ISË.RKM1EUWS. O N D E R W IJ S. Burgerlijke Stand. 388« Staatsloterij Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen ent. I den directeur was ge- laal 24 uur was geblé- Ttisen, waar hij verder [ij zeer onduidelijke en Hij; zag er allerellen- lood-op. Jen cel geplaatst, waar- leer loslaat. Zijn moord- Js de doktoren, daar- Ivordt dus des te gé- lorgen weigerde Frans Ihet spelletje der kunst- In dus weer beginnen!, theidswaanzin en zelf- lals alle krankzinnige Irmt telkens fantastische lit van het luchtschip, ten bezig is. Hij geeft op I antwoord en kijkt al- Jan. Hij is thans kalm. pn stuk blauw van het Jij uit de directeurswo- moet steeds tusscheni jig en het gesticht heen In hebben. rt gesticht is hij nog in hij moge volgens p>sy- I waanvoorstellingen be- If, naai' het leeken-oor- simulant zijn, is clapj in handen der Justitie. Ier veiligheid van men- ln mag men zich daar- ler het incident niet ge- lweede ontvluchting van Izen, dat de onderwijzer Jliksche gesticht, die in [■netheid der gestichtsbe- aschen als Rosier aan- Bandelsblad"), volkomen kekerder bewaring voor I zijn. Verdient hij, wer- zijnde, de straf der ge- lolaag geen, andere be- Icel in slaat is hem te samenleving het recht len hem daar in bewar dan ook dat hij niét als ^ls een zieke dient be- a. zelfs betrekkelijke vrij- g zoowel voor hem als "e gevoelens van huma- staat om dien 'indruk ,e vrijheid mag men hem belang niet gunnen, as de raad door een in- o 11. .Nieuwsblad" osier de gezins-ver- woiden toegepast, zoo ze zelfs als spotternij is. gen over dezen „held" de „Midd. Crt." en die schrijven, dat het is dat „menigeen pl>ei- ontvluchting van Frans, blijkt dan al zijn bewa- annen", en dezen hoef ,held van Köp,enick voor- foevend. krankzinnigen" hoeven een voetstuk gezet. Men ■len te beramen hen on- en voor de maatschappij. toet worden, merkt de >p:, of het noodig is voor Rosier, afzonderlijke ge ven te roepen. Als zijn ating er toe leidt deze aandacht te schenken, tevergeefs geweest. is bij het station te Half- kooponan S. uit den Hout- de sluisdeuren gevallen Te Enschedé kreeg de 'bediende P. hij; het ba- nbassin last van kramp1, diepte en verdronk. Apeldoorn heeft Maan- df dicht bij Amersfoort 3-jarigen tuinder G. van s stad. De man, die van was onder de afsluiting oorgekropen; de ongeluk- ond dood. Zaterdag- jij den slager Houtman, aarlem, een treurig onge- llet mes ran den knecht armee hij een been aan was, schoot plotseling uit i onderbuik terecht. Hevig hij naar achteren gedra- ioor dr. Linden van dein, Westerveld, die spoedig en, verbonden werd. Hiji t. Ëlizabethsgasthuis over- hij direct geopereerd is. s te Rozendaal is in het op de Markt, de arbei- met een mes in den >odat de getroffene in le- eert. De vermoedelijke da- pachter L. G„ is op het marechaussee in hech- In de nabijheid der kerk werd door den heer v. zijn stoomfiets aangere- ;e Venneke R„ wonende der voornoemde gemeente, rvan kreeg het kind een g. Het werd bij; ©en der ter voorloopige verpleging De toestand van het kind g. Zich Maandagavond ,e Roordahuizum naar huis i© 72-jarige G. Sj. van E., unoedelijk door de duister nis misleid, te water geraakt en verdron ken. Gistermorgen is het lijk van den man, staande met het hoofd in de modder, opgehaald. Zaterdag was de werkvrouw Z. uit de Egelantiersstraat te Amsterdam naar haar werkhuis gegaan en had hare drie kin deren, zooals gebruikelijk, alleen moeten achterlaten, een kindje van zes maam den en twee jongens van 5 en 14 jaar. Den oudste was op het hart gedrukt voor al goed op het kleine zusje te passen. Dat deed hij dan ook gewoonlijk wel, want hij; hield veel van de kleine, mol lige zus. Zaterdagmiddag was hem ech ter de lust om op straat te gaan spelen te sterk geworden. Broertje was al pp straat en zusje zou wel een tijdje alleen kunnen blijven, dacht hij. Vóór hij weg ging sloot hij de deur van de kamer af. Na eenige uren terugkomende, vond hij het kind in een toestand, die hem zeer beangst maakte. Zusje sliep en was niet wakker te krijgen. Met het wicht in den arm liep de knaap huilende bij een buur vrouw binnen, die om een dokter stuurde, op wiens last het kind ijlings naar het Gasthuis gebracht werd. Daar bleek, dat het stakkerdje dood was. Wat er met het wichtje gebeurd is, is tot heden niet opgehelderd, want de arme jongen heeft zich het geval zoo- aangetrok ken, dat hij; weggeloopon js en zich tot heden niet in de ouderlijke woning heeft vertoond. Men kan zich den toestand voor stellen van de moeder, een verlaten maar oppassende vrouw, die zoo plotseling haar jongste missen moet en daarbij in groote ongerustheid verkeert over het lot van haar oudste kind. De jongen is te Amers foort aangehouden en beweert alleen zijn zusje te hebben toegedekt. De moord te Keilen. Men seint uit Nijmegen aan „de Tijd": Zooals reeds gemeld werd 1.1. 1 Septem ber een knaap van 7 jaren door een per soon van 32 (jaar te Keilen onder Cleef, in woede den hals afgesneden. De knaap stierf oogenblikkelijk. De dader nam de vlucht en werd tot helen niet gevonden, üit het onderzoek bleek, dat de knaap den man met steentjes had geworpen, waar op de man in blinde woede ontstokenden knaap achterna zette, hem bij de strot greep en als een beest slachtte, door hem den hals af te snijden. Het mes waarmede de afschuwelijke daad volbracht was, werd gevonden en zou licht in deze lugubere zaak brengen. Reeds dadelijk vermoedde de politie, dat men hier niet met een gewoon te-misdadiger, of moord na poging tot on zedelijkheid te doen had, doch, dat de daad door een dier ongelukkigeu moest zijn volbracht, die helaas nog bij honderden in oüze maatschappij rondloopen bij gebrek aan plaats in de krankzinnigengestichten, wij bedoelen die krankzinnigen, die uiter lijk Diet gevaarlijk, door de min-te klei nigheid tot de vreeselijkste daden instaat blijken. Het mes bleek toe te belmoren aan een kantoorbediende werkzaam op de margarinefabriek der firma v d. B. te Cleef. De man was voortvluchtig. Een deztr dagen werd zijn spoor te Nijmegen ont dekt. De man bood, uit geldgebrek, te Nijmegen zijn horloge als onderpand aan Toen de recherche tot deze ontdekking kwam was het reeds te laat, de man had Nijmegen reeds veriaten. Gisteravond kwam de verdachte echter uit den Haag te Nij megen aan en werd aan het station door de politie opgewacht en in hechtenis ge nomen. De ongelukkige zelf was radeloos en leed, zooals hij mededeelde, zeer, door zijne afschuwelijke in blinde drift volbrachte misdaad. De man heeft reeds vroeger zeer ernstig aan zenuwziekte geleden. Veron dersteld mag dan worden dat hij in een oogenblik van volslagen krankzinnigheid de daad volbracht. Hij is hedenmorgen ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld V-oor 400 mannetjes Gries meelpudding. In overleg met den kok had fle menagemeester der infanterie te Naarden hesloten het toegiftje, bij gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, op het menu voor zijn 400 mannetjes, te doen beslaan uit een gries meelpudding met bessensap. De daarvoor noodige 40 K.G. griesmeel, 3 K.G. suiker, 70 L. melk, 20 vanillestokjes en 20 fles- schen bessensap werden ingeslagen en de pudding viel goed uit. Toen het gevaarte werd opgediend, bleken er echter slechts 40 liefhebbers voor te zijn, de ove rige manschappen hadden gebruik ge maakt van het verlof, de vesting 'te ver laten. Men zegt, dat de pudding niet ge heel is „op" gegaan. Köpenickïn Amsterdam. De be roemde kapitein van Köpenick, Wilhelm Voigt, zal, naar men zegt, in Amsterdam komen optreden. De ondernemer van een miniatuur-theater in de Warmoesstraat, zou hem bij; contract hebben geëngageerd. („Tel."). Een ware ijzervreter. In de „Scientific American" van 29 Aug. komt het volgende rapport voor, dat de onderteekening draagt van de geneeshee- ren Gale en Bartle, twee doctoren te North Bend, een plaats in den staat Oregon, en dat een verslag bevat van een opératie, welke zij den 30 Juni 1908 hebben ver richt aan zekeren Frank burga in het Mercy Hospitaal: „Durga werd in 1853 geboren te Hils- dale in den staat Michigan. ier en twin tig jaar geleden vond hij in een runder maag wat glas en een paar spijkers, Daar uit trok hij de conclusie dat indien een rund kon blijven leven na dergelijke voor werpen te hebben gegeten, hij dat ook kon. Zijn zonderlinge eterij dateert van dien tijd. Hij reisde jaren lang met circussen mee en at glas, spijkers en andere kleine voor werpen. Hij heeft heel wat gezworven en is overal in de Vereenigde Staten geweest, doch nooit in Hawai, zooals in een courant beweerd was. Tn deze streek (North Bend, Oregan) is hij een jaar geweest. Omstreeks drie maanden geleden kwam hij onder onze behandeling, na twee ballons voor electrisch licht te hebben verzwolgen Sindsdien had hij herhaalde aanvallen van kramp gehad en ten slotte werd hij den 22en Juni in het Mercy Hospitaal opge nomen en den 30en geopereerd Toen wij de maag hadden bereikt, vonden wij ge makkelijk de plaats van de zware massa, door welke de maag tot ver onder de nor male positie was getrokken. Er was daar door een soort zak ontstaan, wat het voor de voorwerpen, die in den zak. zaten, on mogelijk maakten om don pylorus te be reiken, en zoo naar buiten gewe'kt te worden. Wij haalden uit de maag 5 geweerkogels, 3 pennemessen, 4 deursleutels, 17 hoefna gels, 4 groote andere spijkers, een visch- haak, een stuk van een mesheft, 18 kope ren of nikkelen munten en 4 ons glas. De operatie duurde 55 minuten. De patient wordt nu gevoed roet vloei baar voedselhij is herstellende. Het mee gedeelde is absoluut waar en kan door alle hospitaalbeaiubten hier worden ge staafd." Uit den gemeenteraad van Putte. Aan een verslag uit dien raad in „de Zoom" ontieenen we het volgende: De Voorz. stelt aan de ordeingekomen stukken dhr. Stroup vraagt of 't niet wenschelijk zoude ziju om eerst wethouders te kiezen. De voorz. wil de punten in volgorde van de agenda behandelen, men zou anders 't eene met het andere vergeten dhr. Stroup: Als ge bang zijt, dat ge 't vergeten zult, dan moet ge maar een notitieboekje aanschaffen. Ik maak er een voorstel van. Er is nog slechts één fun geerend wethouder en door uwe schuld is de andere 8 dagen buiten functie. Ge hebt gedacht ik zal eens 8 dagen alleen den baas spelen, bé ventje, maar dat gaat zoo niet. Ik stel voor om eerst wethouders te kiezen. dhr Stroup wordt in zijn voorstel door de andere leden gesteund. De Voorz Er zijn 2 vacatures voor wet houders welke door de schuld van den raad nog niet zijn aangevuld. dhr. Jos Teyssen. De raad heeft zijn plicht gedaan, maar het is door uwe schuld. dhr. Stroup. Waarom zijn de zaken niet in orde geweest. Ge had tegen 1 Sept de vergadering dienen uit te schrijven, ge hebt dat niet gedaan en de gemeente is door uwe schuld 8 dagen zonder bestuur geweest. De Voorz Er beeft reeds voor een jaar geleden verkiezing van wethoulers op het convocatiebiljet gestaan. Stroup. Er ziju door den raad ook al wel twintig maal wethouders gekozen. Dhr. Frans Teyssen heeft al reeds gezegd dat we met de wethouders geen raad meer wisten. We konden ze haast wel gaan zaaien dhr. Jos Teyssen. Wij hebben in Den Bosch reeds verklaard, dat wij roet u niets te doen wilden hebben, want dat gij te gevaarlijk zijt en als ik nu mijne benoeming aanneem, dan zal het zijn ten respecte van den Heer Commissaris der Koningin, maar niet voor u! De Voorz. Wij zijn hier in geeDe her berg, en er moeten geen herbergpraatjes hier gehouden worden dhr. Jos Teyssen. Maar nog veel minder in een bitterbuis! Het debat wordt steeds heviger en wordt zóó verward dat de verslaggever er geen touwen meer aan vast kan knoopen als de onweersbui wat gezakt is, gaat men over tot verkiezing van wethouders. Voor de vacature Stroup wordt met al gemeen© stemmen (1 blanco) herkozen dhr J. Stroup. De Voorz Dan stemmen we nu voor de vacature Teyssen. dhr Stroup. Is nu de verkiezing voor den eersten wethouder hiermee afgeloopeD? De Voorz. geeft hierop geen antwoord. De secretaris vraagt of dhr Stroup zijne benoeming aanneemt. dhr. Stroup Ja, ik neem ze aan uit respect voor den Commissaris der KoniDgin en op voorwaarde, dat de voorzitter zich welvoe gelijk zal gedragen. Moch dat niet zoo zijn, daD zal ik opnieuw mijn ontslag indienen. dhr Jos Teyssen wordt alsnu herkozen met algemeene stemmen (1 blanco). dhr Jos Teyssen verklaart zijne benoeming te aanvaarden onder dezelfde voorwaarden als dhr Stroup, en enkel en alleen omdat de Commissaris er op heeft aangedrongen. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven waar dit college zich vereenigt met het advies van den schoolopziener om het raads besluit in te trekken, waarbij aan den onderwjjzer Verbiest f 100 boven het mi nimum wordt toegekend, of een termijn te bepalen, waarop dit hoogere bedrag vervalt, tevens een verzoek van den hoofdonder wijzer Koenraadts om verhos>ging van jaar wedde, gezien den z.i. hoogen levensstan daard te Putte en het op het leerplan ge brachte vak Fransche taal. De Voorz. vraagt, wat dhr. Stroup er van denkt. De stukken liggen reeds sinds 18 April ter visie, dhr. Stroup. Ja, wat denkt u er over? De Voorz. Ik laat het aan den Raa i over. dhr Stroup Geeft gij ons nu eens in lichtingen. Gij houdt u maar steeds achter schot. Wij vragen wat de voorz. er van denkt. De Voorz Wel, go hebt gehoord wat ik er van zeg, doe maar een voorstel, ik laat het'over aan den Raad. Vermits gij ons geene inlichtingen kunt geven, stel ik voor de zaak aan te houden Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Alsnu'[komt aan de orde: Benoeming eener vroedvrouw voor de gemeente Putte dhr. Stroup vraagt wat de Voorz hiervan denkt. De Voorz. Vier weten meer dan één. Ik zal eens luisteren wat de raad ervan zegt. dhr Jos. Teyssen en Stroup zijn er in ieder geval niet voor te vinden, dat de te be noemen vroedvrouw in Ossendrecht zal wonen. dhr Stroup. De Voorzitter moet ons eens inlichten. Wij vragen uwen raai. De voorz. houdt zich stil. De hoofdprijs in de 4e klasse der Ned. Staatsloterij1, zijnde f 25.000, is gevallen op No. 15784. Hierdoor heeft de N. V. „De Tijdgeest" aan den gelukkigen houder van het Tijd- geestlot van datzelfde nummer te Roo sendaal (N.-B.) woonachtig, de door hem getrokken premie uitbetaald. prijs van f 5000 in dezelfde klasse ïs op No. 5732 te Sliedreeht gevallen. No. 15784 is nog gevallen op een polis van Lotisico, van het kantoor Tolhoek- en Co. te G o e s. De polishouder woont te I e r s e k e. Automobiel-ongelukken Het Parijsche „Journal" maakt melding van een verschrikkelijk automobiel-onge luk hij; het dorp Albenga in de buurt van Genua. Een ingenieur, die met zijin familie zijn vacantie te Albenga doorbracht, keerde met zijn zesjarig zoontje van een wanden ling terug naar huis, toen een auto, waar in twee jonge dames gezeten waren, plot seling met groote snelheid om een hoek kwam schieten. De ingenieur, het gevaar ziende dat zijn zoontje liep, trachtte nog door gebaren de aandacht van den chauf feur er op te vestigen, maar vergeefs; de auto overreed den jongen. De vader loste, buiten zic-h zelf van woede, twee revol verschoten op de auto'. De eerste kogel miste, maai- de tweede ging door het lichaam van een der jonge dames het waren de dochters van markies de Re- vedin en doorboorde den schedel van den chauffeur, die op de plaats dood bleef. De auto- snorde zonder chauffeur ■door en hotste tegen een rotswand, waar door de tweede jonge dame, die te ver schrikt was geweest om te stoppen, erb- stig gewond werd. Haar door den revol verkogel getroffen zuster, die uit de auto gevallen was, werd later dood op. den weg gevonden. Toen de politie ter plaatse kwam, vond zijl den ongelukkigen vader in wanhoop gebogen over het verminkte lijk van zijn zoontje en het gelaat van den knaap met kussen bedekkende. En dan nog deze drie auto-ongelukken: Tusschen Ciney en Dinant reed ©en auto een helling af. Graaf Marga bestuur- de de tuf, met hem waren zijn vrouw, schoonzuster en nog een dame. De wa gen raakte uit zijn koers en vloog tegen een muur op. Gravin Marga, die hinnenL kort ©en gewichtige gebeurtenis verwacht te, was op slag dood; haar zuster werd zwaar gewond. De twee anderen kwamen er vrij goed af. Bij Genève zijn Zondag twee tufs, die elkaar voorbij; wilden rij1- den, tegen elkaar aangekomen. Een tuf, waarin Itnox, oud-minister van justitie en nu senatoi' der Vereenigde Staten, met vrouw en zoon zat, kwam in een sloot terecht. De zoon werd ernstig gewond. Te Slindon Words 'in Engeland raakte van een tuf het stuur onklaar. De wagen botste tegen een mum- op. Een dame werd zwaar gewond, een jongen brak zijn arm. Een in de duitsche plaats Kolberg bij de infanterie dienende barbier, oppasser bij een officier, vond do nieuwe uniform van zijn luitenant razend mooi. Het duurde niet lang of de soldaat stak zich in het nieuwe pakje en stapte een gewoon volkscafé bin nen. De herbergier, onthutst over zulk een hoog bezoek, noodigde den officier uit in'n afzonderlijke kamer plaats te nemen. Daar liet de barbiersbediende in den oificiersrok zich eten en drinken brengen, werd bij zijn vertrek alleronderdanigst uitgeleide gedaan en voegde den waard kortaf toe: „morgen betaal ik." Op straat liet „meneer de luite nant" zich de eerbiedige groeten van solda ten en lagere officieren brengen. Een ser geant-majoor dien hij op zijn weg ontmoette snauwde hij toe„Maak dat je thuis komt, vervloekt zwijnMeneer de luitenant kreeg van het komedievertoon een droge keel en zocht in een kroeg zijn dorst te lesschen. De daar aanwezige arbeiders zagen wat vreemd op toen zich daar plotseling zulk 'n hooge sleepsabeldrager in hun mid den vertoonde en een „taaie" verlangde Dit laatste maakte de zaak verdacht en toen de luitenant, van zijn wandeltocht terugkee- rende, in de nabijheid der kazerne kwam, werd hij door een patrouille in ontvangst genomen. Hij had slecht gespeeld. blijkbaar zijn rol te De timmerman Friedrich Schmidt te Spindelhof in de Boven-Palts is plotseling millionair geworden. Een van zijn voor vaderen, die in den Krim-oorlog had ge vochten, bracht het in Russisclien dienst tot generaal en trouwde met een gravin. De generaal en zijn vrouw zijn drie jaren geleden, kort na elkaar, gestorven, een vermogen van 13 millioen roebels in goud en vele bezittingen nalatende. De Beiersche gezant te Petersburg is er, na lang zoeken, acuter gekomen, dat Schmidt hun erfge naam is. De man is een oudgediende uit den oorlog van 1870/71 en draagt het ijzeren kruis. Jonge kinderen als offeran den. De autoriteiten op het eiland Cuba zijn gewaarschuwd, dat door den stam der Brujos bij hun godsdienstige plechtigheden ontzettende wreedheden worden bedreven. Deze stam offeit aan zijne afgoden jonge kinderen, die meest bij boeren e. d. worden gestolen. Te Los Cocos werd een kind uit de handen der Brujos gered, door het moedig optreden der moeder, die geweerschoten loste op de ontvoerders van haar kind. Nabij Batabano hebben boeren de in landers verjaagd uit een dorp, dat zij waren binnengedrongen Op hun vlucht lieten de Brujos een kind van slechts enkele maanden achter. De Cubaansche politie werkt nu met de bevolking samen om aan de ontzettende gruwelen een einde te maken. Branden. Rawhide, een mijndorp in opkomst in den staat Nevada, is door een grooten brand bezocht. Drieduizend personen zijn van huisvesting beroofd; en er wordt veel gebrek geleden. Er schijnen geen menschen in de vlammen te zijn omgekomen, maar er zijn 20 gekwetsten. De schade wordt geschat op driekwait milioen dollar Vijfhonderd mijnwerkers hebben met groote heldhaftigheid den strijd tegen het vuur volgehouden, maar hun pogingen hebben weinig resultaat gehad. Feitelijk de gansche plaats is vernield. Uit naburige plaatsen worden op ruime schaal levensmiddelen, kleeding en tenten gezonden om in den heerschenden nood te voorzien. Ben telegram uit Duluth (Minnesota) meldt: Tengevolge van zich snel uitbreidende boschbranden is de stad Chishlom geheel in asch gelegd. Persoonlijke ongelukken hadden Diet plaats De schade bedraagt 10 millioen francs. Dè' stad Hibbing, die door den brand bedreigd werd, bleef gespaard door het omslaan van den wind. De stad Nashwauk is thans door het vuur omrin gd. De stad Henshaw is eveneens ten onder gang gedoemd. De helft van de stad Douglas is reeds in vlammen opgegaan. Jaloersche brandweer. In een der Zuidelijke graafschappen van Engeland, viel bij den brand van eene boerenhoeve een tooneeltje voor, dat aan de snakerijen van Tijl Uilenspiegel en de slimmigheden der Schildburgers herinnert. Twee afdeelingen vrijwillige brandweer, die op hunne wederzijdsche daden zeer jaloersch zijn, kwamen op de plaats van den brand en aanstonds begon de twist, wie of de leiding op zich zou nemen. De afdeeling, die het eerst ter plaatse gekomen was, beriep zich er op, dat zij reeds met de bestrijding van het vuur begonnen waren, voordat de anderen kwamen, terwijl de aanvoerder der andere afdeeling van meening was, dat hem het opperbevel toekwam, om dat zjjne afdeeling over een stoomspuit beschikte. Het dispuut werd zoo hef ig, dat de tegenstanders tenslotte, inplaats van den brand te blusschen, elkander gingen be spuiten In dit gevecht wonnen het de mannen van de stoomspuit, waarop de andere partij 't nu eens met de vuisten probeerde, daarin geholpen door de bewoners van 't dorp. De politie slaagde er eindelijk in, de vechtenden te scheiden. 't Huis was intusschen afgebrand. Een dik, zeer weldoorvoed man kwam ten huize van een bekende weldadige vrouw. Mevrouw, zeide hij, ik moet uwe aan dacht vestigen op een ongelukkige familie. De vader is dood, de moeder is te oud om te werken en de kinderen lijden gebrek De huisheer dreigt hen buiten de deur te zetten als zij nog langer hun huur niet voldoen, een bedrag van 5 maal 75 cent. Ontzettend, was het vriendelijk ant woord, hier is het geld voor de huur. Mag ik vragen in welke kwaliteit of u voor dit gezin optreedt? Zeker mevrouw, ik ben de huisheer. Naar „Het Centrum" meldt, zal de Aartsbisschop van Utrecht te Londen het Eucharistisch congres bijwonen. Z. D. II. zal op reis worden vergezeld, door mgr. dr. A. C. M. Schaep.man, president van het seminarie Rijsenburg, prof. E. A. v. Hinsbergh en zijn secretaris den Z.Eerw. heer J. A. J. ter Heerdt. Verder zullen een groot getal Nederland- sche priesters het congres bijwonen, waar onder de Z.Eerw. heeren P. Mag, F. J. P. G. van Etten, regent van het St. Mo'- nicaklooster te Utrecht, prof. J. F. M. Holtel, van het seminarie te Culenborg, P. Verhoeven, directeur en dr. J. P. Ie Blanc en A. van Hapert, professoren van het seminarie Haaren, de professoren van het kleinseminarie te- St. Michiels-Gestel C. Pompe en J. M. Eijcken en voorts vele parochie-geestelijken. GOES. Aan de Rijks Hoogere Burger school zijn na gehouden herexamens nog toegeliRentot de 2de klasseII. Pan- huijzen, Sj. Siemelink en Wilha. Coenen; tot de 3e klasse: C. A. Blok en C. M. Rijk tot de 4e klasseCornelia Sturm tot de 5e klasse M. Oele en C. G. v. d. Heijde. Examen p o li tiediplo ma. Het gewone diploma verwierf o. a. dhr. J. v. Antwerpen, agent van politie alhier. De heer Van den Dries, rijks veldwach ter alhier, slaagde Maandag, te Arnhem voor het poli tie-diploma met aanteekening. Nog slaagden de jachtopziener Ganze- man van Kapelle en de politieagent C. Drevers van Goes. VLISSINGEN. Gistermorgen is de ge meentelijke Hoogere Burgerschool op plechtige wijze geopend. De Burgemeester sprak ©en rede uit en hoopte op dien bloei der school. Van 8 en 9 Sept. MIDDELBURG. Ondertrouwd: O. van der Kleijn, jm. 34 j. en M. Caspers, jd. 35 j.; W. Haverkamp; jm. 25 j. en F. C. Bosschaart, jd. 27 j. Getrouwd: J. da Costa Senior, wednr. 46 j. en R. Polak, jd. 41 j. Bevallen: J. K. de Pan, geb. Burgs, z.; W. C. van Wezel, geb. Van Hilst, z. Overleden: J. C. Faelen, 84 j., wed. van J. J. Bos; P. J. Ploegaert, 5 m|. z. Van 5-8 Sept. VLISSINGEN. BevallenA. M. de Poor ter, geb. Buijsse, z.; M. T. van Wijk, geb. Kest, d.; M. P. Kirkland, geb. Flitzer, z.; J. Klupper, geb. Vinke, z. OverledenI. Lahruijere, man van D. Maas, 70 jaar. 4e klasse. Trekking 8 ,Sepjt. Prijzen van f 20007004 f 1000: 11852 13058 14734 f 400: 20881 f 200: 11407 14396 f 100520 790 9756 9850 18095 f 65: 3318 5637 5645 5664 6271 6371 7942 8435 8473 9310 9318 9320 9330 9337 9365 9387 9393 9405 9791 9835 9887 9910 18491 Trekkinig 9 Sepjfc. f 15007299 f 1000: 16313 f 400: 3541 19232 f 2005271 f 100: 1009 2892 5408 6048 10667 11590 16951 f 655663 7940 8447 8490 9396 9421 9587 9875 9912 18472 Heden werden ten overstaan van not. Pilaar publiek verkocht voor de erfgena men van mejuffrouw wed. C. Marinisse Labeur de volgende onroerende goederen Perc. 1, bouwland in de gemeente Goes, in Bakkershoek, groot 1.89.70 H.A., voor f4287.60, aan de heeren P. de Koster en L. Schouten, beiden te 's Gravenpolder, en C. de Wilde Az. te Kattendijke. Perc. 2, bouwland, tiendvrij, in de gem. Goes, in Hubelandshoek, tusschen. het Nissepaadje en den straatweg naar 's Gravenpolder, groot 0.78.80 H.A., voor f 3015 pér H.A., is den hoop f 2375.82, aan den heer M. C. Nijsten te WolphaaxtsL dijk. Perc. 3, weiland en wegehng, in'Vte gem. 'sH. Arendskerke, onder 'sH. Hendriks- kinderen, in Pieter Huizenhoek, groot 1.32.70 H.A., voor f 1735 per H.A., is den hoop f2302.35, aan den heer B. Boon man te 's H. Arendskerke. Perc. 4, weiland, in de gemeente 's H. Abtskerke, onder Sinoutskerke, aan den Thijshoekschen weg, groot 1.87.80 H.A., voor f 1621 per H.A., is den hoop f 3044.24 aan den heer C. Smits te Borsele. Perc. 5, weiland en watergang, in de gemeente 's II. Abtskerke, onder Baars- dorp, groot 1.87.03 H.A., voor f2420 per H.A., is den hoop f4526.13, aan den heer Krijn de Dreu te Goes. Perceel 6, weiland en watergang, in de gemeente 'sH. Abtskerke, onder SinoutsL kerke, groot 1.61.19 H.A., voor f1900 per H.A., is den hoop f3062.61, aan den heer W. Boonman te Kwadendamme. Perc. 7, weiland en watergang, in de gem. 's H. Abtskerke, in den hoek vóór Macharis, groot 1.44.99 H.A., voor f 1800 per H.A., is den hoop f2609.82, aan den heer Willem van Lieve te Biezelinge. Perc. 8, bouwland, in de gemeente 's H. Abtskerke, in het Zand, groot 2.06.20 H.A voor f 1606 !per H.A., is den, hoop f 3311.57, aan dhr. W. Harinck te Kloetinge. Totaal f25520.14.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 3