toen hij terugkwam was zijn goed niet terug en de vrouw verdwenen. De politie zoekt haar thans ijverig. Goed voorbeeld doet goed volgen. Dat Thomas, de Engelschman, is uitgebroken en goed en wel in Belgie is gearriveerd, schijnt voor de collegaas- gedetineerdeu geen geheim gebleven te zijn. En dat dit voorbeeld van uitbrekerij tot navolging zou prikkelen, wie had het niet beproefd. Intusschen, niet ieder bezit dezelfde handigheid als Thomas. Eu dan moet men weten, dat na het avontuur van den E'igelschman de heer bouwkundig opzichter over de gevange nissen te Breda Is geweest om de slotou der cellen te ïnspecteeren Officieel heeft deze verklaard, dat de sloteu goed zijn. Wat wil men ineer? Ken der gedetineerden schijnt liet echter toch nog 'ns te hebben willen probeeren met die officieel goedgekeurde sloten Hj heeft eerst een spaak voor zijn raam weggebroken en daarmee is hij op een nacht aan de deur ter hoogte vau het slot gaan werken. Ea waarempel, hij zou eruit gekomen zijn als de gevangenbewaarder hem niet gesnapt had. Men begrijpt hoe deze schrok, toen hij een tweeden uitbreker ontwaarde, zoo pas na het geval Thomas. Men zegt, dat de gevangenbewaarder van schrik 't haast bestorven is; maar hij heeft toch spoedig den directeur gewaarschuwd en zoo heeft men den bezigen uitbreker nog kunnen beletten ziju tan te volvoeren. Naar wij vernemen, is de voorzitter van het college van regeuteu bj Z. E. den Minister van Justitie op audiëntie geweest natuurlijk kan men aannemen dat daar druk over de sluiting der celdeuren is gesproken. Wat nu betreft het gevolg der vroegere gebeurtenissen, wij vernemen, dat de ge vangenbewaarder B. weer in dienst wordt gesteld en dat zjn collega U., die de sleutels heeft laten liggen, waarmee Thomas is uitgebroken, als straf een zeker aantal dagen wordt geschorst. B. wordt verplaatst naar Goes, maar hem treft verder geen blaam. „D. v. N". Een zeldzame hoed. Een Ameri- kaansche dame kan er zich op beroemen, een hoed te bezitten, welke een unicum is op 't geliied der hoofddeksels De hoed is vervaardigd uit acht ratelslangen en heeft 5U0 dollars gekost. Maar zjn trotsohe eigenares gelooft niettemin een goeden koop daarmede te hebben gedaan, want terwijl andeie dames ieder „9aison" of iedere maand zich een nieuwen hoed aan schaffen, bezit zij in haar ratelslangenhoed een hoofddeksel voor baar gansche leven. De hoed heeft een donkere, grjsbruine tint, de kleur, welke de huid der ratel slangen heeftook de rand is uit zorgvuldig bewerkte huiddeelen gevormd. Het harde slangenvel is door een proces, dat strict geheim wordt gehouden, soupleen vouwbaar gemaakt. De stof is on verwoeste! ij k zj is bestand tegen de felste zonnestralen, zoowel als tegen de heftigste stortbuien en zoo kan de hoed in ieder jaargetjde mede. Waar de dame met haar merkwaardig hoofddeksel verschijut, verwekt zij algemeen opzienmaar navolging heeft zj met haar mode tot dusver nog niet gevonden en ze zal ook wel geen navolgsters krijgen. Want 500 dollars blijveD toch steeds heel wat geld, en de meeste dames, die van afwis seling houlen, geven er de voorkeur aan, inplaats van een ratelslangenhoed de nieuw ste Parijsche modellen te dragen. Uit de Nieuwe Gazet van Antwerpen Mme Klopper ging met haar zes kinderen op zoek naar een huis. In den Seefhoek kwam ze een ouw kennis tegen, die kaar vroeg waar ze op al gang. Wel, ik zoek een huis, zei Mme Klopper, Hier in de straat i-t er een, dat u bevallen zou. Maar ik raad aan den eigenaar die te Berchein aau de kerk woont er niet naar te vragen, waut hj wil geen huurders met veel kinderen. Ze zien tegenwoordig toch zoo nauw 't is overal voor menscheu zonder kinderen, alsof kinderen ook niet moeten wonen. Probeeren gaat toch mee, zei Mme Klopper en ze trok naar Berchem af raet haar zes kinderen. Daar gekomen zei ze aan haar zes kin deren op het kerkhof te spelen, tot ze van den buisbaas terugkwam. Eu hebt ge ook kinderen was een der eerste vragen van den eigenaar. Ja, ze zijn allen op 't kerkhof, antwoordde de moeder verlegen. Goed, dan kunt ge't huis betrekken. Maar wat keek hij op, toen hij Maandag om de huur kwam en zes kinderen kruipen en spelen en schreeuwen zag in de enge keuken. Van wie zjn die allemaal vroeg bij. Wel van rnj zei vrouw Klopper. En ik dacht dat g'er geen hadthebt ge me niet gezegd, dat ze allen op't kerk hof waren Zeker, dat waren ze ook ze speelden op 't kerkhof, totdat ik met u over 't huis klaar zou zijn. De „Zeppelin" ineen s torm. Het Duitsehe militaire luchtschip „De Zeppe lin", bestuurd door graaf Zeppelin en ma joor Sperling, steeg Donderdag te 4 uur

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2