GEMENGD NIEUWS. Tegen J. Br., kleermaker, is gister avond proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap en tegen W. M. te Heinkenszand en C. v. I. te Kloetinge, wegens fietsen zonder licht. Middelburg Aan het door Burg. en Weth. van deze gemeente aan den ge meenteraad uitgebracht, thans in druk verschenen, jaarverslag is het volgende ontleendDe kohieren van de plaatse lijke directe belasting op de inkomsten over 1906, gezamenlijk f 134.106.18 be dragende, zijn thans nagenoeg geheel af gedaan en hebben zuiver f 129.571,68l/2 opgebracht. De oninbare posten hebben f 4077.09 bedragen. Het primitief kohier werd den 8en Mei 1907 door den gemeenteraad vastgesteld op f 144.543.18 en onmiddel lijk aan tied. Staten gezonden, die daar aan hun goedkeuring verleenden, 105 per sonen hebben tegen hun aanslag een be zwaarschrift bij den gemeenteraad inge diend. 29 verzoeken werden ingewilligd, de overige afgewezen. 13 personen kwa,- men in beroep bij Gedeputeerde Staten, waarvan 10 in hun aanslag werden ge handhaafd. Het eerste suppletoir kohier werd vastgesteld tot een bedrag van f2331.361/s en het tweede tot een totaal bedrag van f 1036.001/2. Het primitief kohier dezer belasting Lelde 2636 aangeslagenen, waaronder 1079, wier aanslagen ambtshalve hebben plaats gehad. Hiervan behoorden er 277 tot de eer ste en 109 tot de tweede klasse. Onder de 1079 aangeslagenen zijn 19 personen, met wier oorspronkelijke eigen aangifte door Burg. en Weth. geen genoegen is genomen en die, bij afwijking van de aan gifte, ambtshalve zijn aangeslagen. De kohieren van de belasting op de honden over 1907 bedroegen f 1758. Over 1906 is zuiver ontvangen f 1594.50. Vrijdagmiddag wilde een politieagent op de Rouaansche kade alhier een orgel draaier, die zwaai' beschonken was, ar resteeren. De man verzette zich daartegen hevig. Er ontstond een worsteling, zoodat bei den over den grond rolden. De orgeldraaier beet en schopte den politieman, die bloedend aan 't hoofd ver wond werd. Een der omwonenden telefoneerde naar het politiebureau om assistentie, die kwam door drie agenten en een inspec teur. De orgeldraaier verzette zich ook nu nog" hevig, doch werd overmeesterd. Pel' handwagen, waarop hij met een louw was gebonden, werd hij naar 't bu reau 'gebracht. Aan het festival, dat Zaterdag 15 Augustus alhier vanwege de vereeniging „Ujt het Volk -Voor het Volk" zal wor den gegeven, zullen de volgende harmo nie- en fanfarekorpsen deelnemen: „Mid- delburgsch' Muziekkorps", „Excelsior" van 's Heer Arendskerke, „Constantie," van Leur, „Wolferts Fanfare" van Wolphaarts- dijk, „Kunstmin" van 'sGravenzan.de, „Con Amore" van Hoedekenskerke, „Ex celsior" van Middelburg, „De Vereenigde Vrienden" van Sas van Gent, „Euterpe" van Heinkenszand, „Eendracht maakt Macht" van Serooskeirke, „Vlijt en Vol harding" van Etten, „Schelde,galm" van Hansweert, „St. Caecilia" van Vlissingen, „Voorwaarts" van Koudekerke en „Eupho- nia" van Goes. Om 10 uur 's morgens maken die korp sen, voorafgegaan door het korps kleine tamboers, een optocht door een groot deed der gemeente. In de sociëteit „De Vergenoeging" wordt aan de bestuurders der korpsen de eerewijn aangeboden. Te circa half twaalf wordt op de Markt door alle korpsen de Trommelmarsch uitgevoerd en van 12 uur tot circa half vier op de Markt en in den Buitentuin, door de verschillende korpsen muziek gemaakt. Te half een vangt in het Schuttershof de marschwedstrijd aan en te vijf uur beeft daar de verloting der prijzen plaats. Te half acht begint in dezelfde gele genheid het feestconoert, dat, zooals men weet, besloten wordt met een vuurwerk, vervaardigd door de Nederlandsche pyro- technisc-he fabriek, voorheen G. J. Ruijsch te Utrecht. Üm 9 uur heeft op de Markt ook een muziekuitvoering plaats. Om 11 uur stadtijd vertrekt van hier een extra-trein naai' Bergen op Zoom en tusschenliggende plaatsen. Een oliebollenbakker o<p de Markt alhier, zekere H. S„ had een meisje in dienst genomen om oliebollen rond te brengen. Vrijdagmiddag gaf hij baar om een of andere reden gedaan, evenwel zonder haar het verdiende loon, ongeveer 50 cent, uit te betalen. De moeder, die nu om het geld kwam, ving eveneens bot. Om half acht kwam de vader, L. ge naamd, van Vlissingen en ging ook naar de kraam, om te p'robeeren het geld los te krijgen. Toen hij S. daarover aansprak, kwam deze met zijn vrouw en zijn zoon uit de kraam naar buitenzij vielen L. onverhoeds aan, wierpen hem op den grond, sloegen en trapten hem, terwijl zij hem met een vork, waarmede de bollen opgepikt worden, bloedend in 't gezicht verwondden. Ook sloeg een hunner hem met een marmeren plaat, ongeveer 20 c.M. in het vierkant groot, een gat in 't hoofd, zoodat het bloed er uitgutste. De plaat brak in vier stukken; de slag w,as dus nogal vrij hard aangekomen. Door eenige omstanders werd L. uit de handen van het edele drietal ontzet. Hij begaf zich eerst naai' den wacht post in het stadhuis en daarna naar het politiebureau in de Lange Gists traat, waar hij werd verbonden. Tegen den oliebollenbakber werd dooi de politie proces-verbaal opgemaakt. Niet alleen de politie maar ook het pu bliek bemoeide zich met de zaak. Bijna den geheelen avond verdrongen zich vóór de kraam menschen, die luide hun ver ontwaardiging over het gebeurde te ken nen gaven. De verwenschingen, geuit aan het adres van het drietal, waren niet zeer vleiend. Nood gedwongen, werd de kraam maar gesloten, daar er toch geen bol meer ver kocht werd. (M. C.). Vlissingen. I)e beer J. Daalhuijzen, eigenaar van het badpaviljoen „Wilhel- mina", heeft reeds genoeg van de beoefe ning van het jeu de baraque in zijn zaal. Het spel was hem heel anders voorge spiegeld dan het in werkelijkheid bet ge val blijkt te zijn, waarom hij reeds den eersten avond besloten was het. niet lang in zijn badpaviljoen te kunnen toestaan. Vooral waar hij den goeden naam, die zijn inrichting tot nog toe bij het publiek genoot, niet in gevaar wil brengén, heeft hij thans dit spel in zijn zaal verboden. De inrichting is nu verplaatst naar de melksalon van den heer Van der Stean op den Boulevard Evertsen. Al de mailbooten der stoomvaart maatschappij „Zeeland" zijn sedert eeni- gen tijd voorzien van een z,gn. schiet- kanon, door middel waarvan in geval van nood een lijnverbinding tot stand ge bracht kan worden tusschen twee schepen of het schip en den wal. De Sultan van Assahan zal het te water laten van het stoomschip „Billi- ton", gebouwd op de „Schelde" voor de maatschappij Nederland, op '29 dezer bij wonen. Pér extra-trein worden hier morgen '200 leden van een Duitschen Wielrijders hond verwacht, die met de dagmailboot hun reis naar Londen zullen voortzetten. Blijkens het jaarverslag: dezer ge meente bedroeg de bevolking op 34 Decem ber 20744 zielen. In de laatste 25 jaren is de bevolking met ongeveer 80 pet. ver meerderd. Op 31 December 1883 bestond de bevolking uit 11494 zielen; in 1893 uit 15219 en in 1903 uit 19139. In 1907 werd van gemeentewege 5289.12 M2. bouwgrond verkocht voor f38.492.815, tegen '20.600 M2. voor f98.861.41 in 1906. Heinkenszand. In deze gemeente is hef roodvonk uitgebroken. Kruiningen. Zaterdagmiddag genaakte de omnibus van Iersekestation Kruiningen ter hoogte van Zoute door het voor een dorschmachine schrikken der paarden achteruitrijdend met passagiers en a,l in een sloot. Ernstige ongelukken hadden niet plaats. Hoedekenskerke. Vergadering van den raad der gemeente d.d. 7 Aug. 1908. Tegenwoordig 5 leden. Afwezig de hoeren J. v. d. Linde en J. Louisse, de laatste met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de voorgaande vergadering worden voorge lezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan le. dat door Ged. St. is goedgekeurd het contract met de gemeente 's Gravenpolder en Baar land, welk contract 1 Juli 1909 zou zijn geëindigd, te verlengen voor 3 jaar, al- zoo tot 1 Juli 1912; 2e. dal het besluit tot wijziging der begroofing 1908, genor men in de voorgaande raadszitting, door Ged. Staten is goedgekeurd; 3e. dat van mej. E. J. Visser bericht is ingekomen, zij hare betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier hoopt te aanvaarden 1 Oct. a.s., zijnde den dag waarop haar door de gemeente Hoofd plaat eervol ontslag uit die betrekking is verleend. Vervolgens leest de Voorzitter ©en schrijven van den Commissaris der Ko,- ningin, voorhoudende de mededeeling, hij bij kon. besl. van 24 Juli 1908 no. 66, met ingang van '25 Augustus 1908 als burgemeester is herbenoemd. De Voorzit ter zegt, dat hij er hoogen prijs op zal stellen bij het intreden van dit nieuwe tijdperk, even genoeglijk met de Wethou ders en de raadsleden te blijven beharti gen de belangen der gemeente, als tot nu toe het geval geweest is. De wethouder Verbeek wenscht den Voorzitter geluk met zijne herbenoeming en spreekt den wensch uit, dat de Voor zitter steeds zijne beste krachten aan de gemeente zal blijven schenken en vraagt in het bijzonder diens aandacht voor den financieelen toestand der gemeente. De Voorzitter dankt den heer Verbeek voor diens welwillende woorden en geeft de verzekering, de zuinigheid voor zoo ver in het belang der gemeente, steedq in acht te' zullen nemen. Daarna wordt de gemeentebegrooting, dienst 1909, aangeboden in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f24501.805, met posten voor onvoorziene uitgaven samen groot f 153.085. De begrooting zal op de gebruikelijke wijze ter visie wor den gelegd. Vervolgens wordt het 1ste suppletoir kohier hondenbelasting, dienst 1908, opr gemaakt tot een bedrag van f5, verdeeld ovejr 5 contribuanten. Bij de gewone rond vraag door den Voorzitter vraagt dhr. A. den Dekker tot hoe lang het perceel in eigendom aan de gemeente toebehooren- de en vroeger gediend hebbende tot zand- put, nog in pacht is; de Voorzitter zegt. dat de pac-ht eindigt 1 Januari 1912. Dhr. A. Walraven vraagt nog wie den secre taris van de Commissie tot wering van schoolverzuim moei benoemen. De Voor zitter zegt, dat dit door de leden onder ling geschiedt. Daarna sluiting. Rilland-Bath. Door de rijks- en gemeen tepolitie is op den spoordam die N.-Bra bant met Zeeland verbindt, gearresteerd, Zaterdag in het arrestantenlokaal ge bracht en gevankelijk naar Bergen op Zoom vervoerd C. B., op 'toogenblik zon der woonplaats. Dit is dezelfde persoon, die eenigen tijd geleden gearresteerd is wegens diefstal van een rijwiel .en daar voor 3 'maanden gevangenisstraf heeft on dergaan. De ongelukkige was nog slechts 8 dagen op vrije voeten. (Z.) Kapelle. De gemeenteraad besloot Vrij dag tot het verleenen van concessie voor één jaar aan de firma Barger Co. te 's Gravenhage tol het aanleggen van elec- trische geleiding voor licht- en drijfkracht, Scherpenisse. Een weduwe kreeg deze week een bezoek van een antiquair, die van haar een oud kerkboek met zilveren haken wilde koopen. Ze konden het echter over den koop niet eens worden. Toen de koopman vertrokken was werd door de weduwe onwillekeurig in het boek gebla derd en vond er toen tot hare verwonde ring en niet minder tol hare blijdschap een bankbiljet van f 100 in. Er wordt berekend dat heL kerkboek met zijn inhoud 40 jaar in rust heefl gelegen en het bankbiljet door wijlen haar vader daarin is gelegd. Naar men uil Souburg meldt, is de vrouw, die Dinsdag bij het op hol gaan van een paard, gespannen voor een veere- wagen, zoo ernstig werd gewond, aan de gevolgen overleden. Vrijdag 14 Augustus zal te Sas van Geut de vergadering gehouden worden van de .afdeeJing Zeeland van „h e t N e- d e r 1. Rundve e.s tamboek". De rekening bedraagt in ontvangsten f4903.74, uitgaven f3790.115, goed slot f 1113.625. Te Watergraafsmeer is een 18,-jarige timmerman van een derde verdieping op de straat gevallen en aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam gingen twee jongens Woensdagnamiddag wandelen. Slechts een keerde er 's avonds terug. Op de vraag waar zijn 10-jarige kameraad gebleven was, verklaarde hij dit niet te weten. Aan de politie, die er zich mee bemoeide zei hij ten laatste dat het knaapje hij de Oranjesluizen of in de Muidergracht verdronken was. Tot heden kon men 't. lijkje nog niet vinden. Te Utrecht is een jongetje van 12 jaar, die in een onbewaakt oogenblik op de zwicht- stelling van den molen „De Gan,s" aan de Gansstraat geklommen was, door de molenwieken getroffen, met den dood als gevolg. De molenaar had herhaaldelijk den jongen verboden 't terrein van den molen binnen te loopen. Door bloedvlek ken op den grond merkte de molenaar dat er iets vreeselijks gebeurd moest zijn en bij onderzoek vond men den jongen dood op de zwichtstelling liggen. Een moeder had het kind niet meer en zijn vader, een reizend koopman, is buiten do stad, aan wien de dood bericht is geworden. Toen een 68-ja:rige bouw man te Goedereede, die 's ochtends naar het veld was gegaan om er landbouwwerk- zaamheden te verrichten, nog niet terug was gekeerd, ging men hem zoeken en vond den grijsaard buiten kennis op het veld liggen. Hij is overleden. Te Win schoten is een arbeider bij hel. afladen van een stoomketel voor de papierfabriek bekneld geraakt tusschen den ketel en de remkast van een spoorwagen. Zwaar ge kneusd opgenomen is de man aan de ge volgen overleden. - Te Hengelo sloeg de bliksem in het. huis van een landbouwer. Een daar met. de vacantie gelogeerd kind van familie uit Oldenzaal werd getrof fen en was dadelijk een lijk. De overige bewoners kwamen met den schrik vrij. - Terwijl de moeder even afwezig was geraakte Donderdag in een woning te 's Gravenhage een knaapje van 3 jaren door te spelen met lucifers in brand. Met brandwonden overdekt werd het kind naar het ziekenhuis gebracht, waar het spoedig overleed. Donderdagavond om streeks half acht reed een dienstmeisje op liaar rijwiel over den Doesburgschen dijk te Dieren. Daar zij nog niet zeer be kwaam was in het wielrijden, reed ze weldra, tegen een paard, dat naar de weide werd gebracht. Het meisje viel en kreeg een diepe bloedende wond aan het hoofd. Bewusteloos werd zij door voor bijgangers opgenomen en in een herberg gedragen. De gevangene H. S., die te ïiel eenige maanden geleden ontsnapte, maar daarna weder gearresteerd is, is gisteren opnieuw uit de gevangenis ont snapt en over een 8 meter hoogen muur geklommen. Moord. Een dezer avonden werd de Haarlemmerstraat hij het Singel te Am sterdam in rep en roer gebracht door het geluid van twee snel elkander opvol gende revolverschoten, en het geschreeuw kort daarop vanmoord, moord 1 De menigte pakte zich samen voor per ceel 7, waar een dame in de deur van het bovenhuis luide van moord 1 stond te roepen. Aanstonds kwam politiehulp opdagen en kon een onderzoek worden ingesteld. Op de eerste verdieping vond men de bewoonster, de weduwe V. I).K. hevig bloedend aan de rechterslaap, dood op den grond liggen. In haar nabijheid werd bewusteloos gevonden een man, die hij haar kamers gehuurd had, en na den moord op de vrouw, gepoogd had zich zeiven ook het leven te benemen, wat hem evenwel mislukt is. Uit het verhaal van de naaste huren bleek, dat men den heelen avond niets buitengewoons gehoord had, twist noch woordenwisseling, tot plotseling twee snel 'op elkander volgende schoten |de lieden opschrikten. De beide kinderen van de vermoorde-, een meisje van 13 jaar en een jongen van. 9 begonnen vreeselijk te gillen en te schreeuwen, en riepenj naar boven, de bewoonster van de tweede étage, die aanstonds beneden kwam en- het vreeselijk tooneel zag, waarop zij dadelijk de straat opliep en alarm maakte. De gewonde, een zekere N., werd per brancard naar het Binnen-Gasthuis ver voerd, waar hij Donderdagavond laat nog niet tot bewustzijn was gekomen. Hij had een wonde aan het voorhoofd. De vermoorde is volgens de verklaring van een geneesheer, wiens hulp werd ingeroepen, oogenblikkelijk dood geweest. De kogel trof haar recht in de slaap. Omtrent den toestand van den dader vernemen wij, dat de wonde, welke hij zichzelf toebracht, niet meer dan een schram is. De toestand van versuffing waarin hij verkeert blijkt het gevolg te zijn van de werking van vergift, dat hij vóór den moord althans voordat hij door -de politie gevonden werd moet hebben ingenomen. Hij wil niet spreken en weigert voedsel tot zich te nemen, terwijl hij krankzinnigheid simuleert. Men heeft bovendien waargenomen dat hij, wanneer hij zich onbewaakt waant, naar een middel uitziet om te ontvluchten. Na tuurlijk wordt hij echter zeer streng be waakt tot hij in zooverre hersteld is dat hij naai' het Huis van Bewaring kan wor den overgebracht. Omtrent den moord vernemen wij na der: De 34-jarige weduwe v. Dam hield twee kostgangers, die heiden een oogje op haai' hadden, doch zij verloofde zich met een derdeeen gepensioneerd sergeant- majoor uit Amersfoort, doch 't huwelijk werd tegengehouden wegens godsdienst geschil, dat nu opgelost was, doordat de vrouw inmiddels Roomsch geworden was. In verband hiermee zei de juffrouw aan haai' twee commensaals de huur op. De een is reeds weg, de ander, Hartog N. van beroep teekenaar en retoucheur - - zou over enkele dagen gaan. Donder dagmiddag met etenstijd, kwam hij thuis en begaf zich terstond in de keuken, waar de juffrouw aan het vleesch braden was. Hij verweet haar dat zij een ander ho ven hem verkoos en zocht, in heftige taal ruzie; de twee kinderen van 13 en 9 jaar, een meisje en een jongetje, die zich tusschen hem en hun moeder wilden plaat sen, buiten de deur werpende. De juffrouw, al maar bedrijvig bezig, weerlegde zijn argumenten zoo kalm mo gelijk, en ten laatste antwoordde zij hem niet meer, keerde hem d-en rug toe en deed 'teten uil de pan in een schotel. Op dit oogenblik schoot hij haar in den nek, zoodat zij terstond dood was. Hier op schoot hij op zichzelf, doch 'twas slechts een schampschot. De kinderen lie pen naar de buren, roependemoe wordt, doodgeschoten. De buren snelden toe en vonden 'tlijk der vrouw voorover tegen de rechtbank en den moordenaar badende in zijin bloed. Hij werd per rijtuig naar 't gasthuis ver voerd, waar hij Vrijdagmorgen tot bewust zijn kwam. Zaterdag is hij naar de ge vangenis overgebracht, 's Avonds werd het lijk der vrouw gekist en weggedragen. Omtient den moordaanslag in de Water graafsmeer kan nog worden medegedeeld, dat bij de overbrenging van den mimiaar uit het posthuis naar het huis van bewa- ring onder de vele nieuwsgierigen ook werd opgemerkt het getroffen meisje, dal zich daarna begaf naar de Kruislaan, waar de aanslag plaats vond, teneinde den ko gel te zoeken, waarmee zij verwond werd. Hgt meisje heeft verklaard dat zij eerst het vonnis van T. wil afwachten, en zich zelf daarna tóch het leven zal benemen. T. probeerde vroeger reeds driemaal haar van het leven te berooven. Het vonnis zal nog wel wat uitblijven tegen dien lijd zal het bloed wel wat gekoeld zijn. Een matroos en zijn meisje waren weer de hoofdpersoon in een ander drama even eens te Watergraafsmeer. Zij kregen op den Ringdijk ruzie, die blijkbaar zoo hoog liep dat het meisje er overstuur van was. In dien toestand sprong ze te water. De matroos deed of als er niets gebeurd was en ging eenvoudig door. Voorbijgangers snelden toe, en wisten na eenige moeite het reeds bewustelooze meisje op het Idroge te halen en daarna bij te brengen. De matroos was verdwenen, maar zijn adres zal wel opgespoord worden. Nog geneze n. De in het gasthuis te Tilburg verpleegd wordende v. d. W., die vóór 14 dagen levensgevaarlijk ver wond werd, zoodat hem de H. Sacramen ten werden toegediend, heeft het buiten verwachting er zoo goed afgebracht, dat hij binnenkort het gasthuis zal kunnen verlaten, echter met gemis van een oog r en de halve kin. Bij een der voornaamste bankinstellin- gen te Amsterdam is sedert ©enige weken I zekere S., werkzaam bij de coupon-afdoe. 4 ling, voor pleizier op reis. De jonge man kreeg echter slechts 14 dagen vacantia, i en meldde zich op den dag dat hij op het appél verschijnen moest, niet aan. Tevens I wordt hij dezelfde bankinstelling een niet onaanzienlijk bedrag aan coupons vermist. Men brengt nu het een met het ander en niet geheel ten onrechte, mol elkaar [s in verhand, en stelt op 't kantoor een gron dig onderzoek in. Een kleine grappenmaker. Eer gisteren maakten de leerlingen der school van Marken-Binnen een uitstapje naar Wijt aan Zee. Bij het appèl-blazen werd een 5-jarig knaapje vermist, van wien men j wel de schoenen en kousjes vond. Doode- lijke ongerustheid hij de geleiders, tot ein- j delijk nu 3 uur zoekens het bericht uil IJmuiden kwam dat de kleine beunhaas aldaar op het politiebureau zat te zin- gen van „Zie de maan schijnt door de hoornen". Al „pootje-badend" was hij naar IJmui den afgedwaald. (Hbl.) Een trouwpartij in 't middernachlelijt uur is zeker een unicum. Welnu, dat uni cum had in Egmond aan Zee plaats van Dinsdag- op Woensdagnacht. Een trouw lustig visscher, die den volgenden morgen vroeg naar zee moest en dus den gewo- j nen trouwtijd niet kon afwachten, word j door de bereidwilligheid van den burge meester 's nachts even na twaalf ge trouwd, nadat juist de wettelijk daan-oor I gestelde afkondigingstermijn verstreken was. Het jonge paar vierde daarop met familie en kennissen den beelem nacht brui loft en toen trok manlief met het tram metje van halfzeven naar de plaats zijner inscheping. Te Dordrecht, logeerden in een der lo gementen een man en een vrouw die v-alsche namen opgaven, toevallig van personen, die in het, „Politieblad" gesig naleerd stonden. Ten politiebureale ont boden, beweerden zij geen straf ten hun nen laste te hebben. Toen werd de man voor den officier van justitie geleid, maai' in het wacht lokaal herkende een der rijksveldwachters hem als de 33-jarige tagrijn C. U., gebo ren te Veere, het laatst gedomicilieerd, te Middelburg, en onder dien naam gesignaleerd te staan in het „Alg. Politie blad", als moetende nog een maaiul ge- K vangenisstraf ondergaan. Teneinde die re. kening aan te zuiveren werd hij naar het Huis van bewaring overgebracht, maar vooraf verklaarde hij nog dat de vrouw, die zich in zijn gezelschap bevond, was j de 49-jarige koopvrouw M. A. J. uit Mid del b u r g. Deze bleek geen straf te goed te heb ben, maai' is nu toch, evenals de man, wegens het opgeven van een valschml naam geverbaliseerd. Vleesch smokkelen. De keurmeester te M-eppel zag op liet spoorwegstation aldaar twee groote thee kisten, gemerkt met 't woord „Congoen g andere merken, die er verdacht uitzagen. Het trok zijn aandacht, dat. uit één dier t kisten bij nadere beschouwing bloed bleek E te sijpelen. Dadelijk werden de kisten I geopend, en nu bleek het, dat zij gevuld waren met stinkend, en bedorven vleesch I van een heel rund I De kisten waren be- \- stemd voor een bekend slager te Meppel en afgezonden uit Sleen. In den blief, die naast de „fijne" vleeschwaren aan wezig was, stond vermeld, dat deze ge- heele partij vleesch slechts... f7.50 kostte, en dal de afzender meermalen in - de gelegenheid was, zulk goedkoop vleesch te kunnen zenden. Men is in die streken gedurig bezig, de bewakers van de veilig heid der publieke maag om den tuin te leiden. Gelukt het, en dit moet. nogal eens plaats hebben, dan zijn die „fijne vleesch waren" veelal ook in den vorm van worsl, bestemd voor het smulgrage Amsterdam, 's Gravenhage-, Rotterdam, enz. enz. Weer twee slacht of fers. Twee jonge menschen, ©en jongen van 11 jaar en een onderofficier, zijn Zater- dagmiddag bij het baden in zee venlron- L ken. in de buurt van het Ververscliiugs- "kanaal te Scheveningen hadden zij zie'1 zonder toezicht in zee begeven. De klee- ren zijn gevonden, doch de lijken nflg niet aangespoeld. De „A m s tel land". De directie van de Koninklijke Holland- sche Lloyd heefl. het volgende telegram uit Buenos.Aires ontvangen: Captain Edwards van het s.s. „Imogen 6 Augustus van New.York te Montevideo aangekomen, rapporteert het. s.s. „Am- stella,nd" gepasseerd te zijn den 31en Juli op 21.46 graden Z.B. en 40.8 W-L- Het ss. „Amstellanjd" had brand aan boord, die gebluscht werd, terwijl te' s.s. „Imogen" in de nabijheid bleef. 1* kapitein van het s.s. „Amstelland ver klaart, dat de brand ontstaan is in de I lading, bestaande uit balen wol, waar he M lijk gevonden is van een „stowaway J Eenigen der passagiers hebben een boo overboord gezet en eenigen zijn overhoor in deze boot gesprongen. De boot ïs dool

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2