0 N D E R W IJ S. Rechtzaken. landbouw en Ifeefself. Visscherij. Afloop Verkoopingen, Aanbestedinp enz. en deze vond uit dat do nieuwe eckoeuen gekocht waren bij een firma in de Rapen- burgerstraat. Bij wie het costuum gekocht ia, ligt nog in het duister. Men heeft echter het spoor van den knaap toen niet kunnen ontdekken, doch Zaterdag is hij te Haarlem geknipt Bij den heer Ten Boom, eigenaar van een horlogemagazijn, kucht hij, een briefje van f 1000 in betaling gevende, een horloge van f 75. De jongen zag er zoo vreemd uit, zijn schoenen waren door- geloopen, zijn sporthemd en pet waren versleten, dat de heer Ten B. en diens bediende achterdocht kregen en daarom de politie waarschuwden. En de rechercheurs hadden hem daarna spoedig te pakken. Nader meldt men Het te Haarlem gearresteerde jonge mensch was niet de kantoorbediende, die zijn patroon, de firma Kupsch en Ahas, te Amsterdam, voor f 4200 oplichtte De ar restant kwam weliswaar riet eerlijk aan zijn bankbiljet van f 1000. maar hij is niet de gezochte. Hij is een Haarlemsch kan toorbediende. Een koeien jacht De .,N. R. Ct.'' maakt melding van een koeienjacht in het stadsgedeelte van den Linker-Maasoever te Rotterdam. Aan de Maaskade te Rotterdam ontrukte zich een koe aan haar begeleider, veedrijver L B. uit Maassluis en liep de Cornelis Trompstraat in. Haar weg over het Burge meester Hoffmansplein nemende, liep zjj daar een man, die niet spoedig uitweek, onderste boven. De man krabbelde overeind en kwam vrjjwel met den schrik vrij. Maar een agent van politie werd boos op di koe, trok zijn sabel en gaf het dier eenige slagen voor den kop, hetgeen tengevolge had dat bet dier woester werd sn harder ging loipen. Natuurlijk waren in een omme zien een troep jongens bereid om de koe na te loopen en zoo ging het in draf, de politieagent voorop, achter de hollende koe over het Burgemeester Hoffmansplein, door de Van der Takstraat naar de Prins Hen drikkade O z. Hetgeeu de koe nog wilder maakte, was niet alleen het gejoel, dat zjj achter zich hoorde, maar ook het lossen van een vijftal revolverschoten op haar door den medehollenden diender. En zoo mogelijk werd het bees; nog woester toen het A. P., een bewonor der Schalkburgerstraat, op de Prins Hendrikkade gelukte haar staart te grijpen, waaraan hij ging hangen. Hoera's weerklonken Eindelijk, met behulp van J. B D. van het Burgemeester Hoftmaus- plein en A. L uit de Laurierstraat, slaagde men er in de dol geworden koe tot staan te brengen en te binden, waarna zij naar het abattoir vervoerd en afgemaakt is. Het dier behoorde toe aan den veehandelaar M. van H. uit Maassluis. Bij de achtervolging en het grijpen van de koe liepen een paar personen kwetsuren op. Een aantal inwoners van Lochem vond dezer dagen zijn konjjnen gedood, zonder dat men kon nagaan door wien. Een bewo ner van de Emmastraat vond al zijn konjj- nen geworgd, één kwam er weer boven op, doch een paar dagen later lag ook dit dood. De brievengaarder vond zjju twee konijnen dood in den tuin, een daarvan netjes afgehaald. A. W., aan den Zwiep- schen weg, vond zjjn konijnen opgehangen in een boom. Geen enkel dier was gestolen Men begrjjpt niet wat de drjjfveer van den dader kan zjjn Te ongeveer half acht Woensdagavond is een ledige vleeschtrein van V 1 i s s i n g e n die, op de thuisieis naar Groningen, vanwaar hij 's morgens te een uur was vertrokken bij Echten (niet ver van Ruinerwold) in botsing gekomen met een bietentrein, die dagelijks loopt van Groningen naar Breda. Vermoede lijk is de oorzaak van de botsing deze. De bietentrein stond voor het afstandssignaal bij Echten, toen trein 1001, de ledige Vlissing- sche vleeschtrein, die te Echten moest stop pen, doorreed, en in volle vaart op den stil- staanden bietentrein liep. Dat 1001 doorreed en niet stopte vindt verin edelijk zijn ver klaring hierin dat bij de vorige, de zomer dienstregeling 1001 te Echten doorreed. Door de botsing geraakten de beide machines en een wagen van den bietentrein uit de rails zoodat de weg daar geheel ver sperd was. Op telegrafisch bericht vertrokken zoo spoedig mogelijk hulpploegen uit Zwolle en Groningen ter assistentie Niettemin ondervond het reizigersverkeer in beide richtingen belungrijke vertraging De avond sntltrein naar Groningen kwam 31/2 uur te laat aan. Persoonlijke ongevallen zijn niet te be treuren. Die kwam slecht weg. Een Gas telsch boertje had reeds lang veel last van appelen stelen Telkens volgden de dieven hetzelfde paadje en stapten altijd op hetzelfde plekje over het pas geplante haagje. Dit had reeds lang geduurd en ons boertje zon op een middel, dat bem den dief in handen zou leveren. Zaterdagavond 10 Oc tober, tusscben schemerdonker, ging ons boertje met zijn zoon juist op de plek, waar die dieven altijd den tuin binnen traden een kuil graven. Deze kuil werd tot aan den rand met beer gevuld en daarna netjes met takken en graszoden bedekt. Het boertje en zijn zoon gingen naar binnen en -vachtten op de dingen, die komen zi uden Na drie kwartier wachtens hoorden zij plotseling een hulpgeroep. Beiden snelden met een stok gewapend toe. met het inzicht den brutalen appeldief een geducht pak slaag te geven. Maar o, wee, het was geen appelendief maar. de meid met d'r vrijer, die door zoo'n verdacht arfum in d'r stiekeme vrijage werden gestoord. Een geval van zeldzame Mind beid heeft zich te Utrecht voorgedaaD Mj een zwerver een jongeman, die ronddool le, zonder mid del van bestaan. Den vorigen avond sprak hij op straat de voorbijgangers aan om hem te willen leiden, wijl hjj plotseling het ge zichtsvermogen had verloren. Een agent nam den zwerver mede naar het hoofdbureau van politie, waar de man vertelde, geregeld iederen dag bij het duister worden niet meer te kunuen zien, volslagen blind te zijn, om bij het aanbreken van den dag weder het gezichtsvermogen te'ug te krijgen en dan goed te kunnen zien. Men twijfelde aan vankelijk aan de waarheid van 's mans be weren maar moest het ten slotte wel ge looven, omdat geen enkele omstandigheid kon worden ontdekt, die in dit geval het vermoeden van simulatie wettigde. De zwerver is aan het hoofdbureau ge bleven voor nachtverblijf en den volgen den morgen weer zijn eigen weg gegaan Hij meldde zich nog nimmer te voren te Utrecht voor opneming aan en zei voor het eerst in de stad te zijn gekomen. Brutale dieven. In het bijpost kantoor op de Kruiskade te Rotterdam kochten Woensdagavond twee mannen een postzegel van één cent Daarbjj deed een hunner een greep naar een bankbiljet van f 1000, dat in het loket lag Een worsteling ontstond met den amb tenaar, waarna beide mannen vluchtten, met achterlating van het bankbiljet. Een der personen is in een café in de Zomerhofstraat gearresteerd. Schandelijk. Een di. p treurig feit heeft zich voorgedaan op een lotiugsdag voor de nationale militie in de gemeente Idaarderadeel. Een of meer lotelingec had den den treurigen moed aan jongens van 7 en 8 jaar sterkeu drauk toe te dienen. Naar men mededeelde liep een der jongens in kennelijken staat van dronken schap langs de straat. Voor eenige jaren heeft zich in deze gemeente hetzelfde voor- Een ernstig ongeluk voorkomen Men schrjjft uit TielToen Woensdag middag te ruim half één het jong ensch Th. Split, wonende te Buren en aldaar werkzaam op de secretarie, zich per rij wiel naar Enchem wilde begeven, beving hem een duizeling juist toen hjj den eer sten bocht in den weg gepasseerd was, waardoor hij viel en op de tramrails kwam te liggen, terwijl de markttram naderde. De arbeider A van Hoorn, die in de nabij heid was, wist de aandacht van den ma chinist Tijssen te trekken, die onmiddellijk krachtig remde, zoodat de tram enkele meters vóór den gevallene stilstond. Split kwam betrekkelijk spoedig weer bij en vervolgde later te voet zijn weg De Amerikaansche bladen geven beschrij vingen van het landhuis in de Pocantice Hills, dat Rockefeller heeft laten bouwen. Het is zoo'n merkwaardig gebouw om lat er door den architect naar is gestreefd, het landhuis en de uitgestrekte parken, die het omringen, zóó in te richten, dat Rockefeller in zjjn kasteel onvindbaar is voor deurwaarders die hem een dagvaar ding zouden willen beteekenen, om als getuige te verschijnen in de honderd en een processen tegen de Standard Oil. In de parken om het huis zijn overal dood- loopende wegen en plotselinge water- of muurversperringen aangebracht, welke een ongenooden en dus onwelkomen bezoeker den doortocht naar het kasteel beletten. Bovendien zijn om het park en om het landhuis kordons van speurders en wachters geplaatst, die dag en nacht den toegang van de veste bewakin. Te Kónigshütte in Silezië is in een schacht van de Köningsmjjn brand uit gebroken. Een deel van de kolendelvers kwamen, velen hunner ongekleed, boven. Tot nu toe zijn zea dooden boven gebracht. Er worden nog ongeveer 100 werklieden vermist Men beschouwd hen als verloren, daar zij binnen het gebied van den brand waren. Een anecdote van Carnegie. Andrew Carnegie heeft, naar hij on langs op een hem ter eere gegeven feest maaltijd vertelde, eens een amusant reis avontuur gehad. Ik was op weg naar Chicago, ver telde Carnegie, en ik was in een coupé voor niet-rookers gaan zitten. Eerst was ik alleen, dan echter stapte op een klein station een man in, die aanstonds een pijp met tabak van niet al te beste kwa liteit hegon te rooken. Ik wees hem er op, dat hij in een coupé voor niet-rookers zat. „AU right, zeide hij, ik zal deze pijp uitrooken". Nauwelijks echter is de pijp leeggerookt, of hij stopt opnieuw en wil er den brand weer eens injagen. Ik dreigd" dat ik, wanneer hij weer zou gaan roo ken, hij het volgende station den conduc teur zou waarschuwen. Tevens gaf ik hem mijn kaartje, dat hij bekeek en zonder een woord in zijn zak stak, waarna hij doodbedaard weer zijn pijp aanstak. Bij het volgende station stapte hij ech ter, voordat ik den conducteur kon waar schuwen, in een andere coupé. Ik riep den conducteur, lichtte hem over het ge drag van mijn medereiziger in en gaf mijn wensch te kennen dal. de zaak voort gang zou hebben. De conducteur beloofde, dit alles te zullen doen, kwam echter spoedig met een geheimzinnig gezicht terug. Mijnheer, zeide hij, wanneer ik in uw plaats was, zou ik maar verder niets doen. Hij heeft mij zijn kaartje gegeven en weet u, wie 'tis? Niemand anders dan Andrew Carnegie!" Ook 'n feest. Zaterdagavond was het feest in Matloch, ter eere van den hertog van Devonshire, den vroegeren afgevaardigde van het district. Er moest natuurlijk ook een feestmaal tijd gehouden worden en daar geen groote zaal voorhanden was, wist men zich te helpen. Men pompte een groot zwembad leeg en legde er een vloer over heen. Juist toen de dames en heeren in „after-dinner" stemming aan de thee waren, zakte onge lukkiglijk een gedeelte van den vloer in en vijftig genoodigden, waaronder de her tog en de hertogin, vielen op den bodem van de „badkuip". Natuurlijk groote consternatieDe tafel stond vol schotels en koppen, die ook meeluimelden en do gevallenen kregen, ook nog kokende thee over 'tlijf. Er ont stond een paniek, die eerst bedaarde, toen de lange hertog van Devonshire met het hoofd hoven de verwoesting uitstak en verzekerde, „dat het niet erg was". Vijf dames en heeren liepen nog al ern stige kwetsuren op. De kloeke burgers en burgeressen van Matlock geven voor eerst geen feest meer. Een. vermakelijke vertooning had dezer dagen op een dier Parijsche boulevards plaats. Een bijzonder groote auto reed zon der mededoogien alle voorbijgangers pan als om hen te vermorzelen, tot groot ver maak van hen, die het moesten aanzien. De aangereden» echter wierd als 'tware opgeschept en za.t dan plotseling op de zachte kussens van een bank, vóór aan het rijtuig bevestigd. De liefhebberij voor deze „opschepperij" was groot, maar nog grooter het aantal lachers, 't Bleek een leclame van «en automobielfirma te zijn, die een nieuw veiligbeidstoestel voor auto's in den handel heeft gebracht. Toch gepakt. In het dorpje Wus- schen zou een man, zebeie Lieckfeld, die op een postkantoor te Berlijn ingebroken en 16,000 nik. gestolen had, in hechtenis genomen worden. Hij was er te gast bij zijn, oom, maar kroop den schoorsteen in, toen de dienders kwamen. Verschil lende aanmaningen baatten niet, en daar op werd een, vuurtje van droog aardappel loof aangemaakt, om Lieckfeld uit te roo ken. Hij vluchtte in opwaartsche richting en werd op het dak gevat. Terwijl een dame Maandagavond in een winkel der Rue Secrétan te Parijs iets ging halen, heeft een schelm haar 10-jarig knaapje, dat op straat was blijven staan, een geweldigen dolksteek onder den rech ter arm toegebracht. De dader, een 16- jarige jongen, werd door de voorbijgangers gelyncht. Als eenige verklaring, zeide hij, dat het hoofd van den klein© hem niet beviel. Uit Stöckte, bij Winsen a. d. Luhe, wordt gemeld, dat daar dezer dagen twee ooie vaars zijn teruggekeerd, die weer hun nest betrokken. In de war' gebracht door het mooie weer. Te Straatsburg is een eenigszins bejaard heer van de kathedraal gesprongen. Hij kwam met liet. hoofd op het plaveisel terecht, waar zijn lijk werd opgenomen met verbrijzelden schedel. Het had wei nig gescheeld, of een voorbijganger had den vallenden man op zich gekregen. Op riddergoederen en domeingronden in 't Zuiden van de provincie Hannover hebben in de laatste nachten groote veediefstallen plaats gehad. Op het goed Düna bij Osterole werden 50 schapen gestolen, op het goed Gerga 6 ossen en 4 kalveren, op het goed Schneebra 16 varkens. Wel 20 goederen hebben bezoek van de veedieven gehad. Een professor uit Straatsburg, de heer von Gans, is bij een bezoek aan de Scilly- eilanden door de golven in zee gespoeld en verdronken. Hij was in gezelschap van een dame, maar deze, verdiept in een boek, bemerkte het ongeluk niet. Sprookjesachtige schatten. Over de spookjesarhtige schatten, di© in het Indische wonderland braak liggen, deelt Sir Ernest Cable, de vroegere staats raad der Indische regeering en oud-presi dent der Bengaalsche handelskamer, in teressante bijzonderheden mede. De Indiër legt wat hij verwerft of bezit ter zijde en hoopt zoo in het geheim rijk domuien, die in werkelijkheid dood daar heen liggen. Volgens betrouwbare bete keningen worden in Indië jaarlijks onge veer 220 millioen mark ter zijde gelegd en het gezamenlijk bedrag der opgehoopte schatten becijferen kenners! op de fabelach tige som van 6000 millioen mark. „Dat is een schat, dien de moeite loont hem aan land en volk dienstbaar te maken; wan neer het gelukt de wantrouwig» Indiërs daartoe te bewtegau, dat, zij deze schatten voor groote ondernemingen aanwenden, dan zou het een vooruitgang van het rijk beteekienen, die zich in zijn geweldigen iomvang nauwelijks berekenen laat". GOES. Tot lid van de examen-commissie voor 'tFransch Middelbaar Onderwijs te 's Gravenhage is benoemd de heer S. A. Leopold alhier. Te Utrecht 'slaagde voor het examen apothekersassistent mej. S. Korstanje te G oes. MIDDELBURG. De heer J. Bosdijk alhier is geplaatst op de voordracht voor een lijdelijk leeraar in het vakteekenen en ma teriaal teekenen voor meubelmakers aan de burgeravondschool en avondschool voor handwerkslieden hier ter stede, voor den cursus 1908/9. Te Breda zijn geslaagd voor de acte vrije- en orde-oefeningen de heeren P. C. Reijers en P. d» Rijcke, van de Rijks normaallessen te Middelburg. VLISS1NGEN. Van de Zeevaartschool alhier zijn geslaagd] voor het machinisten- examen, diploma A, de heeren J. A. van de Wetering, bijgenaamd D» Rooy, F. H. van Aken en C. P. Wink. Brandstichting. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) P. v. R., 20 jaar, landbouwers knecht te Eede, thans gedetineerd te Mid delburg, wegens brandstichting gepleegd te Eede in den nacht, van 5 op 6 Septem ber, overeenkomstig de vordering va,n het O. M. veroordeeld tot één jaar gevangenis straf, met aftrek der prtevtentieve hechtenis. In hoog er beroep. Namens den te Middelburg gedetineer den J. V., 18 jaar, koffiehuisbediende, al daar wonende, is hooger bero©|;> aange- teekend tegen het op 9 October door de rechtbank aldaar gewezen vonnis, waar bij hij wegens poging tot moord op Cato Joziasse. op 2 Augustus te Middelburg ge pleegd, werd veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. Mishandelingmetdoodelijkien afloop. Heden (Vrijdag) werd voor de rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen A. A. F., 33 jaar, geboren en wonende te Hontenisse, thans gedetineerd te Mid delburg. Beklaagde wordt ten laste gelegd, dat hij zich op of omstreeks 28 Maart 1908 te Osterfeld in Wiestfalen (Duitschland) als Nederlander, met bet oogmerk om Lambertus van der Spank zwaar lichame lijk letsel toe te brengen, althans om hem te mishandelen, dien man met een mes in den rug gestoken heeft, tengevolge waarvan deze is overleden, in elk geval zwaai' en levensgevaarlijk is verwond ge worden. In deze zaak waren door het 0. M. een zevental getuigen gedagvaard, pllem in Duitschland woonachtig, waaronder 3 doktoren als deskundigen. Beklaagde werd verdedigd door mr. J. Adriaanse te Middelburg. Het 0. M. eischte tegen beklaagde 5 jaar gevangenisstraf, met aftrek der pre ventieve hechtenis. Verder zijn nog veroordeeld wegens poging tot omkooping van ambtenaren: C. d. J., 27 jaar, her bergier en M. B., 33 jaar, smid te Schor», ieder tot f 10 boete subs. 5 dagen hech tenis mishandeling: J. M., 14 jaar, schip persknecht te Ierseke, tot 6 maanden tuchtschool en M. C. de K., 33 jaar, huis vrouw van C. B„ werkvrouw te Hulst, tot f5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; vernieling: F. P., 44 jaar, bestel ler te Middelburg, tot. f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; huisvredebreuk: F. W„ 35 jaar, voerman te Clinge, tot 3 dagen gevange nisstraf overtreding der hondenbe lasting: F. la R„ 55 jaar, werkman en E. v. V., 78 jaar, houtdraaier, beiden te Vlissdngen, ieder tot f 6 boete, ten be hoeve der gemeente Vlissingen, subs. 1 dag hechtenis; landlooperij: P. G., 44 jaar, tuin mansknecht, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd te Middelburg, tot 3 dagen hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden. Moor d. Voor de Haagsche rechtbank had zich eergisteren wegens moord te verantwoorden J. P. v. K., huisvrouw J. v. d. ,M., beklaagd op den 17en December 1906 te Delft haar dochtertje oud 16 maan den van het leven te hebben beroofd door het kinxl pp te hangen. Volgens liet j-apport van de deskundigen drs. Plet en Rosenstein zou de bekl. niet toerekenbaar zijn op grond van gebrek kige ontwikkeling harer verstandelijke ver mogens en opwinding tengevolge van een twist met haar man. Uit het verhoor van bekl. bleek, dat zij op 16 December twist met haar man had gehad over het niet betalen der huur en omdat hij haar verweten had, dat zij niet goed voor ,de kinderen was. Toen had zij het .plan opgevat haar dochtertje van het. leven fe berooven. Zij had daartoe het kindje mee naar den zolder genomen en het daar opgehangen aan een balk. Toen was zij naar beneden gegaan en vijf minuten later weer hoven komende was het meisje dood. Zij had het kind afge legd en een doekje omgedaan om de roode striem om het halsje te bedekken. Voor de politie en rechtercommissaris had zij verklaard het kindje opgehangen te hebben om aan de „fondscenten" te ko men. Het meisje was in twee fondsen ver zekerd. Tegen een buurvrouw had beklaagde zich uitgelaten, dat zij op een voordeeltje uit „het fonds" hoopte. Getuige had bekl. toen gezegd„Zou je daarvoor een van je kinderen willen missen Bekl. had] toen geantwoord„Dat kan me niks sche len; ben je gek, het kerkhof moet ook Vol." Get. bevestigde voorts, dat bekl. ook niet van haar kinderen hield. De man van bekl., buiten eede gehoord, verklaarde, dat zijn vrouw niet van de kinderen hield; hij had haar n.l. eens ge zegd, dal zij hard voor de kinderen was. Uit twee fondsen was hij het overlijden van het kind in het geheel f 40 uitbe taald, terwijl de begrafenis f 16 had ge kost, zoodat er f 24 overschoot.. Het 0. M. eischte schuldigverkla ring aan moord en veroordeeling van bekl. tot acht jaren gevangenisstraf. Het zomersche weer komt den landbou wer in zijne werkzaamheden op het land ten goede V an groot belang is het, wanneer de grond met droogte geploegd en geëgd kan worden. Voor het zaaien zou bet ge- wenscht zijn, wanneer er eens wat regen viel, omdat dan het gezaaide beter zou vallen in de wel toebereide aarde. Wanneer de droogte nog eenigen tijd aanhoudt, zullen vele boeren genoodzaakt zijn om water van elders aan te voeren voor het beestiaal, want de meeste slooten staan droog en vele waterputten zijn bijna ledig. Op de dorpen komt er gebrek aan regen water. In andere jaren is er in dezen tijd overvloed van water, maar nu is er schaarsch- te Het behoort dan ook tot de hooge uit zonderingen dat het najaar den zomer over treft in schoonheid van weer en warmte. Zeeuwsch-Belgisch Paardenstamboek. Ter algemeene vergadering vau het Sta boek van het Zeeuwsch-Belgisch trekpaar I, gister te Goes belegd, bonden de voornaam ste punten niet besproken worden, daar door mist de heer Vorsterman van Oyen met de noodige stukken niet was gekomen. Aangenomen werd een voorstel tot statu tenwijziging, om in geval van iusie met bet Limburgsch stamboek makkelijker te kunuen komen tot ontbinding van het Zeeuwsche stamboek. De ontwerpstatuten voor een op te ri.hten Nederlandsch koudbloed stamboek zullen aan de leden worden gezonden. In November zal een nieuwe vergaderiug gehouden worden. Oesterhandel. Tengevolge van het warme weer der laat ste dagen is er, naar men uit Texel aan het „Hbld." schrijft, in den oesterhandel eene groote stagnatie gekomen. De opkoopers durven geen voorraad meer in te slaan, omdat zjj niet weten waar verder do oosters te moeten bewaren. De visschers, die sedert 1 Octhet tijd stip waarop het oesterkassen vrij mocht geschieden, een overvloedige vangst hebben gehad, lijden nu groote schade, omdat zij met het gevangen artikel geen uitweg meer weten. De wulken, die naar België ter markt worden gezonden, kunnen ook niet worden verscheept wegens 't warme weer. Een deel der gevangen wulken wordt onder de kust in zee bewaard, in met netwerk afgeperkte bewaarplaatsen. No. m MIDDELBURG. Gedurende het tijdvak van 1 Nov. 1908 toit en met 31 Mei 1909 is dooir den minister van Oorlog de le verantie van aardappelen, ten behoeve der soldatenmenage van het 2e bat. 2e reg. inf. in garnizoen alhier, gegumd aan J. Sanders», koopman alhier, tegen een prijs van f2.09 per H.L. HE1NKENSZAND. De alhier geveilde woonhuizen met timmermansaffaiie en boomgaard van dhr. A. Hubregt.se zijn we gens onvoldoend bod onverkocht gebleven. (Z.). Door den notaris F. van Cleef werd j.l. Donderdag te 's Heer Arends- kerke voor de erven P. van Breda, geveildeen dubbel woonhuis, koop?' werd J. Weststrate, voor f 1350 plus 8l/2 pet. onkosten. De veiling voor A. Hubregtse werd inge houden voor alles te samen f 8450. KWADENDAMME. Woensdag had ten overstaan van notaris H. W. Neervoort te 's Gravenpolder, voor dhr. L. Willems te Roosendaal een publieke verkooping plaats Van beestiaal. De prijzen die werden be steed waren hoog en de kooplust zieer ■geanimeerd. Deze verkooping bij' wijze van proef ge houden, zal wegens de goede resultaten, wel spoedig door een tweede worden ge volgd. Men besteedde voor kalfkoeien van f 194 tot f212, voor kalfvaarzen en ossen van 2>/2 tot D/s jaar f 104 tot f 120. Fokstie ren brachten op f 45 tot f 55. Alles onver minderd 10 pet. onkosten. Abonnementsprijs p Afzonderlijke rami Advertentiën worde half drie en Vrije Schending van internati De lezer beeft kennis ernstige gebeurtenissen dagen in de Balkanstat gegrepengebuurten issei in beroering hebben gel den diplomaten handen en hoofden vol zorg, e nog met. geen zekerheii Van drie zijden tegeli het ontgelden. Bulgarije, aan Turkije zich eigenmachtig tot kc Oostenrijk lijfde Bos wina, in. Kreta scheurde zich rijk los, om zich bij Griel Niet zonder verbazing hen afgevraagd, hoe di mogelijk was. Want er bestaat een Berlijn", waarbij door mogendheden de rechte bovengenoemde landen waren geregeld en vast. En nu? Dat tractaat, dit in ten wordt doodgewoon door tennjk wat men in de aan den laars gelapt. Men annexeert, men 1 zich uit tot souverein staande tractaat was e men zoo maar eventjes scheuren. Uit tractaten vloeie: voort, die te houden ziji Dat is klaar als de En wanneer éénzijdig breken kan wordei stormram gezet tegen eei die den internationalen Dan wordt alle zekerl voor het vredelievende de pacificeerende ontwi reeds zoo' teer» internat gen. Want de verhoudingen tot elkaar worden dan op losse schroeven, maa kop te staan. Wat. doen nu de moge De bladen melden hel beraadslaagder worden houdenstaatslieden z< enz. Zooals men terecht m»< feld om te zorgen voo: van het tractaat? Neen, dat fameuze tra zolder of kelder te zijn En de gedachte zit vooi conferentie d» zaken! in 't In 'treble te brengen - zóó, dat Turkije eenig ontvangen, 'n paar pX wonden, maar ten slotte nier, dat de zieke Man leggen en een Jrract schonden wordt. Is het dan te verwond< stelling ingang vindt, dat in de Oostelijke wateren sche zee ieder voor zich naar een fikschen buit En dat de waarde v al meer en nieier daalt? De jongste gebeurteni kan hebben een leelij'k» internationale recht blo< Het is zelfs reeds zoo\ leeraar in het Staats- en dr. Von M a r t i t z te meening uitspreekt over van een standpunt van in beschouwd, de volgende „Het volkenrecht is die do feiten niet v( ze volgt, did het gebeu uit hetgeen geschied i ten afleidt. Wetensoha kan men dus hetgeen noemen een schending recht; men kan slecht eenzijdige wijziging naar hot schijnt de fori verkrijgen zal van de deze tractaten onder mede is dan het vol haafd. Want n aar van het volkenr gebeurtenis necl mogendheden w

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 6