BINNENLAND I UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. f/iï recht tie doen wederVaren, ontkent het hlad m:et |de meeste beslistheid. Of de „Köln. Volksz." op grond van de achterstelling der Katholieken, den tegeni woordigen Rijkskanselier idan door ©en anderen zou willen vervangen zien Deze vraag wordt ontkennend beantwoord. Het euvel zit hem niet in de persoonlijkheid van Von Bülow, maar „in den geest van de Pruisisch-Duitsche politiek". De over leveringen van de Pruisische politiek nu, die uit haren aard anti-katholiiek zijn, zullen, ook na Von Bülow, blijven be staan en zijn opvolgers in haar tooverban trekken. Voorloopig zal men blijven vast houden aan de Pruisische traditie, reeds dateerend van den ,,alte(n) Fritz", die in zijn tijd al beweerde, dat de Katholie ken eventueel wel tweede, maar nooit eerste burgemeesters kunnen worden. Watersnood. Uit alle streken van Duitschland ko men berichten over onheil door over stroomingen aangericht. Het plotseling invallen van dooiweder, na de sterke sneeuwvallen van de laatste weken heeft overal de rivieren geweldig doen zwel len. Vooral Saksen, Thuringen, Silezië en Beieren zijn getroffen. In Untersachsen- berg zijn twee, in Noidhausen tien, in Gera drie menschen verdronken. In Stockhausen vielen ook slachtoffers, zeven mijnarbeiders en twee soldaten werden het offer van hun poging om hulp te verleeiren. De spoorweg tusschen Kord- hausen en Sangerhausien is op vele plaat sen onderpoeld. Geheele dorpen staan onder water, tal van fabrieken moesten, gesloten worden. Bamberg en het Frankische land zijn zwaar geteisterd. Terwijl in Neurenburg het riviertje Pegnitz de boosdoener was, was het in Bamberg de Regnitz samen met den Main. De lage stad van Bam berg en vele plaatsen in den omtrek stonden onder water. Bruggen en huizen, waren weggespoeld. Het verkeer tusschen Beieren en Thuringen is volkomen ge stremd. Het buurtspoorwiegve'rbeer in het zoogenaamde Frankische Zwitserland is gestaakt en ook elders zijn de storingen, groot. Uit alle i'dorpen en steden van het Fran kische land komen jobstijdingen. Ten ge volge van de staking van het post- en spoorwegverkeer zijn vele steden en dor pen geheel van de buitenwereld afge sneden. Slroomafwaiö'ts van het kasteel Banz is het groote Main-dal een woelig meer geworden, dat reeds het station Staffel- stein omspoelt. De bekende badplaats Kissingen, ten N.W. van Bamberg, heeft ook zwaar ge leden. De Saaie is daar nog nooit zoo- vei' büifen hare oevers getreden. De ge heele oude stad staat blank. Alle drie de bronnen staan met de badgebouwen midden in het water. De schade is zeer groot. Uit Regensburg (aan de Donau) dd. 5 dezer: De Donau en hare zijrivieren, da Laber, Naab en Regen zijn sterk ge zwollen. Sedert gisteren is de Donau meer dan 3 M. gestegen. De wilde gol ven voeren huisraad, badhuisjes en land bouwwerktuigen mede. Het Laber-dal is vooral zwaar geteisterd, vele dieren zijn verdronken. Ook uit de Bovenpalts wor den groote verwoestingen gemeld. Wij zouden met de opsomming van een heiele reeks van dergelijke bijzonderhe den kunnen voortgaan, maar vreezen ver moeiend te zullen worden en bepalen ons dus tot 'een korte samenvatting van de berichten uit het overige overs Iroomings- gebiied: Op het Eichsfeld bij Kassei zijn tal van menschen verdronken. Verschei dene werklieden uit de kalimijn Glück- auf werden op den thuisweg door het kvater verrast en verdronken. Uit Münden (Hannover) zijn vijf afdee- lingen van de genie vertrokken, om aan de omwonenden hulp te brengen. In het dal van de W'erra steken de dorpen als kleine (eilanden uit het water. De Roer heeft tusschen Hettwig en Werden over twee honderd meters de kruin van den spoordijk weggeslagen. Bij Niederlahnstein-Oberlahnstein staat de spoorbrug op instorten. De middelste pijlers staan uit bet lood. Ook de rijbrug is, als gevaarlijk, gesloten. In Kassei heeft de Fulda vreeselijk huis gehouden. Men ziet, hoe zij stukken van bruggen, dood© dieren enz. meevoert. In het Wied-dal is, volgens nadere berichten uit Neuwied, de verwoesting ontzaglijk. Het meest zijn de dorpen Border, Datzeïoth, Altwied, Niederbieber, Waldbreitach en Neustadt getroffen, bruggen en huizen zijn inge stort, veestallen weggespoeld e,n ver scheiden menschen verdronken. De fa brieken staan stil. CHINA. Het sterven van den Keizer van China. In de (Parijsche) Revue van deze maand wordt een artikel gepubliceerd, waarin openlijk en in ronde woorden wordt be toogd, dat het zoo vlak na elkaar over lijden van den vorigen Keizer van China en van de machtige Keizerin-Weduwe geen toevalligheid is geweest. De schrijver van bedoeld opstel beweert niet meer of min der, dan dat de Keizer op last van de Keizerin-Weduwe is uit den weg geruimd. Toen de Keizerin-Weduwe haar einde voelde naderen, liet zij den 4en Novem ber den Grooten Raad bijeenroepen en er werd besloten, dat, wijl de Keizer geen mannelijke nakomelingen had, de jeug dige zoon van zijn jongeren broeder Tsjoeo tot zijn opvolger zou worden benoemd met Tsjoen als regent. Reeds lang had bij de Keizerin-Weduwe het besluit vastgestaan, dat haar neef, de Keizer, haar in den dood zou voorgaan. Zoodra de vergadering van den Grooten Ia;td was afgeloopen, liet de Keizerin- Weduwe Joean-sji-kai, den doodsvijand des Keizers, bij zich komen; ook prins Tsjing en de hoofdman der dienaren ten pa- leize werden ontboden. Na afloop van deze samenkomst werd bekend gemaakt, dat de Keizer lijdende was aan een gevaarlijke hartkwaal. Het aanbod, door de buiten- landsche legaties te Peking gedaan, om haar geneesheeren te zenden, werd op beleefde, doch besliste wijze afgeslagen. Den volgenden morgen om 10 uur begaf de hoofdman der paleis-dienaren zich met twee vertrouwde handlangers naar het Kleine Paleis, waar de Keizer werd ge vangen gehouden. Na allen, die hij dein Keizer waren toen het drietal arriveerde, to hebben bevolen ,heen te gaan, zeide de hoofdman den Keizer aan, dat de Kei zerin-Weduwe op sterven lag en dat hij, Keizer, haar in den dood moest voorgaan. Dit gezegd hebbende, deponeerde hij op een tafel opium-pillen, goudblad en een zijden koord. Hij zou na drie uur terug komen; hadden de pillen of het goudblad dan hun werking gemist, dan zouden de hoofdman en zijn heide helpers het. koord moeten gebruiken, d. w. z. den Keizer worgen. De Keizer heeft deze, de opium-pillen, ingenomen. Toen de hoofdman weer bin nentrad, lag de vorst bijna levenloos, maar nog zwak ademende, op zijn sponde. Joean-sji-Kai werd onmiddelijk in kennis gesteld met den staat van zakendeze verwittigde de Keizerin-Weduwe. Ook de buitenlandsche legaties kregen bericht van 's Keizere naderend einde niet echter van wat in werkelijkheid in het Kleine Paleis was voorgevallen. 's Middags om vijf uur stierf de Keizer. Muntbiljetten. De minister van financiën brengi in de Staatscourant nogmaals in de herinnering van het publiek, dat ingevolge de wet van 31 December 1903 de gelegenheid tot inwisseling der muntbil jetten nog zal openstaan tot 1 April 1909 en dat de vorderingen, ontleend aan muntbiljetten, welke niet vóór 1 April 1909 ter inwisseling zijn aangeboden, ver vallen zullen zijn. De gelegenheid tot inwisseling staat tot bovengenoemden datum open bij de be- taalmeesterskantoren, alsmede bij de Ne- derlandsche Bank te Amsterdam, bij haar bijbank en bij haar agentschappen en cor respondentschappen der eerste klasse. Goes. De collecte voor het aan H. M. de Koningin aan te bieden geschenk, heeft hiier ter stede f 118,45 opgebracht. We herinneren nog eens aan de rede, die Mgr. G. W. Konings Woensdagavond in het „Slot Oosteinde" zal houden. Woensdagavond geeft de G. V. „Sparta" een introductie-soirée in de „Prins van Oranje". Middelburg. Vrijdag hield de afd. Zee land der V. P. N. alhier een algemeen© vergadering onder voorzitterschap van dhr. H. A. Hankien. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaruit blijkt dat 1908 niel gunstig was, het ledental nam niet toe'. Do aangevraagde subsidie aan de Staten van Zeeland, groot f 100, werd, evenals vorige jaren, niet toegestaan, wat treurig genoemd moet worden, moge 1909 een gunstiger jaar zijn voor do V. P. N. Van de Zeeuvvsche maatschappij van Land bouw is ingekomen een bericht van toe gestane subsidie, groot f 50. De onder- afdeelingen tellen het volgend aantal le den: Walcheren 471, Zuid-Beveland 199, Oostburg 81, Hutst 63, Noord-Beveland 52 en Axel 50, met de 31 dus 939. Om trent de onderafdeelingen zegt de secre taris in zijn verslag o. a.Zuid-Beveland is thans in het bezit van een bloeienden ©ierhandel op de weekmarkt te Goes; 45 leden namen daar aan deel en er werden verkocht 220.595 stuks voor een bedrag van f 8548,86 zijnde in totaal f 509,04 bo ven gemiddelden marktprijs. Ook de prijs dier eieren ging vooruit; werd in 1907 20 cent per 100 boven den middenprijs gemaakt, in 1908 steeg dat bedrag tot 24 cent. Alles werd steeds verkocht en zelfs kon nog meer worden geplaatst. Door den penningmeester werd verslag uitgebracht over zijn beheer, daaruit blijkt dat de ontvangsten waren f 374,83, de uit gaven f 433,025, alzoo een kwaad slot. van f 58,195. Tot bestuursleden, wegens periodieke af treding der heeren J. L. Bom, J. B, Go- vaert, A. A. ter Haar en J. L. Tak, werden dezer herbenoemd met algemeene stem men. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering der V. P. N. en tot plaatsver vanger werden benoemd die heeren J. M. Slegt en J. L. Bom, Alsnu wordt de contributie bepaald door de losse leden te betalen en het quantum voor 1910 door de onderafdeeling per lid te storten in de afdeelingskas. De eerste wordt bepaald op f 1,50, het laatste op f 0.15. Een voorstel om art. 5 van 't reglement aldus te lezen„De jaarlijksche contri butie der gewone leden bedraagt minstens f 1 ion ten hoogste f 1.50. Het quantum per lid aan hel Prov. bestuur aftedragen wordl door de Algemeene ledenvergadering be paald". Dit wordt goedgekeurd. De begrooting voor 1909 wordt vast gesteld op f255 met een post van f23 voor onvoorzien. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering wordt aangewezen Vlissingen. Bij de rondvraag vestigt de heer Hering er de aandacht op, dat het orgaan der V. P. N., „De Pluimgraaf", erg duur is en nooit meer iets bevat omtrent pluimvee- tentoonstellingen. Spr. zag daarin gaarne verandering gebracht. De voorzitter is 't hiermee eens. De heer Slegt stelt een motie voor die naar het hoofdbestuur zal worden gezon den en waarin de wenschelijkheid van de opening eener dergelijke rubriek in 'tor gaan wordt uitgesproken. Deze motte wordt aangenomen met algemeene stem men. Na nog eenige ampele bespreking over de coöperatieve eierenverkoop, sluit de voorzitter deze vergadering. Vlissingen In de Vrijdagmiddag gehou den zitting van den raad werd o. a. mede- deeling gedaan van het schrijven van het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie, houdende bericht dat het rijk bereid is voor den houw van een post- en telegraaf kantoor van de gemeente aan te koopen een terrein aan de te dempen Pottiekadie, groot 2000 M2, voor den prijs van f 16.50 per M2. Verder waren nog adressen ingekomen van de heeren J. Siegers en J. G. van Niftrik Jr. als vertegenwoordiger van de Continental gas association voor aankoop van terreinen op ovengenoemd terrein, te gen betaling van f 25 per M2. Benoemd werden tot lijdelijk wethouder de heer Jos van Jlaalte; tot leden der commissie van toezicht op 'het lager onder wijs de heeren J. Beijers, J. Coster en M. Laernoes; tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer A. van de Putte; tot onderwijzer aan school 11 de heer M. A. van Dien te Oosterland, en tot lid der commissie voor de Zeemans- en Visschersbeurs de beer B. Stofkoper, aftredend lid. Naar men verneemt, worden de dag- mailbooten, evenals de nachtbooten, der -\lij. „Zeeland" van een werkenden post dienst voorzien. Naar verluidl, zal deze dienst in Maart a. s. aanvangen. De con ducteur le klasse Collet is voorloopig aan gewezen op deze nieuwe lijn dienst tie doen. De R. Kath. kiesvereeniging alhier houdt Donderdag a. s. een algemeene ver gadering in het Vincentiusgebouw. De agenda vermeldt o. a. verslag van den secretaris en den penningmeester, verkie zing van bestuursleden en als voornaam ste punt zeker wel de a. s. algemeene verkiezingen. De ijzeren afsluitdeur in den nieu wen muur aan de Westerhaven is uit haar voegen geschoten en te water ge vallen. Men is dadelijk aan het werk ge gaan om te trachten het zware voor werp op te visschen. Zaterdag is hij het neerlaten van een sloep van de mailboot „Prins Hen drik" de takel gebroken, waardoor de drie inzittenden te water vielen. Zij werden gelukkig spoedig gered; een hunner liep een verwonding aan het gezicht op. Heinkenszand. In de laatste dagen, toen het hard vroor, werd 's morgens even bui ten de kom dezer gemeente, ©en mansper soon, van elders afkomstig, liggende aan oen dijk gevonden, door ©en schaapwach ter. Naar mien uit goede bron vernomen heeft, moet deze persoon den avond te voren een herberg hebben verlaten om vervolgens zijn reis per rijwiel voort te zetten naar Goes, moet toen tegen een boom zijn gereden en daar blijven liggen zijn, vermoedelijk bewusteloos. Bewuste loos, verslijfd van koude, werd hij toen opgenomen en binnen gebracht, en na dat hij was bijgekomen kon hij zijn reis naar Goes voortzetten. 's Heer Arendskerke. Vrijdagavond werd alhier opgericht eene afdeeling van „het Groene Kruis", nadat door Dr. H. van hvaarden eene lezing was gehouden, waar in op zeer duidelijke wijze het doel, de werking en het nut van zulk een afdee- ling was aangetoond. Staande de verga dering traden een 40-tal personen tol de afdeeling toe. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren 11. van hvaar den, J. de Voogd, M. Mol, J. Bommeljé Jz. en L. van Vessem. Hoedekenskerke. Tot lid van het bestuur van het fanfarecorps „Con Amore" alhier is benoemd dhr. A. Moerland, zulks in plaats van dhr. J. Ermerins, diie voo;r ©eni gen tijd als zoodanig had bedankt. Rilland. De spoordam hij wachtpost 16 moet versterkt worden, tengevolge van schade, bij den storm van Vrijdag op- geloopen. De treinen moeten daar nu lang zaam rijden. Rilland-Bath. Alhier zijn Vrijdagavond in den derden weg naar den Ëathpolder drie hoornen omgewaaid. Aan den Re ij gersbergschen dijk werd op vijf verschil lende plaatsen schade toegebracht, ech ter niet van gevaarlijken aard. Men is direct met de- herstelling aangevangen. 's Heerenhoek. Door den storm van Vrijdag werd door 'een rukwind de kap- wagen van den landbouwer J. de Jonge uit Borsete, op den dijk omvergerukt. Als een wonder kan het genoemd worden, dat in dien wagen 9 kinderen waren ge zeten, welke uil de school te 's Heeren hoek waren gehaald, geen gher kinderen, ©enig leisel bekomen hoeft. De wagen was erg gehavend; ruiten en kap zijn geheel vernield. De R. K. Par. Kiesvereeniging al hier hield gisteren haai' jaarlijksche alge meene vergadering. Wegens uitstedigheid van den voorzitter presideerde de vice- voorzitter de vergadering en boette de aanwezigen welkom. De secretaris las de nolulen voor van de vorige vergadering en bracht vierslag uit van dan toestand der Vereeniging over het jaar 1908. De penningmeester deed rekening en verant woording, waaruit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van £8.06. In plaats van den Z.Eerw. hoer Stoopman, over leden, werd benoemd de Z.Eerw. hear Hellegers tot eere-voorzitter. Bij stem ming de heeren P. J. Spelier en J. lïaas, resp. lot secretaris en vice-secretaris. Tot afgevaardigden naar de Centrale: de hee ren H. van 'tWesteinde en J. Spelier. Verder werd door den Voorzitter den le den attent gemaakt op den naderendeini datum van aangifte voor kiezer, en ver zocht hij de loden, hunne onderhoorigen, zoomede vrienden en bekenden aan te sporen, zich voor dien datum aan hun plaatselijken secretaris aan te geven. Materieel desbetreffende is hij den vioe- voorzitter voorradig, welke zich bereid verklaarde om de adspirantkiezers in de zen te helpen. Bij de gewone rondvraag nam de Z.Eerw. hoer Hellegers, eere voorzitter, bet woord, en bracht den le den idank voor zijne benoeming. Ik van mijn kant zal zooveel mogelijk de Veree niging sleunen, 'door de bestuurs- on alge meene vergaderingen bij le wonen. Voor zeker is elk R. IC. volgens geweten ver plicht, zijn kieziersplicht te vervullen, en zouden wij door onze laksheid oorzaak zijn, dat b.v. onze rechtsche regeering verbannen werd door een liberale regee- ring. Om ©ens ©en voorbeeld te noemen: Voor onze R. IC. Par. school wonden, we gens do subsidie der bijzondere onderwijs wet, zeer weinig geldelijke offers van de parochianen gevraagd; mochl nu later door onze lauwheid in het kiezen een regeering aan het bestuur komen, dia deze wel intrekt, wal niet geheel onmo gelijk is, dan zouden wij zelf oorzaak zijn, dat ze om onze dubbeltjes kwamen. Daarom gewerkt en hard gewerkt om de kiesvereeniging te doen bloeien, om door een flinke vereeniging een des te groo- tere macht uit te oefenen op 's lands bestuur. En mag ik op den steun reke nen van den WielEerw. heer Kapelaan (ook aanwezig) van hel geacht bestuur, niet minder rekien ik op de hulp van de kiezers, ofschoon weinig aanwezig, wat ik ten zeerste betreur'. Dan zullen wij door onze Vereeniging ©en grooten invloed uitoefenen, om bij de a. s. ver kiezingen onze rechtsche regeering te helpen behouden. Een daverend applaus was het ant woord op sprekers schoone rade. Na toetreding van twee nieuwe leiden, werd de vergadering gesloten. Kruiningen. Verleden zomer zond de H. B. S. leerling J. W., van Kruiningen, ©enige Nederlandsehe postzegels aan Zijne Majesteit den IConing van Griekenland, met verzoek eenige Grieksche postzegels terug te mogen ontvangen. Jongstleden Zaterdagmorgen ontving hij van Zijne Ma jesteit 20 prachtige postzegels terug. Voor het huldeblijk aan Hare Ma jesteit de Koningin is alhier f 147 bijge dragen. Krabbendijke. Het water dat Vrijdag door den storm erg woelig werd opge zweept, heeft weer heel wat schade aan d©n Oost- en Stroodorpepolder gebracht, vooral d© laatste heeft 't moeten ontgel den behalve dat de dijk op (tal van plaat sen meer of minder is afgescheurd, zijn er nog op drie plaatsen vrij groote gaten in gekomen, zoodat, onmiddellijk werkvolk werd gehaald om deze voorloopig mot stroo te dichten, waaraan tot 10 uren 's avonds, onder toezicht van do bevoeg de autoriteiten werd gewerkt. Voor deze plaatsen bestond vrees, dat, wanneer er nog zulk een vloed met he- vigen wind moest komen, deze zouden doorbreken, wat gelukkig, dank zij het kalme weder, met den springvloed van Zaterdag niet is geschied. Thans is men druk bezig om de gaten weer vol te schuieren uit de schorren, doch eer deze dijk weer gemaakt is, zul len er toch weer wel een 14 dagen meile gemoeid zijn, daar vooral het kramwerk, dat pas enkele dagen klaar was, thans weer veel heeft geleden. Walsoorden. Vrijdag heeft de Schelde hier geducht gespookt. Aan den Wilhel- muspolder sloegen de golven over dien dijk en brachten hier en daal" schade aan, ook aan andere dijken. Men was dan ook verre van gelrust, doch het is bij wat dijkschade afgeloopen. Aan den Emma-polder onder Graauw was de toestand nog heel wat gevaarlijker. Ofschoon er veel water in den polder kwam, is de dijk toch gelukkig behouden gebleven. Teneuzen Op de reede alhier is ©en groot anker met 16 vaam ketting opge- vischt en hij den burgemeester-strandvon der gedeponeerd. Hontenisse. De aanleg van een stoom tram HonienisseSelzaete is thans ver zekerd. Opheffing beperking. De beper king vervoer over alle kunstwegen, in d© geheele provincie is opgeheven, begonnen met middernacht lusschen 6 en 7 Pebr. 1909. Van 28 Jan.3 Febr. werden van Ier se k e 935.000 leverbare oesters verzon den, zijnde ruim 100.000 meer dan de voorgaande week. De prijzen bleven onge veer gelijk. Imperialen f 48 a f 50, le soort 8085 ICG. f38 a f40, 2e soort. 60—65 ICG. f 17 a f20, 3e soort 50—55 ICG. f10 a f 12 en 4e soort f4 a f 6. Met den hevigen storm van Vrijdagmid dag beukten de golven fel los op den spoor dam tusschen Noord-Brabant en Zee land over de Oosterscheide. Het water stond zeer hoog en de treinen, welke gedurende dien tijd passeerden, reden dan ook zeer langzaam. Maandag had te Gilze (N.-Br.) een vree selijk ongeluk plaals. Terwijl men bij G, Vermeulen bezig was het cavbiet-reservoir voor de verlichting te vullen, ontplofte dit eensklaps met zulk een kracht, dat het geheele gebouwtje, waarin het ge plaatst was, uiteen vloog en ©en der aan wezigen, Hermanus Oprins, wetrd wegge slingerd, met het treurig gevolg, dat hij na korten lijd onder hevige pijnen aan de bekomen verwonding overleed. De beide Gebr. Vermeulen hadden geweldige brandwonden in het aangezicht, terwijl hun zuster, die in de keuken werkzaam was, door een naar binnen geslagen 'raam zoodanig werd verwond, dal haat de H. Sacramenten moesten worden toegediend. Het levensgevaar schijnt thans echter te zijn geweken. Op het perron van het station te Haarlem ontstond Donderdag middag een kleine woordenwisseling tus schen 2 mannen, broers, uit Zandvoort. Plotseling haalde de jongste een mes uit den zak en gaf daarmee zijn boer ©en steek in de rechterborst, De getroffene, wiens toestand wel ernstig maar niet le vensgevaarlijk was, werd in de wacht kamer verbonden en de dader, die wilde vluchten, door de politie gearresteerd. Deze week is in een tijdelijk onbewoonde villa aan den Deventer weg te Apeldoorn ingebroken en werd ©enig zilverwerk ont vreemd. l)e politie, die den diefstal spoe dig ontdekte, meende uit ©enige omstan digheden te moeten afleiden, dat de in breker nog zou terugkeeren en hield daar om 's-nachts de wacht in de villa. Eer- gis terennacht bleek haar vermoeden juist. De inbreker werd, terwijl hij bezig was opnieuw te stelen, door de politie gear resteerd. Op het politiebureau bleek de aangehoudene een gewezen kellner. Op Wieringen is aangebracht de aldaar thuis behoorende vischschuit W. R. 17b, die onder Wieringen is drijvende gevon den, zonder bemanning. Vermoed wordt, dat de opvarenden, zijnde schipper D. Ta kes en zijn knecht J. Bais, ©en ongeluk is overkomen in den jongsten storm. Een reiziger, die eergisteravond te Ro- zcndaal uit den Amsterdamsehen mailtrein stapte, heeft aangifte gedaan dat hem in den trein, terwijl hij sliep, ©enige bank biljetten zijn ontstolen. Er is ©en streng onderzoek ingesteld. De storm. Vrijdag heeft T op de westkust van ons land zwaar gestormd. Vooral in Zuid- en N.-Holland. Aan enkele huizen en fabrieken te 's Gravenhage werden daken o|f kappen weggeslagen, en schoorsfeenien omverge worpen. Op verscheidene plaatsen werden hoornen ontworteld. Op het Buitenhof viel een boom op een daar juist passeerend rijtuig, dat met 't paard in de lakken be- knteld raakte, en eerst door 't wegzagen dier takken, kon worden bevrijd uit zijn onaangename positie. Tegen den avond schoot die wind naar 't noordwesten. Dui zenden menschen begaven zich naar Seheveningen, waar de zee, bij 't hoogwa ter, een grootsch schouwspel opleverde. Voor hen, die van uit de richting van het Staatsspoorstalion langs hel Palace-hotel het strand wilden bereiken, bleek dit schier onmogelijk. Enkelen die het toch waagden, sloegen tegen den grond. Zij werden in het nabijzijnd politicbureel ge bracht, doch blieken gelukkig geen verwon dingen te hebben bekomen. Van vele ge bouwen vielen stukken lood of zink of andere voorwerpen. Een aantal glasruiten werden verbrijzeld. De zee kwam over het nieuw© gedeelte van den strandmuur. De menschen konden op den strandboule- vard bijna niet ojp de been blijven. Ook te Weesp, Naarden, Vlaardingen, enz. 'richtte de storm nogal verwoestingen aan, aan huizen, hoornen en straatverlich ting. Hot water steeg hier ©n daar onrust barend hoog. Te Vlaai-dingen steeg hot water in de haven buiten de keersluizen op tot een hoogte van 2,25 Meter hoven N. A. P. Ue uite'rw henevens ©en ge,teelt Oosterhoofd. Do storm van Vrij aantal Engelsche vi Oostkust verrast en vergaan. Minstens tw hij verdronken. In de Eerste Kart middag, omstreeks d stagnatie, veroorzaak van een slormvlaag ingedrukt en de glas den der vergaderzaal Verschillende ledei hunne plaatsen. De moest zijn red© ond De Kamerleden La, men lichte verwondii Een ir Omtrent den moord van in ons vorig non Laatste berichten me wordt nader bericht: De dader, de 31-j; had reeds geruimen gehuwde vrouw, wier laten. Een week of ze de smid zonder werk schen, om voor beid dienen. Dit. ging ©er maar toen kreeg hij digd© haar van 1c huiselijke twisleu en zoo besloten beid vorig© week het hu: 1e verkoopen en de Zoo gezegd, zoo gec De smid C. J. Z. Delft, waarheen de te zullen volgen, het| deed. Donderdagavond is Delft naar Rolterda haar op te zoeken, informeerd te hebbel streeks half elf uren in de Weeneslraat sprek aan. Bij het om weigerde zij pertinen gaan, heigeen de dril opwekte, dat hij haa een paar steken in Gillende vluchtte de Hij haar na en vlak bracht hij haar nog waaronder een in d< vensgevaarlijke verw Dan zijn mes wegw< vlucht. De hevig bloedenc 31-jarige vrouw, wer overgebracht, waar z: is, zonder tot bewust Zij heefl in rug en kregen. Erfenisjagers, Ije was overleden ir zoon. Vroeger had vr gas te Nijmegen gewc iaatsten tijd woonde De naaste familieled het sterfhuis aanwe le nemen van den 1 der vrouw. Of het v curaat testament gem berekening, doch de gen onderling quae; en vooral het tondsbi Alle kalmte over boo de bloedverwanten gen al twistende na: die als scheidsrech beide komen, maakte snel een einde, doe eendracht naar liet liti© te brengen. Acht mensche Toen Vrijdagmidda Diemen afging, begaf men schat tusschen de kettingpont, die 1 de fabriek en den Keulsche vaart onde hevig en het water golven, naar men zeg De pontwachter gin van de werlieden zou en aan den overkar werkman, die toch n_ en de pont weer teru De directeur zag hel. waler spookte en stonden, hij liep naai schen te waarschuw Iegelijk te gaan gestokenvier, vijf Daar sloegen de golv willekeurig drongen naar den drogen kr overhellen, de men schreeuwdenniet naar één kantM; Twee, drie, trokken gen te water, d© pon schot te meer in ver daar gingen allen t< die zich op de sterk te houden. Op het vreeselijk 1 het bruisen van den alten, die nog in d< Ladders en planken worpen en velen me derscheiden hebben A. G. Scherrer, en Wevma begaven zie water, en konden "it helpen. Jan Te werklieden aan de 1

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1909 | | pagina 2