UIT ZEELAND. GEMEMGP NIEUWS. heeft en ook lang daarna \va3 geen dwaling bij hem te bespeuren. Wanneer h(j evenwel reels vroeger op school naar lichaam en geest was afgebeuld en half gekcakt en gebroken het werkelijke leven was ingetreden, zooals nu zoo dikwijls voorkomt, zou hij vermoedelijk reeds op zijn 50e jaar weinig meer waard zijn geweest. De zaak heelt ook een zedelijken kant. Reeds Van Alphen heeft daarop gewezen: Wie in zijn jeugd Het pad der deugd Heeft ingeslagen, En 't goede doet, Wacht welgemoed Zijn oude dagen Aan dood en ouderdom is niet te ontko men, maar menigeen heeft zijn leven moed willig verkort en de gewone verschijnselen van den ouden dag ontijdig te voorschijn geroepen. Hoe meer iemand haagt heeft om van het leven te genieten, des te eerder zal hij zich dat genot moettn ontzeggen. Wereldtentoonstelling inl913. Naar het „Centr." verneemt, bestaan er ernstige plannen, om in 1913, ter herinne ring aan onze onafhankelijkheidsverklaring in 1913, een wereldtentoonstelling te orga- niseeren in do hoofdstad of in de residentie Reeds is men bezig commissies en sub commissies te lormeeren. Tegen het Cozapoeder. Tot voor kort had de heer Van Gerrevink, drogist te Deventer den alleenverkoop van het beruchte Cozapoeder. Op een verzoek van het Deventer Drankweercomitè toonde bij zich terstond bereid het contract met het Cpza-insfilute op fe zeggen Ook de andere drogisten'daar ter stede verklaarden eenparig dat zij geen Cozapoeder in depot zouden nemen Een goed voorbeeld Goes. De St. Crl. no. 187 bevat de ko ninklijke goedgekeuide ontwerp-akte, hou dende nadere wijziging in de akte van op richting van de N. V. De Kanter en Hordijk's Rank, gevestigd le Goes. Te Rotterdam is een 15-jarigp jongen van hier aangehouden, die mei een ker miswagen was meegeloopen. - De harmonie „Euphonia" zal Don derdag 13 Aug. haar tweede abonnements concert geven in den tuin der socieleit „V. 0. V..". Het muziekgezelschap „Hosanna" zal Donderdagavond a.s. een muziekuit voering geven op de Groote Markt alhier. - Zekere \V. schoot hedennacht op den West wal een paar eendjes, doch had geen gelegenheid de beestjes tot zich te halen, want de politie kwam op 't schot af, en vond aan den grachtkant 's mans stok, waarmee hij de diertjes naar zich toe had willen halen. Met. behulp van dien stok haalde de agent M. de beestjes naar zich toe en nam ze tegelijk met den stok mee. De eigenaar van den stok zat aan den overkant te foeteren op den agent en 't mislukte strooptochtje. De politie nuttigde daardoor vandaag een paar lek kere eendeboutjes. Tegen V. is procesverbaal opgemaakt wegens mishandeling van zijn buurman A. in de Voorstad. De Middelburgsche weeskinderen brachten heden een bezoek aan onze ge meente. De meisjes trokken de aandacht door hun groene schortjesde jongens; door hun rood© kragen. - Het fanfaregezelschap „Hosanna" gaf gisterenavond voor begunstigers en huis- genooten oen concert in den tuin der sociëteit. „V. 0. V.". Het dreigend weder en de sterke afkoeling in aanmerking ge nomen, is de opkomst tot deze soirée re delijk te noemen. Velen, die uit bezorgd heid voor 'I weer wegbleven, mogen zich beklagen dit goed geslaagde concert niet te hebben gehoord. Middelburg. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op den Nieuwen Vlissing- schen weg verschillende baldadigheden ge pleegd. Zoo werden meerdere ruiten inge gooid, damhekken stuk getrapt, enz. zeer waarschijnlijk door personen, die van de Middelburgsche kermis terugkeerden. Daar deze baldadigheden ieder jaar op den laatsten dag der Middelburgsche kermis worden gepleegd zou het zeker gewenschl zijn, dat do rijkspolitie daar eens een wakend oog hield. Met het oog op de vele aanhangige zaken bestaat het voornemen voor de rechtbank alhier voorloopig weder twee maal per week zitting voor strafzake'n te honden. Vlissingen. Juffrouw A. T. van hier, te Rotterdam veitoevend, werd aldaar in de Fransche Bazar haar portemonnaie met f 30 ontrold. - Vrijdagmiddag 2 uur houdt de ge meenteraad een vergadering. Onder de te behandelen punten komt voor een voor stel van Burg. en Weth. -tot het aanvra gen van continuatie der plaatselijke be lasting op het gedistilleerd. Gistermiddag is de bliksem gesla gen op den afleider der katholieke kerk. Schade werd niet. veroorzaakt. Een hondenvriend. Men meldt uit Vlissingen: Hoe vernuftig het. vaak reizigers kun nen aanleggen, om spoorwegvracht te ent- duiken, bleek dezer dagen op den Vlis- singen-Weenen Express. Een reiziger, met een gewoon, groot, geel valies, zit in den trein. Conducteur controleert de plaats- kaarten en verder gebeurt niets bijzon ders. Dan komt echter de conducteur te rug door den corridor, langs bewust com- partiment, en bemerkt tot zijn niet geringe verbazing, dat de thans openstaande kof fer van binnen geheel en al ingericht is voor hondenverblijfplaats; de reiziger is bezig zijn hond le strelen en hem allerlei lieve woordjes toe te voegen. Hij ziet vreemd op ,als hij den conducteur gewaar wordt. Tegen den hondenliefhebber werd proces-verbaal opgemaakt. Zierikzee. Op 25 Aug, a. s. candidaat- stelling voor een lid va.n den gemeente raad, vacature mr. H. C'. Moolenburgh (burgemeester). Schore. Dinsdagmorgen had de knecht J. K. van den landbouwer C. Boonman bij het naai* huis halen der paarden het onge luk zoodanig met zijn hand beklemd te ra ken dat de ringvinger geheel stuk was en onmiddellijk geneeskundige hulp moest verleend worden en waarschijnlijk de vin ger voorgoed zijn diensten zal weigeren. In de gemeenteraadvergadering van Dinsdagavond waren tegenwoordig 5 le den. Afwezig de heeren Rijn en Glerum. Onder de ingekomen stukken was bericht van Ged. Staten van de benoeming tot lid voorzitter der gezondheidscommissie zelel Kruiningen van dr. Kruysse Voorburg Voorts goedkeuring van het le en 2e .kohier hondenbelasting. Medegedeeld wordt dat M. Karelse is benoemd tot. zetter, en dal kas en boeken van den gemeente-ontvan ger in orde zijn bevonden. In kas moest zijn f 88.016. Dhr. A. Rruinshoofd werd be noemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Op de voordracht voor zetters werden benoemd W. Rijn en A. Rottier, plaatsvervangers A. Bruinshoofd en W. in 't Anker. In het stembuneau wer den benoemd totplaatsvervangend voor zitter W. Rijn, leden A. Rottier, W. in 't Anker. De heeren M. Karelse en Ver haag™ weiden als hunne plaatsvervangers aangewezen. Van Ged. Staten was terug ontvangen de verordening, regelende het salaris van de onderwijzers met verzoek het in overeen stemming te biengen met bet besluit van den raad van 15 Febr. 1.1. B. en W. stellen voorin dien geest te besluiten, waarbij was bepaald dat 't salaris van de onderwijzeres gelijk moet gesteld worden met dat van de onderwijzers, aangezien Ged. Staten het onbillijk achten liet eenmaal toegezegde salaris weder terug te nemen. Dhr. Verhangen zegt in de vorige verga dering is door u met hand en tand verde digd het voorstel van B. en \V. en wel op grond dal de gemeentie-financiën niet ge doogden het salaris van de onderwijzeres gelijk met dat van de onderwijzers te stel len, en ook zeide u dat het dhr. Verhangen er om te doen was om voor De Visser een voordeeltje te behalen. De voorzitter zegt deze woorden niet te hebben gesproken en vraagt zuiks aan de andere leden, niemand kan zich zulks herinneren. De heer Verhaagen zegt dat dit wel dege lijk 't geval is, doch dat de overige raads leden er vermoedelijk niet voor uit dur ven komen. De heer In 't Anker zegt, dit best te duiven, maar 'tniet te weten. De heer Verhaagen stelt voor het hoofd der school f 75 boven het minimum te geven op welk salaris hij indertijd opge roepen was. Besloten wordt dit voorstel aan te houden tot de volgende vergade ring. Een opmerking van den heer Karelse omtrent 'tniet uitbetalen van onderwijzers, waaromtrent door den heer In 't Anker klachten zouden zijn vernomen, wordt als zijnde niet aan de orde niet beantwoord. Thans komt aan de orde de vraag of de gemeente zal overgaan tol het voeren van een rechtsgeding. De voorzitter licht dit nader toe. De heer In 't Anker is huiverig om een proces aan te gaanals wij 't winnen verliezen wij 't nog. Is de advertentie wel een overtuigend bewijs De voorzitter antwoordt dat in ingezon den stukken wel eens onwaarheden wor den geschreven, doch nooil in advertenties. In "de bewuste advertentie heeft duidelijk gestaan dat het grind moest zijn van I1/» tot 4 centimeter. De heer Verhaagen zegt dat hem geble ken is, dat door den heer \V. Sterk in op dracht van J. M. Hage de grind is opgeme ten. Nu is volgens B. en W. de eerste op dracht wel, de tweede opdracht niet op last van B. en W. geschied, maai door J. M. Hage op verzoek der grinddragers gedaan. Spr. zegt, dat zulks door dhr. W. Sterk niet kon geweten worden en hij na tuurlijk ter goeder (rouw de grind heeft opgemeten en daarvan een certificaat heeft afgegeven aan den leverancier. Nu vrees ik dat, indien er een proces wordt aangegaan, de heer Sterk als getuige zal worden op geroepen en de gemeente de dupe zal worden van de grind-quaestie en de kosten van het proces voor hare rekening zullen komen en wie betaalt dan zulks? De voorzitter zegt als de gemeente het verliest moet zij natuurlijk de kosten be talen, maar ik vermeen dat wij zeer sterk staan en gerust 'n proces kunnen aangaan. De heer Karelse acht het. voorzichtiger niet te procedeeren en zeer kalm de grind te betalen ,dan zetten wij niets op 'tspel. De voorzitter zegt, wil de raad de ver antwoordelijkheid dragen dan moet hij het weten. Na nog eenige bespreking wordt 't voor stel van B. en W. om' te procedeeren ver worpen. De voorzitter zegt dat de Raad er reke ning mede moet houden dat de leverancier direct zijn geld zal vragen en vermoedelijk nog rente a 5 procent voor den verstreken tijd en wij dan een geldle-ening zullen moeten aangaan daar de kas thans niet toereikend is. De heer Karelse zegt, wanneer de grint was goedgekeurd moest ze thans ook be taald zijn. De heer Verhaagen meent dat de Raad den leveranciers eerst kennis kan geven dat hij geen proces aangaat; betaling kan later geschieden. Alsnu is aan de orde de rekening der gemeente. De heer Verhaagen stelt voor een oom missie te benoemen tot het nazien dei- rekening. Dit wordt aangenomen. In de commissie worden benoemd de heeren Verhaagen, Karelse en In 't Anker. Bij de rondvraag vraagt de heer In 't Anker naar de oorzaak van het niet uit betalen der onderwijzers. De voorzitter antwoordt, was de hoof delijke omslag reeds bij gedeputeerden goedgekeurd dan was reeds genoegzaam geld in kas, wat nu het geval niet is en de onderwijzers zijn pas één maand ten achter. De heer Verhaagen vraagt den voorzitter waaraan het is toe te schrijven da,t B. en W. geen uitslag hebben gegeven van hel gedane werk aan de goot langs den weg. De voorzitter zegt, dat het werk is opge nomen en juist zooals de heer Verhaagen in de vorige vergadering had gezegdniet volgens het voorschrift door den aannemer was gehandeld met het materieel wat nu reeds bleek daar eenige steenen waren stuk gereden, dus van minder goede kwa liteit zijn. De heer Verhaag™ vraagt waarom de voorzitter alleen ,uit eigen beweging verlof geeft tot het houden van verschillende ver gaderingen in gemeente-gebouwen waar zeer goed gelezen wordt in de Gemeente wet art. 44, 138 en 194 dat. alleen de raad bevoegd is gemeente-gebouwen in bruikleen te geven. De voorzitter zeg! dat het niet. aangaat voor elk verzoek raadsvergaderingen te beleggen. De heer Verhaagen geeft in overweging voortaan den raad in dergelijke gevallen te raadplegen. Vooral wanneer het betreft afstaan aan verschillende veneenigingen enz. enz. Er zijn genoeg particuliere ge bouwen om daarvan gebruik te maken en men spaart er kritiek mede. De heer Verhaagen vraagt den voorzitter- hoe het komt dat hij geen inzage kan krijgen van de notulen. De voorzitter zegt, dat ze er niet waren. Vermoedelijk zijn zij reeds bij zijn voor ganger zoek geraakt. Dhr. Verhaagen zegi dat zoo'n dik boek met notulen zoek te raken voor hem een raadsel is. Dhr. Verhaagen vraagt nog aan den voorzitter of het afschrift van het regle ment van orde dat onlangs aan gedepu teerde Staten is gezonden overeenkomt met het aan hem ter hand gestelde. De voorzitter antwoordt daarop niet in te gaan. De heer Verhaagen heeft het ant woord van gedeputeerde Staten en dat is genoeg. Dhr. Verhaagen zegt deze zaak verder te zullen onderzoeken. De voorzitter herneemt ja u schr ij f t maar, dat is het eenige. Daarna sluiting. Kruiningen In deze gemeente zijn door den veearts reeds verschillende gevallen van vlekziekte geconstateerd. Bij de land bouwers J. P. en M. K. zijn er reeds dieren aan bezweken. Andere werden in tijds afgemaakt. Hoedekenskerke. Onder toezicht van den waterbouwkundigen ambtenaar J. Krijger begon men alhier met. hel maken van een glooiing van gewapend beton sy steem „de Muralt". Het werk, aangeno men door den heer J. v. Drongelen ,t.e Hoek, belooft tot nog toe veel. Wie met tiet zomerseizoen den Scheldedijk en hel „Steigerhuis" alhier komen bezoeken, zul len zich zeker niet over de genomen moeite beklagen, als ze even de nipuwe dijkversterking gaan bezichtigen. Terneuzen. Maandag werd de huisvlijt- tentoonstellii g te Neuzen door den Com missaris dtr Koningin, den heer mr H J Pijckmeester geopend, die daarvoor, ver gezeld van mevr. Dijckmeester, was over gekomen Des middags werd hun door het hertuur van het uitvoerend comité in het ..Hotel des Pays Bas een dejeuner aangeboden, waaraan mede aanzaten een 30 tal leden van het uitvoerend en het eere-comité Gedurende dit dejeimer werd door het muziekgezelschap „De vereenigde werk lieden" op de binnenplaats van het hotel een uitvoering gegeven. Te 3 uren had de opening van de ten toonstelling plaats. Hij wordt gehouden in de daarvoor van het Rijk verkregen affuit-* loods, die inwendig smaakvol is versierd, en bij het binnentreden een keurigen aan blik b*edt Achter in de zaal is een po dium ingericht, geflankeerd door verver- scliing gelegenheden. Bij het binnentreden van den Commis saris speelde de orkestvereeniging De Volharding" het oude Wilhelmus, waarvan ook 2 coupletten werden gezongen do0r een koor van ongeveer 70 jonge dameg Er was bij deze plechtigheid een talrijk publiek aanwezig Nadat de voorzitter den Commissaris der Koningin met zijn echtgenoote in 't bijzonde en de leden van het eere- coinité en het uitvoerend comité benevens de aanwezigen in het algemeen had toe gesproken en had dank gezegd voor de ondervonden medewerking, zette hij in korte trekken de geschiedenis der ten toonstelling uiteen. Het welslagen daarvan op andere plaat en deed het denkbeeld rijpen om ook alhier hen, die in ledige uren dikwijls zeer fraaie voorwerpen ver vaardigen, in de gelegenheid te stellen die aan anderen te laten zien, wat ook weer strekken kan tot prikkel voor anderen, om dat vjorbeeld na te volgen en hun vrijen tij 1 niet in ledigheid maar met nut tigen arbeid door te brengen. Daarna opende de Commissaris de ten toonstelling. De Commissaris en mevrouw Dijckmees ter werden hierna de tentoonstelling door geleid, de eerste door den voorzitter, den heer T van Borssum Waalkes, mevr. Dijckmeester door mevr. Geiil, de echtge noote van den burgemeester. Met belang stelling werd een en ander door hen be zichtigd. Hierna werd de tentoonsteUing voor het publiek toegankelijk gesteld en werd door de orkestvereeniging een kaït programma uitgevoerd, en als slot in de zaal door het dameskoor het Volkslied gezongen. Daarna werd op het terrein bij de zaal door bet muziekgezelschap ..De vereenigde werklieden", met medewerking van 150 kindei en, uitgevoerd een Kleppermarsch, gecomj-oneerd door den directeur, den heer Aug. Eeckhout, die dezen marsch heeft opgedragen aan den Commissaris der Ko ningin, welke opdracht door dezen met genoegen werd aanvaard De uitvoering slaagde goed Na een rit door de stiaten vertrokken de heer en mevr. Dijckmeester met de Provinciale boot van omstreeks 5 ure, uit geleid door den voorzitter van het teu- toonstellingscomité en andere heeren, ter wijl „De vereenigde werklieden" een mu zikalen afscheidsgroet '-rachten. Axel Maandagavond viel een jongen C. d. P. genaamd, boerenknecht bij' D. v. C. vain een kar klavers, doordat het paard vooruitschoot. De zeis viel ook naar be neden en de jongen greep in zijn val de zeds vast. Daardoor ontstond een diepe wonde in de palm der rechterhand, waar door ai de pezen doorgesneden werden. Dadelijk werd geneeskundige hulp inge roepen. De wonde werd zorgvuldig door Iwee geneesheeren verbonden. Waarschijn lijk zullen de drie laatste vingers stijf blijven. De burgemeester dezer gemeente, do heer D. J. Oggel, heeft als zoodanig eer vol ontslag aangevraagd. Bij1 den landbouwer J. de P. onder Axel zijn Zondagnacht ruim 1*20 hoornen afgepeld. Er was ook een briefje achterge laten, waarop stond: J(an) L(ampon) aan den kant of de boel in den brand. De politie doet onderzoek. Zaterdag had te Serooskerk© eene hevige vechtpartij plaats. Een zekere H. aldaar bekwam een groote sniede over het hoofd en een snee over den arm, terwijl een persoon uit Gapinge mindere kwet suren opliep. Voor den eersten is genees kundige hulp ingeroepen moeten worden. De wonden zijn dichtgenaaid. Beide per sonen verloren veel bloed. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: in het bestuur van het waterschap Ooster Zwake, tot dijkgraaf S. Paul, en tot plaatsvervangend dijkgraaf A. van Dijke, beiden te 'sGravenpolder; tol. gezworene van den Nooid Kraaijert- polder, G. de Jager, te 's Heer Arends- kerke lot gezworene van den Zuid Kraaijert- polder, N. Remijn Az„ te 'sHeer Arends- kerke tot gezworene van den Wilh lminapol- der (Zuid-Beveland), J. Minderhout te Wil helminadorp in het bestuur van den Clarapolder, tot dijkgraaf E. Cuelenaere, te Philippine, en tot gezworene C. Haverbeke, te IJzendijke tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Nieuwen Veerpolder, V. M. Krapel, te Nieuwerkerk tol gezworene van den Völckerpolder, J. F. Neve, te Riliand-Bath; tot gezworene van den polder den Oosterenban te Schouwen, M. Steur, te Renesse; tol. gezworene van den Dreischorpolder, N. Verjaal, te Dreischor; in het bestuur van den Hertogin Hed- wigepolder, tol dijkgraaf A. A. M. Rottier, te Sint, Jansteen en lot gezworene D. Ph. F. Vercauteren en P. L. Meurichij, beiden te Clinge; tot gezworene van den Koninginnen- polder, A. B. Thomaes, te Biervliet; tot gezworene van den Paulinapolder, Th. J. Buysse en A. Bliek, beiden té Bier vliet; tok gezworene van den Kruispolder, Th. C. Vereecken ,te Hontenisse. De nonvlinder. Ook in Zeeuwseh-V laanderen begint zich de nonvlinder te vertoonen. In een tuin onder de gemeente Hulst, is er reeds een gevangen. Zaterdagavond trachtte te Geertruiden- ber'g hij het station de 22-jarige v. Jf uit Oosterhout, komende van den trein na nog eenige oogenblikben met, een paal kennissen te hebben staan praten, op 4f in gang zijnde tram te springen. Vermoe delijk heeft hij zijn sprong verkeerd ge. nomen en is terecht gekomen onder een met graan beladen goederenwagen. Ziji eene been werd verbrijzeld en van het ander een gedeelte van den voet. Ook inwendig moet hij ernstig gekneusd zijn want reeds eenige uren na het ongeval is hij in het R. K. gasthuis aldaar over- leden. Te Egmond wilde de vracht rijder A. Gul, stapvoets rijdende, West. waarts het dorp inrijden. Van de j\*oon|. zijde kwam een jongetje Zuidwaarts over steken, kwam in aanraking met het paard viel, en kreeg het wiel over zijn liehaaiii met hel gevolg dat het weinige oogenblik- ken daarna overleed. Het slachtoffer heet Simon Pruis en is 8 jaar* oud. Zatcr dagmiddag is de arbeider Harmen Els kamp in de fabriek van de Deventer Ka toen maatschappij een ernstig ongeluk overkomen. Men vond den man met eeii ernstige hoofdwonde onder een drijfriem liggen op een plaats waar de toegang vat boden was. Daar niemand ooggetuige i, geweest van het ongeval en de man no; steeds bewusteloos is, weet men de feit lijke oorzaak niet. In de stootnmeel fabriek van de firma De Koster en 0, in de Dooierstraat te Leiden wilde een mat een pees slaan om de machine, die in volle werking was. Hoewel door een ander ■werk man gewaarschuwd, beproefde hij het toch met hel ongelukkig gevolg dat hij dooi de machine werd gegrepen. Hoewel <k machine onmiddellijk tol stilstaan weit gebracht om den man te bevrijden, \vi> j deze reeds overleden. De gevangen W. H. S„ die jl. Zaterdag te Tiel j te ontsnappen, werd weer spoedig geva' 1 Hij werd ontdekt boven in een boom, ii, de nabijheid der ouderlijke woning. Spoe dig was hij toen gearresteerd en naar 4- gevangenis teruggebracht. Ditmaal genou hij slechts drie kwartier van zijn vrijhei! Wegens herhaalde ladelichting in ziji kosthuis is door de politie te Doetinchei gearresteerd zekere M. W„ bewaarde bijkok aan het Rijksopvoedingsgesticht Dr Kruisberg. De gearresteerde is onmiddei lijk door den directeur in zijn functie ge schorst. Te Maasniel had Zondagna middag een automobielongeluk plaats, da: betrekkelijk goed afliep. Een automobiel waarvan het nummer door de verbazende snelheid niet kon gelezen worden, kwam uit de richting Roermond over den rijks weg Maastricht-Nijmegen. In hel geïiu h Bioekhem wilde een fietser, die door de hooge huizen de automobiel niet kon op merken, aan het kruispunt Lesuwen- Maasniel den weg oversteken. Hij werd door de automobiel gegrepen, met het gï-1 volg, dat zijn fiets ónder de automobiel geraakte en tol#al- verbrijzeld-^wenj. fietser kwam éK vy.ander hoven" wond f mét eenige lichte' kjj^uzingen af. De auto mobilisten namen het ongeval niet de minste notitie en rijden 'door. IV. en L.. te Raalte, kregen')twist, ze rolden ovei elkaar, met het gevolg, dat D. den and-ei een oor afbeet. Een derde, die de vcch tonden wilde scheiden, werd nog in den vinger gebeten. Van hét oor is niets terug gevonden. Tegen den bijter is proce? verbaal opgemaakt. In de kerk de: afgescheiden gereformeerde gemeente aai het Achterom te Delft is tijdens de god dienstoefening de 58-jarige gemeenteiverl man P. den H. plotseling doodgeblev i Het geval wekte natuurlijk veel ontstelt: nis. In den nacht van Zaterdag «f Zondag ontstond in een volkslogemenl to Maastricht tusschen logeergasten ien te zoekers eene ernstig© vechtpartij. fa tweetal personen kregen verschillende messteken over het gelaat, waarbij er wa ren ter lengte van ongeveer 1 d.M. D,- daders werden gearresteerd en naar he politiebureau overgebracht. Daar bleek dalI een der aangehoudenen nog gesignaleerd stond voor eene nog niet uitgeboete slral; De mishandelden, die veel bloed haddei:j verloren, werden in het hospitaal vetbol den. De verwondingen zijn niet levens?' vaarlijk. Maandagnacht is de boenW van T. Burger, in de Twaalf Morgen, «A® de gemeente Reeuwijk, bij Gouda totaal afgebrand. De bewoners konden nog jw bijtijds het brandende gebouw verte daar men wakker werd door de hitte het knetteren der vlammen. Aan redd van het een of ander kon niet word'1 gedacht. De geheel© boerderij niet all© wat er in en bij behoorde, ging in vlam men op. Vier varkens en ©en aantal bj pen kwamen om. Té Wïldervank js 23-jarige dochter van den arbeid-r G. die behulpzaam zou zijn bij hel inhak' van hooi, te water geraakt en verdrol- ken. De hulpbesteller der poster}1' Adriaans Swart is Zondagmiddag, te G lo, bij het zwemmen in de Maas verft® ken. Zijn lijk werd dadelijk opgehaa" In het Meer onder Ubbargen is Je©rg'sl<" middag verdronken de schoenmaker M. Nijmegen. Eergisteren is te iasselk7 boervoenschemond het: jongste doi-hte' van den heer B., landbouwer aldaar,1 een sloot nabij de ouderlijke woning 1 dronken. Eergisteren is de bejaarde B. te Kalkwijk onder een korenwagen- raakt en onmiddellijk gedood. Eergi- middag is in de Almelosche Aa te AI"1, in een ijzeren pan drijvende gevonden- lijkje van een pasgeboren kind, dat W in staat van ontbinding verkeerde. B? F litie stelt een onderzoek in. Eergis morgen viel de loodgietersknechl K, jaar oud, uit Den Haag, van het dat1

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2