sihnenpand UIT ZEELAND. GEMENGD NSEUW5. geestelijke studenten de katholieke univer siteiten te verkiezen boven die van den Staat. Nu dient men te weten, dat som mige Fransche bisschoppen, die vóór de verschijning der Encycliek „Pasc-andi" en vóór de bedoelde circulaire hun maatre gelen reeds hadden genomen om hun geestelijke studenten naar do Staatsuni versiteiten in de provincies te zanden, tot den H. Stoel de vraag richtten of zij op die maatregelen aanstonds moesten terug komen. Het antwoord van den H. Stoel luidde, dat zij het schooljaar konden laten eindigen zooals het begonnen was. Doch dit jaar" heeft de kardinaal-staats secretaris vóór het begin der cursussen aan de bisschoppen de vermaningen, ver vat in de circulaire van 10 Oct. 1907, in herinnering gebracht. Ziedaar' alles. IT.4I.IË. Eene audiëntie. De Paus heeft onlangs een Venetiaan, Luigi Graziottin, ontvangen, die meer dan 200 personen uit het water gered heeft. Deze kloeke redder is een ziekenverpleger, die bij vele choleraepidemies blijken ge geven heeft van toewijding en moed en naar Rusland wilde vertrekken om zijne diensten aan te bieden. Toen de Paus hem bemerkte, sprak hij hem aanstonds toe Graziottin, zijt gij daar? en waar gaat gij heen Naar Rusland, was het antwoord, om een nieuwe, eigen methode voor hel bestrijden der cholera te probeeren. Naar Rusland, antwoordde de Paus. Ga steeds voort goed te doen en dat. God u zegene. Toen men aan Graziottin vroeg, sedert wanneer hij den Paus kende, antwoord de hij O, wij hebben elkander ontmoet te midden der choleralijders te Venetië, toen hij de stervende kinderen kwam troosten en helpen. fi*OE.K»r. Stilzwijgende.... vergaderin gen. Zooals men weet is de Pruisische regeering erop uit de binnen het rijk wo nende Polen zooveel mogelijk te „ver- duitschen". Zoo is hun o. a. verboden in publieke vergaderingen de Poolsche taal te gebrui ken. Verontwaardigd willen de Polen zich niet aan deze wet onderwerpen, en van den anderen kant. toch ook niet met de politie in aanraking komen, daar met bij zondere strengheid tegen de overtredersi wordt opgetreden. Toen is de Poolsche pers op het denk beeld gekomen „stilzwijgende" vergade ringen te houden; en zoo hebben nu de Polen reeds verschillende meetings geor ganiseerd, waarop geen enkel woord is gesproken. Ziehier hoe zoo'n vergadering plaats vindt. Aan de aanwezige personen wor den de teksten van de redevoeringen, die natuurlijk in het Poolsch zijn geschreven- rondgedeeld. Iedereen leest ze st.il in zich zelf. Daarna schrijft men de voorgestelde conclusies op een groot bord, en wordt er over gestemd, zonder dat er ook maar één woord wordt gehoord. Ten slotte wordt de vergadering even stilzwijgend gesloten en koeren de aanwezigen, steeds zwijgend, naar huis terug. Op die manier kan de politie niet tus- schen beide komen, en wordt van den, anderen kant de Duitsche taal ten ©enen male vermeden. AlKGKIlil De Boschbranden. Telegrammen uit Alpina melden, dat de boschbranden in deze streek nieuwe slachtoffers hebben geëischt. Het geheel aantal dooden zou nu 27 bedragen. De stoffelijke schade wordt op een millioen dollars geschat, De nieuwe houtwerv-en zijn vernield. Tal van huizen te Bolton zijn eveneens in de asch gelegd. De overlevenden vlucht ten naar Posen. Uit de paburige distric ten worden insgelijks boschbranden ge meld. Een zee van vuur, 15 kilometers b'reed, woedt op het schiereiland Michigan. Men schat dat de brand reeds alles heeft ver nield op eene oppervlakte van 160 vier kante kilometers. Vijf dorpen zijn ver woest. Het is onmogelijk den brand te sluiten. Men denkt dat er nu meer dan 50 slachtoffers zijn. Van andere zijde wordt omtrent de branden nog nader gemeld De onmetelijke boschbranden in Michi gan, die reeds vijf dorpen hebben ver nield, bedreigen op dit oogenblik de stad Alpena. Bij het naderen van het verschrik kelijke gevaar hebben stoutmoedige vrij willigers breede slooten gegraven rondom de stad, maar reeds is deze omringd door een waren muur van vlammen, die volop voedsel vinden in de opslagplaatsen van hout en van reeds gemaakte meubelen, die daar in den omtrek uitgestrekte stuk ken grond van verscheidene vierkante kilo meters in beslag nemen. De reeds geleden schade wordt op meer dan vijf millioen geschat; en de inwoners, die hebben kunnen vluchten, hebben met groote massa's een onderko men in Posen gevonden, dat, evenals Laroque, geacht wordt buiten de gevaar lijke zóne te liggen. Drie speciale treinen met levensmidde len zijn onmiddellijk naar Posen afgezon den, waar zij, die aan het vuur zijn ont snapt, ten prooi zijn aan de meest ver schrikkelijke ellende. In een ander gedeelte van den staat Michigan, ten westen van de groote meren, zijn eveneens branden ontstaan in de groote wouden, die de steden Menominee en Houghton omringen. Reeds hebben de alles verwoestende vlammen het dorrp Koss bereikt, in de nabijheid van Meno minee, en hebben er reeds achttien hui zen vernield. Geheel Michigan is geteisterd door deze verschrikkelijke ramp, die geen mensche- lijke macht kan afwenden. In alle kerken wordt om overvlo-e-digen regen gebeden, die de vlammen dooven zal. H. M. de Koningin. Binnenkort zal in de „Staatscourant" een communiqué verschijnen nopens den toesland, waarin H. M. de Koningin ver keert en welk communiqué onderteekend zal zijn door prof. Kouwer uil Utrecht en dr. Pot, hofarts. TWEEDE KAMER. Voortgezet werd de interpellatie van den heer Troelstra over de werkloosheid. Mi nister Heemskerk zijn rede vervolgende verklaarde dat de regeering bereid is steunverleening 1e overwegen, indien deze door gemeenten of corporaties gevraagd wordt voor degelijke plannen tol bestrij ding van werkloosheid. De minister hand haafde zijn meening, dat de particuliere liefdadigheid niet gemist kan worden en allereerst voor den dag moet komen. Trou wens ontbreken der regeering voldoende gegevens om op bet oogenblik te wielen waar en hoe en of er buitengowone'maal- regelen noodig zijn. Die minister is bereid (e beproeven om in te stellen een onder zoek naar den aard en den omvang der oorzaken van werkloosheid en voorzorgs maatregelen daartegen. De minister oordeelde dat hel denkbeeld van den heer Treub over de heffing van een werkloozenbelasting niet bij deze in terpellatie behoort, maar bij het thans bij den Raad van State zijnde wetsontwerp tot verruiming van het belastinggebied voor de gemeenten overwogen kan worden. Dr. Kuyper. Tc t ons leedwezen vernemen wij ziegt de „Stichtsche Ct." dat dr. Kuyper, al mcchl hij voor Ommen naar de Kamer gaan, tcch vermoedelijk niet aan de be- grcolingsdiscussies zal kunnen deelnemen, daar hij reeds vroeger zich vierbonden had om half November voor ten minste een viertal weken naar Berlijn te gaan. De nieuwe mailbooten van de Zeeland. Zooals wij reeds in ons vorig nummer konden meedeelen, is het bericht van De Nederlander, dat de drie mail booten voor den nachtdienst Vlissingen Queensborough der stoomvaartmaatschap pij „Zeeland" waarschijnlijk in Engeland zullen gebouwd worden, reeds gevolgd door een tegenspraak van de directie der Maatschappij te Vlissingen, die aan de „N. R. Ct." mededeelde dat bij haar daar van niets bekend was. Daar deze tegenspraak nog groote on zekerheid laat, waar de schepen dan wel gebouwd zullen worden, zijn wij op in lichtingen uitgegaan en kunnen thans uit zeer goede bron het volgende m-ed-edeelen Indien de Maatschappij „Zeeland" eischt, dat de drie booten op éénzelfde werf gebouwd zullen worden en in 1909 gereed moeten zijn, dan is de bouw hier te lande onmogelijk. De maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, de Maatsch. voor scheeps- en werktuigbouw „Feijenoord" te Rotterdam, en de Nederl. Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam, boden aan elk één schip te bouwen volgens dezelfde plannen. Onze zegsman voegde er bij, dat hem nog niets bekend was van een besluit om de schepen in Engeland te bestellen. Uit het bovenstaande blijkt dus, dat het onze Nederlandsche scheepsbouw- industrie niet ontbroken heeft aan ijver om dit belangrijke werk in Nederland te doen uitvoeren. Men zal zich herinneren, dat juist in de vorige maand door de Staten-Gene- raal een nieuwe overeenkomst met de „Zeeland" is goedgekeurd wegens liet uitvoeren van den maildienst tusschen Vlissingen en Queensborough. Art, 2 van die overeenkomst bepaalt het volgende De Maatschappij zal, tot het uitvoe ren van haar dienst, bezigen stoomsche pen van de 1ste klasse en van minstens 800 Lonnen, welke mei de beste booten van gelijken tonneninhoud op andere lijnen tusschen Engeland en het vaste land moeten kunnen wedijveren. De thans bij haar in gebruik zijnde stoomschepen worden geacht aan die vereischten te voldoen. Wanneer de Maatschappij met de evenbedoeld-e stoomschepen niet meer in een geregelde uitvoering van den dienst kan voorzien, zal zij tijdelijk zoo vele andere stoomschepen in de vaart brengen als tot verzekering van den dienst zuilen noodig zijn. Echter zal alsdan zoo spoedig mo gelijk, doch uiterlijk binnen twaalf maan den, voor goed in de aanvulling harer vloot moeten worden voorzien. Stoomschepen die ter vervanging van de in de 2de alinea bedoelde schepen of om andere redenen voor goed in de vaart worden gebracht, moeten over eenkomstig de daartoe door den mi nister van Waterstaat goed te keuren plannen en in Nederland gebouwd wor den; de verplichting om schepen in Nederland te doen bouwen, geldt ech ter slechts voor zoover de bouw op Nederlandsche werven van schepen, welke aan de eischen van den dienst, der maatschappij, in verband met de bepalingen van dit contract, beantwoor den, alsmede hun goede en tijdige op levering, even goed als op buitenland- sche werven verzekerd zijn, en voor die schepen geen hoogere prijs te be steden is dan bij gunstig bekende bui- tenlandsche werven. Indien de Maatschappij handelt in strijd met het bepaalde hij de vorige alinea, verbeurt zij een boete van f 15.000 voor elke overtreding. telde een karot met vleesch die vervoerd werd naar de dag-mailboot van den wagen al met het gevolg dat iaën ponton-Werker van Souburg, Brosius geheetsn, die op de hiel kreeg die erg verzeerd werd zoodat de man niet kon loopen. Hij weid in oen der keetjes gedragen en vervolgens per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Blijkens een door B. en W. aan den gemeenteraad overgelegd rapport betref fende de aanvrage om concessie voor elec- tricite-it, heef! de Imperial Continental Gas Association, die de gasfabriek exploiteert, ervan afgezien om een contract met de ge meente aan te gaan voor de levering van eleclriciteit. Echter is bel, volgens dien directeur van het gemeentelijk electrisch bedrijf te 's Gravenhage, die door B. en W. voor deze zaak als adviseur is ge raadpleegd, niet onmogelijk, dat een an dere solide electricibeitsmaatschappij een concessie van de gemeente zou willen aanvaarden op de door B. en W. ge stelde voorwaarden. een meisje te Zaandam, die echter niet van zijn liefde gediend bleek. Uil wan hoop daarover nam W. Maandag te Zaan dam vergif in. Op straat viel hij neer. Men bracht hem naar een dokter, die na een paar uren arbeids opneming in een ziekenhuis aanraadde. - Zaterdagavond is te Maastricht de wed. II., oud 80 jaar, van de trap harer woning gevallen en den volgenden dag aan de gevolgen van dien val overleden. Als dader van den moord, die 6 dezei bij gelegenheid van de kermis te Leeuwen op C. Gerritsen geploegd werd, is te Tiel gevankelijk binnengebracht de 20-jarige v. 11., boerenknecht te Wamel. Daags na den moord werd als ver moedelijk dader binnengebracht de ge huwde B. Zondag j.l. nu moet v. B. in een café hebben verklaard, dat R. de da der niet was en hij dezen wel kende. De rijksveldwachter, hiervan verwittigd, on derwierp v. B. aan een verhoor, waarin deze bekende de dader te zijn, onder aan wijzing van het mes, waarmee hij den moord pleegde. Dadelijk werd hij opge sloten en naar Tiel vervoerd. R. is oogen- blikkelijk op vrije voeten gesteld. Te Wamel staat v. B. niet ongunstig beleend. Wel noemt men hem luidruchtig en maakt hij bij voorvallende gelegen heden misbruik van sterken drank. Zijn vader, die thans nog te Tiel woont, ver liet na het sterven zijner vrouw zijn ge zin, waarna de kinderen van den Arme werden uitbesteed. Te Neermor, nabij Nieuweschans (Gr.), is Zondagnacht de kapitale boerderij van den heer E. Boer in de asch gelegd. De levende have werd gered, doch de in boedel en de oogst, waarbij 100 voer ge wonnen kleihooi, gingen verloren. De oor zaak van dezen brand is onbekend, doch men denkt aan kwaadwilligheid. Verze kering dekt gedeeltelijk de schade. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in een weide te Oijen een schaap ge slacht. De dieven lieten vacht en kop slechts achter; de politie doet onderzoek. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Huizen brand uitgebroken in ean loods, waarin een d-orschmachine van den Boerenbond aldaar. Na blussching be merkte men petroleum en zwavel aan de planken. Do zandsteenfabriek en werkplaats van den architect W. Kooi stond kort daarna in lichte laaie. Vele arbeiders zijn thans zonder werk en vele verloren bij den brand hun ge reedschap, dat niet verzekerd was. Te Culcmborg kregen Zondagmiddag twee jongens van 10 en 14 jaar onder het footbalspelen twist, welke zoo hoog liep, dat de een den ander met een mes in den rug stak, waardoor deze ernstig verwond werd. Na aan het bureau van politie te zijn verbonden, is de getroffene huiswaarts gebracht, terwijl tegen den dadel' proces verbaal wordt opgemaakt. Malversati e. De gemeente-ontvan ger van Dokkum had over 19041908. op verschillende biljetten d-e volle belas ting (100 pCt.) in plaats van bet invorder baar gesteld gedeelte (80 of 85 pCt. inge vorderd en het te v-eel betaalde niet te ruggegeven. De gemeenteraad heeft hem ontslag-en. De justitie stelt een onderzoek in. Te Groningen hebben zich iji het cir cus Corly Althoff, tijdens de uitdeeling van een taart, zooals dat ook op andere plaatsen gebeurde, vermakelijke toone-e- len voorgedaan. Op de goedkoopere rangen was het pu bliek zoo uit zijn doen, dat de bedienden op 't laatst hulpeloos stonden. De sterke man, de moderne Olympiër, die avond aan avond „240 Pfund" op zijn nek liet neerploffen, was overgegeven aan een bende straatjongens. Op een an-dere plaats in den circus ge raakte een bediende onder de voeten. Een de-el der tribune stortte in en de hak taart viel op de straatkeien met 'n twin tigtal men-schen er boven op. D-e bediende wist zich nog juist hij tijds te redden, doc-h een -dame kre-eg 'n stuk taart in den nek en zij was de eerste, die de reuzen- taart ging verwensohen. Er begon in dien hoek zoo langzamer hand „oproer" te komen. De men schei) verlieten hun plaatsen en schreeuwden om taart. De brandweer trad op als po litie en maakte de uitgangen vrij. Eets paar jongelieden echter liepen den man, met de taart achterna en eisohtentaart en anders de centen terug Een oplichter. Onder belofte van een huwelijk knoopte -een automobilist in dezen zomer betrekkingen aan met een paar dames te 's Grav-enhage, hij liet zich allerlei cadeaux geven, als: eenige kost bare schilderijen, een K-eulsche bierkruik, een papegaai met kooi en e-en aantal an dere voorwerpen. Hij zei-de te h-eeten A. van Leeuwen en te Arnhem aan den Vcl- perweg woonachtig te zijn. Altijd wan neer hij -een van zijn geliefd-en bezocht, kwam hij per automobiel of per motor rijwiel en deed zich -dan z-e-er „-deftig" voor. Toen hij dit spelletje niet langer kon volhouden, of toen het hem geen voordeel meer bracht, verdween hij spoor loos. De beide dames deden aangifte van Goes. Bepaald is dat 1 November d-e adjunct-ingenieur hij den waterstaat J. A. Ringers zal dienst doen onder d-e bevelen van den hoofdingenieur-directeur lier standplaats Goes. De „Vereeniging voor Algemeen We tenschappelijke Belangen" alhier hield Maandagavond in de sociëteit V. O. V. hare jaarlijksche- algemeen® vergadering. Zij w-erd, wegens uitste-digheid van den voorzitter, den heer 1. G. J. Kalcebeiekie, gepresideerd door den vice-vo-o-rzitter, den heer I,. van Bruggen. Behalve 5 bestuursleden telde de pre sentielijst 13 namen, zek-er een gering deel van de ruim honderd gerechtigden. Door een der sprekers werd later den afwezi gen een verwijt van laksheid gemaakt. Ann het verslag over 190708, uitge bracht door den secretaris, dr. J. C. de Buyter de Wildt, is ontleend dat enkele leden door den dood, andere door vertrek naar elders aan de V-Srecniging zijn ont vallen. In 'tafgeloopen jaar werden slechts vier spreekbeurten vervuld. Het ledental li-ep' terug van 116 op 110, en Irpdraagt nu 113. Er is ontvangen f300 ein uitgegeven f '276.225, zoodat er een voordeelig saldo is van f 23.775. Onder de uitgaven komt voor het nadeelig saldo over 19067, dal nu aangezuiverd is. De periodieke aftredend-a bestuursleden, do h-e-erien I. G. J. Kakebeeke en mr. .1. II. Sliegei', werden met algem-eene of bij-na algemeen-C stemmen herkozen. Op 3 Nov. a. s. zal voor de Vere-eniging optieden prof. Diepenhorst, hoogkeraar aan de vrije-universiteit te Amsterdam, die spreken zal over d-e commune te Parijs in 1871. In December wacht ons dr. Hooij- kaas over Athene van voorheen en thans; in Januari Eduard Verkade met een Sha- kespeare-voordracht; in Februari de heer W. C. v. d. Volc-kei'e van Vlissingen over kleurenfotografie; en in Maart de heer L. van Bruggen, directeur der B. H. B. S. alhier, over'den patriottentijd te Goes. Niet onmogelijk is 't dat nog optreedt mr. H. A. Lorentz uit Amsterdam over Nieuw- Guinea, terwijl de h-eer S. Leopold nog in uitzicht stelde een voordracht ov-er „L'es prit Francaise", door een Fransch 1-êeraar in zijn moedertaal. Verder werd door een dier l-e-den ige- vraagd, of 'tniet mogelijk was ook Goesie- naai's als sprekert te do-en optreden, and-ere dan leeraren der Hoogei© Burgerschool. Van de bestuurstafel w-erd vernomen dat dr'. De Buyter de Wildt, directeur van het landbouwproefstation, zich had bereid verklaard. Mogelijk volgen meerderen. Vernomen werd d-e telken jaren terugko mende vraag, waarom toch niet een socia listische spreker (genoemd werd Van der Goes) werd uitgenoodigdmen had nu toch reeds den derden spreker van 1de vrije universiteit. Door het bestuur was die vraag voor zien en ampel en breed besproken ten unaniem had men beslot-en daarop niet in te gaan. Of dan de aanwezige leden zich iniel kon den uitspreken? Ja, maar dat ging ni-et: slechts 18 van de 113 Een volgend jaar kan eene beslissing genomen worden. Maandagmiddag waren twee school jongens, v. Z. en de J. aan h-et spelen, waarbij de J. zijn vriend v. Z. zoodanig met een p-enn-emes in d-en onderarm stak, dat er een gapende wond© ontstond en de getroffene zich onmiddellijk onder ge neeskundige behandeling mo-est stellen. Middelburg. Verplaatst met 1 Nov. de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse L. v. Gelder van Middelburg (t.) naar Bergen op Zoom. Vlissingen. De heer mr. J. Smit Az. alhier heeft ontslag g-enomen als lid van de Kamer van Arbeid voor d-e metaalbe werking. De Hollandsche mailtrein, van 5.40 des morgens van Vlissingen naar Amster dam vertrekkende, was tot nog toe fa cultatief. Als de mailboot t-e laat was kwam het herhaaldelijk voor dat d-eze trie-in niet vertrok. Van heden af zal die trein dagelijks vertrekken. - In de West-erhaven alhier, waar thans gegraven wordt, zijn Maandag .veel ka nonskogels gevonden, w-elke vermoedelijk afkomstig zijn van het bombardement van Vlissingen door de Engelschen op 14 Au gustus 1809. Gistermorgen omstreeks half 10 kan- Hansweert. De heer P. Moerdijk, kom mies-vérificateur alhier, is met ingang van 1 December a. s. als zoodanig verplaatst naar Schiedam. "(G. C.) Alhier arriveerde een paar dagen ge leden een familie uit Rotterdam, bestaande uit man, vrouw en twee kind-eren; de man had vernomen dat hier een nieuw kanaal werd gemaakt en was daarom op goed geluk af hierheen gekomen en had in eens zijn huisraad maar mede gebracht, den kende hier volop w-erk t-e vinden. Doch bij aankomst alhier bleek het dat van genoemde werkzaamheden niets waar was. zoodal zij hier stonden zonder verblijf. Na e'en paar dagen en nachl-en op die sluis iri -een loods' te hebben doorgebracht, zijn zij heden morgen naar Vlake v-erlrokken, waar zij een woninkje hadden gehuurd. Colijnspiaat. In de afgaloopen week is alhier bij den klein-landbouwer M. Boone een diefstal gepleegd ter waarde van f 200. De dadeires, zekere P. F., vrouw van J. M„ werd tot bekentenis gebracht. Door de politie kon daarvan nog f 92.50 aan den -eigenaar ter hand gesteld worden. Het ontbrekende -schijnt door d-e betrokken persoon gebruikt te zijn om oude schulden te betalen. Gedurende d-e maand September werden uit Zeeland verzondendoor Bergen op Zoom '27.352 kg. -oesters en 253.560 kg. mosselendoor Krabbendijke 1741 kg. oesters; door Kruiningen-Iersek© 91.437 kg. oesters, 2526 kg. mosselen en 12.500 kg. alikruikendoor Vlake 22.477 kg. oesters en door Bruinisse 9855 kg. o-astieis en 2.149.800 kg. mosselen. Te Philippine werden aangevoerd 1.973.700 kg. mos selen. Het drukke vreemdelingenverkeer in Zeeuwsch-Vlaanderen. 't Is een weinig sch-erp bovenstaand op schrift in verband met de zaak, die we hier even wenscben aan te stippen, zegt een onzer berichtgevers in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het wereldverkeer moet reus achtig zijn in het in werkelijkheid zoo ge- isoleerde Z-eeuwsch-Vtaanderen, als men het aantal logeergasten gaat schatten naar hel getal „logementen met vergunning uit sluitend voor logeergasten", welke men in de dorpen dier streek vindt. Men oor- decle Aaid-enburg (2 a rlOOJ inwoneirs) 10 Axel (4000) 18, C-linge (3000) 11, Lede (1000) 25, Grauwt en Langemdam (2000) (14, Honteniss-e (4000) 31, Hulst (3000) 18, IJzendijke (3000) 18, Termeuzen (9000) 19, Oostbui'g (2000) 11, Philippine (1000) 9, Sas van Gent (2000) 29, Sluis (2000) 13, Stoppeldijk (£000) 12, Westdorpe (2000) 9. Verbeeld u, in nesten als Eed-e, waar zelden een vreemdeling den voet zet, zijn 25 huizen noodig om de logeergasten tie herbergenI Is hel niet bespottelijk van Gied. Staten om met zoo kwistige hand die vergun ningen uit te deelen? 't Is tevens bedroe vend, want het prestige dier wet wordt door dergelijke schromelijke; overdrijving al zeer slecht b-evorderd. (Tijd.) Zaterdagmorgen nam een Duitscher plaats in den trein aan het station Am- hem, met een plaatskaart naar- Hamburg. Do man stelde zich in de coupé, waarin nog andere reizigers hadden plaats ge nomen, zóó vreemd aan, dat zij weldra de coupé verlieten en een andere plaats zochten. Toen de stationschef 's mans vreemde gebaren opmerkte, liet hij hem nit, den trein verwijderen. Later sprong de man in de gracht, met het doel zich te verdrinken, hetgeen hem echter niet gelukte, want een rechercheur sprong h-em na -en bracht hem op het droge. De ongelukkige bleek te zijn -een muzikant uit Duitschlan-dhij is naar 't ziekenhuis overgebracht. Men denk! hier met een krankzinnige te doen te hebben. - In Borghorst bij Hengelo kreeg Zaterdag d-e vrouw van den grondeigenaar L. een slag van een paard tegen de borst, tengevolge waarvan zij overleed. - - Door zich voor stilstand van den trein op de treeplank te begeven, viel de persoon J. G. V. uit Utrecht, te Amersfoort uit een van Utrecht komenden trein, met gevolg dat hij beide boenen bra.k. Voorlo-opig door dr. Mor ren aldaar verbonden, werd hij naar Utrecht vervoerd en opgenomen in de Rijksklinieken. Zekere J. W. uit Haar lem, 21 jaar oud, had liefde opgevat voor

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2