binnenland. uit zeeland. sle paar maanden berichten in de bui- tenlaudsche pers. Wij letten er haast niet meer op. Maar die verhoogde werking schijnt niol genoeg ontspanning te heli- ben gegeven. Volgens de telegrammen, die wij ont vangen hebben, is de ramp in hel veel geteisterde Calabrië, maar vooral op de Oostkust van Sicilië zoo groot geweest, dat. men, vooral om Messina, lot de groote aardbeving daar van een eeuw geleden moet teruggaan, en aan verwoestingen als die van Lissabon in 1755 en van SI. Pierre eenige jaren geleden moet denken om baars gelijke te vinden. Allereerst over Sicilië. De torpedo- hooi Spieca, aan do ramp ontkomen, bracht Ie Nico te ra het volgende bericht aan„Een aardbeving heeft een groot deel van Messina verwoest. Vele men- schen zijn dood, honderden huizen zijn ingestort. De middelen tegen de ontzag lijke ramp zijn ter plaatse onvoldoende. Voor de opruiming zijn er 3000 arbei ders noodig. De kapitein ter zee Passino;, bevelhebber van de torpedovloot, is on der de puinhoopon begraven". Uit eon telegram van den Ilomeinschen correspondent van de „Lokal-Anzciger", uit Rome afgezonden, nemen wij nog deze bizonderheden over: ln de omgeving van Catania hebben de gehuchten Zafferana, Pedara, Vizzini, Via Grande en Maletto zwaar van de aardbevingen geleden. In Maletto vielen 55 huizen in. In het na burige Acireale voelde men de beving minder. Te Riposte is het dak van de kathedraal ingevallen en staan andere ker ken op instorten. De zee overstroomde een groot gedeelte der stad. De golven stegen tot. 10 M. Te Catania wordt de sluier van de H. Agnes in plechtige pro cessie door de stad gedragen. De kerken zijn er vol biddenden. Van denzelfden berichtgever over C' a- 1 a b r i De stad Palmi is bijna geheel verwoest; de inwoners loopen er half naakt over straat. Canitello is volkomen met de aarde gelijk gemaakt. Tusschen Ragnara en Scilla zijn er breede spleten in den grond ontstaan. Tusschen Bag- nara en Tavezzina is de tunnel ingestort, zoodat de spoorweg naar Reggio verstoord is. De burgemeester van hel schoon ge legen Bagnaro meldt, dat het grootste deel zijner stad is verwoest, met veel dooden en gewonden. Stefanaconi, reeds vroeger geteisterd, is nu geheel verwoest. Bij de nieuwe huizen, na 1905 gebouwd, heeft men de daken op bizondere wijze ingericht, zoodat er bij het invallen veel minder menschen zijn getroffen. En zoo zouden wij kunnen voortgaan, maar vreezen in herhalingen te vallen. Nadere telegrammen luiden ROME. De telegrafische, telefonische en dradeloozc gemeenschap met Messina en Reggio in Calabrië is verbroken. Vol gens de berichten van vluchtelingen is Messina grootendeels vernield. Ronder den paleizen, kerken en schouwburgen, zijn ingestort. In de kazernes vonden vele soldaten den dood. Do uit de gevangenis sen ontvluchte boeven en het gepeupel plunderen de bouwvallen. Er is op vele plaatsen brand. Een vloedgolf heeft aan de havenkade het beroemde Palazzata en het hotel Trinacria, waar 9 vreemdelingen verblijf hielden, het stadhuis en de beurs verwoest. De deklading van de Ferry-boot werd door het geweld der vloedgolf op land geslingerd. De hoofdcommissaris van politie Caruso, het gezin van het Kamer lid Nicolo Fulci Vromo, do commandant eener torpedoboot Passino en een gene raal kwamen om. Reggio is zwaar be schadigd; het paleis van justitie en de kazerne zijn ingestorthet gasreservoir ontplofte; de vloedgolf drong 700 meter landwaarts in. Van Villa San Giovanni, nabij Reggio, zijn er directe berichten van Sicilië's oostkust, waaruit blijkt dat de visschersvloot en talrijke dorpen, als mede Giarre en Riposlo, geteisterd zijn. Geen groote verliezen aan menschenle- vens vallen daar te betreuren. Uit Cala brië luiden de berichten over de aard beving ernstig. Palmi, dat na 1905 pas half opgebouwd werd, is weder grooten deels vernield. ROME. Uit Messina luiden de tijdingen steeds ernstiger. Bisschop d'Errico is dood. De kathedraal werd vernield. De verwoes ting van Palazzata en het hotel Trina cria wordt bevestigd. Van de douaneamb tenaren zijn er 160 dood, van de spoor wegbeambten zijn er 270 verdwenen. De zeestraat is overdekt met allerlei voor werpen; de vuurtoren is vernield. Tal rijke dorpen aan de kustnabij Messina zijn zwaar beschadigd. ROME. De eerste berichten worden be vestigd. Messina en de omliggende dor pen zijn verwoest. PALERMO. De stad is in rouw gedom peld; daar vele inwoners bloedverwan ten en vrienden Ie Messina hadden. ROME. De ambtelijke bevestiging, dat de ramp ontzaggelijke afmetingen heeft aangenomen, verwekte een smartelijkcn indruk en verslagenheid. Men had ge hoopt, dat de van de overlevenden ver kregen eerste berichten overdreven zou den gebleken zijn. Ongelukkigerwijze bren gen de dradelooze telegrammen elk oogen- blik schrikwekkende bijzonderheden over de ramp, zonder weerga in de geschie denis. De Koning heeft. 20.000 lire voor die slachtoffers gegeven. PARIJS. Uit Rome wordt aan de „Temps" geseindDe schok duurde 30 seconden; de aardkorst scheen in rond draaiende beweging te zijn: bet gelieele uitspansel stond in vuur. ROME. De Koning en de Koningin zijn naar Calabrië en Sicilië vertrokken. CATANIA. Van Messina aangekomen vluchtelingen bevestigen de berichten over de ramp. Van de 260 douaneambtenaren zijn er 41 gered, van de 280 stations beambten 8. ROME. De minister van marine heeft een telegram ontvangen, waarin h e I. a a n- t a 1 d o o d e n i n Messina op 5 0.0 0 0 wordt geschal. Brandweerlieden van de hoofdstad zijn naar de plaatsen van het onheil vertrokken. Van Reggio nog geen nader bericht. Hel aanzien van de straat van Messina is, naar men zegt, veranderd. Velen der overlevenden zijn krankzinnig geworden. De stad Seminaro is verwoest; er zijn 100 dooden. CATANZAR0. Uit Reggio aangekomen vluchtelingen melden, dat. liet benedenge deelte der stad verdwenen is. Scholen, kazernes, kerken en tori hotel der pre fectuur zijn ingestort. Van Reggio kan men zien, dat de puinhoopen van Messina in brand staan. ROME. Volgens telegrammen aan de bladen zijn de bisschoppen van Messina en Reggio omgekomen, evenals alle mon niken en nonnen. ROME. Volgens het verhaal van twee ontsnapten schijnt Messina weggevaagd en gelijk met den grond gemaakt Ie zijn. Men kan de levenden, die onder de puinhoopen begraven liggen niet Ie luilp komen, llel gepeupel is aan het. plunderen gegaan. De zee drong te Riposlo 300 M. landwaarts in. Woningen werden omvergeworpen en de bewoners meegesleurd. CATANZARO. De stad Ragnara is voor de helft verwoest. ROME. Alle ambassadeurs en gezan ten hebben op hel ministerie hij Tittoni do betuigingen van deelneming hunner regeeringen overgebracht. De ontroering over de ramp is in geheel Italië ontzaggelijk. Gemeentebesturen en maatschappijen van allerlei aard hebb mi vergaderingen gehouden en besloten, hulp te verleenen. Er is besloten onmiddellijk reddings- kaders te zenden met materieel en levens middelen De gemeentebesturen van Rome, Milaan, Florence, Napels ,en andere steden heb ben brandweerlieden, stedelijke gardes en geneesheeren gezonden. CATANZARO. Telegrammen melden, dat Reggio, Caruiitello en l.azzaro ver woest zijn. De vloedgolf heeft den spoor weg van Lazzaro naar Reggio vernield. De golven kwamen in Messina tot hetj Corso Garibaldi. Met kracht wordt ge werkt aan hel herstellen der gemeenschap met Reggio. Troepen en telegrafisten zijn naar Reggio vei hokken. GERAC'E MARINA. Een van Reggio in Calabrië aangekomen kapitein van de ka- rabiniers meldt, dat de stad verwoest is en dat er een zeer groot aantal menschenl bij omgekomen is. ROME. Het schijnt, dat de gansche aar 1 beving haar uitgangspunt gehad heeft in de diepten der zee. Deze kwam eensklaps opzetten en verschrikkelijke golven ver nielden alles wal hun in den weg kwam. De hevige koude >n stortregens verhoog den de ramp. De kustplaatsen van Cala brië e.n Sicilië werden verwoest. Gansche gehuchten zijn vernield. Spoorlijnen zijn meegesleept. Tunnels zijn ingestort. De angst en ontsteltenis der bevolking zijn onbeschrijfelijk. De regeering heeft, draad- loozo telegrammen uit Messina gekregen, die spreken van duizenden slachtoffers. De meeste kazernes zijn ingestort. De commandant van den kruiser Piemonte is met zijn vrouw en zijn twee kinderen verdronken. Vier duizend menschen zijn uit Rome naar Messina vertrokken, waar de staat van beleg zal worden afgekon digd, om een einde te maken aan de plunderingen, die bedreven worden. Be richten uit andere bron zeggen, dat men geen bericht heeft van vier torpedobooten, die te Messina voor anker lagen. De sol daten moesten vuren, om do plunderaars te verdrijven. De brand vernielt de hui zen, die overeind gebleven waren, en do gevangenissen, waaruit alle gevangenen ontsnapt zijn. De geheele slreek van Mes sina lot Cantania is één groote puinhoop. Het. is onmogelijk hel aantal slachtoffers te schatten. Te Catania zijn 500 barken en drie pakketbooten gezonken. De stad Giolja is bijna geheel vernield. Te Ral- mi zijn 500 dooden en honderden ge- wondon. De Paus heeft do geestelijkheid in de geteisterde streken gelast hulp te verleenen. (Zie Laatste Berichten). FKA^KKIJH. Uit de pastoorsjacht Het zyn meer de prefecten dan de maires, die de pastoors door buiteusporige eischen uit hun parochies willen verdrijven. Tegen den wil van den gemeenteraad id, verlangde de prefect van he; departe ment Pas de-Calais 125 francs huur voor de pastorie va". Roussent, De pastoor kan en wil die som niet betalen en verwacht dus op last van den prefect uitgezet te worden. Indien dit gebeurt, wordt de uitoefening van den eeredieust opgeheven te Roussent totde prefeot verstandiger wordt. Ook die van het departement-Haut-Rhin zint weer op pastoorjachten. Eerst had hij aan de dringende vertoogen der maires toegegeven en toegelaten dat de jaarlijksohe huren 50 franks en zelfs, voor heel arme gemeenten, minder mochten bedragen maar hij is teruggekomen op zijn toelatin gen en heeft voorgeschreven vooreerst, dat de pastoors hooger huur zullen uitkeeren en vervolgeus dat alle belastingen en de brand assurantie ten laste van den huurder eener pastorie komen moeten. En wil de pastoor die voorwaarde niet aannemen, dan wordt den maire opgelegd den pastoor onmiddellijk uit zijn woDing te laten zetten. KKI.UIË Plotselinge dood. De burgemeester van Schaarbeek (Brus sel), ingenieur Kennis, is plotseling over leden, nadat hjj op niet malsche wijze de redevoering had beantwoord van een der raadsleden, die hem gek had genoemd De heer Kennis zeeg in zijn zetel neer en blies den laatsten adem uit, toen hij naar een aangrenzende kamer was overgebracht. In het „Hbl. van Antwerpen" vinden wij nog vermeld, dat de Raad juist het voor stel in bespreking had genomen om in het gasthuis een afdeeling voor krankzinnigen op te richten. „M. Kennis, die tot den uiterst opge wonden is geweest, spreekt nu eene zeer bedaarde redevoering uit. „Met een bijzondere helderheid van geest behandelt hij de kwestie, herinnert wat hij deed onder zjjn burgemeesterschap en brengt hulde aan de pogingen door M M. Huart Hamoir en Bertrand in het werk gesteld. „Hij is van oordeel, dat de raad het voorstel moet stemmen, want de wetgeving in zake is onvoldoende. „M Kennis sprak zijne herhaaldelijk goedgekeurde redevoering op en neer wandelend uit en wilde terug gaan zitten, zeggende Mijnheeren, ik wil mijne redevoering samenvatten „Het ware zijn laatste woorden. De oud burgemeester, in stee van te gaan zitten, viel boven op zijnen collega, M. Lejeune, en rolde toen onder zijn lessenaar. „Alleman snelde toe. Men hielp hem recht. De oogen stonden wijd open, glan- zeloos, en boven de wenkbrauwen zag men eene kleine wonde, veroorzaakt door den val. „Het was toen 11 uur klokslag. „De zittiDg is geheven verklaarde M. Bertrand „Men droeg M. Kennis in het kabinet van de hussiers, waar twee raadsleden- geneesheeren, M M. Borginon en Hoebeke, enkel den dood k inden vaststellen. „Eene ware ontroering heersehte onder al de raadsleden en alle veete en oneenig- heid was plots verdwenen. „Het college vergaderde onmiddellijk en hesloot dat de lijkplechtigheden op kosten der gemeente zouden geschieden en dat een stuk grond op het kerkhof kosteloos zal worden afgestaan „M. Van Oye bedaDkte het college. „Een priester was op staanden voet ge roepen, doch de dood was onmiddellijk geweest. „Rond middernacht werd het lijk, op eene berrie, door 8 agenten, naar huis gedragen. Het college, de geheele raad en eene ontzaglijke menigte volgden het lijk. „De doodstille stoet, midden in den kou den nacht, bood inderdaad een akeligen aanblik NI'AiAI E. Waar de kastanjes bloeien.. Het proces tegen de 10.0U0 meisjes, die zich door een protest, ten gunste van de moordenares Jesuha, de woede van den officier van justitie te Bilbao op haar hals haalden, is geëindigd met de vrijspraak van de beklaagden. Verscheidene van de tien duizend meisjes hebben huwelijksaanzoeken gekregen en ook naar de hand van Jesuha, die, zooals men weet, haar ontrouwen ver loofde doodde, wordt door velen gedongen. Zij is ongetwijfeld een der populairste vrouwen van Noord Spanje. Er is een inza meling van gelden geopend, om haar, wanneer zij de gevangenis verlaat, een geschenk te overhandigen. DUITSE HE A XI» Achteruitgang van het socialisme. De sociaal-democratische werkliedenver- eenigingen in Duitsehland hebben een „afval" van 80.000 leden te noteeren, of wanneer men het cijfer nauwkeurig wil hebben79.432. Die achteruitgang is te meer opvallend in een tijd, waarop de Duitsche industrie een enorme vlucht heeft genomen en de socialistische vereenigingeu alles ir. 't work stellen om mannetjes te winnen. Ook in Duitsehland schijnen de werk lieden langzamerhand te gaan begrijpen dat de fraaie socialistische theoriëen niets anders dan drogredenen zijn en dat het roode vaandel hen geen vrede en geluk brengt, maar ontevredenheid en ongeluk KESEAXD. Er moet te Moskou in den nacht van Zaterdag op Zondag een hevig gevecht hebben plaats gehad tusschen politie en militairen eenerzijds en een bende terro risten anderzijds. De geheime politie had reeds lang 't oog op een huis in een der voorsteden, waar de terroristen samenkom sten hielden Zaterdagnacht deed de politie, versterkt door de militaire macht, een inval. Het werd een ware belegering, waarbij het hoofd der politie sneuvelde, ook de ltider der terroristen liet het leven Er waren ten slotte, na een geregeld gevecht van 20 uren, kanonnen noodig, om de „vesting" te nemen. Het juiste aantal dooden en ge wonden is nog niet vastgesteld. Vsd de zjjde der „belegeraars" zijn echter zeker vier man gedood en zes gewond. JAPAX Molière, Zola en Tolstoi verboden De Japanners zijn op hun hoede om niet besmet te worden met de Europeesche literatuur. Ten gevolge van een campagne gevoerd door de „Japan Daily Mail" is een vertaling van een der laatste brochu res van Tolstoi over de Russische revolutie binnen Japan verboden geworden. Een vertaling van Molière door Sabouro Wakaragi is in beslag genomen, omdat zij passages bevatte, die er toe waren „aange legd om het niveau der publieke zedelijk heid te verlagen". Eind lijk is Dog een vertaling van Zola's „Pris' door M. K. Jida op den Index ge plaatst. De censuur noemde het werk van Zola „subversil", omverwerpend, en ver nielend, et heeft alle exemplaren in beslag doen nemen. Overigens toch geen dompe- rig en achterlijk volk die Japanners, niet waar V Nederland en Venezuela. Reuter meldt dd 24 dezer uit Caracas De regeering heeft een telegram van Gastro ontvangen, van den volgenden in houd„Indien de Nederlandsche oorlogs schepen weer voor La Guaira verschijnen, doe dan onzerzijds met onze schepen een aanval." De correspondent van de New York Herald seinde uit Caracas Het is mogelijk, dat de uitlevering van Castro gevraagd zal worden, indien het bewijs word' geleverd voor de echtheid van een telegram, dat de samenzweerders ver leden week Vrijdag van generaal Castro beweren ontvangen te hebben en waarbij hun werd opgedragen „de slang te dooden, haren kop te verpletteren en Caracas onder een schrikbewind te plaatsen." Dit telegram is de grondslag voor de strafrechtelijke vervolging tegen Castro, die voor het Bonds- geiechtshof aanhangig is gemaakt. Dr. J. de Paul vertrok vandaag aan boord van het stoomschip Pérou naar Bordeaux, als buitengewoon gezaDt en gevolmachtigd minister in Duitsehland, Engeland en Italië en met volmacht om met de Nederlandsche en Fiansche regeeringen te onderhandelen en alle geschillen, met inbegrip van de zaak van de Fransche Kabelmaatschappij, te regelen. Hij zal te Parijs met den Ameri- kaansclien gezant overleg houden over de breuk met de Vereenigde Staten en de eischen van dat land. Ik verneem uit ambtelijke bron, dat de nieuwe regeering hoopt, dat de Vereenigde Staten tot herstel van de betrekkingen zal overgaan, aangezien het Amerikaansche gezantschap enkel werd opgeheven, omdat er geen hoop was, de geschillen met presi dent Castro te regelen. De omverwerping van generaal Castro, welke de afschaffing van monopolies, de invoering van allerlei hervormingen en van een beleid tot onmiddellijke oplossing van de internationale geschillen tengevolge heeft, heeft nieuw leven geschonken aan het land, dat Castro's onderdrukking in de diepste armoede had gedompeld. Iedereen is ver heugd en de welvaart begint zich al in werk voor den arbeidenden stand en her leving van den handel aan te kondigen. Aan de Eclair wordt uit Cariicas gemeld, dat er reeds verscheidene processen tegen Castro zijn aangespannen, om de terugbe taling van onrechtmatig door hem verworven sommen gelds te verkrijgen. Het totaal van de eischen beloopt 24 millioen gulden. Te Marcuro, op de Venezolaansche kust, is er gevochten tusschen aanhangers van Castro en de bemanning van een kanonneer boot, die op de hand van Gomez is Er vielen ongeveer 20 dooden en 15 gewonden De lieden van de kanonneerboot waren genoodzaakt terug te trekken, maar keerden later terug en zetten het gevocht voort. Een later lteutertelegram uit Port of Spain meldt Gister is te Marcuro een gevecht geleverd tusschen de kanonneerboot Miranda, die een groot aantal ambtenaren vervoerde, bestemd om die van het bestuur van Castro te vervangen, en 500 aanhangers van den voormaligen president, onder aanvoering van generaal Torres. Het gevecht duurde 4 uur, een twintigtal personen werd gedood en 15 gewond. De kanonneerboot moest er van afzien zijn reizigers aan land te zetten. Een aantal Venezolanen te Port of Spain scheepte zich op de Miranda in, welke weer vertrok om het gevecht te hervatten. Goes. Benoemd tol schrijver hij den dienst der rijkslaiHlbouwproefstalions moj. Th. van Dellen; lot analiste bij den dienst mej. C. den Hollander en beiden' werkzaam gesteld aan hel rijkslandbouw- proefstation alhier. Middelburg. Gedurende het jaar 1909 zal de commissie van herkeuring van levensmiddelen, slachtvee en brandstoffen voor hel garnizoen alhier beslaan uit den kapitein voor speciale diensten F. .1. Backer, den le luitenant H. .1. van Lim- beek en den 2e luitenant \V. L. A. C. van Woelden. Vlissingen. De heer F. 11. Zimmerman, loods hij hel Belgisch loodswezen aldaar, is bij ministrieel besluit benoemd lol loods- sehipper hij denzelfden dienst. De roode boei no. 3 van de Sardijn- geul is verdwenen, v 'imoedelijk door een aanvaring. Nu de muur in de Weslerhaven, geheel van beton opgetrokken, gereed is en de kademuren van de Engielsche ha ven lot een zoodanig peil zijn verhoogd ■lal Vlissingen voor geen watersnood meer behoeft te vreezen, brengen wij buide aan hel Dagelijksch Bestuur, dat durf bezal om die werken voor te stellen en uil te voeren. Had men vóór 1906 tol zoo iets besloten, zeer zeker zou Vlissingen de plaats gehad hebbende watersnood-en niet gehad hebben. Het gemeentebestuur van toen der tijd had wellicht geen mannen van energie in zijn midden, 'lis waar: er behoort, moed toe om zoo iels aan te pakken en le volbrengen, vooral als men weet dal hij die aan den weg timmert veel bekijks heeft en niet altijd gunstig beoordeeld wordt, wanneer inen aan de dubbeltjes van de belastingschuldigen komt. Vooral wanneer dezen de oogen sluiten voor de malerieele en hygiënische belangen dei gemeente en niet vorder zien dan het heden. Deze waterkeering is in elk geval een afdoend en nuttig werken wanneer eer lang de rioleering gereed is, de Bellamy en Pottenkade ged >mpf zijn en op eerst genoemde een plein is aangelegd, waar het monument voor tietje Wolff en Aagje Deken wordt geplaatst, omgeven door hoo rnen en heesters, dan zal zeer zeker een ieder moeten zeggen: de toestand van voorheen: vrees voor watersnood of hoo- gen vloed en een open riool, waarvan de stank vaak onverdragelijk was, wen schen wij in geen geval terug, al beta len wij nu wat meer belasting. En wanneer op de Pottenkade zullen zijn verrezen een post- en telegraafkantoor, een openbare lagere en een Nuts-bewaar school en nog meer andere sierlijke ge bouwen, dan zal Vlissingen, dat naar bui len reeds veel verfraaid is, ook zeer zeker inwendig aanspraak kunnen maken op den naam van een gezonde en mooie stad, die aan zijne 21.000 inwoners een aangenaam verblijf en een vreemdeling een mooien aanblik schenkt. (M. Crt.). Kwadendamme. Ook hier heerschf in verschillende huisgezinnen de mazelen on der de kinderen. Baarland. Tot schatters van tubercu lose runderen zijn alhier benoemd de herren J. D. Pompoen? en D. Driedijk, Hoedekensket ke. Rij koninklijk besl. d.d. 15 dezer No. 38, zijn als deskundigen aangewezen, uit wier midden de Burge meesters in de jaren 1909 en 1910 de\ personen hebben I e benoemen, door wie d<' schatting van tuberculose, door liet rijk ter slachting overgenomen runderen zal geschieden, dhr. M. G. Verbeek Sr. en W. Groenewege, alhier. De gehouden inzameling voor de Xieuwjaarsbe doeling beeft f79 opgebracht. Krabbendijke Geme?nIeraadsverg. op 28 Doe. 1908, 's middags om 2 uur. Tegenwoordig alle led ui met uitzondering van .1. P. Krijger. De notulen der vorige verg. worden, gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van verschil lende ingekomen stukken. Voorgesteld wordt de verordening op de weeggelden te laten drukken en u 10 cent verkrijg baar te stellen, 't welk wordt goedge vonden. De eindstemming omtrent de nieuwe algemeene politieverordening, in eene vorige vergadering aangehouden, heeft plaats en do verordening wordt met alge meene stemmen aangenomen. De huur van de bergplaats van straat- vuil werd opgezegd en nu stollen R. en W. voor diezelfde plaats aan de West zijde van hel, dorp van do diakonie dei- Nol. Ilerv. Kerk in erfpacht te nemen, echter een weinig grooter terrein, opdat er nok gelegenheid zij lot het bouwen van oen bergplaats voor een lijkwagen. Bespre king heeft plaats, waaraan de meeste le den deelnemen, waarna de opgemaakte verordening met. algemeene stemmen wordt aangenomen. B. en \V. zullen nu verder de zaak met de diakonie regelen en tot een goed einde brengen. Bij de rondvraag vraagt bel lid Van Gorsel over de paaltjes in den Noord weg. B. en W. zeggen een onderzoek toe; maar reeds hier wordt als meaning uitgespro ken dal die alleen hij de inritten noodig zijn om beschadiging te voorkomen. De zaken zijn in een half uur afgedaan,.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2