GEMENGD NIEUWS KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Burgerlijke Sland. Uit de oec. spijsuitdeeling I.. A. Knitel; mede aanbevolen was \V. Kakebecke. Uit de Herv. diaconie J. de Bruijne, mede aanbevolen was I. Wessel. Uit hel Burger lijk Armbostnur B. M. den Boei', mede aan bevolen was P. A. de Ligny. Uit de geief. diaconie (vac. J. de Jonge Az.) M. Quak- kelaar; mede aanbevolen A. Wisse. Een reclame van J. van Acker legen zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag op hol 2e suppl. kohier 1903, wordt, na beraad slaging in geheime zitting en na herope ning dor vergadering woedt besloten den aanslag van reclamant te handhaven. Aan dhr. Butler wordt eervol ontslag verleend als onderwijzer bij 'I 0. L. onder wijs alhier tegen 1 Maart of zooveel vroe ger als in de vacature zal zijn voorzien. 11. en W. worden gemachtigd een oproe ping te doen ter zijner vervanging. Ten slotte besluit de Raad op voorstel van B. en W. om kosteloos af Ie staan aan hel Rijk een stuk grond groot 340 cA. voor den opslag van een patronen- bergplaats en wel op hot terrein van de sch e ve e mig'ng „Konngin Wilhelmina", ach'.er het schietlandjeeene quaestie die al sederl 1905 hangende was, wordt hier door ten genoegen van beide partijen opgelost. Goes. Maandagavond is van den haak voor den slagerswinkel van .T. Dietrx een varkenskop gestolen. Niet G. maar le C'. is de dader geweest van de ruitenvernieling hij firma (t. v. d. Hoek en wed. Couveo. Hij heef! echter alle onkosten betaald en toonde grooten spijt tegenover" de politie. Uit liet. jaarverslag der Sint Vin- centiusvereeniging blijkt, dat in 1908 ont vangen werd f en uitgegeven f795.221/.. Uitgedeeld werden o.a. 171(1 broeden, 1015 eieren, 111 pond spek, 30 pond vleesch, 243 paar klompen, 16G H.L. steen kool, 400 lurven en vorder nog manu facturen. dekens, matrassen enz. enz. Verschenen is het programma voor den feestavond ter gelegenheid der viering van het gouden priesterfeest des Pausen. Het bevat veel schoons: een feest rede van mgr. Konings en verschillende zangnummers voor vierstemmig mannen koor, solo's voor baxytnn en tenor. Ook wordt gegeven het tooneolspel „de pause lijke zouaaf". Het programma bevat den (eksl van verschillende liederen. Het comité voor de viering der a.s. Pausfeesten heeft de goede gedachte ge had een ruime bedeeling der R. K. armen aan de feestviering te doen voorafgaan. Dezen morgen had die bedeeling plaats. .Met de Kerstdagen zal er nu in menig arm gezin vreugde zijn. Een groot aantal vrouwen met manden gewapend verdrong zieh aan het lokaal tusschcn kerk en pastorie om de worsten, de krentebrooden en liet spek, dankbaar in ontvangst te nemen. Nog nimmer heeft er aan de Ft. K. zoo'n ruime bedeeling plaats gehad. Aan 105 gezinnen werd het noodige verschaft, die verdeeld waren in drie categorieën. De le ontving 4 pond brood, 1 pond spek len 1 worst. De 2e 4 pond brood, 2 pond spek en 1 worst; en de 3e G pond brood, 4 pond spek en 1 worst. Bij dit alles nog een bon voor de noodige steenkolen en een St. Vinoenüus-almanak. In 't geheel werd bedeeld 440 pond brood, 200 pond- spek en 100 pond worst. Nog werd aan de armen een gratis bon uitgegeven voor de uitvoering op Maandagavond. Een woord van lof aan het comité, dat door zijn bemoeiingen de armen op zoo ruime schaal kon bedenken. Middelburg. De vanwege de Nieuwjaars commissie alhier gehouden Nieuwjaars- collecte heeft f 57G.31 opgebracht, zon der de na-collecte. Toen de tram VlissingenMiddel burg, die om half vier hier aankomt bij do Langeviele-binnenbrug was, sprong Maandag in de machine een veer, met het gevolg dat de machinist .1. J. de V. een stuk ijzer tegen het gelaal kreeg. Daar hij hevig uit den neus bloedde, werd bij naar het Verpleeghuis gebracht, waar de liulp van een geneesheer werd ingeroepen. Do verwonding scheen nie( van ems li- gen aard, wa.nl de machinist keerde met dezelfde tram naar Vlissingen (enig. Vlissingen. De Tweede Kamer heeft goedgekeurd hel wetsontwerp, waarbij voor deze gemeente tot 1912 verlengd wordt het recht lol belastingheffing op het gedistilleerd tol een maximum bedrag van f 17.50 per (I.E. ad 50 pCt. Do hoer L. Kraijev, thans adjunct- inspecteur van politio alhier, is met. in gang van 10 Januari a. s. benoemd tol inspecteur van politie Ito Groningen. De minister van marine heeft zijn tevredenheid betuigd aan den loodssehip- per eerste klasse .1. de Meijnderst en ver dere opvarenden van den loodssclioener 15, voor de voortvarendheid hij het bie den van hulp aan de in den nacht van 26 November te water geraakte bemanning van de sloep Van Dam van het loods- vaarluig. De bemanning werd dan ook gered. Zierikzee. In de dezer dagen alhier ge houden vergadering van hel waterschap „Schouwen" weid mei algemeenc stem men besloen de betouwe, kon tot verdedi ging van den zeeoever aan de zuidzijde van het eiland krachtig voort te zetten. Het werk beslaat uit ongeveer 50.000 M*. beton zinkwerk en werd uit de hand gegund aan' den aannemer .1. van der Valk te Zierikzee, die het eerste belon zink werk in 1908 volgens hel systeem „De Muralt" had uitgevoerd. In de v rgadeiing werden levendige gedachten wisselingen gevoerd betreffende berichten die in de pers de ronde doen dat liel on niet legen zeewater bestand zou zijn. In verband met het feit dal aan Schou wen beton platen aan de zeewering liggen die in 1884 daar zijn aangelegd, en geheel onbeschadigd zijn gebleven, werd lol hel voortgaan met beton besloten. De zink werken zullen in 1909 uitgevoerd worden met ijzeren pontons, in steile van met een houten drijver. In dezelfde vergadering werd aan den ingenieur jhr. l)e Muralt in afwijking van de bepalingen een buitengewone li acte- menlsvei hooging toegestaan als waardee ring van de diensten met zijn nieuwe uit vinding aan liet watersc hap „Schouwen" bewezen. Hansweerd. Met ingang 1 Januari e. k. verplaatst naar Brouwershaven dhr. M. Contantnaar H o n teni s s e dhr. \V. Jansen, beiden kommies bij de belastin gen alhier. Door de Nieuwjaarscommissi werd alhier op Maandag 21 Dcc. gecollecteerd 115.30. Door een onbekenden gever werd dezer dagen aan de R. K. Armen een geheele woning ten geschenke gegeven. Schore. Werden onlangs 2 schapen van dhr. \V. Rijn aan den overweg S.S. bij len Vlake zandweg doodgereden, thans is de jachthond van dhr. J. N. Blaauw te 's Gravenhage, aan dien weg door den trein gedood. En niettegenstaande het gevaarlijke van dien overweg is nu door do Mij. tot Expl. van S.S. aan het ge meentebestuur bericht dat er geen tu rnen zijn gevonden om dien overweg heter te beveiligen. In de laatste jaren hebben aan dien overweg reeds een aantal ongelukken plaats gehad en nu is nog geen verbete ring in 't vooruitzicht. Borssele. Hef oeeemverk vóór de Noord- nol alhier, is Zaterdag voltooid. Den len Augustus 1908 werd het werk aanbe steed. Het bestond in zinkwerk en slecn- bestorting. De twee gezonken stukken dek ken een oppervlakte oever van 2700 M2. en uit 34 schepen werd een hoeveelheid van 58G8 scheepslon gewone storlstoen en afval op het oevervak gestort. Kruiningen. De door de Nieuwjaavsooni missie gehouden Nieuwjaar srollcc.le heeft opgebracht f 338.35. lerseke. Da heer M. J. J. Stoeincirs, klerk telegrafist bij de S. S. Maatschappij aan het station te Zutphen, wordt met ingang van 1 Januari a.s. als zoodanig verplaatst naar Kruiningen-lerseke. Kwadendamme. In de op Woensdag 23 December in de herberg bij J. Haas alhier gehouden vergadering van de Kunsl mestvereeniging „Onderlinge Hulp", waar bij tegenwoordig 57 leden, werden onlv. f28617.18 en uitg. f'28547.93 met een ba tig saldo ad f 69.845 goedgekeurd. Dhr. Groenewege, aftredend voorzit Ier, weixl als zoodanig herkozen met 51 st. Het salaris van den secretaris-penning meester werd verhoogd tot 1/2 p('t. der inkomsten met aflrek van de kleine, on kosten, op de administratie vallende. Uitslag van de wedstrijden, gehou den op Maandag 21 en Dinsdag 22 Dec. bij T. v. Tichelen door Volksweerbaarheid afdeeling Kwadendamme. Personeele Baan. le prijs C. J. Bos, Nisse, met 113 punten en 4 rozen; 2e pr. A. Braam, 's Heer Abtskerke, met 113 p. en 4 r.3c pr. J. Bruggeman, Baar land, met 114 p. en 5 r.4e pr. A. de Blaaij, Nisse, met 110 p. en 2 r.5e pr. J. Lous, Kwadendamme, met 109 p. en 2 r.Ge pr. C. J. Bos, Nisse, met 107 p. en 4 r.7e pr. G. v. d. Kreke, NVolfaarts- dijk, met 107 p. en 2 r. Vrije Baan: le pr. .1. Bos, Nisse, 3 maal 36; 2e pr. S. Jnnse, Nisse, 1 maal 36; 3e pr. J. Kloosterman, Nisse, 3 maal 35, 3 maal 34; 4e pr. N. de Blaaij, Nisse, 3 maal 35, 4 maal 34; 5e pr. J, de Kui per, Nisse, 3 maal 35, 2 maal 34; 6c pr. J. Drijgei'S, 'sH. Abtskerke, 3 maal 35, 1 maal 34; 7e pr. .1. Bruggeman, Baar land, 1 maal 35, 7 maal 34; 8e pr. C. Dried ijk, Kwadendamme, 1 maal 35, 1 maal 34; 9e pr. J. Traas, Baarland, 1 maal 35. 1 maal 34; 10e pr. J. Meijaard, 's H. Abtskerke, '2 maal 34, '2 maal 33; lie pr. G. Nieuwenhuijzc, Nisse, 2 maal 34, 1 maal 3312e pr. Joh. Hoogvliet, Baarland, 1 maal 34, 5 maal 33. Ovezande. Zondag a.s. houdt de R. K. Kiesvereeniging alhier een vergadering. 's Gravenpolder. Maandagavond hield do afdeeling 'der verceniging „Het Groene Kruis" alhier hare eerste jaarvergadering. Behalve hel; bestuur waren 39 leden tegen woordig. 11e vergadering word geleid door ds. Gerretsen als voorzitter. 1 lot eerste punt idat ill behandeling kwam was om aan ie sluiten bij do algemeene Znid-Revc- landsche verceniging, waartoe is beslo ten. Tot. afgevaardigde naar de algemeene vergadering is benoemt] dhr. D. F. Dim mers en lot diens plaatsvervanger dhr. D. de Koster. Volgens het door den secre taris uitgebracht verslag zijn thans 77 ge wone leden benevens 2 buitengewone le dén, zijnde de Diaconie der* Ned: Rorv. K. en liet. Burgerlijk Armbestuur. Tot eerelid werd hij acclamatie benoemd dr. v. Ingcn Schouten te Hoedekenskerke, die een cur sus voor de leden heeft gehouden over oeislo hulp bij ongelukken. Vervolgens doel de penningmeester rekening over liet afgeloopeli jaar. Ontvangen is f70.50, uit gegeven f G8.295, goed slot alzoo 1 '2.'20\ waartegen nog diverse te doene betalin gen slaan van 1' 68.76. De begroeting over 1909 10 in ontvang en uitgaaf f 170, waar bij een post voor onvoorzien van f 64.04 en onderdo ontvangsten een blanco credit van 1' 100. Een lijst der aanwezige goede ren werd voorgelezen en ten slotte met 42 van de 44 uitgebrachte stemmen ds. Gerretsen, die als voorzitter moest aftre den, als zoodanig herbenoemd. Voor de sluiting der vergadering spoorde de voor zitter de leden nog aan om zooveel mo gelijk ieder in zijn kring propaganda rooi de vereniging le maken. Hoedekenskerke. Dooreenig.' ingezet-nen alhier werden aan dhr. Huygens Jan vier de gelden verstrekt lot het geven van een voorstelling met zijne cineniatograaf. waartoe de geheele schoolgaande jeugd was uitgenoodigd. Het is Ie begrijjien, dal deze voorst dling, welke gehouden werd in de Openbare School, en waar al deze kinderen gratis toegang hadden, druk werd bezocht, en de uitroepen van be wondering bew izen, hoe een en ander in den smaak viel. De voorstelling duurde ruim een uur en werd ook bezocht door enkele oude ren, die in de kosten hadden helpen bij dragen. Terneuzen. De Kamer van Koophandel heeft besloten aan een commissie op Ie dragen een onderzoek in te stellen naar de oorzaak dat zulk een hoog tarief wordt geheven voor huren van terreinen van den waterstaat voor het opslaan van goe deren, terwijl ook de voorwaar len veel bezwarender zijn dan in andere havens. In den voogdijraad te Middelburg zijn herbenoemd lot lid: jonkvr. dr. S. II. van Doorn, J. .1. Berdenis van lk.'1'lekoni, mr. E. J. N. van Dam en mr. 1'. Diel '- man en in dien Ie Zierikzee: jonkvr. J. S. Schiirbeke Boeije en f'. Wnglho. Verder zijn benoemd lol kautoiirerli- ler plaatsvervangerin hel kanton Oosl- bui'g II. (rialama, burgemeester van Go s 1- burg, en in liet kanton Goes mr. .1. de Will Hamer J.Gz. le Goes. Nog zijn benoemd lol burgemeester van: Noord wel l e M. Hoogenhoom, secre taris dier gemeente; Re lies se E. ba ron van Boelzelaei', ui Schore .1. van Nieuweiihuijzen. Een aantal kinderen speelden te Hil- legom verstoppertje achter eeuige cementen regenwaterbakken. Toen het 8-jarig zoontje van den I loemist G. door het deksel van zoo'n bak kroop, kantelde dit Het ventje kreeg zulk een stoot tegen rug en borst, dat hij dad lijk bewusteloos neerviel. Zijn broertjes waarschuwden de ouders De vader bracht het jongetje onmiddellijk naar bed. Toen even later de te hulp geroepen genees heer kwam, was het kereltje reeds over leden. Te Einswarden, nabij Ter-Apel (Gr.), speelde de reiziger G. Vrijdag met een geladen revolver in een c.afé. Het schot ging af en trof een der bezoekers, S„ die reeds overleed. G. meldde zichzelf bij de politie aan Te Gouda is uit het water achter de Groote of St. Janskerk opgehaald het lijk van den ruim 70 jarigen Z., kleer maker van beroep en ook wonende in een alleen staand huisje achter de kerk. Daar bij den avonddienst in de Groote Kerk heeft bijgewoond, vermoedt men, dat bij bij zijn komst daaruit door den mist onopgemerkt in het water is geloopen De 17-jarige zoon van den beurtschipper Van der Linde, die 'snaebts in de schuit slaapt, had zich, zoo meldt men uit Hillegom, Zaterdagavond half tien in het vooronder ter ruste bege ven. Toen zijn moeder hem den volgenden morgen kwam wekken kreeg ze geen ge hoor. Toen ze ging kijken vond ze haar zoon dood te bed. De dadelijk ingeroepen geneesheer, verklaarde, dat de dood een paar uur te voren was ingetreden. Ofschoon niet met zekerheid de oorzaak viel vast te stellen, wordt vermoed, dat men hier met een geval van verstikking te doen heeft. Te Bolnes is Zondag de machinist Jan van Gemert van de „President Steyn"der reederij Fop Smit en Co. bij het smeeren der machines tusschen de krukas beklemd geraakt Toen een dokter kwam, was de ongelukkige reeds overleden. Hij laat een vrouw en vier kinderen na. Te Zwart huis is het bijna 10-jarig dochtertje van den arbeider G. v. d. B., dat voor baar moeder een boodschap zou doen. en daarbij een vonder moest passeeren, ver dronken. Aan de Pruisische grenzen bij Bocbolt bemerkten de Pruisische commiezen Zondagnacht een troep smokkelaars, die acht koeien over de grenzen smokkelden. De smokkelaars, onraad merkende moesten den terugtocht aanvaarden, doch vijf koeien werden door de [commiezen bemachtigd. Te Kootstertille is gisternacht een graan- pakhnis ingestort, toebehoorende aan de wed. Vries. Deze week waren de zolders volgeladen met gerst. Vermoedelijk door te zware lading is de balklaag bezweken De twee gezinnen, die onder de zolders ge huisvest waren, wisten zich juist bijtijds door de vlucht to redden, zoodat geen per soonlijke ongelukkeu zijn te betreuren. Het graan is grootendeels vernield. Een ge deelte is in h't kanaal gegleden. De lading was niet verzekerd. Een merkwaardig verschijnsel. Jarenlang wist de landbouwer J. Koe man te Oosthuizen, dat zich op 't erf achter zijn woning een plekje gronds bevond, waaruit warmte opsteeg. Sneeuwde liet 's winters, dan was dit stukje altijd van sneeuw bevrijd. De man scheen 't niet der uioeite waard te achten,' hierover eens met anderen te raadplegen. Later echter was de grond al heeter geworden en be gon zelfs te rcokeu. Wederom eenigen tijd daarna scheurde deze en spoot liet water bruisend en kokend uit de diepte, terwijl nu de rook rondom 't water een uitweg zocht. Door nieuwsgierigheid ge dreven, beproeldo de man daar ter plaatse 'n kuil te graven, doch moest dit onr.iidde- lijk staken wegens de geweldige hitte. Ook heeft hij meermah n '11 onderaardsch gerommel gehoord, als van 'n ver ver wijderd onweer. Nu maakte hij de zaak ruchtbaar, zoodat den burgemeester dit weldra ter oore kwam, die zich door per soonlijk bezoek van liet feit overtuigde Nog vreemder echter wordt de zaak Men heeft een kachelpijp genomen en deze door 't kokende water gedeeltelijk inden grond gedrukt Nauwelijks was dit geschied, of onmiddellijk vloog er een vlam hoog boven de pijp uit, De burgemeester liet een des kundige komen, die verklaarde, dat bet een gasbron was. Men kan echter moeilijk dit advies aannemen, omdat men bij niet ééne bron, noch in den polder de Zeevang, waaraan Oostliuizen grenst, noch in Beem- ster, Purmer, Wormer of waar ook, uit de brom en, welke gas bevatten, en dat nu sedert eenige jaren als lichtgas wordt ge bruikt, dergelijke waarneming heeft gedaan. Wel is dit water iets minder koud dan 't polderwater, doch nergens is sprake van kokend heet water of zelfontbrandend gas Meer en meer stroomen belangstellenden toe, om dit voor ons land ongetwijfeld merkwaardig natuurverschijnsel te bewon deren Men is beducht, dat de grond in wendig brandt, zoodat een mogelijke in storting te eeniger tijd het gevolg kan zijn. Het lijk van mejuffrouw M. is opgevischt uit het water aan de Haringkade (Kanaal bij de Pausiestraatbrug, te Scheveningcn. Men herinnert zich dat mejuffrouw M. zich uit do woning van den beer L. in do Pmn-iestraat, te Schei eningen waar ze huishoudster was, ijlings veiwijderd had en daarin niet weder teruggekeerd was, nadat de heer des buizes en diens dochter, met wie zij van buiten de stad was mede- gekomen, onpasselijk waren geworden na hel gebruik van bier. door juffrouw M. opgediend Men schrijft uit Veendam Een looze kraaienfamilie. Een lioeren- arbeider, die hier zijn werk op het land had, vermiste een paar dagen achter elkaar telkens zijn boterham, hoewel bij er van overtuigd was, dat deze, gewikkeld in een stuk van een courant, in zijn jaszak was gestoken. Hij en de boei' besloten nu eens een oogje in 't zeil te houden Evenals andere dagen werd de jas op den slootkant neer gelegd. Nauwelijks hadden zij zich van de plaats verwijderd, of een kraaienfamilie kwam aangevlogen en bleef in de nabijheid van de jas trippelen. Het hoofddoel bleek de jas en weldra zag men het paar trekken en trekken. En jawel, de boterham kwam voor den dag. Beide mannen liepen er op af, zoodat het kraaienpaar geen tijd had den buit mee te nemen. De dieven waren nu gesnapt. Toen dezer dagen een juffrouw te Voor hout met opgeschoven blouse-mouwen de wasch verzorgde, liemerkte zij dat haar hand en arm hoogrood van kleur werd, begon op te zetten en hevige steken gevoeld werden in den bovenarm. Dadelijk werd naar bet naburige Sassenbeim getelefoneerd om den dokter, daar vrees bestond dat teon geval was van bloedvergiftiging. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheer onder zocht in baast het geval en om te consta- toeren welk gezwel zich op den bovenarm, dat ook reeds door de huisgenooten was waargenomen, bevond, werd de blousemouw opengesneden en kwam te voorschijn een levende muis Zaterdagavond is door onbekende oorzaak de kapitale boerenhofstede Keul roet, nabij Kampen, toebehoorende aan R. Th. baron van Pallandt van Eerde te Ommen, en bewoond door E Gunnink, met schuren en drie hooibergen, een prooi der vlammen geworden. Behalve greote voorraden hooi en stroo kwamen zeven en twintig stuks jongvee in de vlammen om. De paarden, het melkvee en de varkens zijn gered. Van de mooie boerderij, die met zijn schuren, hooi- en zaadbergen een groote oppervlakte besloeg, is niets overgebleven dan een varkensschuur, een wagenlordsen een kleine hooiberg. Het verbrande was verzekerd. Moordaanslag. Te Utrecht is bin nengevoerd en ter beschikking van het parket gesteld zekere B uit Maarssen, die aldaar vermoedelijk onder invloed van sterken drank, vrouw H. moeder van vijf kinderen, iu drift met een mes vlak onder het hart stak. De wonde werd levensgevaar lijk bevonden. De vrouw werd onmiddellijk naar liet zakenluis te Utrecht getranspor teerd. De dader was berucht, daar hij veer tien jaren geleden iemand heeft dcoVgrsto ken, ook te Maarssen. De vloek der speelhuizen. Zondag kwam eeu '20 jarige knaap liet politiebureau Rembrandplein te Amsterdam binnenholten en stelde zich vreemd en zenuwachtig aan. Herhaaldelijk viel de jongen van zichzelf, en moest ten slotte naar het Binnengasthuis worden vervoerd, om daar te worden opgenomen De jongen bleek al zijn geld in het speelhuis op het Rem- brandtplein verloren te hebben. Een kleine vergissing, Hij moest voor 't eerst Ie biechten en had Ihuis de les gekregen, hoe hij bij den biechtstoel moest gaan zilten en netjes zijn beurt afwachten. Maar in z'n kinderhoofd ha I hij den biechtstoel met den preekstoel verward. En in de kerk gekomen, klom hij heel parmantig den preekstoel op en ging in de kuip gedul lig zitten wachten op de dingen, die kom m zouden. Mét z'n hoofd er boven uitkomen durfde bij niet, en zoo kwam li'l, dal bij -'en boelen tijd lang onopgemerkt bleef. Eindelijk kreeg do koster hem in de gaten en baalde hem van z'n verheven zitplaats, vanwaar hij zich, na gezegd te hebben wat hij kwam doen, gedwee naar den biechtstoel liet geleiden. 'f Gebeurd' in een der kerken le Nij megen. O n v e r e e n i g b a r o li e, t r e k k i n gen. Uil een plaatselijk blad: Borculo, 17 Dec. B. en NV. dezer go meen te benoemden lo. tol •slraalvegcr-lnnta.n'nopsteke.r .1. Klein Velthuis; 2o. tot plansoensiioeier W. Uithof. Wegens de te benoeming is eeiv vaca ture in onzen Raad ontslaan. Een treffend sterfgeval. Te Utrecht overleed plotseling door een nood lottig toeval de Vrijdag j.l. voor zijn arts examen geslaagde Indische ails J. E. Tehiipeioi'y, "ui Amboiiiees van gehooide. In liet „Utrechlsch Did." lezen wij, dal. de overledene te Utrecht in een hotel logeerde en daar gisterochtend bewuste loos werd gevonden op een bed. Vermoe delijk had hij bij het berusten gaan Vlo gaskraan van de lamp nicl behoorlijk af gedraaid. want bij hel vind ui van hel slachtoffer was de geheele kamer gevuld mei gaslnchl. lil allerijl werd een genees kundige ontboden, die na langdurige po gingen erin slaagde de levensgeesten we der op le wekken. Onmiddellijke over brenging naar hel Ziekenhuis word nood zakelijk geachldaar verergerde do loc sland evenwel in die male, dat dn lijder tegen den ochtend overleed. lie toestand van den deken van Pui- merend, den Iloogcerw. Heer 11. E. Wennen, is goed vooruitgaande. Goes. Benoemd tot onderwijzeres aan de Herv. Ohr. school alhier mejuft J. A. La ban, thans in gelijke betrekking te Wemeldinge, die de benoeming heeft aai genomen. De lieer J. W. A. Vermeulen te K 1 o o- tinge komt als nummer een voor op de voordracht voor onderwijzer aan de open bare lagere school te Maarssen Wemeldinge. Benoemd tot hoofd der chr. school de heer J A. Steinz. le onderwijzer aan de chr. school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Zutphen De benoemde is een broeder van ds. Steinz te Goes.) GOES. Geboren: 21, Jakobus Cornells z. v. Cornelis de Fouw en Adriana Pieternella Schipper Johanna Pieternella Maria, d. v. Pieter George de Wijs en Jacomina Rijk '22, Pieter, z. v Pieter Steutel en Qcer- truidaLakké; Pieternella, d. v. Johannes Visser en Lijntje Suzanna Cornelia Kramer Willem, z v Gerhardt de Jonge en Johanna van de Weele Gehuwd: 24, Willem de Witte,23j.jm. en Johanna Steketee, 21 i. jd. Van 22 en 23 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. C. Jobse. jm. '20 j. en J. Braker, jd. 20 j.; NV. van do Visso, jm. 26 j. on H. Flipse, jd. 18 j.; J. Klaver, jm. '23 j. en J. NIelse, jd- 26 j. Gelrouwd.1. R. Tiessens. jm. '25 j. en 8. 0. de Klerk, jd. '25 j. Bevallenf'. P. Romijn, geb. de Muijnek, d. Ovevlerlc.il: M. Bommeljé, 78 j., wed. van J. EonsE. Kastétijn, 71 j., vrouw van W. Polderman; F. Driessoirs, 61 j., man van J. L. Vcncma. Van 19'21 Dcc. VLISSINGEN. Bevallen: C. Butz, geb. Koels, z.; NI. f'. de Lange, geb. De Jong. d.: M. I'. Leenhouts. geb. Lievense, d.J. A. Bode, geb. Krug, z.; J. Bak, geb. Anliiik, d. (levonl.). Overleden: A. NI. Timmerman, d. 5 j. I'. J. Marlens, d. 16 d.E. NNitte, d. 16 j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 6