BINNENLAND. BIJVOEGSEL BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Marktberichten. Openbare Verkoopinjen Aanbestedingen. Verpachtingen. behoorende bij de van Don ierdag 6 Augustus 1908. 1TAHË. Pius X en de Krantenkoop vrouw. De „Figaro" meldt de volgende interessante anecdote „Voor eenigen tijd werd de heer Camille Bellaigue, voor wien de H. Vader zeer veel sympathie koestert, aangenaam verrast, toen hij, terwijl hij kranten kocht aan een kiosk in den omtrek der St. Clotilde, de krantenkoopvrouw met groote bewondering over dén H. Vader hoorde spreken. Dat zal ik aan den Paus vertellen, beloofde h\j. Bij zijn eerste reis naar Rome volbracht hij zijne belofte. En de Paus was over hetgeen de heer Bellaigue vertelde, zóó in z'n schik, dat hij aanstonds aan zijn nederige bewonderaarster, door bemiddeling van den heer Camille Bellaigue, zijn portret met handteekening zond. Men kan zich de vreugde en de trots dezer arme vrouw voorstellen, toen zij het Pauselijk geschenk ontving. Zij schreef onmiddellijk aan haar pastoor, om hem de eer mede te deelen, die haar zoo plotseling te beurt gevallen was. Zusterkens der Armen b ij den Paus. Vrijdagochtend te 11 uur ontving Z. H. de Paus de Zusterkens der Armen van Rome met eenigen harer vrou- welijke en mannelijke verpleegden te zamen 170 in getal in de Koningszaal van het Vaticaan. Toen de Paus binnen trad stonden al de verpleegden op en juichten hem toe. De H. Vader glimlachte, gaf hun een teeken om het applaus te staken en deed vervolgens de ronde, aan ieder der bezoekers gelegenheid schenkende tot de handkus. Toen Z. H. had plaats genomen op den troon, traden twee der oudjes naar voren. Een hield een kort toespraakje en de ander bood een lelie aan, het symbool van den H. Jozef, den patroon der verpleegden en den naamheilige des Pausen. De H. Vader dankte in hartelijke woorden de Zusters en de oude lieden, schonk hun allen den zegen en stelde aan de eerw. overste een gift ter hand ten bate der door haar bestuurde instelling. FRANKRIJK. Een ware onthulling is„ wat naar aan leiding van de misdadige woelingen nabij Parijs de „Echo de Paris" weet mede te deelen Sedert twee maanden duldt de open bare macht, dat een geheele streek wordt geterroriseerd door een bende onruststo kers een van hun aanvoerders, de heer Ricordeau, veroordeeld wegens een gewone misdaad, is een halve dag in hechten:s geweest, maar vrijgelaten op de bedrei ging van het C. G. T. (het bestuur der bouwvakorganisatie) en op de tusschen- komst van zijn vertegenwoordiger in den ministerraad, den heer Viviani. Werkelijk hoogst merkwaardig. Eerst het feit, dat een gewoon misda diger, wettig veroordeeld en reeds gevan gen genomen, door toedoen van buiten- staanden in vrijheid wordt gesteld. Dan de invloed die een zuiver revolu- tionnaire organisatie blijkt te hebben op de openbare macht. En ten slotte het toch in elk beschaafd land ondenkbaar geval, dat een minister zulk een organisatie in zijn misdadig pogen steunt. De revolutie is nóg dichter bij dan we dachten. De algemeene staking van 3 Augustus is geheel mislukttoch hebben er enkele standjes plaats gehad op de Place de la République bjj de arbeidsbeurs. Van vier uur 's middags af heerschte daar vrij veel opwindingvan ernstige ordeverstoring was geen sprake, daar alle maatregelen genomen waren en elke beweging met kracht onderdrukt werd. Om zeven uur echter heeft een anarchist a bout portant een revolver op een agent afgeschoten en hem zwaar gewond. Een officier, die voor de kazerne stond, is plotseling door tien stakers aangepakt en eenigszins mishan deld. De rechter van instructie was in permanentie aanwezig. Om half twaalf 's avonds kwam de Place de la République langzaam weer tot kalmte. Minister Clemenceau ia er eindelijk toe overgegaan om de leiders van de Confede ration Generale du Travail, de vereeni- ging waarvan de algemeene staking uit gaat, die zoo bloedige gevolgen had, te laten gevangen nemen. Vier dezer heeren bevinden zich nu in hechtenis. Maar deze vereeniging ontbinden gaat met geen mo gelijkheid. Zij is een wettelijke vereeni ging. Ziedaar het huidige recht in het mooie Frankrijk. Een vereeniging welker openlijk en eenig doel revolutionair is blijft wettelijk en onaantastbaar. De con gregaties, gesticht voor de verzorging van zieken, het herbergen van armen, het onderwijzen van de kinderen des volks zijn onwettig en worden verjaagd. Het wordt meer en meer duidelijk, Frankrjjk is op avontuur uit en heeft de oogen van heel de beschaafde wereld op zich geves tigd. Men ziet heden de onzinnige gevol gen der godsdiensthatende politiek van gisteren. De moord op Mej. Sarrien. De moordenaars van de vroegere klooster overste mej. Sarrien zijn reeds aangehouden. De aanstoker van het plan is haar neef geweest, Célestin Sarrien. Deze had haar om onderstand verzocht, wat hem wegens zijn wangedrag geweigerd was. De moordenaar trachtte eerst te ont kennen, maar viel spoedig door de mand. Hij had het plan, om zijne tante te be- rooven, aan twee zijner vrienden, Quesnel en Schwah medegedeeld en dezen ver klaarden zich bereid hem te helpen. De twee medeplichtigen zijn eveneens gear resteerd. Een priester op de barricade. Toen op de barricades te Villeneuve-Saint- Georges, het vuren begon zag men den pastoor, kalm en waardig, temidden der oproerlingen verschijnen. Zijne komst werd in ''t eerst begroet met vijandelijke en ironische kreten. Wat komt gij hier doen vroegen de arbeiders. Mijn plicht, anders niets. En toen de vijandige kreten aanhielden, voegde hij er aan toe Er zullen dooden en gewonden val len. Men zal mij in mijne bediening noo- dig hebben, hier ben ik! En hij bleef in het midden der barri cade staan. Gelukkig werd de pastoor niet gewond door de kogels en de slagen. Het geheiligde gewaad werd geëerbie digd. De Fransche ziel, die toch Katho liek gebleven is, begreep het nobele gedrag van dezen priester, die zijn apostolaat uit oefende. Teekenend! Te Blanc in het depar tement Indre heeft Woensdag 11. de prefect, vergezeld door het stedelijk bestuur en den afgevaardigde Paul Benazet, de eere-medaille uitgereikt aan de religieuzen, die gedurende eene pokken-epidemie een bewonderens waardige toewijding hadden getoond. Deze religieuzen waren uit Blanc ver jaagd, maar teruggeroepen om de pokken- lijders te verzorgen, waren zij gekomen, zonder zich te laten bidden. BELGIË. Subsidies aan universiteiten. De vrije universiteit van Brussel, die, zooals bekend is, een stichting is der Belgische vrijmetselarij en dan ook haar princiepen tot grondslag neemt voor haar onderwijs, vindt haar voornaamste inkomsten in de belangrijke subsidies, welke haar, sedert haar ontstaan af, de overwegende anti-klerikale besturen der stad Brussel en der provincie Brabant verleenen. Deze subsidies worden dus uit de belastingen, dat wil zeggen zoowel uit de zakken der katholieken als uit die der anti-klerikalen, bestreden. Het voorstel der katholieke gemeente- raads- en provinciale raadsleden om ook aan de universiteit van Leuven, die veel meer studenten uit de provincie Brabant telt dan de Brusselsche universiteit, dergelijke sub sidies te verleenen, werd tot dusver geregeld door beide lichamen verworpen, ofschoon ondertusschen sinds de sociaal-democraten hun intrede in beide bestuurlichamen hebben gedaan op hun voorstel zelfs een aanzienlijke subsidie werd verleend aan het door de sociaal-democratie gestichte rationalistische weeshuis van Forest, een voorstad van Brussel. Nu echter hebben de katholieken besloten zich tegen zulke willekeur te weren in de provinciale raden van Vlaanderen en Ant werpen, die een overgroote meerderheid aan katholieke leden tellen, is besloten de uni versiteit van Leuven, die de eenige is, welke van de vier Belgische universiteiten het karakter heeft van een universiteit voor het gehééle land, met provinciale subsidies te steunen. Daarop volgde natuurlijk een heftig geschreeuw in de geheele anti-klerikale pers, die zelfs geen enkel woord van afkeuring vond, toen de vorige week ook de provinciale raad van Luik besloot aan het bovengenoemde rationalistische weeshuis een subsidie te geven. De Duitsche ballonreizen be ginnen ook thans in België de aandacht te trekken. Een Luiksch blad, de Express maakt het volgende entrefilet openbaar Sinds eenige maanden, telkens als een eenigszins gunstige oostenwind waait, zwe ven Duitsche ballons boven België, dikwijls gedurende een geheelen dag en nacht. Al deze luchtreizigers wijden dan een bijzon dere aandacht aan die streek van het land, welke voor een buitenlandschen inval, in geval van een Fransch-Duitsch conflict, geschikt is. Fransche bladen meldden dezer dagen, dat een van deze luchtschepen te Hirton was neergedaald, na den geheelen nacht boven de streek te hebben gezworven. Er zaten twee Duitschers in, voorzien van photographische toestellen en allerlei instru menten. Zij beweerden uit Luik te komen, waar een wedstrijd had plaats gehad tus- schen 20 ballons. Waarom die leugens Er is heelemaal geen wedstrijd te Luik gehouden I»CITSCHI.AJf». Over Greta Beier, het monsterachtige meisje, dat haar verloofde bedroog en ver moordde, in koelen bloede, na lang over leg en dat is terechtgesteld, is thans in de geheele pers, die het ook vroeger met zoo veel vuur voor de misdadige kroonprinses, thans mevrouw Toselli opnam, een groot rumoer ontstaan. v- X." zegt dienaangaande Bchijnt, dat een zeker deel van de Saksische bevolking er eene zonderlinge mentaliteit op nahoudt. Men herinnert zich de historie van Greta Beier, dat jonge meisje dat op de meest cynieke wijze haren ver loofde, een ingeneur, vermoordde en na ztch op voorhand verzekerd te hebben of zij in dit geval erven zou na hare gruwelijke daad een valsch testament te haren voordeele tusschen de papieren van haar slachtoffer legde. Greta Beier werd ten volle verantwoorde lijk verklaard voor hare daden, en toen zij ter dood veroordeeld was, weigerde de koniDg van Saksen ten voordeele van dit monster zijn recht van genade te laten gelden. Welnu, er is nu bij een deel der Sak sische bevolking een ziekelijke sentimen taliteit ontstaan, ten voordeele van die rampzalige. Zou men het gelooven haar graf wordt letterlijk overhoopt met bloemen en kransen, alsof daar eene heldin rustte Men staat sprakeloos bij dergelijke zieke lijke afdwalingen van den gezonden zin. Inderdaad. PEBZIË De verergerde toestand te Theran. Naar het „Berl. Tagebl." uit Peters- burg verneemt hebben de Europeesche ge zantschappen, met het oog op den drei genden toestand hun deuren gesloten en geven zij geen schuilplaats meer aan „inboorlingen". Nederland en Venezuela. Reuter seint d.d. 2 Augustus uit New- York „Yolgeas een telegram uit Caracas fld. 31 Juli zullen de geschillen tusschen presi dent Castro en Nederland waarschijnlijk blijken minder ernstig te zijn dan aanvan kelijk scheen. Alle geruchten over een gewapend con flict worden te Caracas als absurd be schouwd. De Venezolaansche regeering meent ge rechtigd te zijn geweest tot de uitwijzing van den minister-president De Reus, op grond van den voor president Castro be- leedigenden brief, dien hij den 9en April, in antwoord op een verzoek om inlichting van de vereeniging „Hou en Trouw" te Amsterdam, schreef en welke brief in het Mei-nummer van het orgaan der vereeni ging werd gepubliceerd". Uit dit telegram volgtniet dat het conflict tusschen Nederland en Venezuela minder ernstig blijkt te zijn dan aanvanke lijk scheen, maar dat men het te Cara cas als absurd schijnt te beschouwen, Hat Nederland door krachtvertoon de Yene- 'zuelaansche regeering zou laten gevoelen, dat het zich niet straffeloos heleedigen laat. Onnoodig hieraan toe te voegen, dat de ruwe wegzending van den minister resident De Reus slechts een van de fei ten is, waaraan President Castro zich tegenover Nederland schuldig maakte; blijkbaar is echter zijn taktiek zich tegen over de wereld en met name tegenover de Yereenigde Staten voor te stellen alis de (door het artikel van den heer Die Reus) beleedigde partij. Het is niet waarschijnlijk! dat hem dit gelukken zal en het telegram zou dan ook te ©enenmale belachelijk zijn, als men er niet uit mocht afleiden, dat de ïegeering te Caracas zich toch min of meer ongerust begint te gevoelen. Een der correspondenten van het „N. v. d. R." seint: Uit New-York komt bericht, dat presi dent Castro de scheepvaart op alle An tillen heeft verboden, waardoor de gan- sche in- en uitvoer naar Venezuela on mogelijk wordt gemaakt. De Engelsche ko loniën hebben zich tot de regeering te Londen gewend met het verzoek om hulp. De Frankfurter Ztg. verneemt dd. giste ren uit New-York, da.t. te La Guayra aan de „Gelderland" is belet, met den vasten wal verbinding te krijgen. De Arenezolaan- sche autoriteiten weigerden, de mail, w. o. de brieven voor den Duitschen diploma,- tieken vertegenwoordiger, in ontvangst te nemen. De „N.-Y. Herald" melding makende van de feiten dat de „Gelderland" niet werd toegestaan met de kust in verbinding te treden deelt mede dat de forten bij La Gnavra bemand worden en dit zullen blij ven zoolang de „Gelderland" op de Vene zolaansche kust blijft. Het Amerikaansche blad zegt te geloo ven, dat de eenige manier om de com municatie te hersteilen zal zijn, de zending van een vreemd, liefst ©en Duitsch, oor logsschip. De „Köln. Ztg." en de „Lok. Anz." bespreken de laatste berichten, welke te onzer kennis zijn gekomen en gelooven dat het wel niet tot gewapende tusschen- komst zal komen. Als „Rood" de baas is We lezen in een der bladen „Wanneer de sociaal-democraten de meerderheid hebben veroverd in Tweede Kamer, Provinciale Staten of Gemeente raden, dan daagt een blijde toekomst, een toekomst van recht, een toekomst van rechtvaardigheid, van maatschappelijke ge lijkheid. In verschillende toonaarden wordt dit liedje door socialistische propagandisten gezongen. Maar wanneer nu in den een of anderen gemeenteraad de sociaal-democraten toeval lig de meerderheid hebben verkregen Het antwoord geeft Leeuwarderadeel. In deze Friesche gemeente zijn sedert eenigen tijd een zevental socialistische raads leden. Velen hebben van dezeD, in meer derheid rooden, gemeenteraad wonderen verwacht, en voornamelijk de onderwijzers waren van oordeel, dat nu, ten opzichte van de plattelands-salarissen, deze gemeen te eens een navolgenswaardig voorbeeld zou geven. Wè,t gebeurde echter? Een van de zeven stelde zulk een rege ling voor, maar deze werd met algemeene stemmen ongeveer verworpen. En met zes roode stemmen voor werd een regeling aangenomen, waarbij van het geld, door de wet-Rink voor de onderwijzers bestemd, nog 170 gulden in de gemeentekas ver dween. Een voorproefje van den heilstaat Men raadt in tienen niet, aan welk blad we dit stukje ontleenen. Het is aan de „Vaderlander", het orgaan der heeren Roodhuizen c. s De Unie-liberalen hebben dus ook al niet veel vertrouwen in hun socialistische vriendjes. Maar als dezen hand- en spandiensten kunnen verrichten om de „clericalen" er onder te krijgen, worden ze door de libe rale Oomes met veel hartelijkheid begroet. De Heilstaat blijft dan, wijselijk, er maar buiten. Een Middenstands-Staats-enquête. Eerlang kan de instelling tegemoet ge zien worden van een staatsenquête naar de verhouding in den handeldrijvendeju en industrieelen middenstand, waarvoor een staatscommissie benoemd zal worden bestaande uit leden der thans bestaande Staatscommissie voor den Handeldrijven- den en Industrieelen Middenstand, o. a. de heer M. H. G. Th. Fiedeldy Dop uit Amsterdam. Deze commissie zal een enquête over het geheele land instellen, da.t daartoe in drie deelen zal verdeeld worden. De commissie zal bestaan uit 3 sub-commis- sies elk van 3 personen, waarvan een als voorzitter optreedt. De sub-commissies zullen in overleg en in samenwerking met het bureel der bestaande Staatscommissie werkzaam zijn terwijl de geheele enquête en de drie. sub-commissies zullen geleid worden door het Tweede-Kamerlid dr. D. Bos. De „Tel." kan hier nog aan toevoegen, dat de commissie voor het zuidelijk deel van ons land zal gepresideerd worden door dr. J. Nouwens, die voor het wes telijk district door het Kamerlid mr. A. J. M. J. baron van Wijnbergen, die voor het noordelijk district door dr. D. Bos, lid van de Tweede Kamer. Groote brand in Cana d a. De stad Fernie in district Crow's Nest Pass, (Britsch Columbia) is door een ge weldige prairiebrand verwoest, 5000 men- schen zijn dakloos en 100 zijn gewond. De schade wordt op 500,000 geschat. De brand breidt zich nog uit en ook andere steden loopen gevaar. De telegraaflijnen in het district zijn geknapt en de telegraafbeambten vreezen dat het geheele dal door het vuur is ver nield. De groote boschbrand bij Fernië, in Britsch Columbië, is ook overgeslagen naar het noorden van den Staat Idaho. Al dagen lang brandt het. daar in de wou den van 'tKootenay Dal. Zes dorpen en kleine steden zijn in vlammen opgegaan en totaal vernield. Volgens berichten in de Engelsche bladen zijn bij dezen brand reeds honderd menschenlevens verloren gegaan en bedraagt de schade 25.000.000 gulden. Aan het stuiten van de vlammen der zich uitbreidende vuurzee schijnt niet te denken te zijn. Van alle zijden worden treinen met militairen en voorraden naai de geteisterde streek gezonden. Men vreest er voor, dat de brand zal overslaan naai de bosschen van Montana. Het gebied waarin deze geweldige boschbranden optreden is gelegen aan de grens van Br. Columbië, met Idaho en Montana. De toestand wordt nog verergerd door t feit dat tal van houten spoorwegbruggen zijn verbrand, waardoor 't treinverkeer wordt belemmerd. Volgens een bericht uit Winnipeg is de groote boschbrand in Britsch-Colum- bië bezig, om het geheele district Crow's Nest Pass te verwoesten. De brand be dreigt de groote steenkolenmijnen in de streek en veroorzaakt een ramp, zoo groot als sedert de aardbeving van San Fran cisco niet in dat deel van de wereld is voorgekomen. De laatste telegrammen gewagen van 800 dooden, 10,000 menschen zonder dak en een schade van 24 millioen gulden,. De vluchtelingen hebben geen kleeren of voedsel. Een week lang wai-en er al in Fernie en Michel kleine boschbranden geweest, aan welke men in den beginne weinig aan dacht schonk. Zaterdag kwam er een storm uit het Noordwesten aanzetten, Üie de vlammen aanwakkerde en een muur van vlammen op Femie aanjoeg, die deze geheel uit hout gebouwde stad iu de asch legde. De bewoners vluchtten met alle roerende have, die zij mee konden nemen. De Canadeesche regeering zal geld stu ren om den nood te lenigen, en de mili taire overheid zendt tenten uit, om de inwoners van Fernie aan eein onderkomen te helpen. Verschillende steden in Canada bieden duizenden dollars aan de slachtoffers aan, en er is een groote hoeveelheid meel naar de bedreigde districten onderweg. Ook de Amerikaansche steden zenden on derstand. Ook te Tampico in Mexico heeft een reuzenbrand gewoed, echter een petro leum!) rand. Het vuur woedde reeds ettelijke dagen en had al millioenen gallons petroleum verslonden, toen Zaterdag een geweldige ontploffing plaats greep. Het geweld en de gloed van de explosie waren van dien aard, dat naburige bronnen er door wer den aangestoken. Bovendien werd «en gat in den grond geslagen van 1500 E-ng. vt. middellijn. Het brandt nog te Tampico, en de na burige bosschen loopen ernstig gevaar. GOES, 4 Aug. Bij toenemenden aanvoer van den nieuwen oogst was er voor alle artikelen redelijke vraag.. Oude tarwef 7.15 a f 8.15 Nieuwe rogge 6.20 6.25 Wintergerst per 100 Kg. 8 25 8.50 Haver 7.75 Winter-Koolzaad 11.2-5 11.50 Karwijzaad19.19.30 Versche boter per K.G. f 1 24 a f 1.35, middenprijs f 0.66aan particulieren ver kocht a f0,70 per pond. Versche eieren per 100 stuks f3.90 a f 4.middenprijs f 1.per 25 stuks, aan particulieren verkocht a f 1.10 per 25 st. Noteering van den markt- zetter derlandb. afd. Heiken s- z a n d luidt: Boter f 1.32 a f 1.35 per K.G. rekenprijs fl.34 Boter aan particulieren verkocht a f 1.40. Eieren f 3.90 a f 4.per 100 stuks. rekenprijs f 3 90 Eieren aan particulieren verkocht a f 4.40, Eierenverkoop „Onderafdee- ling Z u i d-B eveland V. P. N." Aangevoerde eieren 5050 stuks. Prijs f4.per 100 stuks. Veilings vereeniging ZUID-BE VEL AND'-t. Goes, 4 Aug. 1908. Kleine veiling: Jellow transparante ap pel 30 ct„ Madeleine appel 25 ct., (Oomskin- deren 17 ct., Prinsepruimen 13 a 18 ct., Witte bessen 11 a 12 ct., Kruisbessen 10 ct., Uien 4 a 5 ot., Salotten 3 ct., Fram bozen 20 a 23 ct., alles per K.G.; Godl-in' Keswick appel 30 a 46 ct. per kistje; Louwtjes peren f2.25 a f2.70 per kin; Perziken 25 a 8 ct., Komkommers lal5 ct., Savoyekool 4 ct., alles per stukBoe nen 15 a 20 ct. per mandje; Augurken 11 ct. per 100 stuks; Wortelen 4 a 6 ct., Karoten 3 a 6 ct., beiden per bos; Aardappels f 1.30 per mudAndijvie l5 ct. per krop. Kruiningen, 5 Aug. 1908. Verkochte granen Tarwe f 9.75 a f 11.per 100 K.G. Rogge 6.50 6.75 H.L. W. Gerst f8.25 8 75 100 K.G. Erwten f 9 50 10.25 Koolzaad f 11.— 11.50 Rotterdam, 4 Aug. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 1916 run deren, 682 vette, 129 nuchtere kalveren 1231 schapen, 1330 varkens en 90 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 74 cent kalveren hoogste 95, laagste 75 cent, schapen hoogste 52, laagste 40 cent; var kens hoogste 43, laagste 38 cent; alles per kilogram. August. 6 Colijnsplaat, meub. goederen, Noordijke. 7 Goes, in erfpacht uitgeven van het „Ravelijn", Secretaris. 7 Wolphaartsdijk, 14 paarden, 18 stuks hoornvee, schapen, varkens en inspan, Van der Kloes en Pilaar. 7 's Heerenhoek, recht en erfpacht met de gebouwen, Van Cleef. 7 Driewegen, a. Meubil. goederen, b. woon huis met schuur, Neervoort. 8 Kamperland, Hofstede. Van Dissel. 11 Goes, boomvruchten. Hollmann Verhoek. 12 Kloetinge (Groe), hoefje, haver en brui ne boonen, Van Campen. 12 Goes, 12 paarden, 25 stuks hoornvee, varkens, kippen, inspan, enz., Pilaar. 12 Colijnsplaat, boereninspan, Verhulst Hioolen. 13 Goes, boomvruchten, Pilaar. 13 Middelburg, Bouw- en Weiland, Verhulst. 13 Middelburg, winkelhuis, Lange Burg C 107—108, woonhuis, Heerenstr. M 22, Verhulst. 13 Middelburg, 60 Rijwielen, Vervaat. 13 Kloetinge, oppervruchteD, Van Dissel. 14 Cats, boereninspan, Verhulst Hioolen. 14 Kapelle, 11 paarden, 33 stuks hoornvee en inspan, Pilaar. 17 Driewegen, 0.55 H.A. Bouwl., Pilaar. 17 's Gravenpolder, oppervr., Neervoort. 19 Kloetinge, oppervruchten, Van Dissel. - Kwadendamme. hoefje, Schram. Aug. 10 Ellewoutsdük, het maken van strand werk aan den polder, bestuur. 20 Terneuzen, het bouwen van een drie tal woonhuizen, landbouwschuur met bijkomende werken, W. Sterk, Schore. Aug. 7 Goes. Gemeentegrond, Secretarie. 7 Driewegen, 1.7430H.A.Bouwl.,Neervoort.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 5