KËFttMlEUWS. Ingezonden stukken. O N D E R W IJ S. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen m. Laatste Berichten. 389e Staatsloterij Marktberichten. Mevrouw, dat kan ik u met den besten wil van de wereld niet zeggen. Loop dan jnaar naar de maan me neer I De dame belt af. Asjeblieft, mevrouw, na u Glimlachend zet hij zich met zijn fa milie aan tafel. Weer gaat de telefoon. Hallo? Een grove mannenstem. Hebt u twee achterpooten? Met wien spreek ik? Met... (een bekende slagersnaam.) Een van mjjn klanten vraagt er om en ik heb geen achterpooten. Een staart heb je zeker ook niet Houd je ongepaste grappen voor je, vent! Woedend belde de levensverzekering- directeur af Ik spaar u 't relaas van wat dien avond nog volgde. En Maandagavond Waarbij ge in overweging moet nemen, dat de gids pas in Juni in verbeterde uitgave verschijnt. Neen, lach nu niet Schatten op den zeebodem. Het „Hbl. v. Antw." heeft een inventaris opgemaakt van den inhoud der wrakken van 38 gezonken schepen. Tegenwoordig bevindt zich, volgens de verklaring van kapitein C. A. P. Gardiner ,een zee'man, die een internationale reputatie heeft ver worven als reddingsexpert, een waarde van 8,000,000 aan edelgesteente, goud, zilver, koper en tin in den ïottenden bo dem van schepen, welke in de laatste twee honderd jaar nabij' dis kusten van Afrika zijn verloren gegaan. Gardiner beweert, dat hij zich nauw keurig overtuigd heeft van den staat, waar in de 38 wrakken zich bevinden welker plaats hij heeft bepaald. Vijf-en-twintig per cent van de waarden, welke zij bevatten en die uit de scheepspapieren konden worden vastgesteld zou met de uit stekende machinerieën, waarover men te genwoordig beschikt, in goeden staat boven water kunnen worden gebracht. Een expeditie naar deze ongelukskust, voorzien van de meest moderne reddings werktuigen, wordt thans, volgens kapitein Gardiner, uitgerust, ten einde de verloren schatten te herwinnen. Luitenant en inbreker, 'tVol gende gemoedelijke onderhoud moet te Sofia tusschen een officier en een inbreker hebben plaats gehad. Er breekt een boef 's nachts in de wo ning van den luitenant in, en gaat „wer ken" in zijn garderobe. Het ongeluk wil dat uit de rijbroek van den officier een tabaksdoos met geraas op> den grond valt en den eigenaar wekt. Deze springt uit het bed, pakt den inbreker zeer onzacht bij de kraag en schelt zijn oppasser. Heer en dienaar geven den boef een kleine tuchtiging. Dan ontwikkelt zich de vol gende dialoog: Luitenant: Wie heeft je in mijn huis gestuurd Inbreker: De nood, menheer. Ik heb niets te knabbelen. Luitenant: Weet je dan niet, dat er te gen 'teind van de maand geen rooie duit meer bij me te v-inden is? Inbreker Luitenant: Laat je fouilleeren! Tableau! De luitenant vindt een riks in de zakken van den inbreker. En geeft 'tgeld aan den oppasser met 'tbevel: „Koop morgen thee en suiker". En laat den „armen" inbreker vrij met de opdracht den len van de maand terug te komen om de riks te halen. Te Halle heeft de schepenrechtbank zich met een pToces over een kleine hoeveel heid paardenmest moeten bezighouden, en een arme werkmansvrouw heeft er een ge vangenisstraf van een dag door opgeloo- pen. De vrouw had op een plein, waai' de straatreiniging het vuilnis tijdelijk op een hoop veegt, een zak vol paarden vijgen bijeengezocht, om die aan een tuinier te verkoopen. Zij kreeg er een futje voor, want een heele handwagen vol doet maar een schelling. Een gemeente-amb tenaar zag het gruwelstuk en gaf de sloof aan. De vrouw vertelde, dat haar man zon der werk en haar kind ziek was, en zij een kleinigheid, naar zij meende met eer lijk werk, had willen verdienen. De schepenrechtbank beraadslaagde lang en breed, of er iets op te vinden was, om haar vrij te laten uitgaan, maar het was en bleef diefstal, en het licht ste vonnis daarvoor moest een dag zitten zijn. In de overwegingen tot het vonnis betuigde de rechtbank haar leedwezen over de aangifte, en verder zal er werk van gratie gemaakt worden. Wat tucht en kalmte in gevaar vermo gen is weder eens gebleken bij eleni brand in het klooster to Blackpool. Vrijdagmor gen vroeg werd een der Zusters gewekt door rooklucht. Zij ging op onderzoek uit en bevond dat in een; der vleugels brand was uitgebroken, die reeds een ernstig aanzien had gekregen. Onmiddellijk wekt© zij de andere Zusters en leerlingen, der kloosterschool, van wie een honderdtal in het gebouw woonde. Hoewel de vlam men zich snel verspreidden, stelden, de kinderen, onder kalme leiding der Zusters, zich in volmaakte orde op en marcheerden zij in geregelde rijen naar buiten. Niet een hunner bekwam eenig letsel. Deze afloop is des te gelukkiger, omdat de brandweer, tengevolge van de buitengewone gladheid deï wegen, het gebouw' heel moeilijk kon naderen en eerst aankwam, toen het iin lichte laaie stond. Regen en sneeuw. Uit Oost België komen berichten van oversIroomingen. Door het plotseling© smelten van de sneeuw zijn alle groote rivieren gewas sen, terwijl de spoorwegen naar den, kant van Dolhain onder water zijn gezet. Het water is ook talrijke huizen binnen gedrongen in Dolhain, Verviei's en Ensi- val; in de laatste gemeente is het stad huis ontoegankelijk. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Ook uit West-Duitschland komen berich ten van hoogen waterstand en overstroo- mingen. De schade moet hier ©n daar zeer groot zijn. Uit verschillende deelen van Beieren worden geweldige sneeuwstormen gemeld, die het treinverkeer zeer erg hebben ge hinderd. Weer een slachtoffer van de sensatie- lust van het publiek. In een varité te Caserta schoot een scherpschutter zijn vrouw appels, eieren enz. uit de hand. Op een der laatste avonden weerklonk een rauwe kreet op het tooneel De man had zijn vrouw in den slaap getroffen. Zou het publiek eindelijk eens gaan begrijpen, dat het voor zulke dingen mede verantwoordelijk is? Tijgerjacht per spoortrein We bevinden ons, zoo vertelt de „Java- Bole", in een personentrein, ergens in de woudelijke streek in Oost-Java tusschon Kraksaan en BanjoewaDgi. Er wordt ge reden met een kalm vaartje, zooals b.v. tusschen Amsterdam en Den Helder. De machinist ziet heel in de verte op de baan een groot kalf meent hij. Reeds strekt zijn hand zich uit naar den handel van de stoomfluit em het arme dier te redden zoo mogelijk. Maar nog eens scherp uit gekeken! Het dier heeft zwarte strepen het blijkt een pracht van een koningstijger te zijn. De stoomfluit wordt met rust gelaten maar de rem .overge haald De trein stopt en machinist, het geweer in de hand, dat op de locomo tief steeds geladen gereed staat, achter den tijger aan de rimboe in. Nieuwsgierig koppen uit de portieren. Vragen aan den stoker, die in de richting wijst, waar de machiaist in de wildernis is verdwenen. Ada madjan Alle man nen voorzien van hul pwapeDS als daar zijn, poken, bijlen, wandelstokken, pajongs, pikoelans en achter den machinist aas, het bosch in. Dat duurt zoo een kwartiertje terwijl het stoomros non-actief staat te zuchten. Eindelijk verschijnt de spoorlievende raachinedrijver weder op de baan, hijgend van vermoeienis Hij is al weg. Ja, dat hebben de anderen ook gemerkt, die achtereenvolgens mede terugkeeren van het jachtterrein. Dan maar weer ingestapt en vooruit. Met tien minuten vertraging loopt de trein Bapjoewangi binnen. Allen zijn welgemoed, niemand moppert. De sport boven alles. Uit Santiago de Chili wordt gemeld Zaterdag is het gebouw van het Ouitsche gezantschap door brand vernield Naar alle waarschijnlijkheid is van te voren inge broken Het lichaam van den gezant werd onder de brokstukken gevonden. Door het geneeskundig onderzoek werd het gerucht van inbraak versterkt, daar de schedel van den gezant nagenoeg in tweeën gesple ten was Volgens geruchten zou de secretaris Welezeck ook erbij omgekomen zijn doch een onderzoek logenstrafte dit gerucht Za terdag deelde Welezeck mede, dat hij in den laatsten tjjd anonyme dreigbrieven gekregen had. De ontknooping van een drama. Tegen het vallen van den avond kwam Maandag in één der dorpen langs de Maas, nabij Sittard, een onbezoldigd rijks veldwachter aan den burgemeester vragen, en wijl deze niet thuis was, werd mevrouw fluisterend medegedeeld, dat hij met eenige notabelen der parochie, een kinderlijkje ontdekt had, aangespoeld door de Maas, een pasgeboren kindje, in een doek gewonden. De burgemeester werd opgezocht, en deze zond den veldwachter met een werkman naar de aangeduide plaats, om het lijkje voorluopig maar met wat aarde te bedekken, dan zou hij morgen wel dokter en politie ontbieden. Op de plaats aangekomen, vonden zij den zak, die het lijkje inhield, en een huiverende vreeze beving hem in de tegenwoordigheid van den dood die daar zijn prooi vasthield. En naast hem stroomde kalm de Maas, de moordenaresse, als had ze niets gedaaD, als was zij zich niet bewust van die zware misdaad, die een zoo schelle tegenstelling vormde met de blanke ruimte rondom. Er werd eens eventjes in den zak geloerd en ofschoon de veldwachter niet overtuigd was, dat het in verren staat van ontbin ding verkeerende lichaam er een van een kind was, werd aan het bevel van den burgemeester voldaan. Er werd een kistje besteld om het bewuste lijkje te vervoeren. Dinsdagmorgen trekt een babbelende stoet naar de plaats waar het voorwerp -der misdaad verborgen lag. De mr. tim merman met een kistje onder den arm voorop, daarna de veldwachter. Daarachter volgden een vijftig durpsgenooten. die het nieuws vernomen hadden. Toen werd het lijkje opgegraven en. een kat, een jonge doode kat, kwam uit den zak te voorschijn Tahleau! Uitvaart Mgr. A. J. F. J. de Bouter. Onze Amst. corr. seintNadat reeds gister avond in de St. Jozefkerk de Metten waren gezongen ving hedenmorgen negvn uur de begrafenisplechtigheid van Mgr de Bouter, in leven pastoor van de parochie dsr H. Petrus en Paulus, aan met het zingen der Lauden, gevolgd door de plechtige mis van Requiem opgedragen door den deken van Amsterdam, den Hoogeerw. Heer Mgr. L E. Jansen, daarbij geassisteerd door vele geestelijken. Deze indrukwekkende plechtig heid welke in de St. Jozefkerk plaats had, werd bijgewoond, door de Hoogeerw. Heeren Prof. J. M. L Keulier van het Seminarie te Roermond en P. M. v. d. Heuvel, regent van het Seminarie te St. Michielsgestel, beiden commissarissen van de brandwaar borg Maatschappij St. Donatus, waarvan de ontslapene directeur was. Voorts werden opgemerkt zijn Doorl. Hoog waardigheid Mgr. Meeuwissen, rp ut >li sch Vicaris van Suriname en de vertegenwoor diger van den bisschop van Haarlem, de hoogeerw heer M P. J Möllmann secretaris van het Bisdom. Doorden Hoogeerw. Heer L. C. L. Eijgen- raam werd de ljjkrede gehouden. Na een korte pauze had de eigenlijke uitvaart plaats waarbij in de volgrijtuigen vele vrienden van den overledene, benevens geestelijken etc. plaats namen, ook het bestuur van St. Franoiscus liefdewerk en de conferentie van de St. Vincentius a Paulovereeniging van de parochie Petrus en Paulus werden daar bij opgemerkt. Nadat de stoet zich in be weging zette werd door de Kalverstraat langs Spui on N. Z. Voorburgwal waar het kantoor van „St Donatus" gevestigd is, Prins Hendrikkade en Haarlemmerstraat naar het R. K. Kerkhof „St Barbara" gereden. Hier werd in het bijzijn van velen het stoffelijk overschat van Mgr. de Bouter bijgezet. Mgr. Jansen verrichtte de plechtige be- aarding. ERNSTIGE WAARSCHUWING Of het iets uitwerken zal, wie zal het zeggen Zeker, we hopen het van harte, maar we zijn niet zonder vrees, want het is waarlijk niet voor de eerste maal, dat onze krant een waarschuwend woord laat hooren. Met veel moeite zijn overal, waar zulks mogelijk was, kiesvereeniginge - opgericht, tegelijk met bet verschijnen van onze krazt. Daardoor hebben wij, Katholieken, nu vier jaar geleden, op waardige wijze aan den verkiezingsstrijd kunnen deelnemen Wie verheugde zich niet over dezen voor uitgang? In elke parochie werden mannen gevon den, die heelemaal niet uit strijdlust of om zich op den voorgrond te dringen, zich allerlei moeita en soms onaangenaamheden getroostten, enkel en alleen om wille van de goede zaak. En nu? De kiesveroeuigingeu schijnen hier en daar gevaar te loopen. De bestuursled ?n staan nog altoos trouw op bun post, gaarne bereid tot voortdu rende werkzaamheid Zij hebben echter behoefte aan medewerking, en wanneer die hun maar steeds onthouden wordt, dan, ja, staat het te vreezen, dat zij het eindelijk zullen opgeven. En zoo keeren we dan weer terug tot den vroegeren toestand, wie zou dat nu willen? wie zou dat in het belang der goede zaak achten De oorzaak van den achteruitgang hebben we reeds genoemd gebrek aan medewer king Zij, die door hun positie geroepen zijn, vóór te gaan, blijven van verre staan, degoeden niet te na gesproken. Of zij bemoeien zich met de zaak niet, öf zij werken haar, erger nog, tegen. Het is absoluut onvoldoende, zich te bepalen tot een jaarlijksche bijdrage. De enkele vergaderingen, die gehouden moeten worden, behoorden allen, zij vooral, bij te wonen. Daardoor alleen kan het bestuur met vrucht optreden. Is dat nu te veel ge vergd? Men kan er zich niet afmaken met een: Ik weet wel, wien ik stemmen moet. Dan weet men tevens, waarom deze kan didaten gesteld zijn en geen andere. Spreekt eens met de bestuursleden en zij zuMen u mededeelen, dat zij uw hulp onmogelijk missen kunnen ter bestrijding van wanbegrippen, onverschilligheid, on kunde en andere dingen, waarvoor zjj alleen machteloos staan. Wat hen betreft, die niet schroomden tegen te werken, zij mogen bedenken, dat het een Christenplicht is van het stemrecht een goed gebruik te maken. De heiligste belangen staan hier op het spel. Laten dus zij vooral, die geroepen zijn in de voorste gelederen te staan, niet langer werkeloos toezien, maar hulp en bijstand bieden aan onze mannen, die anders het werk, met liefde begonnen, niet zullen kunnen voortzetten. L. Middelburg. Door het bestuur der Ver- eeniging „De Ambachtsschool" alhier werden de volgende voordrachten opge maakt lo. voor onderwijzer in het timmeren enz. de heeren: J. de Mey, gediplomeerd meester te Dordrecht, S. T. Hanskamp en S. F. Hageman, beiden te Arnhem, H. W. Neugebauer en J. A. Baljeu, beiden te Middelburg 2o. voor onderwijzer in huisschilderen enz. de heeren: K. Sloover, gediplomeerd gezel te Middelburg, H. v. d. Wilt, A. Hoelen en J. Th. van Doorn allen te Utrecht; 3o. voor onderwijzer in teekenen de heeren: J. II. Wattez, leeraar M. O. aan de „Hendrick de Keijserschool", J. van Schaik, beiden te Amsterdam, D. van Leeuwen te Leiden en H. van Randwijk te Dordrecht. Van dezen zijn Tan elke groep de eerst- genoemden op de voordracht geplaatst welke aan den Minister van Binnenland- sche Zaken ter goedkeuring is toegezon den. Een bericht, betreffende de Goesche schietver. „Koningin Wiihelmina" kunnen wij, als tegen de afspraak in, reeds voor gekomen in een ander blad, niet meer opnemen. GOES. Geboren6, Filippus z v. Lievie- nis Openneer en Johanna Vermeule. Overleden: 9, Catrina Walrave 59 jr., gehuwd met Frederik Sturm. Van 810 Februari. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. J. Ornee, 22 j. jm. en A. Verschiere, 44 j. jd. BevallenT. C. Peeman geb. Goed- bloed, d. Overleden: A. M. Wakkee, 20 j, vrouw van C. E. FrenksA. Bossohaart, 26 j., ongeb. d.C. Abrahamse, 36 j man van M. CornelisseJ. Borgers, 58 j man van D. C. van Hoeke. Van 69 Febr. VLISS1NGEN. GetrouwdE, M. Chevalier, jm. 30 j. met H. L. van den Heuvel, jd. 20 j. Bevallen: C. P. Corveleijn, geb. Le- naerts, z. Overleden: J. Labrujere, wednr. van P. Marijs, 71 j. Uitslag van de gehouden aanbesteding voor de levering van 400 M3. Pruisische ondeThoudsgrint, ten behoeve der gemeen te Hoe Jekenskerke, in biggels van l1/26 c.M., franco voor den wal. Inge schreven werd door: L. de Boom en J. C. de Boom, 'sGravendeel, f2.09; L. Ran ters, Sliedrecht, f2.045; H. Visser, idem, f 1.99; L. Thennisse, St. Annaland, fl.98; P. Meeusen, DoTdrecht, fl.98; H. H. de Waal, Werkendam, fl.89; Johs. Boele, Sliedrecht, f 1.85; A. J. de Bok, Nijmegen, f 1.84Van Koppenhagen en Co., Utrecht, fl.825; A. de Jong Dz., Terneuzen, f2.43 en W. Hokken, Sliedrecht, f2.47; beide laatste vrij op den wal. Alles per M3. 1 biljet van onwaarde, als zijnde onge zegeld. Gegund aan Koppenhagen en Co. Rilland. Uitslag aanbesteding 25900 K.G. Chili-salpeter. Inschrijvers: Maat schappij tot veikoop van Hulpmeststoffen, Dordrecht, fll.045; Dordsche Kunstmest- maatschappij, Dordrecht, f 10.97J. P. van AaTdenne, Dordrecht, f 10.98; I. J. van Ider Have, Rotterdam, f 10.78; L. Eversdijk, Kapelle, f 10.72J. Kostense, Kruiningen, f 10.55; Firma Jac. Krijger, Krabbendijke, f 10.49. Gegund aan Firma Krijger. Uitslag aanbesteding verbouwing schuur bij Th. Maat te Kat s. InschrijversH. J. Hubrechtse, Wissenkerke, f4790; L. Maas, idem, f4430; C. Kieviet, Colijnsplaat, f4347; J. Schroevers, Kats, f4180; J. M. Haringman, Colijnsplaat, f4159. Gegund aan den laagsten inschrijver. Bergen op Zoom. Gisteravond wilde dhr. Van Vorst (ex-pater Coelestinus) hier een vergadering houden. De aanwezige Katholieken zongen „Wien Neerlands Bloed" en het „Wilhelmus". De Commis saris van politie beval de zaal te ontrui men, hetgeen zonder rustverstoring plaats had. De vergadering kon niet door gaan. Middelburg. De justitie is heden naar Axel vertrokken, om in vereeniglng met de Belgische justitie, een onderzoek in te stellen naar een onlangs door- onbeken den gepleegden diefstal met braak, waaï- bij een landbouwer door 3 vermomde'ke rels werd gebonden en bedreigd. Ook is de justitie naar Aardefibürg ver trokken- tot het doen van een huiszoe- -Sutïjoq uopuorjaq uap jaiu pu-eq.taA ut Suirj rijken diefstal te Melissant. Arhem. Bij het maken van rioolwër- ken is een gewelf ingestort, waardoor 4 arbeiders onder den grond bedolven wer den. Met veel moeite konden zij nog gered worden, maar allen waren gewond. Den Haag. Het bericht als zou een Regentschap worden ingesteld (zie Bin nenland) is onjuist. De toestand der Ko ningin is gunstig, zoodat voor het oogen- blik deze maatregel onnooddg is. Den Haag. De Eerste Kamer heeft he den de Marine-begrooting aangenomen. Den Haag. Baron van Heeckeren van Keil, onze gezant te Stockholm en lid der Eersle Kamer is om gezondheidsrede nen een verlof van twee maanden ver leend. Parijs. De beide beschuldigden in de scabreuze moordzaak op den heel' Remy, Renard en Courtois zijn heden beiden door de jury wegens moord veroordeeld de eerste tot levenslangen dwangarbeid, Courtois tot 20 jaar dwangarbeid'. Bordeaux. In een kantoor eener Bor- deausche f ima in Senegal heeft een ont ploffing plaats gehad, waarbij 3 inboorlin gen werden gedood. Calcutta. Een jonge Bengalees heeft den officier van Justitie te Calcutta dood geschoten in het hof van assisen. Deze was aanklager in het jongste anarchisten proces. De dader is gevat. St. JagO de Chili. De lijkschouwing van den omgekomen Duitsehen gezant schapskanselier heeft uitgemaakt, dat deze het slachtoffer was van misdaad. Dief stal moet de beweegreden van den moord zijn geweest. De portier der ambasade is verdwenen. 5e klasse. Trekking 9 Febr. Prijzen van: f 1500: 6616 f 1000667 f 400: 5137 18892 f 200: 12170 12413 16404 18718 18830 11147 12288 14241 14344 14477 16693 18829 20688 f 704457 5781 6651 7516 7551 7592 8131 8271 8823 8882 14116 14119 19571 19594 Nieten4471 4488 5636 5752 5790 6701 7512 7531 7547 7548 7583 7600 7605 7632 8177 8217 8270 8587 8810 8811 8829 8851 8917 14108 17844 19406 Trekking 10 Febr. f 1000565 5800 5835 6075 7332 9839 14438 15728 18144 19384 f 4001256 3672 4104 7012 17620 17860 f 2001667 6715 10625 10926 13013 16665 f 1009141 16099 17754 18642 19951 f 70: 5605 5614 5784 5798 7550 7562 7598 7615 8160 8237 V 8274 8276 8588 8898 19422 Nieten2902 2914 5601 5609 5641 5775 5782 5800 6655 7537 7559 7587 7596 8133 8148 8159 8206 8221 8233 8234 8267 8585 8825 8833 8868 8890 8906 14140 19409 19415 19417 19427 GOES, 9 Febr. '09. Aanvoer ruim Bruine boonen wat hooger genoteerd, overige artikelen onveranderd, flauwe stemming voor KrooEerwten. Nieuwe tarwe 6.50 4 f 7.25 Nieuwe rogge 5.75 6. Wintergerst per 100 Kg. 8 50 9. Zomirgerst 8 50 8 75 Haver 6 25 7.— Kookerwten 9.50 10.25 Kroonerwten 9.50 10 25 Bruine Boonen 10.50 11.25 Versche boter per K.G. f 1.08 a f 1.15 middeuprijs f 0.55 aan particulieren ver kocht a f0.60 per pond. Boter schaarsche aanvoer. Versche eieren per 100 stuks f3.75 a f 4.50middenprijs f 1,per 25 stuks. Eieren aanvoer ruim, niet alles opgeruimd. Noteering vaa den markt- zetter der landb. afd. Goes en Kruiningen: Boter fl.08 a 1.1b per K.G. rekenprijs fl.12 Aan particulieren f 1.20. Eieren f 3.80 a f 4.68 per 100 stuks, rekenprijs f 4.10 Eierenverkoop „Onderafdee- 1 i n g Z u i d-B eveland V. P. N." Aangevoerde eieren 5831 stuks. Prijs f 4.68 per 100 stuks. Kruiningen, 10 Febr. 1909. Tarwe f 9 50 a f 10.25 per 100 K.G. W.Gerst f 8,75 9,25 Haver f 7 50 7.70 Rogge f 5.75 6.25 per H L. Erwten f 9,10.25 Rotterdam, 9 Febr. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 2774 run deren, 461 vette, 406 nuchtere kalveren 214 schapen, 841 varkeDS en 97 biggen. Runderen hoogste prijs 72, laagste 58 cent; kalveren heogste 105, laagste 85 cent, schapen hoogste 56, laagste 44 cent var kens hoogste 47, laagste 43 cent; alles per kilogram.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 3