GEMENGD NIEUWS. O N D E R W IJ S. Landbouw an Veeteelt pagne, welke indertijd van Links tegen de Rnyper-ontwerpen gevoerd is, maakt de Linkerzijde met hare houding inzake de arbeiders-verzekering teen pover figuur. De in validiteit stelt men terzijde en desondanks schijnt men de ouderdoms- verzekering ook leerst op 70-jarigen leef tijd te willen doen ingaan. Althans de financieel© specialiteit der linkerzijde, de oud-minister De Mees ter, maakte in zijn politieke rede te Zuid- horn berekeningen, met dien leeftijd tot. grondslag. Moest de verzekering reeds bij het 65e jaar ingaan, dan werden, naar hij duide lijk Ie kennen gaf, de geldelijke eiscbe® te hoog. De scherpe critiek op de plannen van het vorige Kabinet der Rechterzijde - dat veel te weinig heette te geven! verschijnt in een steeds ongunstiger licht. Den 70-jaiigen leeftijd achtte men toen veel te hoog. Maar het ministeric-K u y p e r gaf er de invalidileils-verzekering hij. Thans laat men de invaliden aan hun lot over en wil de oude arbeiders ook eerst te hulp komen als ze zeventig zijn Strijkt de critiek en stembus-tactiek van 1905 hier niet haar eigen vonnis Castro. De Vossische Zedtung meldt, dat gene raal Castro's herstel nu zoo ver gevorderd is (de wond was Donderdag voor liet eerst geheel gesloten), dat hij zich reeds binnen zes of zeven dagen naar hel Zuiden (ver moedelijk naar Sail Sebastian) zal be geven. Castro wordt nog altijd met bedelbrie ven enz. gewoonweg overstroomd. Een dame verlangt geld voor een piano, een andere is, naar zij schrijft, voor de rest van haar leven gelukkig, indien zij het inkomen krijgt, dat Castro in een kwartier heeft. Een man vraagt maar 300,000 mk. om een stuk grond te kunnen koopen. „U behoeft mij voorloopig maar 100,000 mk. te sturen, de rest kan in maandelijkse!» termijnen voldaan wordeij". Daar een van de schrijvers van een bedelbrief al die menschen denken blijk baar van Castro's geldnon olet wegens een stuk, dat verloren gegaan is, Castro zelfs met een vervolging heeft gedreigd, neemt hij in het geheel geen© brieven meer aan. Zij gaan allemaal terug aan den afzender. Onkiesch en dwaas. De „Haarlemsche Courant" schrijft: In naam van de aanstaande blijde ge beurtenis, die binnen Den Haag verwacht wordt en die geheel Nederland met vreug de zal vervullen, raken weer de noodige dwaasheden en helaas 1 de noodige onkies-' heden los; dat de a. s. moeder-Koningin, niet onopgemerkt hare wandelingen naai' 'I. Paleis der Koningin-Moeder kan doen, is al op zich zelf een aanklacht tegen het fijn gevoel van menigen. Hagenaar, niet van geheel Den Haag, want er wordt flink tegen geageerd door de groote meer derheid, wat ©enige honderden echter nog niet belet H. M. lastig te vallen met hun opdringerige belangstelling. Dat boekwin kels van ©enige beteekenis zich echter leenen tot het verkoopen van briefkaarten, afbeeldende het Koninklijk Paleis met op den voorgrond een ooievaar met baby onderschrift: „de nieuwe Hofleverancier", pleit al bitter weinig voor het. kieschheids- gevoel van de chefs. Maar waarom poogt men toch in 's he mels naam toch zoo prollig-geestig te zijn, nu het onze Vorstin geldt, terwijl toch elke aanstaande moeder uit beschaafde kringen kieschheid en fijn sentiment in haar om geving zal kunnen en mogen consiatee- ren; waarom laat men de vrouw in H. M. toch niet met rust? Hot zijn vragen, waar op ons een bevredigend antwoord ont breekt, Dat het belachelijke omvang aan nemende gesol met huldeblijken en com missie-formeeringen op zich zelf al een dwazen indruk maakt, laten wij buiten bespreking, maai' dat er al ©en vergade- ring belegd is, om te bespreken op welke wijze na de groote gebeurtenis uiting zal worden gegeven, is toch zeker wel het toppunt van dwaasheid en voorbarigheid. Laten wij toch wal overlaten aan de spon tane ingeving, aan de „vreugde van 't oogenblik" zelf, aan de natuurlijke geest drift, maar laten wij niet vooruil loopen op een zoo' belangrijke en dan toch in den grond dei' zaak ernstig gebeuren. Er ontbreekt in dezen geheelen loop van za ken kalmte en matiging, waarbij de ten ontijde zich uitende en niet ter plaats© zijnde geestigheid ook ©en woord wil mee spreken tot ergernis van hen, die het. feit zelf voor de toekomstige moeder ©en zoo kiesche zaak achten, dat elke aardigheid in dezen misplaatst, grot, onhebbelijk is, zeker niet het minst als deze moeder als Vorstin in een bijzondere verhouding lot ons staat. Het meest passend ware een afwachtende, teruggetrokken-bescheiden houding aan te nemen en aan de vergade rende dames dan maar verder de bezor ging der cadeaux over te laten. Te Tilburg is een timmerman, die zich met een glasscherf ernstig aan den pols bezeerd had, aan de gevolgen overleden. In ©en slaapstee te Amsterdam viel een bejaarde vrouw, die daar met haar mail intrek had genomen, in beschonken] toestand van de trap, met het gevolg, dat zij kort daarop, overleed. Een fabrieks arbeider te Aalten, die verleden week het ongeluk had Ie vallen, waarbij een boor, dien hij hij zich droeg, hem diep in de zijde drong, is thans overleden. Hij laat een weduwe met vier kinderen achter. Een 12-jarig zoontje van den arfoei-, der Boer, te Kloosterveen, is onder een boom, die van den walkant op het ijs rolde, geraakt en onmiddellijk gedood. Twee jongens van 15 en 12 jaar zijn op den Zandweerd, te Deventer, bij het schaatsenrijden door het ijs gezakt en verdronken. De lijken zijn eerst na veel moeite gevonden. - Bij een smid op het Plein te Haarlem zijn door inbraak alle loopers gestolen. Gisternacht is uit hel station Velzen de brandkast ontvreemd met f230. De opengebroken kist is ge vonden te Haarlem en aldaar is in de beruchte Groendaalsteeg ©en verdachte gevat. In Rotterdam is gearresteerd een beambte van de Bank van Leening, die in den loop van ©en paar jaar onge veer f 4000 moet hebben verduisterd. Van opwinding gestorven. De deurwaarder Schouten begaf zich eergister- morgen met zijn getuigen naar het in de Voorhaven te Rotterdam liggende lichter- schip „Quafre Frères", om ingevolge ge rechtelijk vonnis, beslag op den inboedel van den schipper M. D. te leggen en hem met zijn vrouw en vier kinderen van boord te zetten. Schipper M. I)., ©en driftig man, wond zich, toen de deurwaarder aan boord kwam, zoo op, dat hij plotseling in de ka juit ineenzakte en op de plaats dood bleef. Zijn vrouw en kinderen blijven in zeer behoeftige omstandigheden achter. Van een wissen dood gered. Twee scheveningers, die te Vtaaldingen, een vlet hadden gekocht, gingen daarmee Donderdagmiddag buitenom naar Scheve- ningen. Tijdens een hevige sneeuwbui brak echter hun mast, zoodat zij hulpeloos ronddreven. Donderdagavond werden zij door een der voor den Waterweg kruisende loodsbooten opgemerkt, en behouden te Hoek van Holland geland. Te Apeldoorn is Zaterdagnacht de 32- jarige bakker S„ wonende in den Nieu wen Enk, in zijn bed vermoord. Zijn vrouw werd wakker door zijn gesteun en zag haar man naast zich liggen, bloe dende uil mond en neus en bijna dadelijk den geest gevend. Hij was in de hart streek getroffen. In zijn armen had hij zijn 3-jarig zoontje, welks kleertjes met zijn bloed doorweekt, waren. Als de vermoedelijke dader is de 22- jarige inwonende knecht gearresteerd. Er is niets gestolen. Nader meldt men, dat. de verdachte hak kersknecht \V. P. in het ziekenhuis door do justitie in verhoor is genomen ©n blij ven ontkennen iets van de misdaad af to weten. Hij is met. het. lijk geconfron teerd, dat naar het ziekenhuis was over gebracht. P. bleef in het ziekenhuis on der bewaking der politie. In de woning van den verslagen© is de vrouw verhoord en een uitgebreid onderzoek ingesteld de dekens zijn in beslag genomen. In verband met dit onderzoek, maar vooral ook na het nachtelijk onderzoek, waar hij een broodbakkersmies in beslag is ge nomen, zijn er ernstige vermoedens aan schuld gerezen tegen den kniecht W. P. Het broodmes paste geheel in de sneden in do wollen dekens en in de verwondin gen door hart en lover van den versla- gene. W. P. is Zaterdagmiddag om half vijf per rijtuig van het ziekenhuis naar het station vervoerd en naar «le gevan genis te Zutphen overgebracht. Nader moet nog gebleken zijn, dat toen de dader van den moord do doodelijke steken had toegebracht, hij direct daarna het nachtlichtje heeft uitgeblazen, zoodat het vertrek in het duister gehuld was. Dadelijk na de waarschuwing, 's nachts om één uur, hcefl de politie een onderzoek op do plaats van het misdrijf ingesteld, dat tot den morgen duurde. Er loopen allerlei gerucht,>n omtrent de aanleiding lot dezen sluipmoord. Onder het opschrift „Vrijzinnige ver draagzaamheid"! meldt men aan De Nod.": In een ten deelc rechtzinnige gemeente in Friesland heeft de moderne kerkeraad besloten, een hem toebehoorende boerde rij, op welke een rechtzinnige boer onge veer 30 jaar gewoond heeft, niet langer voor dezen disponibel te stellen, zoodat de man op hoogen leeftijd genoodzaakt is, de plaats, waar zóóveel is doorleefd, te verlaten om voor een vrijzinnige plaats te maken. De heeren gevoelden zich voor hun „vrijzinnige beginselen"(niet verant woord wanneer zij langer een orthodoxen hoer op een boerderij hunner kerk lieten wonen. Aanranding te Rotterdam. Ruim twaalf uren Donderdagnacht begaf te Rotterdam schipper M. zich langs den Westzeedijk in de richting van de Park haven aldaar huiswaarts. Ter hoogte van het l'ark werd hij onverhoeds aangevallen door drie mannen, die uit tegenovergestel de richting kwamen. Zij wierpen den schip per tegen den grond. Een pakte hem bij de keel en een ander bij de horst vast, terwijl de derde straatroover zijn zakken zou doorzoeken. Op het hulpgeroep van schipper M. kwam een agent van politie uit de Kie- vitslaan geloopen. De aanranders namen de vlucht, maar een hunner, de scharen slijper L. T., werd door den agent ge grepen. De schipper was zoo door den schrik bevangen, dat hij geen hulp aan den politieman kon verleenen. Ontstolen was hem nog niets. De aangehouden scharenslijper is op !het politiebureau in de Witte de Withstraat opgesloten en Vrijdagmorgen heeft de po litie in den Vogelenzang zijn: beide mede plichtigen aangehouden. Dit zijn de liedjes zangers G. R. en K. T. H., die van scherpe messen voorzien waren. De drie aangehou denen zijn recidivisten, een hunner werd reeds zeven malen veroordeeld. Die lied jeszanger G. R. is aan een der handen, vermoedelijk tengevolge van een vecht partij, vrij ernstig verwond. Luchtvaart. Naar de „Tel." meldt, heeft de heer Ph. J. Hamers, architekt te Watergraafsmeer, Zondagochtend vroeg in de Meer, achter den Ringdijk, een proef genomen met het model op 1 5 der ware grootte van een door hem ontworpen vlieg toestel. De proef zou goed zijn geslaagd. De teekeningen enz. zijn nu opgezonden aan de technische kommissie van de Nederl. Vereeniging voor Luchtvaart. Nadat Donderdagavond een 13-jarig meisje te Zevenaar wat laat was thuisge komen en 'door hare moeder was berispt, oandat het kind, op belofte eener betoo ning, met een paar mannen was meege gaan, om den weg te wijzen, ging moe der op onderzoek uit, om zich van de Waarheid van 't gezegde van haar kind te overtuigen. Toen zij echter terugkwam, had het kind de ouderlijke woning ver laten en is daarin tot nog toe niet terug gekeerd. Men dacht, dat het kind naar hare grootouders te Westervoort was ge gaan, doch nasporingen aldaar en ook elders in den omtrek, bleven vruchteloos. To Helmond is dezer dagen ©en wed strijd gehouden in het rooken, en wel in Iwe© afdeelingen: langzaam en snel roo ken, zoowel met pijp als sigaar. De tijden der eerste-prijswinners waren de vol gende Voor langzaam rooken uit ©en aarden pijp 1 uur 37 minuten en 18 seconden; voor snel rooken uit ©en aarden pijp 2 minuten en 1 seconde; voor lang zaam rooken van ©en sigaar 1 uur 46 minuien 30 seconden; en voor snel- rooken van een sigaar 1 minuut en 46 seconden. Weer een nieuw soort dobbelwinkels. Men schrijft uit Den Haag aan „het Volk" Eenige maanden geleden wezen wij er op, dat als paddestoelen waren verrezen een aantal zich noemende effectenkanto ren, die echter niets anders waren dan speculatie-dobbel-winkeis. Deze zaken, die door middel van reusachtig© advertenties in de bladen, hel publiek tot zich (rokken, hielden er, in 't kort, deze methode op namen kocht bij de „firma" eenige ef fecten en stortte van de koopsom 10 per cent (dit is ongeveer de helft van wat in den gewonen effectenhandel wordt ge- eischt). Stegen nu de koersen der gekochte fondsen, dan had men slechts zijn winst plus zijn gestorte gelden in ontvangst te nemen en klaar was Kees. Maar daalden de prijzen, dan was men spoedig zijn gestorte som gelds kwijt. En de „firma" nu wist het publiek o. a. door middel van elkaar tegensprekend© financieel© blaad jes, beide door haar zelf uitgegeven, al tijd die fondsen aan te smeren die oen poos later daalden I En de gestorte dekking was voor... de firma! De voornaamste dezer firma's zijn, naar men weet, thans gesprongen. Hoe min ook hun praktijk was, wijl deze kantoren allerlei valsche voorspie gelingen deden omtrent de fondsen die zij aanbevolen, tóch kon men niet zeggen, dat er „strafbaar gespeeld" werd. Men kocht effecten, en won of verloor. Thans echter is sinds enkele maanden, ook weer voornamelijk in Amsterdam en in Den Haag, een geheel nieuw soort „ef fectenkantoren" voor den dag gekomen, o. a. het Onderling Speculatie-Bureau, Beursstraat 17, Amsterdam, de Dollar- Ticket-Company, Molenstraat, den Haag, en zeer veel anderen. Maar zooals men uit onderstaand zal kunnen opmaken, zijn dit kantoren waar niet „gehandeld" noch gespeculeerd, maar eenvoudig weg gedob beld wordt in den meest nauwkeurigen zin van 't woord. En wij maken ons sterk dat, indien de justitie zich er in zou men gen, deze speelholen beslist strafbaar zul len blijken. De firma, die met de „dollar-ticket- methode" werkt, doet aldus. Zij heeft teen lijstje mei een 10-tal namen van fondsen. Voorts geeft zij, tegen een rijksdaalder per stuk, z.g. „lickets" uit, met den naam van één dier fondsen erop, die de kooper zelf uitzoekt. Des avonds, als de zaak sluit, staat er voor het venster te lezen „verkocht 16 tickets van (bijv.) Denver- aandeelen, 8 van Union-aandeelen" enz. Totaal verkorht aantal tickets, zeg65. Den volgenden morgen nu, vermelden de ochtendbladen de koersen der New-York- sche beurs. Nu is de gok-methode der firma alduszij zoekt uit welk van de tien fondsen, die op haar lijstje staan te New-York, het moest is gestegen, óf, is er geen een gestegen, dan maar: welk fonds 't minst is gedaald. Diegenen van het publiek, die nu tickets hebben ge kocht in dat fonds, deelen, (op 20 pCt. na) de geheel© opbrengst van alle 65 ver kochte tickets 1 Die 20 pCt. is voor den bankhouder Zoo ziet men: de meest onbedekte dob- belarij. Men behoeft geen effecten te koo pen; die zijn bij de firma zelf evenmin noodig. Men stort niets vooruit op den koop, men heeft alleen maar den volgen den morgen te zien welk fonds het meest is gestegen ol het minst gedaald, hoeveel dat doet er óók niets toe, en men ontvangt, al naar er den vorigen dag veel of wei nig deelnemers wanen, zijn aandeel in deverloren rijksdaalders van zijn medespelers! De firma zelf waagt er dus niets bijde winners worden eenvoudig betaald door het publiek. Het is dan ook niet alleen om te wij zen op deze o. i. beslist strafbare speel holen, dat wij er de aandacht op vesti gen, doch waar men slechts één rijks daalder behoeft te bezitten om mee te gokken, is het aantal niets-bezitters, dat van zijn armoede nog een riks waagt op de roulette, verbazend groot, ja, de clien tèle dezer speelholen bestaat bijna uitslui tend uiL heele kleine menschjes, die op deze wijze hun geluk willen beproeven. Het is o. i. echter zeer waarschijnlijk dat deze nieuwe soort „effecten-firma's" geen lang leven zullen lijden. Voor acht millioen juweelen. Bij een groot feest van New Yorksche millionDairs, dat iu het Plaza-hotel gegeven werd en waar de grootste attractie bestond in een prachtige voorstelling van levende beeldeD, zag men het ongewone schouw spel, dat een dame op bet tooneel voor niet minder dan acht millioen aan juweelen droeg. Mevrouw Benjamin S. Guinnes, een nicht van de hertogin van Wellington, toonde als Semiramis aan de groote wereld de prachtigste sieraden van New-York. Bijna alle door haar juvveelen-rjjkdom be roemde New-Yorksche dames hadden aan mevrouw Guinnes haar kostbaarste schatten ter beschikking gesteld om de prachtigste voorstelling van eene met edelgesteenten overladen koningin van Ninive mogelijk te maken. Haar hoofd was getooid met den beroem den diadeem van mevrouw John Jacob Astor, welke een waarde vertegenwoordigt van 400.000 gulden, en tusschen de donkere wenkbrauwen van koningin Semiramis fonkelde een prachtvolle smaragd, eveneens uit mevrouw Astors-juweelenschatten, en welke door kenners geschat wordt op 80 000 gulden. Van het hoofd over den hals hirgen prachtige kettingen van parelen, een schat van 600.000 gulden en eigen dom van mevrouw William H. Vanderbilt. De haren der Koningin werden door een kunstvol geweven net van fonkelende juweelen bijeen geboudeD, toebehoorende aan mevrouw Payne Whitney en dat ge schat wordt op 400.000 gulden. Om den rechterarm kronkelde zich het glinsterende lichaam van een groote slang, m assist ge vormd door diamanten en robijneneen prachtige armband met groote brillanten ingelegd, omsloot den linkerpols, terwijl de borst versierd was door een wondervol geornamenteerd groot pronkstuk van dia manten, dat kwam uit de juweelen-cassette van mevrouw Clarence-Mackay en over de 600.000 gulden waard was. Het kostbaarste stuk was de groote, zware parelketting van mevrouw John R. Drexel, welke in zijn soort wel eenig in de wereld zijn zaleen ketting, welke een vermogen vertegenwoordigt van rond 1 200.000 gulden. Het met goud doorwerkte gewaad van deze Seminamis was ook rijk met edelgesteenten bezet, en nu nog ver haalt men in New-York van het prachtig gezicht van deze verzameling juweelen. fccPftWlEUWS. Jubi 1 Mgr. Leyten. Z. D. H. heeft door middel van ver schillende liefdadige vereenigingen en armbesturen ©en som van duizend gulden doen verdoelen onder de armen der stad. Naar het „D. v. N.-Br." verneemt, ont ving Monseigneur van vele kanten bewij zen van belangstelling. Een massa tele grammen uit alle oordon «les lands, o. a. van alle vier de Bisschoppen kwamen binnen. Zondagmorgen kwamen de heeren geestelijken van stad en omstreken en deputaties van do heide Seminaria Mon seigneur gelukwenschen. Minister Nelissen zond een eigenhandig geschreven felicitatie. Bij Kon. Besl. is benoemd tot comman deur in de orde van Oranje-Nassau, Z. D. H. Mgr. P. Leyten, bisschop van Breda. Op haar 50-jarig jubiléfeest overleden. Men schrijft aan De Gelderlander uit Nederasselt: Dinsdag j.l. had alhier onder veel be langstelling do plechtige uitvaart en be grafenis plaats der ee'rw. zuster-onderwij- zeres Marie Isidore (J. H. H. Vaas, geboren te Meppen, Pruisen). De kerk was geheel in rouw. Talrijke leerlingen «Ier bijzondere) school, de overige zusters, eenige autori teiten en genoodigd© notabelen en teen, reeks van belangstellenden vormden een langen lijkstoet, die haar graafwaa'rts voerde. Dinsdag 2 Februari was het 50 jaar ge leden, dat zij in de orde van bet Heilig Gezelschap J. M. J. toegetreden was. Daar om hadden de eerw. zusters besloten op Zaterdag d. a. v. (den dag van haar dood) onderling feest te vieren, doch plotseling (onder de H. Mis) overleed de jubilaris. Verschillende geschenken kwamen aan, die zij echter niet meer kon ontvangen. Na 't bodanken van de hoeren De Hoogh on Van Dijl lot directeur-loeraar aan de 'hr. Normaalschool te Goes (voorzitter de heer A. S. J. Dekker, secretaris de heer Buijse) is door het bestuur aan den heler J. de Koning, als oudste in jaren, het directeurschap aangeboden. Wijl ook deze de leiding niet kon aanvaarden, treedt thans de heer Potjewijd van Kapelle als directeur op. De heer Hollestelle, hoofd der Chr. school te Kruiningen, heeft zich als leer- aar teruggetrokken. Wij zijn in staat mede te deel/en, dat bovenstaand bericht uit een locaal blad niet geheel juist is. Zoo heeft de hoer Van Dijl nog niet definitief bedankl. Is er een drietal weken ©en weinig handel geweest in gebookt vlas in O o s te- 1 ij k Zeeuwsch Vlaanderen, thans is er weer zoo good als geen vraag naar het artikel, of men moet willen verkoo pen tegen zeer lagen prijs. Zoo is er dezer dagen vlas geleverd van tamelijk goede kwaliteit tegen den prijs van 9 francs pel' 100 K.G. en dan moest hot door den verkooper nog bijna 3 uur ver gevoerd worden; in gewone jaren had dit vlas minstens 20 francs opgebracht, als het zoo ver moest gele verd worden. Deze lage prijzen zijn vooral drukkend voor hen, die op speculatie vlasland ge huurd hebben, en hiermede gedeeltelijk hun brood trachtten te verdienen. Zoo is ons iemand bekend, die f 100 per geniet besteedde; de bemesting, en do geheel© bewerking van bet vlas schatte hij op minstens f60. Wil hij nu zijn vlas, dat, van goede kwaliteit is, verkoopen, dan zal hij hoogstens f90 voor de opbrengst van het gemet kunnen bedingen. Gnenbare Vsrkoor»! i$en Febr. 16 Goes, 2 woonhuizen, 's Heer Hendriks- kinderendijk, Pilaar. 16 Goes, winkelhuis. Pilaar. 17 's Gravenpolder, 15 paarden, 48 stuks hoornvee en inspan. Hollmann Verh. 17 Kruiningen, Café „de Harmonie" Schram. 18 Waarde, 4 paarden, 2 vaarzen, inspan, stroo, enz., Schram. 19 Middelburg, deuren, ratren en gereed schappen, Hosang. 19 Ierseke, hoornvee, varkens, houtwaren enz. Hollmann Verhoek. 22 Hoedekenskerke, 1 paard, 12 st. hosrn- vee, valkans, kippen en irosp., Neervoort. 23 Goes, winkelhuis Gazzepoortstr. C 196, dito Keizerstraat D 19, Van Dissel. 23 Goes, woonhuis, Lange Vorststraat, Van der Kloes. 24 Goes, woonhuis, 's Heer Hendrikskin- derenstraat, D 98, Pilaar. 24 Rilland, 15 paarden, 30 stuks hoornvee, inspan en huisraad, Liebert. 24 Vlake, 7,0410 HA. Bouw- en Weiland, v. Dissel. 24 Wolfertsdük. meub. goederen, Pilaar. 25 Middelburg, winkelhuis, Gr. Markt C 12, werkplaats schuitvlot Q 26S, dito aldaar, 3 woonhuizen aldaar Q 264-265 en 266 Hioolen. 25 Waarde, 43 paarden, 56stuks hoornvee, 6 varkens en waakhond, Liebert. 26 Wissekerke(N.B.) Hofstede 38,3930 H.A. Bouw- en Weiland en Cijnsen, v Dissel. 26 Waarde, Landbouwweiktuigen enz. Liebert. 26 Ovezande, 17 H. A. bouw- en weiland Van der Kloes. Maart. 1 Kapelle, woonhuis en 1.03.60 Ü.A. bouw land, Liebert. 1 Heinkei szand, 9 paarden, 25 st. hoorn vee, varkens, 140 kippen en inspan, Van Cleef. 3 Nisse, 12 paarden, 26 stuks hoornvee, varkens, insDan enz. Pilaar. 4 Kloetirige, 10 paarden, 33 stuks hoorn vee, inspan, melkgerei en huisraad, Van Dissel. 5 'sHeer Arendskerke, 10 paarden, 30 st. hoornvee, 4 varkens, 150 kippen, insp. en meubilair, van Campen. 6 Heinkenszand, 4.77.70 H. A. bouwland, Van Cleef. 11 Borsele, boereninsp ,n, Pilaar. 12 Nisse, boereninspan, Pilaar. 17 Biezelinge, boereninspan, Pilaar. 17 Wissekeike, boereninspan, Gelner. 18 Oudelande, boerenin-pan, Van derKIoes. 19 'sHeer Abtskerke, 8 paarden, 29 stuks hoornvee, varkens, kippen en inspan, Van Dissel. 31 Goes, meub. en andere goederen, Van Dissel. April. 16 Heinkenszand, boereninspan, Pilaar. Aanbesteding. Febr. 24 Zierikzee. De bouw van een Concertzaal met accessoires, C. Swartbol. Maan. 5 Hoedekenskerke. Het plaatsen van 85.50 M. nieuwe beschoeiing in de haven en 2400 Ma Keibestrating, Gemeentebest.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 6