SSNHEMLAND. UIT ZEELAND. QEMEI1OT NIEUWS, vliegen de partfjgenooten elkander in de haren. De vette jaren zijn voorbij en de magere zijn aangebroken. Vele partijgenoo- ten geven er de brui van, de leiders door dik en dun te volgen. De eenheid is ver broken, de broederschap is weg. Rumor in casa. De socialistische heilstaat ligt nog heel ver in het verschiet, of beter nog ge zegd deze zal wel nooit komen. Velen heb ben dit gelukkig reeds ingezien. Vooral onder de Duitsche sociaal-demo craten rommelt het. De roode broeders liggen er met elkander overhoop en als op 13 dezer te Neurenberg het socialistisch congres gehouden zal worden, zal er bitter weinig te bemerken zijn van de hoogge- looide vrijheid, gelijkheid en broederschap De socialisten uit Noord-Duitschland heb ben veel lust de „verraders'' uit Beieren, Wurteinberg, Baden en Hessen, die, niet tegenstaande de beslissing van het congres van Lübeck ten vorigen jare, toch vóór de begrootingeu hunner regeeringen heb ben gestemd, onder hun aantal te verplet teren en zonder genade te veroordeelen. Dit ongehoorzaam zijn aan de ukase der meerderheid, heeft de intransigente soc - alisten niet weinig verbitterd, vooral ook omdat het centrale comité zich al lang te beklagen had over de „stoute jongens.'' Thans hebben de Noord-Duitsche soci alisten hun toevlucht tot bedreigingen ge nomen. De opportunisten verzetten zich tegen de dictators-manieren, die overigens ook den broeders uit het Noorden begin nen te vervelen Zal het congres te Neu renberg, de logica van de stelling, dat de meerderheid gelijk heeft, tot de uiterste consequentie doorvoerende, de opportunis tische socialisten buiten de partij sluiten Dit is niet onwaarschijnlijk. Zullen de af gevaardigden uit het Zuiden het Congres niet bijwonen, zooals zij voornemens waren te doen Men twijfelt er aan. Of zal op het congres alles weer (schijnbaar althans! wor den bijgelegd V De toekomst zal het leeren. In elk geval belooft 13 September weer een merkwaardige datum te worden inde geschie denis van de Duitsche sociaal democratie. OEMMAK K MX, Malversaties van een mini s- ter. De voormalige minister van Justilie Alberti heeft zich gisternamiddag hij de politie aangegeven, met de mededeeling, vervalschingen en bedriegerijen, loopende over groote bedragen, te hebben gepleegd. Daardoor waren benadeeld het departe ment van Financiën, de Nationale Bank en een particuliere bank. Echter zou voor de verduisterde bedragen volle dekking aanwezig zijn. Volgens de mededeelingen in de bla den heeft Alberti in het geheel voor ne gen millioen verduisterd. Malaise. Naar men aan de „N. R. Ctschrijft, heerscht in bijna alle takken van bedrijf groote malaise. Bijzonder groot is ze in de bouwvakken Voor een klein karwei, waar een 15-tal werklieden noodig waren, bedroeg het aanbod over de 150 personen. Op de dorpen vinden de meeste timmerlieden nog werk bij het binnenhalen van het koren Tengevolge van de overproductie van het karton, beginnen hier en daar ook de pa pierfabrieken met verminderde kracht te werken. Zoo is aan de kartonfabriek Ceres te Oude-Pekela een baan stopgezet, waar door een 50 tal werklieden gedaan hebben gekregen. Schandelijk. In het „Volk" schrijft iemand die zich „Cirsiutn" noemt „Zaterdagavond-praatjes Het jongste dier praatjes dat 's mans woede en ergernis over Koninginnedag moet luch ten, begint aldus Maandag j.l. vierde mevr van Meck- lenburg-Schwerin, bij de gratie der volks domheid koningin der Nederlanden, niet alleen haar acht en twintigste geboorte feest, doch was het tevens ongeveer tien jaren geleden, dat zij haar volle loon van f 700.000 per jaar, plus diverse vrije woningen, vrij belasting en andere emo lumenten, begon te genieten, nadat zij ettelijke jaren als halfwas werkzaam was geweest. Wij moeten den lezer onze verontschul diging aanbieden dat wij deze schunnig heden hebben overgedrukt. Maar het is wel eens noodig te doen zien op welk peil zelfs het hoofd-orgaan der S. I) A. P. zich nog beweegt. Verder past hier alleen het woord misselijk. Goes. Dinsdagavond vergaderden de le den van het Plaats. Comité voor de K. S. A. alhier. Allereerst sprak de Voorzitter een woord van dank aan den Weleerw. heer G. van Leeuwen, die door vertrek uit deze ge meente genoodzaakt was zijn .ambt als secretaris van 't plaats, comité neer te leggen. Vervolgens werd het halfjaarlijksche veTslag over den toestand der kas goed gekeurd en ging men over tot. het aan vullen der ontstane vacature. De Weleerw. heer 1. Nagel werd aan gezocht als toegevoegd lid zitting te ne^ men en hem werd vervolgens met alge- meene stemmen het secretarisambt op gedragen. - - Wegens den nationalen kolfwedstrijd zal op a.s. Maandag gegeven worden een openbare muziekuitvoering in de tent op de Groote Markt, des avonds te 8 uren, door de harmonie „Euphonia", onlangs te Middelburg in den wedstrijd bekroond met den 2den prijs, onder directie van den heer F. X. Mannhardt. Middelburg. De heer W. J. Sprenger, wethouder van financiën enz., herdacht Maandag den dag waarop hij vóór 25 jaren zitting nam in het dagelijksch be stuur. Te dier gelegenheid werd Maan dag een receptie gehouden en den jubi laris des avonds in hel Schuttershof een diner aangeboden door den burgemeester, de raadsleden, den secretaris en den ont vanger. Tijdens het diner werd den heer Spren ger aangeboden een souvenir, bestaande uiteen antiek kastje op een tafel geplaatst. Gistermiddag te half drie werd den lieer Sprenger ten raadhuize een blijk van waardeering aangeboden door de ambte naren van de verschillende takkein van gemeente-dienst, namens ©enige vrienden, en eindelijk door een commissie, gevormd uit de burgerij, die bij monde van den heer Charles Boasson, een schilderij van den heer Jaeq. H. Hollestelle te Dordrecht aanbood, voorstellende de prise d'eau van de gemeente-duinwaterleiding. Het. Middelburgsch Muziekkorps geeft op de Markt een Muziekuitvoering op a.s. Vrijdagavond te half 8. Het bestuur der Vereeniging tot chr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland ontving bericht dat op (14 .Meter diepte door de Norton-pomp water is verkregen. Ieder die ©enigermate op de hoogte is van den eiscli van water in gehalte en hoeveelheid als voor een stichting, gelijk up „Vrederust" wordt, gebouwd, zal het belangrijke van dit bericht, waarnaar reeds enkele weken wend uitgezien, be grijpen. - l)e Prinses van Saksen-Meiningeu kwam gistermiddag 12 uur per Walcher- sche tram uit Domburg hier aan. In hel station gebruikten de prinses met haar gevolg de lunch in de wachtkamer le kl., en vertrok H. K. H. met den trein van 1.15 naar Brussel. De Prinses is, zooals bekend, eenige weken onder de behan deling geweest van dr. Mezger Le Dom burg. Bij kon. besluit is, met ingang van 4 September j.l. aan E. L. van Mervennée alhier, op verzoek eervol ontslag ver leend als gouvemements-keurmeester van vee voor Vlissingen en als plaatsvervan gend districts-veearts te Dordrecht. Vlissingen. In '(.begin van dit jaar be stond er hij eenige hoeren alhier het ern stige voornemen om aan de z,g. tweede duinen een sanatorium voor tuberculose lijders le stichten. De daarvoor gevormde commissie benoemde bereids een medicus tot directeur en een ander persoon 'Lot secretaris, heiden alhier. Thans vernemen wij, dat van de tot standkoming van bedoeld sanatorium niets zal komen. Heinkenszand Poen j.l. Maandagmid dag een paar kinderen van den klompen kapper Ch. Impens alhier, alleen thuis waren, hadden zij al spelende met luci fers een klampje kanthooi in brand ge stoken, wat. in de onmiddellijke nabijheid der woning stond. Gelukkig dat eenige buren het ontdekten, en het brandje met eenige emmers water konden blusschen. Ter Neuzen. Door den kapitein van het van Gent gekomen Duitsche stoomschip „Marie Glaeser" werd Zaterdag alhier de hulp der gemeentepolitie ingeroepen te gen twee matrozen, die door hem waren ontslagen en die hem bedreigden. De po li Lie nam hen mede en kwam tot de voor ©en hunner, zekeren A. v. d. E., van Dor drecht, minder aangename ontdekking, dat hij met de justitie nog 6 maanden ge vangenisstraf beeft, te vereffenen, waar toe hij wegens mishandeling van ambte naren in 1906 door de llotterdamsche rechtbank is veroordeeld. Door uitwijken naar het buitenland had hij zich aan die straf onttrokken. Hij is naar het huis van bewaring to Mi d d e 1 b u r g overgebracht ter beschikking van de justitie en zal van daar naar Botterdam worden getranspor teerd. Maandagavond trof op de hofstede van den heer A. van Houl,e te IJzendijke een achttienjarige knecht met een schot hagel zijn jongeren collega vlak boven het linkeroog, waardoor dit wellicht, ver loren zal zijn. Medische hulp werd dade lijk ingeroepen. De sedert 31 Augustus vermiste stoker H. de B., wonende te O o s t-VV est So u- burg, is onder Koudekerk© nabij Middel burg uit het kanaal door Walcheren op- gevischt. FRANS ROSIER. Omtrent het verblijf van dezen verme- telen boef te Medemblik wordt aan het „Hbld." geschreven; Ons vermoeden, dat Frans Rosier nog te Medemblik zich zou ophouden, is Zon dagmorgen bewaarheid. 'I Klinkt ongeloof lijk, maar 'lis waar: Frans Hosier is twee dagen en twee nachten verborgen geweest ten huize van den geneesheer-directeur, dr. T. E. Frylinck. In den nacht van Zaterdag op Zondag hooide dhr. Fr. geritsel op den zolder. 'I. Was tusschen half 1 enj 1 uur. Dhr. Fr. heeft gezien, dat het Frans Rosier was, die zich haastig rlooT den tuin verwijder de. Door den donkeren nacht is niet met zekerheid te zeggen, of hij van bovenklee- ding was voorzien. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en een uitgebreid onderzoek ingesteld; den ganschen Zondag werd dit voortgezet; al les werd nagezocht. Zeer waarschijnlijk heeft Rosier zich iii den nacht zijner ontvluchting (Donder dagnacht) reeds toegang tol de woning van den directeur verschaft. Zorgvuldig, heeft Hij zieh daar verborgen gehouden onder een ledige bedstede, wat gemakkelijk be wezen is. De heer Frylinck mist geen kleeding- stukken of iets dergelijks. Aan ©en der ramen hing een ladder, waarlangs Rosier zich naar omlaag heeft begeven. De trap deuren bleken Zondagmorgen alle geslo ten te zijn; vandaar da! Frans in het be nedenhuis niets van zijn gading heeft kun nen wegnemen. De verslaggever van hel. „Hbld." be richt nader, dat men na die ontdekking Zondagmorgen heel Medemblik heelt afge zocht. Alle leegstaande huizen, alle pak huizen en in de haven liggende booten zijn doorsnuffeld, maar zonder resultaat. Men vermoedde dat Rosier toen hij Zondag nacht het huis van dr. Frylinck heeft ver laten, ook oogenblikkelijk hel stadje Me demblik is uitgegaan. Van groot belang nu was het nieuwe spoor te volgen, zoodal ■de directeur van het gesticht gretig ge bruik maakte van een aanbod der Haag sche politie om twee der bekende Haagsche politie hond e n te doen overkomen, en naar den ver misten misdadiger' te doen speuren. Te half tien Zondagavond kwamen beide hon den begeleid door twee ambtenaren der Haagsche politie, te Medemblik aan. Dade lijk begaf men zich naar het krankzinni gengesticht om even later het werk aan te vangen. Eén der honden de andere scheen niet erg op dreef deed het uit stekend. Losgelaten begaf het beest zich rechtstreeks naar de poort aan de zijde van het gebouw waar Frans ontsnapte. Toen men deze poort opende, vloog de politiehond naar de werf, waar in den nacht van Hosier's vlucht kleeren zijn ge stolen -en het spoor van den boef vol gende, ging men, door den politiehond, geleid, naar de woning van den directeur, waar Frans een paar dagen lang een vei lige schuilplaats had gevonden. Voor het huis van dr. Frylinck geko men, sloeg de politiehond geweldig aan en sloeg omhoog tegen het klimop, aan de zijde waar de gast. het. huis had ver laten. Vervolgens sprong de hond de schutting over naar de haven, natuurlijk op den voet door 'de politieambtenaren gevolgd. Daar lagen eenige ansjovisboo ten. liet. beest snuffelde hier wat rond en scheen Loon het spoor bijster. Hij kon niet verder. Te twee uur 's nachts gaf men hel speu ren met den politiehond op. Op grond van dit resultaat kwam het vermoeden op, dat Frans Rosier met één der booten uit de haven de Zuiderzee zou opgevaren zijn. Dientengevolge heeft een nauwkeurig© telling van de ansjovis- en andere booten plaats gehad, gepaard aan een onderzoek, welke booten op zee en welke thuis moes ten zijn. Geen enkele hooi wordt vermist, zoodat Frans' ontsnapping via de wijde baren zeer onwaarschijnlijk was. In Medemblik is alles rustig en kalm, hoewel een ieder zijn voorzorgsmaatre gelen tegen ©en eventueel© ontmoeting met den misdadiger neemt. Omtrent het verblijf van Frans Rosier in de directeurswoning verneemt de „Tel." nog het volgende Zooals men weet, woonde dr. Frylinck alleen met zijn huishoudster. Deze juf frouw hoorde in den nacht van Zaterdag op Zondag, te omstreeks één uur, eeriig gestommel op den zolder en daardoor, daar dit bleef aanhouden, ongerust gewor den zijnde, stond zij op en deelde dit aan den directeur, die nog slapende was, mede. Beiden hoorden toen aan de jaloezieën ©enig geritsel, echter van zoo weinig be- teekenis, dat men zich geruststelde met de meening, dat men zich het verdachte gedruisch had ingebeeld, waarna men het verdere gedeelte van den nacht gerust doorbracht. In den morgen werd opgemerkt, dat uit het. dakraam ©en gelegenheid was ge maakt, om daar langs zich naar beneden te kunnen laten glijden. Een en ander was gemaald en aan elkander gebonden, van ©enige slukgetiokken kleedingslukkeni, oen stuk van een vlag enz., terwijl daar onder een laddertje was bevestigd, welk, naar de dienstbode direct verzekerde, den vorigen dag nog op den zolder aanwezig was geweest. Een hangmat en de vlagge- stok, mede op den zolder voorhanden, hadden eveneens dienst gedaan om de ontvluchting gemakkelijk te maken. Een en ander heeft plaats gehad aan de voor zijde van het gebouw, onmiddellijk ge legen aan den openbaren weg. Bij onderzoek op den zolder bleek, dat alles dooreen was geworpen, zoodat hel duidelijk was, dat zich daar iemand heeft opgehouden, die de daarvoor geschikte voorwerpen aan elkander heeft gebonden en die door het. dakraam naar beneden heel'l. laten glijden, om zich daarna naai' beneden te laten zakken. Het aan den ge vel aanwezige balkon maakte een en an der gemakkelijker. Ilo-e Rosier onopgemerkt is kunnen ko men in de directeurswoning, is een raad sel, doch men veronderstelt, dat deze, direct na zijn ontsnapping uil het gesticht, in den tuin van den directeur is gevlucht, en later op den zolder is weten te komen'. Nog dienzelfden nacht is de tuin door zocht, doch hij heeft, zich daar wel schuil kunnen houden, totdat hij onopgemerkt naar binnen kon komen. De juffrouw was dien nacht met de dienstbode in de wo ning aanwezig'. Zaterdag heeft de dienst bode den zolder geheel schoongemaakt en gereinigd, zonder echter iets verdachts Ie ontdekken. Bij toeval beeft do dienst bode de beide laatste nachten de 'deur van den zolder op slot gedaan, zoodat het niet mogelijk was, van den zolder bij de bewoners beneden te komen. De in- en uitbreker geknipt. Het bovenstaande heeft wel wat van zijn actualiteit verloren, nu ons het be richt bereikt, dat men 'den beruchien Frans Rosier gelukkig weer te pakken heeft. Hel Maandagnacht voortgezette onder zoek met de politiehonden heeft aange toond, dat deze dieren Haarlemsebe Frans zouden gevonden hebben, indien men maar aanstonds van hel instinct en den reuk dezer dieren had partij getrok ken immers zij wezen het huis van dr. Frylinck aan als de verblijfplaats van don ontvluchte. Deze was inlusschan reeds verder. Toen men nog bezig was met de honden, kwam om één uur in den nacht een der gestichtsbeambten met een lantaarn om boog op de speurende groep toeloopen niet de juichkreet: Frans is binnen! Frans is binnen 1 Hij vertelde verdei' als ant woord op de ongeloovige gezichten, dat twee lieden uit het naburige plaatsje Op perdoes Rosier gegrepen en binnenge bracht hadden. Deze twee mannen waren Pieter Bos Janzoon, 34 jaar oud, en Jacobus Bo.s Jan zoon, 32 jaar' oud. Door den burgemeester van Opperdoes waren ze aangesteld om 's nachts op de loer te liggen. Ze hadden post gevat bij een grintpad naar den spoordijk, waren ieder met ©en flink mes, en Pieter boven dien met een hooivork gewapend. 'tZal t.ussclien half een en een uur .Maandagnacht zijn geweest, toen Piet wat hoorde aankomen en zijn broer Lot waak zaamheid aanmaande. En jawel, even la ter kon liij bij den maneschijn waarne men, dat iemand over den spoordijk keek of het aan den kant van Opperdoes wel veilig was. De nieuwsgierige - - Frans Ro sier bemerkte het onraad en week te rug, maar toen sprongen de gebroeders Bos vooruit en „werda" schreeuwde Pie ter, zijn hooivork vooruil; houdende. „Ik ben een patiënt", zei de aangehou dene. „Dan ben jij Frans Rosier!" schreeuw de Pieter en sprong met zijn broer vooruit. „Pas op want ik schiet" krijschte Frans, en hij maakte de beweging van schieten met eenhark, die hij bij zich had. Maar Pieter Bos verzekerde Frans, dat hij hem de hersens zou inslaan. Toen deed Rosier nog een zwakke poging lot ont snapping. Hij liet zich in een sloot vallen, om een ander stuk land te kunnen be reiken, maar tegelijkertijd waren de kra nige gebroeders Bos 'bij hem. De kans voor Rosier was verkeken. Blijkbaar bang voor „wapengeweld" riep hij: „Ik geef me over. 'k Ben moe. Anders zo-u je zien wie ik was. Maar ik heb in geen vijf da gen te vreten gehad!" Frans bleek inderdaad door het opja gen vrijwel Le zijn uitgeput. Hij liet zich gewillig uit de sloot trekken en als ar restant tusschen de gebroeders Bos mee voeren naar het gesticht, ruim twintig minuten gaans. Ze hielden hem stevig vast en Pieter drukte de groole punten der hooivork tegen Frans' borst ten be loog© dat verzet wel ©enigszins gevaarlijk was! „Al had ie dood gemoeten mijn heer", zei Piel, „we hadden 'm niet lar ten loopen". Bij de overbrenging had Rosier weinig last van publiek. De meeste menschen hielden zich elders op, maar die hem za gen, uitten meestal verwenschingen aam zijn adres. Een der doktoren verklaard© nog, dat Frans er ellendig slecht uitzag en uitgeput scheen. Hij was eerst naar het badhuis, daarna dadelijk naar de versterkte af- deeling ondergebracht. Hij bekende dade lijk na zijn ontvluchting in bet huis van den directeur te zijn ingeslopen en daar tot den bewusten Zondagnacht te hebben vertoefd. He huishoudster had hem on bewust op zolder opgesloten. Daarna had hij zich op het gestichls- lerrein weten schuil te houden. Kleeren had hij nu pas in dezen nacht gestolen. Hij was ook werkelijk den weg gevolgd dien de honden hadden genomen, met de schuit over de sloot door de wei en het koolland. Toen zag hij een bootje (schuur tje) en daar vond hij een pilo pak om eindelijk zijn negligé te bedekken. Ook ©en stuk brood at hij daar op, en nam de hark made waarmee hij was ge wapend en even later in den strik liep, dien de gebroeders Bos hem hadden ge spannen. Uit Medemblik verneemt de „Tel." nog, dat Frans, direct na zijn aankomst Sn. 't ge sticht, als een tijger op 'telen is aange vallen, dat hom werd voorgezet. Hij wist van geen uitscheiden. Veel beweging ern frissche lucht schijnt de kunstmatige voe ding dus overbodig te maken 1 Onder vraagd, waar hij zich gestoken had na zijn ontsnapping, vertelde hij, dat hij direct naar het huis van den directeur was ge gaan en daar 2 maal 24 uur was geble ven. Over de plaatsen, waar hij verder gezeten had ,gaf hij zeer onduidelijke en verwarde verhalen. Hij zag er allerellen digst uit en was dood-op. Hij is thans in ©en cel geplaatst, waar uit men hem niet meer loslaat. Zijn moord lust neemt, volgens de doktoren, daar door toe en hij wordt dus des te ge vaarlijker. Gistermorgen weigerde Frans alweer het eten en het spelletje der kunst matige voeding kan dus weer beginnen. Hij lijdt aan hoogheidswaanzin en zelf overschatting, zooals alle krankzinnige misdadigers. Hij vormt telkens fantastische plannen, zooals dat van hel luchtschip, waarmede hij al jaren bezig is. Hij geeft op geen enkele vraag antwoord en kijkt al leen den dokter aan. Hij is thans kalm. Hij had bij zich een stuk blauw van het vlaggedoek, dat hij uit de directeurswo ning meenam. Hij moet steeds tusschen de directeurswoning en het gesticht heen en weer gezworven hebben. Op weg naar- bet gesticht is hij nog in elkaar gezakt. Frans Rosier, hij moge volgens psy chiaters een met waanvoorstellingen be last ongelukkige of, naar het leeken-oor- deel een handig simulant zijn, is dan toch gelukkig weer in handen der Justitie. In het belang der veiligheid van men schen en goederen mag men zich daar over verblijden. Hiermee is echter hel incident niet ge sloten. Want de tweede ontvluchting van Hosier heeft bewezen, dat de onderwijzer van het Medembliksche gesticht, die in 1906 |de onvoldoendheid der gestichtsbe- waking voor menschen als Rosier aan toonde (in het „Handelsblad"), volkomen gelijk had. Er moet ©en zekerder bewaring voor zulke individuen zijn. Verdient hij, wer kelijk krankzinnig zijnde, de straf der ge vangenis niet, zoolang geen, andere be sluiting dan de cel in slaat is hem te houden, heeft de samenleving het rechl te eischen dat men hem daar in bewa ring stelle, zij het dan ook da.t hij niet als ©en boef, doch als een zieke dient be handeld te worden. Maar vrijheid, zelfs betrekkelijke vrij heid, is noodlottig zoowel voor hem als voor anderen. Alle gevoelens van huma niteit zijn niet in staat om dien. indruk weg te nemen. Die vrijheid mag men hem dus in zijn eigen belang niet gunnen. Daarom lijkt ons de raad door een in zender in bet „Rott. Nieuwsblad" gegeven, dat op Rosier de g z i n s-v e r- 1> 1 e g i n g moet. worden toegepast, zoo inniig-dwaas, dat ze zelfs als spotternij niet toelaatbaar is. En beschouwingen over dezen „beid" door bladen als de „Mid d. Crt." en „N. Prov. Crt.", die schrijven, dat het „geen wonder" is dal „menigeen plei- zier beeft" in de ontvluchting van Frans, „die veel wijzer blijkt dan al zijn bewa kers en justitiemannen", en dezen boef als ©en anderen „held van Köpeinick voor stellen, zijn bedroevend. Zulke „wijze krankzinnigen" hoeven waarlijk niet op een voetstuk gezet. Men doet beter middelen te beramen ben on schadelijk te maken voor de maatschappij. Overwogen moet worden, merkt 'de „Ned." terecht, op:, of het noodig is voor menschen als Rosier, afzonderlijke ge stichten 'in 't leven te roepen. Als zijn tweede ontvluchting er toe leidt deze kwestie ernstige aandacht te schenken, dan is zij niet tevergeefs geweest. Maandagavond is bij het station te Half weg de 42-jarige koopman S. uit den Hout- rakpolder over de sluisdeuren gevallen en verdronken. Te Enschedé kreeg de 21 -jarige kantoorbediende P. hij het ba llen in het. zwembassin last van kramp. Hij zonk in de diepte en verdronk. De sneltrein uit Apeldoorn heeft Maan dagochtend lialfelf dicht bij Amersfoort overreden den 73-jarigen tuinder G. van Empelen, uit die stad. De man, die van zijn veld kwam, was onder de afsluiting der spoorbaan doorgekropen; de ongeluk kige was terstond dood. Zaterdag ochtend heeft- bij 'den slager Houtman, Kruisstraat te Haarlem, een treurig onge luk plaats gehad. Het mes van den knecht Teeuwissen, waarmee hij een been aan bet afschrappen was, schoot plotseling uit en kwam in den onderbuik terecht, lievig bloedende werd hij naar achteren gedra gen, waar hij door dr. Linden van den Heuvell en dr. Westerveld, die spoedig ter plaatse waren, verbonden werd. Hij werd naar het St.. Elizabethsgasthuis over gebracht, waar hij direct geopereerd is. Op de kermis le Rozendaal is in bet koffiehuis van G., op de Markt, de arbei der J. Brouwers met een mes in den rug gestoken, zoodat de getroffene in le vensgevaar verkeert. De vermoedelijke da der, de wisselwachter L. G., is op bel station door de marechaussee in hech tenis genomen. In de nabijheid der kerk te Laren (Geld.) werd door den beer v. d. B. v. V. met zijn sloomfiets aangere den de 15-jarige Venneke R., wonend© in Verwolde, onder voornoemde gemeente. Tengevolge daarvan kreeg bet kind ©en hersenschudding. Het werd bij een dei- dorpsbewoners ter voorloopige verpleging binnengedragen. De toestand van h-et kind is hoogst ernstig. Zich Maandagavond van de kermis te Roordahuizum naai- huis begevende, is de- 72-jarig© G. Sj. van E., van Idaard, vermoedelijk door de duister-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2