UIT ZEELAND. gemengd mmm, met de Zuid-Amerikalijn van zeer geringe beteekeDis is en [dat met de Stoomvaart maatschappijen Nederland en Rotterdam- sche Lloyd zeer belangrijk, doch het be drag van de transitrechten, welke wegens het vervoer van de jbuitenlandsche post stukken door middel van deze diensten aan het rijk worden betaald, zoo gering, dat het geen maatstaf kon opleveren voor hetgeen aan de vervoerende maatschap pijen in billijkheid tot vergoeding van hunne kosten toekomt. De minister wil geenszins ontkennen, dat in de garantie van een minimum-op brengst der transitrechten voor den staat een belangrijk risico is gelegen, daar zeker heid van het gebruik der Zeeland route door de buitenlandsche postadministratiën niet kan worden gegeven. Tegen een der gelijk risico is echter bij het sluiten in 1899 van het thans loopende contract waarin het ten bedrage van f 260,000 's jaars was overgenomen, ook niet opgezien. En terecht, zegt de minister. Waar door betere spoorwegaanslnitingen het verkeer tusschen Duitschland en Engeland over Vlissingen wordt versneld en door sneller vervoer over zee de regelmatigheid van de overkomst der brieven wordt bevorderd, daar mag worden aangenomen dat voor de verlegging der route geen grond zal be staan. Geldmiddelen. Een vrijzinnig blad, „Het Handelsblad", merkte dezer dagen op, naar aanleiding van den ongunstigen toestand van 's Rijks geldmiddelen Weinigen zullen dit ministerie verant woordelijk stellen voor den slechten toe stand van onze geldmiddelen. Dat zullen de overige, ook vrijzinnige, persorganen wel met „Het Handelsblad" eens zijn. Alleen maar, zij zullen 't niet allen zoo hardop zeggen 1 Patronaten. De algemeene vergadering der plaatse lijke patronaat-commissiën en besturen van Jongelingsvereenigingen in het bisdom Haarlem wordt gehouden op Dinsdag 29 Sept. te 12 uur in de Josephgezellen-ver- eeniging te Amsterdam. Op de agenda staan o. m. „Bespreking van het a.s. Pausfeest in de Patronaten". Inleider de Z.Eerw. Heer A. J. Clarijs en „Het Teekenonderwijs in de Patronaten" inleider de heer T. H. Gabriel. Retraitehuis. Naar het „Centrum" verneemt, bestaat het plan, in of nabij Roermond een retraite huis voor vrouwen op te richten. Commissie voor de middenstandsenquête. Bij Kon. besluit is besloten In te stellen een bijzondere commissie, met opdracht een onderzoek in te stellen naar den toestand van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand, en van de uitkomsten van dat onderzoek aan dén Minister van landbouw, nijverheid en handel verslag te doen. De commissie zal bestaan uit 10 leden. Uit haar zullen drie afdeelingen worden gevormd, welke meer bepaaldelijk worden belast met het onderzoek in de verschil lende provinciën. De derde afdeeling is voor de provinciën Zeeland, Noord-Brabant, Limburg en Gelderland bezuiden de Waal. De Minister van landbouw, nijverheid en handel is bevoegd omtrent de wijze van werken van de commissie voor de midden standsenquête nadere voorschriften te geven, en aan de commissie tijdelijke of plaats vervangende leden en adjunct-secretarissen toe te voegen. Elk lid der commissie heeft de bevoegd heid van zijn zienswijze, voor zooveel die van de meerderheid der commissie afwijkt in een afzonderlijke aan het verslag toe te voegen nota te doen blijken. Het verslag zal in handen worden ge steld van de bij Kon. tesluit van 9 Juni 1904 ingestelde Staatscommissie, ten einde deze gelegenheid te geven naar aanleiding daarvan zoodanige voorstellen in het belang van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand aan de Koningin te doen, als zij wenschelijk zal achten. Benoemd zijn tot lid en voorzitter van de derde afdeeling, de heer dr. J. Nouwens, en tot leden de heeren J. Schaepkens jr. te Maastricht en A. Huson te V1 i s s i n g e n. Vloeken in het leger. Aan de „Nbr." schrijft een ooggetuige over de fortmanoeuvres in het land van Altena en zegt Ik heb me bij de verschillende gesprekken, die ik van de manschappen onderling heb aangehoord, geërgerd over het ontzettend vloeken. Was ontevredenheid hiervan de oorzaak, ik weet 't niet, doch het was meer dan erg. Van onderofficieren, behalve van een sergeant-majoor, die verbazend uitpakte zeker om door krachtsuitdrukkingen aan te vullen, hetgeen hem aan krijgshaftig uiterlijk ontbrak heb ik geen vloeken gehoord, doch bij de gewone manschappen was het schering en inslag. Er wordt wel eens beweerd, dat het vloeken onder de soldaten tegenwoordig reeds heel wat minder is dan vroeger, doch als je de lui zoo bezig hoort, dan is de verbetering op dit gebied, m. i. gelijk aan nul, komma, niks. Hoe is er ook trouwens verbetering te verwachten, zoolang er onder de allerhoogste rangen der militaire hiërar chie, nog mannen worden gevonden, die zich niet schamen om hunne bevelen gepaard te doen gaan met vloeken en ruwe taal. Kan daarin dan nu eens geen verbetering worden gebracht Waar zit de ontoerekenbare? Het wordt een puzzle voor de rechtban kenwaar zit de ontoerekenbare? In de ,.N Haarl. Ct." vinden we een moppig verslag van een zitting der Amster- damsche rechtbank, waarvoor een 18-jarig inbreker heeft terechtgestaan, beklaagd van twee inbraken te Amsterdam. Twee dokters hadden het jongmensch onderzocht en con stateerden ziekelijke stooruis en gebrek kige ontwikkeling der verstandelijke ver mogens. Bovendien had de jongen vele de tective-romans gelezen. Derhalve zou de gevangenis niet zijn een straf, maar een tijd om op nieuwe inbraken te zinnen. „Moet hij dan naar het krankzinnigen gesticht?" vroeg president Meinesz „Neen". „Waar dan naar toe?" „Voogdij!" „De jongen heeft zijn ouders! „Leiding dan." „Wie zal die eer hebben, weerlegt de president, waar men hier te doen heeft met iemand, die zich toelegt op schie ten en steken?" „Observeereniets wat de ouders zullen kunnen doen." „Theorie, die hier weinig zou baten, waar de moeder zooveel te doen heeft." „Politietoezicht.'' „Dat gaat niet. De politie heeft de handen vol met op andere dingen te letten!" Met dezen dokter schoot de president niet op. De andere echter verklaarde, dat hij het jongmensch wel in een krankzinni gengesticht wenschte, ofschoon de jongen niet gek was in den zin der wet. Ofschoon dus de inbreker door den dokter van het krankzinnigengesticht na een paar maanden van observatie weer zou worden losgelaten om zijn inbrekerswerk te her vatten. Niet in de gevangenis mocht de jonge boef, omdat hij daar zou zinnen, hoe later in te breken. Niet waar, Frans Rosier? Inderdaad, de rechters hebben tegen woordig te puzzelen in zulke zaken. Waar zit de ontoerekenbare, voor het beklaagden- hekje of in de bank der deskundigen. Han delde beklaagde onder dranggedachten of oordeelen de dokters onder den drang eener mode-geleerdheid, welke onder den term „verminderd of half ontoerehenbaren" on geveer alle geboefte inlijft Het is voor de veiligheid onzer zeer on veilige maatschappij te hopen, dat onze rechtbanken in dezen een scherp onder scheidingsvermogen bewaren. En zich hoe den voor dranggedachten in de richting der moderne wetenschap („D. v. N.-B.") Goes. Dezer dagen kwamen er vier Gor- kumsche gemeenteraadsleden naar hier, ten einde onze motor-brandspuit te zien werken. Gorkum schijnt ook zoo'n spuit te willen aanschaffen. De motor verdraaide het. Wat er ook geprobeerd werd, er kwam geen gang in. Den volgenden dag de Gorkum- sche heeren bleven hier overnachten werkte de spuit, nadat er een monteur was overgekomen. We gelooven, dat Gorkum geen motor spuit rijker zal worden. Tot lid der gezondheids-commissie te Goes is benoemd de neer mr. J. Stieger. Toen Zondagavond de werkman B. door de Brouwersgang ging werd hij door een beroerte getroffen. Door spoedig toe geschoten hulp van eenige voorbijgangers werd de man naar zijn woning op de oude vischmarkt gebracht. Hedenmorgen wilde het zes-jarig zoon tje van dhr. F. op een wagen klimmen van de firma D. Hij gleed er af en kreeg de wielen over zijn beentjes waardoor een been gebroken, en het andere gekneusd werd. Ër werd onmiddelijk geneeskundige hulp ingeroepen. Bij de cinemathograaf-voorstellingen iD „de Prins" zijn Zondagavond twee per sonen moeten verwijderd worden. Middelburg, 't Voorbereidend militair on derricht in het garnizoen alhier zal worden gegeven van 1 October a.s tot en met 31 Jan. 1909 en wel tweemalen per week, Dinsdags- en Donderdagsavonds van 7 tot 9 uur. De schietoefeningen, welke op een later te bepalen dag zullen aanvangen, zullen des Zaterdagsnamidd. van 21/24 uur aan den Nieuwlandschen dijk worden gehouden. In plaats van den 2e luitenant W. L. A. C. van Woerden wordt de 2e luite nant L. F. van den Benden belast met de leiding van dit onderricht te lerseke, Krui- ningen, Oudelande en 's Gravenpolder. 't Middelburgsch Muziekkorps, direc teur de heer Jan Morks, geeft zijn laatste muziekuitvoering a.s. Dinsdag 29 Sept. te 7'/2 uur op de Markt, Benoemd tot directeur der registratie en domeinen de heer J. Terpstra, inspecteur der registratie en domeinen le klasse te 's Gravenhage. Het plan moet bestaan dit jaar wind- hondenrennen te houden op een terrein tus schen Middelburg en Vlissingen. Polder Walcheren. Zaterdag hield bovengenoemde pol der onder voorzitterschap van den heer H. P. den Bouwmeester, zijn vergadering. Tegenwoardig 19 commissarissen, afwe zig de heeren Gallenfels en J. Corré, met kennisgeving. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven der benoemde cummissarissen en noodigt de heeren J. Kodde, O. Louwerse en J. R. Tak zich hiermede te belasten, de benoemden zijn de heeren O. Oysouw, Jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje, P. Dumon Tak H. W. J. Callenfels, J. A. Zip, D. Kodde Lz. De commissie adviseert tot toelating der gekozenen, welke door den voorzitter wor den gelukwenscht mei hunne herbenoe ming en beveelt hun bij vernieuwing de be langen des Polders aan. In behandeling komt de polderrekening over 1907, in ontvang f 372 002.225 in uit gaaf 390,020.80, kwaad slot f 18,018,575, hetwelk zal worden overgenomen en ver antwoord in de uitgaaf voor 1908. Door de commissie bij monde van dhr. J. A. Zip, wordt geadviseerd deze rekening goed te keuren. Dit geschiedt met stemmen. Voorstel van het Dagelijksch bestuur om het dijkgeschot voor 1909 te bepalen op f 14 voor het schotbaar land en f 5,80 voor het vrijland, per hectare. Hiermee adviseert de commissie bij monde van den heer J. A. Zip tot aanneming van dit voorstel. De heer C. Louwerse vraagt of de post van f 10500 bestemd is voor steenblokken of voor zwaardere betonblokken. Hierop kan de voorzitter nog niet ant woorden. De heer L. Cijsouw vraagt inlichtingen omtrent de betonplaatsing aan de krammat. De voorzitter zegt dat het is om de beton te vervangen door krammat, wat beter kan wezen. Hierop wordt het voorstel aangenomen. Tot leden der commissie van onderzoek voor de begrooting 1909/10 worden be noemd de heeren H. W. Allaart, H. W. J. Callenfels en A. Krijger. Op de Kathnlieke begraafplaats aan den Seisweg werd heden ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. Alherts Lzn. De directie en het personeel van de fabriek was op den doodenakker tegen woordig en verder werden nog vele belang stellenden opgemerkt die den overledene de laatste eer kwamen bewijzen. Vlissingen. De heer G. Krijger alhier is, ingaande 29 dezer, benoemd tot ambtenaar der directie belastingen, standplaats Ouden bosch. Het laatste concert in dit seizoen op de badplaats werd gister gegeven door de harmonie „St. Caecilia" onder leiding van den heer Audré J. Geijsen. „St. Cae- cicilia" heeft dezen zomer bewezen dat zij er ernstig naar streeft het „excelsior" voor oogen te houden en voor den heer Geijsen is dit de beste belooning voor de moeite die hij zich geeft om het korps steeds meer te bekwamen. Ellewoutsdijk. Zaterdag j.l. werd door de Handboog-societeit „Zorgvliet" alhier een wedstrijd gegeven naar den lossen vogel waaraan door 43 schutters van 9 socië teiten werd deelgenomen De eerste prijs (meeste kleppen) werd behaald door Joh. Uiterhoeve van „Soranus" te Heinkenszand; de 2e door G. Geense en de 3e door Jac. Spruit beiden van „Zorgvliet" alhier; de zijvogels werden afgeschoten door Joh. Claijes van „Ons genoegen" te Oudelande en W. van den Dries van „Soranus" voornoemdde 2 hoofdkallen door A. Mol van de „Edele Handboog" te Oudelande en P. Bliek van „Zorgvliet" voornoemdde 2 opvolgende kallen door P. Vlagge, van „Zorgvliet" en M. Vermue, van „Soranus" te Hein kenszand. Schore. Zondagmorgen omstreeks 4 uur werd dhr. Verhaagen, brievengaarder, uit zijn slaap gewekt. Na onderzoek bleek dat in zijn woonkamer en het postkantoor ruiten waren stukgeslagen, waarvan aan gifte werd gedaan bij de politie. Kloetinge. Zaterdagmiddag werden de koeien van den landbouwer de V. te Kloe tinge naar den waterput geleid om te drinken. Een der koeien liep daarbij in den waterput tegen een vooruit stekende paal aan, waarbij het beest zich zoodanig ver wondde aan de borst, dat het bijna dood bloedde. Het beest moest dadelijk worden afgemaakt. 's Heer Arendskerke. Op de aanbeveling voor de benoeming van secretaris-penning meester van het Burgerlijk Armbestuur van 's-Heer Arendskerke zijn door B. en W. geplaatst de heeren G. de Jager te Nieuw- dorp en Jac. Nijsse te 's-H. Arendskerke. Rilland. Terwijl de landbouwer M. W., in onze gemeente naar de kerk ging, werd in dien tusschentijd zijn geweer gestolen. Men had evenwel een zekeren W. B aan den dijk zien zitten zoodat direct zware vermoedens tegen hem rezen. Het gelukte den rijksveldwachter v. Loon bij huiszoeking het geweer te vinden. De dader bekende en proces-verbaal werd opgemaakt. De heer Jacob van Weele uit onze gemeente is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot kommies met tijdelijke standplaats Princenhage nabij Breda. 's Heerenhoek. Zaterdag had alhier een droevig ongeval plaats. De zoon van P. L., die aan toevallen leed, was in de nabijzijnde sloot gevallen, waar hij meer dood dan levend werd uitgehaald. Onmiddellijk inge roepen geneeskundige hulp kon niets meer baten; weinige oogenblikken daarna, over leed hij. Zaterdagmorgen vroeg, kwam in den Schengepolder ter hoogte van „de Piet" een luchtballon uit Wrieking vermoedelijk uit België. In statige vaart dreef hij af naar het N. O. Dat zoo'n ballon veel oogen naar boven doet zien, en aanleiding is van velerlei ge sprekken, behoeft niet vermeld. In de vergadering van de Boerenleen bank te 's Heerenhoek C. A. gehouden 26 Sept. 1908 in het hotel van A. van den Bulck, waren 17 leden tegenwoordig. Op aanvraag van de Centrale Boerenleenbank te Eindhoven om aansluiting tot het oprich ten eener Boeren-hypotheekbank werd op voorstel van het bestuur, met algemeene stemmen besloten, daaraan gevolg te geven, en geen aandeelen te nemen. Door het bestuur werd een concept-reglement op het gebruik maken van den Bondshengst Buffalo voorgedragen. Door den voorzitter artikelgewijze voor gelezen en door de leden besproken, werd het reglement na eenige wijzigingen er ingebracht te hebben door de vergadering vastgesteld, en besloten daarvan aan de leden een exemplaar te bezorgen. Door den Secretaris van den Boeren bond, die, door de hengstenexploitatie veel meer werk te verrichten heeft dan anders, werd daarvoor een bezoldiging gevraagd, zijnde de som van f 25 welke na eene toelichting zijnerzijds, met alge meene stemmen werd toegestaan. Terneuzen. De beurtschipper K. blijft uit gemoedsbezwaren nog steeds weiger achtig de premie wegens de ongevallenwet te voldoen. Voor de verschenen premie werd Vrijdag voormiddag zijn inbeslagge- nomen inboedel geveild, met het gewoon verloop. Dat wordt op die manier een buiten gewoon duur betalen. Zekere Piet Wagenaar te Stekene reed met zijn kar huiswaarts en zakte plotseling ineen. Toen voorbijgangers hem vonden, had hij reeds den geest gegeven. Enkele maanden geleden onderging zijn broer in de kerk te Stekene hetzelfde lot. Naar men uit C o 1 ij n s p 1 a a t meldt' is de nieuw gebouwde steiger aan dijkpaal 51 even buiten de kom der gemeente, thans klaar. Deze steiger, gemaakt als aanleg plaats bij Lag water voor den stoomboot- dienst Middelburg Colijnsplaat en den motordienst Zierikzee Colijnsplaat, zal den passagiers een groot gemak opleveren. Moest men vroeger over steenglooiing, per- koenpalen en klappers trachten aan boord te komen, thans kan men droog en wel langs de flinke brug, 24 M. lang, de boo ten bereiken. Leening provincie Zeeland Ged. Staten van Zeeland hebben de in schrijving opengesteld op 122 obligatiën van f 1000 en 16 van f 500, rentende 4 pCt, zijnde het eerste gedeelte van de geldleening van f 175,000, waartoe de Prov. Staten in hun zitting van 17 Juli hebben besloten. Door het verschuiven van grond bij het graven van een regenbak is te Uithuizen de werkman J. H. geheel onder het puin bedolven, tengevolge waarvan hij zwaar gekneusd werd en aan de gevoigen bezwe ken is. Te Muntendam is de 84-jarige J. Kanon door de eerste Groninger tram aangereden en aan de gevolgen overleden. Te Wildervank is een kindje in het bijzijn van de moeder op het aardappel land verbrand. Twee broertjes stookten een vuurtje bij de kinderwagen. Djor de tram, die ruim 9 uur te Doetinchem aankomt, is Donderdagavond tusschen An- holt en Isselburg de fabrieksarbeider Zuid broek overreden en gedood. De man was gehuwd en vader van drie kinderen Naar men aan „de Tel." van Urk meldt, heeft aldaar een droevig ongeluk plaats gehad. Vrouw de V. werd door de buren gevonden, terwijl ze de vrouw is lijdende aan toevallen bewusteloos op den grond op haar kindje van zeven weken lag. De ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood van het kindje constateeren. In de Middelduinen nabij de Noordzee is te Ouddorp (eiland Goedereede) neergedaald de luchtballon Condor. Uit het Zuiden komende, kwam hij over de haven, waarop de visschers onder het geroep van „Noord zee 1", de luchtreizigers aanmaanden te dalen. De luchtreizigers Jacques Faure en Emile Dubonnel, beiden Franschen, en Frank Otter, Engelschman waren Vrij dagavond 6 uur te Parijs opgestegen. Omtrent den aanslag, op den Ouden Eem- nesserweg te Hilversum gepleegd, deelt de Gooi- en Eeml. mee, dat de aangerande A. heeft bekend zelf de muizentarwe te hebben ingenomen. De kostvrouw van v. O. is inmiddels op vrije veeten gesteld, terwijl v. O. en Th. H. in preventieve hechtenis zijn gesteld en naar Amsterdam zijn ge transporteerd. Te Monnikendam had een bakker een 15-jarig knechtje, dat hij vóór een paar jaar als wees aangenomen en liefde- rijk verpleegd had. Thans heeft de knaap uit dankbaarheid de woning zijns weldoeners verlaten, en is spoorloos verdwenen met medeneming van eenige k'eedingstukken. een hoeveelheid kostbaarheden en eenig verduisterd geld. Aan de politie is zijn opsporing verzocht. Een drietal vermomde personen, voorzien van een geweer, waar mede de bewoners herhaaldelijk werden gedreigd, hebben ingebroken bij den land bouwer Romme, aan de Drie Hoefijzers, onder Zevenbergen. Vermist worden een bankbiljet van f 60, een van f 10 en een bedrag aan zilver van f 20 Over een paar weken beloofden de dieven terug te zullen komen om het fruit. Uit Vaassen, bij Apeldoorn, schrijft men aan de „Tel.": De brand welke jl. Zondag in de buurt schap te Wiersen alhier plaats had, en waarbij een man verbrandde, kan voor den eigenaar en hoofdbewoner van het huis, A. B., nog een leelijk staartje hebben. Het is nl. uit verschillende omstandigheden gebleken, dat hij geheel op den brand was voorbereid en reeds verscheidene goederen in veiligheid had gebracht. Ook schijnt het uitgesloten te zijn, dat kinderen met vuur hebben gespeeld, zoodat de oorzaak van den brand daaraan niet kan worden toe geschreven. De mogelijkheid is mede niet uitgesloten, dat de woning nog verzekerd ishet onderzoek hiernaar wordt door de politie ijverig voortgezet. Het vermoeden ligt dan ook voor de hand dat B. den brand heeft aangestoken, te meer, waar hij een ongunstige reputatie geniet. B. verklaart ook aan de politie, dat hij den ouden R., die verbrandde, niet heeft gezien. Aan verschillende personen heeft hjj echter verklaard, dat hij R. wèl in brand heeft zien staan, doch niet ter hulp is gesneld. Ter zake van dit feit is nu ook tegen B. proces-verbaal opgemaakt. Poging tot moord en zelfmoord. Omtrent een poging tot moord en zelfmoord in een melksalon te Amsterdam, schrijft het „N. v. d. D.": De winkeljuffrouw van een melksalon in de Paleisstraat beleefde gisteravond tegen twaalven eenige angstige eogenblikken. Zij heeft een broer, J. B., die zijne familie zeer tot last was, ja, tot schande, want door zijn slecht leven geraakte hij zelfs in de gevangenis. Sinds Maandag op vrije voeten, kwam hij gisteren bij zijne zuster om haar te vertellen, dat hij eene betrekking gekregen had. De man, ongeveer 2-5 jaar oud, deed echter zeer zonderling Hij vertrok en schreef daarna een brief, met de mede- deeling, dat hij zich van het leven berooven zou. Niet langer wilde hij aan vernede ringen blootstaan en zijn familie tot over last zijn. Voor al zijn slechte daden vroeg hij vergiffenis en eindigde zijn schrijven met de woorden„Ik ben niet zoo slecht als je wel denkt". De zuster, gisteravond den brief ontvangende, was zeer onder den indruk van dit schrijven. Terwijl ze er over zat te tobben, kwam opeens, tegen twaalf uur, de broer het melksalon binnen. Hij liep op zijn zuster toe, greep haar bij de hand en richtte toen een revolver op zichzelf. Het vuurwapen ging af, doch de kogel maakte slechts een schramwond onder den hals. De half waan zinnige man schoot daarop op zijn zuster zonder haar te treffen. Het meisje vluchtte de straat op en de broer ging haar achterna. Hij werd echter op het hulpgeroep van de hevig ontstelde zuster door een postbode gegrepen en aan de politie overgeleverd. Deze bracht den man naar het bureau St.-Pietershal. Onderweg kreeg hij echter een zenuw toeval, zoodat zijne overbrenging per bran card naar het Wilhelmina-gasthuis noodig bleek. Bij het transport hadden de agenten nog heel wat moeite om den zenuwpatiënt in bedwang te houden. Namens de familie is verzocht geen gevolg aan de zaak te geven. Men meldt uit Amsterdam Eenige dagen geleden werd door de West-indische mail voor artis een jonge jaguar-tijger meegebracht, door den heer H. G. Janssen te Paramaribo aan het Genootschap geschonken. Het jaguarwelp, naar schatting nog maar weinige maanden oud, is thans in de groote roofdiergalerij ondergebracht, waar men het een jongen hond van ongeveer gelijken leeftijd tot gezelschap en speelmakkertje heeft gegeven, jaguar en hond sloten terstond vriendschap, na een kort onderzoekend, wederzijdsch besnuffelen en een eerst nog eenigszins wantrouwend inleidend krijgertje spelen. Thans stoeien ze den ganschen dag op kinderlijk onbeholpen wijze of dommelen in hetzelfde stroonest, alsof de een niet in de toekomst een woesten jaguar, het groote katachtige roofdier van Amerika, en de ander een vreedzaam en vriendelijk huis hondje belooft te worden. Bij het eten worden ze tijdelijk gescheiden, niet zoozeer om ,twist en tweedracht te voorkomen als wel om reden van verschillend menu. De jong gesloten vriendschap zal denkelijk wel langen tijd blijven bestaan, tot zoolang kunnen de jonge dieren dan van eikaars bijzijn profiteeren. Eigenaardige t_re,invertraging. Men schrijft uit Winterswijk aan de „Arnh. Ct." De trein, die Vrijdagmiddag om 12 uur naar Zutphen vertrekt, had bij de halte Warken een klein oponthoud wegens een zeer eigenaardige oorzaak. Toen de portiers bij de halte dichtgeslagen waren, sprong ineens een varken van 300 pond uit den wagen. Het geheele treinpersoneel was nu in de weer om het dier te vangen. Dit ging echter niet zoo gemakkelijk. Nadat door machinist, stoker, conducteurs en nog eenige anderen een wedloop was gehouden in het vangen, gelukte h zijn plaats terug te breng Spoorwegavontu gende vermakelijke ervi reizigers op van den Br die dezer dagen te 2 Centraalstation te Amster veeren. De reis was zo geschiedt tot de Weespei verwisseling van locomotii zich rustig in beweging n station. Plotseling, middf wordt de luchtrem aangezi staat stil Reizigers kijk wat er aan de hand nu onveilig sein. Maar de stoker loopt va den trein langs en raapt spoorbaan.... de pet van d< die was afgewaaid. Als de stoker weer rust de machine heeft bereikt i zijn hoofddeksel nu vaste heeft gedrukt, gaat de tre beweging. De Brusselsche trein, d Centraal-Station moet arri op de minuut af om 2 uur Taaie volharding. I land was hij; te Zutpher commissies op te halen vo Tot drie beer had hij 't zelfde kantoor, zijn kaar om telkens weer te hoore niets noodig had". Maar n eigen volharding hield de lang zwierf hij onafgebroke van 't kantoor des begee: onbekenden, afnemers, st: moe in 't water, telde d« 't plantsoen en de blaadje men, om dan op eens, na blik op zijn horloge, wee 't kantoor te schieten. Eilacy, 'tga.f niets! De 1 zich niet op straat, hield s cognito, fietste leukweg zij voorbijl en bracht alzoo den reiziger tot wanhoop. Eindelijk, na een blokkad gaf hij 'top. Doch gistero ven uur was hij er al we aan, maar altijd tevergeefs, niet voor den dag. De rei: zijn omzwervingen opnieuw ter, de boomen, de bloemt liep weer opeens met een kantoor, maar toegelaten De menschen in de buur al ongerust, dachten dat goed in 't,,bölleke" was, zelfmoordplannen, want voo duurde dit wachten toch w 't Geduld van den lijdzaa bleek intusschen niet onui termiddag om 12 uur gaf Diende zoo'n taaie volha een flinke opdracht beloon Door den burgemeester werd namens den gemeenl hoofd der openbare school jarig jubileum vierde, eer geboden. Het hoofd der si gerde1 Stroopers. Zondag ii ochtend werd de Vlodrop: gestroopt, door een drietal gebroeders C. en zekere V. veldwachters uit Vlodrop h het jachtveld verdekt op,ges klonk, -een haas tuimelde verdween in de weitascli „Jagers". Toen sprong een ters te voorschijn om dei machtigen. De strooper sloe, den haas op de vlucht, dra: om en legde zijn geladen veldwachter aan. Oogenblikkelijk voegden andere stroopers bij hun n dels was ook de andere Rij zijn collega te hulp gesni de stroopers richtten toen op de beide veldwachters, vens den veldwachter toe: naderen, schieten we je avanceerden de veldwac.htei ces, dat een der stroopei restoord, terwijl de anderi gelegenheid geweest waren te knijpen, nog dienzelfde] gearresteerd. Het drietal lo de gevangenis te Ro-ermom Uit Bennebroek meldt men Vrijdagavond reed de he wonende aan den Spieringn mermeer, den Bennebroekei vaart afkomende, door den misleid, midden in de Ringvi waar jaren geleden een bruij gelijke omstandigheden omk bevonden zich daar P. T vStapel en K. van Keulen, luid roepend gewaarschuwd 1 delijk aan het redden togen, Jurriëns zich zeei ver te w; heer Van Meder was spoedi doch met den koetsier is he op zijn kant geweest. Het dronken. Ju di Brand te Antweri „De houtstapels in brand mare omtrent half elf Vrijd stad. De menschen spronge trams, en aan het eind c afgestapt, zetten zij het op

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2