Laatste Berichten. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. VISSCHER IJ. Landbouw en Veeteelt. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare Verkoooï igen Aanbestedingen) ADVERTENTIEN. bezichtigt, klopt ieders hart warm voor Neerlands vroegere grootheid. Innig gemeend was 't afscheid toen met een betuiging van hartelijben dank aan de burgerij, de dignitarissen het perron be traden en de Verre Westerlingen, uitgeleide gedaan door den burgemeester, wien nog maals de hand werd gedrukt, de reis aan vaardden. Dan een koud bevel tot vertrekken, nog een naklank van tdaverend gejuich der menigte wordt geboord Lang nag zal deze naklank voorttrillen bij de bezoekers, en hun kleinkinderen zullen zij vertellen van de hartelijke ontvangst bij hun intocht te Woerden in Lentemaand 1909. Zaterdagochtend zou te 's-Gravenhage een ongeveer 16-jarige knaap, vóór hij naar z(jn werk ging, nog even naar zijn duiven gaan kijken. Hij had het ongeluk, uit te gljjden en van het dak te vallen. Met het hoofd kwam hij terecht op een plaatsje van de benedenburen. Bewusteloos en uit neus en ooren bloedend weid hij van zijn woning aan de Westlandsche straat naar het zieken huis vervoerd, waar hij 's avonds aan hersen schudding overleed. Men meldt uit Driebergen: Toen dr. H. IJ. de S., directeur van de stearinekaarsenfabriek te Gouda, heden per rijtuig naar zjjn buiten te Driebergen terug keerde, is hem een ernstig ongeluk over- komeB. De koetsier, die hem van het station Driebergen naar zijn villa reed, draaide juist met het rijtuig de plaats op, toen hij tot zijn ontsteltenis bemerkte, dat, terwijl hij zich nog op de rails der O. S. M. bevond, de tram van 5 uur, die in volle vaart in de richting Doorn reed, slechts enkele meters van het rijtuig verwijderd was. De koetsier trachtte door een zweep slag het paard tot spoed aan te zetten om nog van de rails af te komen, het was echter te laat. De tram greep bet achter gedeelte van het rijtuig en drukte het tegen een boomdoor de schok werd de koetsier eenige meters van het rijtuig weggeslingerd. Het achtergedeelte van het rijtuig was totaal vernield, de as gebogen in den vorm van een hoefijzer. Direct schoten mensehen toe om de inzittenden te helpen. Dr. Y. de S. werd bewusteloos in zijn woning gedragen, terwijl zijn dochter, die ook in het rijtuig zat schijnbaar met den schrik is vrijgekomen. Per auto werd dr. van Laer uit Doorn gehaald, die echter nog niets omtrent den toestand van den bejaarden heer Y. d. S. kon zeggen. H ij had „schik" gehad. Een meer flinke dan vlugge zevenjarige jongen uit een armoedig gezin moet 'n paar woordjes uit een nieuwe leesles van 't bord oplezen. Bovenaan staatschik 1 Hij spelt en met eenige moeite brengt hij 't er uit „schik" en met zoo'n innigen lach, die echt beleefde vreugd vertolkte, zegt hij nog eens „schik". „Heb je wel eens schik gehad", vraagt hem de onderwijzer. „Nou of ik", en met van verrukking stralende oogen springt hij op en roept vreugdevol: „van de week nog, toen was m'n grootmoeder dood en toen hèk ach kadetsies met ouwe kaos opgegete". Het bovenstaande had plaats op een O. L. school te Utrecht. Elk wat wils. In een Goudsch blad plaatst een eerzaam winkelier de volgende advertentie „Neerlandsch blijde verwachting. Heeren winkeliers gaat de feestvreugde verhoogen door te verkoopen Oranje- en Vlagbonbons, beslist succesmiddel Voor degene die denken dat de bonbons niet als reclame voor het koningschap mogen dienen, kan men de roode uit de Vlagbonbonv nemen en noemen ze Troelstra-bonbons. Yoor alle Nederlan ders geschikt". Dat is nog eens een neutraaltje, die glimmerik 1 i Op een ijsschotsinopenzee. Woensdagmiddag, omstreeks half 4 u zette te Elburg den N.-O. wind het ijs af. In een ommezien verzamelden zich honderden nieuwsgierigen aan de haven. Geen won der, want het leven van een 12-tal flinke zeelieden stond op het spel. In allerijl maakten eenige visschers een schuit zee klaar, welke met veel moeite open zee bereikte, 't Ging echter moeilijk de ijsschots te bereiken. De visscher Wijnbelt, een bekend figuur onder de visschers, aan vaardde met een z. g. kubbefcoot het reddingswerk en mocht niet alleen de voldoening smaken de ijsschots te bereiken, die met een kolossale snelheid wegdreef, maar ook redde hij zijn makkers. O n g e 1 o o f 1 ij k va n d a 1 i s m e. Men meldt uit Zeist aan de „Tel. De heer Dodey, drogist alhier, had in den tuin bij zijn woning een kunstmatige broederij (een zoogenaamde kunstraoeder), waarin zich een broedhen met een 17-tal kuikens bevond. In den af'geloopen nacht nu kwam ge noemden heer tot de ontdekking, dat deze broederij in brand Btond. Spoedige hulp kon niet verhinderen, dat deze inrichting totaal afbrandde en de jonge kuikens allen den dood vonden, terwijl men later de broedhen met afgesneden hals terugvond. De politie doet onderzoek naar den laffen dader, die, naar te hopen valt, een strenge straf zal krijgen. De lievejlente komt. Vrijdag- morgen, schrijft de „Dordr. Ct.", kwam ens een zeldzaam geval ter core. Op den 9en Maart van dit jaar was er op een inham van den Graafstroom in den Alblas- serwaard nog zulk sterk ijs, dat een paard van den landbouwer Jan Verlek, te Bles- kensgraaf, er over heen liep zonder het ijs te breken. Bij het opklimmen van den wal ging het dier eerst met zijn achterbeenen er door. De inham is [zoowat tien meter breed. Niet alt ij d is de liefde.... Tollens' bekende versregels, dat de liefde niet steeds bestendig van duur is, werden Donderdag weer eens bewaarheid in een getrouwd paartje te Dordrecht. Zondag moest de eersteling worden gedooptman lief had beloofd, die plechtigheid te zullen bijwonen. Doch wie er, toen de tijd daar was om naar de berk te gaan, present was, de vader van het kind niet. Het jonge moedertje moest dus alleen gaan. Na afloop gaf dit zonder kennisgeving wegblijven aanleiding tot heftige debatten De nacht bracht geen vrede in den huiselijken strijd, die gisteren met onverflauwde heftigheid werd voortgezet en den man deed besluiten zijn ega, na slechts een echtverbintenis van 7 maanden te verlaten. Tegen zes uur verscheen hij, om uitvoe ring aan dat plan te geven, met een flinke handkar voor de echtelijke woningen vlij de daarop het huisraad bed, stoelen, tafel, vloerkleed enz Toen het voertuig geladen was, reed hij er mee weg, maar zij ging hem na. Op de Hellingen gekomen, informeerden enkele vrouwen, die aan de deur stonden, bij de verlaten echtgenoote naar het geval en zij oordeelden, dat het jonge vrouwtje de helft van den inboedel toekwam. Met vereende krachten werd daarop de kar tegengehouden en de man was gedwongen te onderhandelen. Zeker, zijn vrouw, kon de helft krijgen, ze moest maar even wachten. En meteen begon hij de stoelen in gruzelementen te slaan. De poot werd onder de tafel weg- geschroefd en ook stuk gebeukt Nu mocht zijn vrouw de helft der brokken meenemen. De vrouwen, die zoo moedig haar sexegenoote hadden bijgestaan, lieten haar ook verder niet in den steek. Terwijl enkelen met den man aan het rukken waren om het bezit van het vloerkleed, hadden anderen stiekum de linnenkast afgeladen en veilig weggeborgen. Toen hij dat ontdekte werd hij nog woes ter en ouder veel misbaar ging hij aan het zoeken naar den verloren schat maar hij vond dien niet. Gedurende zijn korte afwezigheid had het zwakke geslacht de kar nog verder ontladen en den buit geborgen zoodat de andere partij het ten slotte geraden oor deelde, maar met het overschot af te trek ken. Doch ook dat werd hem door de vrou wen belet. Weer ontstond er een getrek en geduw om de bar, waarbij de man werd geholpen door eenige opgeschoten jongens. Nadat de bar eerst een ruit in een wo ning had verbrijzeld, wonnen de mannen ten slotte den strijd en reden in draf in de richting van de Zuidersluisbrug. Daar werd advies ingewonnen bij een diender, die echter in deze netelige kwestie geen uitredding kon brengen, waarom de man maar met de rest van zijn vrachtje naar zijn moeder trok. In het kleine grensdorp Bohmisch-Schade, heeft de weduwe Kneisel den gemeente secretaris John, die het haar door hem geleende geld terug vroeg, met eene bijl doodgeslagen. Daarna stak zij haar huis in brand, liep naar de woning, van den vermoorde, doodde zijne vrouw met mes steken en benam zich ten slotte zelf het leven. In de mijnputten van de kolenmijnen Marcinilli nord te Oouillet is een ongeluk gebeurd. Vijf werklieden waren bezig met het boren van een gat in de gang op 1000 M. diepte, toen een groote hoeveelheid water hen overweldigde. Allen zijn ver dronken. Het 20-jarige waschmeisje Alice Cleaver, van Tottenham, is door de rechtbank van Old Bailey ter dood veroordeeld, omdat zij haar kind van tien weken vermoordde, door het wicht uit het venster van een voortsnellenden trein te werpen. De ge zworenen teekenden een genadeverzoek, daar het meisje, door den vader van het kind in den steek gelaten, in den uitersten nood verkeerde. De rechter poogde het weenende meisje te troosten, door de be merking dat volgens hem het verzoek der gezworenen zou worden aangehoord. Een zakkenroller. In een wagon der „Métro" te Parijs werd dezer dagen op heeterdaad een zakkenroller betrapt, die, naar een politiepost gebracht, een oude bekende der justitie bleek te zijn, twee jaar geleden uit Guyana ontsnapt. De man was geheel en al „gekleed" op zijn handwerk. Een ontelbaar aantal zicht bare en onzichtbare zakken had hij in zijn kleeren gemaakt; op vernuftige wijze had hij verschillende plooien en armsgaten aan gebracht, die hem in staat stelden met groote snelheid zijn buit te bemachtigen en te verbergen. Na de agenten verbaasd te hebben doen staan door eenige staaltjes van zijn kunst, werd hij tot nader orde opgeborgen. Te Le Mans, in Frankrijk, heeft de politie een heele familie in hechtenis genomen. De oude Tournet, een man van in de tachtig, lag op sterven. Aan zijn sterfbed zaten zijn zoon en diens vrouw, en vier volwassen kleinzoons, kinderen van zijn zoon en schoondochter. De oude Tournet had dorst, en vroeg om wijn. Neen, zeide de schoondochter, dat gebeurt niet. Hij is al bijna dood, zeide zij, het is zonde nog wijn aan hem te vermorsen. De zoon bekeek de kwestie eenigszins anders. Hij gunde zijn stervenden vader nog wel een glas wijn, en gelastte zijn vrouw, aan het ver zoek te voldoen. Zij weigerde weer, en daarop herhaalde de man zijn bevel onder bedreiging. De kleinzoons, boomen van jongens van twintig tot vier-en-twintig jaar, trokken partij, twee voor hun vader, twee voor hun moeder. Het werd een woedend gevecht. De partij van de moeder, twee mannen en een vrouw, moest het afleggen tegen de partij van den vader, drie mannen. Maar ook de sterkere partij is geducht gehavend in den strijd. De politie kwam op het gerucht af en maakte er een eind aan door alle strijders geboeid naar het bureau te brengen. Een buurman werd gehaald om de familie bij het sterfbed af te lossen. Het bleek echter niet meer noodig. De oude Touinet was al overleden. Daarmede was meteen de wijn kwestie opgelost. De partij, die tegen de toediening van wijn was, heeft dus toch haar zie gekregen de wijn is gespaard. Weer heeft te New-York een groote brand gewoed een gebouw van zes verdiepingen, waarin een dames-confectie zaak gedreven werd, is in vlammen opgegaan. Meerdere coupeuses werden' gewond, toen zij uit de ramen sprongen om zich te redden. Een bom is te Limoges ontploft in de kazerne bij het bureau van een der chefs Er werd slechts weinig schade aangericht. Geen enkel persoon werd gewond In het Hongaarsche plaatsje Becskerck heeft zich een afschuwelijk alcohol-drama afgespeeld. Er was daar n.l. een herbergier gestorven. De weduwe was daarover zoo „bedroefd", dat ze een groot doodenmaal aanrichtte, waarbij ze 50 van de beste „klanten" uitnoodigde. Twee tonnetjes bran dewijn werden op tafel gezet en het „feest" begon. Na enkele uren lagen allen natuur lijk zwaar-bedronken op den vloer. Later bleek, dat 17 personen, waaronder de treu rende weduwe, gestorven waren, terwijl de anderen in een toestand van delirium verkeerden. Moderne kapsels en de haar- p r ij z e n. Nog nooit zijn de valsehe haren zoo duur geweest als thans. Niet alleen het uit China uitgevoerde grove haar der Chi- neezen, waaraan men door weeken in scherpe vloeistoffen de stroefheid moet ontnemen wordt bij den toenemenden omvang der kapsels duurder en zeldzamer, maar ook Europeesch haar, dat slechts door weinige uitverkorenen wordt gedragen. Het duurste haar is altijd het goudblonde en witte bet eerste met een rooden tint is bepaald de kleur der mode, het steeg zoo verbazend in prijs, dat het haast niet meer te krijgen is. Bretagne en Normandië zenden het meeste blonde haar naar Parijs. Een 80 c M. lange goudblonde haarvlecht wordt met 1500 francs het kilo betaald. Een kilo gram sneeuwwit haar, dat nog niet half zoo lang is als het blonde, kost niet minder dan 3000 francs. Amsterdam. Het internationaal Bureau van de S. D. A. P. te Brussel stelt ern stige l pogingen in het werk om de twee strijdende partijen der S. D. A. P. tot verzoening te breDgen. Den Haag. Het revisie-verzoek van van Ee, die vanwege den Zeister-moord tot levenslange gevangenisstraf werd veroor deeld, is verworpen. Rotterdam. Door de politie zijn dezen nacht op heeterdaad 2 inbrekers gesnapt, die ingebroken hadden in het graanpak- huis van dhr. de B. Na een hevige wor steling wist de politie de dieven te arres teeren. Ze waren in 't bezit van 15 val sehe sleutels. Rotterdam. Het van hier uitgevaren stoomschip „Mascotte" is in aanvaring ge weest met het Noorsche stoomschip „Mar- garetha". Deze laatste is gezonken. Een boot der „Mascotte" met geredden is te R'dam aangekomen 20 opvarenden der „Margaretha" zijn verdronken, waaronder de kapitein, diens vrouw en kind. Nog wordt gemeld, dat 9 overlevenden te Yarmouth in Engeland zijn aan land gezet. Tilburj. Zondagavond is hier weer eens een moord gepleegd. Een zekere van G. die bij zekeren D. in huis was, werd in diens woning door den laatste met een mes doodgestoken. Eenige minuten na den steek gaf de getroffene reeds den geest. De man laat een vrouw na met 8 kinderen. De dader D. is gearresteerd. IJsselmonde. Voor de derdemaal is in den nacht van Zaterdag op Zondag inge broken in de vuursteenfabriek der firma Mijnlieff. De inbrekers hebben kans gezien de heele brandkast mee te nemen. Toevallig bevatte deze maar f 20. Parijs. De staking der telegrafisten (zie Frankrijk) blijkt toch nog een ernstige wending genomen te hebben. Op 't oogen- blik staken velen beambten. De telegraaf dienst m«t Parijs is geheel verstoord. De relieken van St. Hubertus. Naar de „Patriote" mededeelt, is het lichaam van den H. Hubertus in de kapel van een kasteel in de omstreken van Keulen teruggevonden, waar het tijdens de Fran- sche regeering was overgebracht De kasteelbewoners wisten, dat het relie ken waren van een heilige, in veiligheid gebracht door Luiksche kloosterlingen, maar zij wisten niets bepaalds over hun oorsprong. Een paar jaar geleden werden zij bij toeval er toe gebracht om te gaan onderstellen, dat er sprake was van de relieken van St. Hubertus. Z. Em. kardinaal Fischer, aartsbisschop van Keulen, werd van een en ander in kennis gesteld en onder zijn leiding en die van Mgr. Heylen, bisschop van Namen, werd een onderzoek ingesteld men raadpleegde de archieven van de oude abdij, men deed talrijke nasporingen te Luik en elders en dit onderzoek is thans geeiDdigd en bekroond geworden met de canonieke erkenning van de relieken van den grooten Apostel der Ardennen. Dit nieuws, tot nu toe volstrekt geheim gehouden, is te St. Hubert bekend gewor den en daar stelt men zich voor met de grootste plechtigheid de overbrenging der relieken te doen plaats hebben. Deze plech tigheid zal onmiddelijk na het Eucharistisch Congres te Keulen geschieden. Reeds nu is men verzekerd van de deel name aan deze feesten door den aposto- lisehen nuntius, de kardinalen van Meche- len en Keulen, de bisschoppen van Namen, Luik, Luxemburg enz. Voor de akte nuttige handwerken slaagde Vrijdag te Breda tnej. K. J. van der Slikke van V 1 i s s i e g e n. Men meldt uit Zeeland: De weervissehers op de O o s t e r- S c h e 1- d e zijn met hunne weikzaamheden zoover gevorderd, dat bij alle de fuiken zijn ge plaatst, maar de vangst van haring beduidt nog bitter weinig. Slechts enkele „leege" haringen kan men bemachtigen, waardoor de prijs zeer hoog gehouden wordt en 5 cents per stuk bedraagt. Zoolang per tij en per weer de vangsten niet tot 3 k 400 stuks beloopen, worden de kosten niet goed Wat een varken kan opbrengen. Beugen. Dezer dagen werd bij den heer J. Barten, bierbrouwer alhier, een Yorkshire fokvarken-zeug, 19 Jan. 1904, bij den heer H. A Pauwen, beroemd fokker te West Pannerden gekocht, geslacht. Het beest woog zuiver 546 pond, had dus be rekend a 27 ets. 't pond eene waarde van f 147,42 In 't laatst van 1904 bracht dit varken reeds 11 prachtige biggen voort, 't Geza- melijk aantal jongen bedroeg in tien worpen 120 biggen. Van elke worp werden voor den heer B. 8 stuks gemest. Deze 8 varkens brachten na zes maanden gemiddeld elk f 46 op, samen dus f 368. De 40 overige biggen werden na 5 a 6 weken verkocht, gemiddeld a f 7, dus samen voor 280. Totaal bracht dit vruchtbare beestje dus op in 5 jaar f 3680, f 280 en f 147,42 of f 4107,42. Gemiddeld per jaar dus het niet onaanzienlijk sommetje vaD f 821,48. GOES. Geboren: 13, Adriana Jacoba, d.v. Willem Zwartepoorte en Pieternella Maria Schipper. 14, Hubrecht, z.v. Jan van Dalen en Adriana Weststrate. 15. Pieter, Paulus z.v. Jan Wolse en Paulina Pieterse. Overleden 12, Adriana Anna Bosdijk, 59 j., weduwe van Pieter Marinus Riemens. 13, Neeltje Koekoek, 72 j., ongehuwd. Van 1214 Maart. MIDDELBURG. Bevallen S. M. van den Bosch geb. De Witte, d.M Bliek, geb Bliek, z. J. M. Niesthoven geb. Geijs, d.J. Cornelisse geb. Davidse, z. Overleden C. W. v. Daele, 5 m., d. Van 913 Maart. VLISSINGEN. OndertrouwdA. J. But, jm. 31 j. met J. J. Kortenbout, jd. 30 j. C. van de Dood, jm. 21 j. met C. Hen- drikse, jd. 22 j. J. van Thiel Berghuijs, jm. 21 j. met C. M. Roelse, jd, 19 j. J. J. Leeman, gesch. 33 j. met A. Kooij, jd. 31 j BevallenJ. de Visser, geb. Feijs, d. J. van der Linde, geb Fondse, d. J M. BatteD, geb. Merckens, z. D. Gastel, geb. Florusse, z. en d. (tweelS. de Vos, geb. Dronkers, d. OverledenE. Mast, man van A. M. d'Hondt, 31 j. J. Feijbel, man van M. B. Kastelein, 51 j. M. Nouse, man van J. D. Vendeville, 70 j. W. Fritz, man van M. J. Guedon, 74 j. N. Roelse, vrouw van C. R. Roelofse, 43 j. C. H. Prins, d 9 d. ZIERIKZEE. Geboren: 4, een z. van J. M. van der Kloot en J. C. W. van Nieu- wenhuizen6, een z. van W. den Boer en O. P. Vis; een d. van P. Trijselaar en J. Kort; 8, een z. van F. Houdkamp en L. M. Geluk. Overleden4, J. A. M. Verton, 59 j., echtgenoot van C. M. Everwijn; 11, A. Sies, 75 j., weduwnaar van J. Blom. Rotterdam, 15 Maart 1909. Tarwe iets ruimer aangevoerd Prijzen f 10 a f 11,25. Rogge onveranderd f 5.75 a f 6.10. Gerst niet aangevoerd. Haver prijshoudend f7.40 a f8.20. Witte boonen niet getoond. Bruine iets duurder f 11.a f 12.50. Blauwe Erwten meer vraag f 10,50 a f 11,—. Kanariezaad f 7,a f 7.75. Mais Am. Mix. f155 a f157, st. f 156 f Odessa f 151 a f152, stoomend f Gr. Donau f Donau. La Plata f 167 a f ep aflading L ij n z a a d f8.50 a f 11.per H.L. Varkens 24 a 25. Licht soort 21 a 22 Zeeuwsche Eieren f4.kf4.10. Overmaasche Eieren f 4.20 f 4.40. Vlas aanvoer 1300 Holl. bl. 4900 Gro- ningsch, 2255 wit, 1600 geel. Redelijken handel. Prijzen nagenoeg sta tionair. PriizenHol. f 1,45 a f 2.45, wit Zeeuwsch f 1.30* a f 1,80 Geel f2,— a f2 20. Ajuin 1800 H.L., af825 per 60 K.G. Aardappelen. Brielsche Kralen f4,a f4.25, Geldersehe Kralen f0.a f 0,Zeeuwsche Eigenheimers f 2a f2.20 Zeeuwsche blauwe f 2.70 k f2.90, idem bonte f 2 70 a f 2.90. Geldersehe bl. f2 60 a f2.80. Weinig aanvoer. Tamelijke vraag. Maart. 17 Biezelinge, 18 paarden, 33 st. hoornvee en inspan, Pilaar. 17 Wissekerke, boereninspan, Gelner. 17 Kruiningen, Burgerwoontiuis, Schram. 17 Ellewoutsdyk, 0.6»94 H.A. Bouwland, Van der kloes. 18 vvolfaartsdijk, varkens, Hollmann Verhoek. 18 Wemeldinge, woonhuis, erf en meubels, Liebert. 18 Wemeldinge, herberg „De Patrijs", Schram. 18 Wilhelminapolder, 15 paarden Hollm. Verhoek. 18 Oudelande, 10 paarden, 35 st. hoornvee, 'inspan, eiiz. Van der Kloes. 18 Vlissingen, Hotel Walstraat 43, Paap. 19 s Heer Abtskerke, 8 paarden, 29 stuks hoornvee, varkens, kippen en inspan, Van Distel. 23 Zierikzee, bouwland en woonhuizen v. Nouhuis. 24 Goes, vendutie, Hollmann Verhoek. 26 Kloetinge, boereninspan, Vau Dissel. 31 Goes, meub. en andere goederen, Van Dissel. 3i Ovezande, 5 paarden 22 stuks hoornvee en inspan, v. d. Klote. Goes, enroerende goederen, Neervoort. April. 1 Ovezande, meub.goederen v. d. Kloes. 2 Wolfaartsdijk, woonhuis, Pilaar. 16 Heiokenszaud, boereninspan, Pilaar, Maan 17 Middelburg. Vergraving van front VI —VII der voormalige vesting Neuzen, behoorende tot de werken van het ka naal van Neuzen. R ming f8000. Int, o. a. hootding. dir. te Middelburg. 20 Walsoorden. Logement Adriaansens 12 uurbouwen van een woning met b(j- leveriDg van bouwstoffen. Inl. J. Wisse, Zaamslag 23 Rapenburg, Bouwen van een landbouw- schuur, op de hoeve bewoond door J. Manu Hontenisse, Ed. Staal 24 Middelburg, a. het wegruimen van de overblijfselen van de wrakken der op den Banjaard onder Haamstede gezon ken stoomschepen „Rival" en „Lotte" met bijkomende werkzaamheden; b. het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van het Kanaal door Zuid-Boveland. Raming 19000. c. het opruimen van verondiepingen van de stirtebedden der kleine sluizen en het uitvoeren van baggerwerk in de binnenhavens te Hansweert en te Wemeldinge en bij het remmingweik in de buitenhaven te Hansweert. Ra ming f 11.000 d. het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van bet Kanaal door Walcheren. Raming f 75e0; e. het maken en aanbrengen van twee ijzeren rioolschuiven met windwerken en verder toebehooren in de groote schutsluis van het kanaal, te Vlis singen. Raming f 5750; Inl. hoofd- ing. dir. te Middelburg. 26 Baarland. Het maken van 43.50 M. lengte nieuwe beschoeiing in de haven van Baarland, Burg. Weth. Geboren ADRIANA MARIA, dochter van M. J. J. STIEGER en J. E. STIEGERVAN Mierlo Teteringen, 12 Maart 1919.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 3