e;^EHLA^0. UIT ZEELAND. 8EMENGD NIEUWS. BULGARIJE. Men seint ons Vorst Ferdinand van Bulgarije heeft zich als Czaar laten uitroepen van het onafhankelijke Bulgarije. Wat daar zijn heer, de Sultan van Tur kije van zal zeggen Nederland en Venezuela. Het schijnt nu iusschen Nederland en het Venezolaansch potentaatje te zullen gaan spannen. De heer Castro schijnt nl. nu weer de ongehoorde daad begaan te hebben de nota onzer Regeering te weigeren, die hein door den Duitschen gezant werd aangeboden Naar aanleiding daarvan schrijft „d e Standaard": „Vlegelachtig is een kras, maar niette kras woord, om, zoo de geruchten zich be vestigen, Castro's nieuwe brutaliteit te qualificeeren. Zoo dikwijls, uit wat hoofde ook, de diplomatieke betrekkingen geschorst zijn, kan men óf zijn Consul-generaal er voor spannen, óf den gezant van een andere mogendheid verzoeken zaakwaarnemer te zijn. Bij eenigszins gespannen verhouding doet men steeds het laatste. Zoo heeft ook ons gouvernement te Caracas gedaan, en de Duitsche gezant kreeg toestemming van zijn regeering, om deze zaakwaarneming op zich te nemen. Maar de goede Castro, die met alle door diplomatieke usantie geijkte vormen spot, stoort zich hier niet aan, en weigert een schrijven van onze regeering, dat door den Duitschen gezant hem werd aangeboden, in ontvangst te nemen. Hij eischt dat we zelf een gezant zullen zenden, om de nota ter hand te stellen. Hij doet dit natuurlijk om tijd te winnen en om ons te prikkelen. Maar gelukkig we zijn nu toch zooveel op streek gekomeD, dat we ons niet meer laten prikkelen". ..Het Centrum" uit zich volgender wijs ,.De heer Castro dingt bepaald naar een geheel afzonderlijke plaats in de wereld geschiedenis. Na eeuwen zal men nog van hem moeten spreken, als van den grooten dictator, die ver verheven stond boven alle diplomatieke gebruiken en eischte, dat men hem zou behandelen, zooals niemand anders, president, koning, of keizer behandeld werd De deferentie kan Diet groot genoeg zijn voor een man als Castrol En de methode, waarmee de regeering van een Europee- scben staat, ook van een groote mogendheid zich zou tevreden stellen, is voor hem te gering. Is hij niet de president, de dictator, de oppergebieder van Venezuela? Een eeuw geleden beheerschte Napoleon de wereld. Thans is het Cipriano Castro, die aan landeD en volken de wet voorschrijft, die op geheel bizondere wijze moet ontzien en bejegend wordeD. Intusschen zou men de vraag willen stelleD, of deze gekheid nog lang moet voortduren. De aanmatiging van hetVene- zolaansche tyrannetje is wel aardig, en verschait aan de wereld ongetwijfeld een zeker amusementmaar er zijn ook hier grenzen". En verder „Wanneer Castro niet behoorlijk wil onderhandelen, of eischen stelt, welker inwilliging ons in een minderwaardige positie zou brengen en nadeel berokkenen aan ons prestige, dan hebben wij uitslui tend te denken aan datgene, wat, naar de minister van Buiteulaudsche Zaken in de Kamer verklaarde, ook hier het zwaarst weegt: de handhaving van onze waardig heid. Slechts een straffe houding is dan mogelijk tegenover Castro's grootheids waan". Sociaal-Democratische Verraders. De sociaal democraten te Alkmaar hebben zich id de oogen van „Het Volk" mis dragen schrijft het „Huisgezin": Wat hebben zij misdreven V Laten wij ,,'t Volk" zelf verhalen. Sociaal-democraten en vrijzinnig-demo craten, bij een dubbele verkiezing voor den gemeenteraad als bondgenooten optredend, hebben gezamenlijk een verkiezingsblaadje uitgegeven. En nu komt het „Onze schrijvers hebben daarin dingen gezegd over vertegenwoordiging van „al gemeen belang en van het behartigen vaD de belangen van „alle" burgers, die niet door den beugel kunnen Zelfs staat er, dat men een man moet hebben die niet 'n bepaalde klasse dient. Dat mag 'n sociaal democraat niet zeggen, omdat 'tniet juist is Onze partij is een klasse-partij, en be hartigd klasse belangen. Dat mag een sociaal-democraat niet verzwijgen en zeker niet loochenen". De sociaal-democraten zetten geregeld een grooten mond op over de dogma's der ka tholieke Kerk, over het jammerlijk knecht schap, waarin de katholieken gevangen liggen. Maar aan hun eigen dogma's denken ze niet. Nauwelijks durft een der hunnen op één punt van de barbaarsche leer van het soci alisme af te wijken en een eenigszins men- scheüjker meening voor te staan, of hij wordt als een ketter aan den schandpaal geslagen, als een verrader gebrandmerkt. De sociaal democratische partij is een klasse-partij. Jawel, met dezen verstande, dat in deze arbeiderspartij de Iseeren er het best bij varen. Bidden in de Kazerne. De Minister1 van Oorlog heeft die wijzi ging in de reglementen op den imwendigen dienst betreffende de maaltijden aldus vastgesleld De commandeefende officier treft, in verband met de locale gesteldheid, de ver- eischte maatregelen, dat bij de gemeen schappelijke maaltijden, door hel in acht nemen van ©enige oogenblikkeii van stilte, aan de aanzittenden behoorlijk gelegenheid worde _geg-evten tot bidden. Herfstwarmte. Hel Koninklijk Nedeilandsch Metefeolo- gisch Instituut in de Bildt deelt het vol gende mede: De maximum temperatuur, hedenmid dag (2 October) in de Bildt waargenomen, 26.1° Celsius, is de hoogste welke sinds 1849 te Utrechtde Bildt, in October w-erd opgeteekend, en overtreft den vroegeren hoogsten sland voor deze maand, 124.8° C. op 5 October 1886, met 1.3°. Alleen op 1 tot 4 Juni en op 2426 Juli zijn dit jaar hoogere temperaturen vooïgflkomen. Het Contract met de „Zeeland". De Middelburgsche Courant schrijft Nu ook de Eerste Kamer het contract met de „Zeeland" heeft aangenomen en beide Kamers deden dit op de voor de Maatschappij meest vleiende en eervolle wijze mogen wij zeker wel daarover onze vreugde te kennen geven en de wak kere, zeer actieve directie dier lijn daarmee gelukwenschen. Na allerlei moeilijkheden in de laatste jaren, daagt er voor haar eene nieuwe, eene gunstige toekomst, die zij onder teekenen van voorspoed te gemoet gaat Het jongste zomerseizoen heeft de stoutste verwachtingen overtroffen wat het passa giersvervoer betreft, en ook op ander gebied is er alle reden van tevredenheid Het tegenwoordig Ministerie, en vooral Minister Bevers, verdient zeker alle hulde voor zijn flink optreden en hem zoowel als de Kamers brengen wij die gaarne voor de voortvarendheid waarmee zij deze, ook voor Vli ssingen en voor gansch ons gewest zoo belangrijke zaak hebben behandeld. Een benoeming. Het „Vad." schrijft: Het is ons gebleken, dat mr. W. J. van Dam, de substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, die dezer dagen tot griffier van het derde kanton gerecht aldaar werd benoemd, (welke benoeming wordt beschouwd als een vaai hooger hand bevolen verwijdering uit het Openbaar Ministerie) dezelfde is, die in dertijd last gaf tot de veel besproken huis zoeking bij de firma J. M. Schalekamp te Buiksluit, aan welke door ons, alsook door het „Weekblad van het Recht" en „De Nieuwe Crl." artikelen zijn gewijd, waarin het optreden van dien substituut officier scherp werd gelaakt. Naar aanleiding van die ongemotiveerde huiszoeking, welke den ongerepten naam der firma in opspraak bracht werd toen herinnerd aan andere soortgelijke huis zoekingen, welke in dien tijd, mede op last van mr. Van Dam, te Amsterdam hadden plaats gehad. Waarschijnlijk staat alzoo zijn ontslag uit het ambt van substituut-officier van justitie niet alleen in verband met zijn houding in zake den feitsdiefstal door een rechterszoon, maar ook met zijn over ijlde jacht naar de lauweren van Sherlock Holmes. Goes Blijkens het verslag omtrent het Rijkslandbouwproefstation alhier over 1907/8 bedroeg het aantal ingekomen mon sters in 1906 4702, in 1907 4651, of na aftrek van de monsters suikerbieten (rasp. 1257 en 1367) en van die, betrekking heb bende op de wederom ingestelde voeder- meel- en meststoffen-enquête (resp. 74 en 47)3371 en 3237. Het aantal onderzochte monsters nam derhalve af met 134. Evenals het vorige jaar, werden ook dit jaar monsters grond onderzocht van on- dergeloopen polders. Doordat het dit jaar niet overal noodig bleek, enkele personen in gebreke bleven monsters te zenden, of daartoe niet meer in staat waren, was bet aantal ingezonden monsters maar 300, te gen 405 in 1906. Brengt men ook deze grondmonsters in rekening, dan is over 1907 ©ene geringe afname van het aantal ingezonden mon sters te noteeren en wel 29 of circa 1 pet.. Zooals uit het gedetailleerde' overzicht blijkt, is deze geringe afname hoofdzakelijk op rekening der voederstoffen te stellen. Bij het onderzoek van die stoffen bleek weder van onzuiverheid en viervalsching. Als een zeer sterk staaltje van bedenkelij- ken verkoop wordt genoemd ©en voeder- stof, die als prima veevoeder werd aange boden onder den naam Shudemeal en voor circa 75 pet. of 3/r deel bestond uit hout zaagsel en gips. Eenige monsters voederstoffen moesten als van onvoldoende zuiverheid be schouwd worden, omdat zij andere meel soorten enz. bevatten. Als bijzonder monster werd verder nog een monsters „legpoeder" voor kippen on derzocht. Dat dit in hooge mate tot d© zwendelproducten behoort, die voor over dreven prijzen aan'den man woIrden ge bracht, bleek duidelijk. Het bestond uit gemalen schelpen, gema len en gedeeltelijk verkoolde beenderen, hoornafval en wat zand en dit mengseltje doet volgens prospectus de kippen tot in de guurste winterkoude leggien(!). „Euphoniu" gaf Vrijdagavond zijn laatste zomereonoert in dien tuin van V. O. V. Er was, dank zij 't schoone weer, veel belangstelling, en ook veel aandacht. Het programma werd zeer verdienstelijk afgespeeld. „Euphonia" en zijn directeur verdienen ©en woord van lof voor hun optreden en voor 't verschafte genot. Zondagavond vergaderde de St. Josephvereeniging in het lokaal vair dein heer Maartensie. 53 leden alsmede de Z.E. Deken en Kapelaan wanen aanwezig. Na de vergadering geopend lie hebben, sprak de voorzitter ©en woord van hulde en oprechten dank aan het e©re-lid, den Weleerw. heer G. van Leeuwen, die ge durende zijn verblijf te Goes zooveel ijverde voor den bloei der vereeniging en vervolgens bood hij onder luide bijvalsbe tuigingen der vergaderden den inieuwbe- noemden Kapelaan bet. ©erelidmaatschap der vereeniging aan, hetgeen deze in eenige toepasselijke woorden verklaarde aan te nemen. Na goedkeuring der notulen der vorige vergadering, bracht nu de penningmieeslefl zijn verslag uit over 't derde kwartaal. Hieruit bleek, dat de inkomsten f 112.65 en de uitgaven f116 bedroegen, zoodat men een nadoelig saldo van f 3.35 te boe ken had. Nog deelde de voorzitter mede, dat de tooneeluitvoering voor de leden gesteld yvas op 8 November, waarna hij, na de gebruikelijke rondvraag, de verga dering sloot. Opgepast. De Commissaris van Politie alhier waarschuwt voor de oneer lijke praetijken van flesschcntrekbers, die weder van zich doen hoorén. Een ingezetene alhier leverde aan ©en zekeren C. te Amsterdam een wagon aard appelen van f2.60 per H.L. De kooper betaalde daarop f 60 en blijft verder in gebreke bet overige te. betalen. Ofschoon besloten was met 't concert van verleden Vrijdagavond de rij dier Zomerconcerten lie sluiten, heeft „Eupho nia" thans nog besloten, uitgenoodigd door het mooie weder, ©en volksconcert te geven in de tent op de Groote Markt, onder leiding van den h©er Horst, op mor gen Dinsdagavond 6 October en uit te voe ren het programma van verleden Vrijdag avond. Dezen middag omstreeks vijf uur kantelde bij het nemen van den draai Lange VorststraatPapegaaitje die wagen van Van Gend en Loos. Middelburg. In de Vrijdagavond gehou den vergadering der Kath. Sociale Actie, herdacht de Z.eerw. voorzitter den heer TV. Goverts z.g. en beval bet overledene lid der afdeeling in aller gebieden aan. In diens plaats werd op voordracht van den voorzitter gekozen de heer J. V. Remmer. Besloten werd dezen winter twee lezin gen te doen houden. De Z.eerw. Pater Bolsius zou worden uitgenoodigd zijn be kende lezing te willen komen houden over het mirakel van O. L. Vr. van Oostackerl. Voorts werden wederom kalenders van O. L. Vr. van 'LH. Hart besteld ter versprei ding onder de bijdragende leden der Actie, terwijl op de begrooting van 1909, welke in de vergadering werd opgemaakt, leen post werd uitgetrokken ter gemoetkoming in de kosten voor 't bijwonen der eerstvol gende Sociale Wieek door één dier leden der afdeeling. (BravoRed.). Een voorstel aangaande aankoop en ver strekken van goede en tevens aangename lectuur, moest wegens het vergevorderd uur worden verdaagd tot de volgende ver gadering. De ambtenaar der posterijen G. A. van Gelder1 alhier wordt overgeplaatst na,aï het kantoor te Bergen op Zoom. Vlissingen. Naat' wij vernemen wordt een actie op touw gezet tegen het voor stel van Burg. en Weth. tot het invoeren, van een rioolbelasting. Reeds hebben de patroonsvereenigmg „Bouwkring" en de Onderlinge vereeni ging van Verhuurders van vaste goederen, vergaderingen gehouden, waarin dit voor stel ter sprake is gekomen. Morgenavond wordt in bet lokaal Qoasters een vergadering gehouden van de metaalbewerkersvereeniging „St. Eloy", waar als spreker zal optreden de heer O. J. Kuyper, propagandist van het R. kath metaalbewerkers-secretariaat met het onder werp Vak-bureau en het fonds tot uitkeering bij staking en uitsluiting. Hoedekenskerke. Donderdagmiddag had Ij. B. alhier, terwijl hij behulpzaam was, bij een in aanbouw zijnd huis het ongeluk, doordat de stelling brak te vallen, waardoor hij op de zolderbalken zoodanig terecht kwam, dat na verloop van eenigen tijd geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Dr. H. van Igen Schouten alhier, con stateerde behalve een kwetsuur aan het rechterbeen, een gebroken rib. lerseke. Van 2330 Sept. zijn va.n hier verzonden 500.000 leverbare oesters tegen de volgende prijzen: Ie soort 7580 K.G. f35f38; 2e sootrt 6065 K.G. f 16 f19; 3e soort 5055 K.G. f 11f 12. De oesters van de Ierseksch© en vooral die van de Herkingsch© bank zijn, naar de „IeTs. en Th. Crt." meldt, goed (van kwaliteit. De levering geschiedt hoofdza kelijk naar Duilschland, dan volgt Enge land. België vraagt nog weinig, zoodat nog niet gebleken is dat de vrees voor na- deelige sanitaire gevolgen geweken is. Gisteren had vanwege de Handboog- Sociëteit „Claudius Civilis" een buurt- schieting plaats, waaraan door 47 schut ters van verschillende sociëteiten werd deelgenomen. De prijzen werdjen behaald als volgt: le klepprijs door J. Raas van „Willem Teil", Ovezand; 2e klepprijs doo-r P. J. v. d. Bliek van „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; 3e klepprijs door J. Vermue Cz. van „Les Amis Reunis", Vlake; le zijvogel door B. Rijk van „Claudius Civilis"; 2e zij vogel door .1. Uitterhoeve van „Soranus", Heinkenszandle kal door C. Boonman van „Eensgezindheid", 's Heerenhoek2e kal door J. Kakebeeke van „Claudius Ci vilis"; 3e kal door Joos Priem Jz. van „Vooruitgang is ons streven", Kwaden- darmne; 4e kal door P'. Vermue Jz. van „Les Amis Reunis", Vlake. Na afloop werd den leden van „Clau dius Civilis" door den nieuwen herber gier, dhr. P. de Koster, een maaltijd aan geboden, waarvan welwillend gebruik ge maakt werd. Kapelle. De beer A. Ganseman, onbezol digd rijksveldwachter -en jachtopziener al hier, is benoemd tot rijksveldwachter te Kapelle-Biezelinge. (Die heer Gansemarr is een leerling van dien cur-sus vatn den Com missaris va,n Politie te Goes en behaalde dezer dagen het gewone politie-diploma). Terneuzen. Alhier is bericht ontvangen, dat de schippersknecht De B. uit Hoek, met zijn vrouw en kindje van 10 -weken te Emmerik zijn verdronken. Het gezin voer op de sleepboot „Antonio", welke te Emmerik in aanvaring is geweest met bet sleepschip „Elisabeth", waardoor eerstge noemd schip zonk. Axel Wij vernemen dat tot burgemeester dezer gemeente zal worden benoemd -le heer J. Huizinga, een bekend voorman van „Patrimonium". Hulst. Tot kantonrechter alhier is be noemd mr. J. L. W. J Frencken, thans griffier hij het kantongerecht te Helmond. Aan den heer J. J. F. van Zeyl, redaic- teur van „Zelandia" te Hulst, is, naar men aan „De Tijd" meldt, ter gelegenheid van zijn zilveren jubilé als journalist, door Z. H. den Paus het ©erekruis Pro Ecclesia et Ponlifice toegekend. Die overreiking van insigne en diploma geschiedde door dien Z.eerw. heer deken van Hulst, met eene huldigende toespraak. Toen Donderdagmorgen de jachtopziener Joh. Klipped te S t a v e n i s s e met leen jager in het jachtveld was, en deze laatste zijn geladen geweer aan dien greppelkant had neergelegd, ging doordien de hond ©r over liep, het geweer af en kreeg de jacht opziener het schot in den voet, waardoor hij aan een paar teenen erg gewond werd, zoodat heelkundige hulp moest, worden in geroepen en zekier één teen zal moet wor den afgezet. Zeeuwen bij de Haagsche tram. In de eerste helft van dit jaar zijn heel wat Zeeuwsche jongelieden aangesteld bij de Haagsche tram. Een groot deel daarvan werd benoemd door bemiddeling van den heer Veltman, burgemeester van Katten- dijke. „Land en Volk" schrijft nu: Dezer dagen zijn bij de Haagsche tram aan een 40-tal beambten de ontslagbrie ven met ingang van 1 Oct. e. k. toegezon den. Op zichzelf is dat natuurlijk niet zoo bijzonder, omdat telken jane na afloop van hel seizoen ©en groot aantal hun congé krijgen. Dezen keer echter is er plaats voor een paar opmerkingen. Reeds eenige maanden geleden kwamen wij er tegen op, dat de H. T. M. tijdelijke -werk lieden van buiten haalde om daarmede in den winter het leger werkloozen in de stad te komen vergrooten. Nu stellen de feiten ons in het gelijk. Tot de ontslagen beambten behoort geen van de Zeeuwen, die hier kwamen onder leiding van bur gemeester Veltman uit W i 1 h te 1- m i a a. d o r p. Opmerking verdient evenwel dat onder hen velen voorkomen, die bijna niet bruik baar zijn en alleen dienst mogen doen op lijn 4, terwijl de ontslagenen bijna zonder uilzondering geschikt werden ge acht voor alle diensten, geregeld op de drukke lijnen 10, 8 en 9 dienst Heden. Daarbij komt no-g dat velen der ontslage nen langer dienst deden, dan het gros der Zeeuwen, zoodat b.v. no. 700 zijn congé kreeg, maar no>. 800 bleef. Ter voorkoming van misverstand deeletn wij mede, dat de door den Staatsspoorweg af le geven speciale retourkaarten 2e en 3e klasse tegen de enkele reisvrachl, geldig op den dag van afgifte naar de plaatsen waar weekmarkten plaats vinden, alleen geldig zijn in de speciale markttneinien, in de dienstregeling aangegeven. Aan de waterkeering ondier de gemeente Scherpenis.se had dezer dagen we der een eigenaardig geval plaats, zooals reeds werd gemeld. Een gedeelte van den zeedijk, die dit jaar; verhoogd |en vterzwaafld is over een zeker© lengte, zonk aan Jdte landzijde plotseling in tot een diepte van meer dan 4 M.aan de zeezijde bleef de dijk vastzitten, zonder dat er iets aan te bespeuren valt. De waterbouwkundige ambtenaar- van het calamiteuze water schap was op korten afstand van de in zinking, terwijl de- aannemer der dijksver- hooging in de onmiddellijke nabijheid stond, op enkele meters afstand. Zonder eenige voorteekens begon het. dijklichaam te zakken en in enkele minuten was de geheel© aardmass'a in de diepte, waarbij de grond binnenwaarts onder uitgezet is en de bovenlaag opgebersten. Een eigen aardig gezicht levert deze inzinking op, die een uitgestrektheid heeft va,n 70 M. Op 30 Mei 1.1. had op ongeveer 400 M. afstand aan denzelfden zeedijk eein geluk- soortig verschijnsel plaas, waarbij de in zinking een uitgebreidheid had van circa 50 M. Op dit gedeelte is het dijklichaam geheel hersteld en heeft men aan de land zijde een groote verzwaring aangebracht. Dit geschiedt thans ook aan den dijk bij de laatste inzinking, waarvoor de kosten, over dezen geringen afstand met inbegrip van die van den dijk zelf natuurlijk, min stens f 12,000 zullen beloopen en waar voor den ook een enorme massa grond zal moeten vergraven en aangevoerd worden. Door de aangrenzende waterschappen Poortvliet en Houwer zal dit jaar, volgens het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen in Zeeland, in de kosten van beheer, onderhoud en verdediging moeten worden bijgedragen. De vraag is gerezen of ook het overige deel van den zeedijk niet bedreigd wordt. De ondergrond schijnt niet in orde. (N. R. Ct.) Te Venray is de jeugdige werkman W. Maas bij 't lossen van telefoonpalen aan 't station door neervallende palen zoo ernstig gekwetst, dat hij dientengevolge overle den is. Te Papendrecht wilde de zand- schipper Jacob Romijn Jz. van PapeDdrecht, die met zijn vaartuig binnen de sluizen te Elshout lag, deze sluis uitvaren om op de Lek te komen. Toen het scheepje door de deuren was, liep Romijn naar het achter schip om ook de boot bij te halen. Hier bij moet hij op de eene of andere wijze overboord geraakt zijn, want de knecht hoorde een plons in het water en toesnel lende zag hij den schipper niet meer. On- middelijk kwamen op zijn geroep nabijlig- gende schippers te hulp, doch hoe men ook zocht en dregde, buiten de sluis werd niets gevonden Te Zutfen is een dame bij het glazen wasschen uit de derde ver dieping barer woning door een valluik gevallen en in de gang der benedenver- ping terecht gekomen. Zij brak beide bee- nen en stierf aan de gevolgen. Een ontzettend ongeluk had te Wester- holt bij Nieuwe Pekela plaats. Daar viel bij den schoenmaker Froling een groote schouw naar beneden. F. en zijn vrouw geraakten er onder de vrouw werd leven loos onder de puinhoopen weggehaald, de man was met wonden bedekt, doch leeft nog. Men schrijft uit Rossum aan de Tiel- sehe Gt. Wie gaarne op eenvoudige, wisse ma nier dieven wil leeren opsporen, had Maan dag op Letwalda, de aanlegplaats voor stoombooten alhier, moeten zijn Daar had hij kennis kunnen maken met zeker persoon uit een der omliggende dorpen aan de overzijde der Maas, wien een sommetje geld was ontvreemd en die zonder de politie er mee in kennis gesteld te hebben, zelf op onderzoek naar zijn vermiste schatten uitging. Zijn reisplan was met de Nijmeegsche boot naar Rot terdam. Daar kon hij klaarheid in zijn duistere zaak bekomen bij een zoogenaam- den duivelbanner. Die zou hem op de hoogte brengen, ja, hem zelfs in een em mer water den persoon laten zien, die den klomp onder de bedstede had ge ledigd Dan had onze reiziger daar den dader maar inet ziju mes een veeg over het gelaat te geven om hem, thuis gekomen gemakkelijk te kunnen herkennen. Om hem maar niet te zeer te verminken zou hij hem een snee in 't oor geven. Bij het verlaten van den verklikker zou hij wel oppassen niet om te zien, want dan ware het plau mislukt En met welk gevolg? Dinsdagmiddag stapte hij hier weer van de boot, en wist mede te deelen, dat een vrouwelijk fami lielid hem had beroofd. Binnen enkele dagen zou die het geld door een ander laten terugbezorgen. Of dit heeft plaats gehad, zijn we nog niet te weten gekomen. Zoo ja, dan mag dien persoon het po- litiediploma toch wel honoris causa worden uitgereikt Zaterdagmorgen was te Leiden de heer H. met zijn 12-ja,rigeu zoon gaan visschen met ©eu schuitje iu de Zijl. Toen een motorboot langs kwam, vroegen zij ver gunning zich aa,n de boot te mogen vast houden. Deze vergunning werd verleend, doch door de zuiging schepte bet schuitje water, zoodat het zonk en vader en zoon te water .geraakten. De bemanning ider motorboot spande alle krachten in om de drenkelingen te redden. Het gelukte hun den vader door middel van ©en haak naar boven te halen, doch de jongen zonk al meer en meer. Nadat mien ruim een kwar tier had gezocht, werd de jongen dood op gehaald. Kwartjesvinders. De koopman M. V. B. uit Kissingen in Beieren, vertoeft hier op zijn doorreis naar New-York. Te Rotterdam aan de Wilhelminakade wan delende, werd hij in zijn moedertaal aan-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2