UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. i Minister Heemskerk verzekerde met be kwamen spoed een regeling der verzeke ringsmaatschappijen te zullen ontwerpen. Castro. Ken medewerker van het Journal heeft te Berlijn een lang onderhoud gehad met Castro. Gastro klaagde over het onbegrij pelijke verraad van zijn vriend en geeste lijken zoon Gomez, die hem vroeger aan bad. Hij sprak verder in de meest lyrische en heldhaftige termen van zijn eigen edel dichterlijk gemoed over de geheimzinnige stem des lots, die hem steeds geïnspireerd had en hem steeds zijn hooge beschikkingen voorgehouden en zijn machtige levensbaan geleid had. Zijn talent bestaat, volgens hemzelven, hierin, dat hij het lot vertegenwoordigt. Hij is steeds nauwgezet van geweten en recht vaardig geweest. Hjj was een slaaf der rechtvaardigheid. Hij heeft heel Spaansch- Amerika van de Europeesche voogdij be vrijd en is zeker, dat in Venezuela zijn woord alleen reeds al zijno tegenstanders in het niet zal doen verzinken. In dien trant sloeg Castro nog een poosje door. Katholieke Strijder. Nu er verkiezingen in 't zicht ziju, zit ook de „Katholieke Strijder", het maand blad van de Algem. R K. Propagandaclub te Amsterdam, weer wakker te paard. Het plan bestaat bovendien, om weer als vroeger buitengewone nummers uit te geven, in oplage van 500.000 exemplaren, voor welke uitgave de Katholieke Kamer leden Aalberse, Kooien, Loeff, O. van Nispen, J. van Nispen, Nolens, Passtoors, Regout, Ruys de Beerenbrouck, van Vuuren en van Wijnbergen, deRoomsch Katholieke journalisten Bruna, Helmer, Nieuwenhuis, Oostdam. Steenhof, Wesseling en Wierdels, de heer Mr. Van der Aa, en de Roomseh Katholieke propagandisten Berger en De Wolf hunne medewerking zullen verleenen Het eerste nummer zal in April ver schijnen. De Katholieken vergeten? Onder dit opschrift lezen wjj in Z e- 1 a n d i a: Donderdag zijn te Middelburg vergaderd geweest de voorzitsters der plaatselijke omité's tot aanbieding van een huldeblijk aan H. M. de Koningin, Op een vrij zonderlinge wijze wordt aan het publiek mededeeling van het verhan delde op die vergadering gedaan. De Vrijz-dem. „Midd. Crt." werd een verslag dier vergadering gezonden, waarbij het comité het „vriendelijk verzoek aan alle Zeeuwsche bladen" voegde, „om het in zijn geheel over te nemen". De Zeeuwsche bladen worden alzoo door het comité verplicht de „Midd. Ct." te lezen. De dames, die het comité vormen, zullen toch zeker wel weten, dat de „Midd. Ct." een der weinige bladen is, die ter wille van enkele guldens, advertentiën opneemt, welke lijnrecht indruischen tegen elk gevoei van zedelijkheid, tegen de begrippen van Katholieken en Anti-revolutionairen, en Gade zij dank, van vele liberalen. Het komt ons onverklaarbaar voor, hoe het dames comité, om een moederschap te eeren, heeft willen begunstigen een blad, dat leeft van praktijken, welke het moeder schap willen vernietigen. Na deze kaakslag in het aangezicht der moeders te hebben gegeven, ging het co mité verder met de Katholieken te grieven. Een 12tal dames werden uitgenoodigd om zich met het Middelburgsche comité te vereenigen tot een hsofdcomité. In dit hoofd-comité mag een, zegge één, Katho lieke dame zitting hebben, niettegenstaande de bevolking van Zeeland voor minstens een vierde Katholiek is. Vervolgens werd nog besloten om de vrijkomende gelden te schenken aan a. de Vereeniging „Kinderzorg" te Mid delburg, uitgaande van de Ned. Herv. Diaconie en b. de vereeniging „Zeeland", doorgangs huis en gezinsverpleging voor alle ge zindten, een neutrale vereeniging dus. Aan de Katholieken schijnt niet gedacht te zijn. Och neen, de Katholieken zijn alleen goed genoeg om gelden op te brengen, waarvan de liberalen mooi weer kunnen spelen, maar als het op deelen op aankomt, worden de Katholieken stelselmatig ver geten. De IHissingscheCrt. had be doeld verslag een dag eerder dan de M i d delburgsche Ct. Door overname uit eerstgenoemd blad hadden wij het verslag g e 1 ij k met de Midd. Ct. Red. N. Z. Ct. De S. D. A P. van binnen. Naar aanleiding van de verklaring dat wat er ook op het buitengewoon congres te Deventer moge gebeuren, „De T ri- bune blijft" schrijft Het Volk o.m.: Dit staat gelijk met aan de partij de onderwerping aan haar besluiten op te zeggen, het staat gelijk met aan do partij het recht te ontzeggen de verhoudingen in haar gelederen zelf te regelen, het recht te ontzeggen ztelf uit te maken hoe hare pers zal zijn ingericht. Bovendien staat het gelijk met het zich zelf afsnijden van den weg om zich op het buitengewoon kongres te laten vinden tot voor de partij bevre digende verklaringen en staat daar door weer gelijk met een als 'tware uitlokken van krasse maatregelen van de partij tegen hen. Het is als 't ware een uitdaging tot de partij gericht om zulke krasse maatregelen te nemen, in de hoop, dat het verzet tegen die maatregelen de scheuring brengen zal die thans blijkbaar door De Tri bune wordt gewenscht. En aan het slot: Onzerzijds moeten wij 't ronduit zeggen: met menschen, door zulk een geest bezield, is geen land te bezei len. Dit artikel is een oorlogsverkla ring en de verklaring dat, wat er ook gebeure, de Tribune blijft, zijnde een bij voorbaat afwijzen van een bepaalde beslissing van het kongres, is op zich zelf al een zich losrukken van de partij. Zoo wordt de Tribune-kwestie een zeer eenvoudige. Goes Maandagavond vergaderde in een der zalen van het stadhuis alhier de hier zetelende gezondheidscommissie, onder voorzitterschap van den heer D. Mulder van Ovezand. In deze openbare vergadering stond als eenig punt ojp de agenda het uitbrengen van het jaarverslag door den secretaris, den heer Jac. Z. Risch. Dit verslag was dezen keer zeer om vangrijk en gaf een uitstekend denkbeeld van den veelomvattenden arbeid der com missie. In de meeste gemeenten, ressorteerende onder de commissie, was in 1908 de ge zondheidstoestand gunstig, al waren er enkele uitzonderingen, zooals b.v. te Drie wegen, waar het sterftecijfer hoog was. Ook heerschten daar de mazelen zeer hevig. Te Goes waren in verschillende maan den zeer vele ziektegevallen. De in September optredende mazelen epidemie bleek goedaardig. Alleen stier ven eenige jonge zwakke individuen. In verband met een te Goes heerschende diphtheritis-epidemie werd in genoemde stad aan Burg. en Weth. door de commis sie geadviseerd de scholen te sluiten en bp andere wijze de verdere verbreiding der ziekte tegen te gaan. Talrijke malen wendde de commissie haar invloed aan om verbetering te krij gen in onhygiënische toestanden van wa tergangen en dergelijke en eveneens moest de commissie in verschillende gemeenten adviseeren tot verbetering of tot afkeuring van woningen. Ook op het gebied der melkkeuring deed de commissie nuttig werk. Het verslag werd met algemeene stem men goedgekeurd. Middelburg Gisternacht is alhier een poging tot inbraak gepleegd in het huis van verkoop met recht van wederinkoop van den heer P. op den Korendijk. Om streeks 2 uur werd een der huisgenooten gewekt, door gerammel aan den voorkant van het huis. Deze begaf zich naar be neden, toen plotseling een ruit met veel lawaai op straat viel. Toen de heer P., die inmiddels wakker geworden was, bui ten kwam, was er van den inbreker of in brekers niets .meer te zien. Wel kwam hij tot de ontdekking, dat de houten lui ken voor de ramen waren weggenomen en dat een ruit bijna geheel uitgesneden was. Bij dit laatste werkje schijnt men zich verwond te hebben, althans op het vensterkozijn en een der luiken werden bloedsporen gevonden. De politie, die een onderzoek heeft in gesteld, nam een stuk glas, waarop vin gerafdrukken, in beslag. Sinds eenigen tijd maakten de leer lingen van de Burger-avondschool bij het naar huis gaan, zich schuldig aan straat schenderij. Voorbijgangers werden lastig gevallen, deuren open gegooid en zelfs was kortgeleden een ruit in de Langedelft verbrijzeld. De politie had de laatste avon den een extra-dienst ingesteld om te trach ten aan deze baldadigheden een einde te maken. Gisterenavond werden twee der belhamels door twee agenten in burger- kleeding gearresteerd en naar het politie bureau overgebracht. Vlissingen. Bij ministerieel besluit van 5 Februari j.l. zijn tot loodsleerling bij het Belgisch loodswezen alhier benoemd: G. A. P. Vanleke, thans loodsleerling te Nieuwpoort; H. F. Demey, thans stuurman bij den sleepdienst te Nieuwpoort; P. Sa- vels en A. L. M. Brackx, thans kwartier meesters aan boord van de kruisers te Ostende; C. L. Demey, thans matroos der lichtschepen te Ostende; J. Deceunynck, thans matroos der kruisers te Ostende; F. X. Vanhoutte, H. E. Billiaert, V. F. R. Coopman en J. A. Deconinck, thans ma trozen der mailbooten te Ostende. Benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Vlissingen L. G. James te Sluis. Bij Kon. besluit is aan den zeeloods in het 6de district L. M. Verheul, en den binnenloods ter standplaats Vlissingen C. J. de Groot, vergunning verleend tot het aannemen van de gouden medaille, ver bonden aan de Koninklijke Kroonorde van Pruisen, hun geschonken door den Duit- schen keizer. In de Concertzaal op de Groote Markt gaf gisterenavond „Vlissing's Man nenkoor" onder leiding van den heer André J. Geysenf zijn tweede concert in dit seizoen. Het talrijk opgekomen publiek heeft volop kunnen genieten, al zijn er hier en daar wel vlekjes aan te wijzen. De sopraan-soliste, mevr. Van Staalduinen- Kolb voldeed over het algemeen zeer goed en hetzelfde kan getuigd worden van mej. Jetsken Debbeek, die de alt-solo-partij op zich had genomen en ons zelfs nog meer kon bekoren dan mevr. Staalduinen. De heer A. C. Hubert, als bariton, kweet zich ook op loffelijke wijze van zijn taak. Het piano-accompagnement was bij mej. Bekker in goede handen. Hoedekenskerke. Maandagavond werd alhier een vereeniging opgericht, ten doel hebbende de deelnemers zooveel mogelijk de schade te vergoeden, welke zij mochten lijden bij sterfte van hunne varkens. Het bestuur werd aldus vastgesteld: J. IJ. Elenbaas, voorzitter; J. Ermerins, secr.- penningm.; J. v. Belsen, P. J. Verburg en A. Moerland, leden. Besloten werd de varkens der vereeni ging te doen inspuiten tegen vlekziekte. Rilland. Onze gemeente leed wederom een gevoelig verlies door bet. overlijden van den heer J. Q. C. Wabeke, 1 Aug. 1892 secretaris-ontvanger dezer gemeente. De overledene was nog maar 48 jaar oud en tevens ambtenaar van den Burgerlijken Stand, Dijkgraaf van de Maire- en van de Bathpolders en Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk. Verliezen de nabestaande fa milieleden veel in hem, ook voor de ge meente is het verlies zeer groot, daar een ijverig accuraat en welwillend ambte naar verlaren wordt. Men meldt uit Stavenisse: Bij den storm van j.l. Vrijdag, gepaard gaande met een hoogen vloed, werd o. a. ook nog veel schade toegebracht aan de vóór twee jaar uitgevoerde werken aan de waterkeering van den calamiteuzen pol der Oud-Kempenshofsteden, waarin ver schillende gaten werden geslagen en sa men een oppervlakte verdedigingswerken groot 2500 M3 werd vernietigd. De „Breskensche Crt." schrijft „In weerwil van de meest hardnekkige berichten, nu weer in „Zei an dia", dat rnr. P. C. J. Hennequin zijn mandaat als Kamerlid voor het district Oostburg niet hernieuwd wenscht te zien, hebben wij voldoende reden om te verklaren, dat thans daarvan nog niets bekend is". De „verklaring" is wel ietwat vaag. Jagen. In een te Oostburg gehou den vergadering werd door 27 jagers een adres onderteekend, dat aan den Minister van Justitie zal worden gezonden, waarin verzocht wordt maatregelen te nemen dat een einde gemaakt wordt aan het stroopen met basterd- en hazewindhonden, welke strooperij de laatste jaren verbazend is toegenomen. k De op de vergadering aanwezige jagers hebben zich daarna tot een Bond ver- eenigd. Tot lid van de Prov. Staten in het di strict S 1 ui s, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. van Houte, werd gister bij candidaatstelling gekozen de heer J. A. Neeteson (lib.), burgemeester van IJ z e n d ij k e. Dit is voor zoover wij ons herinneren de eerste maal dat een verkiezing voor de Prov. Staten in onze provincie zonder stemming is afgeloopen. Militie. Het aandeel in de nationale militie, af te leveren in het tijdvak van 115 Maart, ter volledige oefening, lichting 1909, is voor de volgende gemeenten als volgt Middelburg 20, Vlissingen 19, Goes 9, Zierikzee 10, Neuzen 22, Tholen 5, Axel 6, Hontenisse 5, Zaamslag 5, Ierseke 7, overige gemeenten 4 en minder. Het aantal ter volledige oefening in te lijven manschappen bedraagt voor Mid delburg 39, Vlissingen 37, Tholen 10, Goes 17, Ierseke 13, Zierikzee 18, Axel 11, Neuzen 22, Zaamslag 10; overige ge meenten minder dan 10. Saamgevoegd zijn Oostkapelle, Aagte- kerke en Meliskerke 4 (2); Ritthem, Gig- gekerke en Zoutelande 4 (2); Veere, Grijpskerke en St. Laurens 3 (2)Baar land en Oudelande 3 (2). 's Gravenpolder en 's Heer Abtskerke 3 (2); Ovezande en Nisse 3 (2); Wemeldinge en Schore 7 (4); Duivendijke, Eikerzee en Ellemeet 3 (2). Kerkwerve en Ouwerkerk 4 (2)Rcnes- se, Noordwelle en Seroo.skerke 3 (2); Schoondijke en Waterlandkerkje 6 (3); Zuidzande en Nieuwvliet 4 (2). Zondagavond stonden drie huzaren met getrokken sabel te zwaaien in de Korte Houtstraat te 's Gravenhage. Een agent van de politiehondenbrigade, die met den hond Lucie aan den band juist voorbij kwam, bemoeide zich met bet geval en wilde den belhamel arresteeren. Deze rukte zich echter los en ging aan den haal. De agent maakte den band van den hond los en op het commando pakging het beest den vluchteling achterna, greep hem met de tanden in zijn pantalon en slaagde er zóó in, den huzaar op den grond te trekken en hem daar vast te houden, tot de agent kwam en den huzaar, die nu gewillig meeging, arresteerde en overbracht naar het politiebureau aan de Nieuwe Haven. Daar noemde hij de namen van zijn twee kameraads, waarna hij aan een inmiddels ontboden militaire pa trouille werd overgegeven. Te Hooge- veen heeft zich het treurig geval voorge daan, dat een 18- a 19-jarig jongeling in den jenever gestikt is. In gezelschap van anderen, werd zeer veel gedronken, en de jonge man dronk zoolang tot hij in den jenever stikte. Te Barneveld is de 24-jarige boerenknecht J. V., terwijl hij voor zijn patroon aan het houthakken was, in een sloot gevallen en verdronken. Daar de ongelukkige meermalen aan toevallen leed vermoedt men, dat hij hierdoor te water geraakt is. Te Harken en Opeinde (Fr.) hing Zaterdag in de woning van K. Wedzinga vlas te drogen hij de kachel. Het geraakte in brand en do geheele wo ning werd vernield. Een kindje, dat in een tafelstoel bij de kachel zat, kreeg ernstige brandwonden. De maréchaus see te Rozendaal heeft een tweetal inbre kers op heeterdaad betrapt, terwijl zij in braak pleegden bij den landbouwer W. van Oosterhout. Daar de inbrekers zich hevig verzetten, moesten de marechaus sees van hun sabels gebruik maken. De inbrekers bleken te zijn een paar beruchte personen uit het naburige Heike. Te Bolnes is de 25-jarige knecht G. B. bij het huis Ten Donk, bij het rooien van hoo rnen in de touwen verward geraakt en rondgeslingerd. Met een hevige schedel breuk is de ongelukkige opgenomen. Kor ten tijd na het ongeval is hij overleden. Het 4-jarig zoontje van den landbouwer P. K., te Heithuijsen, is Zondag in een ketel met gekookte melk gevallen. Het kreeg daarbij zulke hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleden is. In den nacht van Zondag op Maandag hebben dieven uit het varkenshok van den landbouwer W. 0. te Sprundel een zijner varkens ontvreemd ter zwaarte van J 100 K.G., alvorens dit op zijn erf te hebben geslacht. Van de dieven of het vleesch niet het minste spoor. De politie doet onderzoek. Toen Zondagochtend, even over zessen, de Zuid-Nederlandsche tram te Rijsbergen door het dorp reed, en eenige ledige goederenwagens op een zij lijn afzette, liep de voorste wagen buiten de rails en wierp met kracht en geweld den muur omver, die het woonhuis van den burgemeester met dat van den heer V. Schark verbindt. Een wonder boven alle wonderen zou men het mogen heeten, dat beide huizen er zoo goed en onbe schadigd zijn afgekomenhad de ontspo ring maar een enkele meter meer noord of zuidwaarts plaats gehad, dan was de instorting van minstens één der gebou wen onvermijdelijk geweest. -Op „de Heij" onder Pernis is eergisternacht om streeks kwart voor tweeën brand ontdekt de tweede maal binnen 10 dagen thans in eene schuur op de hofstede van den landbouwer E. Struijk. Met de schuur, die geheel in asch gelegd werd, gingen verloren twee wagens, een hooihark, een maaimachine, ploegen, eggen en andere landbouwgereedschappen. Zeven schapen en een varken kwamen bovendien in de vlammen om. De schade wordt gedeeltelijk door assurantie gedekt. De oorzaak is on bekend. Algemeen wordt ook nu weer aan kwaadwilligheid gedacht. De woning en verdere getimmerten op de stee van E. Struijk werden vóór ongeveer ll/2 jaar ook door brand vernield. Te Dreumel brak plotseling een felle brand uit in het achterhuis der boerderij, bewoond door de Wed. Koelof v. Leeuwen. 7 stuks vee, waaronder 3 beste melkkoeien, benevens een paard en een veulen, kwamen in de vlammen om. Het gebouw brandde geheel af. De oorzaak is onbekend. Eergister- namiddag zijn te Hoorn vier jongens door het ijs gezakt in de Oosterpoortsgracht.. Drie ervan werden tijdig gered. Eerst na lang dreggen slaagde men er pas in den vierde, den 14-jarigen zoon van de we duwe v. d. G., boven te halen. De ge neesheer kon de levensgeesten niet meer opwekken. Het ongeluk te Diemen. Bij het onderzoek, door den burgemees ter (niet door den officier van justitie, zooals werd gemeld) ingesteld is nog ge bleken, dat niet 25 personen zooals aan vankelijk werd opgegeven, doch 34 te wa ter geraakten. Vrijdag ging het werkvolk van de glas blazerij een kwartier vroeger naar huis dan gewoonlijk, omdat de hevige wind de vuren neersloeg. De storm was toen op zijn hevigst en behalve door den chef der fabriek, werd ook door eenige werk lieden vier mannen bleven aan den kant staan gewaarschuwd tegen het roekelooze om niet te wachten tot het weer wat bedaard zou zijn. De pontwach ter ging dan ook niet mede over; deze moet van meening zijn dat zelfs zonder passagiers de pont het op dat oogenblik niet zou hebben gehouden. Het ketting- wiel werd gedraaid door een der werk lieden. Toen de pont reeds van wal was gestoken werd door de achterblijvenden nog geroepen terug te keeren; nochtans tevergeefs. Juist in het midden van de vaart, die ongeveer 30 M. breed zal zijn, had de catastrofe plaats. De pont was niet te diep geladen, want er was, nog minstens een voet boord. Bij deze gelegenheid bleek hoe Diemen, een gemeente van ongeveer 2000 zielen, gelegen op zoo korten afstand van de hoofdstad, geïsoleerd ligt. Er is wel een brievengaarder, maar de telegrafische ge meenschap bestaat er niet ,noch direct, noch door een telefonische verbinding met een telegraafkantoor. Wel loopt de tele foonlijn van de Gooische stoomtram door Diemen en is er in de gemeente één aangeslotene bij het gemeentelijke tele foonnet van Amsterdam, maar voor de pu blieke communicatie mist Diemen iedere draadverbinding. Onze Amsterdamsche corr. meldt: Onder zeer groote belangstelling vond heden te Diemen de ter aardbestelling plaats der acht 1.1. Vrijdag zoojongelukkig om het leven gekomen jongelieden plaats. Half negen werd reeds een der slachtoffers die Katholiek is, op de R K begraafplaats aan den schoot der aarde toevertrouwd. De zeven anderen werden ongeveer half twaalf ep het kerkhof te Oud-Diemen begraven, de zeven lijkkoetsen vormden een somberen begrafenisstoet, welke niet naliet op den aanwezigen diepen indruk te maken. Deze zeven ijken werden bij elkander bijgezet. ka De heer F. K. Trimppelvitz, te Drie bergen, die in de jongste dagen te Amster dam vertoeft, kreeg gisterochtend bericht, dat een paar deugnieten in zijn woning barbaarsch hebben huisgehouden. Door een ruit te verbreken kwamen ze in kelder en keuken en vingen aan alles te bemorsen en te vernielen. Dat mooie werkje zetten ze voort in salon en huiskamer, waar zelfs de electrische kroon werd afgerukt. Op zolder werd carbit gevonden en aan gestoken 1 De eigenaar van het slagveld is verzekerd bjj Mercurius. Gemaskerd. Een ongewone ver schijning was de vorige week voor de Amsteidamsche Rechtbank een gemaskerde. In de zaak tegen een jongmensch van goeden huize, die onlangs terecht heeft gestaan wegens verduistering van een rijwiel en die zich in preventieve hechtenis bevindt, werd uitspraak gedaan. De eisch was zes maanden, de Rechtbank legde bekl. 4 maanden gevangenissraf op. De jongeling trad, om de uitspraak te hooren, de zaal binnen, met een lang, gryg masker, zonder ooggaten, dat zijn geheele gelaat bedekte. Nadat hij in de bank had plaats genomen, zette hij het af, maar toen hij, na het vernemen van zijn vonnis, de zaal werd uitgeleid, bedekte hij zijn gelaat weder. Bij de behandeling van zijn zaak in de openbare terechtzitting, verscheen de be klaagde ongemaskerd. Limburgsche Frans. Vorige week werd te Seraing, zooals we reeds meldden, aangehouden Hermanus Leenders, de beruchte Limburgsche dief, die te Venray, waar hij in het gekkenhuis ter observatie geplaatst was, wist te ont snappen. Naar wij vernemen moest Leenders te Seraing aan het werk zijn, toen hij werd aangehouden. Omtrent zjjn uitlevering aan onze regeering is nog niets bekend. De vraag iv, of Leenders, voorloopig althans, zal worden uitgeleverd. Immers in 1903 werd hij door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 8 jaren gevan genisstraf, wegens verschillende diefstallen zoowel op Belgisch als Nederlandsch grond gebied waren de diefstallen gepleegd Onze justitie heeft Leenders, den hoofdman van de bende, alléén gestraft voor de over tredingen, op Nederlandschen bodem be dreven. Of L. bij vertrek door de Belgische politie is veroordeeld, of dat zij hem nu nog zal vonnissen, is ons niet bekend. Herinneren wij ons goed, dan is destijds Leenders door onze justitie met de Belgische geconfronteerd, in de nabijheid van Visé. Leenders heeft een veelbewogen leven achter den rug. Met valsche papieren heeft hij vroeger dienst weten te nemen als soldaat bjj het vreemden-legioen te Algiers, van welk korps hij evenwel deserteerde. Daarna heeft hij deel uitgemaakt van een rondreizende kermistroep, waar hij als acrobaat optrad. Telefoonwee. Het „Rolt. Nbld.' 'verhaalt Een abonné, de directeur van een le vensverzekeringsmaatschappij, had ver zocht in de nieuwe uitgave van den Tele foongids te mogen profiteeren van het. voorrecht, aan meerdere abonnés toege staan, om onder zijn kantooradres te ver melden, dat hij na 5 uur moet worden opgebeld aan zijn privé-adres en het num mer van zijn huis-aansluiting daarbij. Nu heeft evenwel de drukker van den gids dit regeltje: na 5 uur op te bellen no.??? (ik verzwijg het cijfer) geplaatst, onder het adres van een Onderlinge Vleesch maatschappij. En ziehier wat er gebeurd is. De klok was Zaterdagavond nauwelijks over de aanwijzing van het vijfde uur heen, daar wordt de levensverzekering directeur opgebeld. Hallo, is u daar? Jawel, mevrouw. (Misschien iemand die zich wil verzekeren, hoopt de direc teur.) Het is een schandaal! Wat blieft u, mevrouw? Een schandaal 1 Waar blijft 't vleesch dat er om half vijf zijn zou. Ah, een grap meent de levensverzeke ringsman. Hij lacht! Mevrouw, dat besten wil van de v Loop dan maar neerl De dame belt af. Asjeblieft, mevrouv Glimlachend zet hij milie aan tafel. Weer gaat de telefooi Hallo? Een grove i Hebt u twee acht Met wien spreek Met(een bekei Een van mijn klanten ik heb geen achterpoote je zeker ook niet Houd je ongepaste ventl Woedend belde de directeur af Ik spaar u 't relaas va nog volgde. En Maandagavond Waarbij ge in overwe dat de gids pas in uitgave verschijnt. Neen, lach nu niet Jt Schatten op den Het „Hbl. v. Antw." h( opgemaakt van den inh van 38 gezonken schep bevindt zich, volgens d kapitein C. A. P. Gardii die een internationale re worven als reddingscxp van 8,000,000 aan ed< zilver, koper en tin in dem van schepen, well twee honderd jaar nabi Afrika zijn verloren ge Gardiner beweert, da keurig overtuigd heeft vai in de 38 wrakken zich plaats hij heeft bepaald, cent van de waarden, v en die uit de scheep worden vastgesteld stekende machinerieën, genwoordig beschikt, boven water kunnen w< Een expeditie naar d< voorzien van de meest n werktuigen, wordt thans Gardiner, uitgerust, ten schatten te herwinnen. Luitenant en in gende gemoedelijke one Sofia tusschen een officie hebben plaats gehad. Er breekt een boef 's ning van den luitenant ken" in zijn garderobe, dat uit de rijbroek van tabaksdoos met geraas o en den eigenaar wekt. het bed, pakt den inbre bij de kraag en schelt zi en dienaar geven den tuchtiging. Dan ontwikk gende dialoog: Luitenant: Wie heeft gestuurd InbrekerDe nood, niets te knabbelen. Luitenant: Weet je dan gen 't eind van de maan meer bij me te vinden Inbreker1 Luitenant: Laat je fo TableauDe luitenan in de zakken van den ii 't geld aan den oppas: „Koop morgen thee en den „armen" inbreker vri den len van de maand om de riks te halen. Te Halle heeft de schej met een proces over eei heid paardenmest moetei een arme werkmansvrouw vangenisstraf van een pen. De vrouw had op de straatreiniging het v een hoop veegt, een z vijgen bijeengezocht, o tuinier te verkoopen. Zij voor, want een heele har maar een schelling. Ee tenaar zag het gruwelstu aan. De vrouw vertelde, der werk en haai" kind een kleinigheid, naar zij lijk werk, had willen ve De schepenrechtbanl lang en breed, of er ii was, om haar vrij te lal het was en bleef diefs ste vonnis daarvoor moi zijn. In de overweginge betuigde de rechtbank over de aangifte, en ve van gratie gemaakt wor Wat tucht en kalmte, gen is weder eens geblie in het klooster te Blad gen vroeg werd een de door rooklucht. Zij ging en bevond dat in een d was uitgebroken, die aanzien had gekregen, t zij de andere Zusters kloosterschool, van \vi in hiet gebouw woonde, men zich snel verspre: kindieren, onder kalme I- zich in volmaakte orde zij in geregelde rijen na; hunner bekwam eenig 1 is des te gelukkiger, om tengevolge van de buit*

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2