Rechtzaken. Correspondentie. Burgerlijke Sfand. financieele Berichten. Marktberichten^ Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz Landbouw Veeteelt. gesproker! door ©en hem onbekend man, die hem zoo wist te bepraten', dat hij met hem de stad in ging. Deze onbekende, een kwartjesvinder, bracht hem in leen café in de Zwarte Paardenstraat in het gezelschap van twee ande'ie kwartjesvin ders. Het slot van' de geschiedenis was, dat de kaarten op de proppen kwamen. De hekendie kwartjesvinders-truc werd in toepassing gebracht en, na aanvankelijk gewonnen te hebban, verloor d© Duitscher achtereenvolgens ©en kapitaaltje van 6000 mark in bankpapier. Toen liep hij naai' do politie, maai' de kwartjesvinders hadden zich met den buit uit de voeten gemaakt. Een ernstig ongeval. Donderdag is te Breukelen een ernstigongeluk gebeurd. Een zestal dames en heeren. die de ter aarde bestelling van den heer C. Terpstra, den neef en compagnon van de heeren Van Maurik, sigarenfabrikanten, hadden bijge woond, zouden tegen zeven uur met een rijtuig van de villa „Groenevecht" der familie Terpstra naar het station vertrekken. Aangezien twee dezer personen, de heeren Justus van Maurik Jz en Louis van Maurik, van oordeel waren, dat de brug, die van de villa naar den grindweg leidt, mogelijk niet sterk genoeg zou zijn om zulk een zwaar bezet rijtuig te dragen, besloten zij loopende de villa te verlaten en eerst op den grindweg in het rijtuig plaats te neineu Juist toen de landauer de brug overreed begon het paard te steigerende heer Justus van Maurik greep het echter bij den teugel, deze eerst weder loslatend, nadat het dier gekalmeerd scheen Korten tijd later ging het paard plotseling achteruit steigeren, met het noodlottig gevolg, dat het rijtuig van de; smallen grindweg af raakte en in de Vecht terecht kwam. De beide heeren Van Maurik waren net van plan ook in te stappen, 't Was zoo donker, dat er zelfs op korten afstand vrijwel niets te onderscheiden viel; het rijtuig met de inzittenden was in de duisternis verdwenen Weldra bleek, dat de echtgenoote van den heer L. van Maurik, op diens waar schuwende kreten, nog bijtijds uit het rijtuig gesprongen was en dat de heer A. Steinbook, die op den bok was gezeten, eveneens bjjtijds den beganen grond bereikt had. Ook de koetsier wist zich intijds te redden. De twee inzittende dames, mevrouw Bremer uit Delft en mevrouw Vau Blom uit Leiden waren met het rijtuig in de duistere diepte verdwenen. Redding scheen vrijwel onmogelijk, aangezien men geen hand voor oogen zien kon. Toch werd ge lukkig door de dochter vau de weduwe Terpstra ontdekt, dat er iemand in de Vecht dreef, en toen is de heer J. van Maurik er in geslaagd deze dame, het bleek mevrouw Bremer te zijn, aan wal te brengen. Maar men slaagde er niet in mevr. Van Blom te redden. Nalat er naar het rijtuig gedoken was, bleek er niemand meer in te zitten; het lijk van mevr. Van Blom werd later aan den tegenover gelegen oever opgehaald. Brutale diefstal. Dinsdagmiddag tusschen twee en drie uur werd, tijdens afwezigheid der bewoners, door middel van opensluiting, te Amsterdam een brutale diefstal gepleegd in de Groen van Prinstererstraat 79, eerste étage, be woond door zekeren B. De dieven verschaften zich toegang, door achtereenvolgens met loopers de trapdeur en cie deur der huiskamer te openen. Toen zij eenmaal zoover waren, ging de diefstal zelve gemakkelijk genoeg, daar de sleutels in de verschillende kasten zaten. In één der kasten nu, stond een ijzeren trommeltje, inhoudende twee stads spaar bankboekjes, waarop een gezamenlijk bedrag van ruim f 500 en eenige polissen en andere papieren. Dit kistje werd geheel meegenomen. Verder opende men de linnenkast Hierin bevonden zich eenige étui's met horloges. De étui's werden achtergelaten, maar twee gouden horloges, een zilveren horloge, een gouden horlogeketting, benevens een gouden ring werden meegenomen. Eenig huishoud geld, ongeveer twintig gulden, ook in de linnenkast aanwezig, werd bij den buit gevoegd, evenals een étui van een tooneel- kijker, waarin ook ongeveer een twintig gulden. Een paar stapeltjes van 500 halve centen, in de huiskamer aanwezig, werden genegeerd, doch een daarnaast staand stapeltje van negentien stuiverstukjes werd meegenomen. Een paar, op den schoorsteen zich bevin dende gouden ringen, bleven achter, dus werden waarschijnlijk niet gezien. Toen in de achterkamer niets meer voor de gading van dief of dieven te vinden was, gingen zij door de slaapkamers en voorkamer naar een zijkamertje, waarin zich de muntgasmeter bevindt. Deze meter werd opengebroken en alle daarin zijnde halve stuivers ook meegeuomen. Nu was vrijwel alles, wat gemakkelijk te vervoeren en van waarde was, bijeen gezocht, en met dezen buit verlieten de inbrekers de woning, vooraf echter beleefd alle opengemaakte deuren sluitend. Echter de balkondeuren lieten zij openstaan; men vermoedt, om een uitgang te hebben, als onverhoeds iemand de trap op mocht komen. Toen dan ook B. thuis kwam, had hij in de eerste oogenblikken niet het minste vermoeden dat er gestolen zou zijn. Echter de openstaande balkondeuren maakten hem er opmerkzaam op, dat toch iets niet in den haak was. Een ingesteld onderzoek deed hem den diefstal zien. De politie werd terstond gewaarschuwd, maar tot nu zonder eenig resultaat. B. vermoedt, dat bekenden aan het werk zijn geweest. Immers, de juistheid, waarmee zij alle kostbaarheden wisten op te sporen, geeft alle recht dit te veronderstellen Niet de minste wanorde werd door dc dieven aangebracht B. was niet tegen inbraak verzekerd Ergerlijke verwaarloozing. Te Velsenoord, nabij IJmuiden, in een klein huisje aan den Driehuizerweg woont eeue oude vrouw, De B. genaa.-nd, met bare dochter Een niet-inwonende dochter, die hare moeder wenschte te bezoeken, werd gedurig de toegang geweigerd, op grond, dat de oude vrouw ziek was. Zij vertrouwde de zaak niet, dacht aan opsluiting of mis dadig opzet en diende een klacht in bij den heer N., wethouder, omdat het hoofd der politie, de burgemeester, afwezig was. Nadat de heer N. de overtuiging had ge kregen, dat hier niet de gewone overdrij ving domineerde, zegde hij een onderzoek toe, nog denzelfden dag te houden. Ter assistentie nam de heer N. den gemeente opzichter K. mede. Do vrouw liet een onderzoek toe, wat betreft de veilof loka liteit en de zoogenaamde huiskamer, doch weigerde den toegang naar een ander ver trekje. Nadat de hulp der politie was inge roepen, bezweek ze eindelijk voor de drei gende gevolgen en ging de heeren voor door een keukentje, een donker trapje op en opeude een deur, die toegang gaf tot een hok van 1.90 M. lang en 150 M. breed. Een walgelijke stank sloeg den heeren in hot gelaat en deed ze aanvan kelijk terugdeinzen. Van deze gelegenheid maakte de vrouw gebruik een vuile paar- dedeken van den grond te rapen en die in een soort bedstede of kast te werpen. Toen men den moed had het stinkhok binnen te treden, zag men een poel van onreinheid en vuilheid Dikke spinnewebben en groote spinnen en ander ongedierte schenen de eenige bewoners te zijn De vrouw had zich voor de bedstede geposteerd. Nadat men haar met dreigementen hal verwijderd en de vuile paardedeken had opgebeurd, vond men daaronder het nage noeg geheel naakte lichaam van de oude vrouw, grauw-bruin van vuil, overdekt met ongedierte. Toen men na veel moeite tot het bewustzijn van de ongelukkige kon doordringen, kon men uit de zwakke geluiden niet anders opmaken dan dorst dorst. Onmiddellgk werd een medicus ont boden, die verklaarde, dat de toestand van de patiënte hier geen grondig onderzoek toeliet en overbrenging naar een zieken verpleging gebiedend was. Daarvoor is evenwel toestemming van de patiënt of de familie noodig, die men direct niet kon verkrijgen. Toen den volgenden dag de burgemeester terugkwam, deelde de heer N. hem het heval mede en werd onmiddel lijk overgegaan tot onbewoonbaarverkla ring van het krot. Een klein bezit in geld van de oude vrouw schijnt de ontaarde dochter, een vrouw met slechte reputatie, tet deze af schuwelijke behandeling gedreven te heb ben In den avond schoolden de buren, onder het uiten van bedreigiegen, voor de woning samen. („Tel.") Donderdagnacht is door de recherche te Haarlem aangehouden een 20-jarig dametje, v. R., dat er haar werk van maaate bjj ver schillende rijwielhandelaren aldaar rijwielen te huren en ze dan, voornamelijk te Amster dam, te beleenen. Gisteren maakte zij in gezelschap van de rechercheurs Van Halst en Brunt een uit stapje naar Amsterdam, waar niet minder dan 13 der verduisterde fietsen werden op gedoken. Het ruim 20-jarige meisje is, nadat ze een bekentenis had afgelegd, voorloopig weer op vrije voeten gelaten. („O. H C.") Naar men uit Opperdoes meldt, is jl. Woensdag aan P. en J. Bos aldaar, door tusschenkomst van den directeur vas het Rijkskraukzinnigengesticht te Medeinblik, de hun van rijkswege toegekende premie van f 100 elk voor de aanhouding vau Frans Rosier uitbetaald. Op de Internationale Tentoonstelling voor het Koifiehuis en Restauratie bedrijf werd de inzending der firma Alex Meijer Co., Koffiebranderij te Amsterdam, bekroond met de hoogste onderscheiding eerediploma met gouden medaille. (Zie advertentie). Bij den. temgmarsch der militairen van het 10de regimient infanterie Zaterdag over Hilversum naar het kamp, zakte op dien Simon SteynWeg ©en der soldaten plot- ling ineen. Eenige kameraden en hospitaal soldaten droegen den man bij den land bouwer Nagel in. Men legde hem daarna ;in een brancard en vervoerd» hem naar het kamp. Wij vernemen dat de man on derweg bezwiekien; is |eti dood in het kaïn)) aankwam. Speelhol-ellende. De „Tel." schrijft: Het is weer ©en speelhol geweest, da.t een stuk treffend© levens-tragedie tot ge volg heeft gehad. Het is de weldadigheidsinstelling mieer bekend onder den naam vain „Club de Bienbaisance", die die oorzaak is van een. diep treurig levenseind©, zooals ©r door speelhuizen zooveel watten, ©n hoeveel nog komen zullen? Eenigen tijd geleden nam in teen voor naam hotel te Amsterdam een beschaafd Duitscher zijn intrek. De man gaf door zijn. geheel voorkomen^ zijn manieren ©n welverzorgde kleeding den indruk van een deftig man. Zijn' omvangrijke bagage, vol fijne zaken, deed bovendien nog vermoe den, dat hij iemand van voornamen huize was. Vreemd kwam het den administrateur dan ook voor, dat, nadat reeds ©enige malen de rekening was aangeboden, ©r maar geen betaling volgde. Ten slotte gaf de administrateur dien gast nadrukkelijk te kennen, dat men toch gaarne voldoening van de nota wenschte. Na eenige aarzeling bekende de Duitscher toen, dat hij in de Club de Bienfaisanoe gespeeld had en' al zijn geld vterloren. Hij was zonder een cent op zak, doch beloofde aan ©en familielid in Londen te. zullen schrijven waarop hem dan na en kele dagen geld zou worden toegezonden en de nota betaald. Toen de termijn ver streken was en de betaling nog steeds op zich liet wachten, deelde de administra teur het geval aan den directeur mede, die nu zelf den Duitscher tot betaling aanmaande. Ik heb een goeden vriend, dien zal ik even; geld gaan vragen en u dan betalen, sprak de Germaan. Wie is die vriend vroeg de Idinecteuij. Maar daarop moest de Duitscher h©t antwoord schuldig blijven. De politie werd nu gewaarschuwd len twee rechercheurs begaven zich naar het hotel. Alvorens zij werden binnengelaten, deed eerst de directeur nog een poging, welke mislukte. De rechercheurs werden nu binnengeroepen, terwijl de Duitscher nog te becl lag. Hij vroeg hun, zich een oogenblik te willen verwijderen, opdat hij toilet kon maken. De politiemannen vold|e- den aan dit verzoek en nauwelijks hadden ze zich verwijderd, of de ongelukkige gast greep ©en mes en sneed zich den hals af. Bij den heer Politzer van de „club" werd natuurlijk een onderzoek ingesteld naar de waarheid van het beweren van den Duitscher. Het bleek juist en de heer Politzer riep uit: „Had hij maar even ge waarschuwd, dan had de club de hotel rekening wel betaald". Schrikkelijk uiteinde. In Tunis- heeft ©en treffend sterfgeval nogal op schudding verwekt. 1 Sept. 1.1. won een Italiaan, Emmanuel Porco- geheeten, en treinstoker van beroep, in een loterij ©en geweer. „Als ik dood ben", zei hij tot zijn kame raden, „moet ge bet gewieer naast me leggen, in mijn doodkist. Als ik dan voor God en de Madonna verschijn, schiet ik er mee op hen, om ze mij1 van 'tlijf te houden". 's Avonds sprak hij de afschuwelijke godslastering uit, en den volgenden mor gen om elf uur vermorzelde de trein hem. Hij was afgestapt van de locomotief om een tros druiven te koopen, stapte op, toen de trein al in gang was, gleed uit en viel onder de wielen van dein trein. Twaalf wagens gingen hem over het lichaam en kapten hem in zooveel stuk ken, dat men de lillende brokken mem- schenvleesch met ©en schop bij mekaar moest verzamelen. Op een vreeselijke wijze werd bij Lau sanne een 67-jarige man gedood. Bij het passeeren van den overweg geraakte hij met een zijnier voeten tusschen de rails beklemd. Plotseling naderde een trein om de bocht; het was hem onmogelijk los te komen. Het hulpgeroep mocht niet baten. De machinist zag wel een vage schaduw, maai' het was te laat om te stoppen. De man werd overreden en ©r bleef slechts een bloedige massa over; tusschen jde rails vond men nog een stuk van zijn. voet, da;t was alles. CaTnegie heeft 1,250,000 dollar geschon ken om uit de rente heldendaden te be- loonten, die in Vredestijd verricht wor'deln in Engeland en de Engelsch» wateren. Daarvoor zal jaarlijks een f 15.000 beschik baar' zijn. Wordt iemand door zoo'n hel dendaad mismaakt, dan. krijgt hij pensi oen; komt hij erbij om 'Heven, dan word), er voor zijn gezin gezorgd'. Met name ko men dokters, verpleegsters, spoorwegper soneel, matrozen en politieagenten in aan merking. Koning Eduard heeft de bepalin gen goedgekeurd. Ze zijn overeenkomstig die, welke gelden voor het fonds van 5,000,000 dollar, dat Carnegie met het zelfde doel aan de Veneenigde Staten en Canada heeft gegeven. Het Engelsche fonds zal beheerd worden door hetzelfde bestuur, dat zorgt voor d© besteding van de 2.500.000 dollar die Car negie indertijd beeft gegeven om hun, die zwoegen in zijn geboorteland Dumfarlin© „zoetheid en licht" te brengen. Volgens een Engelsch blad heeft Car negie nu reeds tot nut van 't algemeen 125,000,000 dollar .weggeschonken. Gekochte moederliefde. In eenige Engelsch© steden wordt een P.St. geschonken aan moeders-, wier kind den leeftijd van één jaar bereikt. Men meent hiermede, in verband met anderen arbeid 'in deze richting, de kindersterfte te be strijden. „The Lancet" vindt het ©en on aangenaam denkbeeld, dat in sommige ge vallen een gift van 1 P.St. noodig zou zijn om bij moeders- het natuurlijk gevoel van moederliefde te wekken. II faut payer un grand docteurl'amour payé perd sa valeur, luidt het in een versje. Ook voor de moederliefde is dit waar, zegt het „Tijdschr. v. Geneesk." Voor de Middelburgsche rechtbank had zich te verantwoorden J. W., oud 39 jaar, geboren te Krabbendjjke, koopman en gemeente-ontvanger, aldaar Hij werd beklaagd van wederspamiigheid. In den nacht van 3 op 4 .1 uli ten onge veer 1 uur vertoefde hij te Krabbendijke, in staat van dronkenschap, in de voor het publiek toegankelijke herberg van J. Leen- dertse. Hij wilde na het verstrijken van het sluitingsuur die herberg uiet verlaten nadat de rijksveldwachter en de gemeente veldwachter hem hadden aangezegd te ver trekken en zij hem daarna, op verzoek van aeD herbergier, wilden verwijderen, verzette hij zich met geweld daartegen en verstoorde hij de orde. In deze zaak waren van wege het O. M. drie getuigen gedagvaard, terwijl van de zijde van de verdediging, gevoerd door den heer mr. M. H. Hartog van Bergen op Zoom, drie getuigen k décharge waren opgeroepen. Bekl. is niet ten volle toerekenbaar zegt pleiter en hem geeft dit moed om, indien geen vrijspraak kan volgen maar eene ver oordeeling moet worden uitgesproken, te vragen beklaagde een geldboete op te leggen. Die vraag deed pleiter ook namens de familie. Laat de rechtbank door gevangenisstraf op te leggen niet onmogelijk maken dat W. weer op den goedeD weg wordt terug gebracht. Met dat verzoek besloot de verdediger. Na re- en dupliek, verzocht de beklaagde nog hem geen gevangenisstraf op te leggen, want als hij maar een dag moet zitten, is bij zijn betrekking kwijt. Hij beklaagde zich ook nog over de be handeling, die hij van sommige leden zijner familie moet ondervinden. Hij wordt op alle mogelijke wjzen geplaagd, ofschoon hij niemand kwaad doet. Hierra werd het onderzoek gesloten en de uitspraak, ook in deze zaak bepaald op Vrijdag as. Ingelande aan den Vrouweweg. Voor opname te persoonlijk. De uitspraken van het Goesche Kanton gerecht en andere kopy moesten wegens plaatsgebrek achterwege blijven. GOES. 1ste huw. afk. 4 Pieter Goed- bloed, 32 j. te Goes weduwnaar van Cor nelia Melieste en Maatje Johanna van de Peerle 23 j. jd. Krabbendijke. Van 25 Oct. MIDDELBURG. OndertrouwdP. Smaalr- dijk, 25 j. jm.. en H. van den Dries, 23 j. jd. Bevallen;: J. Wattel, geb. Wisse, z.; H. Heijliger, geb. Caljouw, z.; L. Gabriels©, geb. Louwerse, z.; C. M. van Steenhuij- sen, geb. Krijger, z. Overleden: J. W-. J. Kamermans, 77 j., wed. van W. Gilde; A. Mondeel, 78 j., ongeh. d.A. L. Broeke, 2V2 m., d. Van 29 Sept.3 Oct. VL1SSINGEN. Ondertrouwd: J. Zoete, jm. 24 j. met M. Oosterling, jd. 19 j.; II. Potjewijd, jm. 46 j. met R. Veenstra, jd. 40 j. Getrouwd': F. J. de Hooge, jm. 26 j. met A. J. Pijckevet, jd. 21 j.; M. Vuijk, jm. 26 j. met J. P. J. Corv-eleijn, jd. 25 j.; M. Polderman, wedn. 53 j. met E. Hille- brand, wed. 38 j.; W. Kuijper, jm. 29 j. .met W. Janse ,jd. 20 j.; Z. Hofman, jm. 22 j. met J. C. W. Vader, jd. 23 j.; G. Stam, jm. 24 j. met C. E. van der Pteijl, jd. 20 j. BevallenJ. de Veij, geb. Antheunissen, d.P. C. Sorel, geb. J-elderda, z.J. Cupi do, geb. Muijskens, z.M. J. W;. van Rijn berg, geb. Bené, d.A. J. van Wiesten, geb. Van der Meer, d.A. C. C. Bakker, geb:. Vileijn, z.; S. F. Swerus, geb. Rijnberg, z.; Mi. van Schaik, geb. Openneer, z.; J. Ma rijs, geb. De Nooijer, d.S. M. Raamsdonk, geb. Jansen', z.; A. J. Boom, geb. Böme'r, z.E. S. Timmerman, geb. Calcoen, z.; M'. J. van Hoeke, geb. Goetgeluk, d. Overleden: W. A. van de Grijp, man van L. C. Fliers, 32 j. ZIERIKZEE. Gehuwd: 28 Sept., J. C. J. Winterdijk, 28 j. jm. en K. D-. Adriaanse, 33 j. wed.; 30, L. Berfevoets, 24 j. jm. en C. Leeuwe, 23 j. jd. Geboren: 29, een z. v. K. Fierens en C. d© Graaf. Overleden: 26, D. Q. Mulock Hou wier, 80 j., echtgenoot van M. M. van Andel; 1 Oct. A. P. Paulussen, 83 j., 11 m., laatst wedn. van A. C. van Asten; W. van Schemdel, 25 d., d. Over de maand S-ept. WOLFERTSD'IJK. Getrouwd: 17, Pieter Ossewaarde, 22 j. jm. en Wjlltemina Corne lia Harinck, 21 j. jd. Geboren: 3, Pieter, z. v. Jacobus van do Kreebe en' Cornelia Nagelkerke. Overleden: 14, Jan Remijns©, 74 j., echtg. van Anna Sandee; 16, Pieter Kol©, 62 j., echtg. van Cornelia van Strien; 19, Maria Glerum, 84 j., wed. van Nico- laas Jan Nagelkerke. HEINKENSZAND. Getrouwd3, Jacob Rooze, 21 j. jm. t© 'sH-eer Abtskerk© en Johanna Oele, 20 j. jd. Geboren: 18, Jan, z. v. Adriaan Raas en' Elizabet van 't Westeinde. OVEZAND. Gehuwd25, Johannes Fran- ciscus Stokx, 40 j., wedn'., te Ovezand en Margaretha Rijk, 29 j., jd. te 'sHieer Abtskerke, Geboren4, Petrus, z. v. Johannes Franciscus Petrus Schïeurs en JVfaïia Looij12, Jan, z. v. Pieter Verdonk |en Paulina Maria Rosseel. DRIEWEGEN. Geboren: 15, Pieter, z. v. Jacob de Muijnck en Maria Westveer; 15, Adriana Johanna, d. v. Willem Koeman en Suzanna Lous; 21, Dirkje Jacomina, d. v. Pieter van Loo en Maatje Markusse; 28, Izaak Marinus, z. v. Marinus d© Vrieze en Johanna van de Guchte. NISSE. Geboren: 8, Pieternella, d. v. Geerard Nieuwienhuijse en Geertruid Kloosterman13, Lena, d. v. Anthonie Fierioos en Lena Wisse; 26, Johannes, z. v. Jacobus de Punder en Maria Huige. Overleden: 13, Christiaan Bosman, 8 j. De stemming van de financieel» markt was heden flauw op ©en Fransch-BuT- gaarsch incident. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND". Goes, 3 Oct. 1908. Afval Péren 80 ct., Stoofperen f 1,40 f2, Pomme d'Oranje fl, alles pier kin; Beurré Hardij 2 a 4 ct., Beurré de Merod© 2 1 5 ct., Williams Duchess© 3 a 5 ct., Bonne Louisse Avranches 2 a 4 ct., Ha nen f 0.75 a f 1, Kippen 40 ct„ alles pier stuk; Noten 30 ot. pet» 100, Maagdepieren, 10 a 15 ct., Goud Reines 5 ct., beiden per K.G.Afvalappels 30 k 60 ot., Uien 40 ct., beiden pel' zak. Rotterdam, 5 Oet. 1908 Tarwe-aanvoer veel te groot voor be handeling. Wat verkocht werd moest meest al lager worden afgegeven. Een groot ge deelte moest door te hooge vraagprijs overstaan. Verkocht f7.75 a f 10.50. Uit gezochte partijtjes daarboven afgedaan. Rogge tot vorige prijzen f6.10 a f6.50 per H.L. Niet geheel opgeruimd. Gerst was in alle soorten onverminderd. Zomer en Winter f8.50 a f9. Chevalier f9.60 a f 10. Haver bij ruimen toevoer uitsluitend verkocht a f6.75 a f9 50. Witte boonen bij kleiner toevoer f 10.25 a f 11.50. BrLine boonen hoewel voldoende toch minder ruim ter marktgrootendeeis ver kocht voor f9.25 a f 10.50. Gezochte par tijtjes zware kwaliteit boven de hoogste noteering. Blauwe Erwten. Zeer weinig aangevoerd f 9.10 f 9.25 naar kook en kwaliteit. Buitenlandsche granen omzet klein. Prij zen flauwer. Kanariezaad f 8 75 a f 9.501) per HL. f6.75 a f7.75. Karwijzaad - 22.- 22.25 Blauw Maanzaad - 10 25 - 10.75 Bruin Mosterdzaad -3150 -32. Geel -19.— -21.— Per 100 kilo. Mais Am. Mixed f177 a f178 aflading f177 Odessa f159 a fstoomend f Donau fa fstojmend f153, La Gr. Donau f163, stoomend f163, Plata fa f stoomend f Servische f 172. Zeeuwsche Eieren f5 af5.10. Overmaasche Eieren f 5.30 f 5.50. Varkens 21 a 23 Licht soort 20 a 21. Ruimer aanvoer, williger handel. Aardappelen. Brielsche Kralen f 2,a f 2.30, Geldersche Kralen f 0.a f 0,Zeeuwsche Eigenheimers f 1.40 a fl.60 Zeeuwsche blauwe f 180 k f2 10, idem bente fl.80 a f2.10. Geldersche bl. f190 a f2— Tamelijk aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. 411 st. blauw, 400 st. wit. Ajuin. 6500 H.L. aanvoer, groote bruine f2 40 a f2.45, stroogele f 2,20 a f2,30, Rijnsb. f2,25, kleintjes f3.75 a f 3.50. Heden weid te 's Heer Arends- kerke in de herberg bij D. van Damme, ten overstaan van notaris Pilaair, publiek veïkocht eeri woonhuis ien erf, in de ge meente 's Heer Anendskerke, aan het dorp, aan den West-Hofschen Zandwieg, groot 3 A. 85 c.A., aan dhr. J. M. op 'tHof Jacszn., te 'sHeer Arendskerk», voor f 1205^ 1 De Fruitmarkten der Nederl. Pomologische Vereeniging. Gelijk reeds is medegedeeld, zal te Rot. terdam op 7, 8 en 9 October in „De Doelen" een fruitmarkt worden gehouden, terwijl een aantal Westiandsche producten de zaal zullen opvroolijkeu. Dan volgt Den Haag een week later, waarvoor nog altijd geen lokaal is gevonden misschien komt dat in 't einde van de maand. Amsterdam wordt overgeslagen, omdat er te weinig fruit is. Groningen krjgt op 20, 21 eu 22 een oeurt en Enschede op 24, 25 en 26 October. Tegelijk met de Chrysantententoonstel- ling van 12 tot 15 November volgt dan Utrecht. Van 't slagen van deze fruitmark ten hangt het af of nog meer plaatsen zullen worden bezocht. Naast fruit zal ook honing worden aangeboden en zullen gereedschap pen worden tentoongesteld. Hoe men millionair kan worden. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen wurdr ;n een der Hollandsche bladen medegedeeld,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 3