KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Rechtzaken. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Afloop lferkoopingen, Aanbestedingen enz. 389e Staatsloterij Marktberichten. den kant uitgeloopen en werden door den rook bevangen. De man en de vrouw wa ren, toen zij gevonden werden reeds dood, maar de zoon leefde nog, hoewel hij reeds bewusteloos en gewond was. Hij werd met het zuurstof-apparaat bijgebracht en naar het ziekenhut8 gebracht De felle uitslaande brand welke aan bet echtpaar Pardo het leven kostte, heeft zich op verwonderlijk snelle wijze verbreid. Omstreeks half twaalf zocht de commen saal van den sigarenwinkelier Sou ver, die in het benedenhuis gevestigd is, in den donkeren winkel met lucifers naar een geld stuk dat hij had laten vallen. Waarschijn lijk heeft hij toen het smeulende houtje achteloos weggeworpen, zonder te wachten tot het geheel gedoofd was. In ieder ge val stond spoedig daarna het geheele voor huis in lichte laaie. Op het brandgeroep werd het een „sauve qui peut" van alle gezinnen die het huis bewonen. Gedeelte lijk vluchtte men naar beneden, wat de veiligste weg is in dergelijke omstandig heden, maar de mensehen van de eerste en de derde verdieping zochten naar boven een uitweg. Aan de laatsten, de familie Anamas, gelukte dit Zij bereikten tijdig de branddeur welke naar het aangrenzende perceel leidt, maar de Pardo's twee ouders en de zoon kwamen eerst boven toen het huis tot den nok vol rook stond. Daardoor schijnen zij zóó bedwelmd te zijn geraakt, dat zij op den zolder van hunne huurlieden het spoor bijster raakten. In plaats van dadelijk de trap af te dalen, welke zich in de onmiddellijke nabijheid van de branddeur bevindt, h, lden zij door, en liepen in hunDe verbijstering dood in ten afgesloten gedeelte van den zolder, waar zij ineenzakten en in de door kwaad aardige gassen vergiftigde atmospheer ble ven liggen. Toen de brandweer het vuur gebluscht kad, en ook op dezen zolder kwam kijken, vond zij drie levenlooze lichamen. Alleen de zoon kon gered worden; de ouders waren dood. Ben jongen te Amsterdam zag Zondag avond door een kiertje van hst neerge laten winkelgordijn, dat een insluiper be zig was zijn slag te slaan bij den sigaren handelaar Kramer. Prinsengracht aldaar. Hij waarschuwde aanstonds de politie en deze slaagde er in den man op keeterdaad te tetrappen. De straatdeur was ongeslo ten en in de woonkamer brandde het gas licht laag. Alles, tot zelfs het bed, was overhoop gehaald. Achter de toonbank lag de dief op zijn knieën. Hij verzette zich hevig tegen zijn arrestatie, zoodat zelfs een der ruiten ingedrukt werd, maar zijn tegen stand was vruchteloos. Hij werd naar het bureau geleid en opgesloten. Bij zijn fouil leering bleek hij in het bezit te zijn van een breekijzer, een aantal loopers, eenige gouden en zilveren sieraden, die door den heer Kramer als zijn eigendom werden herkend. EeDige uren later gelukte het der politie ook een handlanger, die aan de overzijde van de gracht op den uitkijk had gestaan, in verzekerde bewaring te stellen. De inbreker was de beruchte Blommetjo; eerst nadat een groote ruit van de voor deur gebroken was, gelukte 't een viertal agenten hem te boeien en weg te brengen. Ook de tweede arrestant bleek een be kende der Justitie te zijn. Het is Jan de Gooier, die steeds Blommetje bij zijn ex pedities ter zijde staat. Nu eens is het Blommetje, dan weer Jan de Gooier, die de meest actieve rol speelt bjj inbraken. De familie Kramer, die in den winkel woont, kwam pas na middernacht thuis en was natuurlijk ontzettend verschrikt op het zien van de verwoesting. Blommetje, eigenlijk Jan Wolf, heeft eenigen tijd geleden, toen hij in het huis van bewaring was opgesloten, een avon tuurlijke ontvluchting beproefd en met succes uitgevoerd. Hij maakte in de zoldering van zijn cel een gat, kwam op het dak, vandaar in de gang en eindelijk in het gebouw van het kantongerecht, vanwaar hij doodbedaard de straat opwandelde. Later gaf hij zichzelf bij de politie aan. Hij had geen zin gehad, een ontvluch ting naar Londen te beproeven, omdat zijn meisje hem daarbij niet wilde verge zellen. De vorige week vervoegde zich aan het kantoor van het Noord-HollaDdsch Land- bouwcrediet, te Delft, een landbouwer uit Stompwijk, die zesduizend gulden wilde opnemen. Hij had twee borgen bij zich. De opgegeven namen bleken bij onderzoek van gegoede personen zijn, tevens bleek dat deze gegoeden zeiven van niets wis ten. Maandagmorgen kwam het drietal terug. Zij teekenden met de opgegeven namen het accept en toen zij het geld in ontvangst zouden nemen, sprong de politie, lie verschelen was, toe en arresteerde hen. De eene borg was zwager van den hoofd aanlegger en als arbeider bij dezen in dienst De tweede was een arbeider uit Leiden, allen mensohen, die niet veel te verliezen hebben. Kindermoord? Gislerenmid lag waren een paar jongens bezig om op de Spiegelnisserkade te Rot terdam een kogel uit een straatriool op te visschen, die er bij het knikkeren in geraakt was. In plaats van den kogel haal den zij er een kinderarmpje uit, dat zij op de straat wierpen en daar lieten liggen. Dit zag de 15-jarige G. J H., wonende in de Hendrik de Keijzerstraat, die het armpje opraapte en aan een agent van politie, dien hij in de nabijheid ontmoette, overgaf, met de mededeeling van waar het kwam. De agent gaf hiervan dadelijk kennis op het politiebureau in de Meermansstraat, van waar een inspecteur zich met een paar agenten naar de Spiegelnisserkade begaf om onder hun toezicht de omliggende riolen te laten afzoeken door mannen van de reiniging. Dit had ten gevolge, dat uit een aDder riool te voorschijn werd gehaald een lin kerbeentje met een gedoelte van het djj- been er aan, en uit weer een ander riool eenige darmen. Het gevonden armpje is blijkbaar met geweld ontwricht en het beentje afgesneden, terwijl, wat de darmen aangaat, nog niet met zekerheid is te zeg gen of deze van een mensch afkomstig zijn De griezelige vondst is tot nader on derzoek naar het ziekenhuis gebracht. Het beentje en het armpje zijn afkom stig van een zeer jong kind, dat nog niet lang dood kan zijn. Het is wellicht niet ondienstig de lief hebbers van het bestempelen van bank papier te wijzen op het gevaar, waaraan zij zich blootstellen. Het is n.l. al eens voorgekomen, dat iemand, wien3 stempel op een valsch biljet voorkwam, werd genoodzaakt het bedrag te betalen, hoewel het voor iedereen vast stond, dat aan medeplichtigheid van dien persoon niet kon worden gedacht. Boven dien werd hij daarna nog geruimen tijd gedurig door de justite lastig gevallen. Men wordt dus in eigen belang aange raden, het bestempelen van bankpapier na te laten. Men schrijft uit Breda aan de A. v. p.: De kapitein D. van het 6e reg infan terie alhier, heeft zich bij het Hoog Mili tair Gerechtshof beklaagd over een hem door zijn regimentscommandant opgelegde straf Na een onderzoek dat bijna 8 maan den geduurd heeft, is de kapitein in het gelijk gesteld en he ft het Hof bevolen, dat de straf uit zijn strafregister geroyeerd moet worden. Een piano door de ruiten. Gis ter had in de Zoutmanstraat, te den Haag, een ongeval plaats, toen aldaar ten huize van den heer S. een piano afgeleverd zou worden, Het instrument, dat op de eerste verdieping geplaatst zou worden, moest daartoe opgeheschen worden. Terwijl hiermede eenige werklieden bezig waren, had een hunner het gevaarte aan een lijn in bedwang, om het voor slingeren te behoeden Deze persoon bevond zich daartoe op eenigen afstand voor het huis, zoodat de lijn over de tramrails vau lijn 3 reikte. Op zeker moment nu naderde een tram, waarvan de bestuurder door bellen te kennen gaf, de versperring van de baan te be merken Toch reed hij door, met het gevolg, dat de tram de lijn greep, welke om eenige uitstekende deelen vasthaakte totdat ze brak. De piano plingerde hierop terug, ging door de spiegelruit bij de firma S., ver nielde een uithangbord en werd zelf zwaar beschadigd. Een oneerlijk veldwachter. Door den gemeenteveldwachter, tevens ge meentebode van Almkerk O. v. D., zijn schoolgelden, die hij gedurende eenige maanden van de ouders der schoolgaande kinderen van de openbare school moest innen, ten eigen bate gebruikt. kJTe Groningen was in den nacht van den 14den op den 15den Juli van dit jaar een brutale inbraak gepleegd in het kantoor van de handelsvennootschap voorheen Muller Co. in de Poelestraat. Uit een zich daar bevindende brandkast was met behulp van sleutels, die vooraf uit den lessenaar waren genomen, een bedrag van ruim f 2500 in bankpapier en specie ontvreemd. Men ver moedde reeds terstond dat de dader of daders met het oog op de wijze waarop de inbraak was gepleegd, met de plaatselijke toestanden der kantoorinrichting bekend waren Doch ondanks alle nasporingen [gelukte :het niet de schuldigen te vinden Van den beginne af was verdenking gevallen op een[zekeren B. 'H. J. M., die vroeger als bediende bij de bedoelde vennootschap werkzaam was.' De bewijzen tegen hem waren echter niet vol doende om tot een aanhouding over te gaan. Evenwel hield dew recherche het oog op bedoelden persoon. En het trok in den laatsten tijd de aandacht, dat deze grootere verteringen maakte, dan in overeenstem ming "was met zijn verdiensteu M. werd dientengevolge aan een streng verhoor onderworpen en bekende, na veel aarzeling, zich aan de inbraak te hebben schuldig gemaakt. Van het" gestolen bedrag wewien bij visitatie aan den lijve nog f 1792 terug gevonden, welke som in de voering van zijn jas was verborgen. [M, werd in hechtenis genomen en ter beschikking der justitie gesteld Gelukkige winners. Bij'den agent der N. V. „De Tijdgeest" te Rotterdam, den heer M. Haan, Cool- schestraat aldaar viel op no. 13429 Serie A de f j20 000.terwijl op hetzelfde num mer inj Serie B de f 20.000 is gevallen bij den agent, den heer Ger. Stok te Rijsoord. Handelsblad" in elkaar gezet worden. Een staaltje dat afdoende is. In een „van Dag tot Dag", dat van 14 Juli gedateerd is, en opgenomen in het nummer van den 2en September, wordt een kleurige besehrgving gegeven van een tocht per auto, dien de heer Boissevain zegt ondernomen te hebben vijfduizend voet hoog naar de theetuinen van „Malabar" en van daar te paard naar Passir Malang. In dezen trant „Achter ons rezen Wajang en Windoe, recht voor ons de Tiloe en het randgebergte met hooge en lage toppen. „Een koele lucht woei mij tegen uit het bosch en diep onderden dichten plantengroei hoorde ik water ruischen, dat ik echter niet zag". En ten slotte „Na het middagmaal, waarbij muziek en dans van inlandsche schoolknapen ons bij zonder vermaakten, daalden wij weder naar de plaats waar de automobiel ons wachtte. „De indruk dien wij kregen, was wel doend". De „Preangerbode' zet daaronder „Dit alles is duidelijk, niet waar, van eigen waarneming sprekei d. „Welnu, de heer Charles Boissevain is in het geheel niet op Passir Malang geweest!" De overweging van de waarde van de opmerkingen van den hoofdredacteur van het ,.AIg. Hbl.zullen wij nu verder maar overlaten aan hen, die van plan zijn er te eeniger tijd een beroep op te doen". Keizer en loods. Men vertelt het volgende grappige geschiedenisje, waarbij keizer Wilhelm betrokken is. De Duitsche keizer kwam in den zomer van dit jaar met zijn „Hohenzollern" in een Noord-Duitsche haven binnen. Zooals gewoonlijk nam voor het binnenvaren een loods de leiding van het schip over en posteerde zich aan het hoofdstuurrad. Maar de keizer, die eens wilde zien of zijn wijd vertakte kennis zich ook uitstrekte lot 't besturen van een schip, vatte 't er naast geplaatste hulpstuurrad aan en, probeerde de richting van 't vaartuig een weinig te veranderen, waarop hij door den loods die waarschijnlijk niet wist. wien hij voor had, afgesnauwd werd met de niet bepaald be leefd uitgesproken woorden„Ben jij de loods of ben ik het;" De keizer vei liet het stuurrad en begaf zich naar zijn kajuit; hij kwam echter da delijk daarop met een kistje sigaren terug, legde deze op de bank naast den luods, klopte hem op den schouder eu zeide „Jij bent de loods Het geweten. De dertigjarige arbei der Ernst Pischer, uit Oost-Pruisen, werd de vorige week in een revisie-proces door het Hof van gezworenen te Dortmund, wegens roofmoord op een los werkman, begaan in den nacht van 30 November op 1 Deo. 1906, ter dood veroordeeld. Op 8 Juli 1907 was de man van deze misdaad wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken, maar door gewetenswroeging gepijnigd, legde hij een paar maanden geleden een bekentenis af. In de zitting van Donder dag 11. schilderde hij de gruweldaad in al bizonderheden en smeekte ten slotte de gezworenen, volgens recht uitspraak te doen. Een jonge Italiaansche tooneelspeelster, mej. Fiala, is iu den schouwburg te Bazel verbrand Iemand met een brandende toorts in de hand was op het tooneel te dicht bij haar kleeren gekomen. Mej. Eiale vluchtte gillend achter de coulissen, waar men haar zoo spoedig mogelijk hulp bood, die evenwel niet meer baten mocht Te Seelze bij Hannover hebban dieven uit de pastorie aldaar een zware brandkast gebaald, die zij pas op de bleek gingen openbreken. Er zaten effecten van de kerk in, ter waarde van een half inillioen mark. Maai de dieven hebben alleen coupons meegenomen. De waarde van een reisverhaal. De „Preangerbode" geeft het volgende op merkelijke staaltje ter kenschetsing van de wijze, waarop de reisbrieven van den heer Charles Boissevain aan het „Algemeen De aime Willi Vanderbilt heeft op zijn zevenden verjaardag heelemaal niet een cheque van zijn vader ten geschenke ge kregen. Willi had tot dusver als hij jarig was van papa altijd een millioen dollars ontvangen; nu kreeg hij alleen maar een kinder-auto. Willi's moeder heeft zich eenige maanden geleden van zijn vader lateD scheiden, en sedert is deze op reis. In een park te Mannheim is bij het wegnemen van graszoden het lijk gevonden van een jongen man, die onthoofd was. Bij opzoekingen in de nabijheid, vond men het hoofd en een verroest mes. Men zegt dat het lijk dat is van een luitenant van 110e linie, die zoowat 15 jaar geleden in een hinderlaag gelokt werd Men zei destijds dat hij gedeserteerd was en dienst genomen had in het vreemdelingen legioen. Het plotseling weder optreden van de cholera te Petersburg heeft de overheid en de bevolking weer bezorgd gemaakt. Een bacteorologisch onderzoek beeft de aan wezigheid van cholera-microben in het water in de gemeente-filters doen vaststellen. De stad is opnieuw overdekt met roode plak katen met het opschrift: „Drinkt geen on gekookt water". Met eene familie, welke 1 Nov. van Weesp naar Keulen vertrok, ging ook een hond mee welke evenwel meer bij een buurman huisde dan bij den vertrekkenden eigenaar. Hoe groot was de verbazing van den buur man toen hij 1 Dec. den hond voor zich zag staan en denzelfien dag een briefkaart uit Keulen kwam, dat daar den 23en de hond was weggeloopen' Het dier had den afstand KeulenWeesp in 7 dagen af gelegd. Rector Alph. Ruyten. f Te Venray, waar hij rector was in het Ursulinenklooster Jerusalem", is gister nacht plotseling overleden de z.eerw z gel. heer A. H. M. Ruyten. De overledene, die werd geboren in 1855, en priester gewijd in 1880, was weleer geruimen tijd werkzaam als professor te Rolduc, en verwierf zich vooral bekend heid door zijn letterkundigen arbeid. Aan tijdschriften en dagbladen verleende bij zijn medewerking, terwijl hij o. a. met prof. Bartels te Roermond een Bloemlezing der Nederlandsche Letteren deed ver schijnen. Menig opstel en gedicht van zijn hand zag in de peis het licht. R I. P. Z Em kardinaal Pischer wijdde Maandag te Venlo lot priester den zeereerw fr. Raymundus vorst Karl zu Löwenstein). Vele vorstelijke familieleden waren aan wezig en zaten aan den feestmaaltijd in het klooster aan Het klooster en de omgeving waren ver sierd. Gi-ter zijn de hooge gasten weder vertrokken. Vlissingen. Gister is te Amsterdam ge slaagd voor het diploma C voor machinist ter koopvaardij, de heer C. Sorgedrager, leerling van de Zeevaartschool alhier. De heer B. Aspeslagh alhier is te Amsterdam geslaagd voor het machinisten examen, diploma A. Door J. M. de J., arbeider te G o e s is op 8 December hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van het Kantongerecht Goes d. d. 30 November 1908, waarbij hij wegens jagen zonder acte en vergunning werd veroordeeld tot 2 m. f 10 b. s. 2 m 5 d. h. en met bevel tot uitlevering van het geweer of f 1 b. s. 1 d. b. Voor de rechtbank te Middelburg is gister J 4 maanden gevangenisstraf ge- eischt, met bevel tot gevangenneming, tegen een 21 jarigen kassiersbediende, vroe ger te Middelburg, thans voortvluchtig, die verdacht wordt van verduistering van een aanzienlijk bedrag. Amsterdam. In de hede:» gehouden zitting van den gemeenteraad werd het voorstel van den anti-rev. wethouder mr. de Vries, tot verbod ;an openbare ten toonstelling van pornografische lit teratuur en afbeeldingen met 29 tegen 9 stemmen aangenomen. Een mooi voorbeeld Amsterdam. Politie en justitie hebben een onderzoek ingesteld ten huize van een zgn. vrouwelijke deskundige, zulks naar aanleiding van het overlijden eener vrouw, in de kliniek van prof. Trenb. Het lijk werd opgegraven en geschouwd, waarna de „deskundige" in arrest werd gesteld. Den Haaj. H. M. de Koningin heeft dezer dagen geposeerd voor nieuwe por tretten, welke binnenkort zullen verschijnen. Parijs. De „New-York Herald" beves tigt een telegram d.d. 23 November, dat in Caracas een algemeene opstand is uit gebroken tegen de regeering van presi dent Castro. Teuten. De „Köln. Zeitung" bericht, dat Castro in Duitschland drie kanonneer- booten heeft besteld. Washington. Een automobiel, waarin gezeten de Minister van Buitenlandsche Zaken van Amerika, een gezant te Was hington en een Zuid-Amerikaansche Kof fieplanter is heden omgeslagen. De toe stand van den Minister, die hersenschud ding en schedelbreuk bekwam is hopeloos. De twee anderen, die ernstig zijn gewond, hoopt men nog in het leven te houden. MIDDELBURG. Getrouwd: L. de JoBge, 24 j jm. en J. C. van Riel, 20 j, jd. -- C. G. Maandag, 24 j. jm. en H. G. J. Hoekstra, 25 j jd. Bevallen C. Daniëlse geb. Bastiaanse, d. C. Remijn geb. Den Engelsman, z. Van 58 Dec. VLISSINGEN. Getrouwd: J. Kamlermans, jm. 30 j. met J. Houmes, jd. 24 j. Bevallen: G. J. Roelse, geb. Waltz, z.; S. Wierenga, geb. De Rijcke, z.J. C. van Aken, geb. Proost, d.J. P. Takken- belg, geb. Van der Linden, d.; J. F. van der Burgh, geb. Van T'atenhove, id.; J. Schroevers, geb. Van B-elzen, z.N. W. Jansen, geb. Bakker, d. Ovel'ledienP. C. Streefkerk, vrouw van J. J. van de Velde, 63 j.; S. J. van Dom burg, d., 2 m.; L. J. Klijberg, z. 8 j. 's HEER ARENDSKERKE. Gehuwd5, Flo- ris van Boven, 33 j. jm. enJacoba Paauwle, 22 j. jd.26, Markus op 'tHof, 34 j. jm. en Piefcarnella Dommisse, 26 j. jd. Geboren: 1, Cornelia, d. v. Jan Proost en Maria Korstanje; 3, Maria, d. v. Joris ICaaijsteker en Maatje den Toonder; 7, Willem, z. v. Jan Maat en Magdalena Jacobusse; 13, Adriana Lena, d. v. Con stant Pieter Elsman en Johanna Dekker; 18, Jannetje, d. v. Gerard Murre en Jo hanna Suzanna Maria Geuze; 24, Maatje, Janna, d. v. Maarten Meeuwse en Jan netje Stieketee; Johanna, d. v. Johan- "nis Huige en Jobbina Allemekindeirs27, Johanna Wilhelmina, d. v. Jacob Martinus op 'tHof en Pïeternella de Ruiter; 30, Maria Anna, dl. v. Willem Wdss(ej em Pau lina Hoogestegier. Overleden: 6, Pieter Buteijn, 66 jaar, man van Pieternella Johanna Linthout; 14, Prina Zwartepoorte, 69 jaar, weduwe van Wouter Goediegebure; 19, Marinus, 10 mnd., z. v. Jacob Kole en Lena Otte, Middelburg. Dinsdag werd aan bet ge bouw van het Prov. bestuur aanbesteed: le. het onderhouden van- en het doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijks Hooger© Burgerschool te Middelburg, gedurende de janen 1909 en 1910. Raming f4000. InschrijversJ. Jongepieir f4279, W. A. v. d!. Harst f4256, P. J. van Puf- felen Zoon f 4162, P. Dorleijn f 4149, H. P. van de Re© f 4123, J. de Buck f4068, allen te Middelburg; l 2o. het onderhouden van- en het doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijks Hooger© Burgerschool te Zierikzee, gedurende de jaren 1909 en 1910. Raming f3000. Inschrijvers: J. v. Almkerk f2678, T. J. v. Tilburg, f 2737, M. v. d. Linden f 2793, J. v. Dijke Zoon f 2887, A. Ver- seput f 3100, P. Aleman f 3120, en 2 van onwaarde, allen van Zierikzee; 3o. het onderhouden van- en bet doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijks Hooger© Burgerschool te Goes, ge durende de jaren 1909 en 1-910. Raming f3500. Inschrijvers: J. Heinsdijk f3119, M. Buitendijk f3493, firma W. J. v. d. Weert Zonen f3545, firma W>. de Beste f3578, allen van Goes. Aan het gebouw van bét pl'ov. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed: het onderhoud van de rijkswaterleidingen bewesten en beoosten het kanaal van Ternieuzen, gedurende de jaren 1909, 1910 en 1911. Minste inschrijf ver de heer A, Tholens Lz., Neuzen, voor f4459. 2o. het verbeteren van strandhoofd no. 13 aan de Oude Haven, aan de Noord zijde van het eiland Schouwen. Raming f5500. Minste inschrijver de heer .Job Wolfert, Hoek, voor f4932. 3o. het maken en bestraten van een weg met keerplaats, toegang gevende tot -den Westelijken los- em laadsteiger in de haven aan den Stoofp older; behoorem.de tot de werken van de tramweghaven aan het Zijp®. Raming f2900. Minste inschrij ver de beer Iz. Douw, Zierikzee, voor f 2644. 4o. de voorziening dier boorden van het kanaal van Teraeuzem. Raming f990. Minste inschrijver die heer J. de Bree Tz. Neuzen, voor f565. Openbare vterkooping hofstede te W e- m el din ge, bewoond door D: Bruinooge, groot 28 H.A. 74 A. 10 cA., door notaris v. Dissel en v. Nouhuijs. 14 perceelen ge kocht door J. Lindenbergh Cz. voor f 1051 per H.A. of f 30.206.79 dan hoop. 2e klasse. Trekking 8 Dec. f20000: 13429 f 50001192 f 2000: 14321 f 1500498 f 1000: 12579 f 40089 14826 f 200: 15803 16290 f 100: 8116 19902 Trekking 9 Dec. f 10006471 8374 f 400 5736 f 200537 5396 8798 f 100: 11981 14388 14667 18013 f 70: 2912 6644 6648 7566 7647 8123 8214 8228 8238 8804 8809 8842 8863 8901 8924 14104 GOES, 8 Dec. '08. Bij ruime aanvoer van granen kwam in de prijzen weinig verandering. Nieuwe tarwe 7.25 f 7.40 Nieuwe rogge 610 6.40 Wintergerst per 100 Kg. 8 50 9. Zomergerst 0 0.— Haver6 25 7. Kookerwten 9.— 9 50 Kroonerwten 10 25 10.E0 Bruine Boonen 9.25 10. Karwijzaad 0.— Maanzaad 0.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 3