GEMENGD NIEUWS. O N D E R W IJ S. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Staatsloterij Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Rechtzaken. deze ernstige gebeurtenis in „De Groene" in beeld brengende, teekende?e<n duim De laatste jaren brengt dr. Megger de zomermaanden in Domburg door naar liet heet om te rusten, maar hij rust meestal hiet, wrijft toch. Hij is weinig veranderd, schijnt het, sedert hij hier in Amsterdam in het Ainstel Hotel praktiseerdealtijd wat ruw, wat onbehouwentoch nog even goedhartig, vertrouwenwekkend, hartelijk zelfs, en een voudig weg, of een prins van den bloede of een gewoon burgerpatiënt zich kromt onder den nog steeds gevreesden, doch keilbrengenden duim. („Hbld.") liet kind van den heer .1. A. \Vte Sappemeer, dat Zaterdag aldaar door een trein werd aangereden, is te Groningen aan de gevolgen bezweken. Gistermid dag is .1. v. d. E„ bij het zwemmen in de rivier de Mark, te Oudenbosc-h, ver dronken. Gistermorgen is, naar de „Tel." meldt, uit de haven te Harder wijk hel lijkje opgehaald van den 7-jari- gen G. H„ die Zondagmorgen met. eenige vriendjes op het zoeken van bramen was uitgegaan. Het kind is achtergebleven en waarschijnlijk des avonds, door de duis ternis misleid, te water geraakt. Een oud idioot vrouwtje te Enschede werd Zaterdag door de electrische Iram over reden en zwaar verwond naar het zieken huis vervoerd. Gistermorgen is zij aan do gevolgen overleden. In den nacht van 22 op 23 dezer is uit het Rijkskrank- zinnigengeslicht te Venray ontvluc-ht ze kere II. L., 37 jaren oud, een berucht individu, dal, indertijd als hoofd eencr dievenbende, Zuid-Limburg en België lan gen tijd onveilig heeft gemaakt en door de rechtbank te Maastricht wegens dief stal tot 8 jaren gevangenisstraf werd ver oordeeld. Men vermeent, dat L. de plaat gepoetst heeft, met medeneming van een zwarl, pak en een horloge. Vermoedelijk heeft hij de wijk naar' Maastricht geno men, waar hij nog familie heeft wonen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is er ingebroken bij notaris M. te Oirsohot. Door het uitsnijden van een ruit wist men zich toegang te verschaffen tol het klerkenkantoor. Hier is alles door snuffeld; uit een opengebroken cilinder- lmreau wordt de kleine kas, ongeveer f 30, gemist, henevens ongeveer f 4 aan post zegels en eenig kleingeld van een der klerken. Overigens is er nicls beschadigd of gestolen. Tot het privé-kantoor of hel woongedeelte schijnt het bezoek zich niet Ie hebben uitgestrekt. Zaterdagnacht- is Ie Rotterdam hij do firma Conrads en Co. op de Groote Markt ingebroken. Do inbrekers zijn door een openslaand keu kenraam aan de achterzijde binnengeko men. Op het kantoor zijn de kasregisters, schrijftafels, zes lessenaars en de brand kast met boeken opengebroken, doch zij vonden slechts f 15. De brandkast, waarin zich de geldswaarden bevonden, is tever geefs met een staal boor geforceerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij den winkelier .1. G. W. van der Pol, wonende aan den Rijksstraatweg Ie Schoten. De daders hebben zich ver moedelijk door inklimming door een der tuimelramen van de voormalige bakkerij toegang verschaft. Vervolgens heeft men de deuren van de bedstede, waarin v. d. P. met. zijne erhlgenoote sliepen, die ge deeltelijk open stonden, dicht gedaan, na dat men eerst van de zgn. beddeplanlk! don sleutel der linnenkast had weggeno men. Ilierna werd de kast van onder tot hoven onderzocht. Vermist, worden tal van gouden en zilveren voorwerpen, tot een bedrag van omstreeks f300, terwijl bovendien ruim f30 aan contanten zijn medegenomen. Van de daders lot dusverre geen spoor. Eergistermiddag werd in haar woning achter den Wal te Amers foort eén vrouw doodgevondeii. Zij, had Zondag en Maandagmorgen zooveel aan, Bacchus geofferd, dat zij in de jenever ge slikt. is. Eergisteren werd te Dra ten uil, de Waal opgevischt het lijk van een jongen, die vermoedelijk acht. dagen ge leden onder Deest over boord is geval len van een Mamiiheimer stoomboot. Het lijk verkeerde in verren slaat van ont binding. Gistermorgen, had de zeven tienjarige zoon van den landbouwer J. y. Z., aan den Nooixlweg, onder Wate ringen, het ongeluk door de zoldering van den stal Ie vallen. Hoewel het ongeval zich eerst niet. ernstig liet aanzien, over leed de jongeling toch in den loop van, den namiddag. Gistermiddag liad de machi nist-leerling K. het ongeluk, terwijl hij Ie Maastricht op de machine wilde stap pen, uit te glijden cn met zijn linkervoet onder de machine te geraken, waardoor heen dit lichaamsdeel werd afgereden. Een zesjarig knaapje viel eergisteravond hij het spelen in de gracht van de Oude Schans hij de Kalkmarkt, te Amsterdam. Er weid dadelijk naar het kind gedregd, maal leen het even later werd opgehaald, wa,- ren de levensgeesten reeds geweken. Men seint, aan de ,,'sH. Crt." uil Ooster- hout.: Sedert eergisteravond wordt ver mist de klerk der posterijen 11. De man is gehuwd en vader van een kind. In de kas van hel postkantoor is een belangrijk' tekort. 0 n w e e i'. Onder Wedde (Gr.) is Za terdagavond de landbouwschuur van den heer .1. Luth door den bliksem getroffen en in ile asch gelegd. Zondagmorgen vond men onder de puinhoopen liet verminkte lijk van den arbeider D. Klink, die zich waarschijnlijk tijdens hel onweer in die schuur opgehouden heeft. De bliksem heeft Zaterdagavond den turf maker S., te De Vladder (Gr.), gedood, terwijl hij op hel land bezig was. Hij laat een weduwe en kinderen onverzorgd achter. De eerste Ne d ejrl a n ils c h e be stuurbare luchtballon. Reeds eenigen lijd liepen to Brielle geruchten, dat een ingezetene bezig was aan de ver vaardiging van een bestuurbaren lucht ballon, welke werkzaamheden verricht, worden met. toestemming van het. mini sterie van Oorlog, 'in een loods, staande op bastion 7, aan den vestingwal. Thans verneemt „De Tel.", dat de vervaardiging zoover is gevorderd, dat binnen korten l.ijd proeven met dit luchtschip zullen kunnen worden genomen. Vriendelijk. Een groen ten verkoop,- ster Ie Haarlem moest geld hebben voor geleverde groenten van ©en vrouw, die zij eergisteren ging manen. Op haar schel len kreeg ze geen gehoor, omdat de vrouw ziek te bed lag. In woede ontstoken, open de zij de deur, nam een gevuklen vuil nisemmer, die buiten stond, op en keerde die bij de vrouw in bed omDeze zocht haar heil bij: de buren. In liet gehucht Offenbeek, onder de ge meente Reuver (Limb.), loste eergister avond P. H. eenige revolverschoten op Bern. F., een meisje, met wie hij vroeger verkeering heeft gehad. Het meisje werd aan liet hoofd verwond. Een onmiddellijk uit Venlo ontboden geneesheer achtte de verwonding levensgevaarlijk. De dader ging zich zelf bij de politie aanmelden, llij werd gearresteerd en ge boeid naar do gevangenis te Roermond ge bracht. Zaterdagavond 7 uur werd zekere N. Leendei's, op de Maasbrug te Maastricht, onverhoeds d,ooi' een persoon aangeval len, die hem een diepen messteek in de rechterzijde onder de borst toebracht. L. meldde zich zelf op het politiebureau, waar bij voorgaf niet den man te kennen, die hem had verwond. Leenders werd vervolgens naar Calvarienberg overge bracht, waar geconstateerd werd, dat hij levensgevaarlijk was verwond: de steek moet lot aan de lover zijn doorgedrongen. Laler hcefl L. bekend, wie hem den messteek heeft toegebrachtuil. vrees voor zijn aanrander, hoefl Itij diens naam niet durven noemen. De dader, M. genaamd, een berucht individu, is nog niet. aange houden. Zijn signalement is verspreid. Gis terochtend vernamen wij nog, dat de toe stand van L. onveranderd is. (L. K.). Inbraken in Westelijk Brabant. Af en loc leest liet publiekberichtjes als de navolgende: Hedennacht is le Roo sendaal ingebroken in liet. kantoor der registratie en domeinen etc.In delij nacht van dag op da,g is inbraak gepleegd te of nabij Roosendaaler wer den door de inbrekers drie scholen gelost, 'enz.Te Ellen is ingebroken bij X. e;n: hij Z. en dergelijke berichten meer. Komen deze gevallen hiel' altijd wel eens voor, vooral het laatste jaar is de plattelandsbevolking in Westelijk Brabant sterk door deze voortdurende inbraken verontrust, want. er gaat geen week voor bij of op meerdere plaatsen wordt onge- wenscht nachtelijk bezoek gebracht, ter- wijt de peis hel. niet altijd vermeldt, In werkelijkheid is dit alles het werk van eene min of meer georganiseerde ben de, die zetelt op het z.g. Heike onder Etten-Leur en Uucphen. Moeten meestal afgelegen boeven het ontgelden, ook wor den de brutaalste stukjes uitgevoerd iii de kommen dei* gemeenten, o». a, vlak nabij eene marechaussee-kazerne. De heeren komen met hun drieën of vie- 'ren, /net zwart, gemaakte gezichten, op kousen sluipend door dc woningen, zijn goed gewapend en wie er waagt te schie ten kan ei' zeker van zijn dat er terugge schoten wordt, Fietsen worden gebruikt, en de brutaalste stukjes worden vertoond; een geweer bij een bed weggenomen, de bewoners opgesloten of bedreigd, sloten uitgezaagd, de 'huizen doorzocht en 'de buit wordt nimmer achterhaald. Ze schij nen er een goed spiomieerings-verken- ningssysteem op na te houden, weten daar door veelal wie meer geld dan gewoon- in huis heeft, b.v. wegens verkocht vee enworden nooit gesnapt. Bij een notaris is binnen een jaar al 3 maal inbraak gepleegd, echter steeds zon der succes; niet alleen echter meer ge goeden, o neen, zelfs kleine boertjes en arbeiders moeten het. ontgelden als enmaalr wat le halen is. Niet alleen geld, ook de gouden en zilveren lijfs-sieraden der boerinnen en allerlei zaken in natura, zijn, welkome buit. Een pastoor, 'die te gast was bij een collega van een naburig dorp, kon er aan, het dessert genieten van de den vorigen: nacht uit zijn tuin gestolen perziken die cadeau waren gegeven, zonder natuurlijk melding te maken van de herkomst. Men ziet dus dat het hierbij niet aan humor ontbreekt. Het terrein der strooptochten ligt ondeij Roosendaal, Oudenbosch, Rucphen, Etten- Leur, Zevenbergen, Princenhage en om geving, en het is juist het groote terrein, dat eene betrapping op heeterdaad moeilijk maakt. lastig als alles wordt uitgevoerd, zorgen ze wel dat huiszoeking geen resul taten geeft. De politie kent. de daders even goed ais 'tpubliek, maar schiet tekort in bewijs-materiaal. lamkweg werd onlangs verteld, dat er momenteel geen vacature meer in de bende bestond. Wanneer zal er eens een einde komen aan de tyrannic dezer moderne Bokkenrijders I Dezer dagen heeft zich te Amsterdam een treurige geschiedenis afgespeeld, waarbij de enevfcrflesch weer heel wat op haar geweten blijkt te hebben. Johannes Wiebosch, een 40-jarige machi nist bij de binnenvaart, kwam veel over huis bij de familie Assink Tuinstraat 131. Op de 2l-jarige dochter van Asrink scheen hij een goed oogje te hebben en men sprak van een geëngageerd paar. De vorige week kwam Wiebosch die buiten diensttijd daar wel at en logeerde tegen 7 uur 's avonds in de Tuinstraat oploópen. Hij verkeerde in beschonken toestand en begon het Assink, een man van ruim 50 jaar en schoenmaker van beroep, die juist aan tafel zat, lastig te maken. „Wat zit jij daar kolossaal te eten voegde W. zijn schoonvader-in-spe toe. Waarop deze met een ,,'t gaatje niks aan repliceerde. Dat was voor Wiebosch genoeg om Assink met zijn stoel ondersteboven te gooien, en toen deze daarop den dronkaard uit zijn huis wilde verwijderen, antwoordde Wiebosch met vuistslagen. Hij zette de mishandeling voort door Assink tegen den schoorsteen te smijten en vervolgens ging de woesteling met zijn knieën op 'smans borst zitten. Assink bleef in halfbewusteloozen, ver lamden toestand liggen, terwijl hem bloed uit den mond vloeide. Zijn vrouw kwam des anderen daags bij de politie klagen en toen de hulp van dr. Mijnlieff was inge roepen, tiet deze den patiënt aanstonds naar het Wilhelminagasthuis overbrengen, waar hij spoedig overleed, zonder zijn volle be wustzijn te hebben herkregen. De dader werd, verdacht van zware mis handeling den dood tengevolge hebbende, gearresteerd, na verhoor voor den politie commissaris ter beschikking gesteld van ue justitie en naar het huis van bewaring overgebracht. Het lijk is vervolgens des Vrijdags gerechtelijk geschouwd. („Hdbl E a li g e v a a r 1 ij k li e e r. De huzaar J. te Deventer, die eergisteravond om streeks 11 uur in de Noorderbergstraat zijn meisje C. A. aantrof pratende met eenige burgerjungens, geraakte daardoor zoo in drift, dat llij de sabel trok en daarmee zijn meisje ergerlijk mishandelde. Zij bekwam twee wonden aan 't hoofd eu moest in het ziekenhuis verbonden wordeu De dader werd door de politie gearres teerd en aan de militaire autoriteiten over gegeven. In de vorige week werd op een avoud in de Dusartstraat te Amsterdam een man gelokt in een verdacht huis, waar hem door den exploitant een bankbiljet van f 100 werd ontstolen. Deze gaf het aan de vrouw. Toen de politie in huis kwam wist zij het te verbergen, doch maakte, zoodra de recherche vertrokken was, een eind aan haar leven door zich den pols door te snijden. Haar man werd in ver zekerde bewaring genomen. En nu heeft ook deze in het Huis van Bewaring ge tracht zich liet leven te benemen, door over de verschansing der binnenplaats te springen. Met gebroken been werd hij opgenomen Historisch. In het dorpje A was een nachtwaker, die zich altijd op zijn flinke houding in het nasporen van alles, waarvan de goegemeente last had. Er waren in hetzelfde dorp ook anderen, welke het gesn oef van den nachtwaker niet verdragen konden en eens een oogje in het zeil hielden, en tot niet geringe teleurstelling van de goegemeente vertelde men door geheel het dorp het volgende „de nacht waker ging met zijn zoon in het bezit van eeD zak een tuin binnen, plukte appels, peren enz dat het een lust was, stuurde zijn zoon met de vracht huiswaarts, en belde daarna aan de huisdeur aan, en gaf de boodschap volgenderwijze afS ze zijn aan de peren geweest, jammer dat ik het te laat gezien heb, want ze 'zijn er al mee weg." In genoemd dorp zeggen ze doodleuk, „zoo zullen er wel meer nachtwakers ge vonden worden Te Eijs-Wittem (Limb.) werd gisteroch tend het lijk gevonden van den'landbouwer J. E., in een steegje, dat leidt, naar deij weg van een café. Een vreeselijfce hoofd wonde werd waargenomen, zoodat een, misdaad wordt vermoed. Het .lijk is gis teren gerechtelijk geschouwd. J. E. was 53 jaar en ongehuwd. De fabrieksarbeider B. op den Braker, le Lonnekor, die eenigen lijd geleden zon der eenige aanleiding een schot loste uit een landweer-infanterie-geweei' op een troepje jongens en een ervan verwondde, heeft eergisteravond de buurt weer onvei lig gemaakt door uit een revolver G scho ten 1e lossen door de ruiten van de wo ning van zekeren V., gelukkig zonder iemand te treffen. Onaangename thuiskomst. Toen Zaterdag de familie M., wonende op de Keizersgracht te Amsterdam, van haar bui tenverblijf terugkeerde, ontstond er, zoo verneemt, „De Crt,.", een woordenwisse ling met. den huisknecht. Even daarna werd een schol gehoord, gevolgd door hulpgeroep. De politie was spoedig ter plaatse, terwijl een groote menigte toe snelde. Nader wordt gemeld, dal do huis knecht zich van liet leven heeft beroofd. Een wed e r z i e n. Men leest in de „Nijin. Crt." Gisteren was hij pas binnengekomen van een groote zeereis uit onze Oost, en verheugd zich weer op den vaderland-' schen bodem te" bevinden was zijn eer ste verlangen naar de geboorte- en garni zoensplaats; het mooie Nijmegen, waar hij, (oen hij voor eenige jaren als soldaat naar Indië vertrok, vele vrienden en be kenden had achtergelaten. Het verlof kwam dadelijk af, de irleïs naar Nijmegen werd ondernomen; en ziet, aanstonds kwa men magen en vrienden van alle zijden op dagen, want een uit Nederlandsch-Indië terugkee'rende soldaat brengt gewoonlijk een goed gespekte beurs mee. Na de eerste begroeting trok men er Vrijdagmorgen gezamenlijk op uit en ook Bacchus voegde zich bij het. gezelschap, met liet gevolg dal onze Oost-lndiëgan- ger spoedig zooveel had gedronken, dal hij, in den steek gelaten door zijn vrien den, bijna levenloos in het. gras nabij hel Slachthuis neerviel. Toen hij daar in dien deerniswaardige!! toestand gevonden werd, moest llij op een handwagen naar de kazerne worden gebracht der Kolo niale reserve. Een prachtig wederzien van de geboor testad Gistermorgen werd dooir de gemeente politie te Tilburg oen. Duitscher gearres teerd, die zich Zondag aan diefstal van ieen rijwiel heef tl. schuldig gemaakt. Men heeft sterke vermoedens in hem den dader ge vonden te hebben van een brutale aan randing, die Zaterdagmiddag op den Bre- daschen Weg plaats bad. Toen mevr. v. W„ uil Teteringen, zich per fiets naar Til burg begaf, werd zij in de nabijheid der Hullensche Brug -door een Duitsch spre kend persoon aangehouden, wien zij op zijn dreigen met oen geladen revolver haar poi lemonnaie afstond. Zijn signalement komt overeen met dat van den gearresteer den Duitscher. Morgen wordt hij tór te- schikking van de justitie le Breda gesteld. .Scheepsramp. Kapitein Hoekstra en 20 personen, de bemanning van de Ne- derlandsche stoomboot „Zwijndrecht", die den 7 Aug. op 1800 mijlen afsltand van Falmouth is vergaan, werden in Falmouth onderdak gebracht. Zij waren geiled dooi de hark „Silversteam". De bemanning bad vier dagen aan de pompen gewerkt. De „Zwijndrecht'-' zonk een hall' uur nadat de bemanning was gered. De stoomboot „Folgofondetr" behonren de aan de maatschappij Harda.nger-Sven- hordlang is den 22en Aug. hij Skaanewik aan den grond geraakt en binnen drie minuien gezonken. Naar verluidt, zijn Ier ook passagiers aan boord geweest, waar van 30 moeten zijn verdronken. Tot dus ver zijn 15 lijken opgebracht, waaronder; vijf van de bemanning. Drama op een locomotief. Op den buurttrein, die van Aalter naar Eectoo reed, ontstond er een gevecht tus- scben den machinist en den stoker. Na een verwoeden strijd lijf om lijf, greep de machinist een staaf en sloeg deze met zooveel geweld op liet hoofd van den stoker, dat deze achterover van de machine viel. Daarop zette de machinist den weg voort, zonder zich nog om zijn slachtoffer te bekommeren. De stoker werd door de voorbijgangers zwaar gewond langs den weg gevonden. Te Marseille heeft men weer eens een koffer gevonden met het in stukken gesneden lijk van een vrouw erin Het lijk werd in het lrnis van zekere Tasso ontdekt door de politie, die door een buurvrouw gewaar schuwd was dat het er zoo stonk. En op hetzelfde oogenblik had ook Tasso zich uit eigen bewegiDg als den moordenaar aan gemeld. De vrouw was een Armeensche van 67 jaar, die haar intrek had genomen in het hotel van Tasso's schoonmoeder, waar voor namelijk emigranten uit den Levant lo geereu. Ze had een bedrag van 915 frc. aan Tasso gegeven ter wisseling, maar deze had liet geld verspeeld, en had, toen de vrouw hem om betaling vroeg, haar dood geslagen, Daarna had hij het lijk in stukken gesneden met de bedoeling het te verzenden Maandagmiddag is in een bosch bij Sevenoaks in Engeland de 65-jarige echt- genoote van generaal-majoor Luard ver moord. Haar man had haar kort te voren verlaten. Zij lag in een buitenhuis dood met twee schotwonden in het hoofd. De ringen waren haar van de vingers gerukt. Een grappige sergeant. Tijdens de oefeningen van het 136e regiment in fanterie, werd zekere Reuter, soldaat, in gevolge een© hoogst zonderlinge opmer king van zijnen sergeant, door oen© zoo hevige lachbui overvallen, dat hij niet. kon uitscheiden niettegenstaande alle opmer kingen. De krijgsraad heeft hem tot twee maanden gevangenis yeïoordeeld wtegeiis gebrek aan eerbied onder de wapens, maar heelt ook den sergeant verzocht in 't ver volg dergelijke opmerkingen achterwege té laten. Voor de li. B. school te V 1 is si n gert hebten zich tot dusver 30 leerlingen aan gegeven en wel 23 voor de eerste, 5 voor de tweede en 2 voor de derde klasse. SCHORE. Bij de heden gehouden her slemming voor een lid van den gemeente raad werden uitgebracht 117 stemmen, t stem blanco. De heer Sterk (a.-r.) verkijeeg 53 stemmen, de heer Glerum (lib.) 63, zoodat laatstgenoemde is gekozen. Men seint ons: Benoemd voor een jaar lol leera/W R. H. B. School te Middelburg, Dr. Julius Wolff, thans lijdelijk Ie Meppel; lol gezworene van den Adria.ua Johanna,polder kllvr. A. van Hoeve te Dreischor; tol. voor zitter van het bestuur der waterkoeling van den calamiteuzen Anna, Frisopolder dhr. J. L. Marcusse te Wissekerbe. GOES. Geboren: 24, Maria Gijsbertha d.v. Petrus Oosterbaan en Maria Wille- mina Lambooij. 26, Hendrikus z.v. Caret Petrus Brusket en Catharina Adri- ana Clement. Ondertrouwd25, Martinus Albertu'i Koele 25 j. j.m. en Jacoba Koster 27 j.j d. Van 25 en 26 Aug. MIDDELBURG. Getrouwd: P. J. C. Arends, jrn!. 23 j. en O. L. J. Jolmers, jd. 26 j.; I.. Dorlcijn, jm. 29 j. en P. M. van Heulen, jd. 29 j.G. van der Plank, jm. 22 j. en \V. F. de Pagter, jd. 22 j. Bevallen: .1. .1. Mauhave, geb. Krijger, d.; T. Baas, gob. Kits, Leijnse, geb. Gideonsc, z. Van 22—25 Aug. VLISSINGEN. Bevallen: M. W. Huijs- mans, geb. Guinée, <1.; L. Roelse, geb. De Ridder, d.; J. J. -I. Ossel, geb. Va,n (logh, z.; A. J. Sla.ndaart, gel). Heijtvelt, z. Overleden:J. T. Buurman, d. 5 m.G. J. van Hoorn, man van li. va,n den Boogerd, 81 j. W 09 09 O 3c klasse. Trekking 25 Aug. f 2000: 9122 f 1500: 13115 f 1000: 9010 f 400: 1893 2882 16315 f 100: 930 4070 11299 16737 20185 f 453303 3306 5661 6279 6388 8374 8378 8381 8405 8429 8486 8493 9366 9412 9590 9848 9851 18407 20402 20409 20417 20751 Trekking 26 Aug. f25000: 16438 f 5000: 14044 f 1000: 5560 16034 f 200: 6047 19974 f 100 5627 6082 f 455654 6356 6366 7937'8463 8476 9370 9386 9782 9813 9853 9861 9895 9938 9939 18414 18453 18464 18493 20741 20757 20767 20775 Gisteren werden te Goes, in de Prins van Oranje, publiek verkocht.: twee woon huizen te Goes, aan de L. P. van: d>e Spie gelstraat, met daarachter gelegen fabrieks gebouwen voor houtbewerking, machine kamer, ketelhuis, di-oogkamer, loodsen en opslagterrein, le zamen uitmakende kl© Fabriek „La Vitesse", aan dhr. S, van' der Peijl te Goes, voótr f 10.000. Aan het gebouw van het prov. hesttiur van Zeeland te Middelburg werd he den aanbesteed: het maken en inhangen van een paar houten deuren voor de kleiuie sluizen van liet. kanaal door Zuid-Beve- land. Raming f6500. Minste inschrijver de heer .1. B. Koeh le Hansweert, voor f5985. Een spook dat. voor de rech ters moet komen. Onlangs werd mel ding gemaakt van een „spookgeschiedenis" le Kampen, 't Bleek dat een dienstbode de menschen bij den neus had gehad. Za terdag moest het „spook" zich daarvoor le Zwolle verantwoorden; 'I was er echter niet. Het had heel wat op zijn kerfstok, zoo dat. het wel de moeite waard zou zijn geweest maar eens te komen. O.a. had het lieve meisje geld gestolen, gordijnen en behangsel vernield, haar meester, H. J. B„ en diens zuster G. B. met steenen geworpen en nog meer fraais uitgehaald. J. B. moest/aangezien zijn zuster ziek is en dus niet als getuige kon komen, alleen dit zaakje ophelderen. Zijn dienstbode, met name Machteld D., oud 18 jaar, want zij bleek later het „spook" te zijn, was raar aan den ga,ng geweest, Van af Februari, toen zij hij getuige en zijn zuster in dienst was gekomen, worden er herhaaldelijk portemonnaies vermist.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 5